00ET HET HAAR Verkrijgbaar bij G. VERPOORTEN, Gemengde bericliten. Advertentien. Laatste Berichten. Rheumatische pijnen. Nederlandsch Tooneel te Gent. K O E rTTaT" Nieuwe Circus van Gent. 1 Nieuwstraat 26, Ter Neuzen. deld worden de zaak tegen H. A. de W. te Axel, beklaagd van het veroorzaken van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen overeen spoorweg. Door het openbaar ministerie zijn 11 getui- gen gedagvaard, waaronder 2 doctoren en een ingenieur der Staatsspoorwegen als deskundigen. Overtreding Loterijwet. kantonrechter te Arnhem deed uitspraak in de zaak van den hoofdagent van ,/Lotisico" aldaar, terechtstaande wegens hefc verkoopen van premie-coupons van //Lotisico" en in de zaak van den hoofdagent van //De Tijdgeest", wegens net verkoopen van premiebewijzen van //De Tijdgeest". De eisch tegen beiden luidde 5 of L dag hechtenis. Gisteren werden zij ver- oordeeld tot f 5 of 2 dagen hechtenis. Woensdagnacht omstreeks half twee be- merkte de familie van den schilder C., in de Vlissingsche straat te Middelburg, dat in hun woning brand was uitgebroken. De familie sliep op de bovenverdieping, terwijl het beneden- gedeelte brandde. Groot was de schrik der bewoners toen ze bemerkten, dat de trap reeds brandde en zij dus niet langs dien weg het huis konden verlaten. Men had evenwel touwen voorradig en met behulp daarvan werden alien door een veuster naar beneden gelaten. Politie en brandweer werden gealarmeerd en waien spoedig ter plaatse. Het binnenhuis stond toen -in voile vlam en 't was duidelijk, dat daarvan weinig te redden zou zijn, waarom men zich hoofdzakelijk gereed hield, verbreiding van 't vuur te voorkomen. Tegen drie nur was de brand gebluscht. Het binnenhuis was toen uitgebrand. De inboedel was verzekerd, hoewel niet hoog. (Midd. Ct.) tt,~ ®en. reis met hindernissen. Nabij halte Ulsda weidden Maandagmorgen, vertelt de Prov. Gr. Crt., vreedzaam eenige koeien. A1 grazende dwaalden ze naar den spoordijk en bevonden zich weldra tusscheu de rails. Nieuwsgierig keken ze eens rond, verwonderd geen gras meer te vinden. Daar hoorden ze achter zich een dot gerommel. Omziend bemerkten ze een vreemd gevaar, dat blazend en stampend aanholde, dreigende haar te zullen verpletteren. Yerschikt zetten de koetjes het op een loopen, doch het zwarte monster was vlugger, het naderde meer en meer. Gelukkig, de machinist zag het gevaar, dat niet alleen de koeien, maar ook hem en zijn medereizigers bedreigde. Hij rernde de trein verminderde zijn vaart, maar de koeien lenden door. Eindelijk was men genoodzaakt te stoppen, en de koeien bleven nu ook staan. Het treinpersoneel stapte uit entooo- op de koeienjacht. Ten slotte werden de beesten van de lijn verwijderd de trein kon verder gaan. Het gevaar was weder afgewend. Gelukkig dat het dag was. Bij nacht zouden de gevolgen met te overzien zijn geweest. De trein had 17 minuten oponthoud. Een vrouw als politie-beambte. Het sfadje Des Moines, in den Amerikaanschen staat Iowa, verheugt zich in de onderscheiding de eenige vrou welijke politie-sergeant ter wereld te bezitten. De bekoorlijke rustbewaarster heet miss May Mankinn, en is pas 19 jaar oud, zoodat niets haar belet hoofdcommissaris te worden. Reeds verscheidene maanden is miss May thans werk- zaam als desk sergeant, als een soort sergeant- sckrijver dus, belast met de geheele regeling van den dagdienst op het hoofdbureau van politie, waar zij den scepter zwaait. Als er een moord gebeurt, bereikt het politie-rapport het eerst de roze-oortjes van miss May, en dadelijk brengt zy met vaste hand het ingewikkeld raderwerk der Wet in werking. Is er geroofd of geplunderd, dan stuurt zij tluks haar rijwiel-agenten uit. En als een huis- vrouw geplaagd wordt door haar buurman's kippen, die haar bloembedden of moestuin omwoelen, dan schrijft miss Mankinn den eigenaar van dit gevogelte hoogsteigenhandig een waarschuwing, die op pooten staat. Alle oi debewaarders van Des Moines moeten ieder half uur telefonisch een teeken van leven geven aan hun vrouwelijke bevelhebber, zoodat dezei steeds weet, waar ieder van haar mannetjes is of moest zijn, en als soms een der agenten in een of ander opzicht zijn plicht verzaakt, dan gebeurt er iets, wat de schuldige niet zoo spoedig zal vergeten. Want sergeant Mankinn mag een vrouw zijn, het is een vrouw met haar op de tandeu. Vrouwenduel. Twee actrices van een der schouwburgen te Mexico hebben geduelleerd, natuurlijk om een liefdesgeschiedenis. Het wapen was de dolk en de plaats voor het gevecht de piairie, even buiten de stad. Getuigen waren er met bij. De furies vochten zoolang, tot een van beiden, uit verscheidene wonden bloedend, neerviel. De andere wierp haar een sluier over het gelaat en ging heen, zonder verder naar haar om te zien. De gewonde, die bewusteloos was, werd door jagers gevonden. Zij brachten haar naar het hospitaal, terwijl haar tegen- standster is gevangen genomen. Hit Philadelphia wordt gemeldt, dat aldaar een ontzettend automobielongeluk heeft plaats gehad. Zes voorname handelslieden, benevens twee personen, wier identident nog niet is vastge- steld, vonden Zaterdagavond in Fairmount Park den dood, terwijl een negende in bewusteloozen toestand doodelijk verwond naar het hospitaal werd vervoerd. Het ongeluk geschiedde tegen het vallen van den nacht. Twee automobielen kwamen bij de kruising van een weg in voile vaart met elkaar in botsing. Deschok was verschrikkelijk. Beide wagens werden verbrijzeld en de inzittenden er uit geworpen. Nauwelyks 5 secouden daar- na reed een derde automobiel op de ru'ine in. Deze automobiel werd evene6ns verbrijzeld, ter wijl alle inzittenden werden gedood. Een oog- getuige verklaart, dat hij zag, hoe een der inzittenden door de eerste botsing gewond, onder de overblijfselen der wagens trachtte vandaan te kruipen, doch door de tweede bot sing onmiddelljjk werd gedood. Smokkelaarstrucs. Een eigenaardige ontdekking werd op 'n Duitscb grensstation ge- daan, waaruit blijkt op welke vernuftige wijze men te werk gaat om de invoerrechten te ont- duiken. Een douane-ambtenaar zag in een ledige coupe, terwijl de reizigers uitgestapt waren, een spoorweggids (Reichskursbuch) liggen. Toen hij den gids toevallig opnam, bemerkte hij, dat het slechts een cartonnen doos was, die er nauw- keurig als een Kursbuch uitzag en zelfs voorin een paar bladen van een reisgids bevatte. Daar deze boeken ruim de grootte van een kistje sigaren van 50 stuks hebben, zijn zulke doozen zeer dienstig voor het binnensmokkelen van sigaren of saccharine, waarvan, zooals bekend is, zeer hooge rechten geheven worden. Uit New-York wordt gemeld, dat aldaar 32 koffers bevattende een waarde van 500,000 dollar aan juweelen en verscheidene duizenden dollars waarde aan kleeren, behoorende aan bet echtpaar Gould en de dames Lettie en Keely door de douane werden aangehoudeu. De heer Gould beweerde dat hij vreemdeling was en als zoodanig zijn eigendommen vrij van rechten kon invoeren, doch de douane-autori- teiten verklaarden, dat hij niet als buitenlauder werd beschouwd, daar hij te New-York een vaste woning bezat en daarom slechts gerech- tigd was zaken in het buitenland gekocht, in te voeren tot een waarde van 100 dollar. De millionnair werd aangehouden en bracht een zeer onaangenamen nacht door, doch kreeg ten laatste zijn eigendom en dat van zijn mede- reizigsters terug, behalve eenige juweelen ter waarde van 10,000 dollar. Hij was verplicht de herkomst van elke kostbaarheid mede te deelen en kon aantoonen, dat voor het meeren- deel der artikelen in vroegere jaren inkomende rechten waren betaald. Ten laatste moest de heer Gould 10,000 dollar douanerechten betalen, hetgeen hij deed onder protest, opdat zijn echtgenoote zich naar een diner zou kunnen begeven, waaraan zij was uitgenoodigd. De heer Gould heeft zijn rechtskundigen raadsman order gegeven, om ter wille van alle Amerikaansche reizigers, den strijd tegen de douanerechten voor het hooge gerechtshof te brengen. Hij had zoo'n kiespijn. Eenige jaren geleden //vierde" de boekhouder van een groote bouwonderneming te Dusseldorp zijn 25jarig jubiie door er met 200,000 mark vandoor te gaan. Met zijn vrouw en zijn 14jarig zoontje wist hij Turkije te bereiken. Zij gingen tot den Mohammedaanschen godsdienst over en vestigden zich op een klein eiland in de Zee van Marmora, waar zij rustig leefden van de rente van het gestolen kapitaal. Dat ging eenige jaren goed, maar eindelijk kwam de Duitsche justitie er achter, waar de dief zich verborg. Er werden onderhandelingen gevoerd met de lurksche overheid, die tot resultaat hadden, dat de Duitsche Muzelman werd ge- arresteerd en uitgeleverd. Hij werd naar j Duitschland teruggebracht en zou te Frankfort j a. d. Main terechtstaan. Op den dag der zitting zeide hij evenwel niet voor de rechters te kunnen verschijnen, hij had zoo'n kiespijn. Men bracht hem naar een tandarts, maar op weg daarheen wist hij aan zijn 2 bewakers te ontsnappen en nu is hij weer spoorloos verdwenen. In den vroegen morgen van heden werd de werkman P. Meertens bij het lossen van het stoomschip //River Scheldt" door een baal wol aan den schouder en het rechterbeen zoodanig getroffen, dat hij niet kon loopen en naar huis moest gebracht worden. Middelburg. Ged. Staten van Zeeland heb ben heden benoemd tot adjunct-commies lste klasse ter Griffie, de heer J. F. Magendans aldaar. A lissingeu. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werd tot onderwijzer be noemd, de heer W. H. M. d' Haens te Hulst. Rheumatische pijnen vertoonen zich het sterkst bij verandering van het weer. Zij worden ver- oorzaakt door het urinezuur, dat tengevolge van niet behoorlijke werking der nieren, in het lichaam achterbleef en zich kon kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschietende pijnen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wanneer de onzui- verheden zich eenmaal vastgenesteld hebben, is het lichaam door zijn natuurlijke bronnen zelden in staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopt het urinezuur zich meer en meer op. De pijnen worden ondraaglijk, de patient kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten worden verwoest, terwijl de handen knobbels gaan ver toonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang om bij het 'op- treden van de eerste pijn in de lendenen en gewrichten Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Door hun versterkenden invloed op de nieren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar behooren verrichten, en voortdurend en geregeld het urinezuur uit het lichaam af voeren. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. L M postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Eischt deechte Foster's Rug- pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 13 October te 21/i ure, dagvoor- stelling, opvoering van „Jong Heidelberg", Operette in 3 bedrijven van L. Kj-enn en C. Lindau. Vertaling van J. Rentmeester. Muziek van Carl Millocker. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 13 October a. s., te 21/J ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van ffJUanon", comische opera in 5 bedrijven en 6 tafreelen, van Henri Meillac en Philippe Gille. Muziek onder leiding van P. Bastide. Algemeen regisseur Fedas. ZEETIJDINGEN. Van 9 tot en met 10 Oct. werden door de Van 9 tot en met 10 Oct. Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op- en 49 afgescbut; door de Westsl. 13 op- en 17 afgeschut. Hositie der Stoomschepen. Belgisch per 100 fr. Engelsch per H E T G E L 1). 47,55 a/47.576 - 12.- a 12.— T Op den 13 October a. s., hoopt onze geliefde Yader, Behuwd- en Grootvader, de heer C. BEflUFORT, zijn 50sten geboorfedag te berdenken. Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Biervliet, 10 October 1912. Zondag 13 October a. s., te 3 ure, dagvoor- stellingoptreden van De Kerville troep, billardspelers (zelfs op rijwiel)Biben en Bob, fantaisie-muzikantenGerges Roger, komiek- zanger Marguerite Suza, zangeres Yenkins brothers, excentrieken Maria Racko en Parteren, novelty actMax Till, schuifelende nabootser De Mandos, gymnastische oefeningen cinema. Op Maandag 14 October a.s. hoopt onze geliefde Zoon en Broeder, IZfifll CORBELS S, zijn 30sten geboortedag te vieren. Dat bij nog vele jaren voor ons moge gespaard blijyen is de wenscb van zijn Ouders, Broeders en Zusters. ANT. VAN FRAEIJENHOVE, D. VAN FRAEIJENHOVEBlok Zaamslag, Reuzenhoek. en Kinderen. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn we lm een en den .dank aan alien, die blij ken van belangstelling hebben gegeven op zijn 50sten verjaatdag. JACOBUS MAASHamblinx. Zaamslag (Othene), October 1912. U aie dames gezien? HET GELEEFKOOSDE HAARSVI3DDEL. MS Van en naar- Lading. S VLAG, NAAM 10 Eng. s.s. idem Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Voor Xer Weazen Ronan 3391 Leith Factor 3333 New-Castle Von Xer Weazen: River Thames I 2242 iLonden Voor Cent t Airmyn 2412 Goole Grenadier 2842 New-Castle Glassalt j 1756 Londen Van Gent i Goole Blyth Goole Hull Londen Danzig Hull gemengd kolen stukg. kolen stukg. ledig ledig idem idem stukg. idem ledig stukg. Eng. s.s. Pearl 1736 idem Cairnavon 4502 idem Don 2658 idem Truro 2367 idem Sea Serpent 2554 Noor. s.s. Sarp 1586 10 Eng. s.s. Juno 2367 s.s. HARALD vertrektkeden van Trangsund naar Londen. s s. JEENY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lossing te St. Petersburg, s.s. ELISABETH in lading te Sunderland voor St. Petersburg. 8'S' vertrok 9 dezer van Trangsund naar Londen. s.s. MAG DA LENA wordt heden te Barry verwacht. Zy hebben beiden gedurende verseheidene jaren Koko gebruikt KOKO Is een reinigend, versterliend liaarmtddel; doet het haar weelderig groelen, maakt het zaeht, geeft hot den glans en frischheid der jeugrl, voorkomt het uitvallen van het haar, het Is het zulverste van alle haarmiddelen en geheel onschadelyk. HEI.DER ALS KRISTAL. BEVAT GEEN VERF, OI IE OF VET HEERLIJK VERFRISSCHENB EN VERSTERKEND VOOR DEN SCHEDEL. KOKO is in gebruilc bij de Europeesche Hoven en is het eenigste Haarmlddel dat met geteebende atcesten van Koninkiijke personen vereerd is. Te verlcrijgen bij alle Apothekers, Drogisten. I>rlj8 fl.0.75, n.1.60 ell 11.3.00 per flaeon. wAARscHuwma. Wij vestigen Uw bijzcndere aandracht op het feit, dat de SCHTB Koko voor her Uaar" dat werkeiijk goede rcsultaten geeft, verpakt is met Hollandsche gebruiksaanwijzing waarop de naam van onzen^Alleen vertegenwoordiger voor Holland voorkomt. Wij feunnen geen andere garandeeren, Alleen Vertegenwoordigers Voor N. en Z. Holland, Utrecht, Zeeland, N. Brabant en Limburg. HENRI SANDERS,Apotheker, Rokin 8,Amsterdam Voor Friesland, Groningen, Drenthe, Orerysel en Gelderland. Fir ma B. MEINDERSMA. SneekJ

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6