Algemeen Nieuws- en Advertentiebtad voor Zeeu wsch-Vlaaideren. Lantaarnopsteker, 5820. Zaterdag 28 September 1912. BekesneOEmakstig. Bionenland. Gemengde berichien, Iedereen behoorde te weten 52e Jaargang. EKEE/STIE ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Yoor Nederiond 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor net overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsicg derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Burgemeester en YVethouders van ZAAMSLAG roepen sollieitan'ten op naar de vacante be- trekking van op het Zaamslaysche Veer. Gegadigdeu worden uitgenoodigd zich schrif- teJijk aan te melden voor of op 30 Sep tember S». s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEfJTER, Burgemeester. J. STOLK Lz.v, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG maken be- kend dat op WoenseSagen 2 en'^9 Octo ber aanstaande des namiddags te 2 uren de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koste- looze vaccinatie en rewaccinaiie van de ingezetenen, die zich daartoe ten ge- meentehuize kunnen aanmelden. Zaamslag, 26 October 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. AJD. Zuiver en oplosbaa; Vol vetgshalle (caeaoboter). Volkomen ontu/ikkelde, pittigc cacaosmaak. Gedeputeerde Staten van Limburg heb- ben het raadsbesluit van Oud-Vroenhoven strekkende tot toelating als raadslid van zekeren heer J. S. Theunissen, naar de //L. K." meldt, vernietigd, omdat gebleken is" lo. dat de stemming heelt plaats gehad ten overstaan van een stembureau waarvan de leden, in strijd met art. 61 der Kieswet, niet benoemd waren door den gemeenteraad 2o. dat de stembiljetten in strijd met het bepaalde bij art. 76 der Kieswet niet door den voorzitter van het stembureau en niet dicbt gevouwen zijn uitgereikt, en 3o. dat de voorzitter van het stembureau in strijd met het bepaalde bij art. 80 der Kieswet heef't toegestaan dat meerdere kiezers die niet lichamelijk hulp behoevend waren, zich hebben doen bijstaan. De heer Theunissen zal, van deze uitspraak in beroep gaan bij de Koningin. TER NEUZEN, 27 September 1912. Boschkapelle. Voor bet aanstaande beeten- vervoer is er weer eene vaargeul gedolven in het Hellegat tot aan den dijk van den Willem Ill-polder, waar de'beeten worden verscheept. Aangezien ter plaatse er nog geregeld aan- slibt, is dit uitdiepen een lastig werk, dat echter pas gestaakt zal worden, als de tram Walsoorden—Selzaete zal loopen. stoppeldijk. Om de afwatering van een gedeelte van den Stoppeldijk-polder te verbeteren heeft men op't gehucht Campen de lossingsgeul uitgediept van af de hofstede van den heer de Nijs tot nabij de sluizen zooals bij den laatsten hoogen waterstaud in den polder bleek, is daardoor wel meer trek in het water gekomen, maar is het geene afdoende vCrbetering. Woensdag is de arbeider B., werkzaam bij den landbouwer L. te Velsen, door een dorseh- machine gegrepen en gedood. Dinsdagnamiddag is de 7jarige M. P. S., op de Stortplaats te Wjjk bij Maastricht te dicht bij een daar ontstoken vuurtje gekomen. De kleertjes van het meisje vatten vlam en het kreeg zoo ernstige brandwonden, dat het nog dienzelfden avond in het gesticht Calvarien- berg is overleden. Brand in de Infanteriekazerne te Haarlem. Dinsdagavond te kwart over zevenen zag een korporaal der infanterie, die op de binnenpiaats van de infanteriekazerne te Haarlem liep, een vlammetje op een kleedkamer van de derde compagnie van het 4de bataljon. Hij meende eerst zich vergist te hebben, keek later nog eens goed toe, waarschuwde den commandant van de wacht, en om 7 u. 27 min. rukte de Haarlemsche brandweer reeds uit. De staf oordeelde het noodig alarm te slaan, zoodat al het brandweermateriaal toesnelde, en zoo werd het mogelijk, met 26 slangen het gevaar te bestrijden. De brand moet zijn uitgebroken op de kleed kamer van de 4de compagnie, aan de zijde van de Bakenessergracht, boven de onderofficiers- cantine, en het heeft zich over de andere vier kleedkamers uitgebreid, is toen omgeslagen naar de Zuidzijde, in de Zaksteeg, en heeft daar de soldatenkamers aangetast. En eindelijk de daar- boven gelegen rustkamers ook nog, waar eenige duizenden Marga- en wachtpatronen zijn ontploft. Een geluk mag het genoemd worden, dat de kazerne in 1903 aan de zijde van den Zaksteeg is verbouwd en aan die zijde van brandmuren voorzien. Daarop is de brand doodgeloopen. De localiteiten van het 3de bataljon zijn totaal uitgebrand. De schade is zeer aanzienlijk de schade aan verloren gegane kleeding alleen wordt op 50,000 geschat. De oorzaak van den brand is nog niet be- kend. Vast staat bet, dat er op de kleedkamer van de 3de compagnie Dinsdagnamiddag tot 5 uur menschen zijn geweest, doch volgens hun zeggen is er niet gerookt, en gasiicbt is op die kamers niet aanwezig. Het spoedig optreden van de brandweer heeft erger voorkomen, want in de wapenkamers, op korten afstand van bet verbrande deel gelegen, was een groote boeveelbeid scberpe patronen aanwezig. Daar er een regen van vonken viel, oordeelde de brandweer het veiliger, niet tot bet vervoeren van die patronen over te gaan. Het onderzoek is in vollen gang. Niemand wordt in de kazerne toegelaten. Aan boord van het stoomscbip Koningin der Nederlanden" heeft zich naar wij vernemen, een hoogst ernstig geval van vergiftiging onder de passagiers der le klasse voorgedaan, tenge- volge van het gebruiken van kreeften-mayon- naise. Men was juist Sabang gepasseerd toen dit ongeval plaats greep. Terstond na het ge- bruik der mayonnaise werden de passagiers alien in meerdere of mindere mate aangegrepen door heftige maagkrampen. Van 7 passagiers liefc zich de toestand zeer ernstig aanzien, doch dank zij bet optreden van den dokter kondeu dezen aan de gevolgen van de vergiftiging w.erstand bieden. Tocb heeft bet ongeval nog er istige gevolgen gehad. De hofmeester is ten- g.^volge der vergiftiging overleden. (VadJ Een edele vrouw onder arme Ieren. Door het kabaal van Ulster tegen home rule aldus schrijft onze Londensche corres pondent, d.d. 24 Sept. vergeet men arm lerland. En hoezeer ook in de laatste tientallen jaren de algemeene welvaart op bet lersche eiland is toegenomen, tocb herbergt bet nog altijd veel armoede. Vooral in de afgelegen streken van bet Oostelijk gedeelte. Daar langs de kust en op de ettelijke eilandjes, door den Oceaan omspoeld, leven duizenden Ieren vergeten en verwaarloosd, ten prooi van de ergste ont- beringen, geteisterd door ziekten, veelvuldig lijdende aan longtering, verstoken van medische hulp en verpleging, vroegtijdig weggemaaid. Lady Aberdeen, de gade van Ierland's onder- koning, heeft zich bun lot aangetrokken. Eenigen tijd geleden begon zij een edelmoedige cam- pagne, om arm lerland te bevrijden van de groote ramp der tering. En er zijn andere dames van adel, die zich gebeel opofferen voor de lijdenden van bet lersche volk. Een roerend staaltje daarvan is bet volgende. Een zekere miss Albinia Brodrick, dochtervan den voormaligen viscount Midleton en zuster van den huidigen lord John Brodrick, die Minister van Oorlog was in het laatste kabinet van lord Salisbury, heeft zich gevestigd in een zeer armoedige en afgelegen streek van het graafschap Kerry, in den Zuidwesthoek van lerland. Om aldaar de armen en zieken te helpen, verkocht zij al bare bezittingen voor de stichting van een bospitaal. Maarofscboon zelf tengevolge daarvan armoedig levende, kon zij bare stichting met eigen middelen niet aan het doel doen beantwoorden. Daarom richtte zij een smeekschrift om hulp tot den lord- mayor van Londen. Vanuit het lersche dorp Ballincoona schreef zij hem het volgende //Wij hebben een klein hospitaal gebouwd in dit armoedige en woeste district van Kerry, in een der plaatsen daarvoor aanbevolen door de commissie van den onderkoning, ten einde de armsten van ons volk te helpen. En heel arm zijn ze. /,0m hunnentwille beb ik mij bekwaamd en van een diploma voorzien als medisch verpleeg- ster, vroedvrouw en inspectrice van gezondheid. En ik vestigde mij hier metterwoon, om de armen van ons volk op iedere mogelijke wijze te helpen. Hunne nietige woningen zijn veel te klein voor de gezinnen, zoodat verpleging daarbinnen onmogelijk is. Zij lijden aan on- noodige ziekten en sterven aanhoudend door verhelpbare oorzaken. Wij zijn 39 K.M. van stad en station verwijderd, bijna viermaal zoo- ver van het dichtst bijzijnde bospitaal. Het is hartbrekend 't lijden aan te zien, dat daar bet gevolg van is. Ons bospitaal is gebouwd en onder dak, maar wij derven de middelen om het te voltooien en in gebruik te nemen. z/Ik deed alles wat in miju vermogen was en leef in mijn klein boerehuisje het allereenvou- digste leven, van ongeveer 3 per week. Ik verkocht al mijn mooie oude meubelen, mijn porselein, kleinoodien en juweelen. Nubenik verplicht om hulp te bedelen. z/Wij hopen een middelpunt te zijn voor on- derricbt in buishouaing, gezondheidsleer, kleine nijverheden en landbouw. Reeds slaagden wij er in de schromelijke booge prijzen van levens- middelen verlaagd te krijgen, terwijl wij onzen kleinen boeren proefzaad en zuivere kunstmest bezorgden. Dit moment leent zich voor groote verbeteringen. Onze boeren ontwaakten, sinds zij eigenaars van hunne kleine hofsteden wer den. En wij wenschen deze kans te benutten. Maar gebrek aan geld bindt ons gedurig de handen." Dat geld zal er nu wel komen. Die edele toe wij ding eener vrouw van adel treft. (Handelsbl.) Dinsdagavond is in een bank te Katto- witz in Silezie een moordaanslag, vergezeld van diefstal, gepleegd. Een vreemdeling verscheen in de bank om geld te wisselen. Zoodra de ambtenaar zich omdraaide, scboot de vreemdeling hem in 't achterhoofd; Een collega, die hem ter hulp snelde, werd eveneens getroffen. De moordenaar en een metgezel, die op den uitkijk stond, bestalen de kas voor duizend mark, en vlucbtten. De eene beambte is gestorven, de andere ligt op sterven. dat pijn in den rug en lendenen, rheumatiek, urinekwalen, graveel, steen en waterzucht uit- vloeisels zijn van nier- en blaasziekten. Zijt gij u ervan bewust, dat al deze kwalen wijzen op nierziekte V Zijt gij u ervan bewust, dat waterzucht, die zich gewoonlijk het eerst vertoout door watergezwellen onder de oogen en in de enkels, graveel, steen, rheumatiek, heupjicht, emz. alien voortvloeien uit nierziekten Dat, tenzy gij uw niereD geneest, gij deze ver- scbrikkelijke kwalen niet genezen kunt t Weinig menschen kennen de oorzaak van hun ziekte en zij zijn reeds tevreden als zij bevrijd worden van bun hoofdpijn, rugpijn, vermoeidheid, urinekwalen, zenuwachtigbeid, gebrek aan eet- lust, bartkloppingen, pijn in de lendenen ot andere kwalen. Doch de pijnen keeren terug en worden erger. Ernstige ziekten, die maar al te vaak tot een noodlottig einde leiden, volgen, doordat de eerste waarschuwingen, die de natuur u gaf, verwaarloosd werden. De nieren zijn de filters van het bloed. Wan- neer zij gezond en stevk zijn, drageu zij zorg voor de zuiverheid van het bloed. Zijnzeziek of verzwakt, dan kunnen zy hun werk niet be- boorlijk doen, uw bloed wordt onzuiver en de schadelijke stoffen boopen zich op in uw lichaam. Dan komen verscbijnselen als de vorenstaande, daarop volgen ernstige kwalen en bij verdere veronacbtzaming noodlottige ziekten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen blijvend waterzucht, rheumatiek, graveel, steen, urine kwalen en blaasziekte, doordat zij de nieren ge nezen. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, versterken de zwakke en genezen de zieke nieren. Zoodoende genezen zij ziekten die, oogenschijnlijk zooveel van elkaar verscbillen, doch die inderdaad denzelfden oorsprong hebben. Een gulden regel//Houdt uw nieren gezond en zij houden u gezond." Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u doen, zooals zij het voor zoovelen gedaan hebben. Let erop, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt, dit beboedt u voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending gescbiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. AEEZEKSCHE COERAST. Dii blad versehijnt JHaandii);-, Wnensdaii:. en t'rljda^avond, nlJfestf.siderd op Veeatdagen *»ij de IHrma -®Keaisen.,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1