A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaideren. 9 (negon) SO OMEN, Uitloting Cfeldlesmgen. VanHouten's No. 5784 Zaterdag 6 Juli 1912. 52e Jaar^an^. To., - Laodoouwberichten. Gemengde berichtea. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika" 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regei meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsicg derzelfde advertentie wordt 08 prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefooa No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. IB/FUE^ST/H] BLAD. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op Klaan* dag den JS'1"" luii 1932, des namiddags 3 uurten gemeenteliuize bij inschrijving verkoopen staande op den gedeeltelijk af te graven dijk bij de Steenkamplaan. Ter Neuzen, 3 Juli 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. TER NEUZEN, 5 Juli 1912. In verband met de landbouwtentoonstel- ling te Middelburg werden gisterenmorgen door de Prov. booten van Ter Neuzen 400 en door die uit Breskens 260 passagiers te Viis- singen aangebracht. Blijkens het rapport der jury van den dezer dagen te Vlissingen gehouden zangwedstrijden werden aan de deelnemende zangvereenigingen het volgende aantal punten toegekend Hansweert, 19% 's Heer Arendskerke en Kloetinge 18, Oost- en West-Souburg 16% Wissekerke 16, Renesse 14% Borssele 14, Noordwelle, „Orelio" van Axel" en Burg 13% Kruiningen 13 en St. Phiiipsland 12% Het maximum punten was 25. De punten voor //Orelio" waren zuiverheid en uitspraak ieder 3 en nuanceering, samenzang en klankgehulte elk 21/, punt. Te Groede werd Dinsdag het 15e zomer- feest gehouden der Chr. Jongelingsvereenigingen aangesloten bij het Neaerlandsch Jongelings- verbond, Ring Zeeuwsch-Vlaanderen Westelljk deel, op een weide en bosch daartoe welwillend afgestaan. Als sprekers traden nadat het feest was geopend door den heer L. G. James te Sluis, op Ds. J. A. van Selms te Grijpskerke met het onderwerp ,/Tweeerlei geestdrift," Ds. G. W. van Leussen te Goes die sprak over ,/Niet Zondigen." Ds. P. Joelants te Mechelen (Belgie) over Voorheen en Thans," Ds. K. van der Hoek te Utrecht over ,/Het oude boek," Ds. R. de Jong te 's Heerenhoek over Altijd Jong," Ds. H. J. James te Lage Zwaluwe over //Zijn dit al de Jongelingen terwijl het slot- woord werd uitgesproken door Ds. J. J. Homburo- te Goes. Medewerking werd verleend door de christ. fanfarekorpsen Excelsior" van Cadzand en //Hosanna" van Groede en door de christ. zano-- vereeniging ,/Zingtden Heer" van Retranchement. De belangstelling was grootjammer dat een tortbui des morgens het terrein drassig had gemaakt. J KOOP VANDAAG BIJ !UW WINKELIER EEN BUS i 1 Kg. f 1.50 %%•- o bo o 0.42f -0.18 Koewacht. Ten huize van den heer E. de Vleeschouwer werd hier Woensdag de twee- jaarlijksche vergadering gehouden van de inge- landen van den polder Nieuw Beoostenblij bezuiden en van het waterschap Riet, Wilde- landen en Oud Karnemelk. De rekening van den polder bedroeg in uitgaven 1342,22 en in inkomsten ook 1342,22 zoodat het saldo nihil was. Van het waterschap waren de uit gaven f 1169,85s en de inkomsten f 1220,08s, zoodat het batig saldo bedroeg 50,23. In beide werd het verzoekschrift van den klompen- makersbond gevestigd te Clinge tot afschaffing van 3e roep-, schalm- en putgelden bij verkoop van boomen voor kenuisgeving aangenomen. In de vergadering van den polder Nieuw Beoostenblij Bezuiden werd besloten gedurende 20 jaar een subsidie van 10 'sjaars te ver- leenen aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- maatschappij voor aanleg van den stoomtram HontenisseMoerbeke Selzaete. Als bijstaande dijkgraaf werd herkozen de heer Th. Persijn en als bode C. Gijsel. In de vergadeving van het waterschap werd besloten in de maand September a. s. voor den tijd van 6 jaar te verpachten de visscherij op de wateren van dit waterschap. Koowacllt. Door het Ministerie van Financien is met ingang van 1 Augustus a. s. aangesteld tot ambtenaar bij de Rijksbelastingen de heer Alph. Mannens alhier. Zijn standplaats is de gemeente Bocholt (prov. Limburg). Het bestuur der fanfarenmaatschappij z/De Eendracht" heeft besloten, datde vereeniging deel zal nemen aan het lnternationaal Festival, dat 15 Augustus a. s. te Axel zal gehouden worden. Zeker door het regenachtige weder der laatste dagen begint zich hier en daar de gevreesde ziekte onder de aardappelen te ver- toonen, de zoogenaamde //plaag". Van besproeien der aardappelen tot voorkoming der ziekte hoort men hier weinig. De heer Fl. Remerij, land- bouw-onderwijzer alhier zal dit jaar eenige proeven nemen met besproeien van Bordeauxsciie pap en den uitslag bekend maken. Boschkapelle. De heer P. de Gier is te Amsterdam geslaagd voor het le natuurkundig examen. Zui(l(lorpe. El- is een maafschappij opge- richt voor den aanleg van een stoomtram Saf- lelaere WachtebekeOverslasZuiddorpe, in aansluiting met de ontworpen tram Honte nisse MoerbekeSelzaete. De aanleg van het Belgisch gedeelte is reeds verzekerd. Voor den aanleg op N'ederlandsch grondgebied worden de noodige stappen gedaan. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen bebben de laatste overvloedige regens belangrijke schade gedaan, vooral aan hooi en vlas. Veel hooi is niet op tijd binnen gehaald kunnen worden, en heeft de donkere kleur en slechten reuk gekregen, die een kenteeken zijn, dat het zijne f'rischheid geheel heeft verloren, en slechts voor een kleingedeelte als voeder nog kan gebruikt worden. De handel in vlas te velde licht minstens voor een tiental dagen grootendeels zoo goed als stil; de kooplieden zijn begrijpelijkerwijze uiterst gereserveerd, daar zij moeilijk de hoe grootheid der schadelijke gevolgen van den regen nog hunnen scbatten. Ook voor de aardappelen ziet het er niet best uitmocht toch hevige warmte volgen, dan zouden de planten grootendeels spoedig sterven. RECHTSZAKEN, Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 Juli, de volgende vonnissen uitgesproken P. L. v. V., oud 56 j., veldarbeider te St. Jan- steen, is wegens ontduiking van de hondenbe- lasting veroordeeld tot 6 boete, ten behoeve der gemeente St. Jansteen, of id. hechtenis. (Eisch idem). G. r. A., oud 21 j., spoorwegwerker te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. (Eisch 2 maanden). J. E., oud 41 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. (Eiscb 25 boete of 25 dagen hechtenis). J. J. N., oud 44 j., huisvrouw van L. H. S., zonder beroep te Hulst, is wegens vernieling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. (Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis). M. d. V., oud 59 j., huisvrouw van K. J. M., te Eede, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. Eiscb 10 boete of 10 dagen hechtenis). J. B. d. M., oud 20 j., landbouwer te Moer beke (B.,) is wegens beleediging van een ambte naar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Eisch idem). A. J. de B., oud 27 j., arbeider te Koewacht, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Eisch idem). Bij bevelschrift der arrondissements-recht- bank te Middelburg is reehtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie tegen P. J. D., oud 26 j., koopman, geboreii en wonende te Boschkapelle, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake van poging tot oplichting voor een groot bedrag. Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van P. J. V., werkman, geboren en wonende te Lokeren, thans gedetineerd te Middelburg op grond dat tegen hem door den onderzoeksrechter te Dendermonde een bevel tot gevangeuzetting is uitgegeven ter zake van moord met voorbedachten rade. Aan de afdeeling belasting der gemeente- secretarie,. te Amsterdam, is van een onbekende ontvaugen, wegens te weinig betaalde inkomsten- belasting, gedurende de jaren 1900/1901 tot en met 1911/1912 vermeerderd met 4 °/0 rente- vergoeding 396,70. Een juffrouw te Rotterdam had, terwijl zij in het postkantoor aldaar een briefkaart schreef, haar portemonnaie met 25 naast zich gelegd. Weldra ontdekt ze, dat een loopjongen er mee vandoor gegaan was. z/Op z'n Sittardsch." Sittard heeft wederom een van die jammer- lijke figuren geslagen, welke't stadje een zekere vermaardheid in den lande hebben bezorgd en overig Limburg tot ergernis strekken, zegt de z/Limb. Gt/' Er is een vacature in den raad ontstaan doordat de heer A. de Wever de stad metter- woon heeft verlaten en zijn woonplaats verlegd heeft naar Heer. Gekozen wordt na herstemming nog wel dezelfde heer A. de Wever!! Zulks niettegenstaande de kiezers weten, dat die benoeming ongeldig is, en de man geen zitting kan nemen. In den Sittardschen raad maakt men zich nijdig, als een Kamerlid van een mal ding ge- zegd heeft, dat het op z'n Sittardsch zou zijn, of zoo iets. Maar wie is de schuld, dat de stad zulk een reputatie heeft gekregen Wie anders dan die Sittardenaren zelven, welke de voor een ieder tastbare dwaasheden begaan Gelukkig dat bij deze herstemming bleek, boe toch nog maar ampertjes de helft van het kiezerskorps voor zulk gedoe te vinden is. Degenen, die den eenig werkelijk verkiesbare van de beide herstemmings-candidaten stemden, vormdeu nagenoeg 47 pCt. der opgekomen kiezers. En als men rekening houdt met de omstan- digheid, dat er vermoedelijk velen geweest zijn, die op den heer De Wever gestemd hebben, uitsluitend met de taktische bedoeling, otn een geheel nieuwe, principieel zuiverder opgezette verkiezing te krijgen dan mag zelfs aange nomen worden, dat het aantal politieke grappen- makers niet eens meer de helft van het stem- merstal uitmaakt. Dat geeft althans eenigen moed op de toe- komst. Zaterdag werd een heer, die, komende uit de richting van de Staatsspoor, het Bezuidenhout in Den Haag, wilde oversteken, door een auto aangereden. Hrj viel, en werd in bewusteloozen toestand naar het politieposthuis aan den Schenkweg ge- bracht, waar een wond, die hij aan de rechter- elleboog bekomen had, voorloopig verbonden werd. De persoon, wien het ongeluk overkwam, was de 58jarige heer N. L. B. Eyck tot Zuijlichem, oud-burgemeester, wonende aan de Laan van Meerdervoort. Na verbonden te zij a, is hij per auto van Het Roode Kruis naar zijn woning vervoerd, moest onmiddellijk te bed gebracht worden en viei opnieuw in zwijm. Na Zondag den geheelen dag bewusteloos te hebben gelegen, is hij Maandagmorgen over- leden. Naar men aan het Vad. verzekerfc, heeft men hier te doen met een geval van woest rijden. Het blad voegt er aan toe, dat de chauffeur, iemand uit Rotterdam, zich eeuigen tijd na het ongeval aan het politieposthuis vervoegde, ver- klarende dat hij geen schuld had aan het ongeluk. Waarschijnlijk zal het geval tot een vervol- ging van den chauffeur leideD, en dan zal uit het onderzoek wel blijken, welke lezing de juiste is. De bliksem in de tram Dinsdagmorgen sloeg een geweldige bliksem- straal uit de loodblauwe lucht boven Groningen, onmiddellijk gevolgd door een zwaren donderslag. Kort daarop nog eens. Beide slagen hebben de electrische tram, die te wachten stond bij de Natte Brug, aldaar ge- troffen. Een der inzittenden de tram was vol vertelde, dat tegelijk met den slag de lichten, die in de tram aan waren, plotseling uitgingen. Allen sprongen op, doch gelukkig bleek niemand eenig letsel te hebben bekomen. Wel trok door den wagen een lichte damp, die sterk naar zwavel rook. Vlak voor den ingang van de gevangenis werd dezelfde tram voor den tweeden keer getroffen. Gelukkig opnieuw zonder iemand te treffen, maar enkelen der passagiers kregen het nu te benauwd en stapten uit, ondauks den neerstroomenden regen. TER SEEZESSCHE COERAST. Pit felart vefBchtJnt aiaandwjg-, Woemwlag. en Vrrfda^avond, aligtanadefd op Peestd»^en 1HJ de rtrma r. JS. VAX S»IS IIXDIi, 4e n. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis van belanghebbenden dat in kunne vergadering van heden zijn uitgeloot a. het aandeel no. 141 in de geldleening groot 5000,aangegaan in 1901 l». de aandeelen nos. 35, 41 en G4 in de geld leening groot 6500,—aangegaan in 1905; g. de aandeelen nos. 5 en 18 in de geldleening groot 17500,aangegaan in 1906 d. de aandeelen nos. IS, IS, 36, 83 en 84 in de geldleening groot f 9000,—, aangegaan in 1907, en «- het aandeel no. 31 in de geldleening groot 7500, aangegaan in 1910. Deze aandeelen zijn aflosbaar op 1 October 1912, ten kantore van den Ontvanger dezer gemeente en wat die onder c, d en e betreft ook bij de Amsterdamsohe Bank te Amsterdam en bij Julius Oppenheim's Bank te lironin^en, Ter Neuzen, 3 Juli 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Cacao

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1