„Door Eendracht Sterk" 50 Cinema-Pathe („Hotel Centraal"), A. s. Zaterdag 31 Augustus 1912, nam. a-s en van sviov, uur. Zondag 1 September 1912, nam. 5-7 en van S-10 nnr. ledere week nieuw programma. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Bekentlmalsliig. pl.m. 14000 K.G. Superphosphaat, en 2000 Ljjnkoek. PROGRAMMA voor Zaterdag en Zondag Laatste Berichien. Er zijn in Duitschland in een week tijds veertien personen gestorven ten gevolge van het eten van vergiftige paddestoelen. Verschei- clen liggen er nog zwaar ziek. Uit Troyes wordt gemeld, dat ook daar een moordaanslag op een Roomsch-katholiek pries- ter gepleegd is. Zondagavond begaf zich de abt Pledit, vergezeld van twee zijner parochianen, naar de kerk van Verricourt, toen hij onverwachts door zekeren Yidal, een herder uit Mesneb- Lettre, werd aangevallen. Deze bracht hem een aantal messteken toe, waardoor de abt ernstig gewond werd, zoodat men voor zijn leven vreest. De aanvaller werd zeer spoedig gearresteerd. Aan den rechter van instructie verklaarde Yidal den abt aangevallen te hebben, omdat //deze hem rijker toescheen, dan hij zelf was". Hij voegde er aan toe, dat hij even grooten haat tegen automobielen koestert. Reeds ettelijke malen heeft hij voorbijrijdende auto's met steenen ge- bombardeerd. Een onderzoek naar 's mans geestvermogens schijnt noodzakelijk, daar zich reeds ongeveer drie maaDden geleden verschijnselen van krank- zinnigheid vertoonden. Te Londen is een daad gepleegd, die gelijkenis vertoont met de moorden te Eastbourne misschien wel een gevolg van den indruk, dien die gruwelijke geschiedenis op een zwakzinnige vrouw had gemaakt. De vrouw van een work man heeft haar vier kinderen oud 9, 4 en 2 jaar en 6 maanden met een mes in den hals gesneden, en daarna zich zelf. De twee jongste kinderen werden bewusteloos gevonden, en de toestand van de twee anderen was Maandag ook ernstig. De vrouw had bovendien vergif ingenomen. Allen werden opgenomen in het anti-vivisectie-hospitaal. De man, van zijn werk gehaald, wist geen verklaring te geven. Zijn vrouw had nooit met zoo iets gedreigd, was altijd een trouwe echtgenoote en moeder geweest, en s ochtends had hij in de beste verhouding van haar afscheid genomen. In den laatsten tijd is het aantal vleesch- houwers, dat om de toenemende duurte van het vleesch in Berlijn en voorsteden, de winkels sluit, buitengewoon loegenomen. Een bestuurs- lid van de vakvereenigiug van slagers deeltnu in een der Berlijnsche bladen rnede, dat op elke vijf siagers in Groot-Berlijn er een zijn zaak gesloten heeft. Dit zijn dan natuurljjk meestal diegenen, die over weiriig of geenkapitaal beschikken, doch ook onder de meer vermogenden denkt men er reeds aan te sluiten, omdat alleen in de wijken, waar een bijzonder welgestelde bevolking woont, nog iets verdiend kan worden. De Londensche rechters verstaan geen gekscheren, waar het betreft het ongevraagd, ongeweigerd kussen van leden der schoone kuune. Dit moest wederom een Londenaar tot zijn schade ondervinden, die door een der gepruikte magistraten werd veroordeeld tot niet minder dan zes weken dwangarbeid wegens het kussen van een dienstmeisje. De schuldige is een tuinman, George Raid. Zoekende naar werk, belde hij aan de deur van een heerenhuis. waarnaast zich een groote tuin uitstrekte. Een bevallig dienstmeisje deed de deur voor hem open. En nu had Reid goed gevonden - wellicht in de verwachting, dat hij aldus de gunst van het meisje, en, door haar t.usschenkomst die van haar ,/volk", zou kunnen verwerven na eenige inleidende woorden, zijn arm om het middel van het lieve schepseltje te slaan en haar een klappenden zoen op het rozeroode wangetje te drukken. Helaas had deze uiting zijner goede bedoe- hngen niet het gevolg, dat hij er van verwachtte. Het dienstmeisje slaakte een gil, die een waak- schen agent deed toesnellen, verhaalde haar wedervaren en de galante tuinman werd opgebracht. Zaterdag kwam de ontzettende zaak voor. En hoewel Reid aan rechter Taylor trachtte uit te leggen, dat hij geen weerstand had kunnen bieden aan het levendig gevoel van liefde, dat bet gezicht der lieftallige dienstmaagd plots in zijn hart had doen ontwaken, dacht de rechter ei andeis over, kenmerkte des tuinmaus kus als een ,/uiterst onbeschaamde en onnette daad", waarop hij Reid tot zes weken ,/hard labour" veroordeelde. Zaterdag is te Parijs op twee priesters een moordaanslag gepleegd. De abt Lelievre, die te Rome filosofie studeert, en de abt Lecellier, leeraar aan het gymnasium te Flers, in het departement Orne, verlieten op de Pont Royal een auto-omnibus en gingen te zamen de Quai des Tuileries langs. Op eenigen afstand werden zij door een man met een zuidelijk voorkomen gevolgd. Plotselingnaderde hij de beide priesters, haalde een revolver te voorschijn en loste eenige schoten op de geestelijken. Abt Lecellier werd zoo zwaar gewond, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacfyt. De abt Lelievre werd slechts licht aan den arm gewond. Terstond zetten eenige ooggetumen van den aanslag den dader na en wisten hem te grijpen. Naar het naastbijzijnde politiebureau genacht, deelde hij mede Jean Pierre Guinet te heeten en 49 jaar oud te zjjn. Verder ver klaarde hij, kort geleden uit Amerika terug- gekeerd te zijn. Daar had hij, volgens zijn beweren, een kruidenierszaak gehad, De geeste- lijkheid zou echter aan zijn clienten, meest Franschen, verboden hebben, nog langer bij hem te koopen, waardoor zijn zaak ten gronde was gegaan. Daarop is hij naar Frankrijk terug gegaan. Bij zijn aankomst te Parijs bezat hij nog slechts 19 francs. Toen besloot hij om op eersten den besten geestelijke, dien hij tegen- kwam, wraak te nemen. Ten slotte verklaarde Guinet, dat hij niet van plan was om de priesters te dooden, maar dat het veeleer zijn bedoeling was de aandacht der justitie op zich te vestigen. Dit laatste is hem maar al te goed gelukt. Men vermoedt evenwel, dat men met een krank- zinnige te doen heeft. Gevolg gevende aan de aanbeveling uit het Engelsche rapport in zake de Titanic heeft bet Engelsche ministerie van handel een kennis- geving uitgevaardigd, waarin gezagvoerders van schepen er aan worden herinnerd, dat het wan- gedrag is, een schip dat in nood verkeert niet bij te staan, bijaldien dat mogelijk is. Die aanmaning is door het gedrag van den gezag- voerder van de Californian noodig geworden. Een ernstig ongeluk heeft Yrijdag nabij Portland, aan boord van de Engelsche dread nought „Superbe", plaats gehad, waarbij twee matrozen het leven verloren hebben. Naafloop der oefeningen zou een boot neergelaten worden. Reeds hadden 16 matrozen in de boot plaats genomen, toen deze plotseling in het water stortte. lerstond werden touwen en reddings- gordels aan de drenkelingen toegeworpen. Een vijftal officieren sprongen in het water om de matrozen te redden. Slechts aan hun moedig optreden is het te danken, dat slechts twee matrozen het leven verloren. Dit ongeluk is thans het vijftiende dat sedert de laatste 15 maanden aan boord van de //Superbe" is voor- gevallen. De lijst der zeldzame beroepen is weder om met een vergroot door een specialiteit te Londen, die zich daar als redder der door alcohol vergiftigde menschheid heeft gevestigd. Met een klein flescbje ammoniak gewapend wandelt hij overdag en 's nachts in de straten van den Engelschen metropool rond, ijverig speurend naar zwaaiende gestalten, die de grootste moeite hebben het evenwicht te houden. En alle matigheidsgenootschappen ten spijt ont- breekt bet den menschenvriend niet aan hulp- beboevende klanten. Zoodra hij een voorbij- ganger gewaar wordt, die zig-zaggewijze van den rechten weg dreigt af te dwalen, springt hij onweerhoudbaar op hem toe en houdt hem het flescbe ammoniak onder den neus, dat, zooals men weet, de eigenschap bezit de geest dei dronkenschap te bannen. Zijue voorkomend- heid wordt den hulpvaardigen redder niet altijd naar verdienste beloond. Hij komt maar al'te dikwijls bij den verkeerde te lande en oogst dientengevolge, naast een klinkend loon, dat gewoonlijk 4 of 5 shilling bedraagt, ook een aantal even klinkende, maar minder aangename oorvijgen. Op feest- en vacantiedagen rnar- cheert zijn zaakje, begrijpelijkerwijze, het best en tijdens groote nationale feesten gelukt het den man zelfs somwijlen zijn .normaal dasdoon te verdubbelen. Aan de op Dinsdag 10 September te houden loting moet worden deelgenomen door Audenaert Eduardus Franciscus Dominicus. van der Bent Cornelis Louwerens Jz. van der Bent Jan. Blok Mattheus Jacobus. Bruggeman Minikus Willem. de Bruijn Michiel. Deij Marinus. Dierickx August. Eekmau Andries Johannes, de Fejjt.er Pieter Jacobus, de Feijter Reinier Marinus. Frederiksen Pieter Abraham. Gort Theunis Jan. van Ham Cornelius Johannes. Hamelink Cornelis Jacsz. Hamelink Krijn. d'Hert Achille Charles, van Hoeve Jacobus. van Kerkvoort Marinus Thomas Gelein. Koevoets Henri Bastiaan. Kolijn Francois Adriaan. Kolijn Pieter Cornelis. Kouwijzer Jacobus. de Kraker Pieter. de Krijger Pieter. Leunis Arend Levinus. Leunis Reinier. Moes Francois. van Ooteghem Arthur Franciscus. Pladdet Simom Pieter. Platteeuw Pieter. de Quelerij Salomon. Riemens Anthonie Pieter. Riemens Jan. Ringelberg Jan Leendert. Rommel Dirk Willem Frederik. van de Wege Johannes. Weijnen Andre Charles Levinus. van Wijck Jacob Pieter. Van de in deze gemeente voor de lichting der nationale militie voor het jaar 1913 inge- schrevenen werden wegens broederdienst, eigen dienst of gebreken, van den dienst vrijgesteld van Aerde Aloisius Angelus Theodorus. van der Bent Cornelis Louwerens Pz. Bruggeman Cornelis. Coomans Philippus. David Theophile. Dees Krijn Dekker Antheunis. Dhanis Theodorus. Dieleman Francois. Dieleman Petrus Jan. de Doelder Daniel Johannes. de Doelder Jacobus. de Doelder Pieter Jacobus. van Doeselaar Cornelis. van der Est Jacob. van Gelderen Pieter Jacobus. Goedhard Franciscus Samuel. Guequierre Jozias Jacobus. Hamelink Cornelis Jz. Harte Michiel. van der Hooft Johannes Cornelis. Kaan Willem Anthonie. Kaijser Cornelis. Klaassen Cornelis. Koch Carl Friedrich Joseph Marie. Kolijn Joris Johannes. de Kraker Meeuwis. Lansen Johannes Petrus. Loof Krijn. Machielsen Pieter Jan. de Meijer Hubert Theophile. Moerman Jacobus. Molema Hendrik Frederik Hubert, van der Molen Jan Lucas Andries. de Mul Jacobus Johannes. Romein Willem Pieter. Saelens Jan van Troost Petrus Jacobus. Veerman Jacobus Pieter. van de Velde Cornelis. Verlinde Johannes Arie Cornelis. Vermeulen Wessel Jacobus. Wieland Gerard Nicolaas. de Zeeuw Jacobus. D A G E N Voorm. Nam. Donderdag 29 Augustus 2.49 3.2 Vrijdag 30 3.17 3.31 Zaterdag 31 3.46 4.— Zondag 1 September 4.15 4.29 Maandag 2 u 4.46 5.3 Dinsdag 3 5.21 5.41 Woensdag 4 6.4 6.28 ZSKTIJDINGEN. Van 26 tot en met 27 Aug. ?7 Van 26 tot en met 27 Aug. werden door de Oostsluizen aihier 18 binnenvaartuigen op- en 10 afgeschutdoor de Westsl. 6 opgeschut. Positie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil en hij leeft, hQopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, WILLEM FREDERIK HARTE, a. s. Zaterdag 31 Augustus 1912, zijn 70sten ge- boortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. A. C. HARTE. M. HARTEVan Dijke. Rotterdam, Parallelweg 49t>. BUITENGEWONE VERGADERING van Stembevoegde Ingelanden van den Polder BE- OOSTEN- en BEWESTENBLIJ, op Woens- dag 4 Sept. 1912, des nam. om 2 uur, ten huize van de Erven Rolff te Axel. Zuiddorpe, 24 Aug. 1912. A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-griffier. LANDBOUWVEREENIGING te TER NEUZEN. Het bestuur van bovengenoemde Vereeniging zal op Zaterdag 7 September, om 2xI2 uur, in het //Hotel Centraal", Markt, Ter Neuzen, trachten aan te besteden, de leve- g van Voorwaarden te bekomen bij den Secretaris. K. DE KOEIJER Lz. 3yCjAE/K;T 6. Stipt begin op aangegeven uren. 1. 2. 3. 4. 5. AFGESCHEIDEN VAN DE WERELD. Drama der zee. LACHSUCCES. Klucht. HEM Drama. DE GELUKKIGE DEDR. Klucht. DE 1TALIAANSCHE CAVALER1E. Sport. 6. -OP HET TOPPUNT VAN DE GLOR1E. Drama. 7. GONTRAN HEEFT ZIJN HUIS VERLOREN. Klucht. 8. ARIZONA BILL. Drama uit bet Verre-Westen. 9. ROBUIET, PROFESSOR IN DE RIJKUNST. Klucht. 10. LAATSTE GEBEURTENISSEN. Schitterende intocht van Het Belgische Vorstenpaar te Antwerpen tijdens de feesten van Henri Consciensce. Entree: le Rang 50 ct., 2e Rang 30 ct., 3e Rang 20 ct. VLAG. G NAAM. MS yan „n naar. Lading. Voor Ter Weazen: 26 Duitsch s.s' Dora Retzlaff 1 3748 Aguillas erts Van Ter leaien Zweed. s.s. Prins Oscar 2558 Hull rest, lad Eug. s.s. Riding 3642 Boness ledig Voor Kent 26 Eng. s.s. Derweut 2349 Goole kolen idem Birtley 4069 New-Castle idem Zweed. s.s. Hakou 1350 Wilheimsh. ledig 27 Eng. s.s. Ousel 3633 Liverpool stukg. Van Kent 1 27 Eng. s.s. Maund 2556 Brugge ledig idem Birtley 4069 New-Castle idem idem Mersey 3075 Goole stukg. s.s. HARALD in lossing te Ter Neuzen. s s. JENNY in lossing te Kroonstad. s.s. RICHARD vertrekt heden van Malta naar Tunis, s.s. ELISABETH in lading te Trangsund voor Londen. s.s. HELENA vertrekt heden van Ter Neuzen naar Grimsby. s.s. MAGDALEN A in lading te Sunderland voor Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3