Gemengde berichten. Loting Nationals SVSalitie. van^het stoomschip //La Flandre" is niet achter- wege gebleven omdat de deurwaarder uitHulst met tijdig hier aanwezig was. Deze was, ter vervanging van zijn afwezige collega's reeds te 4 uur hier aanwezig, terwiji de „La Flandre" eerst te half tien uur van hier vertrok. Ter voorkoming van onjuiste meeningen achten wij het noodig dit nog te berichten. Aan het gebouw van het Frovinciaal Besfuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteedhet bouwen van een gebouw voor den dienst der Rijks- Directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Hansweert, behoo rende tot de werken van den bouw van derde schutsluizen van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en Wemeldinge. (Raraing/18.000). Minste inschrijver was de heer J. J. Dronkers Pz., te Kapelle voor 17,685. O^a. werd nog ingeschreven door den heer P. 1. Voet te Kloosterzande voor 18,280. Door de Maatschappij van Ooft- en Tuin- bouw in het voormalig IVe district van Zeeland zal Zaterdag. 14, Zondag 15 en Maandag 16 September te Groede een tentoonstelling ge houden worden van ooft, groenten, bloemen, tuinbou wwerktuigen enz. De tentoonstelling be- looft werkelijk mooi te zullen worden daar een zeer groot aantal inzendingen zijn toegezegd. De tentoonstelling zal worden gehouden op een weide, daartoe welwillend afgestaan door de dames De Roo te Groede aan den steenweg naar Nieuwvliet, de weide wordt in een grooten tuin herschapen door het aanleggen van bloemperken. Er zijn verschillende medailles, w. o. van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, benevens f 650 aan geldprijzen, uitgeloofd. Zondag 15 September beeft een muziekfeest plaats, waaraan 12 gezelschappen deelnemen, terwiji Maandag een matinee en een soiree musicale worden gegeven door een kapel uit Vlissingen, onder leiding van den heer R. Bekker. Axel, Tot leeraar aan de avondvakteeken- schooi alhier is uit de 5 sollicitanten benoemd de heer J. Risseeuw, hoofd der openbare school te Sluiskil. Stoppeldijk. Als vervolg op het bericht omtrent het jubelfeest van den E.Achtb. Heer P. L. de Wael, laatstleden Zondag gevierd, moge nog dienen, dat, niettegenstaande het zeer slechte weder, toch nog schutters uit Gent aanwezig waren, die, zoo zij verklaarden, de reis hadden ondernomen ter respecte van den ju'oelaris. De bekende 81jarige sehutter, de heer A. IJsebaart, van Koewacht, was ook present en bood zijn vriend, die zoo talrijke malen met hem aan schietingen had deelgenomen, met een hartelijke toespraak een prachtig bouquet aan. De Voorzitter van ,/Nooit Gedacht" de heer P. de Blok, bood den Eere-Voorzitter namens de leden onder hartelijke woorden een kostbare pendule aan. Sas van Gent. Ter gelegenheid van de Dinsdag alhier gehouden prjjsveemarkt werden aangevoerd 8 kalfkoeien, 56 melkvaarzen, 38 ossen, 5 stieren, 1 kalf, 30 schapen, 0 biggen, totaal 138 stuks. De premie's werden toegekend als volgt Voor den meesten aanvoer van vee le pr. 7,I. van de Voorde te Kaprijcke, met 29 stuks2e pr. 5,—, Th. De Sij te Assenede, met 19 stuks3e pr. 3,—, A. Baecke te Assenede, met 17 stuks. Voor het meest gekochte vee: le pr. 7,—, E. Verhoeven te Gent, met 26 stuks 2e pr. 5,—, E. Bracke te Gent, met 24 stuks 3e pr. f 3,J. de Vos te Mons, met 20 stuks. Voor den vetsten en schoonsten os le pr. f 5,L. de Vos te Oost-Eecloo 2e pr. 2,L. de Sij te Oost-Eecloo. Voor de vetste en schoonste koe le pr. f 5,I. van de Voorde te Kaprijcke 2e pr. f 2,Ph. De Sij te Assenede. Voor de vetste en schoonste vaars le pr. 5, -, A. Baecke te Assenede2e Pr- 2,D. Bekaert te Assenede. Voor den vetsten en schoonsten stier le pr. 5, P. Meert te Sluiskil2e pr. f 2,D. Bekaert te Assenede. Voor het grootste aantal schapen (minstens 6 stuks). le pr. f 3,J. de Vos te Mons, met 30 stuks. Voor het grootste aantal biggen (minstens 6 stuks). le p. f 3,niet aangevoerd. RECHTSZAKEN. Voor het kantongerecht te Goes, werd Maandagmiddag behandeld een zaak tegen den heer C. T., burgemeester van Waarde, beklaagd van overtreding van de wet op de paarden- fokkerij, daar hij een niet goedgekeurden hengst van zijn erf ter dekking had doen rondleiden. Hij bezat een goedgekeurde hengst, Mars, doch die werd ziek, en hij liet toen een twee- jarigen, nog niet goedgekeurden hengst Tunis rondgaan. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ook sommige eigenaars van merries met deze verwisseling op de hoogte waren geweest, ter wiji anderen het dekken van hun paarden door den niet goedgekeurden hengst hadden geweigerd. Het O. M. achtte, hoewel de zoon van den burgemeester bij een en ander voor zijn vader was opgetreden, de schuld van beklaagde, die de overtredingen immers niet had verhinderd, bewezen en eischte twee geldboeten van f 50, ieder te vervangen door 10 dagen hechtenis. Voor de rechtbank te Middelburg werd Dins dag behandeld de zaak tegen M. S. M., weduwe C. le N., 72 jaar, te Oostburg, die door den kantonrechter aldaar, wegens overtreding der verordening op de af- en uitwateringsmiddelen tot 10 boete of 5 dagen hecht. was veroordeeld. De gemachtigde van beklaagde, Mr. J. F. van Deinse, begon mede te deelen dat de dagvaardiug bestreden wordt op grond, dat de sloot waarover de kwestie gaat niet voor uitloozing bestemd zou zijn. De burgemeester van Oostburg, de heer H. Gratama als getuige gehoord, deelde mede, dat beklaagde een dam in een sloot liet maken, waardoor aan andere omwonenden uitloozing van water onmogelijk werd gemaakthetgeen sinds menschen heugenis wel zoo was. Het O. M. meende dat het vonnis van den kantonrechter vernietigd moest worden, doch dat beklaagde wel degelijk art. 2 der genoemde verordening overtreden heeft en eischte daarom 1 dag. Het gaat hier niet om de knikkers maar om het recht van het spel. De gemachtigde bestreed, dat bedoelde sloot behoort tot het uitwateringssysteem van Oost burg, veeleer is het een vergaarplaats van vuil en ongerechtigdheden. De verordening is volgens hem alleen toe- passelijk op de openbare uitloozingswateren hetgeen mede blijkt uit een arrest van den Hoogen Raad. Tenslotte vroeg Mr. Van Deinse ontslag van rechtsvervolging. De Dinsdag alhier gehouden loting voor de Nationale Militie had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag. TER NEUZEN. a ■x a a N A M E N LOTEL1NGEN. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 de Kraker Pieter. Rommel Dirk Willem Frederik. Platteeuw Pieter. Hamelink Cornelis Jacsz. Koevoets Henri Bastiaan. Frederiksen Pieter Abraham. van Hoeve Jacobus. Leunis Arend Levinus. van Ham Cornelius Johannes. van der Bent Jan. Dierickx August. Moes FraD£ois. Ringelberg Jan Leendert. Kouwijzer Jacobus. Eekman Andries Johannes. Riemens Jan. van Ooteghem Arthur Franciscus. Gort Theunis Jan. Pladdet Simon Pieter. de Bruijn Michiel. van Wijck Jacob Pieter. Audenaert Eduardus Franciscus Dom. Hamelink Krijn. Kolijn Pieter Cornelis. Riemens Anthonie Pieter. Deij Marinus. d'Hert Achille Charles. de Feijter Reinier Marinus. de Krijger Pieter. Leunis Reinier. de Quelerij Salomon. Bruggeman Minikus Willem. Weijnen Andre Charles Levinus. de Feijter Pieter Jacobus. van Kerkvoort Marinus Thomas Gelein. Kolijn Francois Adriaan. van der Bent Cornelis Louwerens Jz. van de Wege Johannes. Blok Mattheus Jacobus. H O E K. den Hamer Jacobus. Tollenaar Jan. Macbielsen Marinus. van Opdorp Josephines C. J. Bommelijn Camille Alouisius. Pladdet Louis Pieter. de Koeijer Cornelis. den Hooglander Jacobus, de Ritter Marinus. ZAAMSLAG. Balkenende Dirk. Buijze Nicolaas. Hamelink Krijn. Wisse Jacob. Jansen Michiel. van Cadsand Christiaan. Smallegang Marinus. Hamelink Francis. Jansen Christiaan. Dees Mels. de Footer Pieter. Scheele Cornelis. De Dinsdag te Sas van Gent gehouden loting had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag SAS VAN GENT. 1 de Pauw Mauricius Alfons. 2 Gross Franz Cornelis Konrad. 3 de Reus Cornelis Jan. 4 van den Steen Alphonse Victor. 5 van Acker Arthur Marinus. 6 Stofferis Alouisius Franciscus. 7 Colpaert Johannes Ludovicus Edgardus. 8 Martens Eugene Jacobus. PHILIPPINE. 1 de Graeve Edmondus Henricus. 2 Wijne Filibert Marie. 3 Rammeloo Remondus Augustinus Marie 4 Rammeloo Remille Charles. 5 van Hurck Alexander Henricus. W E S T 1) 0 R P E. 1 van Acker Maurice Bernardus. 2 Audenaert Adolphus Augustus. 3 Talboom Leons Alfred. 4 Hamelink Dirk. 5 Soethaert Johannes Franciscus. 6 Guinau Alfred. 7 Janssens Alphonsius. 8 van Haelst Cerillus Camillus. 9 Dellaert Ulrich Francois Marie. 10 de Vos Philemon. 11 van Troost Cvrillus Jacobus. De Woensdag te Axel gehouden loting had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag AXEL. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 1 2 3 4 5 6 Bolleman Jan Nicolaas. Dieleman Jacobus Jan. Tieleman Petrus Cornelis. Ortelee Pieter. Cappon Arij Jannis. Dieleman Marinus. de Jonge Willem Abraham. de Feijter Pieter. Vereecken Leonardus. Goossen Pieter. de Danschutter Augustinus. van Meurs Jacobus. Breepoel Leonardus. Haak Abraham. Verschelling Anthonie. Witte Adriaan. de Vos Franciscus. de Regt Maarten Leendert. Meijer Pieter Johannes. Meesen lzaak. Meesen Hendrik. van Doorn Jan Andries. Hugenholtz Coenraad Albertus Jacobus. Witte Adriaan Marinus. Schieman Jannis Arij. ZUIDDORPF,. de Groene Josephus. VellemaD Petrus Eranciscus. Moerdijk Joseph Marie. Roelandt Augustus, de Meij Petrus Josephus. Cappendijck Florent Hipolite. Een gemeene streek. In het Bellamy- park te Vlissingen was Vrijdagavond een aebt- jarig meisje aan het spelen met een zgn. zweep- tol. Een slagersjongen, die voorbijging, wilde den tol met een hakmes doqrhakken, wat het meisje trachtte te beletten, waarop zij haar tol wilde oprapen, Ongelukkigerwijze werd het meisje evenwel door het mes zoodanig op haar rechterhand getroffen, dat de pink werd afge- hakt, terwiji de wijsvinger hoogst ernstig werd gewond. Weest voorzichtig met wondjes De dienstbode van den winkelier Hoist te Losser ha4 een wondje aan den vinger. Toen ze aan het witten was kreeg zij kalk ver- mengd met blauw in die wond. Tengevolge van bloedvergiftiging is zij bezweken. Gisternamiddag even twaalf uur stapte de machinist v. B., die jaren lang aan de Holl. Uzeren Spoorwegmij. was verbonden, aan het station te Haarlem van zijn machine, er niet aan denkende, dat er juist een sneltrein op de nevenlijn moest passeeren. Hij werd door de locomotief van dien trein gegrepen en in drie stukken gereden. De dood was onmiddellijk ingetreden. De man laat een weduwe met drie kinderen achter. Een dronken kleermaker te Berlijn heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag uit een raam van de tweede verdieping eerst zijn vrouw en daarna zijn twee dochtertjes van acht en tien jaar op de binnenplaats van het huis geslingerd en sprong haar toen zelf na. Alle vier zijn zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Een gevaarlijke patient. Tijdens het spreekuur kwam bij den dokter te Hamburg een twintigjarige man en verzocht den dokter hem te onderzoeken, daar hij aan longziekte leed. Bij het onderzoek viel het den dokter op, dat het hart van den patient buitengewoon heftig klopte. De onbekende vroeg na afloop van het onderzoek, wat hij schuldig was, en de dokter noemde het bedrag. De jonge man stak de hand in den zak, alsof hij er zijn portemon- naie wilde uithalen, doch haalde plotseling een revolver te voorschijn die hij tegen de slaap van den dokter drukte met de woorden Ik heb geld noodig De dokter sloeg hem het wapen uit de hand en pakte hem bij de keel. De beide mannen begonnen met elkaar te worstelen, tot zij ge- heel uitgeput waren. Ten slotte sprong de on bekende op en riep Ik ben ongelukkig Ik heb geld noodig 1 De dokter gaf hem vier mark. Met dit be drag nam de onbekende de vlucht. In de wacht- kamer werd een hem waarschijnlijk toebehoorende dolkscheede gevooden. Te Romilly-sur-Seine zijn een veertigtal vergiftigingen geconstateerd, waarvan sommige zeer ernstig. Een persoon, een jonge man van 20 jaar, is reeds overleden. Het geneeskundig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat die vergiftiging te wijten was aan het gebruik van bedorven vleesch. Naar de Duitsche bladen melden heeft het gerechtshof te Leipzig het revisie-verzoek van den Hollandschen arbeider, Theodoor de Bruyn, die den 6den April te Uerdingen den koopman Engel vermoordde en daarvoor door de rechtbank te Crefeid ter dood veroordeeld werd, verworpen. Het verdwijnen van drie jonge meisjes uit Oberschoneweide, dat zooveel opzien verwekte, daar men meende, dat zij in de handen ge- vallen waren van eeir handelaar in blanke slavinnen, heeft thans, tot groote geruststelling der ouders, een vrij onschuldige oplossing ge- vonden. De meisjes waren namelijk stilletjes uit de ouderlijke woning weggeloopen en hadden door middel van een verhuurkantoor bij families in de omgeving van Berlijn een belrekking als dienstbode gevonden. Van meisjeshandel etc. is dus in het geheel geen sprake. De Engelsche kiesrechtvrouwen zijn Zater dag in den tuin van het koninklijk paleis te Balmoral binnengedrongen, om erkatte- kwaad uit te voeren. Ondanks de aanwezigheid van het koningspaar op het kasteel, trokken de dames naar de golfbaan, waar zij alle vlaggen naar beneden haalden en er haar vlaggen aan de m'asten heschen. Op die vlaggen stond //Stemrecht voor de vrouwen, beteekent vrede voor de Ministers". Op den rand van een fontein verfden zij de verontschuldiging //De Ministers zijn voor ons tegenwoordig optreden verantwoordelijk". Te Erfurt heeft een waanzinnige in een cafe zes personen levensgevaarlijk en vijf andere licht gewond. De dader werd door de politie gevangeu genomen. Eenige jongens te Wandsworth in Enge- land vonden op den rommelzolder een aantal oude geweren, achterladers, die sedert den Fransch-Duitschen oorlog niet meer gebruikt, maar herhaaldelijk schoongemaakt en nagezien waren, zonder dat men vermoedde dat er nog een van geladen was. De veertienjarige Olaf Petersson nam er een in handen, zette er een slaghoedje op en trok den haan over. Het geweer sprong uit elkaar en de jongen was op slag dood. Na 42 jaar was het kruit nog afgegaau. Aan de Daily Telegraph wordt uit New- York gemeld, dat //Sandy" Alexander, een neger die 111 jaar- oud is en die onder president Polk bediende op het Witte Huis is geweest, Vrij dag te Helen's, in Arkansas, met de zestigjarige McGhee is getrouwd. Alexander schrijft zijn hoogen ouderdom aan zijn matige leefwijze toetoch is hij geen afschaffer en rookt hij. Hij herinnert zich nog heel goed, dat de Engelsche troepen in 1812 kwamen en het albranden van het Witte Huis en van de gebouwen van de Wetgevende er- Wie tegenwoordig met een der groote zeekasteelen den Oceaan oversteekt, behoelt zich niet meer afgesloten van de wereld te gevoelen, dagelijks kan hij, dank zij de draadlooze telegrafie lezen al wat in de geheele wereld ge- beurt. Werden aanvaukelijk op de groote Trausatlantische stpomers slechts kleine blaadjes uitgegeven met korte telegrammen omtrent het allerbelangrijkste, op de jongste reis van de z/LusitaDia" verscheen dagelijks een werkelijk groot dagblad van niet minder dan 16 pagina's en waarin behalve de voornaamste politieke ge- beurtenissen ook de beursnoteeringen, mede- detiingen over tooneel en sportberichten enz. een plaats vonden. Dat blad, de //Cunard Daily Bulletin," dat natuurlijk op den overtocht buiten- gewonen aftrek vond, zal in het vervolg op alle booten van de Cunard-lijn, die den Noord- Atlantischen Oceaan bevaren, geregeld dagelijks verschijnen. De Zwarte Hand. Een vreeselijk tooneel heeft zich afgespeeld in de wereld der ltaliaansche misdadigers te New-York in de herberg van den Italiaan Jack te midden in de ltaliaansche wijk. Aan een tafel zat Tony Zaccaro, een van de leiders der ^Zwarte Hand kaart te CD >-■ OJ p a <u C5 DEE o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2