No. 5793. Ter Neuzensche Courant - Zaterdag 27 Juli 1912.52' Jaargang. D R AJKW E T. BSPEOEFDE LIEFDE. aan te besteden Landbouwberichten. TWEIEDB BLAD. FEUILLETOW. Predikbeurten, Juni- en Julikeuringen. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG zullen op Urijdag 2 Augustus 1982, des voormiddags 10 lire, ten Raadhuize dier ge- meente trachten het verbi'eeden van den kei- vieg op de Hoi aan de haven in den ^apgareihapoidep. Plaatselijke aanwijzing op Vrijdag 2 Augustus 1912, des voormiddags 8 ure. Bestek en teekening liggen op de Secretarie, en bij den Gemeente-architect, den heer A. P. Wissb, ter inzage. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOB. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lz., Secretaris. TER NEUZEN, 26 Juli 1912. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bilt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 770.0 Seydisfjord. Laagste '754.4 Yalentia. Yerwachting tot den avond van 27 Jnli Zwakke tot matige zuidelijke tot oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, be- houdens kans op onweer, aanvankelijk warmer. T er civiele openbare terechtzitting der arron- dissements-recbtbank te Middelburg van Woens- dag jl. is de beer J. Huizihg'a, "bifrgemeester van Ter Neuzen, beeedigd alsKantonrechter-plaats- vervanger aldaar. Op de voordracht voor hoofd der open- bare lagere school te Oudelande zijn geplaatst no. 1 J. de Jonge, onderwijzer te Ter Neuzen, no. 2 P. de Caluwe, onderwijzer te Sas van Gent, en no. 3 G. F. H. Luwema, onderwijzer te Hansweert. -De zeedijk van den polder Nieuw Neuzen in deze gemeente biedt de laatste dagen een beeld van groote bedriivigheid. Nadat bij den Septemberstormvan het vorig jaar gebleken was dat de in de laatste jaren aangebrachte dyksverbooging nog niet voldoende was, werd dit jaar besloten eene zoo mogelijk afdoende verbetering aan de dijken aan te brengen. Tengevolge daarvan werd in den loop van dit jaar besteed bet verhoogen en verzwaren van den dijk tusschen de diikpalen 41 en 49 over eene lengte van 733 M.", welk werk werd aangenomen door den beer J. van Droneelen te Hoek. De kruin wordt gemaakt op eene boogte van 4 M. boven boogwater. Met de uitvoering van dat werk zijn thans vele banden bezig. Over 55) Van middag kreeg bij het bericht van zijn veiiies. Zij bebben hem voor eenige zakken zilver bestolen, natuurkjk hem niet alleen, maar ook andere domkoppen, die zich met die zaken badden ingelaten. Ziedaar, mi weet je, wat er gebeurd is." Tegelijkertijd rees ze op, om Wallux, die nog altijd aan de dear stond te wachten, iets te geven voor bij den terugweg aanvaardde. Vader Krussof bad den gebeelen namiddag zitten tobben en lamenteeren; het eeDe oogenblik schreide hij als een kind en in het volgende vloekte en raasde bij over alles wat hem in den weg kwam. Zijn verliezen waren werkelijk vrij groot, maar bij overdreef, als hij zeide totaal op te zijn. l°ch nam de Jobstijding ieders gedachten zoo in beslag dat niemand er aan dacht, om Else te vragen, waar ze de laatste uren gezeten had. Ook Mathijs een levendige knaap van 16 jaar, vroeg haai niet, maar knikte bij zijn tehuiskomst zijn eene groote lengte is de kruinsverhooging reeds voltooid, terwijl het binnenbeloop van den dijk is bezet. met krammat. Bij dit werk zal een voor deze streken, en vermoedelijk ook voor deze provincie, nieuwe methode worden toegepast. Voor de dijksver- dediging in den buitenberm van den te verzwaren dijk zullen in plaats van de gewoonlijk uit Lessinescbe steen bestaande steenstrook binnen de perkoenpalen betonblokken van ongewapend beton worden aangebracht. Deze blokken ter grootte van 50 bij 50 c.M., wegende ongeveer 125 Kg., worden ter plaatse gemaakt uit cement, zand en grint. De ver- vaardiging daarvan vereischt groote zorg. Dit onderdeel van het werk wordt uitgevoerd door de N. V. De Hoop, handel in bouwmaterialen. Eene lengte van ongeveer 700 M. moet met eene strook ter breedte van 1 M. dezer blokken worden bezet, op eene laag puin. Tot bet uitvoeren van het werk volgens deze methode werd overgegaan, omdat bij ervaring bleek dat de strook van Lessinescbe steen niet bestand was tegen het geweld van bet water en uiteen- geslageu werd. Met deze zware blokken, waar het water ook minder vat op krijgen kan, omdat ze sluitend in het verband worden aan gebracht, zal dit zoo licbt niet bet geval kunnen zijn. Afgescheiden van verwacbte technische voor- deelen beeft de uitvoering van bet werk op deze manier ook dat voor, dat het aan meerdere banden werk verschaft. Het voornemen bestaat om later ook op andere gedeelten van den zeedijk dergelijke blokken boven de steenglooiing aan te brengen. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van den Koningin-Emmapolder, A. Borm, te Graauw tot dijkgraaf van den Koninginnenpolder, Ch. J. Sturm, te IJzendijke tot Dijkgraaf van den Nieuw-Othenepolder, J. Huyssen Jz., te Zaamslag. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Geer- truidenberg de heer S. Doedens, thans te IJzen dijke. Volgens de opgave in de ,,St. Crt." van bet aantal gevallen van besmettelijke ziekten in de week van 17 tot en met 23 Juli 1912 kwamen voor in de provincie Zeeland 1 geval van roodvonk te Heinkenszand, Krabbendijke en Missingen 1 geval van diphteritis te Goes, Kloetinge, Ouwerkerk en Zierikzee. St. Jim steen. Bij bet onweder van Donderdag sloeg de bliksem in een paar graanstapels op bet veld van den landbouwer A. Wuijtack. In een oogenblik waren deze door bet vuur ver- nield. Verzekering dekt de schade. Zondag 28 Juli 9912. zuster vriendelijk en vertrouwelijk toe, zoodatbet Else spoedig gelukte, onbemerkt naar haar slaap- kamer te sluipen, waar zij doodelijk vermoeid, spoedig in een diepe slaap zouk. XXVI. In de dagen, volgende op de arrestatie van Horen, onderzocht de oude Krussof eens nauw- keurig, hoe het met zijn vermogen gesteld was. Hij maakte tegelijkertijd een aantal tochtjes in den omtrek en iedereen vertelde hij in vertrouwen wat hem over-komen was. Hij vroeg ieders raad, maar besloot ook steeds spoedig dien niet op te volgen. Dat was misscbien ook nog wel bet beste wat hij doen kon. Hij bad natuurlijk door die gewichtige werk- zaamheden geen enkele gedacbte over voor zijn dochter Else, evenmin als hij dacht aan Horen, Elsa was geheel aan zicbzelve overgelaten, want ook Bertha was zoo veraiept in de zaken en de verliezen van haar vader, dat zij zich om niets anders bekommerde. Onder al bet leed meende Else te bezwijken haar geluk, haar rust, haar zielevrede stonden op het spel en toeh kon zij niets doen, om den gebeurtenissen een anderen loop te geven. In koortsachtige spanning wacbtte zij op eenig bericht, maar was ook tegelijkertijd bevreesd voor bet oogenblik, dat het tot haar zou komen. Lokaal „Bethel(Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Bij de van wege de Zeeuwscbe Landbouw- maatschappij gebouden Juni- en Julikeuringen in 1912, zijn o. m. vertoond de navolgende 3, tbans 4jarige merries, waarvoor is uitbetaald eene aanhoudingsbijdrage van 60 en toegekend eene zilveren medaille. Wij vermelden hieronder het bekronings- nummer, de naam van bet paard, den eigenaar en de woonplaats. District III. Zeeuwsch-YIaanderen Westelijk deel. 1 Elza, A. Hoste, St. Kruis 2 Nickelee, P. J. Lannoye, Aardenburg3 Vera, Aug. de Badts, Sluis en 4 Cora, wed. SandersMeijer, id. District IV. Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel. 1 Lady, B. C. Puijlaert, Zuiddorpe 2 Caline, Henri Govaert, Westdorpe 3 Marie, S. de Feijter, Axel, en 4 Martha, A. J. Cammaert, St. Jansteen. Ook werden vertoond de 4 tot 8jarige tbans 5 tot 9jarige merries, die een aanhoudingsbij drage kregen ran 75 en een zilveren medaille wanneer ze vertoond werden met haar veulen een zilveren medaille, wanneer ze voor de eerste maal vertoond werden zonder veulen en 75 wanneer zij als plaatsvervangster met een veulen vertoond werden. District 111. Vos (Princesse) 75, m., H. J. Aernaudts, Sluis; 2 Mina, 75, m., G. H. Blondeel, Aardenburg3 Prabie, m., O. Deve- neyus, IJzendijke; 4 Flora, 75, m., C. A. de Bruyckere, Breskens5 Bles, 75, m.. Alb. de Dobbelaere, IJzendijke; 6 Hardie, 75, m., id.7 Finette, f 75, m., id., en 8 Flora, f 75, m., J. van der Meulen, Sluis. District IV 1 Ivonne, 75, m., Wed. Jos. Daelman, Westdorpe; 2 Rosette, m., B. C. Puylaert, Zuiddorpe3 Reine, m.. Wed. Jos. Daelmau, Westdorpe 4 Alice, 75, m., Ph. J. -v, Dixboorn, Axel5 Bertha, in., E. C. Dumoleyn, Sas van Gent; 6 Lotte, 75, m., id.7 Flora, m., P. Cortvriendt, Sluiskil8 Bavette, f 75. m., Pb. J. v. Dixboorn, Axel 9 Ethel, m., Wed. Jos. Daelman, Westdorpe 11 Souvenir, f 75, m., Pb. J. v. Dixboorn, Axel. Plaatsvervangsters 1 Bertha, f 75, m., Th. Rruggeman, Nieuw-Namen3 Martha, f 75, Wed. F. Goossens, Graauw 6 Florine, f 75, Pb. J. v. Dixhoorn, Axel7 Miss Ella Ross, 75, id.8 Bertha, f 75, P. Cortvriendt, Sluiskil10 Nicht, f 75, P. Dekker, Axel. De volgende merrie's zijn voorgedragen voor bekrouing. Aanhoudingsbijdragen en medaille's worden uitgereikt in 1913, wanneer zij vertoond zijn op de Juni-keuringen. 3 j a r i g e merrie's. Aanhoudingsbij drage 60 en een zilveren medaille. District III. 1 Cora, Alb. de Dobbelaere, IJzendijke; 2 Miss, Em. Bonte, Sluis 3 Fanny, F. Huijssen, Aardenburg en 4 Charlotte de Landes, P. de Hullu—Dorst, Schoondijke. Plaatsvervangsters 1 Martha, J. de Bruijckere Sluis; 2 Marie, P. Luteiju Dz., Groede 3 Mina, A. H. de Milliano, Waterlandkerkje4 Liza, Wed. I. Sanders, Sluis en 5 Juffrouw, Cam. J. B. Thomaes, Hoofdplaat. Zoo bracht zij twee dagen in zennwacbtige spanning door. In den voormiddag van den derden dag bracht de knecht van den heer Halenbek haar een brief. Gejaagd scheurde ze den omslag open en vond toen een tweede verzegeld eouvert, waarop haar adres stond, geschreven van de welbekende hand van Gustaaf. Snel las zij. De brief luidde ,/Kolberg, in de gevangenis, Donderdag. 7Dit schrijven rieht ik aan jou, lieve Else, omdat je mijn arme moeder de noodige inlicb- tiugen kunt geven. Ik weet, dat je met mij lijdt, terwijl alle andere menscben mij veraf- schuwen. „0, ik ben een lafaard geweest, omdat ik den moed niet gehad- heb, het juiste pad te gaan, dat ik als eerlijk man van begin af aan had moeten volgen. Wel heb ik dien weg gekend, wel heb ik geweten, wat de ware richting was, maar ik was zwak, ik dacht aan mijn moeder en aan jou, aan het leed, dat ik beiden be- rokkenen zou. Daarom talmde ik zoo laug. Ik heb de diepte van het leed mijner moeder, de volheid van je smart gemeten geloof nij, geene scbaamte of vrees hielden mij van den beslissenden stap terug, maar enkel de poging, u beiden te sparen. Ik was blind, ik bemerkte niet, dat daardoor uw smarten nog grooter en District IV. 1 Emma, Jan de Putter Jz., Axel2 Bienfaite de P. R. N., P. Vael-lJse- baert, St. Jansteen; 3 Flora, Jac. Verhaegen, Hontenisse 4 Styria, Wed. L. Steijaert, Graauw^; 5 Gusta, P. Cortvriendt, Sluiskil ?n 6 Nelly, C. J. van Waes, Westdorpe. Plaatsvervang sters 1 Laura, Aug. de Milliano, Philippine 2 Sjora, Bern, van Acker, St, Jansteen 3 Julie, W. Dieleman Pz., Axel; 4 Fortuna, C. Veecken, Stoppeldijk5 Lionne, C. van Waes, Zuiddorpe 6 Martha, K. de Kraker Kz., Zaamslag en 7 Poes, P. Steijaert, Hontenisse. 4 tot 8 jarige merries. Aanhoudings bijdrage 75 en een zilveren medaille. Deze moeten op de Juni-keuring in 1913 vertoont worden met veulen. District III. 1 Mina, P. B. de Backere, St. Kruis; 2 Elza, A. Hoste, id.3 Vos, (Prin cesse), H. J. Aernoudts, Sluis 4 Bles, Alb. de Dobbelaere, IJzendijke 5 Robie, Ed. Deveneijns, id.6 Mina, G. H. Blondeel, Aardenburg7 Hardie, Alb. de Dobbelaere, IJzendijke 8 Mirza, Aug. de Milliano, Aardenburg en 9 Proone, J. Coppens, id. Plaatsvervangsters: 1 fanny, B. Thomaes, Hoofdplaat; 2 Fleurine de Liza, G. Buijsse, Biervliet3 Flora. F. Huijssen, Aardenburg; 4 Cateau, I. P. Risseeuw, Oost- burg 5 Flora, J. v. d. Meulen, sluis 6 Jean- nette, Wed. P. F. Modde, Schoondijke Meta, J. v. d. Meulen. Sluis 8 Bles, A. Herweijer, St. Kruis; 9 Phinette, Alb. de Dobbelaere, IJzendijke10 Snel, Arth. Bonte, St. Kruis 11 Fanny, P. de Bruijne, Oostburg 12 Hen- riette, P. Buijck, Retranchement13 Cora, W ed. I. Sanders, Sluis 14 Jans, Thomas Thomaes, Biervliet15 Fleur, Wed. A. Plasscbaert, Sluis 16 Laura, Cam. Cammaert, Schoondijke17 Flora, C. A. de Bruijckere, Breskens 18 Poes, Kinderen Leenhouts, IJzendijke 19 Cora. P. de Bruijne, Oostburg; 20 Poes, H. F. Temmerman, Hoofdplaat en 21 Fanny, C. W. Verplankeid. District IV. 1 Ethel, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 2 Alice, Ph. J. van Dixboorn, Axel 3 Sjora, id.; 4 Reine, wed. Jos. Daelman, Westdorpe; 5 Gusta, E. C. Dumoleyn, Sas van Gent6 Madam, B. de Deckere, Hulst7 Lies, Th. Roegiers, Sas van Gent; 8 hlorine, Ph. J. van Dixboorn, Axel; 9 Fortuna, C. van Waes, Zuiddorpe; 10 Coquette Nieu, E. J. IJsebaert, Axel. Plaatsvervangsters: 1 Marie, S. de Feijter, Axel2 Fanny, P. Dekker Fz., Axel3 bulma, E. C. Dumoleyn, Sas van Gent4 Emma, V. Boeding, Stoppeldijk5 Marianne 11, Pb. J. van Dixboorn, Axel; 6 Martha, Wed. b.Goos sens, Graauw; 7 Bavette, Pb. J. van Dixboorn, Axel8 Bertha, Th. Bruggeman, Nieuw Namen 9 Martha, A. de Bruijne, Ter Neuzen; 10 Let, C. L. Moerman, Graauw11 Bertha, Ding. Scbeele, Ter Neuzen 12 Loone, J. Aolleman, Graauw; 13 Biondine de Croye, Pb. J. van Dixboorn, Axel; 14 Oriflamme du losteau, Gustave van Waes, Westdorpe; 15 Martha, A. J. Cammaert-Buijsrogge, St. Jansteen 16 Flora, P. Steijaert, Hontenisse 17 Flora, P. Cortvriendt, Sluiskil; 18 Fanny, Th. Bruggeman, Nieuw- Namen 19 Lady, B. C. Puylaert, Zuiddorpe 20 Louise, lz. de Feijter, Axel21 Flora, B. C. Ysebaert, Axel22 Dora van Zuijenkerke, A. de Feyter Jz, Ter Neuzen en 23 Belle, Gebr. Coene, Axel. 9- tot 13 j a r i ge merries. Aanhou dingsbijdrage f 75 en een zilveren medaille. Deze moeten in 1913 vertoond worden met veulen, op Juni-keuring. District 111. 1 Miete, Aug. de Milliano, Aardenburg; 2 Lies, J. v. d. Meulen, tsluis 3 Cora, id.4 Meis. P. de Bruyne Oostburg. Plaatsvervangster1 Liza, lz. de Bruyne St. Kruis. District IV. 1 Lotte, E. C. Dumoleijn, Sas van Gent2 Flora, wed. Jos. Daelman, West- zwaarF wr-'-n >t ge "iet zoudt geleden. bebben, indien ik aan de stem van mijn geweten had gehoorzaamd en uit eigen beweging mij aan den rechter had overgeleverd. Eerst in den Hochmeistertoren zijn mij de schellen van de oogen gevallen. Toen andere menscben door mij in gevaar geraakten, toen die oude, brave Doodshoofd als een bloedend offer mijner lafhartigheid onder mijn voeten lag, toen werd't mij duidelijk, dat ik niet langer tegen den stroom kon oproeien, dat ik slechts anderen met mij in het verderf stortte. Maar ook toen wist ik, wat mij te doen stond, bet was, hoe donker de toekomst ook is, alsof mij een steen van het hart was gewenteld, toen ik een vast besluit had genomen. Ik heb je mijn plan verzwegen, maar heb geen oogenblik ge- aarzeld of getwijfeld. Ik heb een volledige, oprecbte bekentenis afgelegd en ben dientengevolge aan de' burgerlijke overheid overgeleverd. Ik geloof niet, dat men bij 't velfen van mijn vonnis er op letten zal, dat ik baron van Zaruba bij ongeluk heb ge- dood. Ik wilde mij slechts tegen hem ver- dedigen, hem ontvluchten. Maar hue het zij, ik zal in mijn straf berusten en de gevolgen van mijn blinden toorn dragen. (Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Brengen ingevolge artikel 37, in verband met artikel 12, le lid der Drankwet, ter openbare kennis dat bij ben is ingekomen een verzoekschrift om verlof tot den verkoop van alcokolhoudenden drank anderen dan sterken drank van JAN VAN DERLINDEN, klompen- maker, wonende te Ter Neuzen, voor het bovenlokaal van bet perceel plaatselijk gemerkt 7 en gelegen aan den Schuttershofweg. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is gesehied, kan ieder tegen het verleenen van bet verlof schriftelijk bij Burgemeester en Wetbouders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, 23 Juli 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester, L. WABEKE, Secretaris. Hervormcle Iierk. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Doopsbediening. Sluiskil. 9 u., dhr. H. J. v. d. Ouden. Axel. 9 u. en 2 n., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. 2 u., Ds. E. Raams Jr. Sas van Gent. 9j u., Ds. H. A. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Iierken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., S. Los, van Leerdam. Axel A. 9 u., Ds. Lammertsma. EI. 9 n. en 2 u., leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u„ Ds. M. Qijtenhoudt. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v.' d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. lir. Gereformeerde Iierk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. H. Jansen, van Leiden. JEvangelisatielokaal (Kloosterzande). Kloosterzande. 2 u., Ds. Lammertsma, van Axel. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., dhr. ,T. J. Itense.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 7