Laatsts Berichten. stonden aan de deur te praten. D0 juffrouw die afstapte en de fiets binnen wilde plaatsen, kreeg van een der heeren heel galant ten antwoord ,/Ga uw gang maar, dame, we zullen wel even opletten Deze in de stellige meening dat ze met de eigenaars der zaak of een paar bedienden te doen had, maakte van de weiwil- lendheid dankbaar gebruik. Om even later tot de ontdekking te komen, dat de beide heeren met de fiets waren verdwenen. De daders zijn onbekend gebleven er loopen zooveel nette heeren in onze drukke winkelstraten. -Te Oranjewoud is Woensdagnamiddag de fiOjarige weduwe Z., die bezig was groote boonen te plukken, tengevolge van de hitte overleden. Donderdag is er een opengesneden ledige postzak, afkomstig uit Meppel, gevonden aan de spoorlijn tusschen Wijster en Hoogeveen. Enkele dagen geleden is gelijk gemeld een dergelijke zak tusschen Beilen en Wijster gevonden. Concurrence Een paar concurreerende verlofhouders op een mooien en drukken buiten- weg in t Limburgsche, lieten niets onbeproefd om de klanten aan te lokken door allerlei re clame mooie stoelen en tafeltjes buiten, een gramofoon, die aardige deuntjes speelde en zangen weergaf, schaduwrijke boompjes voor de deur eufin, alles wat ze konden verzinnen, werd aangewend. Einaelijk had Jansens 't idee om een prachtig uithangbord te laten schilderen. Vroolijke gasten werden er op afgebeeld met opgeheven glazen en daaronder las men z/Nergens is 't bier Lekkerder dan hier." Willems, de concurrent, die een paar huizen verder was gevestigd, bestelde een schilder en iiet s nachts leukweg aan 't vetsje toevoegen u Een huis of drie van daan In den vergulden haan." In het begin van April werd te Tiel aan- gifte gedaan van de geboorte van een kind, waarvan het gerucht al spoedig vertelde, dat het een onderschoven kind was, geboortig uit een ongehuwde vrouw in het naburige dorp Ravens waaij (gemeente Maurik). Ambtshalve heeft de kantonrechter te Tiel in de laatste civiele zitting van het kantonge recht als voogden van het kind aangewezen den vader en den broeder van het Ravens- waaijsche meisje. Met belangstelling wacht men af, wat nu verder de loop dezer ongewone zaak zal zijn, nu de voogden het beheer over dit kind kunnen doen gelden. (Tel.) Ook een buitenkansje Bij de Kamer der Rijksveldwacht te Dor drecht, vervoegde zich een zekere J. V., stoker, vroeger wonende te Sliedrecht, die mededeelde waarsehijnlijk nog een vonnis van 3 dagen te- goed te hebben, doch van welk kantocgereeht wist hij niet. Bij onderzoek bleek, dat hij niet een, maar 7 vonnissen tegoed had en wel3 vonnissen van het kantongerecht te Sliedrecht dd. 28 Maart 1912, respectievelijk fl of 3 dagen, f of 3 dagen, f 7 of 3 dageneen vonnis van het kantongerecht te Sliedrecht dd. 28 December 1911, 5 of 3 dagen; 2 vonnissen van hetzelfde kantongerecht alsboven dd. 14 Maart 1912, ieder vonnis 5 of 3 dagen en een vonnis van bovengenoemd kantongerecht dd. 18 April 1912, f 8 of 3 dagen hechtenis, Mijnheer dacht alzoo slechts 3 dagen op zijn kerfstok te hebben, maar hij bad er 21 dagen op staan. Een buitenkansje. Een eigenaardige vorm van poging tot chantage wordt tegenwoordig toegepast in die streken van ons land, welke om haar natuur- schoon veel reizigers trekken. Voornamelijk geldt het streken, welke veel door automobilisten bezocht worden. Minder gefortuneerden be- hoeven zich niet ongerust er over te maken. De zaak is deze. Sommige dames van de demi-monde hebben een nieuw middel bedacht, om in aanraking te komen met heeren uit den gegoeden stand. Zij posteeren zich daartoe met een rijwiel op een weg? waar veel auto's passeeren en op een in het oog vallende plaats. Te voren hebben zij zorgvuldig een vetvlek op haar rok aangebracht, b.v. van kettingsmeer. Nu worden alle naderende auto s nauwkeurig bespied. Auto-taxi's kunnen ongemoeid passeeren. De wacht is op een luxe-automobiel, liefst met e'en enkelen heel er in. Het geoefende oog weet met groote zekerheid het slachtoffer te kiezen. Dezen wordt verzocht te stoppen, hij geeft ridderlijk en onmiddellijk gehoor aan het verzoek van de elegante dame, en dan wordt hem beleefd een weinig benzine gevraagd, om de vlek weg te maken. Het is natuurlijk slechts een list, om een gesprek te kunnen aanknoopen. Tot welke gevolgen dit leiden kan, Iaat zich verder gemakkelijk raden, het kan leiden tot een gewoon liefdesavontuur of tot chantage, soms ook tot niets. De galante ridder loopt echter groot gevaar in een eigenaardige houding gesnapt te worden, daar hij al niet minder kan, dan zelf zijn best te doen op de vlek. Dat brengt de hoffelijkheid jegens het zwakke geslacht mede. Hooioogst in Eriesland. Deze was in lange jaren niet zoo rijk als dit jaar. Werd eerst door het natte weder een groote hoeveelheid gras ingekuild, later kwam het echte hooiweder. De tweede snede bleek nog ruimer dan de eerste te zijn en de derde snede het gras groeide zoo snel, dat deze snede ook reeds gedeeltelijk binnen is is niet veel minder. De boer heeft zijn 3chuur vol blank en geurig hooiin menig geval moet hij nog hoopen op het erf zetten. En dat alles nog buiten de groote hoeveelheid ingekuild gras. (De Veldbode.) Rind-moordenaar. Te Lutterade (L.) vroeg de lOjarige H. K. aan zijn schoolkaraeraad G. uit Krawinkel, van gelijken leeftijd, hem een sigaret te geven. G. weigerde zulks. Op de herhaalde vraag van K. haalde G. een pennemesje voor den dag, en onder de woorden //daar heb je er een" stak hij met het mesje naar zijn kameraad. Deze wankelde en viel op den grond. Toegeschoten hulp mocht niet meer baten. Het arme jongetje was in het hart get.roffen. De geneesheer kon slechts den dood constateeren. (L. K.) Te Leiden is iemand, die daar Vrijdag een kamer huurde, denzelfden daar nog ver- dwenen met medeneming van eenige gouden ringen, een paar diamanten oorbellen en een gouden horloge, welke voorwerpen hij bad ont- vreemd uit een kistje, dat zich in een kast op zijn kamer bevond. Vrijdagavond wilde het vijfjarig zoontje van schipper P. v. d. E. uit Rotterdam, die tijdelijk in de haven te Eindhoven is gestation- neerd, op een in beweging zijnde verhuiswagen spriDgen. Hij viel en kwam onder den wagen. Het kind is bijna dadelijk aan de gevolgen overleden. Bijgeloof. -Naar aanleiding van bezwaren van Grieksche handelaars en kooplieden om hun goederen toe te vertrouwen aan het stoom- schip Charon, van de Kon. Ned. Stoomboot Maatsehappij te Amsterdam Charon was de bekende figuur uit de onderwereld in de mytho- Iogie heeft de reederij den naam veranderd in Jason. (Hbld.) Vrijdagnamiddag half zes waren twee zoontjes van den vleeschhouwer Grintjes, aan de Dwarsgang te Dordrecht, in de Merwede gaan zwemmen. De jongste, een knaap van 8 jaar, is daarbij verdronken. Zijn ouder broertje, 10 jaar oud, stelde nog pogingen in het werk tot redding, maar liep zelf groot gevaar. Op het oogenblik, dat hij de handen omhoog stak, wisten audere personen hem te grijpen, waarna hij in de woning van den werkmeester der hoefijzerfabriek Hippos" gebracht en daar liefderijk opgenomen en te bed gelegd werd. De geneesheer Dr. P. Romijn verleende de noodige hulp. Het lijk van den verdronken knaap is nog niet gevischt. Donderdagavond hebben eenige kostheeren te Tilburg een misplaatste grap uitgehaald in hun kosthuis aldaar. Een hunner heette overleden te zijn en zijn lijk lag te bed. Er werd een doodkistenmaker ontboden, om de maat der doodkist te nemen. Toen deze zijn werkzaamheden wilde aan- vangen, sprang eensklaps de schijndoode van het bed en vuurde een revolver af. In een minimum van tijd stond de dood kistenmaker op straat met doodsangst op het gelaat. De kostheeren werden ter verantwoor- ding ontboden bij de politie. (Tel.) Door de strandpolitie te Wijk aan Zee is een zwervelinge van vreemde nationaliteit aangehouden. 'tis een 17jarig meisje, blijkbaar zeer over- spannen, dat, toegesproken in 't Fransch, Engelsch, Duitsch, Russiscb en Poolsch, hierop geen verstaanbaar antwoord gaf. Nu eens rookte ze kalm tientallen sigaretten, een oogen blik later balde ze de vuisten en keek ze met wilde oogea de nieuwsgierigen aan. De Watergraafsmeersche politie heeft, zoo wordt uit Amsterdam aan de //N. Ct." ge meld, Woensdag op aanwijzing van eenige bur gers een gviezelige vondst gedaan. Omstreeks twee uur kwatnen deze personen aan het po- litieposthuis meedeelen, dat zij in de Ringvaart het geheel naakte lijk van een flink gebouwd man drijvende hadden gezien. Toen het door de politie was opgebaald, bleek het te zijn van een 40 a 50jarige persoon en kwam men tot de ontdekking, dat aan het lijk de beide beerieu en het linkeroog ontbraken. Het door een zware donkerbruinen baard omringde gelaat was overigens ongeschonden en is dan ook nog wel te herkenuen. De beenen zijn later ook gevischt en zijn vermoedelijk afgesneden door de scherpe kiel van zandbakken. Het lijk is lerkend. De schat der zeeraovers. Twee dames, mrs. Barry Till en miss Da vies laten te Plymouth let s.s. ,/Melmore" uitrusten, om een schat, die op het Kokoseiland in de Stille Zuidzee begraven is, te gaan opsporen. Dit eiland ligt, zoo luidt de eenigszins duistere aanwijzing, ongeveer 500 zeemylen ten Zuid-Westen van Panama en is reeds het doel van meer expedities geweest, maar met weinig resultaat. De zeeroover Bonito, zoo luidt het verhaal van den schat, die jarenlang de West-lndische eilanden brandschatte, had ten slotte in Mexico 12 millioen dollars of 30 millioen gulden geroofd en zich daarmee naar het Kokos eiland begeven om daar het geld te begraven. Bij die gelegenheid moeten de zeeraovers ouder- ling aan het vechten zijn geraakt en elkaar zoo hevig hebben toegetakeld, dat niet een er het leven afbracht. Veertien jaren later werd de Spaansche gouverneur uit Peru verdreven en viuchtte met 50 millioen gulden naar Callao, waar hij aan boord ging van het Engelsche schip //Mary Dier." De kapitein en de bemanning van dit schip brachten den Spanjaard om en begroeven zijn schat eveneens op het Kokoseiland. Kort daarop werd de //Mary Dier" door een Spaansch oorlogschip aangehouden en de kapitein en bemanning werden doodgeschoten, toen zij niet wilden aanwijzen waar zij het geroofde geld hadden begraven. Sedert hebben verscheidene reeds op het Kokoseiland naar schatten gedolven, en eenige duizenden goudstukken moeten er ook gevonden zijn, maar de eigenlijke schatten vond nog niemand. Een Duitscher heeft 16 jaren als Robinson Crusoe op het eiland geleefd, het geheel omge- graven, maar niets gevonden. Het is te vreezen dat de 2 Engelsche dames goed naar kwaad geld zullen werpen. De moord op den speeihuishouder Rosenthal. De New-Yorksche officier van justitie Whit man heeft de hulp van den bekenden particulieren detective Burns ingeroepen, omdat hij er aan wanhoopt, door middel van de politie de moor- denaars van Rosenthal in handen te krijgen. Een aantal notabelen van New-York hebben een inschrijving geopend, om de kosteu van dezen detective te betalen. Mr. Whitman keurt de onactiviteit van de politie in deze zaak ernstig af, die volgens hem, een der schandelijkste moorden is in de geschiedenis van NewYork. Aan verschillende journalisten verklaarde mr. Whitman Na een onderzoek van 4 dagen heeft de politie zoo juist de verrassende ontdek king gedaan, dat de moordenaars zich bediend hebben van een grijze automobiel. Verder zegt hij //Op ons rust de verant- woordelijkheid de moordenaars te ontdekken, want de stad en de Staat hebben ons de macht en de middelen verleend een dergelijk werk te ondernemen." Volgens de dagbladen moeten de namen der ware moordenaars bekend zijn bij de geheele nachtwereld van New-York, terwijl nog geen enkele arrestatie is gedaan. De //Evening Post" zegt, dat de namen der moordenaars in de spelerswereld van mond tot moud gaan en dat men openlijk verklaart, dat zij de stad nog niet hebben verlaten. De //Globe" voegt hier aan toe, dat minstens 2 of 3 hunner openlijk in de tweede of derde avenue hebben gewandeld tijdens het- onderzoek plaats had en dat zij werden opgemerkt door spelers. Hun moorde- naarsloon moet hun betaald zijn in een ^zeker cafe in de buurt van de tweede avenu, een der plaatsen van bijeenkomst van de misdadigers uit East Side. Intusschen vraagt elk eerlijk burger zich met verwondering af, waarom de politie-luitenant Becker gewoon in functie blijft. Burgemeester Gaynor drukt in een brief zijn verwondering uit over het feit, dat Becker met zijn slachtoffer had gedineerd. Deze brief wordt in de //New-York World" scherp gehekeld. z/De burgemeester toont zich eenvoudig ver- ontwaardigd dat luitenant Becker met een schurk als Rosenthal gedineerd heeft". z/De brief van burgemeester Gaynor aldus besluit het blad moet de uitwerking hebben van een versterkend middel voor elk bedorven poJitieman, want het schrijven is een bewijs dat de burgemeester zich liever bezig houdt met een kwestie over de tafeletikette van de politie, dan over den moord op een verklikker". Intusschen is de detective Burns onmiddellijk met zijn arbeid aangevangen. Hij heeft Saphiro en Lisby de twee gearresteerde eigenaars van de bewuste automobiel in verhoor genomen, die nog al gewichtige mededeelingen schijnen te hebben gedaan. Burns heeft daarop onmiddel lijk zijn mannetjes uitgezonden om de wijken van East Side te doorzoeken. William Busby, een der leden van het orkest van een reizend tooneelgezelschap, kwam een dezer dagen te Melbourne aan, waar hij de onverwachte tijding ontving, dat hem een legaat van 84,000 gulden was nagelaten. Twee jaar geleden had Busby een kind het leven gered, dat van de Chelsea Bridge in de Theems was gevallen. De vader van het kind had hem toen 120 gulden ter hand gesteld, met de bijvoeging//Later zult gij nog wel meer van mij hooren." De daukbare vader heeft woord gehouden. Vandaar het onverwachte legaat voor den mu- zikant, die dit bedrag zeer goed zal kunnen gebruiken. Op het strand van Yarmouth heeft men bet lijk van een meisje gevonden, dat blijkbaar vermoord was, want men had haar kousen uitgetrokken en haar daarmee verworgd. Het lijk werd herkend als dat van Dora Grey, 16 jaar oud, een wees, als kind aangenomen door haar 2 tautes, met wie zij op de badplaats vertoefde. Dora was een krachtig ontwikkeld meisje, maar op de plaats waar het lijk lag, was geen spoor van een worsteling in het zand waarneembaar. De politie is daarom van meening, dat zij ergens anders is vermoord en dat men het lijk toen aan het strand heeft neergelegd. Van den dader is nog geen spoor gevonden. De //Franconia," een stoomschip van de Cunard-Lijn, heeft in Engeland bericht gebracht, dat zij een week geleden midden op den Oceaan het oude houten gevangenisschip //Succes" door middel van draadlooze telegrafie gepraaid had. De //Succes" was toen 66 dagen geleden uit Queenstown naar Amerika vertrokken en had voortdurend met stormen te kampen gehad. De proviand begon op te raken, en de gezag- voerder had gevraagd, om hem uit New-York water, vleesch en meel te zenden, daar de be manning anders honger en dorst zou moeten liiden. De /Succes" is het oudste groote zeilschip, dat nog in de vaart is. Zij is in 1790 te Moulmein in Burma van teakhout gebouwd, heeft veie reizen als Oostindievaarder gedaan en is in den ouaen tijd dikwijls met hare zeven kanonnen met zeeraovers slaags geweest. In het midden van de vorige eeuw lag het schip in Austraiie op de reede op het oogenblik, dat daar de goudvelden ontdekt werden. De heele bemanning en alle passagiers liepen van boord weg, en de reeders verkochten het schip aan de Engelsche regeeriug om als gevangenisschip dienst te doen. Veie misdadigers van de goud velden hebben in hare cellen opgesloten gezeten, en in dien tijd kreeg de Succesden bijnaam van de Hel van den Oceaan. Wat het schip nu in Amerika gaat doen, blijkt 'ons niet. De bemanning, die op het oogenblik op het schip is, gelooft naar de „Franconia" verder bericht dat het aan boord spookt en durft 's avonds niet naar beneden te gaan. In. het gesticht voor krankzinnige mis dadigers niet ver van Turijn heeft een dezer nachten een //griezeiige" gebeurtenis plaats gehad, die gelukkig nog goed is afgeloopen. De aldaar verblijvenden waren rustig te bed gegaan, maar te middernacht stonden ze plot- seling alien op en sloegen hnilend en brutlend alles stuk wat hun onder de handen kwam. Vier bewakers namen ze gevangen, terwijl de vier andere in doodsschrik outvluchtten en de politie waarschuwden. De krankzinnige misdadigers bouden een der bewakers in een zak en sleepten hem op het dak. Onderwijl waren anderen in de kamer der wachters gedrongen, waar ze zich met de aldaar gevonden revolvers en messen wapenden. Toen nu gewapende macht voor het huis verscheen, dreigden de verdwaasden, den ge- bonden bewaker van het dak te zullen werpen en zelf van hun wapenen gebruik te zullen maken, als de politie geweld gebruikte. Er zat dus niets anders op, dan vriendschappelijk met de gevaarlijke heeren te onderhandelen, waarmee het incident ook waarlijk zander bloedvergieten afliep, maar dat toch de Regeering bewezen zal hebben, dat die inrichtingen scherper bewaakt moeten worden. Een wondermaag houdt een jonge dame te San Rafael, in den Amerikaauscken staat Californie, :er op na. Zij had de dwaze gewoonte alles wat zij in handen kreeg, in te slikken en ondervond daar nooit nadeel van, maar eindelijk kreeg zij maag- pijn. Men onderzocht haar met x-stralen en achtte een operatie noodzakelijk. Deze had plaats en nu kwamen voor den dag 108 haar- spelden, 55 veiligheidsspelden, 21 gebroken naalden, 5 pruimenpitten, 26 knoopen, 40 spijkertjes, een krain, 6 tanden van kammen en 104 overblijfselen van dingen die niet meer te herkennen waren. De operatie gelukte voor- treffelijk en de jonge dame, die miss Hiller heet, is nu weer goed gezond. Door den Raad van Beroep voor de Onge- vallenverzekering is heden uitspraak gedaan in de zaak van P. G., te Ter JNeuzen, waaroij de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd ver- nietigd, en aan G. met iugang van 26 Febr. 1912 eene rente toegekend van 28 cent per werkdag. Het beroep van wed. G. A. M. de B., te Koewacht werd niet ontvankelijk verklaard. Tegen de verkiezing van leden voor het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Middelburg, welke Woensdag gehouden is, is van confessio- neele zijde protest aangeteekend. Zooals men weet werd bij deze verkiezing door voorstanders van evenredige vertegen- woordiging de overwinning behaald. Te Kruiningen is Zaterdag gearresteerd de 27jarige handelsreiziger uit Middelburg, die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van een rijwiel, ten nadeele van zijn patroon, het plegen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2