Suiker- cf Eiwitziekte. Tandarts MEIER A. MASQUELIER, Cafe Wilhelmina. Prijslafflp op M BILJABf, Openoare Verkooping van BO OMEN. Openhare Verkooping. Openoare Verkcopiag. 124 Canadaboomen, Openbare Vsrkooping. til 80 Canadaboomen, Dokter ST AS, Advertentien. DAN KBETUIG I N G. H. VERHOEVEN. - Ter Nenzen - Hoist. 206 gave en mooie OLMENBOOMEN, een WOONHUIS EENE PARTIJ LAND, EENE PARTIJ LAND, Groente^ en Fruit'Veilingsvereeniging „Ter Neuzen en Omstreken", J. J. DE FEIJTER Kz., op Zondag 29 Sept. 1912, A. A. E. VERMAST, Dijkstraat N°. 69. en 15 ESSCHENB00MEN, 162 CANADABO0MEM. 32 CANADABOQMEN en 7 opgaande WILGENB0GMEN. 82 CANADABOQMEN. MEUBILAlFiE G0EDEREN recht gekomen. Bij bleef bewusteloos liggen de chauffeur verleende geen hulp en reed door. Geruimen tijd later kwam de gewonde, die door notaris an Iterson, uit Rhenen, per auto thuis werd gebracht, weer bij kennis. Het ongeluk scbijnt nog al mee 'te vallen. De politie keeft de zaak in onderzoek genomen. Eindelijk is dan de Duitsche rijksregeering aie voor eenige weken het bestaan van een vleescnnood ontkende, voor den algemeenen aandrang bezweken. Een plan wordt uitgewerkt tot de bestriding of verzachting der huidige duurte. Enkele bondsregeeringen hebhen echter niet gewacht tot Pruisen zich tot naar zou wenden. De Badensche Minister van Binnenlandsche Zaken heeit nl. medegedeeld, dat zijn regeering het mogelijk acht, vee uit Zweden en" Dene" marken in te voeren. De regeering zal echter geen vee doen in voeren uit Nederland en Frank- rijk uit vrees voor overbrenging van mond- en klauwzeer. Een Amerikaansche maatschappij heeft de stad F rankfort een aanbod gedaan tot levering van versch vleesch en de stad heeft dit aanbod aangenomen. De verzending geschiedt van Rotterdam uit. De verkoopprijs zal per pond 82 pf. bedragen. Dit vleesch'zou volgens de overeenkomst van Nederlandsch vee afkomstig moeten zijn. Met levendige belangstelling ziet men in Amerika t groote Indianen-congres tegemoet, dat in de eerste dagen van October te Columbus in Ohio zal gehouden worden en waarop de vertegenwoordigers der 265,000 nog in de Ver- eenigde btaten levende roodhuiden de levens- kwesties en de toekomst van hun ras zullen bespreken. Aan dit congres nemen ook de vertegen woordigers van alie groote Amerikaansche or- ganisaties en vereenigingen deel, die bij de //roode kwestie" ge'interesseerd zijn. De leiders der beweging wijzen er thans reeds op, dat de dikwijls opduikende berichten over het afsterven van het roode ras niet met de werkelijkkeid overeenstemmen. Te midden van het Ameri kaansche volk, zijn naar verhouding de lndia- nen de meest bemiddelde bevolkingsklasse. In doorsnee bezit elke roodhuid in de Vereenigde Staten een vermogen van 2100 dollar en zijn reusachtige landerijen in hun bezit, die bijeen- genomen een grootere oppervlakte hebben dan eenige der grootste Amerikaansche staten. Het congres zal o. a. ook de gelegenheid bieden voor de eerste maal een groot aantal roodhuiden bijeen te zien, die op geestelijk- en cultuur- gebied, uitstekende persoonlijkheden kunnen genoemd worden en door hun leven en werken het bewijs voor de levensvatbaarheid van het roode ras geleverd hebben. Een groot aantal senatoren, professoren, juristen, doktoren, kun- stenaars en geleerden zijn van oorsprong rood huiden. De voorzitter van het congres, een be- kend geestelijke, Dr. Cherman Coolidge, die aan twee univeristeiten promoveerde, is een vol- bloed roodhuid en werd onder een buffelhuid in de Rocky Mountains geboren. Dr. Charles A. Eastman, wiens geschriften en wetenschappelijken arbeid in Amerika een grooten roep hebben, is een Sioux-indiaan. Dr. Darlas Montezuma, een der bekendste artsen van Chicago, is een echte Apache en een der meest geziene geleerden van het Smith sonian Instituut, professor I. Hewett, is inge- lijks een volbloed indiaan. Slachtoffers van hun plicht. Een passagier van van het s.s. ,/Prinses -Juliana schrpft aan het //Hdbld' o. a. In den nacht van 25 op 26 Aug. passeerde de //Prinses Juliana kaap Guardafui. Er stond een hooge zee en een krachtige wind uit het Z. W. s Aachts werd het steeds ontstuimiger en 's morgens kwamen slechts weinig passagiers aan dek. le ongeveer 9 uur 's morgens nam de onstuimigheid der zee nog toe en de aan stuurboord vastgesjorde statietrap raakte los, waarom de bootsman Beek den kapitein ver- zocht een paar streken oostelijker te sturen om de trap weer gemakkelijk vast te sjorren. Aan dit verzoek werd onmiddellijk voldaan, maar bootsman Beek was niet gewoou om bij het uitvoeren van hetgeen noodig was en hetgeen hem was bevolen, lang te wachten. Voortvarend als altijd was hij met vijf andere matrozen nog voordat het schip behoorlijk voor den wind lag reeds bezig om het werk uit te voeren. Daar- bij nam hij zelf de gevaarlijkste positie in. Vier man liet hij binnen boord- de sjorringen aangeven, terwijl hij zelf met een jong matroos, Van der Feen, buiten boord op de trap stond om de sjorringen aan te nemen en die rond de trap te brengen. Plotseling wekt het geroep van ,/man over boord" de aan dek zijnde passagiers uit hun sluimeringen. Een hooge zee had een deel van de trap losgeslagen en bootsman Be£k en den matroos Van der Feen mede in zee gestort. Onmiddellijk snelde een der matrozen naar achteren en wierp de boei met Holmes-licht uit, terwijl aan stuurboordzijde dadelijk een boei en een kurken zak, waaraan een lang touw was bevestigd, over boord werden ge- worpen. De commandant was op de brug en met de kalmte aan den zeeman in het gevaar eigen, werd terstond gemanoeuvreerd en het schip gedraaid ten einde terug te keeren naar de plaats waar de beide menschen te water waren geraakt. Dadelijk werd order gegeyen de reddingboot stuurboord klaar te maken, waar- mede de 2de ofHcier zich met bijzouderen ijver en kalmte bezig hield, terwijl de le officier de orders van den kapitein overbraent en de 3e en 4e officier met hem, het oog gewapend met kijkers, de plaats trachten te ontdekken waar de ongelukkigen zich in zee bevonden. Ongeveer een kwartier nadat het ongeluk was gebeurd, kreeg men van de brug de beide drenkelingen voor den boeg in zicht. De boots- man lag op den rug, maar of hij op dat moment nog leefde kon niemand met zekerheid constateeren. Er werd dadelijk gemanoeuvreerd om de mannen te bereiken. Evenwel zonder resultaat en na drie kwartier was van de mannen niets meer te bespeuren. Beide verongelukten waren oppassende men schen. Vooral bootsman Beek was een ervaren zeeman en stond als een goed mensch bekend. De jonge matroos was eveneens een oppassende j on gen. Een collecte aan boord, voor de weduwe van Beek bracht ongeveer 2000 op. CORRESPONDENT! E. Wegens plaatsgebrek moeten wij het slot der raadszitting, ingezonden stukken en verschillende berichten tot het volgend nummer uitstellen. Red. Positie der htoomsehepen. KOERsTXn HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,55 a /47.575 Engelsch per 12,— 12,— Dr. G. DAMMAN, 76 Rue du Trone, Brussel (Belgie) kan U een algeheele, snelle genezing verzekeren zonder latere aanvallen, zelfs in de meest verouderde en ernstige gevallen, door een geneesmiddel hetwelk geneeskrachtige planten- stoffen bevat, welke tot op heden onbekend waren. Vraagt Brochure S 33 over Suikerziekte of Brochure E 33 over Eiwitziekte, direct bij den dokter te Brussel of bij de Export C'e Nederland N. Z. Voorburgwal 232 Amsterdam. Dinsdag aanstaande hoopt onze geachte Yader, de heet- HI. J. CENSE, den dag te herdenken dat hij voor 25 jarea bij het Postkantoor alhier als Telegram- en Brie- venbesteller in dienst trad. Dae hem de kracht en lust worde geschonken, tot in lengte van dagen zijne betrekking met eere te vervullen, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Ter Neuzen. en Kleinkind. Voor de vele blijken van belang stelling op 18 dezer ondervonden betuig ik hiermede mijn hartelijken dank. Ter Neuzen. H. RIBBENS. Onzen hartelijken dank aan het Bestuur der Vereen. //Hulp in Nood" voor den genoten steun tijdens de langdurige ziekte van mijn echtgenoot. Wed. M. MACH1ELSEN Ter Neuzen. en Kinderen. rrEK NEUZEN. Het Bestuur maakt bekend dat de veilingen van af Oinsdag a.s., om half elf ure zullen gehouden worden in het benedenlokaal van het woonhuis van den Secr.-Penningm. in de DE JONGESTRAAT 15. Op deze en volgende veilingen worden behalve AJUIN,4 AARDAPPELEN, KOOL enz. ook W1NTERPROVIS1E geveild, alsmede F1JNE VRUCHTEN. HET BESTUUR. Ter Neuzen, Sept. '12. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alle kunstwerkeei te verrichten. Bagattenstraat 3<3, GE1ST. SfiS&Sfe* Onder leiding van den heer A. VAN LEEUWEN werd te 's-Hage de 12e Algemeene Vergadering gehouden van de Eerste N ederlandsche Onderlinge Paar den- en Veeverzekering-Maat- schappij,gevest\g& aldaar. Na mededeeling van den voorzitter dat commissarissen en accountant de administratie in volkomen orde bevonden hadden, werd door den directeur, den heer J. FOLKERTS, verslag uitgebracht over het jaar 1911, waaruit bleek dat de Maatschappij zich dit jaar krachtig heeft uitgebreid; voor de alge meene verzekering werden aan 541 nieuwe deelnemers polissen uitgereikt, terwijl voor 747.618 aan nieuwe paarden en koeien werden ingeschreven, en bovendien voor bij- zondere risico's voor 163.395. De heeren A. van Leeuwen, A. A. Polvliet enjhr. A.J. Vegelin van Claerbergen, periodiek aftredende, werden met algemeene stemmen tot Commis sarissen herkozen. Hoofdvertegenwoordiger AXEL, Nieuwstraat. Geneziug zonder operatie door den nieuwen band van Breuiimeester, Kunstlel 30, Antwerpen. Is den eerstsn Woensdag van October te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzondeir* steBsei voor het recht makea van scheef gegroeide kinderen. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. iiS$i$F~ Winkeliers en kooplieden bezoekt, onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. nam. 5 uur. Inieg f0,2o per persoon. Twee extraprijzen, waarvan een voor het grootst aantal caramboles. Verder gewone condition. Nofaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erven van den heer JAN DE KRAKER SENIOR, in leven rustend landbouwer te Hoek, in het openbaar verkoopen A Op Oonderdsg BO October1 13112, des voormiddags te 10 uur, op de Hofstede, bewoond door den heer Jozias de Kraker Janszoon, Koudepolder Hoek, (van 1,50 tot 2,30 meter) (van 1 tot 2 meter.) BOp Vipijdag Si October S3I2, des voormiddags te 10 uur, op de Hofstede, bewoond door den heer Jan de Kraker Junior, Koudepolder Hoek, VERDER I. Op de Hofstede van den heer Jozias de Kraker, voornoemd, en 2, Aan den dijk bij laatst gemelde Hofstede (De Canadaboomen meten van 1 tot 2,20 meter). Koopsommen en onkosten Canadaboomen te betalen voor het vervoer. Van onbekende koopers zal borgtocht of contante betaling worden geeischt. De boomen zullen vooraf worden genommerd. Notaris Van der Moer zal op Hlaan- dag 30 September 1912, des namiddags 2 uur, bij mej. de wed. Platteeuw te Zaam- slag, voor de onherroepelijk gemachtigde hypo thecate schuldeischers, in het openbaar ver koopen met toebehooren en erf, in de buurt het Poontje, gemeente Zaamslag kadaster sectie E nommer 599, groot 1 are 64 centiaren, eigendom van en vroeger bewoond door Willem van de Voorde, thans te Zuidzande. Betaling koopsoro 1 December 1912. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding 15 November 1912. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen zal op Dinsday 55 October S952, des namiddags te 2 uur, in het Nederlandsch Logement te Ter Neuzen in het openbaar verkoopen A.. Voor de familie BONTE in den nieuw ingedijkten polder Braakman, gemeente Hoek, kadaster sectie H deel groot 4 Hectaren, 12 Aren, 72 Centiaren, of 9 Gemeten 78 Roeden van nommer 142, tegen den Pierssenspolder en den Bonte- polder. 33. Voor de dames H1EBENDAAL: in denzelfden polder en gemeente, groot 30 Aren, 85 Centiaren of 207 Roeden, grenzende Noordelijk tegen het perceel sub A bedoeld en Zuidelijk tegen den weg in den nieuwen polder. De betaling moet geschieden 1 Januari 1913. Onkosten 8 dagen. De koopers moeten bij den koopprijs opleggen de kosten van bewerking en bezaaiing. Verdere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Notaris C. le Nobel te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 5 October 1912, des namiddags ten half twee ure precies, op het dorp te Zaamslag, ten verzoeke van den heer LOU18 D1ELEMAN, publiek verkoopen alsEikenhouten Boog kafoi~ net, Kleerkast, Hegulateur, Tafels, Stoelen, Theetafel, Ledikant, Wieg, Kinderwagen, Spiegels, Kachels, Stoven, Lampen, Petroleumstel, Kruiwagen, eenig Arbeidersgerief, Manskleederen enz. Koopen beneden /3,contant. De Notarissen J. A. Jlregmans te Axel en E. van' Haelst te Zwyndrecht, zullen ten verzoeke van hunne principalen op Woens- dag den 2 October I3B2, des voormiddags elf ure, verkoopen staande op de weide der hofstede bewoond door Mej. de Wed. W. DE FEIJTER— De Feijter te Axel in den Beoosten- en Bewestenblijpolder, langs het kanaal AxelHulst. De Notaris J. A. Eregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den NIEUW KARNEMELKPOLDER te Koewacht, op Doircderdag den BO October 1SI2, des voormiddags 11 ure, verkoopen metende van 1.30 M. tot 1.50 M., staande te groeien op den dijk van voor- melden polder nabij den nieuwen Keiweg. Te vergaderen bij Al. Everaert, Karnemelk- polder. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand- en mondziiekien, alsook voor het plaafsen wan walsche gebitten. s.s. HARALD in lossing te -Kroonstad. s.s. JFNNY in lading te Hull voor Kroonstad. ss. RICHARD vertrekt heden van Newcastle on Tyne naar Kroonstad. s.s. ELISABETH in droogdok te Londen. s.s. HELENA in lading te Trangsund voor Londen. s.s. MAGrDALENA van Rafso naar Londen passeerde 27 dezer Elseneur.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6