Echte Fox-terriers, L. J. F. VAN DALEN, Gemengde berichten. Advertentien. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuwe Circus van Gent. Varkens- en Loonslager, T E K OOP: bij C. L. YAK DER RENT, Tandarts - Ter Neuzen, RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand October en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en reutebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren gescbiedt tegen bewijs van ontvang. In de maand September werd op het postkantoor alhier en de daaronder behoorende hulppostkantoren ingelegd 16467.57, terug- betaald 17325.72. Het laatste uitgegeven boekje was no. 9197. Ten nadeele van een landbouwer uit Zuid-Beierland is van de Veemarkt te Rot- terdam een zwart bonte koe gestoien. Yan de markt op de Gedempte Binnenrotte aldaar is een mand met 20 hanen gestoien, toebehoorende aan iemand uit Rijnsberg. Het ,/Handeisblad van Antwerpen" schrijft: Brages, een dorpje van 560 inwoners, in het arrondissement Brussel, is het tooneel geweest van een gruwelijk misdrijf. De bareelwachter Severs en zijne 26jarige dochter werden Zondag- morgen in hunne woning vermoord gevonden. Dadelijk heeft het parket van Brussel zich daarheen begeven, oin een onderzoek te beginnen. En ziehier wat er bevonden werd De bareelwachter Severs, 64 jaar, die met zijne dochter het wachthuisje bewoonde aan den overweg van Brages-Bellingen, wachtte eerlang zijne op pensioenstelling en het was zijne dochter Laura, die middelerwijl het ambt van bareel wachter vervulde. Zijne vrouw is zinneloos en wordt te Gheel verpleegd. Ziehier hoe de misdaad ontdekt werd Laura Severs zou Zondagmorgen hare moeder gaan bezoeken, vergezeld van haren broeder, die te Hal woont. Daar de eerste trein pas te 7 ure 40 uit Brages vertrekt en de kinderen van zin waren zeer vroeg op reis te gaan, was het afgesproken, dat Laura reeds Zaterdagavond naar Hal zou komen, van waar men vroeger kon vertrekken. De broer, het meisje Zaterdagavond niet ziende komen, werd ongerust en kwam Zondag morgen naar Brages. De vaderlijke woning was gesloten en een venster stond open op de bovenverdieping. Kloppen of bellen hielp niet, niemand kwam openen. Meer en meer in angst ging hi) den statie overste, M. Borremans, verwittigen. Deze raadde hem, nog wat te wachten, daar zijn vader en zuster denkelijk waren uitgegaan. Ten half tien liet zijn angst hem geen rust meer en hij klom langs bet venster binnen, bij middel van eene ladder, die een buurman hem leende. Hij vond de woning in de grootste wanorde. De meubelen waren opengebroken en ledig geworpen. Beneden lag in de eene kamer het lijk van vader Severs met ingeslagen hoofdschedel en in de nevenkamer Laura, op dezelfde wijze aangevallen, maar nog een weinig ademend. Dadelijk verwittigde hij de gendarmerie en den doktermen bevond, dat de juweelen van het meisje gestoien waren. De obligaties en het geld waren aan de begeerlijkheid der moor- denaars ontsnapt, omdat zij verborgen waren onder een plaveisteen van den keukenvloer. De vader moet door de moordenaars verrast zijn op het oogenblik, dat hij, met den lantaarn in de hand, binnen kwam, na het signaal gegeven te hebben. Gebrekkig aan den rechterarm, ter oorzake van een ongeluk, dat hem over vele jaren te Edingen overkwam, had bet bestuur hem dezen gemakkelijken post gegeven, omdat het een voetweg was. Zijne dochter sloot na den trein van 71/2 ure 's avonds gewoonlijk den bareel met een hangslot, en, moest een late voorbij- ganger nog de spoorbaan over, dan moest deze bij middel van eene bel, den bareelwachter roepen. genomen kameraden te bevrijden, zooals.uit het volgende blijkt. De vrouw van een saccba- rinesmokkelaar moest als getuige in een smok- relaarsproces optreden en werd daarom door de politie van Constanz naar Lindau gebracht. Juist zou de vrouw in de boot gaan, toen een automobiel langs den steiger voorbijkwam. Plot- seling sprong zij er in en de auto snelde weg. De vlucht werd evenwel verijdeld doordat de afsluitboomen aan den spoorwegovergang, dicht bij de haven, gesloten waren en het gelukte de politie de vrouw weer in handen te krijgen. Toen haar echtgenoot deze mislukking ervoer liet hij de stoomboot door een motorjacht volgen in de hoop, dat zijn vrouw kans zou zien in het water te springen. Maar de politieagenten aan boord van de stoomboot doorzagen den toeleg en komen. lieten de gevangene niet aan dek Daar nu de bareel niet met het hangslot gesloten was, vermoedt men, dat de misdaad tusschen 7 ure en half 8 gepleegd was. De oude man lag in eenen bloedplas, even- als het meisjetoen haar broer Leo, ziende dat zijne zuster niet geheel dood was, vroeg hij haar of zij den moordenaar niet kende. Zij kon enkel ontkennend antwoorden en toen niets meer. Zij leefde nog tot het parket kwam; zelfs nog toendewetsdoktershaarkwamen onderzoeken. Doch van herstellen was geen spraak meer. Men vermoedt, dat de moordenaars op de hoogte waren van de gewoonten van het huis- gezin, welk een spaarpot van nagenoeg 12,000 francs bezat en ook dat het meisje dien avond naar Hal moest vertrekken. Langs het meer van Konstanz wordt nog steeds hard gesmokkeld en de smokkelaars zien niet tegen eenige moeite op om hun gevangen Een jonge Amerikaansche, miss Ida Vera Simonton geeft in Mac Millan's Magazine een verslag over haar reis naar de menscheneters in Midden-Afrika. Zij beroemt er zich op, de eenige blanke vrouw te zijn, die zonder Euro- peesche geleide zoover is doorgedrongen, en zij neemt bovendien voor zich de eer in beslag, de eenige vrouw in de wereld te zyn, wie de onderscheiding ten deei gevallen is door twintig kannibalen-koningen ten huwelijk begeerd te zijn. Den eersten candidaat naar haar hand ont- moette juffrouw Simonton bij het station Lambarenzo, in den Franschen Congo. Het was een opperhoofd, Mkomi genaamd, wiens hart zij door de medegebrachte geschenken stormenderhand had veroverd. De dame wist niet goed, hoe zij zich uit het netelig parket zou redden aannemen kon zij het aanzoek niet goed en aan de andere zijde was zij weer bang, door een afwijzing haar vraatzuchtigen vrijer te beleedigen. Daar het opperhoofd er al twaaif vrouwen op nahield, probeerde zij, door hem de noodlottige beteekenis van het getal 13 uit te leggen, hem van zijn huwelijksplannen af te brengen. Een poging, die de galante zwarte vereerder echter ontzenuwde door het aanbod, zijn twaaif vrouwen te laten slachten. Het onstelde zwijgen van de over deze oplossing onthutste dame gaf het handige opperhoofd ten slotte aanleiding tot de opmerking nAha Je weet, dat je te rnager bent. Maar maak je daarover geen grijze haren. VVij hebben een prachtig middel, om de schoonheid een handje te helpen Hij bedoelde een mestkuur met bananen Maar juffrouw Simonton liet zich niet verleiden en verdween, zonder afscheid te nemen. Zij zette haar reis naar veertien andere stammen van menscheneters voort, wier opperhoofden haar zonder uitzonderirig zoo geestdriftig hun hulde betuigden dat zij groote moeite had zich te onttrekken aan de huwelijksaanzoeken van met menschenvleesch dweepende vereerders. De rassenhaat in Amerika. Te Columbus in den staat Georgia, is de staat van beleg afgekondigd en een regiment is er heen ge- zonden om een einde te maken aan de ge- vechten tusschen de blanke en de zwarte bewoners der stad. De oorzaak van die onge- regeldheden is de volgendeTwee negers hadden een blanke vrouw aangerand en werden dientengevolge in de gevangenis gezet. De woede der blanke bevolking over deze aanranding nam nog toe, toen de neger-geestelijke Smith zich in het openbaar op minachtende wijze over de aangerande vrouw uitliet. Men greep hem en ranselde hem met zweepen zoo on- barmhartig, dat hij er misschien het leven bij gelaten zou hebben, als de politie hem niet in bescherming had genomen. Voor zijn eigen veiligheid bracht men hem naar de gevangenis, doch nauw vernamen de negers, dat hun geeste- lijke zwaar mishandeld en daarop naar de ge vangenis gebracht was, of zij liepen te hoop, wapenden zich en deden een aanval op de gevangenis, om Smith te bevrijden. Nu wa penden zich ook de blanken en sloegen den aanval der negers op de gevangenis al. Dezen dreigden evenwel met wraak en de toestand werd zoo kritiek, dat de sheriff militaire hulp inriep. Landbouwers zijn meestai slecht te spreken over de musschen; maar in de Westelijke Staten van Noord-Amerika denken zij er anders over. Het is daar gebleken, dat de gewone musschen uiterst werkzame verdelgers zijn van bepaalde wormpjes, die de lucerne de klaver die op de waterarme gronden in het Verre Westender Unie met succes en voordeel wordt geteeld bedreigen. De Amerikaansche landbouwautoriteiten stel- len nu een onderzoek in naar deze nieuw-ont- dekte nuttige eigenscbap van de musschen. In een Fransche plaats bij Vervins had een man van 62 jaar een hartstochtelijke liefde voor een jong meisje opgevat, zonder dat deze daar van op de hoogte was. Een de laatste nachten drong de verliefde in den tuin der ouders van het meisje door. Deze gerucht hoorend, waarschuwde haar vader. Hij wapende zich met een karabijn trad in den tuin en geluid vernemend riep hij uit//wie ben je Antwoord ot ik schiet." De andere richtte zich plotseling op zonder te antwoorden, toen schoot de vader en trof den ongelukkigen verliefde doodelijk. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft het zwaar gestormd in Belgie. In Cour- celles bij Charleroi heeft dit het volgende, droeve gevolg gehad. Daar is een huis in aanbouw ingestort. Onge- lukkigerwijs kwam dit neer op de woning van een mijnwerker, die daarnaast stond. Die sloeg als een kaartenhuis in elkaar. Het ongeluk gebeurde om 4 uur in den ochtend. De man was juist een kwartier ge- leden naar zijn werk gegaan, toen hij den slag hoorde. Hij snelde terug. Dadelijk werrl met het reddingswerk begonnen, maar zoowel zijn vrouw van 24 jaar als zijn kindje in de wieg waren door het puin ge dood. BestuurderARTHUR HENDRIKN. Zondag 6 October a. s. te 274 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen, opvoeiing van het overgroot succes: Loteling" van Hendrik Conscience. Tooneelspel in 3 bedrpven met een voorspel bewerkt door Aug. one^ Groote Schouwburg te Gent. Zondag 6 October a.s., te 21U ure, dag- voorstelling opvoering van opera in 4 bedrijven en 7 tafereelen. Muziek van G. Verdi. Zondag 6 October a. s., om 3 uur, (prijzen gelijk gewoonte). Optreden van de grootste aantrekkelijkheid van ons tijdstip de beroemde Eenbeenigen, Conway en LelandMlle Pautoms, zangeres Max Chabert, de koning der diabolo Henriette de Serris, levende beelden (zeer prachtig); Communger Geigers, exentrieke dansers Les Eyton Boys, maoinulateurs Darras, tranformist-nabootserWilliani Milli, oefeningen aan ringen Cinema. Donderdagnacht overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoot en Vader, JACOBUS VERL1MDE Wz., in den ouderdom van 45 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, Wed. J. VERLINDE—-Hamelink. Ter Neuzen, 3 October 1912. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHALIJNTJE LE MAHIEU, in den ouderdom van 64 jaar en 7 maanden. Wed. M. v. KERKVOORT- en Kinderen. P. VAN KERKVOORT. F. v. BLOOIS-v.Kerkvoout. D. v. BLOOIS en Kinderen. J. VAN KERKVOORT. I. VAN KERKVOORT. Ter Neuzen, 3 Oct. 1912. Schaerbeek. Ter Neuzen. Gennep. TerNeuzen. Op Zaterdag 5 October hoopt onze ge liefde Vader, JACOBUS MftAS Sr., zijn 50aten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag, Othene, October 1912. Woensdag 9 October 1912 hopen onze geliefde Ouders, M. J. BLOK H. BLO K - v. d. Hout hunne 50jarige Eclitvereeniging te herdenken. Ter Neuzen, 4 October 1912. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Getrouwd E. H O P M A c. J. w O L F E R T, die, mede namens wederzijdsehe familie, har- telijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 1 October 1912. Ondergeteekenden betuigen hunnen mhartelijken dank aan Dr. Assies te Zaamslag, voor de goede behandeling en uitstekende zorgen besteed aan onze beide kinderen. D. DIELEMAN en Echtgenoote. Zaamslag, Eendracht. Aan alien, die op 1 Oct. j.l., bij mijn 25jarig jubileum, hunne belang stelling deden blijken, mijn hartelijken dank. 1. A. L1EBERS, Ter Neuzen. Kantoorknecht Post en Telegratie. Ondergeteekende betuigt, ook namens echtgenoote, kinderen en verdere familie, zijn hartelijken dank voor de talrijke blijken van belangstelling, die hij in zoo'n ruime mate van alle zijden mocht ontvangen bij gelegenheid van zijn 25jarig jubileum als b'rieven- en telegrambesteller alhier. M. J. CENSE. Ter Neuzen, 4 October 1912. De door den Rechter-Commissaris jKj, goedgekeurde eerste n/itdeelings- lijst in het faillissement van de nalatenschap van P. J. WORTMAN, in leven Burgemeester van- en te Zaamslag, is door den Curator op heden ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg en in afschrift ter Griffie van het Kantongerecht te Ter Neuzen nedergelegd, om aldaar gedurende tien dagen te liggen ter kostelooze inzage der scbuldeischers. De Curator voornoemd, Mr. P. DIELEMAN, Middelburg, 1 October 1912. Ondergeteekende maakt het ge- achte publiek van Zaamslag en omstreken bekend, dat hij zich heeft gevestigd als belovende een nette en vlugge bediening, ge- paard aan concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, Zaamslag. P. M. GEELHOEDT. Markt, Ter Neuzen. »al van Zaterdag 5 tot 7 October HiET TE CONSUL- T E E R E M zijn. ■f VAN DE WoESTIJNE E S EN"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6