H.H. Landbuwers Tandarts MEIER „De Gfoedkoope Winkel" Cpsnlare Verkcoping. Cpencare Yerkcoping. fm 'S Bergplaats voor VLAS. 3000 kilo liBst Weifleliooi, Advertentien. Ongeveer 4 hecta-ren welgewassea GERST, IX o P. Bieleman. Laatste Barichfen. en verdere Huishoudelijke Artikelen. H. YERHOEYEN, Noordstraat 70. Gias-, Porseiein-, Aardewerk Ongeveer 10 Hectaren Haver, D/2 Tar we, Er wordt gemeld, dat Dinsdagochtend een ontploffing plaats had in de Denabryand Cadry- mijn nabij Conisbrough-Castle, dat Maandag door den Koning bezocht werd, op zijn reis naar Wentworth Woodhouse, de verblijfplaats van Earl Fitzwilliam. Er wordt gemeld, dat 22 personen zijn gedood en dat het aantal gekwetsten onbekend is. Graaf Robert de Montesquiou wilde eenige dagen geleden in zijn landhuis in Vesinet (Parijs) een groot tuinfeest geven, waarop twee tot drie honderd gasten genoodigd waren. Yertoond zou worden een blijspel van Verlaine door niemand minder dan door artiesten van het Huis van Moliere, terwijl de bekende juffrouw Rubinstein enkele dansen zou uitvoeren. loen de groote dag echter aanbrak, verscheen een dertigtal gasten. Wat was het geval Een z/grappen maker" had verscheiden dagbladen voor de daartoe bestemde rubriek een berichtje doen toekomen, dat van den beer De Montesquiou zelf afkomstig scheen en waarin de partij wegens het weer werd afgezegd. Daar inderdaad°het weer ge'durende den Jaatsten tijd slecht was geweest, twijfelde men niet aan de echtheid der mededeeling en slechts de menscben, die slordig hun blad gelezen hadden, hadden aan de uit" noodiging gehoor gegeven. Men begnjpt de'ontgoocheling van den gast- heer. Deze heeft tegen den onbekende een klacht ingediend. Inderdaad verricht by daar naar hi] meedeelt, een daad mee van openbaar belang, daar zulke personen voor de maatschappij onmogelijk en zeifs gevaarlijk zijn. Parijs beeft meer van dergelijke grappen- makers geiust. Lemice Terrieux was bekend onder hen. Hij heette eigenlijk Paul Masson. Dit zonderlinge individu maakfe er zijn werk van, maaltijden af te zeggen of de menschen tot denkbeeldige ontvangavouden uit te noodigen. Juist, als de gastheer en gastvrouw aan de bebloemde tafel hun gasten wachtten hadden ze de beste gelegenheid, de genoegens der stilte te ondervinden, of als de heer des buizes op pantoffels met een pijp bij de kachel was ge- kiopen, werd hij opgeschrikt door dames en heeien in avondtoilet. Of wel, bij menschen, die er niet aan dachten, van woning te ver- anderen, verscheen een reeks verhuiswagens vooi de deur of de dienstbode werd opgeschrikt dooi een overvloed van bloemen, boopen tapijten of scheepsladingen vaatwerk, die daar op be- stelling werden afgeleverd. Natuurlijk moet men met de Parijsche levenswijze rekening houden, om zulke gevalletjes te kunnen be- grijpen. De hongerkuur, door de Londensche kies- rechtvrouwen in de gevangenis op zich zelf foegepast, heeft succes gehad. In Maart sloegen de dames de ruiten van groote winkels" te Londen stuk, omdat zij haar zin niet kreoren lnzake^het kiesrecht. Zij werden tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar weigerden te eten. Na haar een tijd larnr kunstmatig te hebben gevoed, gaven de autori- teiten er de brui van om de dames langer op staatskosten op geklutste eitjes met melk te tiakteeren, daar zij weigerden gewone cevan- geniskost te eten. Een 50tal zijn weer in vrijheid gesteld. Een Franscb geneesheer, Dr. Regnault, manne-arts le klasse, die in het hospitaal te te Saint-Mandrier, bij Toulon, wegens een lies- breuk aan de linkerzijde was opgenomen, heeft het duiven bestaan, zichzelf in tegenwoordigheid van verscheidene coliega's te opereeren. Dr. Regnault een zeer kundig chirurgijn begaf zich naar de operatiezaal en bracht daar zijn voornemen ten uitvoer, onder het toezicht der geneesheeren Gastines en Dufour. De operatie, die om 3 unr begonnen was, emdigde om half vijf. Haar langen duur is voor een deel toe te schrijven aan de omstan- digheid dat er fotografische opnamen van werden genomen. Dr. Regnault doorstond de auto-operatiedapper zijn toestand is bevredigend. Enscliede. In verband metde weversstakino1 kan worden medegedeeld dat op verzoek van eenige leden van Patrimonium om een onder- boud met de firma Van Heek Zonen over de staking te Ilichtersbleek de firma zulks toestond. De firma V an Heek bleei bij haar voorstel om hen die door het werken op weefgetouwen zich benadeeld achten, op 4 getouwen konden worden geplaatst dock zulks kon slechts leidelijk geschieden. De looneisch werd evenwel niet ingewilligd. Op de daarop gevolgde vergadering der staken- de wevers onder leiding van een organisatie der besturen werd besloten Maandag den arbeid te hervatten. Gemeentepaad wan Axel. ookrah;er-VaenkDrielSmieS' enWolfert; W Afwezig de heer Dregmans. a °P®ning, der vergadering worden de notulen der 1 n r°~a gdezen en na een kleine opmerking van den heer Oggel vastgesteld. B Z JK T I13 I Ftf C* (ffl w. Van 8 tot en met 9 Juli. 7 Van 8 tot en met 9 Juli werden door de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 30 afgescbutdoor de Westsl. 15 op- en 8 afgeschut. Poftitlp. dar tetoom,pc,he-pert,. s.s. HARALD vertrekt heden van St. Petersbrug naar Gent. Onzen iimigen dank voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen liefhebbenden breeder Flokus Jacobus. Namens de Familie, P. GEELHOEDT. Hoek, 10 Juli 1912. Voor het afmaaien van grauen een goed werkende ZELFBlllaJESl besckikbaar. Aanbevelend, J. WAEti DgJCHOimN, Handel in Landbouwwerktuigen. Hoek-Ter Neuzen. yestigt hierbij de aandacht op het tweede TandheeIkundiy Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alle kunstwerken ie verfichten. Bagattenstraat 36, ENT. TER NEUZEN. Zie uiitstalfingspHjizen Notaris Tan der Moer zal op Dinsdag 16 Juli !S!£, des namiddags te 2 uur, ten verzoeke van den heer A. BEGHEIJN te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen wassende op landen, behoorende bij de door den verkooper bewoond geweest zijnde hofstede in den Koegorspolder. Bijeenkomst bij Station Sluiskil, Koegorspolder. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw Wed. en Erven van den heer TH. BUIJSSE te Zuiddorpe, op Maandag 22 Juli 1612, des nam. 2 ure verkoopen verdeeld in koopen en wassende op landen in de polders Zuiddorpe Noorddeel en Canisvliet. Te vergaderen op de hofstede thans bewoond door den heer Alb. Buijsse. Zaterdagavocsd van 5—Gljs uur in het stemiokaal opgave vanvoedermiddelen over Augustus. Verkrijgbaar Schepmeel, JErwten- en lloggemeel, Mais, Tarwegrind, Witmeel, enz. Reglementen verkrijgbaar a 0,10. Nieuwe leden kunnen het gemakkelijkst nu toetreden. HET BEST UUR. Advocaat en Procureur te Middelburg is elken ZATERDAG te AXEL te spreken bij J. v. d. BON, vroeger L'Ecluse— Mahu Adres: Wed. JAC. IHEERTENS, HOUR. tevens bergplaats voor vlas te bekomen. Te bevragen bij J. DE BRUIJNE Jz., land- bouwer te Ter Neuzen (Driewegen). Vergadering van Dinsdag 9 Juli 1912, Voorzitter de heer L. Lamaitre, Wethouder. Verder aanwezig de heeren ltruijsse, Oggel, F. Dekker Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1Ingekomen stukken. a. Een schrijven van J. A. Dregmans waarin deze be- richt dat zijn vader verhinderd is de zitting van heden bij te wonen. Aangenomen voor kennisgeving. t). Eene missive van den Commissaris der Koningin in Zeelamj, waarin wordt bericht dat door H. M. de Koningin bij besluit van 44 Juli 1912, no. 15, is benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer L. J. den Hollander. Aangenomen voor kennisgeving. c. Eene missive van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 7 Juni 1912, waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het kohier van den hoofde- lijken omslag voor het jaar 1912. Aangenomen voor kennisgeving. •1. Eene missive van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 7 Juni 1912, waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het kohier van het schoolgeld voor het uitgebreid lager onderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. e. Eene missive van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 7 Juni 1912, waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzieVi wordt teruggezonden het 'kohier van het school geld voor het openbaar lager onderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 7 Juni 1912, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 Juni 1.1., tot wijziging der begrooting voor 1911. Aangenomen voot kennisgeving. g. Een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 7 Juni 1912, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 Juni 1.1., tot wijziging der begrooting voor 1912. Aangenomen voor kennisgeving. It. Een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 21 Juli 1912, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 Juni 1.1., tot af- en overschrijving in de begrooting voor 1911. Aangenomen voor kennisgeving. i. Proces-verbaal van de op 13 Juni 1912 door Burg, en Weth. ten kantore van den gemeente-ontvanger ge- houden kasopname, waarbij is gebleken dat over het dienstjaar 1911 is ontvangen een bedrag van 134 032.22 en over hot dienstjaar 1912 21,869,45, samen 155'90167 en uitgegeven in 1911 130,843,27 en in 1912 24,571,28*, samen J 155,414,55*. alzoo meer ontvangen dan uitgegeven 487,Hi. Het goed slot van het jaar 1910, dat nog niet op de loopende begrooting in ontvangst is gebracht bedraagt 1706,86, zoodat in kas moest zijn 2193,97* wat overeen kwam met de vertoonde bewijzen. Aangenomen voor kennisgeving. a. Overleggen gemeenterekening over 19H. De Voorzitter biedt namens Burg, en Weth. aan de gemeenterekening over het dienstjaar 1911. Deze bedraagt in ontvangsten 134,032,22 en in uitgaven 130,843,27, goed slot alzoo 3188,95. Als naar gewoonte stelt de Voorzitter voor deze rekening te stellen in handen eener commissie, om daarover nader rapport uit te brengen. Hij wijst daarvoor aan de heeren Smies, Wolfert en Dieleman. f Deze heeren verklaren de benoeming aan te nemen. erzoekscfirift wed. J. C. de Bruijn om aankoop van gemeentegrond. De oorzitter deelt mede dat na de bekendmaking geene bezwaren zijn ingebracht om de door de wed. J. C. de Bruijn van de gemeente in koop gevraagden grond aan den publieken dienst te onttrekken. Hij stelt daarom namens Burg, en Weth. voor thans definitief te besluiten om aan de wed. J. G. de Bruijn in koop af te staan eene oppervlakte gemeentegrond ter lengte van pi. m. 1,38 M. en ter breedte van pi. m. 4,85 M. of ter oppervlakte van ongeveer 7 M'L, gelegen in de Oude ijk, sectie G no. 1739, links van de woning, voor 1 per den hoop, alle kosten hierop vajlende voor rekenino* van koopster. Vroeger is reeds in beginsel aldus beslotem Het voorstel wordt aangenomen z. h. s. 11- I erzoekschrift van B. H. Pot om afivijking van art. 72 der bomvverordening De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van B. II. Pot, waarin deze te kennen geeft dat hij de open ruimte naast zijne woning geheel zou willen bebouwen, om te dienen als pakbuis en verzoekt hem daarvoor afwijking toe te staan van den eisch betrekkelijk de open ruimte gesteld in art. 12 der bouwverordening. De open ruimte bedraagt thans door de daken van verschillende bijgebouwtjes slechts 4 Mb Door dat in de voorgenomen verbouwing begrepen is het maken van de keuken op de eerste verdieping en het doortrekken van het hoofdgebouw met een plat dak gedekt met cement-mastiek, zou dan bij de keuken eene open ruimte worden verkregen van 25 M'k, wat zeker eene verbetering van den bestaanden toestand is. Burg, en Weth. zijn ook van meening dat door de uit- voermg van het plan eene verbetering van den toestand zal worden aangebracht, en stellen daarom in overeen- stemming met het advies van den gemeente-opzichter voor het verzoek toe te staan. De heer Smies verklaart zich omtrent het plan dezer verbouwing ook op de hoogte te hebben gesteld en hij acht het eene goede verbetering. Het wordt gelijkvloers geheel mgericht voor winkel en stalling en boven inge- richt voor woning. Licht en lucht zullen veel beter dan nu kunnen toetreden. Het voorstel wordt aangenomen z. h. s. "r* i erzoekschrift van H. de Regt voor vernieuwinq eener stoep. De oorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van H. M. de Regt, waarin deze verzoekt hem vergunning te verleenen voor bet vernieuwen der stoep voor zijne won ing, gelegen sectie G no. 1454. De stoep zal worden gelegd op dezelfde hoogte, aansluitende aan die van naast- gelegen perceelen. van 2 reien tegels tegen de woning en voorts met gebruikmaking van de aanwezige straatsteenen, tot nan de straatgoot. In overeenstemming met het advies van deri gemeente- opzii liter stellen Burg, en Weth. voor het verzoek in te willigen. Z. h. s. wordt aldus besloten. fiOmvraag lie heer Smies heeft bemerkt dat de commissie, be noemd voor het onderzoek naar de gasfabriek aan het werk is geweest. Hij vraagt of nog' niets omtrent het resultaat bekend is. De Voorzitter antwoordt dat de commissje hier is ge weest, maar er is nog geen rapport ingekomen, dat kan naar hij meent nog wel drie ot vie'r weken iluren. Installatie Burgemeester. De oorzitter verzoekt de heeren F. Dekker en Dieleman den benoemden Burgemeester dezer gemeente, den heer L. .1. den Hollander, te willen afhalen ter plaatse waar deze m de gemeente vertoeft en hem de raadzaal binnen te leiden. Genoemde heeren verklaren zich bereid aan deze op- dracht te voldoen. De heer Van Driel komt ter vergadering. Nadat de heer Den Hollander door de afgevaardigde commissie de raadzaal is binnengeleid en lezing is gegeven van het proces-verbaal der eedsaflegging in handen van den Commissaris der Koningin, op 25 Juni 1912, wordt deze door den Voorzitter toegesproken als volgt EdelAchtbare Heer Den Hollander! Het is mij eenen aangenamen plicht U in deze ver gadering namens den Gemeenteraad hartelijk welkom te heeten en U met uwe benoeming tot Burgemeester van Axel hartelijk geluk te wenschen. Daar het Hare Majesteit onze geeerbiedigde Koningin heeft mogen behagen U te benoemen tot Burgemeester der gemeente Axel, hopen wij dat die keus in het werkelijk belang der gemeente zal mogen zijn, en dat het U moge gegeven zijn de belangen der gemeente op eene waardige wijze te zullen behartigen en dat U ook alles zult in het werk stellen om zooveel mogelijk den bloei en de wel- vaart dezer gemeente te helpen bevorderen. Wij hopen dat U staande buiten en boven alle partij- schap de belangen onzer gemeente en die van al haar ingezetenen zult willen voorstaan. Daardoor zult V van de hoogachting en waardeering der ingezetenen verzekerd zijn. En hiermede verklaar ik dat U zijt geinstalleerd en geef U het voorzitterschap van dezen Raad en den ambtsketting over. De heer Den Hollander aanvaart het Voorzitterschap met de volgende toespraak Geachte vergadering Bij de aanvaarding van het ambt van Burgemeester van Axel, betuig ik mijn eerbiedigen dank aan Hare Majesteit de Koningin, wie het behaagde mij tot Burge meester dezer gemeente te benoemen, aan Zijne Excellence den Minister van Binnenlandsche Zaken en aan den HoogEdelGestrengen Heer Commissaris der Koningin voor de medewerking daartoe. Dan mijn oprechten dank aan U, oudste wethouder, voor de hartelijke woorden, mij toegesproken bij het overhandigen van het teeken mijner waardigheid. Het zal mij een groot voorrecht zijn van uwe bijzondere bekendheid met personen en toestanden in deze gemeente met bescheidenheid gebruik te maken en ik spreek de hoop en het vertrouwen uit zoowel met U als met den jongsten wethouder aangenaam te mogen samenwerken. Ik had reeds het genoegen enkele malen met U beiden een en ander te bespreken en wel op eene wijze die mij eene goede verstandhouding en aangenamen omgang met grond mag doen verwachten. Heeren Raadsleden, ook U vraag ik beleefd uwert ge- waardeerden steun mij wel te willen verleenen, terwijl ik mijnerzijds U heeren de verzekering wil geven, mijn amblseed getrouw, niets anders dan de gemeentebelangen voor oogen te zullen houden. De gemeente Axel die ten opzichte van den landbouw geacht kan worden hoog te staan, vertoont ook op ander gebied, en dat zeter voor een groot deel als vrucht van den arbeid van mijn ambtsvoorganger teekenen van vooruitgang en het zal mijn eirnstig streven zijn aan dien gestadigen vooruitgang krachtig mede te werken. Ook met U, secretaris en andere gemeente-ambtenaren, hoop ik aangenaam samen te werken. Gedurende 12 jaren was ik werkzaam in de gemeente-administratie en wel bijna 7 jaren als gemeente-secretaris en in dien tijd is het mij steeds duidelijker geworden, dat ons arbeids- veld zoo bijzonder groot is en dat ook het administratief gedeelte steeds aanmerkelijk uitbreidt. Ik eindig met den wensch en bede dat God Zijnen onmisbaren zegen moge schenken over onzen gemeen- schappelijken arbeid en wij het mogen aanschouwen, dat onze gemeente onder dien zegen steeds in bloei moge toenemen. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter ge'sloten. ft- a 3 VLAG. NAAM. MS Van en naar. Lading. Vonr 'E'er Semen: 8 Eng. 8.a. Fulmar 3593 Whitehaven gemengd idem Gwjnwood 3067 New-Castle kolen Duitsch s.s. Rhein 1896 Cardiff idem Voor (•ent i 8 Noor. a.s. Sarp 1586 Arendal papierp. Eng. s.s. Mersey 3075 Goole stukg. idem Aire 1974 idem idem idem Altona 1901 idem idem idem Pandion 3619 Glasgow idem Russ. s.s. Gen. Suwarow 5851 Riga gemengd Deen. s.s. Taarnholm 4029 St. Petersb. hout 9 idem Hjortholm 3961 Narva idem Noor. s.s. Severini 3727 Frederiksh. idem Eng. s.s. Egret 3945 Liverpool stukg. idem Quentin 3607 Leith idem Eug. 3m8ch. Grace 383 Plymouth pijpaarde Van (4ent 1 9 Eng. s.s. Aire 1947 Goole iedig Zweed. s.s. Aurora 1388 Pillau phosph. Ned. s s. Rossum 374(1 'Antwerpen rest. lad. s.s. JFjNNY in lading te Hull voor Kroonstad. s.s. RICHARD vertrok 10 dezer van Genua naar Tunis.* s.s. ELISABETH vertrekt heden van Grimsby naar Kroonstad. s.s. HELENA van Tunis naar Gent passeerde 6 dezer Peniche. s.s. MAGDALENA vertrok 7 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3