Ayonil-Talneetacliool een Electrisehe KU002T, Tandarts MEIER WAMD&EDOTE. BEDDENMAGAZIJN J. ds Smidt-PothoYsn, Veeren- en Kapokbedden, 12 nieuwe soorten P r entbrief kaar ten. II okter ST AS, Jicht en rheumatiek. Advertentien. Groote en kleine Veiling benevens eenige ftabelen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. voor Huist en Omstreken. Groente- en Fruitveilings^Yereeniging „Ter Neuzen en Omstreken" Wollen-, Cliitsen- en Moltondekens. Utterst concurreerende prijzen. Levering franco. VOORHANDEN: Gezichten van Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE 8ANDE. - Een merkwaardige examinandus. Dezer dagen werd in een der provincieplaatsen een examen afgenomen voor toelating tot een school, waar o.m. ook de zuivelbereiding geleerd wordt. Hoe een examinator soms vragen kan stellen, kan blijken uit het volgende Den candidaat, een jongen man van circa 20 jaren, werd o.m. gevraagd, of hij het verschil ook kon zeggen tusschen een koe en een keisteen Nadat hij hierop geantwoord heeft dat een koe een levend wezen is, en een keisteen niet, werd de vraag gesteld om het verschil te zeg gen tusschen een doode koe en een keisteen. De candidaat stond perplex over zooveel scherp- zinnigheid van den examiDator, en bleef het antwoord maar schuldig, waarop de vraag volgde, of hi}, n.b. een jonge man van 20 jaren, wel eens een „dood dier" gezien had. Een diep stilzwijgen werd bewaard, waarop ten slotte een z/U kunt wel gaan", den candidaat op vrije voeten stelde. Naar men zegt loopt die thans rond en peinst om punten van overeenstemming te kunnen vinden tusschen een examinator en een normaal mensch. (Asser Ct.) Dinsdagmiddag heeft in de Duinstraat te Scbeveningen een 8jarig knaapje brand gesticht in een voorbijrijdenden wagen met hooi. Vpf of zes balen hooi werden vernield. De brand- weer uit den post Duinstraat bluschten het vuur met een straal uit de waterleiding. Het knaapje, door de politie ondervraagd, gat op, een doos met luciters gevonden te hebben en toen uit aardigheid" een baal hooi te hebben aangestoken. Nadat hem eene berisping was gegeven, werd de jongen weer vrijgelaten. Te Genua hebben Woensdagavond drie mannen in de Twintig-Septemberstraat een controleur van de tram met revolverschoten gedood. Politieagenten zetten de moordenaars na. Een van deze en twee agenten werden gedood, twee karabiniers en drie agenten werden gewond. De twee moordenaars werden eindelijk gepakt. Een was er gewond. Toen de gelddrager van een groote bank te Berlijn voor een loket een bedrag van 23000 mark in groot bankpapier uittelde, vroeg een keurig gekleed heer hem om eenige inlichtingen. De gelddrager wendde, terwijl hij antwoordde, een oogenblik zijn oogen van het geld af. De vreemdeling verdween haastig. De gelddrager ontdekte nu, dat 3000 mark aan bankbiljetten ontbraken. Blijkbaar had de vreemde heer met zijn vragen trawanten van hem in de gelegen- heid gesteld, drie bankbiljetten van 1000 mk. weg te kapen. Uit Posen wordt gemeld, dat indenabij- heid van Lissa dertien personen overleden zou- den zijn, tengevolge van het gebruik van ver- giftige champignons. Broedermoord. Door een jachtgezelschap werd Zondag in een bosch bij Bellheim, in den Paltz, het lijk gevonden van den 14jarigen boerenjongen Martin Heilein, uit Bellheim, die sedert zes weken werd vermist. Het lijk lag verborgen onder takken. Thans heeft het onderzoek uitgewezen, dat de jongen vermoord is door zijn twee jaar ouderen broeder Franz. Bij een verhoor op de plaats, waar de misdaad gepleegd is, heeft de moordenaar bekend, dat hij zes weken geleden, terwijl hij aan het werk was, op een aan het bosch grenzenden akker om een kleinigheid twist had gekregen met zijn broeder en dezen met een bijl twee levensgevaarlijke houwen had toegebracht. Toen de doodelijk gewonde met zwakke stem zijn broeder om genade en hulp smeekte, pakte de moordenaar den stervende beet, sleepte hem naar een sloot trapte hem daarin en duwde hem in den modder. Daarop bedekte hij zijn slachtoffer met takken en ging kalm naar huis. Bijna nog afschuwelijker dan de moord zelf is het volgende Yeertien dagen geleden bekende de moorde naar aan zijn ouders zijn misdaad. De ouders bekommerden zich niet in het minst om hun doode kind en gingen gemoedelijk uit logeeren. Door een spin gedood. Een negentien- jarige Zwitser, is dezer dagen in zijn woonplaats overleden aan bloedvergiftiging tengevolge van den beet van een spin. Op zekeren nacht werd Alfred Marks zoo heet het slachtoffer wakker door een pijnlijk gevoel aan de lip. Hij bracht zijn hand naar de pijnlijke plek en kreeg een vrij groote spin te pakken, die hij vermorzelde. Den volgenden morgen begon het wondje te zweren en de lip zwol op. Tien dagen lang waren doctoren bezig, den jongen man van den dood te redden, doch vergeefs hij overleed aan bloedvergiftiging. Verzekering tegen regen Een Engelsche maatschappij deelt mede, dat zij, geiuspireerd door deze hopenlooze regen- periode, een verzekeringsvorm heeft uitgewerkt, waarbij men zich verzekeren kan tegen de kansen van regendagen. De minimum-premie is slechts 4,50 voor een week, terwijl zij tot slechts 9 gulden stijgt voor vier weken daarvoor ont- vangt de verzekerde een bedrag van f 2,50 per regendag. Voor lieden, die September voor hun vacantie uitkozen, is hier een gelegenheid, die zij zich niet zullen mogen laten ontgaan. Men brengt zijn vacatiedagen door aan zee, op het land, in de bergen. En het blijft maar regenen, regenen, regenen Tenminste heeft men dan het bevredigende gevoel, dat men zjjn vacatiedagen uitgaven, niet in het water heeft gesmeten, want elke regen dag in huis, achter de natte ruiten gesleten, brengt zijn geld op. In dezen regenmoesson zou men er een geld- belegging van kunnen maken Aan het Noorderstation te Parijs vond men Dinsdag, kort na de aankomst van den Keulschen trein, die om 4 uur 10 te Parijs is, bij het schoonmaken van de rijtuigen, op het bed van een slaapwagen een vrouw van onge- veer dertig jaar in zwijm liggen. Zij was bijna geheel ontkleed en met bloemen omringd. Vlak bij haar stonden een glas water en een pillendoos. De onbekende werd naar een zieken- huis gebracht en is daar denzelfden avond nog gestorven. Zij had blijkbaar vergif genomen. Tengevolge van het breken van een kop- peling aan een met patronen geladen militairen trein op den spoorweg van Moskou naar Riazan heeft een geweldige ontploffing plaats gehad. Vijftien waggons, waarin 70,000 kilogram pa tronen vervoerd werden, zijn vernield. De patronen ontploften niet tegelijkertijd, doch bij tusschenpoozen en het geheele ongeval duurde ongeveer drie uren. De spoorweg werd over een aanzienlijken afstand vernield. Van persoon- lijke ongevallen wordt geen melding gemaakt. Een zwemmer zonder beenen. Eenigen tijd geleden had een zwemmer te Philadelphia, Karel Parvis genaamd, de weddenschap aange- gaan, om een 14jarigen jongen, wiens beenen door een trein waren afgereden, te leeren zwemmen. En de leeraar heeft gewonnen. Zijn leerling kan thans een halven mijl ver zwemmen. In 't begin was hij bang voor 't water en, enkel dank zij een geweldige wilsbeheersching, gelukte 't hem, dien afkeer te overwinnen en zich, door middel van bijzondere zwemgordels, boven 't water te houden. Toen maakte hij snelle vorderingen en nu strekt hij zijn leeraar tot eere. Een kleine vergissing Door een handelsman te Batavia werd uit Blora een telegram ontvangen, raeldende, dat 1300 //dwangarbeiders" voor hem onder weg waren. Daar hij noch in slaven handelt, noch eenige connectie heeft met dwangarbeiders, kon hij maar niet begrijpen wat de strekking van het telegram was. Bij het telegraafkantoor om inlichtingen gevraagd, werd hem geantwoord, dat het telegram goed was overgenomen. Het raadsel werd dus niet opgelost, tot eenige dagen daarna een zending „dwars- liggers" aankwam Na de belegeringen der autobandieten Bonnot, Garnier c. s. te Choisy-le-Roi en te Nogent aan de Marne had Lepine, de bekende prefect van politie te Parijs, een commissie benoemd met het doel middelen te bestudeeren, om de taak der politieagenten in dergelijke gevallen te vergemakkelen. Dezer dagen zijn te Parijs proeven genomen met zulke middelen in tegenwoordigheid van Lepine en andere politieautoriteiten. Een groot aantal pantsers en schilden zijn op de proef gesteld evenals een soort helsche machine, die bestemd is om bandieten, die belegerd worden in dezelfde om- standigheden als te Choisy en te Nogent on- schadelijk te maken. Het is een bom, die ongeveer een kilogram weegt en door middel van een speciaal toestel wordt weggeslingerd. Zoodra de bom springt, verspreidt zich een soort gas, dat de bandieten onmiddellijk, doch tijdelijk, verblindt en aldus weerloos maakt. De uitslag van die proefneming was be^list gunstig en de politieprefect heeft dan ook be- sloten bij voorkomende gelegenheden van het projectiel gebruik te maken. Ook andere be- schermingsmiddelen voor de politieagenten zijn goedgekeurd en zullen ingevoerd worden. Zondag is een ernstig ongeluk gebeurd op de tramlijn te Werden, in Westfalen. Terwijl een motor wagen met bij wagen met vrij groote snelheid tegen den helling opreed, raakte bij het passeeren van een wissel de bijwagen los en begon met steeds toenemende snelheid de helling af te rollen. De rem weigerde. De wagen reed met voile vaart middenop een kermisterrein, kwam gelukkig tegen een paal terecht, waardoor de vaart eenigermate ge- broken werd en botste ten slotte tegen een zoogenaamde krachtmachine, tengevolge waarvan hij omsloeg. Er bevonden zich ongeveer dertig personen in den bijwagen, van wie er negen ernstige verwondingen bekwamen. Tweejongens van resp. 9 en 11 jaar overleden, in den volgenden nacht aan de bekomen kwetsuren. Vier zwaargewonden liggen op sterven. Twee knapen zijn de beide beenen afgezet moeten worden. Men schrijft het losraken van den wagen toe aan het slordig koppelen aan den motor- wagen. De conducteur, die met het koppelen belast was, is gearresteerd. Het moordende glazenlappen. Van 1 Januari tpt ultimo December 1911 heeft het schoonlappen der vensterruiten in 't geheele Duitsche rijk bij de vijfduizend slachtoffers ge maakt, om precies te zijn 4751. Op slag werden 952 vrouwen gedood. Doodelijk gewond werden er 1012; zwaar gewond werden er 1285 licht gewond werden er 1502. Deze cijfers lijken zoo geweldig hoog, dat men zou weigereu, den kundigen statisticus, die ze met de hulp der openbare macht heeft vergaard, te gelooven, en toch zijn zij zoo riauwkeurig juist als maar mogelijk is. En zoo heeft het congres van reinigings- instellingen in het Duitsche rijk, dat onlangs te Berlijn werd gehouden tot de bevoegde autoriteiten een circulaire gericht, waarin zij de bestuurslichamen bezweert, den vrouwen te verbieden om op de vensterbank te gaan staan bij het schoonmaken van de vensterruiten. Uit het Banjoewangische schrijft men aan het ,/Soer. Hbl." Voor eenige maanden reeds had men de sporen ontdekt van een paar tijgers en enkelen hadden zelfs het paar mannetje en wijfje gezien, terwijl het in de nabijheid doolde. Men ge- bruikte allerlei levend aas als lokaas om de beesten te vangen, doch het was vergeefsche moeite. Het vreemde was dat de tijgers de menschen niet aauvielenhet gebeurde zelfs dat een der tijgers op een avond met een kalf als buit de menschen passeerde, zonder dezen, als het ware, met een blik te verwaardigen. Een dood paardje bleek voor de tijgers een smakelijk maal te zijn geweest en doorvoed ontweken zij elken strijd met den mensch. Eindelijk slaagde men erin het wijfje onder schot te krijgen en neer te leggen. Het dier had een lengte van 1.55 meter van den neus tot den staartde staart zelf was 0.80 meter lang en de hoogte van het dier op de schoft was 0.82 meter. Het dier was zoo vet als een gemest kalf. Het koelievolk deed er zich aan te goed en peuzelde het beest geheel op, waartoe een zeker bijgeloof hen aanspoorde, namelijk dat het gebruik van tijger- vleesch de krachteu van het beest in den mensch overplant en dat vleesch nog allerlei eigen- schappen bezit en den mensch behoedt tegen ziekten, tegen de kwalen van den ouderdom enz. Reeds meermalen hebben wij er in deze kolom- men op gewezen, dat wanneer de nieren tengevolge van zwakte of ziekte niet in staat zijn om het bloed behoorlijk te filtreeren, de onzuiverbeden die in het bloed achterblijven en onder deze neemt het urinezuur de eerste plaats in de oorzaak zijn van verschillende ongesteldheden. Op welke wijze deze zich voordoen hangt van het gestel van den patient af. Onder meer kunnen de onzuiverheden zich in den vorm van uraten in de kolle gedeelten van het lichaam kristalliseeren en zich nestelen in de spieren en gewrichten waar zij de oorzaak vormen van jicht en rheumatiek. Uw spieren en gewrichten in de handen, armen, beenen of heupen worden als het ware verstijfd. De huid wordt op die plaatsen gespannen en rood van kleur, de scherpe kanten der kristallen ver- oorzaken bij de minste beweging hevige pijn en de gewrichten zweilen op. Het zal ons duidelijk zijn, dat wanneer alleen de verschijnselen behandeld wordendporpijnstillende middelen, daarmede geen genezing verkregen wordt doch alleen tijdelijke verlichting. Wan neer de ziekte niet in haar oorsprong wordt aangetast, kan de afzetting der onzuivere stoffen steeds ongestoord voortgaan en de rheumatiek of jicht zich tot een cronische kwaal ont- wikkelen. Behandelt de nieren, de bron van uw ziekte, opdat zij de scbadelijke stoffen geregeld uit uw bloed filtreeren en deze met de urine uit het lichaam worden afgevoerd. Voor dit doel be- staan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij her- stellen de nieren, zij versterken hen en maken hen gezond, zoodat zij hun hoogst gewichtig werk weer volkomen vervullen. Wacht u voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, dragende de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A., van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zez doozen. DAGEN Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag 7 September 8 9 n 10 11 12 13 9.57 11.27 0.1 0.55 1.40 2.22 3.1 10.46 12.28 1.18 2.1 2.41 3.20 De inschrijving van leerliDgen zal ge- opend zijn tot 30 September a. s. Aanmelding schriftelijk of persoonlijk aan bet gebouw der Ambachtsschool op alle werk- dagen van 8—12 ure turn, en van J1/25 ure n.m., waar zij over te leggen het boorte- bewijs en een getuigschrift van het Hoofd der laatst bezochte school. Het schoolgeld bedraagt f7,50, voor min- vermogenden f 5 en f 2,50. Onvermogenden worden vrijgesteld. Namens het Bestuur, W. C. 1. VAN BEUZEKOiffl, Directeur. te TEH HEUZEH. Het Bestuur maakt bekend dat op Woens* day II September iSS2, v.m. 10 uur, wordt gehouden aan het Schuttersliof nabij de Axelsche brug. Vermoedelijk worden ge- veild 600 baal U1EN, 2000 ROODE en WITTE KOOL, FRUIT, AARDAPPELEN, enz. Niet-leden koopers, kunnen tegen betaling van 1 een lntroductiekaart verkrijgen in het Veilingsgebouw, geldig voor een jaar. Het Bestuur, L. DE FEIJTER—HUIJSSEN Secr.-Penningm. WjBUit de hand te koop wegens vertrele uit de gemeente AdresGrenuJaan 33. vestigt hierbij de aandacht op het tweede TandheMknndig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alle kuiasiwerkera te eerrichten. Baerattensti-asat 36, GEIST. Finale uitroeiirsg van Wandge- dierie, met 6 jaar schriftelijke garantie. Geheimhouding verzekerd. F. H. VAN DER FEIJL. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elJcen wevhdag van 10 tot 1 uurvoor tans§» en monds'seSsten, alsook voor het plaatsen van walscbe gebitten. TER NEUZEN. GROOTE 8URTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. TER NEUZEN. oD 7 o VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2