Gemengde berichten, Landoouwberichten. kermis uitgeschreven door de wielerclub //De Toeristen" alhier, welk concours welwillend werd opgeluisterd door onze fanfare //Excelsior". Yoor elk der afdeelingen //Ringrijden", tfPoppengooien" en //Rad der Fortuin" waren 5 prijzen uitgeloofd, respectievelijk van 5, 4 3, 2 en 1. Bij ringrijden werden de prijzen behaald door le Th. v. d. Yelde te Graauw 2e Jos. v. d. Velde te Ter Hole; 3e P. Antonisse te Rustwat4e J. Pieters te Boschkapelle 5e R. v. d. Yelde te Ter Hole. Bij poppengooien le Alph. Roelant te Ter Hole 2e Jos v. d. Velde te Ter Hole 3® P. Heijens te Rustwat4e E. Nijskens te Ter Hole 5e Jac. Hermans te Boschkapelle. Bij rad der fortuin: le Jos Vaal te Kuitaart 2e R. Raes te Zuiddorpe 3e W. de Zwart te Kuitaart4e A. v. Dorsselaar te Lamswaarde 5e P. A. Vermoet te Absdale. De premie voor de grootste deelnemende club boven 26 man, ten bedrage van 15, viel ten deel aan de club van Boschkapelle de premie voor de verstkomende club, groot f 7,50, bekwam de club- van Zuiddorpe. Het rijwiel, dat or.der de deelnemende clubs werd verloot, werd behaald door de club van Boschkapelle; J. Wesepoel van Molenhoek, behaalde bet rijwiel, dat onder alle deelnemers, namelijk 306, werd verloot. Het feest is in alle opzichten geslaagd. Reclames tegen beBastingen. Door Gedep. Staten van Zeeland zijn in het jaar 1911 "90 reclames tegen plaatselijke belasting op de inkomsten behandeld, hiervan werd op 39 gunstig beschikt, op 47 ongustig, 1 werd niet ontvankelijk verklaard en 3 waren bij het samenstellen van het verslag nog niet afgedaan. Onder deze reclames kwamen voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft de volgende plaat- sen voorAardenburg 1 op welke ongunstig werd beslist, Axel 3, waarvan 2 gunstig, 1 ongunstig Boschkapelle 4, waarvan 1 gunstig, 3 ongunstig; Clinge 1, op welke ongunstig; Hoofdplaat 1, op welke gunstig; Ter Neuzen 7, waarvan 5 gunstig en 2 ongunstigSchoon- dijke 1, op welke gunstig; Sluis 12, alien on gunstig Waterlandkerkje 1, welke ongunstig Zaamslag 2, 1 gunstig en 1 ongunstig. Met betrekking tot de bedoelde reclames teekenen Gedep. Staten het volgende aan Een reclamant, wonende te Stoppeldijk was over 1911 in de gemeente Boschkappele aan- geslagen voor vier twaalde gedeelten van den aanslag over een vol jaar, wegens het beschik- baar hebben van eene inrichting in laatstge- noemde gemeente tot persoonlijke uitoefening van een beroep of bedrijf en het gedurende meer dan 90 dagen van het belastingjaar ge- bruik makeu van die inrichting. Yan de afwijzende beschikking van den Raad op zijn bezwaarschrift kwam hij in beroep. Zijn aanslag werd bij besluit van 12 Mei 1911 door Ged. Staten vernietigd op de vol gende overwegingen z/dat bij een vanwege Ged. Staten ter plaatse ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bewuste inrichting, bestaande uit eene in vervallen toe- stand verkeerende schuur met z.g. wagenhuis, door den reclamant, wiens bedrijf van land- bouwer gevestigd is in zijne woonplaats Stop peldijk, slechts gebruikt wordt tot het bergen van vruchten, indien daarvan in zijne boerderij te Stoppeldijk, bergruimte te kort schiet en dat volgens de niet weersproken verklaring van den reclamant in de gemelde schuur geene andere werkzaamheid plaats had dan het dorschen van eenig graan door 2 zijner arbeiders gedurende een twaalftal dagen in Januari van 1910 dat de bedoelde schuur c. a. alzoo niet kan beschouwd worden als een inrichting, door den reclamant bestemd en beschikbaar gehouden voor de persoonlijke uitoefening van eenig be roep of bedrijf, en dat ook niet is gebleken, dat de reclamant uit eenigen anderen hoofde te Boschkapelle belastingplichtig zou zijn." Een reclamant, wonende te Hontenisse in de gemeente Boschkapelle eveneens aangeslagen voor vier twaalfde gedeelten van den aanslag over een vol jaar wegens het hebben van een inrichting (boerderij) tot persoonlijke uitoefening van een bedrijf. Yan de afwijzende beschikking van den Raad op zijn bezwaarschrift kwam ook deze in beroep. Dit beroep werd door Ged. Staten bij besluit van 22 September ongegrond verklaard op de volgende overwegingen z/dat volgens mededeeling van het Gemeente- bestuur van Boschkapelle bij een nauwkeurig onderzoek is gebleken dat de boerderij, behoorende aan adressant, op aanwijzing en onder goedkeuring van dezen, door den zetboer N. wordt geexploiteerd dat laatstgenoemde geen vruchten, noch beestiaal nog iets anders mag verkoopen, noch kunstmest mag koopen, dan met goedkeuring van adressant en dat de zetboer ook ten op- zichte van de soorten van gewassen, welke gezaaid zullen worden, de aanwijzingen moet opvolgen van den reclamant, die de boerderij tenminste eenmaal in de veertien dagen bezoekt dat de reclamant ook in het vorige jaar zij het dan ten onrechte naar een lager bedrag om dezelfde reden is aangeslagen en daar> tegen door hem geen bezwaar is gemaakt dat op grond van een en ander moet worden aangenomen, dat de reclamant persoonlijk aan de uitoefening van het bedrijf deelneemt voorts dat niet door hem is aangetoond, dat het inkomen, waarnaar hij is aangeslagen, te hoog is gesteld." Een reclamant, wonende te Axel was op dezelfde wijze in de gemeente Boschkapelle aangeslagen. Ook diens beroep werd ongegrond verklaard en wel op de volgende overwegingen dat reclamant nader aan Burg, en Weth. van Boschkapelle heeft medegedeeld dat hij in die gemeente eene landbouwhoeve voor de helft bezit, waarvan de landerijen door hem zelf en naar zijne inzichten worden beheerd, en dat de landbouwschuren en stallen voor de helft gedurende het jaar door hem niet alleeu worden beschikbaar gehouden, maar ook worden gebruikt tot berging van oogst, welke op die landerijen groeit, terwijl hij gedurende den winter ook runderen in de stallen plaatst dat alzoo moet worden aangenomen, dat de reclamant te Boschkapelle eene inrichting heeft tot persoonlijke uitoefening van een beroep of bedrijf. Betreffende de aanslag in het schoolgeld werden twee beroepschriften ingediend, waarop eene ongunstige beschikking werd genomen. Bergen op Zoom, 24 Aug. Hedenmiddag halfdrie uur had in de Koepelzaal op het ter- rein van de Brabantsche en Zeeuwsche Tentoon- stelling van Landbouw, Nijverheid en Tuinbouw in tegenwoordigheid van verscheiden autoriteiten met hun dames, op verzoek van den voorzitter van het Hoofdcomite, den heer Ernest Laane, bankier te Bergen op Zoom, de plechtige opening der Tentoonstelling plaats door den eere-voor- zitter, burgemeester Hulshof. Deze deed dit in een luid toegejuichte toespraak, waarin hij wees op het belang dezer Tentoonstelling teneinde de zich sterk uitbreidende industrie en tuin- en landbouw in en om Bergen op Zoom meer be- kend te maken, terwijl hij de hoop uitsprak dat, als eenmaal het groote havenplan mocht tot stand komen, deze nog grooter vlucht nemen zouden. Nadat hij daarop de tentoonstelling geopend verklaard had en dit door fanfares en kanongebulder alom was bekend gemaakt, noo- digde hij de aanwezigen uit tot een wandeiing door de zalen en over het terrein, die met elkander het geheele terrein //Plein dertien" vullen en waai'op van 24 Augustus tot en met 8 September iederen dag, volgens het officieele programma, verschillende bijzondere tentoonstellingen en feestelijkheden plaats hebben. 't Is nu slechts aller wensch, dat het weer, dat heden al zeer ongunstig was, spoedig moge verbeteren en het vooral 31 Augustus, als er een groot internationaal concours hippique ge houden wordt, en niet minder 4 September, wanneer Prins Hendrik de tentoonstelling zal bezoeken, gunstig mag zijn. Het Tehuis voor alleen staande blinden te Wolfhezen is verleden week feestelijk ingewijd in tegenwoordigheid van den Beschermheer, Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Zaterdag 31 dezer wordt het borstbqeld van wijlen den heer Fop Smit, stichter der scheepswerven te Kinderdijk onthuld. Prins Hendrik heeft heden Maandag ten Raadhuize te Monster de Prins Hendrik Medaille uitgereikt aan 8 zeevarenden, in tegenwoordig heid van den Kon. Nationalen Bond en van de Z. H. M. tot redding van schipbreukelingen. Dit is de eerste maal dat deze medaille werd toegekend. De gedecoreerden zijn A. Tuk, F. Tuk, v. d. Berg, v. Gaalen, Hoogeraad, v. Storm, v. Antwerpen en M. J. v. d. Bergen. Bij het reg. grenadiers zal een proef worden genomen met trekhonden voor het vervoer van mitrailleurs. Acht honden zijn aangeschaft, 4 in Belgie en 4 in Holland. Een reuzenkool. Te Amersfoort is door den tuinder J. Meijer een kool geteeld van niet minder dan 29 pond. Het natte weder was bevorderlijk voor den groei. Yolgens de N. Arnh. Ot., heeft zich een geval van aniline-vergiftiging door lederkleursel voorgedaan bij een kellner van een hotel te Oosterbeek. Een schoenmaker had een paar stoffen schoenen zwart gemaakt met een praeparaat, dat niet door leer heendringt, maar wel door stoffen schoenen. Bovendien waren de schoenen bij gebruik nog niet goed droog. De drager werd blauw over het geheele lichaam, maar den te hulp geroepen geneeskundige mocht het gelukken het gevaar spoedig af te weirden. Het totaal aantal ingeleverde doode ratten te Noord-Scharwoude, Oud-Karspel en Zuid- Scharwoude, bedraagt thans 5500, een oogst van nog geen twee maanden A contant! In de rechtszaal. De president leest vonnissen voor. Aan de orde komt een dief'sial-zaakje. De dader, een jonge, stevige Wijk-aan-Zeeer staat in het be- klaagdenbankje. Roort geduldig de voorlezing van het vonnis aan, wachtend op heten veroordeelt hem mitsdien tot Tien gulden boete, subsidiair 10 dagen hechtenis, klinkt het. De schuldigde steekt meteen z'n hand in den binnenzaak van z'n jas en haalt er iets uit. Dan stapt-ie naar voren, en biedt Jhr. Mr. De Marees van Swinderen een bankje van tien aan Contante betaling De rechtbank glimlacht, de deurwaarder glimlacht, de pers glimlacht. En de president inviteert den delinquent gemoedelijk, om z n tien gulden maar weer op te bergen. 't Kan nog twee maanden duren eer-ie hoeft te betalen. En hij kan trouwensnog in hooger beroep gaan De Wijk-aan-ZeeSr bergt tijdelijk z'n bankje weer weg en verdwijnt. (Hrl. Dgbl.) Een veelzijdig veldwachter. Naar aan- leiding van een passage in het gemeenteverslag van Schiermonnikoog, waarin vermeld staat dat de politie zich kenmerkte door trouwe plichts- vervulling, werd door een der leden van den Raad geoordeeld, dat een veldwachter, wanneer hij groot pensionhouder is, vischt, op de zee- hondenjacht gaat en een zeiljacht bestuurt, zijn dienstplichten onmogelijk naar eisch kan ver- vullen. Spreker vroeg wijziging van dit verslag. De Voorzitter gaf te kennen, dat hij als hoofd der politie, den veldwachter verlof kan geven en dat deze naar eigen keuze daarvan gebruik mag maken. Men meldt aan de //N. Ct." Op de Boschheide, te Swalmen, nabij Roer- mond, is bij een oefening van het 2e reg. hu- zaren, de 2e luit. Jhr. S. de Marees van Swin deren in vollen ren in botsing gekomen met een der huzaren, met het gevolg dat beiden hevig stortten. Hoewel de toestand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, doordat beiden bewusteloos lagen, zoodat overbrenging per auto naar Roermond noodzakelijk bleek was Vrijdag de toestand zeer bevredigend. Naar de ,/Dordrechtsche Ct." meldt werden Vrijdagmiddag twee inbrekers op heeterdaad betrapt, terwijl zij in de onbewoonde villa j/Woudhove" aan den Groenendijk te Dordrecht waren binnengedrongen. Zij werden door den eigenaar der villa en diens zoon ontdekt. Uit het onderzoek bleek, dat zij reeds 's middags te voren een bezoek aan de villa hadden ge- bracht, waar zij zich toegang hadden verschaft door het verbreken eener glasruit. Verschillende koperen voorwerpen als raampennen, gordijn- afsiuiters, drie kranen enz. hadden zij daar afgedraaid en afgerukt en terstond verkocht bij den tagrijn de B. aan de Kromme Elleboog. De opbrengst hadden zij eerljjk gedeeld. Bij hun tweede bezoek hadden zij een gramofoon met eenige platen, welke zij in de villa vouden, in een zak gestopt en gereed gezet om mee te nemen, wat bun echter door de komst der politie belet werd. Deze voorwerpen werden, evenals het reeds verkochte koperwerk, in beslag genomen om later als stukken van overtuiging tegen hen te kunnen dienen. Sedert een paar dagen hadden de groote verteringen, die een niet van hier afkomstig jongmensch zich in verschillende cafe s te Rotterdam veroorloofde, de aandacht van de recherche getrokken. Men wist van hem, dat hij op een avond in een danshuis op den Schiedamschendijk onder meer 18 flesschen champagne had doen uitschenkenverder dat hij zich veel in auto's liet rijden en met vrouwen uitging. Het jongemensch werd daarom uitgenoodigd eens mee te gaan naar het hoofdbureau van politie op het Haagscheveer. Daar noemde hij zich A. S., uit Venlo, en deelde mede 22 jaar oud en kellner van beroep te zijnmaar al vragende kwam men ten laatste te weten, dat hij eigenlijk A. M. A. O. heette en een kellner uit Den Bosch was. En toen daarop de signa- lementsregisters werden opgeslagen bleek, dat de commissaris van politie te 's Hertogenbosch in het Algemeen Politieblad zijn aanhouding verzocht, als verdacht van diefstal van geld, door middel van inklimming. Nadat het jongemensch bekend had werkelijk den gezochte te zijn en nadat men, op zijn bloote borst verborgen, een bedrag van ruim J 120 aan Hollandsch geld en ook eenig Belgisch geld gevouden had, terwijl uit zijn koffertje, dat bij een juffrouw op de Diergaardekade stond, veischil- lende luxe-artikelen en ook een paar gouden voorwerpen te voorschijn kwamen, deelde hij mede, te Antwerpen geweest te zijn. Tijdens de Conciencefeesten was hij daar kellner in het Hotel Imperial geweest. Na een paar dagen in dat hotel werkzaam te zijn geweest, had hij onder het bed van een der dienstboden een aan deze dienstbode toebehoorend geldkistje ontdekt. Dit geldkistje had hjj zich toegeeigend en daarop het hotel verlaten. Op straat had hij een auto aangeroepen, waarin reeds twOe mannen zaten. De chauffeur had erin toege- stemd hen over de grenzen te brengen. In de auto werd het kistje van de dienstbode openge- broken. Het bleek 10,000 francs aan bankpapier te bevatten, alsmede eenige gouden lijfsieraden, waaronder een mooi horloge met ketting. Ondertusschen ging het in voile vaart in de richting van de Hollandsche grenzen. Doch nabij Turnhout gekomen, stopte de chauffeur plotseling. Te voren had hij blijkbaar overleg gepleegd met zijn twee inzittende landgenooten. Eensklaps werd de vluchtende Hollander beet- gepakt en buiten de auto in het vrije veld gezet. Men gaf hem 750 van het van de dienstbode gestolen geld, wierp hem zijn koffertje achterna en ging er met groote snelheid van door, de rest van het gestolene behoudende. De kellner was daarop alleen verder gereisd en hierheen gekomen. Hier heeft hij in een paar dagen zooveel verteerd, dat bij zijn aanhouding nog slechts 140 in zijn bezit was. De chauffeur en diens beide vrienden zijn hem onbekend. De arrestant is naar Den Bosch overgebracht en ter beschikking van de politie aldaar gesteld. William Booth. Het lijk van den ouden generaal heeft Zater dag in staatsie gelegen in de Congress Hall te Clapton. Het deksel van de doodkist was ten deele uit glas, zoodat men het gezicht kon zien. Het ondereind van de kist was bedekt met de bloed-en-vuur vlag van het Leger des Heils. Daarop lagen de pet van den ouden generaal, zijn Bijbel, gezangboek en vulpen- houder. Boven de kist, tot aan den zolder een verhemelte van wit en geel gaas, waaruit electrisch licht op de kist viel. Aan het hoofden- en het voeteneind palmen en varens. Rondom da» kist hielden twaalf officieren de wachtzes mannen en zes vrouwen. Al vroeg begon gisteren de optocht van de menschen, die den dooden generaal nog eens wilden zien. Eveu- wel, in de taal van het Leger is de generaal niet dood, maar bevorderd. Telkens werden er liederen gezongen onder begeleiding van een strijkorkest. Bi] de kist ligt een krans van witte lelien van den Duitschen Keizer. President Taft heeft- zijn deelneming betuigdzoo ook de Koning van Zweden, prins Bernadotta te Stock holm (zelf een Heilssoldaat), generaal Botha, de waarnemende hoofdrabbijn te Londen (//Gene raal Booth was een ware dienstkuecht van God," schrijft hij ,/alle gezindteu betreuren zijn dood"), enz. Uit Keulen wordt gemeld dat sedert eenigen tijd aan boord van de Duitsche mili- taire luchtschepen proeven met een machine- geweer genomen worden. Het betreft een auto- matisch schietwapen dat, wegens het brandgevaar dat het hulsel van den ballon dreigt, bij een afvuren van schoten geen vonken verspreidt. Met dit wapen wil men zich voornamelijk tegen vliegtuigen verdedigen die in oorlogstijd boven de ballons vliegen en ze*trachten te vernietigen. Tegen den van fraude beschuldigden bankier Otto Sattler, den stichter van de //Merkurbank", die thans reeds twee jaar in preventieve hech tenis zit, is een acte van beschuldiging inge diend, die niet minder dan 2000 bladzijden be- slaat en circa 12 pond weegt. Voor de uit- werking van deze acte van beschuldiging is aan den ambtenaar van 't Openbaar Ministerie, Dr. Schurckerath, een verlof van 9 maanden ver- leend. Het voornaamste gedeelte uit de aanklacht zal midden November in behandeiing worden genomen. Aan de verdediging, bestaande uit de advo- caten Alsberg, Herbert Fuchs en Walter Jaffe, is een tijdsruimte van twee maanden toegestaan, om de acte van beschuldiging te bestudeeren. De behandeiing van het proces zal waar- schijnlijk drie maanden duren. Het onderzoek in zake den moord op den speelhuishouder Rosenthal te New-York brengt steeds duidelijker aan het licht, hoe zoigvnldig en lang van te voren de moordaanslag door de gecompromiteerde politiebeambten was vooi- bereid. Vrijdag werden weder twee politiebe ambten gearresteerd, die tegen Bickjack Zehg een beschuldiging wegens verboden dragen van wapens hadden ingediend. Het kwam aan het licht, dat zijn hem een revolver in zijn leegen zak hadden weten te moffelen, opdat hij, door hem het uitzicht op kerkerstraf te openen, zich bereid zou verklaren om de door den politie-luitenaut Becker ge- wenschte beroepsmoordenaars bij elkaai tekiijgen. De gearresteerde Schwepps heeft nog verklaai d, dat hij in het Catskillgebergte door drie hem persoonlijk bekende rechercheurs in bed liggend werd aangetroffen, zonder dat de politiebeambten hem arresteerden. De politie had dan ook het grootste belang bij zijn ontvluchting. Thans is iedere handeling in de geheele moorddadige samenzwering zeer nauwkeurig vastgesteld. Rockefeller Jun. heeft den officier van justitie onbeperkt crediet gegeven ter ver- volging van de nog in vrijheid zijnde moorde- naars. Het blijkt thans, dat de jonge Rocke feller voor eigen rekening een speelhol had in^ericht, alleen om bewijsmateriaal tegen de O 7

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2