Gemengde berichten. BUBGEBLIJKEN STAND. Tijdens de wereldtentoonstelling in het volgend jaar te Gent, zullen internationale tennis- wedstrijden plaats hebben. Engeland, Frankrijk, Duitschland, Nederland, Belgie en Australia worden in dit verband genoemd. In Waalsch Belgie is een eenvoudig man gestorven. Anton de Genezer, die niets meer of minder dan een godsdienst heeft gesticht. Deze is een mengsel van Christendom met theosotie. Het meest bekend was ,/Autoine" echter als heelmeester. Van over de grenzeu stroomden alien naar hem toe, die aan welke ziekte ook leden en vaak door de dokters waren opgegeven. Zijn woonplaats was een tweede Lourdes. Anton genas hen, behandelde hen althans met gebed en het opleggen der handen, op de wijze der //Christian Scientists." Hij had een tempel doen oprichten voor zijn geloovigeo. Daar ver- nchtte hij zijn gebeden en werd een weekblad gedrukt, dat zijn beginselen verkondigde. Eenige maanden geleden hebben de Antoinistes" een verzoekschrift aan de Belgische Kamer gericht om erkenning hunner secte te krijgen. Dit was door 100,000 personen onderteekend. Maandag kreeg Anton een beroerte. Dadelijk stroomden zjjn volgelingen in eigenaardige, korte priestermantels en met groote hoeden naar zijn ziekbed, waar hij hen nog toesprak. Woensdag is hij overleden. Ook gaf hi) het verlangen te kennen, dat zijn vrouw hem zou opvolgen. Inderdaad kondigde na zijn dood een biljet in den tempel aan, dat ,/Moeder" zijn taak had overgenomen. Voordat Anton als prediker optrad, wat hij eerst op rijpen leeftijd deed, was hij werkzaam aan de ijzerfabriek van Coekeril en in het verzekeringsbedrijf. Men zegt, dat bij een vermogen van 80,000 frank naiaat. Toch neeft hij steeds bescheiden geleefd. De Parijsche flaneur, die de droge zonnige Junimorgeus benut om een wandeliugetje te maken in het Bois de Boulogne, verbaast zich sedert eenige dagen over een merkwaardig schouwspel. De elegante schoonen der Seine- stad wandelen namelijk in hun meest geraffl- neerde zomertoiletten, maar zonder hoed. Niet eens een sluier beschermt het koket ge- sehikte kapsel van de mondaine Parisienne tegen den brutalen gloed der zon of een plotselinge onbeleefde regenbui. Dit is de nieuwste modegril, de Parisienne gaat dezen zomer zonder hoed wandelen en ver- heugt zich als de morgenwind in haar eigen en anderer haren speelt. Eenige conservatieve gemoederen schrikken nog wat terug van de nieuwigheid maar als de mooig en elegante voorvechtsters trouw blijven aan de pas uit Amerika ingevoerde nieuwigheid, dan zal het in de ateliers van de hoedenmaaksters weldra een gehuil en geweeklaag worden, daar de Parisienne afstand doet van wat vroeger aan haar toilet de laatste en hoogste volmaking gaf. Reuzenvlinder in Nieuw-Guinea. In de rij van hen, die zich in de laatste jaren met Nieuw-Guinea-onderzoek bezig houden, neemt A. L. Meek een bijzondere plaats in. Reeds 25 jaar geleden ondernam hij zijn eersten tocht derwaarts, en sedert heeft hij bijna onafge- broken Nieuw-Guinea bereisd, iets wat hem mogelij k goed was, dank zij den aanzienlijken steun, dien hij voor zijne onderzoekingen van Walter Rotschild ontving. Op zijn laatsten tocht in de binnenlanden van Nieuw Guinea heeft Meek een reusaehtige vlindersoort ontdekt. De vleugels van dezen vlinder hebben n. 1. een spanwijdte van niet minder dan 30 c.M. Ook overigens is de nieuwe vlinder wel merkwaardig. De mannetjes en wijfjes lijken nl. zoo weinig op elkaar, dat men ze op het eerste gezicht niet tot dezelfde soort zou rekenen. Bovendien zijn de mannetjes uiterst zeldzaam, terwijl de wijfjes veelvoudig voorkomen. De wijfjes zijn gewoon zwart ofbruinwit de man netjes daarentegen vertoonen rijke kleuren eene mengeling van zwart, goud, blauw en groen. Echter zijn zij wat kleiner dan de wijfjes. Als curiosum kan nog vermeld worden, dat, terwijl Meek op de vlinderjacht was, de Nieuw-Guineeers een paard van zijn dragers hebben opgepeuzeld. van den Minister, met eenige zekerheid op gerekend kan worden dat werkelijk 10,000 zal worden ontvangen. De Voorzitter antwoordt dat, voor zoover men den Minister Heemskerk kent, en de Raad nu van hem op zijn verzoek zwart op wit de toezegging ontvangt dat dit bedrag op de begrooting zal worden voorgesteld, ook redelijker wijze mag worden aangenomen, dat de gemeente die subsidie krijgen zal. De heer Dees merkt naar aanleiding van deopmerking van den heer De Jager, dat het de gemeente wel wat meer zal kosten, of, dat de berekening van eene op- brengst van f 6000 schoolgeld op goede gegevens berust maar dat men er zich toch aan moet verwachten dat dit bedrag in de eerste jaren niet zal worden verkregen daar zullen wel eenige jaren overheen gaan. Hij zou daarom willen dat er alvorens de Raad overging tot het nemen van het voorgestelde besluit, eenige zekerheid was omtrent de inkomsten in de naaste toekomst. Wanneer besloten is tot het stichten eener H. B. S. in deze gemeente, is dit niet geweest met het oog op de belangen van den minderen, maar juist meer met het oog op de behoeften van den gegoeden stand, dus van menschen die het wel kunnen betalen. Dezen genieten door de stichting van de school groote voordeelen en daarom zou hij dan ook wenschen dat het schoolgeld wat hooger werd gesteld. Nu heeft spreker vrees, dat men daar ten slotte niet zal aan willen, en die vrees is door de ervaring gewettigd. Men wil hier alles hebben, maar als het op betalen aan- komt, acht men het spoedig teveel, en wordt al spoedig gezegd was het schoolgeld minder, dan zou de deelname ook grooter zijn. Evenzoo kan het gaan met leerlingen uit andere gemeenten, och, we hebben nu toch plaats, laat ons het schoolgeld maar niet zoo hoog zetten. En er is toch geen bezwaar om het schoolgeld eenigs- zins redelijk te bepalen, gezien het voordeel dat men er mede bereikt. Er zijn nu ook ambtenaren, met lang geen hooge bezoldiging, die nu hun kinderen elders naar eene H. B. S. sturen. Dat kost hun minstens een f 500 'sjaars. Dat zal die menschen wel moeilijk vallen, maar het blijkt toch, dat het kan en als men de kinderen hier ter school kan zenden, is dat terstond een 400 voordeel. Uit dat oogpunt bezien kan wel een hooger schoolgeld worden gerekend. Spreker hecht veel aan het bedrag van het schoolgeld en hij zou gaarne zien dat dit alvorens men verder gaat. werd vastgesteld, niet alleen voor de buitengemeente, daar geeft hij minder om, maar bovenal voor de inge- zetenen zelve. De Voorzitter meent dat dit thans moeilijk kan ge- schieden, maar is overtuigd dat de Raad, bij de vaststelling rekening zal houden met hetgeen door den heer Dees is betoogd. De heer Dees acht dat niet voldoende hij zou een be sluit wenschen. De Voorzitter acht het niet mogelijk om zoo'n belang- rijk punt nu maar ineens af te handelen als men daar- aan begon zou dat waarschijnlijk aanleiding geven tot lange beschouwingen. De gemaakte raming is gemaakt op gegevens waarover men kan beschikken, overigens is zij, evenals alle be- rekeningen, een raming op papier. Er wordt echter verwacht dat de toestand zich zal voordoen, zooals die is becijferd. Nu het beginsel omtrent het te heffen schoolgeld uit- inaken acht hij te ingrijpend. De heer Dees wenscht dit toch. De buitengemeenten laten hem koud, maar juist voor de ingezetenen zou hij het willen vastgesteld zien. De zaak is reeds lang aan de orde, meer dan een jaar en de Raad heeft dus alien tijd gehad, om zich nu te kunnen uitspreken over het schoolgeld. Hij hoopt dat de Raad met het vaststellen van dat bedrag zoover zal gaan, dat ook hij voor het voorstel kan stemmen. De Voorzitter ontraadt thans daarop in te gaan. Het gaat thans over het systeem van school. Wordt het voorstel aangenomen, dan is dat ook in het belang der omgeving. Dan kunnen de omliggende gemeenten hunne scholen inrichten voor het meer uitgebreid onderwijs De heer DeesDat kunnen ze niet. De Voorzitter meent dat men daarover hier niet oor- deelen kan. Er kan van hier uit niet beslist worden of Sas van Gent, Hulst, Axel enz. geen M. U. L. 0. kunnen inrichten. In Axel is men ook al begonnen met de lagere school uit te breiden door er een zevende leerjaar aan toe te voegen. Worden in die plaatsen M. U. L. O. scholen ingericht, dan kunnen de leerlingen tot hun 15e jaar in de plaats zelf onderwijs ontvangen. Men behoort het voorstel nu aan te nemen opdat de zaak zich kan ontwikkelen, en is het niet raadzaam deze nu, door het nemen van een voorbarig besluit be- tretfende het schoolgeld, te bederven. Dat kan later aan de orde komen. De heer Dees houdt vol, dat thans best een besluit kan genomen worden. De Voorzitter wijst er op dat in de vergadering van 28 Dec. 1.1. een bedrag van 60 is genoemd, maar dat was geen eindbeslissing, dat kan nog altijd anders worden bepaald. Voorst wijst spreker er op, dat het nu niet gaat over het besluit tot het stichten van eene II. B. S., maar over het schrijven van den Minister en of men daar al of niet op wenscht in te gaan. De vraag die thans aan de orde is, betreft de vraag of men door wil gaan met het tegenwoordige plan, dan wel of men het voorstel van den Minister wil aanvaarden, als zijnde voordeeliger voor de gemeente en gevonde ook eene betere school. De kern van de zaak is reeds beslist 28 Dec. 11., dat moet niet uit het oog worden verloren. We inoeten de cijfers die het gevolg zijn van dat besluit en van het tegenwoordig voorstel tegenover elkaar zetten en dan besliesen. Het gaat nu over de belangrijke vraag welk type school wij zullen krijgen. Dat nu voorgestelde type is niet alleen financieel voordeeliger maar ook meer in het belang van de bevolking. Er kunnen dan een grooter aantal kinderen gebruik van maken. Het komt dan ook ten goede aan de voorstanders van het bijzonder onderwijs, daar zij dan hunne school ook in eene van M. U. O. kunnen hervormen, en de kinderen daar tot het 45e jaar houden. Vooral voor hen, die bezwaar hebben hunne kinderen het openbaar onderwijs te laten volgen is die regeling dan ook gewenscht, omdat ze dan zoolang mogelijk de kinderen op de eigene school kunnen houden. Bovendien is naar de meening van spreker de waarde van het onderwijs toch ook niet uit te wegen tegen geld, en moet het niet de vraag zijn of het daarvoor gevraagde offer 4000 meer of minder zal zijn. De groote vraag die gesteld moet worden is, of het onderwijs goed zal zijn, dat is van de meeste beteekenis voor de ontwikkeling van de kinderen, want wat kan men de kinderen beter medegeven, om ze gereed te maken voor hun verderen levensweg, dan goed onderwijs. Er is hier vroeger wel eens gezegd dat een groote zaak gedaan werd met het besluit tot stichting eener H. B. S. spreker meent echter dat de Raad een schoone zaak doet als hij ingaat op het voorstel van den Minister. De heer De Jager merkt op dat de Voorzitter nu betoogt dat moeilijk eene heffing kan vastgesteld worden, maar herinnert dat in de vergadering van 41 Maart 1912 toch reeds werd besloten een schoolgeld van f 400 in het besluit vast te leggen, en er werd toegezegd dat daaraan in de eerste jaren niet zou getornd worden. Daar was dan ook de berekening van den heer Ten Bruggen Cate, die in de conferentie gemaakt is, op gebaseerd, om tot een op- brengst van 6000 schoolgeld te komen. Verder betoogt spreker dat de renteberekening in de rekening van den heer Ten Bruggen Cate ook niet meer klopt, daar in het leeningsbesluit op een geringe alios in de eerste jaren gerekend is. Dat, gevoegd bij een minder bedrag aan opbrengst van schoolgeld veroorzaak't, dat de gemeente er nog wel meer dan 3000 zal moeten bijpassen. Spreker is ook voor goed onderwijs, maar uit alles blijkt dat de opzet van deze zaak niet is geweest een belang voor den minderen man, maar dat het is begonnen voor de gegoeden en enkele ambtenaren en het stuit hem tegen de borst, dat de gemeente daarvoor zulke zware offers moet brengen. Hij zou daarom wenschen dat de ouders die het kunnen er ook goed voor betalen. De heer Dees betoogt, dat hij op een bijzonder stand- punt staat. Hij kan van de school nog proliteeren, hij kan. er ook van genieten, maar hij verlangt dat niethij heeft ook reeds bewezen dat hij er het voile offer voor over heeft, door elders kinderen te laten studeeren, spreker heeft dat zonder steun kunnen doen, al i» het ook dat hij er niet zoo breed voor zit. Hij is echter voor be- taling van een schoolgeld, naar evenredigheid van het groote genot dat men er van geniet. Wat de inrichting der scholen met meer uitgebreid onderwijs aangaat, spreker is een leek en kan er niet over .oordeelen, maar van deskundige zijde heeft hij ge- hoord, dat het niet mogelijk is om op een gewone lagere school met meer uitgebreid onderwijs de kinderen gereed te maken voor de derde klasse van de If. B. S. en daaruit volgt dat de kinderen die die school wenschen te volgen ook opgeleid zullen moeten worden aan de school voor meer uitgebreid onderwijs die aan de If. B. S. alhier zal worden verbonden. De stem van spreker hangt echter af van een redelijk schoolgeld, kan men daarop geen uitzicht geven, dan kan hij niet voor stemmen. De heer Waalkes vestigt er de aandacht op dat in de berekening, die vanwege Burg, en Weth. gegeven is om te komen tot een bedrag aan schoolgeld van f 6000 is gerekend op 50 leerlingen voor het M. U. L. O. a f 40 en op 40 leerlingen voor de H. B. S. a 100. Daarin ligt dus opgesloten een voornemen om dat bedrag voor te stellen. De heer DeesMaar dat is geen Raadsbesluit. De heer WaalkesDie cijfers staan toch in de toe- lichting, er wordt dus rekening mede gehouden. De Voorzitter betoogt dat, wanneer straks het schoolgeld zal moeten worden geregeld, de Raad zeker rekening zal houden met hetgeen zooals de heer De Jager zooeven zeide, in de vergadering van Maart van het vorig jaar besproken is. En dan zal het er van afhangen hoe de Raad er in zijn meerderheid over denkt. Zoo'n besluit kan echter altijd gewijzigd worden. De heer De Jager: Dat is juist het gevaarlijke. De Voorzitter merkt op dat daar niets tegen te doen is. Wij alien zegt hij leveren hier werk en kunnen ons alleen voor het tegenwoordige verantwoordelijk stellen. Wat de Raad, die misschien later anders samengesteld is, verder beslist, daarvoor zijn de tegenwoordige leden niet verantwoord. Wat nu het bezwaar van den heer Dees betreft, wijst spreker er op, dat deze als lid van Burg, en Weth. in de gelegenheid is om terstond invloed uit te oefenen op de vaststelling van het schoolgeld, en daardoor wat voor heeft op hen die gewoon lid van den Raad zijn. Hij meent overigens dat de heer Dees dankbaar kan zijn, daar de Raad nu gekregen heeft wat ook de heer Dees wenschteeene delinitieve toezegging van den Mi nister omtrent de subsidie en wel tot het gewenschte' bedrag. De heer Dees merkt nog op dat de invloed van een wethouder bij de raadsbesluiten niet zooveel beteekent, want een wethouder brengt in den Raad maar 4 stem uit. De heer Drost geeft te kennen dat, waar in de ver gadering van 28 Dec. 1.1. een bedrag van f 90 als school geld werd genoemd, dat is gedaan om tot geen te hooge raming van schoolgeld te komen. Overigens verklaart spreker ook geen voorstander van een laag schoolgeld te zijn en is er voor, dat een redelijk bedrag betaald wordt. Hij is er tegen om van andere gemeenten subsidies te vragen, daar men dan tegenover die gemeenten verplich- tingen krijgt en de kans beloopt om voor kinderen uit die gemeenten dure parallelklassen te moeten maken. Wel wil hij voor kinderen uit andere gemeenten een zoo hoog mogelijk schoolgeld bepalenhij wil daarvan halen wat er van te halen is. Hij heeft er geen bezwaar in om vast te houden aan het besluit van 28 Maart 4942 om het schoolgeld te stellen op 100. De Voorzitter merkt op, dat wanneer de Raad in zijn meerderheid er aldus over denkt, daaraan eventueel kan worden vastgehouden. De heer Waalkes vraagt of dan nu teruggekomen wordt tot het besluit van 28 Maart 4944 De Voorzitter antwoordt ontkennend. Thans is alleen aan de orde het voorstel van Burg, en Weth. om het besluit van 28 Dec. 11. in te trekken en de school in te richten met de 4 hoogste klassen eener 5jarige school, benevens de reorganisatie van het M. U. L. O. Hij zal thans dat voorstel in stemming brengen. De heer De Jager vraagt splitsing van het voorstel, omdat hij wel voor het eerste, maar niet voor de andere deelen kan stemmen. De Voorzitter zai dan het voorstel gesplitst in stemming brengen. De heer Drost maakt daartegen bezwaarhet voorstel maakt een geheel uit en moet ook in zijn geheel in stemming worden gebracht. Het zal op den uitslag wel niet van invloed zijn, maar als het geplitst werd dan zou als het eerste deel afzonderlijk werd aangenomen en de andere punten verworpen, er in het geheel niets meer zijn, en dat is niet de bedoeling van het voorstel. De punten onder 2, 3 en 4 vermeld, zijn een gevolg van het voorgestelde onder 4. De Voorzitter is het met dat betoog eensomdat hij echter overtuigd was dat het eindresultaat echter toch hetzelfde blijven zou, wilde hij uit beleefdheid tegenover een lid der vergadering, het voorstel gesplist in stemming brengen. De heer Dees is ook van gevoelen dat het voorstel niet mag gesplitst worden. Was er nog sprake van of men al of niet tot stichting zou overgaan, dan was het wat anders. De stichting is evenwel reeds geschied. Het gaat er nu over, om het type van school te veranderen. De Voorzitter is het zakelijk met dit betoog eens. De heer De Jager verklaart dan tegen het voorstel te moeten stemmen, ofschoon hij geheel accoord gaat met het eerste deel. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Don ze, Eijke, Waalkes, Visser, Dees, Moggre, Lensen, Drost en De Feijtertegen stemmen de heeren Do Bruijne, De Jager en Seheele. 1. Omvraag. De heer Drost zou, naar aanleiding van de zooeven door den heer De Jager gemaakte stekelige opmerking, naar aanleiding van kosten die voor afvaardigingen naar den Minister in het belang der gemeente gemaakt zijn, wenschen dat Burg, en Weth. op de volgende begrooting een bedrag uittrokken, waaruit dergelijke uitgaven kunnen worden bestreden. De heer De Jager meent volkomen gerechtigd te zijn hier dergelijke stekelige opmerkingen te maken, wanneer hij zulks noodig acht. De Voorzitter kan niet toegeven dat de heer De Jager dat mag, en betwijfelde ook zooeven al, of hij die uit- drukking op die wijze wel kon toelatenhij heeft het laten passeeren, omdat ook zijn persoon er in betrokken was. Met den wenk van den heer Drost zal rekening worden gehouden. De vergadering wordt hierna door den Voorzitter gesloten. Axel. Huwelijks-aangiften. 24 Juni. Dominicus Matthijs Jansen, oud 30 j., jm. en Geertrui Dieleman, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Michiel de Visser oud 24 j., jm. en Dina van Bendegem, oud 23 j., jd 27 Juni. Pieter Schieman, oud 24 j., jm. en Maria Elisa beth Ortelee, oud 20 j., jd. Dirk Rouw, oud 20 j., jm. en Adriana Elisabeth Overdulve, oud 48 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Rene Carolus. z. van Petrus Johannes Baert en van Emelia Adam. 49 Juni. Franpois Adriaan, z. van Lambertus Cornelis Rinn en van Sara Jacoba van Meurs. 24 Juni. Suzanna, d. van Abraham Dieleman en van Adriana Hollebek. Leonia Maria, d. van Camillus Alphonsius Verstraeten en van Leonia Breepoel. 26 Juni. Maria Louisa Augusta, d. van Hijpolite de'Wijn en van Janna de Koeijer. 28 Juni. Helena, d. van Hendrik van Tatenhove en van Jacomina Jacoba Hofman. Overlijden. 16 Juni. Augustinus Charles van de Bilt, oud 6 m., z. van Camillus Theodorus en van Anna Maria Josepha van Bouchaute (overleden). 24 Juni. Adriana van Dixhoorn, oud 51 j., wed. van Pieter van Dixhoorn. SSosclikapelle. Huwelijks-aangiften. 28Juni. Con- stantinus Lambert, oud 31 j., jm. en Octavia Florentina .Fermont, oud 24 j.,jd. Geboorten. 42 Juni. Martha Francisca, d. van Gijsbregt de Bakker en van Anna Catharina Remorie. 21 Juni. Emile Pieter Alphonsus, z. van Jozef Lafarre en van Maria Elisabeth van den Eeckhout. Overlijden. 9 Juni Mathilda Barbarina Crornbeen, oud 7 m., d. van Adriaanus en van Regina van Meelen. Ijiraauw Huwelijks-voltrekkingen. 44Juni. Hendrik Jonkers (van' St. Gilles), oud 27 j., jm. en Cornelia van Itegem, oud 33 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Maria Rosalia, d. van Cyrillis Herwegh en van Maria van de Voorde. 3 Juni. Leonza Leontina, d. van Petrus Goossens en van Maria Bogaart. 6 Juni. Adorina Anna Maria, d. van Andreas Ivens en van Prudentia Yerras. 40 Juni. Johannes Franciscus, z. van Josephus Johannes Buijsrogge en van Maria Cor nelia van Kampen. 45 Juni. Leonardns Franciscus, z. van Alphonsus van de Voorde en van Cornelia Vleeskens. 20 Juni. Leonardus Franciscus z. van Alouisius Maen- hout en van Rosalia de Feber. 23 Juni. Angela Pieter- nella, d. van Jacobus Bernardus Steijaert en van Sophia Maria Vereecken. Overlijden. 6 Juni. Antonius van Gimst, oud 89 j., echtg. van Dorothea van Sikkelerus. 14 Juni. Petrus Benedictus Pinquet, oud 72 j., echtg. van Isabella Maria Compiet. 47 Juni. Jan Baptist Bernaert, oud 72 j., weduwn. van Christina Neeve. 49 Juni. Antoinette Sponselee, oud 46 m., d. van Petrus en van Anna Maria Maas. Hrnipttdijk. Geboorten. 9 Juni. Anna Maria, d. van Pieter Francies Compiet en van Maria de Bakker. 42 Juni. Rene, z. van Jacobus Leenknegt en van Rozalia Mannaart. Overlijden. 17 Juni. Anna Maria Compiet, oud 8 d., d. van Pieter Francies en van Maria de Bakker. EJUneU. Huwelijks-aangiften. 6 Juni. Petrus Fran pois Lantsheer, oud 25 j., jm. en Magdalena van Alten, oud 22 j., jd. 27 Juni. David van Hoorn, oud 29 j., jm. en Krina Vinke, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Cornelis Rinkhoud, oud 26 j., jm., en Maria Pieternella Roose, oud 22 j., jd. 28 Juni. Petrus Franpois Lantsheer, oud 25 j., jm. en Magdalena van Alteh, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Juni. Maria Cornelia, d. van Hendrik Wagenaar en van Maria Cornelia Michielsen. 13 Juni. Iluibrecht Adriaan, z. van Franpois Tollenaar en van Elizabeth de Kraker. 46 Juni. Franpoise Jannetje, .d. van Jeremias Pladdet en van Cornelia Michielsen. 28 Juni. Elisabeth, d. van Jasper Pladdet en van Cornelia van Hoorn. Overlijden. 4 Juni. Franpois Dieleman, oud 67 j., weduwn. van* Cornelia Donze. 2 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht. van Herma- nus Dieleman en Elizabeth Klara Dieleman. 8 Juni. Franpois de Blaeij, oud 1 j., z. van Levinus en van Adriana de Feijter. 45 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Cornelis de Witte en van Tanneke Vercouteren. 25 Juni. Maria Klaassen, oud 8 w., d. van Jan Dirk en van Maria de Meester. Floris Jacobus Geelhoedt, oud 54 j., z. van Cornelis en van Neeltje van Wijck (beiden overleden). 28 Juni. Catharina Herrebout, oud 6 m., d. van Cornelis en van Maria van Tatenhove. Stouten isse. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Pieter Antonius van Goethem, oud 45 j., jm en Maria Catharina Neve, oud 43 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Petrus Augustinus Tielem'an, oud 26 j., jm. en Cornelia Judoca van Sikke lerus, oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Juni. Petrus Ludovicus, z. vail Andreas Ghisleen Thijs en van Maria Felicita Mortier. Petrus Con- stantinus, z. van Constantinus Jonkheijm en van Louisa van Troost. 24 Juni. Alphonsus, z. van Adrianus Dan- kaart en van Anna Maria van Heese. Overlijden. 47 Juni. Adriana van Overstraten, oud 75 j., wed. van Cornelis van Dijke. Ii.oew»»cli». Huwelijks-voltrekkingen. 24Juni. Alphon sus Leonardus Gielliet, oud 41 j., jm. en Leonia Catharina van Goeye, oud 36 j., jd. 26 Juni. Dominicus Franciscus Cerpentier, oud 29 j., jm. en Emelia Rosalia de Letter, oud 25 j., jd. Franciscus Avermaete, oud 25 j., jm. en Anna Maria van Regenmortel, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Juni. Polydorus Barnabas, z. van Emery Marie Boon en van Josephina Maria Schalkens. 22 Juni. Noscarina Maria Catharina, d. van Petrus Franciscus Gielleit en van Ludovica Maria van de Velde. 27 Juni. Augustinus, z. van Camillus de Letter en van Huberta Maria Kegels. 28 Juni. Aloisius Hypolitus HenricusMaria, z. van Henricus Aloysius Suij en van Maria Catharina De Visscher. 4>versls*jr- i In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Ktoppelilijk. Huwelijks-aangiften. 14 Juni. Eduar- dus P. C. Kint, oud 29 j.. jm. en Maria Louisa Lauwers, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Albertus J. van den Berg (van Axel), oud 26 j., jm. en Rosalia Bogaert, oud 24 .j., jd. Geboorten. 5 Juni. Alfred Johannes, z. van Jacobus Sponselee en van Anna C. Vermeulen. 6 Juni. Josephus Petrus, z. van Petrus C. van Damme en van Octavia L. M. van Campen. 40 Juni. Angela Leonie, d. van Petrus van Eck en van Maria de Bakker. 20 Juni. Augustinus, z.^ van Alph. van den Bosch en van Apolonia Dankaart. 26 Juni. Rosalia Louisa, d. van Josephus van de Velde en van Mathilda E. de Smit. Overlijden. 8 Juni. Maria Louisa Vereecken, oud 73 j., echtg. van Cornelis Schelfhout. 46 Juni. Christina Rombout, oud 29 j., echtg. van Alph. Vink. Znamslnif. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Jan de Putter, oud 32 j., jm. en Johanna de Kok, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Krijn Witte, oud 40 j., (van Axel) weduwn. van Elizabeth VVolfert, en Jacoba Cornelia Hamelink, oud 38 j., gescheiden echtg. van Franpois Karel Marinus Dieleman. Geboorten. Adriana Frederika, d. van Leendert de Visser en van Jacomina Maria van Fraeijnhove. 9 Juni. Levinus, z. van Adriaan de Putter en van Catharina Schuitvlot. Janna Cathalina, d. van Louis Cove en van Neeltje de Feijter. Jacob Jan, z. van Hendrik Jan Diele man en van Huigje Pieternella Bruijnzeel. 40 Juni. Wille- mina Cornelia, d. van Krijn Hamelink en van Cornelia Bakker. 44 Juni. Abraham Hermanus, z., van Martinus Goossen en van Pieternella Catharina de Feijter. Cornelis, z. van Franpois Hamelink en van Johanna Herrebout. 20 Juni. Franpois, z., van Pieter Marinus de Jonge en van Suzanna Bareman. 24 Juni. Hendrik, z. van Cornelis Goosen en van Barbera de Pooter. Adriana Suzanna, d. van Abraham Jan Seheele en van Catharina Dieleman. 23 Juni. Janna Johanna en Johanna Janna, dochters van Cornelis van Doom en van Janna van den Berge. 24 Juni. Jacomina Pieternella, d. van Jacobus de Jonge en van Adriana Maria Haak. Overlijden. 44 Juni. Willem de Feijter, oud 44 d., z. van Jan en van Cornelia de Feijter. 42 Juni. Maatje de Feijter, oud 42 d., d. van Jan en van Cornelia de Feijter. SKniildorpe. In deze gemeente hebben geene aan giften plaats gehad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 10