ASTHMA genezen door 2 flesschen ABDIJSIROOP. mo VLIEGDEMONSTRATIE op Zondag 28 en Haandag 29 door den gebreveteer den Vlicger V AN DEE BUHGr, 400® Staatsloterij. 3 pCt. TIJDGEESTBRIEFJES geven dsselfde rechten en prijsen als Staatsloten. Abdijsiroop, mJSXVX*. het uitlossen van 360,000 K.G. KOLEN. Niet voor de Waseh WHSI1TEBEIC I W E R SLA G. 3/4, 1/5 en 1/10 Tijdgeestbriefjes kannen voor de 5e Masse gesplitst worden. il@eiaiisg@w De kwelSingen van Eczema. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Directour der Nederlaudsclie Vliegvereeniging te GilzeHUjeii, op het Vliegterrein van den heer KAMI EL BAUWENS te Overslag—Wachtebeke, des na- middags te VIJF ure. en de openbare meening is zeer sceptisch ten aanzxen van de mogelijfeheid, dat de werkelijke daders hunne straf zullen ondergaan. De burgemeester van New-York, Gaynor, heeft de potitie voorgehouden, dat aan de wrijving tusscben haar en het openbaar ministerie een ein'de moest komen. De commissaris Waldo en de adjunct-commissaris van politie Doughertz begaven zich hierop naar den ambtenaar van het openbaar ministerie, Whitman, om dezen te veiklaren dat nij van hunne medewerking kan verzekerd zijn. Eene tot stand gekotnen ver- eeniging van burgers heeft den heer Whitman te kennen gegeven, dat hij over elk bedrag kan beschikken, dat hij voor de opsporing der mis- dadigers uoodig heeft. Een schat. gevonden. Twee jongens hebben bij het dorp Ghepina, in het Russische gouvernement Poltawa, een schat uit het zand opgegraven n.l. 450 gouden voorwerpen, wegende 20 K.G. en 15 zilveren voorwerpen: schotels, bekers, munten en wapens, van Perzischen en Byzantijnschen oorsprong, uit de 4e en 7e eeuw. De oudbeidkundigen taxeeren de waarde van het gevondene op een millioen roebels, doch de waarde aan goud en zilver wordt op 100.000 roebels geschat en daarvan komt aan de vin- ders de helft toe. Bij een bergbeklimming van den hoogen Eder bij Innsbruck is Dindagmiddag mevrouw Belli end uit Gharlottenburg in het bijzijn van haar man in een 200 meters diepen afgrond gestort. De ongelukkige was onmidd"ellijk dood. De uitwerking van de sociaal-democratische jenevei-boycot is in Duitschland zeer merkbaar. In September 1909 heeft het sociaal-demo- cratisch partijcongres te Leipzig besloten, alle arbeiders uit te noodigen, om het gebruik van gedistilleerd te vermijden. In 1907/08 werden 3,981,900 H.L. spiritus gestookt en 2,389,600 H.L. voor drankbereiding gebruikt. In den tijd van 1 October 1909 tot einde Juni 1912 is in vergelijking met die cijfers de productie met l,o06,400 H.L. alcohol verminderd. De afzet aan gedistilleerd voor dranken is in den- zelfden tijd met 1,410,900 H.L. verminderd. lit een hectoliter zuiveren spiritus voor drank woideu gemiddeld drie hectoliters jenever bereid. Het eigenlijke gebruik is dus in 31 maanden -altijd in vergelijking met 1907/08 met 4,23 millioen H.L. verminderd, dat is voor heel Duitschland per maand met ongeveer 136,000 H.L. en per dag met ongeveer 430,000 L. sterken drank. Zondagmiddag is aan het station te Takowa een formeele veldslag geleverd tusschen politie- agenten en twee bandieten. Des middags 2 uur ontving de naburige politiewacht de mede- deeling, dat twee verdachte individuen naet den avondtrein wilden vertrekken. De politie hield een waakzaam oog en zag twee personen een coupee binnengaan. Even voor het vertrek begaf zieh de commissaris van politie met een agent in de coupee en eischte van hen zich te legimiteeren. Daar zij noch een pas, noch le- gimitatiepapieren bij zich hadden, verzocht de politiebeambte hen uit te stijgen en mede naar het bureau te gaan. Zij ga'ven op Mielenk en Josefowitch te heeten en afkomstig te zijn van Lodz. Toen de trein zich in beweging zette deed Mielenk een sprong met het oogmerk in de in beweging zijnde trein te springen. Te- gelijkeitpd had ook Josefowitch zich loscerukt. loen Mielenk zag, dat hij van alle zijden door gendarmen en politie-agenten werd omsingeld, bleef hij staan en vuurde uit zijn mauser-revolver een aantal schoten af, die echter geen van alle doel troffen. Ook een tweede revolver schoot hij leeg, terwijl hij de laatste kogel zichzelf door het hoofd joeg. Met bloed overdekt viel de bandiet in het water. De gendarmen haalden hem er uit en brachten hem naar het bospitaal, waar bleek, dat zijn wonden doodelijk wareu. Op hem werden nog 400 patronen gevonden. Ondeitusscben was Josefowitch over het veld gevlucht, doch ook hij werd door een aantal gendarmen achtervolgd. Toen hij geen uitweg meei zag bleef hij staan en schoot zich een kogel in de borst. Hij bleef op de plaats dood. V an de politie-beambten werd de commissaris zwaar gewond. Zondagavond wandelde een 46jarig persoon met zijn vrouw en drie kinderen benevens do^ een kindje van negen jaar te Brussel. Toen ze een straat wilden oversteken, kwam van beide kanten een automobiel aan. De eene wilde uitwijken waardoor beide voertnigen in de groep wandelaars stortten met de meest noodlottio-e gevolgen. Den vader werd de borst tusschen een mum- mi een auto ingedrukt. Hij was oogenblikkelijk een lijk. Zijn vrouw werd ernstig aan een been gewond. Twee kinderen waren op den grond geworpen, terwijl de kleine, die zich bij hen nad gevoegd onder een der voertnigen lag. Ze had een been gebroken en over heel het Iichaampje wonden gekregen. De oudste werd niet gewond, maar wegens den schrik vreest men voor haar geestvermogens. Een zonderling verhaal omtrent kapitein Smith. De Londensche correspondent van de Tel. schrijft d.d. 23 Juli Wij zijn nog niet precies in den stillen tijd, maar de komkommers beginnen al te groeien. Te New-Ybrk smult mdri vblgens edn be- richt aan de /Daily Telegraph'' reeds aan een flinke. Het is niets minder, dan dat aldaar iemand kapitein Smith, den gezaghebber van de litanic tot d'e slachtoffers dier ramp ge- rekend, op straat is tegengekomen en aange- sproken heeft. Dat geluk overkwam 'n zekeren kapitein Peter Pryal, die beschreven wordt als „een der oudste zeevaarders van Baltimore", welbekend in Amerikaansche scheepvaartkringen. Hij kende kapitein Smith heel goed en voer met hem, toen de doodgewaande zeeman gezagvoerder van de //Majestic" was. Terleden week wandelde kapitein Pryal door de Baltimore- en St. Paul'sstraten van New- ork, toen hij kapitein Smith zag aankomen. Hij ging op hem toe en zeide//How are you?" Kapitein Smith antwoordde//Hdt gaat mij goed, Pryalmaar houd mij niet op,' want ik heb zaken te doen". Doch Pryal liet hem zoo gauw niet schieten, volgde hem op den voet naar het station, zag hem 'n kaartje voor Washington koopen en terwijl kapitein Smith door het hek ging, herkende hij Pryal opnieuw en zeide//Wees gegroet, scheeps- maat, tot wij elkander weerzien." z/Zij mogen mij voor mal of een helderzie- ner houden", zeide kapiteiu Pryal, //maar ik geloof hetgeen mijn eigen oogen zagen. Ik heb mij niet kunnen vergissen, want daarvoor kende ik kapitein Smith veel te lang en ook zonder zijn baard zou ik hem herkennen. Het is mijn stellige overtuiging, dat hij gered en op een geheimzinnige manier naar de Veree- nigde Staten gebracht werd. Ik ben bereid, mijne ervaring onder eede te bevestigen." De correspondent van de //Daily Telegraph" merkt nog op, dat kapitein Pryal een eenvou- dige burger is, geheelonthouder, trouwe kerk- ganger 6n bovendien iemand, die voor zich geen ruchtbaarheid begeeren kan. Dat alles neemt niet weg, dat zijn heele verhaal naar komkommer smaakt. Hoe kon kapitein Smith gered zijn geworden, zonder dat daarvan iets uitlekte Hij kan onmogelijk naar de kust zijn gezwommen, noch na die ontzettende ramp, aan zijn schuld geweten, nog waarde aan zijn leven hebben gehecht. Het moet een zaak van mistaken identity zijn. Er gelijken wel meer twee personen sprekend op elkander. Onlangs werd te Londen een vrouw voor den politierechter gebracht, die volgens een agent van politie in Hyde Park heeren aanhield. Een man getuigde echter onder eede, dat zij zijn echtgenoote was, en op de getuigenis werd zij onder borgtocht vrijgelaten. Achteraf bleek, dat de man een meineed had gedaan om de vrouw uit de gevangenis te bouden. Deswege is hij veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met dwangarbeid. Mejuffrouw de Weduwe L. A. EdelmannQuellijnstraat 121 te Amsterdam, schrijft ons „lengevolge van influenza ben ik gaan lijden aan asthma, waarmede ik 4 jaar sukkelde. Ik had het altijd vreeselijk benauwd op de borst, kon geen zwaar werk verrichten, zoodat het mij b.v. onmogelijk was om een trap op te loopen, of een matje te kloppen. 'sNachts sliep ik niet en ik wenschte iederen dag dat de dood een einde aan mijn leven zou maken. Op aanraden van een vriend ben ik met de Abdijsiroop begonnen, welke ik kdcht bij den drogist J. v. Vlijmen, Bilderdijkst.raat 45. Ik ben van mijn asthma volkomen genezen, dank zij de 89 het onfeilhare middel tegen Asthma, Kinkhoest, Bron chitis, Influenza, Pleuris, Verkoudheid en alle Borst-, Keel-, en Longaandoeningen. Voorfcomt de Tering. 550 gr. f 2;»van 1000 gr. 3,5Q. handteekening van den Geh. Agent L. I. Akker, Prijs per flacon van 230 gr. 1,van Eischt rooden band met handteekening Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Apothekers. a Het Bestuur der Kolenvereeniging //DE HERLEAING" te Axel, zal op iEaHepdaig S7 J is 1 i e» k.j's namiddag om half twee nre, bij G. Giltjamse, trachten aan te besteden, onder hare leden Yoorwaarden te verkrijgen bij den heer P. v. d. Welle, Penningmeester. Namens het Bestuur, De Secretaris, F. DIELEMAN Fz. Ondergeteekende maakt hekend zijn ontslagname als lloofdagent van de Algemeene Paarden- en Veever- zekering Maatschappij, gevestigd te '.■V GravenhageStolherglaan (i. JDirecteur D. P. L IN 1HO JJT. J. E. WOLFERT, Hontenissef Lamswaarde. De kwellingen en pijn, die eczema (prikke- lende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lijder. Zoodra de patient warm wordt begint de huid onuitstaanbaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om de huid op de aangedane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uit'oreekt op de hauden en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwellend doch zal bet zich bovendien di'kwijls spoedig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga. Zij is zeer verkwikkend en verzachtend, en reeds de eerste aanwending geeft een opmerkelijk gevoel van verlichting. Al naarmate met de toepassing der zalf wordt doorgegaan, heelen de jeukende inzinkingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is een doos voldoende om een duurzame genezing te bewerkstelligen. Foster's Zalf kent zijns gelijke niet voor eczema, aambeien, puisten en gordeluitslag, schurft, of eenige andere jeukende huidziekte. Zie toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10, voor zes doozen. Uw messen en vorketi, pollen en panoeii zullen na met behandeld te zijn, even hard glimtnen als een spfegel D A G E N Voorm. Nam. Zaterdag 27. Juli 0.42 1.5 Zondag 28 n 1.26 1.45 Maandag 29 2.4 2.22 Dinsdag 30 2.39 2.55* Woensdag 31 3.12 3.28 Donderdag 1 Augustus 3.43 3.58 Vrijdag 2 4.15 4.30 \rerkiijgtbaar llotterdvini a/h Hoofdkantoor Wijnhaven 15 te Tev Neuzen bij D. HARTOG Hoofdagent, A. CASTELE1JN, J. GOUDSTIKKER, P. KA AN, A. J. LAURETte Sas van Gent bij KLEINCUYLEte Axel bij F. ORLEBEKE, Nieuwstraat 54e te Hoek bij Ter Neuzen bij H. VAN DOESELAAR, Wijk A 136; te Sluiskil bij A. J. FAAS; te Zaamslag bij J. M. DE AOS; te Ter Hole bij JACOBUS ROMBAUT, Wijk H 27 te JToewacht bij E. M. F. YERMANDELte Philippine bij A. LAURETv. d. BOGAERT. V I i" Mej. L. A. Edelmann (volgens portret). c, (APEN ZEEP)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2