GELDLEENING. Openbare Verkooping Plantaardappelen, een Meid-Huishoudster Puik Dekriet Bekendmaking. „EI G EN HULP" BRANDSPIRITUS. WIJHHAHDEL. Advertentien. H VERHOEVEN. - Ter Neuzen - HnlsL J. DE KOK. - TER NEUZEN. H.H. Schippers TE K OOP TE KO OP: BURGERLIJKEN STAND. 1 pl.m. 11000 Kg. Superphosphaat, 6100 Ka'iniet, 2400 Thomasslakken, 7900 dubb. gez. Katoenmeel. EEN W00NHUIS, J. DE K0K. Ter Neuzen. C Geweren. o Revolvers. Patroontasschen en Gordels. s Weitasschen. o Patronen. - Kruit. - Hag-el. Barometers. g Thermometers voor melk. 'J Verrekijkers en verder alle aanverwante artikelen. Firma Gebr. TAZELAAR, Zoo spoedig mogelijk Wat ook een niet gestudeerd raensch begrijpen kan. faoudelijk Moord Moord Een andere gewonde behoorde indertijd tot de weinige mijnwerkers, •die ontsnapt zijn aan de geweldige mijnramp te Courrieres. Hij ligt thans te zieltogen. Van een derden gewonde is het geheele lichaam zoodanig met brandwonden overdekt, dat hij onherkenbaar is. De man moet sterven. Een vierde heeft geen armen meer. Onophoudelijk bevindt zich voor het lokaal, waarin de bovengebrachte lijken worden gelegd, een groote menigte familieleden van vermisten en naarmate eergisteravond de duisternis inviel werd die menigte woeliger. Zij begon te meenen dat men den familieleden den toegang tot het lijkenhuis wilde beletten en deed plotseling een aanval "op de beambten die voor den ingang post gevat hadden. De wachthebbende gendarmes trachtten wel de menigte tegen te houden, doch konden daarin niet slagen. Zij waren genood- zaakt de mijnwerkers, vrouwen en kinderen binnen te laten, die lange uren achtereen in angst hadden gewacbt op berichten omtrent vermiste bloedverwanten. Een paling van 7 kilo. Tijdens den jaarlijkschen prgskamp voor lijnvisschers, inge- richt door de maatsehappij „La Tauche", in de vischrijke vijvers van flerck-St.-Lambert, heeft de heer Emiel Ory, nijveraar, secretaris der ,/Joyeux Goujons" een paling gevangen, die niet minder dan 7 kilos woog en 1 M. 42 lang was. Dit lief beestje met kaken en graten zoo sterk als staal, had geen moeite om den haak te breken, waaraan het gevangen zat. Dank zij de bereidwillige tusschenkomst van eenige mededingende vissehers, slaagde men er in den reusachtigen paling te harpoenen. Zoo wordt door de dagbladen het groote nieuws verkondigd. Als er spraak was van jacht, zouden we denken dat er met spek geschoten is. Want op een prpskamp een paling van 7 kilos vangen, en dan beel waarschijnlijk met een gewone lijn en stok, zie, dat is voorwaar een wonder. (H. v. Antw.) Het politieschandaal te New-York. Eergisteren is te New-York het proces begonnen inzake den moord op den speelhuishouder Rosen thal. Na een korte ondervraging van den voor- uaamsten beklaagde, cbmmissaris van politie Becker, en in weerwil van diens protest, werd de zaak geschorst tot de volgende week, hoogst- waarschijnlijk omdat de justitie bericht had ontvangen, dat een van de twee voornaamste getuigen a charge, die sedert eenige dagen, naar wij meldden, spoorloos uit New-York ver- dwenen zijn, te Liverpool is aangekomen en zij hoopt heeft, hem alsnog tot terugkeer over te halen. Thomas Coupe zoo heet de bedoelde ge- tuige kwam aan boord van de //Lusitania" te Liverpool aan. Op verzoek der New-Yorksche politie werd bij er opgewacht door twee recher- cheurs van de Liverpoolsche politie, met wie hij zich naar het politiebureau begaf. Toen men hem daar mededeelde, dat de New-Yorksche politie-autoriteiten zijn terugkeer naar New-York verlangden, weigerde hij met beslistheid, terug te keeren. Zijn vader heeft een groote lakenzaak te Preston en hij was voornemens naar zijn familie te gaan en erteblijven. Voorts deel'de Coupe mee, dat alleen de New Yorksche politie in staat zou zijn, hem te beschermen, doch zij is hem vijandig gezind en zou er volstrekt niet tegen opzien hem te verdonkeremanen, als het noodig mocht zijn. Hij heeft aan het hoofd gestaan van een hotel te New-York, kent de toestanden daar zeer goed en hij kent er geen enkelen politiebeambte, die betrouwbaar is. Bovendien heeft hi] in zijn hotel, vooral's nachts, zeer veel gezien, dat de politie niet zou ver- kiezen, dat hij bij ziju getuigenverklaring ver- telde. Coupe van wien beweerd wordt, dat hij den moord op Rosenthal van een venster van zijn hotel uit heeft zien plegen, verklaarde ten slotte, dat hij niet gelooft, dat de politie ernstig zijn terugkeer wenscht. Daar de politie te Liverpool niet de bevoegd- heid heeft een getuige in een buitenlandsch proces tegen zijn wil gevangen te houden, heeft zij Coupe op vrije voeten gesteld, die daarna naar zijn familie te Preston is vertrokken. Yerzekerd wordt dat Coupe uit New-York is gevlucht, omdat de politie aldaar hem met den dood had bedreigd. Zondag is uit de Toninsgevangenis te New- York een gevaarlijk misdadiger ontsnapt. Deze man, Forshey geheeten, beschuldigd van twee moorden en andere misdrijven, heeft wel niets met de zaak Rosenthal te maken, maar toch schijnt het duidelijk, dat de politie deze merk- waardige ontsnapping in de hand heeft gewerkt. Reeds een paar dagen te voren was de man bijna uitgebroken. Zijn verloofde, die hem in de gevangenis had bezocht, had hem toen twee fijne vijlen en een fleschje met nitroglycerine dat zij in haar kapsel had verborgen in handen weten te spelen. Den volgenden nacht vijlde Forshey de tralies van een ventilator door en zou zeker ontsnapt zijn, als niet door het vallen van een vijl op den vloer de bewakers gealarmeerd waren. Natuurlijk werd de gevangene nu nog strenger bewaakt en toch heeft hij andermaal werktuigen en ontplofbare stoffen gekregen Zaterdagnacht klom hij door den koker van de ventilatie in een timmermanswerkplaats en daar stond een ladder voor hem klaar, waarmede hij den buiten- muur van de gevangenis kon beklimmen. Toen hij van dien muur afsprong, was hij vrij. Aangezien buiten hetbewakingspersoneelalleen politiemannen in de gevangenis zijn geweest, is men er van overtuigd, dat Forshey door de politie aan werktuigen geholpen is, om uit te breken. Hij zou nl. beloofd hebben, ook Becker te helpen, die in de eel naast de zijne zat. Daarom was het te doen, maar Forshey heeft alleen aan ffichzelf gedacht. Als dat juist is, zal de politie wel zorgen, dat hij niet wordt gepakt, omdat anders uit zou komen, wat'men voor had. Woensdag heeft zich op het redactiebureau der //Petit Journal" te Parijs een scbokkend drama afgespeeld. Een der redacteurs, Robert Balin genaamd, liet. een der jongere medewerkers, Miron geheeten, bij zich ktfmen en maakte hem, wegens een door hem gemaakte fout, heftige verwijten. Plotseling werd Miron doodsbleek en zakte ineen. Tengevolge van het standje had hij een hartverlamming gekregen. Alle pogingen, hem weder in het leven terug te roepen, bleven zouder resultaat. Robert Balin was over dit voorval zoo ontdaan, dat hij zijn werkkamer onmiddellijk verliet, een tijdlang in het gebouw der Petit Journal" ronddoolde en zich ten slotte een kogel door bet hoofd jaagde. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerdzijn toestand is hopeloos. Positie der Stoomschepen. ZEETIJDINGEN. Van 4 tot en met 5 Sept. Van 4 tot en met 5 Sept. werden door de Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 57 atgeschutdoor de Westsl. 21 op- en 16 afgeschut. Het Bestuur van den SM1DS-KOEGOR- SCHORRE C. A. POLDER maakt bekend, dat het KANTOOR van den Ontvanger-Griffier is geopend, zooals op de aanslagbiljetten is vermeld. A. DE BELEIR, fng. Dijkgraaf. R. KERCKHAERT, f"g. Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den polder EENDRAGT, gemeente Zaamslag, vraagt aanbiedingen voor eene ten beboeve van dezen polder te sluiten Deze leening moet worden gestort ten kantore van den Ontvanger-Griffier, Zandstraat no. 10, Ter Neuzen, op 1 November 1912 en zal worden afgelost in 18 jaren, in jaarlijksche termijnen van 250voor het eerst in 1920, tenzij de vergadering van lngelanden besluit jaarlijks meerdere termijnen, of de geheele leening tegelijk af te lossen. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingele- verd tot uiterlijk 2 Octobei* 1912, des namiddags 1 uur, bij den Ontvanger-Griffier. Ter Neuzen, den 5 Juli 1912. Het Bestuur voornoemd, M. DE PUTTER Pzn., Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontv.-Griffier. LANDBOUWERS-VEREENIGING te HONTENISSE zal aanbesteden op Zaterdag 21 Sep tember 1912, 's namiddags vijf ure, bij den heer E. van Leuven te Kloosterzande Voorwaarden verkrijgbaar a 10 cent bij den J. F. BUIJSROGGEKuijpers. te TER NEUZEN. Notaris Tan der Moerzal op Woens dag II September 1912, des namiddags 3 uur, in na te melden perceel ten verzoeke van Gezusters de Padw te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen (ingericht voor Herberg), met Winkel en Erf aan de Z a n d s t r a a t (bij de Markt) te Ter Neuzen, kadaster sectie L, nommer 149, groot 1 are 21 centiaren, bewooud door de verkoopsters en elken dag te bezichtigen. Betaling koopsom 1 November 1912. Onkosten 8 dagen. Aanvaarden na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. Grondlasten van 1 Januari 1913. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. die wenschen Suikerbieten te varen op de Fabrieken Oud-Gastel, Breda of Beiren- drecht, kunnen zich aanmelden bp A. II. DE VOS, Scheepsbevrachter, Ter Neuzen. bij ABRAHAM DIELEMAN, Axel: Gegarandeerd zuivere (Etgenheimers). 1U gedeelte der koop som moet maar worden betaald, wanneer blijkt dat de Eigenheimers zuiver van soort zijn, dus begin der maand Juni. TER JVEVZEN. gevraagd, Geref. of Herv. Godsdienst, bij A. ABRAHAMSE te Karaperland. bij F. DEKKER Az., te Ter Neuzen. Alle geneesheeren zijn het hierover eens, dat gij ijzer in uw bloed moet hebben. Als gij het niet hebt, dan is uw bloed arm en kan het uw licbaam niet voe- den. Maar weet gij wel, waarde lezer, hoe weinig ijzer er maar noodig is voor een normaal, ge- zond en krachtig bloed Niet meer dan 3,07 gram Is nu een mensch bloedarm, doordat er de helft van dat ijzer aan zijn bloed ontbreekt, of door dat er twee- derde ontbreekt, welnu, dan is de taak die aan den geneesheer is opgedrageu deze, dat hij die 172 of 2 gram, of desnoods zelfs ■de voile 3 gram ijzer weet te brengen in het bloed. Wat is nu de meest gebruike- lijke weg Men geeftstaalpillen, soms vermengd met een weinig arsenicum. Welnu, weeg eens een doosje staalpillen dan kunt gij zelf uitrekenen hoe dikwijls gij al 3,07 gram staal hebt ge- slikt. Misschien al wel honderd keer en meer En toch zijt gij nog bloedarmhoe komt dat toch //Mij zijn lijders aan bioed- armoede bekend", schrgft Dr. Pol Demade, ffdie kilo's en kilo's staal hebben geslikten die toch bloedarm zijn gebleven." Maar dan is de oorzaak niet ver te zoeken. Dit soort staal (het minerale) wordt in den regel niet in het bloed opgenomen. Werd het wezenlijk opgenomen (geabsorbeerd) dan waren drie staalpillen voor een armbloedige al voldoendemaar tegen een patient die het minerale staal verdragen kan, staan er twintig wie het niet helpten zeker tien wie het kwaad doet. Het ijzer is goed het ijzer is noodig het is onmisbaar voor een juiste samenstelling van het bloed maar dan moet het ook in het bloed worden opgenomen. Prof. Nothnagel. de groote ge- leerde uit Weenen, schrgft#het ijzer is ons van geen nut of waarde, tenzij het ons toegevoerd worde in organische verbiuding door de plant." Het minerale staal doet veel menschen kwaad. Het bederft dikwijls de tanden zwartetanden zijn niet mooi; maar dat is nog het ergste niet. Maar het mine rale staal bederft ook dikwijls de maaghevige maagpijnen, hardnekkige verstopping en al het lijden dat daarniede samen- hangt en daaruit voortvloeit, zie- daar de verschijnselen, die bij honderden en nogmaals honder- den veroorzaakt worden door de staalpillen. En toch probeert men bet telkens opnieuw in de hoop om dien eenen uit de twintig te treffen wien het geen kwaad doetof nog liever, den en kelen, wien hetdadelijk goed doet. De Sanguinose bevathetijzer, zooals het in de plant aanwezig isin organische verbinding. Dit is het staal naar het hart van Prof. Nothnagel uit Weenen, en van prof. Rossbach uit Jena. De SANGUINOSE bevat op een flesch van 300 gram, 0,07 °/0 dat is 21 centigram ijzer in organische verbinding. Maar als die 0,21 gram jjzer in de bloed- baan kunnen gebracht worden, dan heeft het bloed zelf de nei- ging om nieuw gzer te vormen, van daar de verrassende resul- taten, die er met de SANGUI NOSE verkregenzijn. Het bloed wordt van onreine bestanddeelen gezuiverd de werking van de nieren wordt verhoogd het aan- tal roode bloedlichaamjes wordt vermeerderden dit gezonde krachtige bloed is dan in staat hart, longen, lever, nieren, ze- nuwen, spieren en hersenen hun gewichtig werk te laten doen. Alle natuurlgke functien van het lichaam hangen samen met een gezond en krachtig bloed. De eetlust wordt opgewekt; de slaap diep en verkwikkendde hardnekkigste hoofdpijn, misse- lijkheid en duizeligheid, en dat gevoel van moeheid en lusteloos- heid wordt uitgedreven en door een nieuwe levensopgewektheid vervangen. Gij moet het zelf maar eens met de SANGUINOSE probeeren, dan kunt gij er uit eigen ervaring over oordeelen, maar zorg dat gij de echte San guinose krijgt uit de fabriek van VAN DAM Co. uit DEN H A AG. Wanneer die bij u niet te krijgen is, schrijt dan of stuur een postwissel naar de Riemer- straat 2e/4, de Sanguinosefabriek van Van Dam Co. Gg ontvangt dan voor f 1,50 een flesch voor f 8,zesflesschen en voor f 15,twaalf flesschen van 300 gram, met gebruiks- aanwgzing. Den Haag. VAN DAM Co. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Himelijks-aangiften. 23 Aug. Cyrille Alphonse Marie Bruggeman, oud 26 j., jm. en Louise Eleonore Pateer, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Tbeodoor Stanislaus, z. van Petrus Augustinus van Mieghem en van Maria Elisabeth Weemaes. 18 Aug. Maria Louisa, d. van .Jan Ivensen van Maria van Heese. 21 Aug. Martha Mathilda, d. van Petrus Alphonsus de Rijk en van Maria Stoel. 24 Aug. Rosu Florentina Maria, d Alfons Eduard Leijs en van Maria Leonie Paulina Pieters. Overlijden. 18 Aug. Johannes van Wallen, oud 4 m., z. van Auguste en van Sophia Rosalia Berting. Johannes Franciscus Eggermont, oud 85 j., weduwn. van Elisabeth van Poorten. 21 Aug. Anna Catharina Vermorken, oud 69 j., echtg. van Francies Ivens. StuppeMifk. Huwelijks-aangiften. 9 Aug. Pieter J. Buijsrogge (van Hontenisse), oud 30 j., jm. en Maria de Theije. oud 26 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Aug. Pieter J. Buijs rogge (van Hontenisse), oud 30j.,jm.en Maria de Tbeije, oud 26 j. jd. Geboorten. 1 Aug. Petrus Joseph, z. van P.Cammaerten var. M. C. Voshnart. 3 Aug. Henrietta Maria Louisa, d. van Th. Fassaert en van R. M. 1. Kerckhaert. 4 Aug. Leonia Apollonia, d. van E. J. Vermeire en van M. L. Everaert. 8 Aug. Petrus Martinus, z. van J. F. de Kerf en van A. M. de Maat. 25 Aug. Josephina Philomena, d. van J. F. de Poorter en van D. L. Vinlt. Overlijden. 19 Aug. Henrietta Maria Louisa Fassaert oud 16 d., d. van Th, en van R. M. I. Kerckhaert. s.s. HARALD vertrok 5 dezer van Ter Neuzen naar Hull- s.s. JENNY in lading te Narva voor Gent, s.s. RICHARD vertrok 4 dezer van Tunis naar Gent, s.s. ELISABETH vertrekt heden van Trangsund naar Londen. s.s. HELENA vertrok 5 dezer van GrimsbynaarKroonstad. s.s. MAGDALEN A in lossing te Kroonstad. 0 M8 Van *n naar. Lading. VLAG. NAAM. B Eng. s.s. Eng. s.s. Ned. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Belg. s.s. Voor Ter Meaien River Scheldt I 2199 iLonden I'ho Ter tenien River Lagan Harald Absalon Risedale W arkworth Otto Sea Hound La Flandre 2272 Londen 5105 Hull 6069 |Leith Voor Kent i 1107 Londen 1862 2367 3075 New-Castle Hull Londen 1980 Zeebrugge Von Kent i stukg. stnkg. ledig idem ledig stukg. idem idem ledig Deen. s.s. BArmatyr 4037 Blyth ledig Zweed. s.s. Hakon 1350 Stolpmunde phosph. Eng. s.s. Mersey 3075 Goole stukg. idem Sea Serpent 2554 Londen idem Russ. s.s. Gen. Zimmerm. 4398 Burnt Island ledig Eng. s.s. Rawcliffe 2450 Goole stukg. idem Egret 3945 Manchester idem Van Belzaete: Eng. s.s. Alchymist 1079 |Lissabon creos.olie Sppi'ptfl pio

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 7