VLIEGDEMONSTRATIE. StasndersSag I Augsistusi om wp upon. ZOMERDRANK Tandarts MEIER Brandverzekering Vlas, Tandarts VAN DALEN AANBESTEDma 4 f.1.50 ACHTEBEKE- OVERSLAG. Een Heerlijke Verfrisschende Met Melk of Spuitwater. Advertentien. DANKBETUIGIN6. UfilNE-ORGANEN. GEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. DANKBETUIGING. Wegens het slechte weder is de vliegdemonstratie van Maandag 29 Juli UITGESTELD tot HET BESTUUR. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Mevr. Wed. J. A. DE JONGE, A. P. BE RUIJTER, Axel. NIET te consulteeren zijn. k dientengevolge volkomen waardeloos worden. Het insect komt in de vroege morgenuren te voorschijn, overdag kruipt het weg. Er zijn nu deskundigen te hulp geroepen, die uit moe- ten maken met wat voor kever men te doen heeft en hoe zij bestreden zal kunnen worden. Een Parijsche zonderling is op het dwaze denkbeeld gekomen zijn Deensche dog //Fallieres" te noemen. Vroolijk liep hi] met het prachtige dier langs de boulevards, telkens den hond, die, nogjong zijnde, overal heen liep, roepende „Hier Fallieres", „Wil je wel eens hier blijven, Fallieres", //Alio, koest, Fallieres". Een agent, die zijn President telkens op een minder eerbiedige wijze hoorde aanroepen, naderde den eigenaar van den viervoeter en verzocht hem mede te gaan naar het bureau. Doch de man bleek van oordeel, dat hij zijn" hond mocht noemen zooals hij verkoos. //Dat zullen we dan wel eens zien," was het barsche antwoord. Den commissaris werd de quaestie voorgelegd en het eind was dat de hondenvriend werd ge- last zijn m'akker te herdoopen z/Goed, zeide deze, dan noern ik hem Armand." Maar ook den voornaam van den President mocht niet aan een dier gegeven worden. //In vredesnaam, dan zal ik hem Bamboela noemen, in de hoop, dat ik nu niet den een of ander'en neger aan mijn hals krijg", en de •eigenaar van Fallieres verliet het bureau met zijn hond, die echter voistrekt niet van zins bleek in de naamsvenvisseling toe te stemmen en niet luisterde naar het woedende //Bamboela"- geroep van zijn baas. Een koopman te Berlijn heeft van een dokter te Chavlottenburg voor geneeskundige behandeling een rekening van 44,600 mk. ont- vaugen. De dokter brengt o.a. een aantal uacht- waken en keeren, dat hij in het huis van den patient heeft geslapen, in rekening voor elke maal, dat hij ter wille van zijn patient een reis heeft afgebroken, verlangt hij 1000 mk. enz. De patient, van wien de dokter een bloedver- want is, biedt 4000 mk. aan. De rechter zal nu uitmaken, hoeveel den dokter toekomt. Een zware gasontploffing heeft Dinsdag- nacht de pont Charenton te Parijs gedeeltelijk vernield. Te halftwee 's nachts wandelde een voorbijganger over de pont Charenton, die ge- heel verlaten was. De wandelaar stak een sigaret op en had de vrij algemeene onvoor- zicbtigheid de niet uitgedoofde lucifer weg te werpen. Nauwelijks was hij voorbij de brug of een ontzettende ontploffing had plaats. De lucifer was in een afvoerbuis gevallen en had daar gassen doen ontploffen. De geheele linker- zijde van de brugoverdekking sprong in de lucht en viel toen gedeeltelijk in bet water. Spoedig daarop sloegen vlammen omhoog en daar de ontploffing ook de waterleiding had vernield, onstond er een kleine overstrooming. Men had den geheelen dag reeds gaslucht geroken, maar de oorzaak niet onderzocht. De brand kon door de brandweer spoedig worden gebluscht. De politie zette de brug af. De brutale manier van stelen en rooven van Bonnot c.s., is naar de Gazette van Ant- werpen meldt, Dinsdag tusschen Brugge en St. Andries toegepast en wel onder de volgende omstandigheden. Boer Van de Woestijne. van St. Andries, had in de buitenwijk van Brugge een paard geleverd en keerde welgemoed met 1100 fr. in zijn borstzak, naar huis toe. Toen hij zijn huis half weg genaderd was, hoorde hij een auto achter hem komen, waaruit vier man sprongen, toen zij hem hadden bereikt. Twee hielden hem stevig vast, terwijl de anderen in zijne zakken gingen, en zijn portefeuille met de 1100 fr. banknoten er uithaalden. Hij kreeg nog een goeden stomp op den koop toe. De mannen sprongen terug hun rijtuig in en waren welhaast aan den draai van den steenweg. uit t gezicht verdwenen, in de richting naar Oster.de toe. De plaatselijke politie, met die van Brugge, heeft een ouderzoek ingesteld. Zij heeft de zekerheid gekregen, dat de daders tot den slag van lieden moeten behooren, die door valsch spe en den buitenlieden die vee of paarden ver- kocht hebben, den prijs der geleverde dieren zien te bemachtigen. Denkelijk hebben de kwaaddoeners geweten dat Van de Woestijne zijn paard afleverde en met voile beurs naar huis keerde. De Amerikanen hebben de kunst, om geheele huizen, kerken, ja zelfs stations gemak- kelijk en dikwijls groote einden weg te trans- porteeren, tot een groote volmaaktheid gebracht. Zoo is onlangs een groot huis van twee ver- diepingen, dat meer dan 200,000 kilogram woog, per schip bijna zes K.M. ver en bovendien nog onder bijzonder moeilijke omstandigheden als ongewoon vrachtgoed verzonden. Het transport had plaats van Sbarpsburg in de nabijheid van Pittsburg naar Alleghany in Pennsylvania. Nadat eerst de fundamenten van het huis bloot- gelegd waren en daarna het huis met behulp van 40 hydraulische stoomschroeven omhooc gedreven was, werd de geweldige complex van steenen en pannen door zes treinlocomotieven langzaam naar de rivier toegetrokken. Men moest daarbij een K.M. over moerassig terrein afleggen, een terrein, dat zeer ongeschikt was voor het transport van zulk een zwaar gewicht en daar het huis reeds 60 jaar oud was, moesten alle mogelijke voorzichtigheids- maatregelen toegepast worden, opdat het niet tijdens dezen tocht uit elkaar viel. De tocht over de rivier was minder moeilijk, maar tengevolge van plotseling hoog water hadden de ingenieurs de grootste moeite het huis aan wa'l te brengen met behulp van een transportschip. Aan den anderen oever nieuwe moeilijkheden Maar na een tocht van bijna een week werd het huis gelukkig en zonder een scheur op de plaats van bestemming opgesteld. Het transport had 112,500 gulden gekost. Een fotograaf te Londen heeft vijftien pond schadevergoeding geeischt van den beer en mevrouw Petkie Lawrence en mevrouw Pank- hurst, als de leidsters van het komplot, dat ge- voerd heeft tot het inslaan van ruiten door kiesrechtvrou wen op 1 Maart. Bij hem had een juffrouw Swaine de ruiten ingegooid. De drie gedaagden waren Maandag niet ter terecht- zitting verschenen en waren ook niet vertegen- woordigd. De eisch werd toegewezen. Als alle benadeelden die drie leidsters aldus aanspreken kan het hun duur te staan komen. In dit eene geval werden zij ook in de kosten van het ge- ding veroordeeld. Te Grosswardein is een ernstig ongeluk gebeurd. Een wijngaardenier zou met een kar.on bagelwolken, die zijn wijnstokken bedreigden, uit elkaar schieten. Vele nieuwsgierigen waren toegestroomd. Het laatst voegden zich vier meisjes bij de menigte, die in zijn nabijheid gingen staan. Hij stak een cigaret aan. Zonder dat bij het mer-kte raakte de lont, die hij in zijn zak had, in brand, en toen hij zich om- draaide, vatte ook de zak met 30 K.G. buskruit vuur en ontplofte. De kJeeren van den wijn- gaardenier en van de vier meisjes geraakten in brand. Twee meisjes bezweken spoedig aan hare brandwonden, de overige drie gewonden verkeeren in stervensgevaar. Gravin Von Galen bezit in de nabijheid van den spoorweg Rheine-Burgsteinfurt groote dennenbosschen. Op een goeden dag is een bosch, dat op een afstand van 140 M. van de spoorlijn lag, afgebrand. De eigenares beweerde, dat de brand was ontstaan kort nadat er een trein voorbij gereden en hij door vonken uit de locomotief veroorzaakt was. Zij had daarom tegen den Pruisischen spoorwegfiscus een eisch tot schadevergoeding ingediend. Het Landgericht te Munster en het Oberlandesgericht te Ijamm hebben haar den eisch toegewezen en den fiscus veroordeeld, om haar de schade te vergoeden. Het Oberlandesgericht verklaart in zijn vonnis dat op grond van getuigeverklaringen de loco- motieven van voorbijrijdende treinen al vroeger vonken hadden uitgeworpen. Vervolgens spreekt het Oberlandesgericht over de adviezen van de deskundigen, op wie de fiscus zich beroept, inhoudende dat vonken uit een locomotief slechts op een afstand van 50 tot 60 M. nog brand kunnen stichten. Het stelt daar tegenover de verklaring van een rentmeester, die gezien heeft, dat uit den Vlissingsehen sneltrein soms vonken 110 tot 120 M. ver door den wind weggevoerd werden. Bij een sneltrein deelt zich de groote snelheid van den trein immers ook aan de vonken mee. Op grond van deze overwegingen wees het hof den eisch toe. flet rijksgericht heeft de door den fiscus ge- vraagde cassatie verworpen. ZEETIJDINQBN. Van 29 tot en met 30 Juli. s 1 van 29 tot en met 30 Juli werden door de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 39 afgeschutdoor de Westsl. 15 op- en 12 afgeschut. P.ositie der Stoovnschepen. D A G E N Voorm. Nam. Donderdag 1 Augustus 3.43 3.58 Vrij dag 2 4.15 4.30 Zaterdag 3 4.47 5.3 Zondag 4 5.21 5 39 Maandag 5 5.59 6.20 Dinsdag 6 n 6.42 7.9 Woensdag 7 7.37 8.11 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Moeder, geb. C. P. Will, in den ouderdom van 71 jaren. De wetenschap dat zij is beengegaan naar bet Vaderhuis met de vele woningen, lenigt onze bittere smart. J. J. DE JONGE. J. J. DE JONGE. Ermelo, 28 Juli 1912. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeeil- deii dank aan d„Onderlinge Teeverzeke- ringniaatschappij in het voormalig Te district van Zeelandvoor de vlugge en prompte uitbetaliug van zijn gestorven paard. Ter Neuzen, 31 Juli 1912. JAN DE FEIJTER Jz. vestigt hierbij de aandacbt op het tiveede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om aZle kusistiuspkera te veppichten. Bagattenstraat 36, O-ENT. bij ondergeteekende, aan billijke voorwaarden. Beleefd aanbevelend, Geneeskundlg Cabinet te GENT 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrij dag van 9 tot 12 ure. Genezing van ftiier- en HHaas- xiekten, TpoebeS mater en alle verscbe en verouderde gefceime ziek- ters, -Berzwakking, wrouwen- xiekten. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeen- den dank aan de „Onderlinge Veeverzeke- ringmaatschappij in het voormalig Te district van Zeelandvoor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn onteigend paard. Hoek, 31 Juli 1912. LEV1NUS MICHIELSEN: zal van Zaterdag 3 tot en met Maandag 5 Augustus Het Bestuur van den polder //CAPELLE" zal op Zaterdag 10 Aug. e. k., des namiddags te een ure, in het logement //Het Gulden Vlies", bewoond door mej. J. G. G. Rolit aanbesteden Het THUTOBH van 170 M\ Grint, vanaf de Axelsche Sassing naar den Zaaidijk. Inlichtingen te bekomen bij den dijkgraaf den beer A. P. de Mul. Inschrijvingsbiljetten in te leveren tot en met 9 Augustus e. k. bij den Ontvanger-Griffier, den heer J. A. van Vessem. Axel, den 29 Juli 1912. Het Bestuur voornoemd, A. P. DE MUL, Dijkgraaf. J. A. VAN VESSEM, Ontvanger-Griffier. o VLAG NA AM. Ms Van en naar. Lading. Voor Te r Neuzen: 30 Eng. s.s. Cednrwood 1815 jMiddlesbro ijzer Van Ter Neuzen 30 Eng. s.s. Collingwood 3615 Antwerpen rest. lad. idem Larchwood 1940 iMiddlesbr. ledig Voor (lent i 29 Deen. s.s. Livonia 5317 St. Petersb. kout Russ. s.s. Biruta 4907 Riga idem 30 Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Lohden stukg. idem Ousel 3633 Liverpool idem lan dent i 30 Eng. s.s. The Princess 1762 Dublin cement idem Rawclift'e 2450 Goole ledig idem Seapnint 1678 idem idem s.s. HARALD vertrok 28 dezer van Hull naar Kroonstad. s a. JENNY vertrok 26 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lossing te Gent, s.a. ELISABETH wordt heden te Ter Neuzen verwacht. s.s. HELENA vertrok 21 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. MAGDALEN A van Hull naar Kroonstad passeerde 29 dezer Elseneur. T, I I ..D~£EiiasaKKa I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3