Gemengde berichten. Laatste Berichten. mende Annie Pascal, journaliste en aviatrice, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Arnhem. De beklaagde is gedagvaard voor twee gevalien van oplichting, een te Heelsum en een te Nijmegen en voorts wegens het te Arnhem rondzwerven zonder middelen van bestaan. De eisch tegen Annie Pascal is 1 jaar ge- vangenisstraf, 2 dagen hechtenis en 3 jaar op- zending naar een rijkswerkinrichting. Maandagmiddag te 3 uur werd de werkman A. van den Biggeiaar te Enschede bij eengevecht in de Koningstraat aldaar door een messteek in de borst gedood. De dader, zekere Rolevink, werd gearresteerd. - De ontvoerde barones. Over het gebeurde met freule Van C., die te Ostende op last van haar familie ontvoerd en in een gesticht geplaatst is, schrgft de VI. Gazet nader //Barones Van C. verblijft in het gesticht van Dr. Marin aan het „Fort Jaco" te Ukkel (Brussel). Zg geniet er een betrekkelijke vrijheid en zal, naar alien schijn, niet lang meer in het ge sticht verblijven. Inderdaad, op last van het parket zullen drie geneesheeren-deskundigen de geestvermogens van het meisje onderzoeken en haar doen in vrijheid stellen, zoo geen storing in de hersenen is waar te nemen. Daar echter de opsluiting geschiedde krachtens een genees- kundig getuigschrift, wettelijk voor echt ver- klaard, zal een vonnis der rechtbank moeten geveld worden om de in vrijheidstelling der barones te verkrijgen en mogelijk te maken. De handelingen der politie van Ostende zijn in een valsch daglicht gesteld en bet betaamt de zaak bekend te maken, zooals zij waarlijk is, om elk zijn.verantwoordelijkheidtedoenopnemen. Toen de Hollandsche //rechercheurs" zich bij de politie van Ostende aanmeldden, dragers van een bewijsschrift, waarbij barones Van 0., zoo gezegd geschokt in haar geestvermogens, in een gesticht moest opgesloten worden, weigerde de Ostendsehe politie tot die inhechtenisneming de hand te leenen. De Hollanders vertrokken daarna met hun bewijsschrift naar Brussel en wendden zich tot den Minister van Justitie. Uit Brussel ontving de burgemeester van Ostende per telefoon bevel, zijn politie ter beschikking van de Hollanders te stellen. Er moest dus wel aan dit bevel gehoorzaamd worden. Naar 't sehijnt zou de geneesheer die het getuigschrift afleverde, de jonge barones niet eens hebben gezien en enkel zijn overtuiging hebben gegrond op diplomatieke stukken. Het bewijsschrift luidt, dat de jonge barones lijdend is o.m. aan zwaarmoedigheid en dat haar opsluiting gewettigd is in haar eigen voordeel, zoowel als in 't openbaar belang. De avonturen van een portemonnaie. Mevr. J. te Groningen verloor op haar wan- deling de portemonnaie. Een vrouw, die ze zag liggen, raapte haar op, nam het geld er uit en wierp ze weer weg. Een timmerman was de tweede, die de nu leege portemonnaie zag liggen. Ook hij nam ze op, maar werd daarbij betrapt en, toen het geld er uit bleek te zijn, beschuldigd, dit weg- gemoffeld te hebben. Gelukkig was het geheele verloop van het geval door een juffrouw van haar kamer uit gevolgd. Door haar tusschen- komst werd de zaak opgehelderd. De vrouw, die het geld weggenomen had, werd gearres teerd. Op het poiitie'oureau werd het gestolene bij haar gevonden. Te Amsterdam is een man gearresteerd, die getracht had een postwissel te frankeeren met vervalschte postzegels. Deze postzegels waren samengesteld uit verschillende kleine stukjes van reeds gebruikte zegels. Het bedrog was onmiddellijk te merken. Onvoorzichtig. Bij een bewoonster van de 1 rooststraat, te 's Gravenhage, vervoegde zich Maandag de zoon van den huiseigenaar. Tusschen den jongeman en de julfrouw ontstond een gesprek, waarbij zij hem een revolver, aan haar man toebehoorende, te koop aanbood, omdat zij liever geen vuurwapen in huis had. Zij verzekerde, dat de revolver ongewapend was hij keek het wapen na en meende eveneens, dat er geen kogel op het wapen was. Dit was echter wel het geval en toen hij even met den vinger aan den trekker raakte, ging het schot af, dat de juffrouw in het onderiijf trof. Door den gemeentelijken eerste-hulpdienst werd haar hulp verleend, waarna zij in hoogst ernstigen toestand naar het gemeente-ziekenhuis werd vervoerd. De politie heeft tegen den jongeman proces- verbaal opgemaakt ter zake van het schuld- misdrijf van de artt. 307 of 308 Wetboek van Strafrecht. Zaterdagavond wilde de rijksveldwachter 0. te Schoonoord, den pas uit Duitschland terug- gekeerden arbeider E. J., die nog iets op zijn geweten had, arresteeren. Toen 0. hem de boeien wilde aanleggen, ging de kameraad van J., P. M., die eveneens pas uit Duitschland terug was, den veldwachter van achter met een mes te lijf. J., een gespierde kerel, wist 0. van zich af en op den grond te werpen, waarop de beide arbeiders, met messen gewapend hem aan alle kanten wonden toebrachten. Het feit gebeurde aan den openbaren weg, maar omstanders, welke door 0. te hulp geroepen werden, durfden geen hulp bieden, omdat M., die de revolver van 0. had gegrepen, alien op eerbiedigen afstand wist te houden. Blijk- oaar was M., van plan 0. te vermoorden. Hij zette hem tenminste het mes op de keel met de woorden Nu zal 'ter door, maar J. hield dit nog tegen. M. en J. zijn ten slotte beiden gevlucht met medeneming van alle wapenen van 0. Den geheelen nacht heeft de politie naar hen gezocht, doch tevergeefs. De justitie is van Zaterdag op Zoudag ter plaatse geweest. 0. is ernstig gewond in de linker longstreek eD aan de polsen. Zijn toestand is zeer beden- kelijk, door het groote bloedverlies, dat hij heeft geleden. Men vermoedt, dat de beide vluchtelingen weer over de Duitsche grenzen zijn getrokken. Beiden staan te Schoonoord en in den omtrek zeer ongunstig bekend. De oudste apotheker in ons land, de heer A. J. Faassen, te Tiel, bereikt 14 Augustus den ouderdom van 90 jaren. Het is ruim 67 jaar geleden, dat hij zjjn diploma als apotheker verwierf; gedurende bijna ^1 dien tijd is hij als zoodanig te Tiel gevestigd. Hoewel hij sinds een paar jaar zelf niet meer recepteert, volgt hij nog steeds met voile belangstelling de dingen, die in zijn zaak voorkomen. Een fantastische mededeeling. In de Vrijdag jl. gehouden vergadering van den Veenen- daalschen gemeenteraad, deelde een der leden, de heer G. J. van den Bovenkamp, mede, gehoord te hebben, dat door de voorstanders van den geschorsten gasdirecteur een bond van anarchis- fen is opgericht, om bommen naar de tegen- standers te gooien en verzoekt daarom om meer politie. Op de vraag van den voorzitter, of dit ernst was, antwoordde de heer v. d. B. nadrukkeiijk bevestigend. De voorzitter zeide, het voor dorpspraatjes te houdeo, die niet in de raads- zaal thuis behooren en gaat er niet verder op in. De heer Heij deed nietterpin nog het ver- zoek, om het door v. d. B. medegedeeide ook aan Ged. Staten te berichten, waarvoor de voor zitter echter bedankte. Terwijl men Maandagochtend bezig was met het samenstellen van een sleeptrein op het 1J, te Amsterdam had op een der aanmakende vaartuigen, nl. het tjalkje //Op hoop van zegen", een ongeval plaats. De zoon van schipper van Tilburg, die bezig was den stalen sleeptros te bevestigen, geraakte met een been hierin verward, met't gevolg, dat toen de sleepboot begon te trekken, dit lichaams- deel werd afgeknepen. Per auto is de gewonde naar het gasthuis vervoerd. De man met de stalen 'oeenen. Te Ruurloo woont tegenwoordig een buiten- gewoon sterk man, oud varensgezel op de groote vaart. Voor eenige jaren liep hij van Batenburg (Gelderland) naar Antwerpen, om te probeeren stoker te worden op een van de booten van de Red Star Line. Daar het met de vaart slap ging, kon hij geen plaats krijgen en toen liep hij over de Moerdijksche brug naar Rotterdam. Toen hij ook daar geen plaats als stoker kon krijgen, verkocht hij zijn bottines en liep op klompen naar Amsterdam, waar hij een plaats kreeg als stoker op een van de //blauwpijpers", vrachtbooten op Engeisch- en Hollandseh Indie. Thans, op den leeftijd van twee en zestig jaar, loopt hij den heelen dag en halve nachten. Verleden week liep hij van Ruurloo naar Rotterdam en liep daar tien dagen onder de rijstbalen. Hij loopt naar Zutfen en terug en danst dan 's avonds bij de muziek, welke in den tuin van hotel //Aviaris" gegeven wordt, alsof er niels gebeurd is. Hij wordt hiergenoemd de man met de stalen beenen. Omtrent de in ons vorig nummer ver- meldde aanvaring bij het Haaks-vuurschip wordt nader bericht dat deze plaats had tusschen het stoomschip Barmen, dat Zaterdagavond van Rotterdam naar Bremen was vertrokken en het stoomschip Frankfurt, van den Norddeutschen Lloyd, bestemd van Hamburg via Rotterdam naar Canada. De gevolgen van deze aanvaring waren ge lukkig niet van ernstigen aard. De botsing in dit drukke vaarwater, bij niet mistig weer, beduidt evenwel dat er nog wel wat hapert aan het beleid en zeer zeker zal een streng onderzoek niet uitblijven. Ernstig hadden toch de gevolgen der botsing kunnen zijn, daar de Frankfurt, behalve eene bemanning van 110 personen, 400 passagiers aan boord had. De kapitein van de Frankfurt heeft mede- gedeeld, dat de aanvaring met het s.s. Barmen ongeveer 5 uur des morgens plaats vond, terwijl het dag begon te worden. Het schip werd aan stuurboordzijde dwarsscheeps ingeloopen op een sterke plaats, en had gedurende vier minuten voor den schok met voile kracht achteruifgeslagen. Platen, spanten en dekken werden verbogen en het stookhol en de kolenhokken liepen vol water het electrische licht ging uit. Direct na den stoot werden de waterdichte schotten ge- sloten en gaf de gezagvoerder order, de booten klaar te maken. 8 van de 28 booten welke de Frankfurt aan boord heeft, werden bemand met passagiers en gevierd, maar toen men zekerheid had, dat het schip met de pompen drijvende kon worden gehouden, werden de trappen neer- gelaten en de menschen weer aan boord genomen. De Juno had reeds een aantal van hen opge- nomen een 25-tal bleef daar en de anderen gingen weer op de Frankfurt terug. Door middel van de hulpketel aan dek, had men na eenigen tijd weer electrisch licht gekregen en kon men alle poihpen bedienen. De rust en orde aan boord is door het gebeurde niet gestoord de menschen hebben aan ernstig gevaar blijkbaar niet gedacht. Ongelukken zijn niet voorgekomen slechts heeft een vrouw, die in een van de booten is gesprongen, een voet gekwetst. Driemalen is hier appel gehouden en daarbij is gebleken, dat alien aanwezig waren. Zooals gemeld is, werd het stoomschip door sleepbhoten en begeleid door het Duitsche stoomschip Juno, dat het eerst hulp had ver leend, naar den Nieuwen Waterweg en vervol- gens een der havens van Rotterdam binnen gebracht. Uit Dortmund'wordt gemeld dat Dinsdag in de ijzer- en staalfabriek Van Hoesch ruim 20 werklieden onder een hoop metaalslakken zijn bedoveu. Er waren 22 man aan het werk, toen tengevolge van eene ontploffing een deel van de hoop inviel. Er werden volgens de laatste berichten drie of vier werklieden gered, terwijl reeds een twaalftal lijken werden gevonden. Uit 't Saarrevier wordt een nieuw ongeluk in de kolenmijn jSaarlouis" gemeld, Daarbij zou den 2 personen gedood en 4 andere zwaar gewond zijn. In heel het Westen van Duitschland is het voor den tijd van het jaar, ongemeen koud. Voor sommige streken is de koude noodlottig. Uit het Zwarte Woud wordt sneeuw gemeld, in de plaatsen aan de Rijn die aan de uitloopers van dat gebergte liggen, is de temperatuur tot bij het vriespuut gedaald. Op sommige plaatsen staat het vreemdelingenverkeer stil. Boom- en wijngaarden hebben van kou en vocht zwaar te lijden. Te Londen heeft men deze week een vrouw van 51 jaar, een zonderlinge die alleen woonde, dood in haar huis gevonden. Zij zat achter een deur gehurkt. Een bed had zij niet, wel was er eenig geld. Volgens de dokters moest zij twee of drie weken dood zijn. In het huis waren er ook drie katten in gesloten kooien. Twee leefden er nog. Zij kreschen erbarmelijk, toen men binnendrong. Zij waren echter in zoo jammerlijken toestand, dat men ze heeft afgemaakt. Het vuil en de stank in huis waren afschuwelijk. Uit Milaan wordt aan de //Lokal Anzeiger" gemeld, dat in de Ege'ische zee, een Duitsch stoomschip vaD 3000 ton door een Itaiiaanschen kruiser is opgebracht. Een eerste onderzoek bracht niets aan 't licht. De //Corriere della Sera" beweert echter, dat de Italiaansche auto- riteiten vernomen hadden, dat het bewuste schip een groote hoeveelheid wapens en ammunitie aan boord zou vervoeren met bestemming naar Stampalia. Het Vlaamsche Belgie viert feest. Het is honderd jaren geleden dat de overbekende romanschrijver Hendrik Conscience geboren werd en daarom is er vreugde in Ylaanderen. Te Antwerpen waren Maandag alle hoofden der Vlaamsche beweging en hun vereerders samen- gestroomd. De gedenkfeesten begonnen aldaar met een grooten historischen optocht, waarin de helden uit de romantische werken van den volksschrijver aanschouwelijk werden voorgesteld. In afzonderlijke groepen werden tooneelen voorgesteld uit de //Leeuw van Vlaanderen", den //Boerenkrijg" en de v Jakob van Artevelde." De Vlamingen hadden er veel werk van gemaakt, de optocht muntte uit door historische getrouwheid en kunstzinnige opvatting. De stoet had twee uren noodig om voorbij te trek ken. Duizenden sloegen den optocht gade. Heden, 'tglanspiint van de feesten, zou het Belgische koningspaar te Antwerpen zijn plech- tigen intocht houden en er twee dagen vertoeven. In de haven van Antwerpen zijn een Engeisch en een Fransch oorlogschip aangekomen en ook ons land zond, een missie en een oorlogschip, het pantserschip //Jacob van Heemskerk", naar Antwerpen ter begroeting van de Belgische vorsten. Het hof van gezworenen te Parijs, heeft Zaterdag een jongen van nog geen voile 17 jaar, die in een korte broek en met bloote kuiten voor de rechtbank verscheen hoogst waarschijnlijk om de heeren rechters te bewegen, hem als kind te bescbouwen en naar een op- voedingsgesticht te zenden, ter dood ver- oordeeld. De beklaagde, een zekere Marchel Rouches, had op 1 Maart 11. zijn oude tante gewurgd en haar geheele bezit een franc of vijftig, geroofd, om zich geld voor de bioscoop en andere hoog- heerlijke vermaken te verschaffen. Na een beraadslaging, die slechts een half uur duurde, beantwoordde de jury alle schuldvragen met c/ja", en Rouches hoorde het doodvonnis tegen zich eischen. De jongen hoorde het vonnis kalm aan, en zeide slechts met luider stemme, terwijl de gendamen hem wegleidden ,,lk had gedacht, dat ik voor zoo iets naar een opvoedingsge- sticbt zou worden gestuurd." Uit Duisburg wordt aan het „BerIiner Tageblatt" gemeld, dat in de nabijheid dier stad een geveeht heeft plaats gehad tusschen 60 Poolsche, Kroatische en Duitsche arbeiders. De Duitschers werden met messen en revolvers door de Polen en Kroaten aangevallen. Vijf arbei ders werden zwaar en acht licht gewond. Een Hollander, Frederik Baars genaamd, werd doodelijk gewond. De Polen en Kroaten vluchtten bij de komst der politie en gendarmerie in het naburige bosch. Men vermoedt, dat velen van hen gekwetst zullen zijn. De vorige week hebben in Frankrijk zes en tvcintig dames haar bedrogen liefde of trouw met een doeltreffend revolverschot gewroken. Een dier gehuwde leden van het zwakke geslacht verklaarde voor de rechtbank, dat zij haar revolver als bruidsgeschenk van een oom had gekregen. Naar aanleiding van de opmerking, dat zoo'n bruidsgeschenk wel iets buitengewoons is, schrijft de bekende Rochefort in zijn blad //Wel neen, onder al de gehuwde dames die ik ken, is er maar een, die er niet een revolver op na houdt met hetzelfde doel." Doux pays Amsterdam. Hedenmorgen is op de motor- boot Yulcauus, toebehoorende aan de Nederl.- Indische Tankstoomboot Mij. te 's-Gravenhage en in reperatie zijnde bij de Nederlandsche Beheepsbouw Mij. een luchtketel gesprongen. De consternacie is groot. 3 personen zijn zwaar en 2 licht gewond. Konstantiuopel. In verschillende plaatsen in Kiein-Azie zijn aardschokken waargenomen. In een plaats zijn 800 huizen verwoest, terwijl 50 personen gedood en 300 gewond werden. Ook uit andere plaatsen komen berichten dat moskeeen en huizen zijn ineengestort. Gemeenteraad van fixel. Vergadering van Dinsdag 13 Augustus 1912. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Aanwezig de heeren Lamaitre, Kruijsse, Van Uriel, Oggel, Dregmans, F. Dekker, P. Dekker, Smies, De Feijter en Wolfert. Afwezig de heer Dieleman. Na opening der vergadering wordpn gelezen de notulen der voorgaande, die daarna onveranderd worden vast- gesteld Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. Een besluit van Gedep. Staten van Zeeland. d.d. 19 Juli 1912, no. 60, waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit van 9 Juli 1.1., tot verkoop van grond aan S. M. de Jonge, wed. J. C. de Bruijn. Aangenomen voor kennisgeving. IS. Aanbieding begrooting Alg. Burgerlijk Armbe- stuur voor 1913. De.Voorzitter deelt mede dat is ingekomen de begroo ting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor 1913, op een eindcijfer van f 4748, de subsidie van de gemeente is, evenals het vorig jaar, uitgetrokken op 4000. Deze begrooting wordt gesteld in handen eener com- missie om daarover advies uit te brengen. Tot leden dier commissie worden door den Voorzitter aangewezen de heeren Van Driel, Oggel en Wolfert, die deze benoeming aannemen. 8. Af- en overschrijving in de begrooting 1012. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de begrooting voor 1912 af te schrijven vanhoofdstuk 13, art. 1, spensioenen en lijfrenten" 200, hoofdstuk 15, art. 1 »onvoorziene uitgaven waarover alleen met goed- keuring van Gedep. Staten kan worden-beschikt f 200, en art. 2 »bedrag dat zondere nadere machtiging van Gedep. Staten kan worden gebruikt tot overschrijving" f 500, samen /900, over te schrijven op hoofdstuk 5, afd. 2, art. 2, »onderhoud van straten, pleinen, niarkten, enz. y*900. Als toelichting van dezen post wordt gezegd dat de straten noodzakelijk hersteld moeten worden, ten gevolge van de opgraving voor het leggen der buisleiding voor de gasfabriek. Aangenomen z. h. s. 4. Verzoekschrift om gebruih te mogen maken van de Raadzaal. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van het fanfarengezelschap »Concordia" om op 15 Aug. a.s., bij gelegenheid van het festival, gebruik te mogen maken van ile Raadzaal, tot het aanbieden van den eerewijn, het uitreiken van herinneringsmedailles en het verloten der uitgeloofde premien. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het verzoek in te willigen. Aldus wordt z. h. s. besloten. Verzoekschrift om gebruik te mogen maken van schoollokaien. Ingekomen is een verzoek van het bestuur der ver- eeniging »Floralia" om weder gebruik te mogen maken van "de noodige lokalen der openbare school, voor het houden der jaarlijksche tentoonstelling, op 30 en 31 Au gustus a.s. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het verzoek toe te staan. Z. h. s. wordt aldus besloten. e. Verzoek van J. Huizinga om ontslag alsambtenaar van den Burgerlijken Stand. Ingekomen is een schrijven van J. Huizinga, die wegens vertrek naar Ter Neuzen ontslag vraagt als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het gevraagd ontslag eervol te verleenen. Z. li. s. wordt aldus besloten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2