Gemengde berichten. In de op Donderdag a. s. des voormiddags te 10 ui e te houden open bare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Vooistel tot vaststelling van een rooilijn aan de Oostzijde van den nieuwen kanaalarm. Benoeming leden stembureau voor de a. s. peiiodieke verkiezing van leden van de Kamer van koophandel en fabrieken. Opmaking opgaaf in verband met de benoeming van leden van het college van zetters. Wijzigingverordeningjaarweddenonderwijzers. Vtizoek om subsidie in de kosten van aan- schaiEng van een uurwerk voor den toren van de Ned. Herv. Kerk. Voorstel tot gunstige beschikking op een adies van de Industrieele Maatschappij te Amsterdam om te mogen afwijken van artikel 4 van de kaar verleende concessie. Voorstex tot aanvraag om dispensatie van art. 48, alinea 4 der lager onderwijswet ten aauzien van school A over 1911. Verzoek van G. F. P. van der Peijl om toe- stemming tdt aansluiting op het riool gelegen in den Stationsweg. Regeling van de jaarwedde van den onder- wijzer den heer J. Bierle in verband met de wijzi- ging van het leerplan van school A. Voorstel tot het afstaan in bruikleen van eenige voorwerpen van kunst. "V aststelling kohier schoolgeld 3e kwartaal 1912. 8 Idem eerste suppletoir kohier hoofdelijken omslag 1912. Bij het gister te Breda gehonden examen voor de hoofdakte slaagden o.m. de heeren G. Goossen, onderwijzer alhier, en J. R. H. de Smidt van Sas van Gent, onderwijzer te Vlis- singen. Bij het gister te 's Gravenhage gehouden examen akte Engelsch 1. o. slaagde o. m. de heer W. H. Balkenstein van Ter Neuzen, onderwijzer te Rotterdam. In de General-Anzeiger, een Duitsch blad dat veel door postzegel-verzamelaars gelezen wordt, kwam voor eenigen tijd eene advertentie voor waarin een zekere J. B. Sluys, die als verder adres opgaf De Feijterstraat no. 7 te Ter Neuzen, vreemde postzegels te koop aan- bood, tot voor betrekkelijk hooge bedragen. De liefhebbers werden verzochtbij hunnebestellingen het bedrag in postzegels in te sluiten of per postwissel over te maken. Vele brieven enz. zijn op die advertentie aan voornoemd adres ingekomen. De Nederlandscbe justitie ontving evenwel een klacht van iemand die geld per postwissel had overgemaakt, dat. hij van de postzegels niets hoorde of zag. Een onderzoek door de politie alhier was daarvan het gevolg. Aan het opgegeven adres bleek dat een vreemdeling, sprekende met een Belgische accent, en zich noemende J. B. Sluys, eenigen tijd daar had vertoefd en voorts op verschillende tijdstippen was teruggekomen om de voor hem aangekomen brieven en andere stukken in ontvangst te nemen. Verder wist men niets van hem. Op het oogenblik van het onderzoek was nog een aantal brieven en postwissels, waaronder ook van den afzender die de klacht had ingediend, aanwezig, die door den inspecteur van politie in bqslag zijn genomen. Men heeft van den geadresseerde, van wien vermoed wordt dat hij zijn waren naam niet heeft opgegeven, en die hoogst waarschijnlijk in Belgie thuis hoort, sedert nog niets weer gezien en men denkt ook dat hij het niet veilig Op zekeren dag verscheen een der buurlieden van Wallux in de keuken van de boerderij en verlangde juffrouw Krussof te spreken. //Else vroeg Bertha, den man wantrouwend aanziende. De man knikte. //Wat wilt ge van haar "Ik niets. Doodshoofd vraagt naar haar.' *Waar is die dan V" z/In zijn liuis." z/Ik meende, dat Wallux hem bij zich ge nomen bad 'at is zoo geweest. Tegen het einde der vorige week hebben we hem echter in zijn hut gebracht, omdat Hanna zei, dat hij 't zeker niet lang meer maken zou en hij wellickt lie- ver in zijn eigen huis zou willen sterven." Bertha zette volgens haar gewoonte brood, spek en brandewijn voor den man op tafel en vroeg toen, .wat de oude boschwachter en Else toch met elkaar badden te maken. De man sloeg het glas brandewijn in een teug naar binnen en krabde zich bij Bertba's vraag achter het oor. ,,Dat weet ik niet," zij hij toen langzaam. //En het zou me niets verwonderen, als Doodsbootd het zelf ook niet wist, want sedert hij thuis ligt, praat hij allerlei onzin. Men hoort bijna niets anders dan van oorlog, buskruit, bommen en granaten en hij laat de huzaren vechten en rijden, alsof hij nog soldaat is." //Als het zoo met hem staat, heeft Else ook niets bij hem te maken." «-Dat is volstrekt nog niet bewezen. Hij heeft meer achtte de brieven te komen afhalen. Het lijkt er veel op, dat het er den adverteerder om te doen was postzegels en postwissels in handen te krijgen en voorzicktigheid wordt in deze aanbevolen. Zooals was geannonceerd had gisteravond in het logement ,,'s Lands Welvaren" de tweede vergadering plaats van de vereeniging //Ter Neuzensch Belang". Naar wij vernemen traden verschillende neringdoenden als lid toe. Het voorloopig bestuur werd thans definitief benoemd en de eontributie vastgesteld. In de allereerste plaats zal thans getracht worden verdere uit- breiding te krijgen van het ledenta). In de gisteravond in het//Hotel des Pays- Bas" gehouden algemeene vergadering van de muziekvereeniging ,/De Volharding" alhier, werd de rekening over het afgeloopen jaar goedge- keurd. In plaats van den heer J. L. Jurrij, die als bestuurslid bedankt heeft, werd gekozen de heer Af. J. P. Mijnsbergen. Verschillende huishoudelijke regelingen werden besproken betreffende den aanvang en regeling der repe tition, terwijl mededeelingen werden gedaan omtrent onderhandelingen over het geven van een openbaar concert gedurende hetzomerseizoen. Zaamslag. Gister werd alhier op de ge- bruikelijke wijze van af het gemeentehuis afge- kondigd, het onlangs door den Raad genomen besluit waarbij de verordening van politie werd gewijzigd, zoodat voortaan op Zon- en erkende Christelijke feestdagen de herbergen in deze gemeente zullen zijn gesloten van des voorm. 9 11 en des nam. van 24 ure, en daarin geen bezoekers mogen vertoeven, uitgezonderd zijn familieleden in den len en 2den graad van bloedverwantschap en personen wier tegenwoor- digheid aldaar noodzakelijk is, terwijl deze be- palingen ook niet van toepassing zijn op reizigers en logeergasten die werkelijk in het huis ver- blijf houden. Overslag. Maandag heerschte weer een aardige drukte in ons anders zoo stil dorpje. In den namiddag kwamen van allezijden vreemdelingen opdagen om de vliegdemonstraties van den heer Van den Burg bij te wonen. Het weder was echter den geheelen dag niet veel belovend. Het waaide een fiksche bries doch ieder hoopte dat tegen den avond de wind wel zou gaan liggen. Deze hoop werd echter niet verwezen- lijkt. Tegen 7 uur werd de machine buiten gebracht, de motor kwam in beweging en daar begint het eensklaps te regenen. Nu was alle hoop verdwenen. Kort daarop werd be- kend gemaakt, dat wegens het ruwe weder het vliegen tot a. s. Donderdag werd uitgesteld. Toegangskaarteo blijven geldig. Wij willen hopen, dat we Donderdag eens een mooien, stillen echt zomerschen dag mogen hebben zooals de maand Juli er zoovele gegeven heeft. RECHTSZAKE^. Arrondissements-Rechtbauk te Middelburg, De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. v. C., oud 26 j., jager te Axel,is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden ge- vangenisstraf. (Eisch 1 jaar gevangenisstraf). S. M. H., oud 34 j., huisvrouw van P. v. d. B., zonder beroep te Koewacht, is wegens mis handeling veroordeeld tot fb boete of 5 dagen hechtenis. (Eisch 25 boete of 25 dagen heehtenis). P. J. K., oud 26 j., schipperskneeht te Bosch- kapelle, is wegens wederspannigheid veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. (Eisch 1 maand gevangenisstraf). ook rustige oogenblikken en dan vraagt hij naar Horeu, naar juffrouw Krussof en naar ja ook naar baron Zaruba. Wanneer echter niemand van die drie komt, dan wordt bij weer wild en kommandeert en schreeuwt en hakt en steekt hij op den vijand. Het is een geluk, dat vrouw Horen bij hem is, hem nu en dan eens toespreekt en hem wat weet te bedwingen niemand zou overigens met hem overweg kunnen. Er is in het heele land geen vrouw, die zoo goed met zieken weet om te gaan. Zij heeft me dan ook eigenlijk hier naar toe gezonden. t Zal den armen man goed doen, wanneer hij de juffrouw eens zag en als zij eens een woordje met hem sprak." Gedurende dit gesprek was ook Matthijs in de keuken gekomen. Op zijn aandrang deelde Bertha aan haar zuster de boodschap mee, die de man gebracht had. Deze was dadelijk bereid hem te volgen. Een stille hoop, die nog altijd in haar borst had geleefd, deed haar het harte sneller kloppen. Als er nog iemand in staat was, haar twijfel op te lossen, dan was 't Doodshoofd, dat stond bij haar vast. Daarom haastte zij zich zoo zeer, om maar spoedig mee te gaan, als gold 't een ontmoeting met den zoolang verloren geliefde. Matthijs stond er evenwel op om Else te begeleiden. Zoo verlieten ze met hun drieen het huis en gingen dwars door het veld op de hut aan van den ouden huzaar, welke aan den zoom van het woud was gelegen. (Wordt vervolgd.) C. J. B., oud 42 j., veldarbeider te Water- landkerkje, is wegens beleediging van een ambte- naar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Eisch idem). F. F. M., oud 47 j., waschvrouw, huisvrouw van E. H., te Sas van Gent, is wegens mishan deling veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. (Eisch idem). Ook te Hansweert is men op een //ver- zonken bosck" gestooten, bij de werkzaamheden voor het maken van een derde schutsluis, ter hoogte waar de vroegere quarantaine-barak heeft gestaan. Bij de afgravingen van het terrein aldaar zijn nu bloot gekomen boomstammen op een diepte van ongeveer 4% M. beneden hoogwa- terpeil en te oordeelen naar de betrekkelijk regelmatige, rijgewijze ligging der zeer gave overblijfselen van dat boomgewas, is het ver- moeden niet van alien grond ontbloot, dat men hier vroeger een jaartal durft uw bericht- gever voorshands niet benaderen een met boomgewas bezetten bodem heeft aangetroffen welke zooals reeds opgemerkt, meer dan 4 meter beneden de huidige hoogwaterlijn is gelegen. Omtrent de gesteldheid van den bodem, waar de nog vrij gave boomstammen gevonden zijn, kan medegedeeld worden dat men hier aantreft de volgende aardlagen teelaarde, klei, veen en zand en daaronder weer klei. Door middel van een »ijzeren man" hebben de ontgravingen plaats, doch af en toe moet deze het afleggen tegen den bodem en tegen de boomstammen, waarop de bakken, die den grond ophalen, stuiten en waardoor defecten aan deze machine veroorzaakt worden. (Midd. Ct.) Hoe men zelfs door een biervat kan ver- raden worden, leert het volgende. Ten nadeele van een wijnhandelaar op de Heerengraebt te Amsterdam werd dezer dagen meer dan 300 liters port gestolen. Dat ging zoo in z'n werkIn het begin van de vorige week was een knecht ontslagen hij wist in het bezit te blijven van een sleutel, die op een der kelders in de Schippersstraat paste. Met een wagen en een paar biervaten trok hij daarop naar dezen kelder, waar hij 300 L. port in de biervaten tapte. Later vroeg men aan een filiaalhouder, of zijn patroon ook bier verkocht. De filiaalhouder antwoordde ontkennend. Toen men volhield in het begin van de week gezien te hebben, dat uit den kelder biervaten gehaald waren, begon men lont te ruiken en weldra bleek nu de gepleegde diefstal. Als verdachten werden de ontslagen knecht, twee medeplichtigen en een persoon, verdacht de hoeveelheid port ge- kocbt te hebben, gearresteerd. Men schriift aan de //N. Gron. Ct." Te Vosbarg, even over de grens bij Nieuweschans, waren zes gevangenen in het //Hoogmoor" Zaterdag bezig den geleidingsdraad, waarmee de electrische ploeg gedreven wordt, te verleggen. De draad brak en een der gevangenen werd door den electrischen schok gedood, drie zwaar gewond. De twee anderen, de kans schoon ziende, namen de vlucht en zijn tot heden nog niet gevonden. Vaak hoort men de meening verkondigen, schrijit de Arnh. Ct. dat het hemelvuur nooit op een trein slaat. Die meening is Donderdag bij het hevige onweer gelogenstraft Een groote locomotief van den locaaltrein, die te Worth Rbeden even stopte, Werd door den bliksem getroffen, met zoo'n hevigen slag, dat de machinist meende, dat alle ruiten van zijn machine bi'aken. Over een heele opper- vlakte was de groene verf van de machine af- geslagen. Niemand werd gekwetst. Te Weeap haalde mej. B. bij een coiffeur aldaar een potje zalf, //Splendid" genaamd, om hare zomersproeten te verwijderen. Volgens voorschrift moet deze zalf om den anderen avond worden aangewend. Zij echter gebruikte den geheelen inhoud in eenmaal, waardoor haar gelaat zoo opzwol, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor pleizier uitZondagmorgeu vertrok uit Rotterdam naar Nijmegen een salon- raderboot met 400 pleizierreizigers en een muziekkorps. Bij Brakel brak de kruk-as, zoo dat de boot niet verder kon. De reizigers brachten den ganschen nacht aan boord door. Twee veetransportbooten brachten de raderboot Maandagmiddag om 12 uur te Rotterdam terug. z/De Hotelhouder" waarschuwt tegen de Reise und Bader Zeitung, Berlin N. W. 21 Wilsnackerstrasse 10. Deze maatschappij of wat ze anders zijn mag, zendt aan hoteliers (en misschien ook wel aan andere menschen) een aangeteekend stuk bevattende eenige kranten of bladen van weinig waarde. De ontvanger krijgfc evenwel een kennisgeving belast met een verrekenbedrag van 10. Een hotelhouder in 's Hertogenbosch en een Middelburgsche hotelier ontvingen beide zulk een kennisgeving, maar haalden wijselijk het stuk niet af. (Midd. Ct.) Vuurwerkfabriekje in de lucht gevlogen. Maandagavond omstreeks half acht ontlastte zich boven Sloten een klein onweer. Even een paar donderslagen en een felle bliksemstraalen de heer Kram, die op het boei-deiijtje //Meer- oever", aan 't Sloterjaagpad woont, zag de bliksem bij zich op het erf slaan. Op dit erf staat een klein houten schuurtje, waarin de vuurwerkmaker H. Horsten, wonend aan den Sloterweg, zijn bedrijf uitoefent. En toen de bliksemstraal op het erf van den heer Kram sloeg, vloog meteen het vuurwerkfabriekje de lucht in, zoodat men aan moet nemen daar geen andere oorzaak te vinden is dat de bliksem in het gebouwtje geslagen is. in de werkplaats waren op het oogenblik van den ramp aan het werk de heer Horsten zelf en diens ongeveer 15jarig zoontje. Hoewel de loods zelf door den slag geheel uit elkaar vloog, kwamen vader en zoon er als door een wonder goed af. De vader kwam geheel met den schrik vrij, doch de zoon kreeg brandwonden aan handen en hoofd, die voorloopig verbonden werden in bet huis van den heer Kram, later in het Wilhelminagasthuis. In het fabriekje had men op het oogenblik een partij vuurwerk voor de Nijmeegsche ten- toonstelling onderhanden, dat bij het ontplof- fen zulk een slag gaf, dat op een kwartier af- stand de ruiten der huizen rinkelden. Van het gebouwtje zelf bleef niets staan en het hout, waar het uitopgebouwd is, verbrandde tot den laatsten spaan. Prettige kermis Zaterdagnacht is op de kermis te Delft van een Rotterdammer, die daar voor zijn pleizier was, een portefeuille met f 2100 gerold. Te Baarn is het tweejarig zoontje van den heer J. V. in een pot kokend water ge- vallen en aan de gevolgen bezweken. Uit een gemeenteraad. In een zitting dezer dagen, van den raad van een Noord-Bra- bantscbe doi-psgemeente, kwam aan de orde een voorstel tot aansluiting aan de telefoon. Bij het debat daarover informeerde een der vroede vaderen hoeveel kolen dat ding verstookte (N. R. C.) De veiligheid op de Belgische spoorwegen. De bladen te Straatsburg bevatten het volgende over de toenemende onveiligheid op de Belgische spoorwegen. Ongeveer zes weken geleden werd de Straatsburger kellner Ludwig in de nabijheid van Namen dood naast de rails gevonden. Zonder veel ophef om omhaal werd het lijk begraven in een kuil naast het graf van een waarschijnlijk uit Frankrijk afkomstige dame, die een paar dagen tevoren verpletterd tusschen de rails was gevonden. Er werd door de autoriteiten geen onderzoek naar haar identiteit ingesteld en haar familieleden werden omtrent het gebeurde ook niet ingelicht. Alleen door 'n toeval vernam men te Straatsburg den dood van Ludwig. Ofschoon gezegd werd, dat men met een gewoon ongeluk te doen had, blekeu toch de koffer, de overjas en het geld van den kellner verdwenen. Kort geleden is weder in diezelfde buurt een Straatsburger om het leven gekomen. De groot-industrieel Oesinger werd in een coupe eerste klass9 aangevallen, beroofd en toen door de dieven op den weg geworpen, waar een voorbijgaande trein hem beide beenen afreed. Op het lijk werden een paar honderd francs gevonden, maar de portefeuille met bil- jetten van 1000 francs was gestolen. De conducteur van den trein heeft wel een nood- signaal gehoord, doch bij het inspecteei'en van den trein heeft hij niets gevonden. De schuld aan de voetgangers- De Weensche politie heeft uitgemaakt, dat het meerendeel der automobiel-ongelukken te wijten is aan de voetgangers, en dientengevolge is den voetganger voorgeschreven, op het trottoir te blijven. Willen zij de straat oversteken. dan moet dit geschieden langs den kortst mogelijken weg. Degenen, die zoodanig zich langs den weg bewegen, dat hun aanwezigheid gevaar op- levert voor anderen en voor zichzelven, worden gestrafc met boeten van 1 tot 100. Twee kinderen verbrand. Toen het echt- paar Benoit van de kermis terugkwam in zijn woning te Noveant in Lotharingen, vond het twee zijner kinderen verbrand te bed liggen. Zoodra de ouders hun schrik eenigszins te boven waren, verteide het oudste kind, een meisje van vijf jaar, dat een man door het raam naar binnen was geklommen en de kasten had doorzocht. Die man had een lamp aangestoken. Vermoedelijk heeft de dief den lucifer uit erger- nis over zijn mislukten tocht weggeworpen, ten- gevolge waarvan het bed der beide kleintjes in brand geraakte. Uit Wesseling, in het westen van Duitsch- land, schrijft men aan de Koln. Ztg., dat dit jaar een grasgroene kever, ter grootte van een meikever, groote schade in de boomgaarden aanricht. Zij knaagt aan peren en appels, die n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2