Laatste Berichten. HandeSsberichten. wieip men een hoek orerboord, waarmee kabel- jouwen worden gevangen. Toen het dier dezen echter in den bek kreeg, brak hij af als glas. Uaarna werd er een buitengewoon dikke ge- smeed en deze werd, van aas voorzien, aan een i ouw neergelaten. Toen de tonijn nu hieraan vastzat, ontwikkelde hij zulk een kracht, dat yier maunen de lijn niet konden vasthouden. Uren is men bezig geweest den kolossus aan boord te krygen. Door hem lussen om het lichaam te werpen, is dit eindelijk gelukt. Hij is toen gestaeht en het vleesch er van is gezouten. it smaakte goed; ingezouten tonijn vormt dan tnc'e^sart;ikei in de landen rondom de Middellandsehe Zee. en onderdak komt iets buitengewoons. Daar hij opgaf uit Armantieres te komen werd telegrafisch daarheen om inlichtingen gevraagd. Uit het antwoord bleek, dat men hier te doen had met zekeien heer Thibault, die reeds gedurende 16 jaren in een krankzinnigengesticht te Armantieres veip.eegd werd, maar daaruit dezer dagen ont- snapt was. Door de zorgen van het koofd- commissariaat werd den man tijdelijk onderdak versehaft in een hotel, waarna twee verplegers uit Armantieres overkwamen en hem mede terugnamen. In een gesprek met den chef van de recherche had de gewaande hertog verklaard, dat hij om politieke redenen in een gesticht werd opge sloten gehouden en dat hij nu naar Nederland was gekomen om de tusschenkomst onzer Koningin in te roepen, teneinde te beletten, dat hij wederom van zijn vrijheid zou worden beroofd wanneer hy in JFrankrijk terugkeerde. Eenige weken geleden circuleerde in de bladen het volgende bericht Gisterochtend, kort na aankomst van den Ooster-exprestrein te Parijs, zag men een met roet en stof overdekten man van onder de wagens kruipen. Hij trachtte te vluchten, maar werd door de beambten aangehouden en gearresteerd. Hij bleek de reis van Boekarest naar Parijs te hebben gemaakt, zich vasthoudende onder een slaapwagen van den trein 36 uren had hij zoo zonder eten of drinken gehangen. Het is iemand van 20 jaar, die voorgeeft in Belgie een bloed- verwant te hebben, die handel drijft in kant. Reisgeld bezat hij niet. Na behoorlyk gereinigd te zijn, is de vreemde reiziger door de in bewaring gesteld. Thans deelt men aan de Dord. Ct." mede, dat deze persoon vermoedelijk is De Gr., uit de Groote Lindt (Zwyndrecht) afkomstig. In- dertijd is hij met zijn vader naar Port-Said vertrokken en was daar werkzaam op een baggermolen. Hoe hij vandaar naar Boekarest is gekomen, is op dit oogenblik nog niet bekend. Het „Handelsblad" ontleende aan de //Gazette de Liege" het volgend bericht over het gebruik van trekhonden in het Belgisch leger. De Gazette de Liege" schrijft De vergelijkende proeven, die op bevel den Belgischen Minister van Oorlog zijn met verschillende bewijzen van bespanning der mitrailleurs hebben de overwinning bezorcd aan die methonden. Aan luit. \an de Put, van de karabiniers, komt de eer en verdienste dezer nieuwigheid toe, die van groot belang kan worden voor de trekhondenfokkerij. De eerste proeven hondenbespanning zijn zoo doorslaand geweest, dat de Minister van Oorlog besloten heeft een eerste kennel te doen bouwen voor 36 honden, die uitsluitend bij het regiment karabiniers dienst zullen doen. Als de honden gelijk te verwachten is goed blijven voldoen, zullen alle regimenten een afdeelmg trekhonden voor de mitrailleurs krijgen politie van buitengewoon rijk olieveld ontdekt, dat voor de Panamakanaal-zone de mogelijkheid opent op oplossing van het probleem van het gebruik yan brandstof op schepen. Hamilton, diegisteren kiei is aangekomen, verklaart dat zoowel de ieden van de kanaalcommissie als Amerikaansche kapitalisten, die een onderzoek hebben laten instellen, groote verwachtingen hebben deze ontdekking. in de Gereformeerde Kerk te Oost- is een telefoon voor hardhoorenden Ook kapelle geplaatst. hoofdbureau van politie te 's-Graven- iage kieeg Donderdag een zonderling bezoek. m om onder'stand aan een vry net gekleede Fransch sprekende heer, die zeide George van Orleans, hertog van Aumale, te zijn. De politie begreep er spoedig alles van. Een hertog, die om onderstand vragen, is wel De werken van de onder water zetting der mijn van Clarence aan het nauw van Calais zullen den 28sten dezer maand beginnen. De 300,000 kubieke meters water, welke er toe noodig zijn, zullen er in anderhalve maand in gespoeld zijn. Elken dag zullen er 14 tot 15000 kubieke meters water inloopen. Een stoompomp zal 100 kubieke meters per uur kunnen leveren twee andere pompen leveren 500 meters en de ,/Rivierette" 60 tot 120 per uur. Het zal dan ook nogal eenigen tijd aan- loopen, eer het werk zal kunnen hervat worden. Eerst heeft men een maand noodig om de mijn onder water te zettenhet water moet twee maanden in de mijn gelaten worden. Twee maanden zijn noodig om het water uit te pom- pen drie maanden voor het herstellen der gaanderij op 500 meters vier of vijf maanden voor de herstelling der luchtputten. Zestig dagen zijn er daarenboven noodig voor de volledige inrichting voor de Iuchtverversching in de heele mijn. Het cijfer der ongelukkigen in de mijn gebleven, beloopt 28. Er zijn in het geheel 67 dooden. In de op a. s. Donderdag, des voormiddags vergadering van In Engeland is een onderwijzer, Wilks geheeten, om' een zonderlinge reden in de ge- j vangenis gesloten. Deze man heeft n.l. het geluk of het ongeluk, een vrouw te hebben getrouwd die behalve dames-arts ook een vurig suffragette is. En deze dame weigert als andere strijdbare kiesrechtvrouwen, haar inkomsten- belasting te betalen, omdat de regeering nog steeds der vrouwen het kiesrecht onthoudt. De man betaalde de zijne wel, maar zegt, onmachtig te zijn ook die voor de inkomsten van zijn vrouw te voldoen, die aanmerkelijk meer verdient dan hij. Ook willen de auto- riteiten haar meubilair niet in beslag nemen en de vrouw denkt er niet aan, haar echtge- noot uit de gevangenis te verlossen maar heeft slechts met haar geestverwanten een protest- vergadering georganiseerd. Van de bedreigingen, door de beruchte bende van de //Zwarte Hand" tegen den Ameri- kaanschen dollarkoning Rockefeller geuit, hebben we gewag gemaakt. Deze organisatie kan als een filiaal van de op Sicilie, tierende „Maffia" of van de Napelsche //Camorra" beschouwd worden. Inderdaad zijn de leden van het edele Amerikaansche gilde voornamelijk uit Sicilie, Calabrie en Napels afkomstig. En dat ze niet stil zitten, blijkt uit het politie-rapport van New- ork volgens hetwelk in den loop van een jaar alleen in die stad 524 misdaden door de //Zwarte Hand" werden gepleegd, die 215 aanhoudingen ten gevolge hadden. De statuten van de //Zwarte Hand" zijn kort practisch en buitengewoon gestreng. leder lid, dat weigert aan de chefs te gehoorzamen of de geheimen van het genootschap verraadt, wordt onverbiddellijk uit den weg geruimd. Men wordt overigens eerst lid na het docrmaken van een proeltijd, waarin men door een moord of minstens door een brandstichting van zijn ,/deugdelijk- heid" bewijs moet afleggen. Eenigen tijd geleden werd de Amerikaansche politie-luitenant Petrosino naar Sicilie gezonden, om het verband tusschen beide, geheime ver- eenigingen na te gaan, maar nauwelyks op het eiland, werd hij bij Palermo vermoord. Men begrijpt dus, dat ook Rockefeller be- nauwd is geworden. te 10 ure, te houden openbare van den gemeenteraad alhier, komen de vol gende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot afwijzende beschikkiug op eene reclame van dhr. J. E. Koevoets, omtrent de vastgestelde lijst van kiezers van deKamervan Koophandel en Fabrieken. Voorstel tot niet vervulling van de betrekking van onderwijzer met verplichte akte Fransch aan school B. Benoeming van een onderwijzer bij het her- halings onderwijs dat gegeven wordt aan school de heeren F. van den C. F. Kohler en P. M. en 4 van de verleende A. Sollicitanten zyn BroekeG. Goossen D. van der Pijl. Voorstel tot wijziging van artikel aan de Industrieele Maatschappij concessie. Voorstel tot aankoop van zand en boomen Voorstel tot uitzetting van kasgelden. Ontheffingen van schoolgelden en andere plaatselijke belastingen. Haarlem. De rechtbank alhier veroordeelde heden Jhr. E., burgemeester van Zaandam, wegens vervalsching van den reispas van zijn zoon tot 5 dagen gevangenisstraf. Maas-Eyk. Gisteren is in de nabijheid een auto tegen een boom gereden. Twee inzittende meisjes werden op slag gedood en hunne moeder en de chauffeur levensgevaarlijk gewond. Parijs. De bladen bevatten een bericht uit St. Petersburg, meldende het vergaan van het schip Obonoeka, bij welke ramp 150 menschen het leven verloren. Parijs. Gisterenavond zijn twee treinen, met een lOOOtal reizigers op elkaar geloopen. Er zijn 2 dooden, terwijl 15 reizigers gekwetst werden, waarvan 3 zeer ernstig. September. Goede aanvoer van Rotterdam, 23 B i n n e nl. GraneD. nieuwe Tarwe. Jarige bijna opgeruimd. Rogge, Gerst en Haver tamelijk aangeboden. Ook Boonen en Erwten ter markt. De Beurs was prijshoudend voor goede waar. Meel. Doordat in binnen- en buitenland de weersgesteld ver- beterd is en Tarwe in goede soorten niet ruirn wordt aangeboden, bleven de meelprijzen nage- noeg onveranderd. Men noteert: hectoliter 9,25 9,Nieuwe afwijkende soorten Jarige Tarwe puike per a 9,50 goede 8,75 a Tarwe 8,50 a f 9, 4,— a 6,Essex Het nieuwste Amerika overvloeit, van de organisatie de werking zoo heilloos was, zich verplicht zag in te grijpen. maanden onder de trusts, waarvan is de bedelaarstrust, waar- goed geregeld was en dat de politie Sedert eenige wil zeggen, dat er dan bijna een duizendtal aangekocht. dat trekhonden zullen moeten worden Men meldt uit Brussel, dat Vrijdagaan het Noorderstation daar de 60jarige heer v. d. S. uit Ilaarlem plotseling op het perron ineen- gezakt is. Zijn portefeuille zat vol bankbiljetten. Twee dames, die hem vergezelden, verdwenen. Den 5den Mei 1835 reed de eerste spoor* trein in Belgie, van Brussel naar Mechelen. De wagens en de locomotief die daarbij gebruikt nog in het arsenaal bewaard. zyn, worden nog in het Dezer dagen heeft men nu daarmee deze histo- rische gebeurtenis gereconstrueerd. Men zag den trein aankomen en de menschen, in het kostuum van dien tijd, de wagens verlaten. Natuuriijk diende dit ter opneming van een bioscoopfilm, die daarmee al weer in dienst van het onderwijs voor oud en Volgens jong is gesteld. Gerald Hamilton, redacteur van de Panama Star, is op Columbiaansch gebied, op nog geen dag reizens van het kanaal, een vermeerderde het aantal blinde en kreupele bedelaars in verschillende groote steden, wonderbaarlijk. Strenge maatregelen werden genomen en er werden eenige razzia's onder- nomen. Door de bekentemssen der geheimzinnige aangehoudenen kwam men er toen achter, dat zij niets anders waren, dan ambtenaren in dienst van een groote onderneming, die de ontvaugen gelden controleerden, bedelbewijzen verleenden, in een woord, bedelaars exploiteerden. De eerste resultaten van het onderzoek toonden aan, dat de trust verscheidene duizenden inva- lideu van allerlei soort onder haar eontrole had, waarvan de gemiddelde opbrengst in de centrale kas meer dan 1 dollar per dag en per bedelaar bedroeg. Volgens een telegram uit Petersburg aan het Berl. Tagebl., is een groote brand uitge- broken in het gouvernement Perm langs den Siberischen spoorweg op de Europeesch-Azia- tische grens. Het spoorwegverkeer met Siberie is voorloopig gestremd. naar het heet, in het Twintig boeren zyn, vuur omgekomen. per 100 kilo 11,— a 11,75; Wilhelmina 9,50 a 11,afwijkende 6,a 8,50 Rogge per hectol. 6,50 a f 7,en per 100 kilo 8,a f 9,Wintergerst per hectol. 6,a /6,50 Chevalier 7,a 7,25 Gerst per 100 kilo 10,a 11,50 Chevalier f 11,a f 12,50 en extra daarboven Haver per hectol. 5,a 5,50dikke 5,50 a f 6,afwijkende per 100 kilo 6, Goede 10,a 11,50; Paardenboonen 7,50 a 8,Witte Boonen 16,— a /IS,Bruine Boonen 12,a 15, Kroonerwten 14',a f 16,gewone groene erwten f 11,50 a /13,Voedererwten /6,50 Kanariezaad f 8,a 10,en per 100 kilo 15,50 a 16,-. Buitenl. Granen. Tarwe onveranderd. Aanbod van Zuid-Rusland ruimer. Rogge vast met veel vraag. Mais kalm en onveranderd Odessa lager afgegeven. Gerst zeer vast. Grutten en Rijst prijshoudend. Tarwe per 2400 kilo 190 a 240 Rogge per 2100 kilo Helena 185 Taganrog f 180 Gerst Zwarte Zee f 160 Mais Mixed f 138 La Plata' 136 grove Donau f 159 Odessa 140 per 2000 kilo Boekweit f 195 dito Grutten 260 per 2100 kilo Haver La Plata 8,a f 8,70 Russische 9,a 9,20 per 100 kilo Canada Voertarwe f 5,80 per 80 kilo. Meel. Prima inlandsch 13,a 13,50 le soort f 12,50 a f 12,70 Zeeuwsch patent 13,a f 13,50 Ongebuild f 12,50 prima Belgisch 13,— a 13,75 le soort 12,50 a 12,75prima Duitsch patent 13,50 a 14,extra puik Hongaarsch 20,— a 21,prima Amerik. patent 14,a 14,50le soort f 13,a 13,75 2e soort Bakers 12,25 a 12,75 Roggebloem 10, a 11,per 100 kilo. Runderprijzen 70 a 83; Ossen 68 a 80; Stieren 66 a 70; Kalveren 95 a 110; Schapen 64 a 70Varkens 60 a 65licht soort 54 a 58 cents per kilo. Melkkoeien /145 a 280 Kalfk'oeien 165 a 310 Vaarzen 110 a 160 Stieren 120 a 240 vette kalveren 65 a /90; Pinken /90 a/120 graskalveren /30, a 65,fokkalveren 16 a 24 nuchtere 10 a 14 Biggen 10 a 15 alles per stuk. 54 a 62, 28,— a le soort 29,a cent, k a a s Aardappeien. Zeeuwsche blauwen en bonten 2,20 a 2,50Brielsche Kralen 3,a 3,25 Eigenheimers 2,a 2,25 Geldersche blauwen 2,40 2,80 per mud. Boterprijzen in vaten stukken van 1/3 kilo 85 Zoetemelksche 34,per 50 kilo. Leidsche kaas 31,50 mindere 22,— a 25,— per 50 kilo. Zeeuwsche eieren 5,10 a 5,25; Buitenl. en kleine 4,50 per 100 stuks. A j u i n 1,50 per. hectol. Lijnzaad traag. Voer 17,50 a 17,75 Zaai 18,— a 18,50. K o o 1 z a a d vaster. Earwijzaad oud 173/ a 18 Nieuw 18 a 18a/4 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,a 13,50 Antwerpen 231/J fr., per kan 8V'g a 91/2 cent. Java-koffie in balen 53 cent gewone soorten en beste Santos 44 cent per half kilo. Beetwortel-suiker kalm 141/ Geraffineerde flauwer 181/2. Ter Neuzen, 23 September. Boter per lj2 K.G. 0,671/i Eieren 26 stuks 1,10. Antwerpen, 21 September. Chilisalpeter vastLoco fr. 27,50, per Sept./Oct. fr. 27,50, per Nov./Dec. fr. 27,60, per Febr./Maart fr. 28,10. TEEM AN DEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,75 tot fr. 1,90, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,40 per kilo, geslacht vleesch; schapen van fr. 1,50 tot fr. 1,90 per kilo, geslacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilo's en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,25 tot fr. 1,45 volgens kwaliteit. Gemeeiiteraad van Hoek. 18 zoo 116* Staten dat de wijziging van der onderwijzersjaarvvedden Vergadering van Yrijdag 20 September 1912. Voorzitter de beer A. Wolfert, burgemeester. Aanwezig de heeren Geelhoedt, Kaan, Jurrij, Platteeuw, De Feijter, Van Drongelen en Dekker. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. I. Ingekomen stukken. a. Een bericht van Gedep. de verordening tot regeling is goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een adres van de Ned. vereemging van school- artsen, betreffende het nemen van maatregelen tegen verspreiding van besmettelijke ziekten, met bet oog op het scboolbezoek. De Voorzitter merkt op dat bet nemen van maatregelen onnoodig is. daar de politieverordening daarin reeds voorziet, waarom hij voorstelt het adres voor kennisgeving aan te nemen. Daartoe wordt besloten. c. Een Prov. blad, no. 134, waarin Gedep. Staten naar aanleiding van een bij hen ingekomen adres van den Alg. Ned. Wielrijdersbond wijzen op de wenschelijkheid in te gaan op het verzoek verleden jaar door dien bond tot de gemeeulebesturen gerieht, tot het aanbrengen van borden met de piaatsnamen. Vooral achten Gedep. Staten het aanbrengen van die borden gewenscht, met het oog op de naleving van de verschillende verordeningen op het verkeer, daar de vreemdelingen dan kunnen weten in welke gemeente zij zich bevinden. De Voorzitter merkt op dat aan de zijde van Ter Neuzen een bord staat. Het zou dus alleen noodig zijn aan den kant van Philippine. Er zou aan den Wielrijdersbond gevraagd kunnen worden of die daar zeif een bord wil plaatsen. De heer Kaan deelt mede dat er reeds onderhandelingen met den Wielrijdersbond worden gevoerd, om daar een bord te plaatsen. Besloten wordt dan hieromtrent nog eens af te wachten. il. Van Gedep. Staten is terugontvangen een genomen besluit tot wijziging der begrooting voor 1912, waartegen zij een administratief bezwaar opperen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt het besluit opnieuw genomen met de daarin door Gedep. Staten aan- gegeven wijzigingen. e. Aran de wed. Blok is een verzoek ingekomen, waarin zij tegen 1 Oct. a. s. ontslag verzoekt als beambte bij de straatveriichting. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt het verzoek van adressante ingewilligd. Uit de sollitanten wordt alsnu met 6 stemmen benoemd tot lantaarnopsteker Abr. Meertens. Op Corn. Vinke was '1 stem uitgebracht. Nog hadden gesolliciteerd ,Jac. de Box en H. Scheele. f. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. be sloten adhaesie te .verleenen aan het door den Alg. Ned. Wielrijdersbond tot den Minister van Financien gerieht adres tot het verkrijgen van een wielerpad op een der bermen van den weg langs den nieuwen dijk door het Axelsche Gat. 3. Verharden Binnendijk. De Voorzitter stelt aan de orde de bespreking van de kwestie betreffende de verharding van den Binnendijk. Hij herinnert dat dit opnieuw in bespreking is gekomen naar aanleiding van een verzoek van J. Haak e. a. De Raad heeft toen besloten het nog onverharde deel van den weg te willen verharden en in onderhoud te nemen, over eene lengte van 1733 M., wanneer de polders Oud en Nieuw Westenrijk gezamenlijk 200 'sjaars in de onderhoudskosten bijdragen. Door genoemde polders is geschreven dat zij ieder f 100 'sjaars willen bijdragen, wanneer de gemeente het nog onverharde gedeelte verhard en den geheelen weg, met de 2 opritten voor hare reke- ning onderhoudt. Dit komt daarop neer dat de polder Oud "Westenrijk dan wordt ontlast van onderhoudskosten van het nu verharde deel van den weg die op 90 te ramen zijn en dus feitelijk maar f 10 voor het onderhoud van het nieuwe werk zou bijdragen. Spreker stelt voor daarop niet in te gaan, als zijnde dat voor de gemeente te bezwarend. De heer Kaan acht het toch een nuttige verbinding. Hij zou er wel op in willen gaan en het onderhoud van den geheelen weg voor rekening van de gemeente willen nemen, uitgezonderd de opritten. Ilet zou eene verbetering

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2