Stichten Muziektent. Van belang voor vrouwen. Advertentien. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - HulsL Bekendmaking. Bekendmaking. 8. Voorstel in zake het verzoek van Th. M. Ver mont om te geraken tot een vergunning tot verkoop van sterken drcink in het klein boven het voor deze gemeente verleende maximum. 9. Ontheffmgen plaatselijke belastingen. 10. Benoeming lid der schoolcommissie. 11. Omvraag. Gemeentecaad van l¥esftiorgie. ZEETIJDINGKN. Van 21 tot en met 22 Aug. Mannen werken van 's morgens tot's avonds, maar het werk van vrouwen houdt nooit op. Wanneer haar rug voortdurend ppn doet, wanneer zij zich afgemat gevoelt na de minste inspanning, wanneer zij voortdurend last heeft van hoofdpijn, duizeligheid, afmattende pijneu in de lendenen en heupen, wanneer zij zich niet bukken kan zonder dat een scherpe, stekende pijn haar rug doortrekt, dan is dit een zeker teeken, dat haar nieren aangedaan zijn. Urinezuur en andere schadelijke stoffen, die door de nieren aan het bloed onttrokken moesten zijn, blijven in het bloed achter en worden door het lichaam gevoerd, zoodat zij ziekten ver spreiden door uw geheele gestel. En ernstiger kwalen als waterzucht, rheu- matiek, urinekwalen, onregelmatige werking van het hart, enz. zullen ongetwijfeld volgen, wanneer de bovenstaande verschijnselen veronachtzaamd worden. Laat Foster's Ilugpijn Nieren Pillen u helpen om uw nieren op streek te brengen en gezond te houden. Wanneer deze organen gezond zijn en zorg dragen voor een behoorlijke zuivering van bet bloed, verdwijnen de ziekteverschijnselen die hun oorsprong vonden in een slechte wer king der nieren, spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken alleen op de nieren en blaas, zij helpen hen om het bloed te filtreeren en de onzuiverheden met de urine af te voeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's) zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 1,75 voor een, of f 10 voor zes doozen. I I P O L 1 T 1 E. Aan het bureau van politie alhieris als ge von den gedeponeerd een fietspomp. Rechthebbeude vervoege zich aldaar. A A N B E S T E D I N G. Op Woensdag, 11 September 1912, des voor- middags 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg van Het bouwen van een kantoorgebouw voor den dienst der Rjjks Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Hansweert, behoorende tot de werken voor den bouw van Derde Schutsluizen voor het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en Wemeldinge. (Raming 18,000.) Van 21 tot en met 22 Aug. werden door de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op- en 54 afgescbutdoor de Westsl. 12 op- en 7 afgeschut. JVositle der Stoonixchepen. KOERS YAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,60 a /47,625 n 12,12, Ondergeteekenden berichten hiermede dat in eene op 21 dezer gehouden vergadering een Comite is gevormd met het doel om door bijdragen van de ingezetenen en medewerking van het gemeentebestuur eene Muziektent te stichten. Comiteleden zullen daartoe eerstdaags de ingezetenen met inteekenlijsten bezoeken. Het Comite noodigt dringend uit haar pogen, dat ten doel heeft het stichten eener gelegen- heid voor het verschaffen van kunstgenot aan alle ingezetenen, door algemeene inteekening te willen steunen. Namens het Comite voornoemd, J. HUIZ1NGA, Eere-Voorzitter. M. EIJKE, Voorzitter. J. L. JURRIJ, Vice-Yoorzitter. F. 1. H. SPEETJENS, Penningm. N. J. HARTE, le Secretaris. J. F. DE COOKER, 2e Secretaris. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. BUITEN GE WON E YERGADERING van Stembevoegde lngelanden van den Polder BE- OOSTEN- en BEWESTENBLIJ, op Woens dag 4 Sept. £912, des nam. om 2 iiur ten huize van de Erven Rolff te Axel. Zuiddorpe, 24 Aug. 1912. A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-griffier. Het Bestuur van den SMIDS-KOEGOR- SCHORRE C. A. POLDER brengt ter kennis dat eene buitengewone vergadering van Stembevoegde lngelanden zal gehouden worden op Maandag 2 September 1912, des nam. ten Z1/, unr, bij den heer Ivo Pierets te Sas van Gent a. Benoeming Dijkgraaf. b. Benoeming Ontvanger-Griffier. Axel, 22 Augustus 1912. De plaatsvervangde, A. 1JSEBAERT. no. 409110 enz. tot en met 136 en wijk P, met no. 113 tot en met no. 116 dat voornoemde weg, bij bet nu weer naderende bieten- seizoen en wintermaanden altijd in een drassigen en modderigen toestand komt te liggen dat aan weerszijden van vorenbedoelden weg een sloot ligt, waarvan er telkens een bij bet betredeu der erven rnoet worden overschreden, die bij het natte jaargetijde steeds in modderslooten herschapen worden dat langs de bedoelde 360 Meters lange weg slechts 2 petroleumlantaarns zijn geplaatst, die in de donkere avonden, aan weerszijden. in het gunstigste geval slechts tot op 10 Meters afstand eenigszins voldoende licht verspreiden dat dientengevolge de overige 320 Meters van den weg bij winteravonden en bij donkere maan steeds in een dikke duisternis zijn gehuld, wat tengevolge heeft, dat menigeen zijne woning njet weet te bereiken, zonder kennis te hebben gemaakt met een der modderslooten of met het slijk van den drassigen weg; redenen, waarom adressanten verzoeken in dezen be- staanden toestand te willen voorzien door het laten leggen van een verhard voetpad aan de woningzijde van den weg en langs vorenbedoelden weg te willen doen plaatsen de noodige middelen ter voorziening en verspreiding van een behoorlijk en bier in den winter onontbeerlijk licht. Burg, en Wetb. deelen mede dat hun uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het zeer gewenscht is aan den in het request aangeduiden toestand een eind te maken. Zij meenen dat dit het best kail geschieden door de straatverlichting langs bedoeld wegsgedeelte met 3 lantaarns uit te breiden en ter zijde van den rijweg voor de in het verzoek vermelde perceelen, door middel van het plaatsen van pl.rn. 50 palen een voetpad vrij te houden dat met met wagens kan worden bereden, waarom het college voorstelt daartoe te besluiten. De beer Wieland vraagt inlichtingen omtrent het terrein. De Voorzitter zegt dat de bewoners langs boven den dijk vroeger geholpen zijn en nu vragen de bewoners benedendijks, die Burg, en Wetb. ook willen helpen, met uitzondering voor wat betreft het schoonhouden derslooten, wat een taak voor het polderbestuur is. De heer De Bruijne vraagt of het voetpad nu in vol- doenden staat zal kunnen worden gehouden zonder ver- harding. De Voorzitter antwoordt dat Burg, en Weth. het eens zouden willen afwachten, mocht het later noodig blijken, dan kan er verharding met sintels of lets dergelijks worden ■aangebracht. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt hierna z. h. aangenomen. In de vorige vergadering werd in handen'van Burg, en Weth. gesteld om advies een adres van Th. Fermont te Sluiskil, welke daarin verzoekt te bevorderen dat hem ingevolge het bepaalde bij art. 5. le lid der Drankwet, eene vergunning worde verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein boven het maximum voor deze gemeente vastgestelde vergunningen. Adressant voert als grond voor zijn verzoek aan dat te -Sluiskil slechts I inrichting voor den verkoop van sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop aanwezig is, en dat, nu de bevolking van de kom van Sluiskil zich meer en rneer uitbreidt, nu reeds 1200 zielen telt. door stichting der cokesfabriek spoedig tot 1500 zal stijgen, de behoefte aan meerdere inrichtingen zich sterker doet ge- voelen. Ook vermeent hij dat zijne inrichting, waar dage- lijzs vele personen komen, zonder de vreemdelingen te rekenen, die bij hem logeeren, deel uitmaakt van een buitengevvone inrichting voor maatschappelijk verkeer, als bedoeld in art. 5 der Drankwet. Naar aanleiding van dit verzoek is ingekomen een adres van de Afd. Ter Neuzen van den Algemeenen Nederland- sclien Geheel-Onthoudersbond, welke er op wijst dat de heer Fermont in zijn adres zijn verzoek meent te kunnen motiveeren door de mededeeling, dat er o p Sluiskil welks kom zich meer en meer uitbreidt en eene bevolkincr' telt van 1200 zielen, welk aantal naar zijne meeniim spoedig tot 1500 zielen zal stijgen, de behoefte zich zal doen gevoelen aan gelegenheden, waar sterken drank voor het gebruik ter plaatse van verkoop wordt verkocht dat adressante echter rneent dat die »behoefte" niet bestaat en ook na het stichten der cocesfabriek niet zal Destaan dat naar hare meening het niet de taak van den ge- meenteraad is om gelegenheden te scheppen waar voor- namehjk dearbeidende bevolkinghaar weekloon heenbrengt dat het een feit is, dat een zeer groot gedeelte van het geld, dat jaarlijks door de gemeente voor armenzorg en dergelyke posten wordt uitgegeven, zou kunnen worden bespaard indien er 111 het aJgemeen minder geld aan sterken drank werd uitgegeven dat, het grootste gedeelte der overtreding van wetteliike verordenmgen en bepalingen steeds plaats heeft onder den mvloed van sterken drank dat, waar het aantal drinkgelegenheden stijgt, het volk op zedelyk en lichamelijk opzicht achteruit gaat; dat, hoe wel de gemeentekas een klein fmancieel voordeel zou kunnen hebben aan het svergunningsrecht" dat door Vermont zou moeten worden betaald, dit »voordeel" niet mag steunen op den achteruitgang der ingezetenen; dat bovendien aan diegenen, die voor Fermont op de »lijst voor een eventueel te verleenen vergunning" staan f'" aangedaan, wanneerDieman°d die na en op de lijst staat, voor hen eene vergunning verkre<*en tiid n «f "|Usprak?" der geneeskundigen van den laatsteu memeh hf hK Va" i6 vverking alcohol op den mensch hebben aangetoond, dat vooral door de zoo«e- naamde »sterke dranken" de bodem bereid wordt voor allerlei ziekten, als tuberculose en dergelijke; dat er dus naar de meening van adressante voor den - af gee» 'eden bestaat het verzoek van Th. Fermont van ri/'tnlf"' ,maai' enu!"J'et beIang der gemeente en van de toekomstige werklieden der cokesfabriek. en van hunne vrouwen en kmderen, af te wijzen, waartoe de afdeehng den Raad dan ook verzoekt over te gaan. Voorts is nog ingekomen een adres van: ten eerstede or zen en Omstreken van den Bond van ehuis-, Societeit-, Itestauranthouders en Slijters »Yer f'Ylni",g" en ,ten tweede van Joz. de Feijter en 6 andere belanghebbenden wier naam voorkomt op de lijst, bedoeld nj art. 13 der Drankwet. die verzoeken de aanvrage van en heer Fermont, om hem eene vergunning te geven boven net vastgestelde maximum, met te verleenen. en wel om de redenen, uiteen gezet in de nevens het adres ingezonden memorie van toelichting. In deze memorie van toelichting merken adressanten op dat in de Drankwet geen bepaalde deiinitie is ge°-even pehjlTverkeer lnrichting van buitengewoon maatsxhap- dat verzoeker Fermont dit meent te kunnen en moo-en toepassen op zijne inrichting; c dat adressanten echter van meening zijn, dat dit dan on d!tVn te,Sluiskil van Repassing zou kunnen zijn der dan ook reeds enkele verlofhouders bij het bestuur aer afdeehng om advies zijn geweest om ook een der- gejyk verzoek tot den Raad te richten. Mocht de Raad in gunstigen zm op het verzoek van Fermont beschikken dienente nemen.1" and°re dergel'jk besluit' o-owtr d,lt ls,!lie,t) tiet hoofdbezivaar van de eerste onder- oOteekende. De Raad gelieve wel in aanmerking te nemen, de wed Drankwet 00k het overgaan der rerunning op 55 T«teUrd Va" T vergu""i"gb°uder is geregeld bij art. k a e.n en blJ artt- 15> I en 2. is bereft0!1 der vergunningen in deze gemeente der vert!' aan, weduwe van een vergunninghouder der vergunning volgens artt. 45, 1 en 2 niet geweigerd worden. Mocht 'er evemvel eene vergunning boven het maximum worden verleend, dan verliest bij den dood van een vergunninghouder van na 4904 (en zulke zijn er reeds een zeker aantal in de gemeente) die weduwe niet alleen haar kostwinner, maar kan zij ook volgens art. 45 de ver gunning uiet voortzetten en is zij in de meeste gevallen broodeloos. Adressanten vertrouwen, dat de Raad niet tot een be sluit zal willen medewerken, dat zulke verstrekkende ge- volgen na zich kan sleepen. Wat de bezwaren van de tweede categorie der onder- teekenaars betreft, zijn deze samen te vatten als volgt. Aan de meeste onderteekenaars is het niet gelukt eene vergunning te bemachtigen op de wijze bedoeld in art. 5, 2e lid. en aan hen is niets anders overgebleven om ver gunning te bekomen, dan zich te laten plaatsen op de lijst bedoeld in art. 43 der Drankwet. \eleii van hen wachten nu reeds verscheidene jaren, en nu zij hun wensch bijna verwezenlijkt zien, zou door een gunstig besluit van den Raad ten opzichte van Fermont, hunne verwachting wederom voor langen tijd den bodem zijn ingeslagen. Trouwens, de heer Fermont komt volgens deze lijst ook eenmaal aan de beurt. Zijne bewering dat te Sluiskil slechts een vergunning is, is zeker waar, maar lang kan dit niet duren, daar als tweede op de lijst voor komt een bewoner van Sluiskil. Adressanten twijfelen niet of de Raad zal, na deze toe lichting, waar de belangen van zoovelen in het gedrang komen, niet willen medewerken aan het belang van een persoon, die na verloop van zekeren tijd toch verkrijgt hetgeen hij nu vraagt, zonder dat anderen daarvan dan schade ondervinden. Burg, en Weth. adviseeren het verzoek van adressant niet in te willigen. Zij stemmen geheel in met adressant, dat het aantal inwoners te Sluiskil belangrijk toeneemt, wat, naar Burg, en Weth. hcpen, zal bijdragen tot welvaart voor de nering- doenden in dat deel der gemeente. Ook erkennen zij, dat de inrichting van adressant, waarvoor vergunning wordt gevraagd, een gunstig aanzien heeft en de wijze waarop adressant zijn bedrijf als cafe-en logementhouder uitoefent, te waardeeren valt. Of »het algemeen belang" en »publiek verkeer" te Sluiskil van zoodanigen aard zijn, dat daardoor nu reeds gewettigd is te bevorderen dat aan adressant eene ver gunning wordt verleend, wagen Burg, en Weth. te be- twijfelen doch indien dit bezwaar het eenige was, zouden zij vrijheid vinden den Raad te adviseeren, het verzoek van adressant in te willigen. Er zijn evenwel overwegende bezwaren, die Burg, en Weth. nopen voor te stellen hot verzoek af te wijzen De wetgever, die zich en in 4884 en in 1905 geroepen achtte den verkoop van sterken drank door eenen wettelijken maatregel te beperken, heeft, om dit doel te bereiken, bepalingen gemaakt, welke als stelsel in de samenleving zijn ingegroeid. Waar dit stelsel met nevenbepalingen een zeker burgerrecht heeft verkregen, acht het college het niet gewenscht, daarvan af te wijken dan in uiterste gevallen. Door aan het verzoek te voldoen, wordt tegenover twee groepen van personen eene oribillijkheid begaan van min of meer ernstigen aard. A llereerst wordt eene onbillijkheid begaan tegenover hen, die geplaatst zijn op de lijst, bedoeld bij art. 43 der Drankwet. Voor zooveel noodig merken Burg, en Weth. nog op, dat de verzoeker onder no. 6 voorkomt op de lijst, bedoeld bij art. 13 der Drankwet en dat het te voorzien is, dat de bevolking der gemeente zich binnen betrekkelijk korten tijd zoodanig zal uitbreiden, dat de heer lermont voor eene gewone vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein zal kunnen in aanmerking komen. In de tweede plaats zullen bij inwilliging van het ver zoek in zeer ernstige mate »weduwen" worden getroffen, die volgens art. 45 sub. 1 en 2, voor eene vergunning in aanmerking komen. Dit laatste bezwaar vooral, waar- omtrent Burg, en Weth. zich hebben afgevraagd of het »algemeen belang en »het publiek verkeer" van over- wegenden aard zijn, dat deze het zouden wettigen een besluit te nemen. als door adressant bedoeld, heeft er toe geleid voor te stellen, den heer Fermont te berichten dat op doze gronden niet aan zijn verzoek kan worden voldaan. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen z. h. s. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt, naar aanleiding van daartoe ingekomen verzoeken, ontheffing verleend Wegens hoofdelijken omslag aan H. J. Vooren 43,92, F. T. de Glopper 24,48. Mels Haak 40,67* P. Fl.de Bakker 8,46, P. H. A. Middelraad 6,80, M. C. J. Eijke f 5,58*. A. Karreman/6.70 M. H. van Doeselaar 5,20, .1. C. Verschoor /2,68*, P. van Gastel f 2,43*, W. de Jonge f 0,62*. Wegens hondenbelasting aan: A. J. Ch. Maanda°- f 2 Oh. L. Kesbeke f 2, M. H. van Doeselaar 0,25.°S"! J.' Gazan f 2, I. Kegels 0,25, 1'. P. Geers 2, P. J Th" Bruggeman /4, C J. de Nijs 2, Alph. Begheijn 2,' Alex, de Bidder 0,25 en G. Roch 4. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van P. J. Risseeuw, omdat zijn hond voortdurend losloopt. Wegens sehoolgeld over het eerste kwartaal aan- W Loof 0,90 en P. A. Mielen 4,50, en over het tweede kwartaal aan A. de Hulster 0,40, N. J. Imandt /0,60, C. Meulbroek 0,4o en /0,41 en M. A. v. Leuven/0,40. De Voorzitter deelt mede dat van de Plaatselijke Com- missie van loezicht op het lager onderwijs is ontvangen eene aanbeveling voor de benoeming van een lid dier commissie, ter vervulling van de vacatuj-e ontstaan door het ontslag van den heer A. C. Lensen. Op die alphabetisch gestelde aanbeveling komen voor de heeren 1„ van llasselt en A. Nolet. Tot stemming wordt overgegaan en de heer Van Hasselt benoemd met 7 stemmen. Op den heer Nolet briefje is bianco. zijn 4 stemmen uitgebracht en 1 u. lie heer De Jager heeft opgemerkt dat men aan het reeds gedempte deel der gemeentehaven bezig is met ontgravingen te doen aan het riool dat daar het vori^ jaar pas gelegd is en waarbij is gebleken, dat er eenige buizen stuk zijn. Hij vraagt of er al een onderzoek is ingesteld naar den omvang der beschadiging van het riool of dit zich maar bepaald tot eenige buizen, wat hij hoopt) dan wel of het riool ook onder de Markt is beschadigd. rlij vraagt of er ook eenige zekerheid of vermoeden be staat omtrent de oorzaak. De Voorzitter deelt mede dat hij hierop wel kan ant- wooiden, maar dan is dit antwoord zuiver persoonliik daar hij er nog niet met de Weth. over heeft kunnen spreken. De bouwmeester is bij hem gekomen en heeft hem medegedeeld dat door het voorkomen van verzakkintzen is ontdekt dat eenige buizen, in de nabijheid van de in de haven gemetselde zinkput, stuk waren. Terstond is een onderzoek ingesteld en daarbij is gebleken dat het zich maar bepaald tot enkele buizen. Als vermoedelijke oorzaak kan genoemd worden het vele lijden met karren daarover, want aan kwaadwilligheid kan met worden gedacht. Mocht nadei blijken dat het gevaar grooter is of wordt, dan zal terstond worden getracht maatregelen te nemen. b. De heer Moggrd vraagt inlichtingen omtrent de werkzaamheden voor het afsluiten van de oude gemeente- haven, welk yverk naar hij meent maar slecht opschiet. De heer Eijke geeft te kennen dat hij over deze zaak gaarne in besloten vergadering verder zou spreken. Daar dit verlangen voldoende wordt ondersteund, wordt besloten aan het eind der vergadering daarover in besloten vergadering verder te spreken. c. De heer Donze wijst er op, dat blijkens de berichten in de dagbladen in verschillende gemeenten reeds plannen worden beraamd voor de viering van het onafhankelijk- heidsfeest in het jaar 1913. Op meerdere plaatsen gaan die plannen uit van het gemeentebestuur. Ilij vraagt of Burg, en VVeth. dezer gemeente ook plan hebben om daar- voor het initiatief te nemen. Naar zijne meening, bestaat er thans alle aanleiding om voor eene feestviering de leiding te doen uitgaan van het Gemeentebestuur, het is nu ook tijd om er aan te denken en er maatregelen voor te nemen, daar er dan bij het vaststellen van de begrooting voor het volgend jaar rebelling mede kan worden gehouden. De Voorzitter zegt den heer Donze toe, dat hij het door dezen besprokene in de vergadering van Burg, en Weth. zal bespreken. Daarna wordt de openbare vergadering door den Voor zitter gesloten. Vergadering van Donderdag 22 Augustus 4912. Tegenwoordig de heeren Voorzitter en leden met den Secretaris. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige zitting gelezen en onveranderd goed- gekeurd. 4. Als ingekomen wordt medegedeeld eene missive van heeren Gedeputeerde Staten, houdende bericht dat door hen is goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 30 Juli j.l. tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden enz. van het onderwijzerspersoneel aan de O. L. School. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Nadat de commissie van onderzoek verklaard heeft dat dit onderzoek tot geene op- of aanmerkingen aan leiding heeft gegeven wordt vastgesteld. a. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 4911 in ontvang op 1286,86*, in uitgaafop 1237,37*, alzoo met een goed slot van f 49,49. b. oorloopig vastgesteld de gemeenterekening over 4914 in ontvang op 45397,23*, in uitgaaf op 44038,35*, alzoo met een goed slot van 4358,88. 3. Aangeboden wordt de begrooting van ontvang en uitgaaf van het Burgerlijk Armbestuur voor 4913. Uit de gemeentekas wordt voor dat jaar een subsidie verzocht van J 1000. De behandeling wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 4. Op een ingekomen verzoek van den gemeente- bouwmeester, om zijne jaarwedde van 35 te brengen op 50, wordt besloten deze met ingang van 1 Jan. 1913 te brengen op f 40. o. Overeenkomstig het voorstel van het Dagelijksch bestuur wordt besloten met ingang 1 Januari 1943 aan de gemeenteveldwachter en gezin vrije geneeskundige be handeling te verleenen, echter tot geen hooger bedrag dan van 25 sjaars. Meerdere kosten zullen door hem zelf te betalen zijn. Met den gemeente-geneesheer wordt hiertoe eene regeling getrolfen. 6. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting van 1913 sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van J 44672,245. Ze zal in de volgende vergadering worden behandeld en tot dien tijd ter visie liggen. Nog deelt de voorzitter mede dat voor een paar dagen nader bericht is ontvangen inzake het aan te koopen terrein tot uitbreiding der begraafplaats. In de volgende verga dering zullen hiertoe voorstellen worden gedaan. Bij de rondvraag geen der leden het woord wenschend wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. VLAG. NAAM. MS Van «n naar. Lading. 21 22 Voor Ver Weazen: Eng. s.s. Astrologer Ned. s.s. Helena Zweed. s.s. Prins Oscar Eng. s.s. River Scheldt idem Noor. s.s. 22 Eng. s.s. idem 21 22 21 22 Deen. s.s. Duitsch s.s Russ. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem idem Zweed. s.s. Deen. s.s. Duitsch s.s Rnss. s.s. Zweed. s. Noor. s.s Deeu. s.s Eng. s.s. Deen. s.s Eng. s.s. idem Riding Hekla 2580 Leith 5098 St. Petersb. 2558 Holmsund 2199 Londen 36-12 New-Castle 2689 Sundsval Van Ver Weazen River Lagan Copsewood Voor Gent t 2272 Londen 1696 iMiddlesbro Normandiet George Mahn Graf Schuwalow Rawcliffe Sea Hound VV ark worth Otto Risedale Maund A. K. Fernstrom Nancy National Van Gen. Suwarow Sonja Cossiopeia Taarnholm Sea Serpent Henry Eurst Mersey The princess 3390 iFrederiksh. 8063 Newhaven 4995 Riga 2450 Goole 3085 Londen 1862 New-Castle 2367 Hull 1107 Shorehan 2556 Antwerpen 2449 idem 3709 San Juan 2388 Wiborg Gent i 5351 635 4684 4029 2554 4244 3075 1762 Hull Vlissingen New-Castle Methil Londen Stettin Goole Dublin gemengd jhont idem stukg. kolen hout stukg. ledig hout ledig gemengd stukg. idem idem idem ledig idem idem erts hout ledig idem idem idem stukg. phosph. stukg. cement s.s. HARALD in iossing te Ter Neuzen. s.s. JENNY vertrok 18 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. RICHARD van Newport naar Malta passeerde21 dezer Gibraltar. s.s. ELISABETH in Iossing te Kroonstad. s.s. HELENA in Iossing te Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN A in Iossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 7