Tandarts MEIER GELDLEENING. AANBESTEDING. GftOSSIEUDEEIJ Firma D. J. OGGEL, WAiOGEiipTE. Nieuwe BESSENSAP. Orgels. - Piano's. Advertentien. i®13k©slflg groot 4600,-. J. de Smidt-Potaen, Ter Neuzen. Vrouwen zoowel als Maonen lioogwatergetij te Ter Ne.iazen. AXBL. Koloniale^ en Iruidemsrswaren, Olien en Petroleum, Eaas Spek Ptenzel Teer Mais Granen Lijnmeel Bloem GrMmeel Mestingartikelen lunstmeststofen. Am: KRACHTVOEDERS. ONTVANGEN le ldasse Instrumenten, Voorloopige vaststelling gemeenterekening over 4. Voorstel tot vaststelling van een rooilijn aan de Oostzijde van den nieuwen kanaalarm. 5. Benoeming leden stembureau voor de a.s.perio- dieke verkiesing van leden van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. (i. Opmaking opgaaf in verband met de benoeming van setters. 7. Wijziging verordening jaarwedden onderwijzers. De Voorzitter herinnert, dat in de vergadering van 27 (Zie verder het Tweede Blad). hebben nier- en blaasaandoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier- en blaaskwalen hun vrouweljke piichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid tenslotte gebeel ondermjnd wordt. Gewoonljk zullen de nieren het eerst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zj verliezen gaandeweg hun ge- schiktbeid om de gevaarljke vergiften uit het bloed te filtreeren. Gj wordt kumeurig, prikkelbaar en terneer- geslagen. Des morgen bij het ontwaken liebt gj een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is bewolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw ledematen opgezwollen. Bj vochtig weer zijn uw leden stram en rheumatisch, en kunt gj u nauweljks bewegen zonder dat uw rug u pju doet. Alleen een niererigeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen verdwjnen, en zoolang gj het geringste Jcenteeken van de ver- schrikkeljke ziekte kunt opmerkeu, z jt gj niet veiiig voor een plotselinge ondergang der nieren. Foster's Rugpjn Nieren Pillen zjn een genees- rniddel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zj bereiken de werkeljke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zj blijvend genezen. Zj voeren de nieren zachtjes tot ge zondheid terug, kerstellen hun kracht om bet bloed te filtreeren en verzekeren een natuurljke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte verwaarloosd wordt, des te dieper wortelt zij zich in. Zj beett misschien reeds een hoogere graad be- reikt dan gj vermoedt en kunt gj dus niet op- lettend genoegd zjn om deechte Foster's Rugpjn Nieren Pillen te krjgen. De bandteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zj zjn te Ter Neuzen verkrjgbaar bj den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of /10,voor zes doozen. D A G E N Voorm. Nam. Zaterdag 3 Augustus 4.47 5.3 Zondag 4 5.21 5 39 Maandag 5 t/ 5.59 6.20 Dinsdag 6 6.42 7.9 Woensdag 7 7.37 8.11 Donderdag 8 8.49 9.27 Vrijdag 9 10.11 10.52 vestigt hierbj de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bjzonder geschikt om alle kigrc&twsrken te ve^rickten. Bagattenstraat 30, UrENT. Het Bestuur van den polder EENDRAGT, gemeente Zaamslag, vraagt aanbiedingen voor eene ten beboeve van dezen polder te sluiten Deze leening moet worden gestort ten kantore van den Ontvanger-Griffier, Zandstraat no. 10, Ter Neuzen, op 1 November 1912 en zal worden afgelost in 18 jaren, in jaarljksche termjnen van f 250voor het eerst in 1920, terizj de vergadering van Ingelanden besluit jaarljks meerdere termjnen, of de geheele leening tegeljk af te lossen. Inschrjvingsbiljetten kunnen worden ingele- "verd tot uiterljk 2 OctoSse'J" 1912, des namiddags 1 uur, bj den Ontvanger-Griffier. Ter Neuzen, den 5 Juli 1912. Het Bestuur voornoemd, M. DE PUTTER Pzn., Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontv.-Griffier. Het Bestuur vau deu polder //CAPELLE" zal op Zater'dasjg 10 e« k.f des namiddags te een ure, in het logement //Het Gulden Vlies", bewoond door mej. J. G. G. Rolkf aanbesleden Het V Eli OKIl van 170 31s. Grint, vanaf de A xelsche Sassing naar den fcaaidijk. Inlichtingen te bekomen bj den djkgraaf, deu heer A. P. de Mul. Inschrjvingsbiljetten in te leveren tot en met 9 Augustus e. k. bj den Ontvanger-Griffier, den heer J. A. van Vessem. Axel, den 29 Juli 1912. Plet Bestuur voornoemd, A. P. DE MUL, Djkgraaf. J. A. VAN VESSEM, Ontvanger-Griffier. H.k. Wederverkoopers vraagt onzeprijzen Finale uitroeisng van Wandge- dSsepiej met 6 jaar schrifteljke garantie. Gekeimhouding verzekerd. F. H. VAN 1)EK PEIJL. rr T Wed. A. H. DONZE. Ter Neuzen. JAN DONZE. worden geleverd aan 1^ abrieksprijzen, dooi Ook verkrjgbaar op conditien per maand. Repareeren van Orgels, Piano's enKerk-Orgels, B 51 i sj k e p p sj se e n. inrichting voor maatschappelijk verkeer, als bedoeld in art. 5 der drankwet redenen waarom hij, onder overlegging van eene be- schikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken den Raad beleefd maar dringend verzoekt, te willen be- vorderen dat liern vergunning boven het vastgestelde maximum wordt verleend voor het perceel Sluiskil Q 188 kadaster sectie G 1623. Nevens dit adres is door adressant overgelegd eene be- schikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin deze, kraclitens maehtiging van de Koningin van 7 Juni 1912, no. 21, op een verzoek van Th. F. Fermont, om hem vergunning te geven voor den verkoop van sterken drank in liet klein boven het vastgestelde maximum, te kennen geeft, dat ingevolge het bepilalde bij art. 5, le lid, der drankwet, het verstrekken van maehtiging tot het verleenen van vergunning boven het vastgestelde maximum, slechts in overweging kan worden genomen op voorstel van den gemeenteraad, waarom aan adressant in over- weging wordt gegeven zieh desgewenscht te wenden tot dat college. F. Een schrijven van A. C. Lensen waarin deze bericht ontslag te nemen als lid der plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl de Voorzitter te kennen geeft dat door Burg, en Weth. te gelegenertijd eene aanbeveling om in de vaca- ture te voorzien zal worden ter tafel gebracht. Een schrijven van .1. de Jonge, onderwijzer aan school A alhier, waarin deze, naar aanleiding van zijne benoeming tot hoofd der openbare school te Oudelande, verzoekt hem tegen 1 Oct. a.'s eervol ontslag te willen verleenen uit zijne tegenwoordige betrekking. Onder dansbetuiging voor het gedurende 11 jaren genoten ver- trouwen beveelt hij zich in de welwillendheid van den Raad aan. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het verzoek in te willigen en adressant tegen 1 Oct. a. s. op de meest eervolle wijze te ontslaan. Dit voorstel wordt aangenomen z. h. s. Verier worden Burg, en Weth. gemachtigd over te gaan tot het doen eener nieuwe oproeping, om in de vacature te voorzien, terwijl het ook aan dat college wordt overgelaten over te gaan tot de benoeming var, een tijdelijke leerkracht, v ameer de omstandigheden doen voor zien dat daarmede kan worden volstaan. De Voorzitter brengt in behandeling de voorloopige vast- stelling van de gemeenterekening over 1911 en de ver- antwoording van Burg, en Weth. Uit de laatste blijkt dat meer is ontvangen dan geraamd was f 2015,18 en dat minder was ontvangen dan geraamd 1962,45,zoodat dus J 52,73 meer is ontvangen dan geraamd was. Verder blijkt, er uit dat f 5542,78 minder is uitgegeven dan ge raamd was. Door den heer Lensen wordt namens de commissie die de rekening en de bescheiden onderzocht (bestaande uit de lieeren Lensen, Drost en De Feijter) rapport uitge- bracht. De commissie heeft alles accoord bevonden en stelt daarom voor de rekening voorloopig vast te stellen op een bedrag van 108,335,51 in ontvangst, f 102,739,99^ in uitgaaf en alzoo met een goed slot van 5595,51J. 0\ ereenkomstig dit voorstel wordt met algemeene stem- men besloten. (De wethouders, de lieeren Visser en Dees houden zich buiten stemming). In de goedkeuring dezer rekening is mede begrepen die van de navolgende, aan den Raad rekenplichtige college's a. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Ontvangsten 180,50, uitgaven 144,45. goed slot 36,05. b. Burgerlijk Armbestuur. Ontvangsten f 5587.53, uit gaven 5712,29£, nadeelig slot 124,76§. c. Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (kom.) Ontvangsten 190,51, uitgaven f 189,78, goed slot f 0,73. d. Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (Sluiskil), ontvangsten 123,95, uitgaven 55,85, goed slot 68,10. e. Gemeente-brandweer. Ontvangsten 628,67, uitga- ven 570,16)-, goed slot 58,50). De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek ran de Gebroeders Bliek, die aan de Oostzijde van den nieuwen Westelijken kanaalarm eene woning wenschen te bouwen, om aldaar eene rooilijn vast te stellen. In verband met eene vraag deelt de Voorzitter verder mede dat het te bebouwen terrein gelegen is als men van af de nieuwe sluis komende de rolbrug gepasseerd is over den onond van de bergplaats voor sluisdeuren. Burg, en Weth. stellen voor om de rooilijn te bepalen 8 M. uit den kant van den straatweg. Oorspronkelijk hadden Burg, en Weth. de rooilijn willen bepalen in de nchting van de voorgevels der rijksgebouwen aan de sluis, doch dit kon niet omdat er een kromming in den weg is. Daarom wordt nn voorgesteld 8 M. uit den'kant van den weg, daar de rooilijn dan een regelinatig beloop ten opzichte van den weg verkrijgt. Dit voorstel word z. h. s. aangenomen. De 1 oorzitter verzoekt den Raad te willen overgaan tot het benoemen van twee leden van het stembureau voor de in November a.s. te houden stemming van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken wegens periodieke aftreding. Bij eerste stemming wordt benoemd de heer Wieland, bij tweede stemming ook de heer Moggre. De overige leden worden aangewezen als plaatsvervangers. Beiden verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. Ingekomen is eene circulaire van den Commissaris der Koningin, waarin deze verzoekt hem, in verband met de periodieke aftreding van zetters voor 1 September eene voordracht van dubbeltallen ter benoeming in te zenden. De Voorzitter deelt mede dat dit jaar aftreden de heeren A. 11. Donze en J. de Feijter. De uitslag der nu volgende stemmingen is dat op de voordracht worden geplaatst als eerste f.and idaten de heeren A. H. Donze en J. de Feijter en als tweede candidaten de heeren A. Moggre en J. de Bruijne. Juni 1.1. eene wijziging is aangebracht in de verordening regelende de salarieering van het onderwijzend personeel° in verband met de nieuwe militie- en landweerwet. Blijkens een nader ingekomen schrijven van Gedep. Staten is de aangebrachte wijziging nog niet voldoende en moet in art. 11, waarin de wijziging is aangebracht, behalve art. 11 der Landweerwet ook nog worden aange- haald art. 11 bis en liter, der Landweerwet. Burg, en Weth. stellen voor die woorden nog in het art. in te lasschen. Aldus wordt besloten z. h. s. 8. Verzoek om subsidie in de kosten van aan- schaffing van een uurwerk voor den tor en van de Ned. Herv. Kerk. De oorzitter deelt mede dat is ingekomen een adres van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier, waarin deze te kennen geven dat reeds meermalen van verschillende zijden is gewezen op de wenschelijkheid en noodzakelijkheid om een uurwerk in den toren der Ned. Herv. Kerk aan te brengen dat een torenuurwerk in het belang is van de geheele bnrgerlljke gemeente en dus van algemeen belang; dat een torenuurwerk voor een gemeente als Ter Nedzen met alleen wenschelijk zou zijn, maar ook in een diep- gevoelde behoefte zal voorzien dat Kerkvoogden daarom het plan hebben een nieuw uurwerk in den toren te laten plaatsen, indien het bedrag daarvoor bijeengebracht kan worden; dat Kerkvoogden voor dat doel van den Raad gaarne eene subsidie zouden willen ontvangen, terwijl zij ver- trouwen dat in deze gemeente zich wel eene commissie zal vormen om te trachten het dan ontbrekende door vnjwillige bijdragen der burgers bij elkaar te krijgen weshalve zij met de meeste bescheidenheid den Raad verzoeken eene subsidie van f 300 te willen geven om een nieuw torenuurwerk in den toren der Herv. kerk te plaatsen, terwijl zij zich bij een eventueele toezegging van de gevraagde subsidie verbinden om, zoo spoedig mogelijk, m elk geval in den loop van het jaar 1913, een nieuw torenuurwerk in den kerktoren te laten plaatsen van min- stens f 820 met 4 wijzerborden en uur- en minuutwijzer. 1 evens zullen adressanten trachten het torenuurwerk te laten leveren door denzelfden fabrikant te Asten die het torenuurwerk der stadhuisklok in orde zal brengen. De 1 oorzitter vraagt wie hierover het woord verlangt. De heer De Jager vraagt of er geen advies gegeven wordt vanwege Burg, en Weth. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. dit eerst voornemens waren te doen, maar bij nader mzien hebben gemeend dat het beter was den Raad in deze vrij te laten. De heer De JagerIs er dan bij Burg, en Weth. soms een meaning over het verzoek De Voorzitter antwoordt dat de meening van het Dag. Best, voor een groot gedeelte is, om het verzoek toe te staan. Er bestaat van andere zijde daartegen ook nog wel eenig bezwaar, maar spreker meent dat dit met eene behoorlijke toelichting wel te ondervangen is en Burg, en Weth. ten slotte niet ongenegen zullen zijn gunstig op het verzoek te adviseeren. De heer Wieland vraagt inlichtingen omtrent de kosten. lie A oorzitter deelt mede dat de totale kosten ongeveer 1000 of 1100 gulden zullen bedragen. waarvau, zooais uit het verzoek blijkt, f 820 voor het uurwerk. Ze vragen 300 en denken het resteerende uit andere fondsen te zullen verkrijgen. l)e heer Wieland vraagt of, wanneer er nu op den toren der kerk een goed uurwerk wordt ingericht, dit aanleiding kan geven dat het vervangen van het uurwerk op deu stadhuistoren door een nieuw langer kan worden uitge- steld dan nu misschien het geval zal zijn. Was dit zoo, dan zat er een voordeel in, maar als men nu binnen een paar jaren gaat zeggen, nu staat er op de kerk een goed uurwerk, nu willen we er op het stadhuis ook een, dan wordt het andere zaak. De Voorzitter wijst er op, dat de Raad het goed besluit genomen heeft om de klok boven het stadhuis grondig te laten repareeren, juist om er voor een aantal jaren van at te zijn en het is te voorzien dat er in de eerste 20 jaren dan niets meer aan gedaan behoeft te worden, dat is dus een heele tijd, en wat er dan zal geschieden, daar kan de Raad zich thans moeilijk mede bezighouden. Spreker meent dat de zaak ook niet in dat verband moet worden beschouwd, en dat de Raad alleen moet beant- woorden de zuivere vraag of ook hij het met de adres santen eens is dat het hier betreft een zaak van algemeen belang en hij daarin aanleiding vinden kan om eene sub sidie toe te kennen. De heer Waalkes vraagt of de subsidie, als deze verleend wordt, zal worden gebracht in de begrooting voor '1913. lie Voorzitter antwoordt dat dit niet noodig is; boven dien, de begrooting wordt pas in September behandeld eii het is voor de kerkvoogdij van beteekenis, spoedig te weten waaraan zij zich houden moet, daar nu de stelling nog rond den toren staat en tegelijk op het aanbrengen van de klok kan gerekend worden. De heer De Bruijne, als behoorende tot de adresseeretide kerk, verklaart dat het hem spijt dat zij de klok niet uit eigen middelen in den toren kan aanbrengen. Hij heeft eehter gelegenheid gehad eens een kijkje te nemen naar den stand der geldmiddelen en daaruit is hem gebleken dat daarvan onmogelijk sprake kan zijn. Er is ook ge- sproken over eene collecte, maar de leden der kerk zijn in de laatste jaren al zoo dikwijls opgeroepen om door buitengewone giften in een of ander ten bate der kerk te voorzien, dat daarvan ook geen voldoede resullaat te ver- wachten is. Kon het anders, dan zon het kerkbestuur werkelijk niet tot het doen van deze aanvraag zijn over- gegaan en men heeft het ten slotte gedaan uit overweging dat het plaatsen van een uurwerk in den toren toch een algemeen belang is. Spreker is ook die meening toege- gedaan en zou het verzoek willen toestaan. De heer Dees geeft te kennen dat hij volstrekt niet onder stoelen of banken wil steken, dat hij in het Dag. Best, zich verklaard heeft tegen inwilliging van het ver zoek. Hij acht daarbij geen algemeen belang betrokken, daar het uurwerk zal komen te staan dicht bij het stad huis, op welks toren ook een uurwerk staat. En als de Raad begint met dit verzoek in te willigen, dan zal men het ook niet meer kuunen weigeren als ten bate van andere torens in de gemeente eenzelfde verzoek zal worden gedaan. Bovendien heeft spreker ook nog een bezwaar tegen een tweede uurwerk. Het zal toch wel zeldzaam voorkomen dat beide gelijk loopen en door het verschil in tijdsaanwijzing weet men dan niet meer waaraan men zich houden moet. Als het kerkbestuur een klok op den toren wil zetten, moet het dit naar sprekers meening doen uit eigen middelen. De heer Moggre zou ook li^ver gezien hebben dat de zaak uit vrijwiliige bijdragen was tot stand gekomen. De heer De Bruijne zou dat ook liever hebben gezien, maar hij wijst er nogmaals op dat de laatste jaren reeds zoo dikwijls een beroep is gedaan op de olfervaardigheid der leden en dan vloeien de bijdragen op den duur niet meer zoo gemakkelijk. Hij betwijfelt sterk, of men nueen bedrag van f '1000 bijeen zou kunnen krijgen. De heer De JagerZijn er pogingen voor aangewend De heer De Bruijie verklaart dat niet te weten. De heer Scheele deelt mede dat, als de Raad /300 toestaat, vast besloten is tot het plaatsen van een uurwerk over te gaan. De Voorzitter Dat wil zeggen, als het dan de Kerk- voogdij gelukt ook de overige f 800 te vinden, die noodig zijn. De heer Waalkes vraagt of het niet mogelijk zou zijn de zaak om te keeren en eerst eens uit te zien hoeveel er aan particuliere bijdragen binnenkomt, om.eerst, als blijkt dat er geld tekort is, van gemeentewegO bij te diagen. De Voorzitter ontraadt dien weg in te gaan, bovendien doet zich dan ook het bezwaar voor, dat het te lang duurt, eer het kerkbestuur eenigerlei beslissing weet. De heer Visser acht het plaatsen van een uurwerk in den toren der kerk niet een belang voor de kerk maar een algemeen belang voor de ingezetenen, die er gemak van kunnen hebben, te meer daar de toren der kerk hooger staat dan die van het stadhuis en daardoor op meer plaatsen zichtbaar is. De heer Waalkes vraagt of het dan misschien niet beter was verder te gaan, het besluit om het uurwerk van den stadhuistoren te restaureeren in te trekken en dan, als het noodig is een grootere subsidie te. geven aan de Kerk, doch onder voorwaarde dat de gemeente zelf het uurwerk exploiteert. Dan heeft de gemeente er misschien voordeel bij, en men heeft dan ook geen 2 torenuurwerken bij elkaar. De Voorzitter acht het gewenscht dat het besluit be- treffende het uurwerk van den toren van het raadhuis wordt uitgevoerd, dit is in het belang der gemeente, eh dit moet z.i. worden afgescheiden gehouden van den toren der kerk. Men moet zich alleen afvragen, of het in het algemeen belang is, dat er ook daar een in komt. Wat de wensch van den heer Moggre betreft, waarmede ook andere heeren principieel instemmen, dat het gewenscht was dat de kerk het uit eigen middelen kon doen, daar- omtrent wil spreker er op wijzen dat hem ook gebleken is dat in de laatste jaren voor het uitvoeren van ver schillende verbeteringen en veranderingen aan het kerk- gebouw, door de gemeente, ook gesteund door bijdragen van particulieren, heel wat uitgegeven is. Hoe het daar mede staat kunnen verschillende heeren nog beter weten dan spreker. Nu moet ook weer een aanmerkelijk bedrag worden uitgegeven voor vernieuwing van den toren. Terwijl men toch daarmede bezig is, zou er mede gepaard kunnen gaan het plaatsen van een nieuw, degelijk uurwerk, en het wil spreker voorkomen dat het zeer zeker een zaak van algemeen belang is, wanneer zulks geschiedt. Wat betreft het door den heer Dees geopperde be.- zwaar dat de klokken niet gelijkmatig zullen gaan, dat kan bij hem niet zoo zwaar wegen, de ingezetenen zullen daar naar het hem voorkomt geen last van hebben, en, dat men misschien zal opmerken dat men met 2 uur- werken nog niet kan volstaan om gewaarborgd te zijn dat er een den tijd aanwijst, dit is zoo, maar het kan zelfs voorkomen als men 10 klokken heeft dat ze alle 10 stil staan, zoodat men er dan ook nog een elfde bij zou moeten nemen. Spreker acht voor een plaats van 9000 inwoners, met een kom bewoond door 6000 zielen twee torenuurwerken geen overbodige weelde. Bovendien, het betreft de hoogste toren, als men met de boot aan komt kan men er op kijken, wat een gemak is voor reizigers die verder moeten met het spoor en dan naar de klok kunnen regelen hoe ze verder hun tocht naar het station zullen maken, terwijl ze anders, niet goed op de hoogte van den tijd, te laat kunnen komen voor den trein. Dat later ook meerdere dergelijke verzoeken kunnen komen is voor spreker geen bezwaarals die verzoeken komen kan men die ook behandelen en naar bevind van omstandigheden handelen. Evenwel, het is niet te ver- moeden dat er spoedig zoo'n verzoek komen zal, daar de toren van de Geref. kerk niet voor het plaatsen van een uurwerk geschikt is. Het zou dus .alleen mogelijk zijn dat het in een verre toekomst werd gevraagd voor den toren van eene nieuwe katholieke kerk. Dat kan voor den Raad geen motief zijn, om het verzoek af te wijzen. Uit verschillende omstandigheden blijkt duidelijk, dat we hier staan voor het verzoek van eene ijverige kerkvoogdij, die ale middelen aanwendtom hetkerkgebouwteverbeteren en geheel in orde te brengen, waarom spreker meent dat de Raad verstandig handelen zal, door het verzoek in te willigen. De heer De Bruijne vraagt of eventueel niet als eene voorwaarde zou kunnen worden gesteld dat het uurwerk zooveel mogelijk den juisten tijd moet aangeven. De Voorzitter denkt dat dit niet gaan zal, want dan zou het kerkbestuur er wel dagelijks iemand toezicht op moeten laten houden, die telkens zou moeten gelijk stellen als de klok een weinigje verschilt. De heer Dees verklaart als lid der Herv. kerk er bezwaar tegen te hebben dat zij een torenuurwerk willen plaatsen met subsidie van de gemeente. llij heeft er niets op tegen dat men een uurwerk wil plaatsen, maar hij zou willen dat de kerk dat zelf betaaldepersoonlijk heeft hij er dan ook wel wat voOr over, al is het dan ook dat de klok zoo dicht komt te staan bij die der gemeente. Hij zal stemmen tegen het verleenen van subsidie. De Voorzitter uit de hoop, dat het adyies van den heer Dees niet zal worden gevolgd. Het voorstel van den Voorzitter, om het verzoek in te willigen, wordt aangenomen met 10 tegen I stem. Tegen stemt de heer Dees, voor de overige leden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2