Gemengde berichten. Laatste Berichten. Afdeeling tweespannen. prijs Wed. J. Daelman te Westdorpe -.e prijs Ph. J. van Dixhoorn te Axel3e prijs j. J. A sebaert te Axelverder eervolle ver- meldmgen Ph. J. van Dixhoorn te Axelidem J. de Putter te Axel; P. Dekker te Axel; 0. de Feijter te Koewacht. Afdeeling Kampioenschap. Kampioen m e r r i e n. Mane, Z. B. S. 6, eigenaar Ph. J. van Dix hoorn te Axel. In den loop van den namiddag was het muziekgezelschap //Concordia" van Axel op het terrein gearriveerd en vroolijkte met hare tonen de tentoonstelling op. Toen de uitspraak der jury in alle nummers bekend was, werden door den heer F. Hombach, eere-voorzitter der vereening, aan de winnaars de behaalde medaille's uitgereikt, waartoe alien met de dieren die de prijzen gewonnen hadden voorbij de bestuurstafel defileerden. De uit- reiking der prijzen geschiedde onder eene korte gelukwensch. Vervolgens werd, nu een ty'dperk van rust mtrad het succes van den dag besproken. Des avonds werd in Axel, in het Hotel Kolfl door het bestuur en vele leden de avond feestelijk doorgebracht. Het muziekgezelschap //Concordia" bracht daar aan het bestuur eene serenade en hield eene muzikale wandeling door de straten. De dag was goed verloopen, de vereeuiging mag met voldoening daarop terugzien, al was het ook dat het bezoek uit de naaste omgeving, de belangstelling van de zijde der fokkers zelve, wel eenigermate beneden de rechtmatige ver- wachting was gebleven. Dit zal evenwel de vereeniging met zijn ijverig bestuur niet weerhouden om te trachten he° voorgestelde doel te bereiken en integendeel aansporen tot het zoo mogelijk ontwik- kelen van nog grooteren ijver. De morgen van Zaterdag was teleurstellend. De regen viel bij stroomen en het leek wel een regen voor den geheelen dag. Tegen den voormiddag begon het echter meei en meer uit te lichten en de regen be- hoefde geen beletsel te zijn, dat velen opkwamen naai het tentoonstellingsterrein, waar nu een concours-hippique zou worden gehouden. We zullen maar direct mededeelen dat het aantal bezoekers Zaterdag ongeveer 3000 be- droeg, die zich in lange rijen rondom de baan van het ruime sportterrein hadden opgesteld. ure vingen de wedstrijden aan met een kamp voor het best aangespannen en schoonste twee wielige rijtuig. De prijzen werden toegekend als volgtle prijs E. Buijsse te Sas van Gent; 2e prijs C. Vael te Hontenisse, 3e prijs Ph. J. van Dixhoorn te Axel en 4e prijs P. Esselbrugge te Axel. Daarna volgde de ringrijderij te paard. Er waren 18 palen, die eenmaal moesten worden gepasseerd. De eerste prijs werd behaald door Em. van Haelst te Kieldrecht die zijn paard en piek zoo- danig wist te besturen dat hij het maximum (18) ringen behaalde, 2e prijs R. Buijsse te Westdorpe met 13 ringen en 3e prijs Jac. Cove te Axel met 12 ringen. Bij den wedstrijd voor boerenwagens bespannen met minstens 4 paarden werd de le prijs be haald door lac. Cove te Axel en de 3e door K. Wijna aldaar. De tweede prijs werd niet toegekend. Voor de nu volgende ringrijderij voor dames was veel animo. De uitslag was dat de prijzen werden gewonnen door de dames die gereden hadden met de heeren le prijs R. Buijsse te Westdorpe, P. van Hoeve te Axel, P. Vael-Yse- baert te St. Jansteen, B. L. Ysebaert te Axel, 5e prijs E. J. Ysebaert te Axel terwijl de 6e prijs ten deel viel aan Jos. Blokland te Berlaere, na loting met P. Esselbrugge te Axel. De jury had den uitslag van dezen wedstrijd nog niet volledig opgemaakt, toen een malsehe regenbui het feest kwam verstoren en de jury en vele anderen een bescbermend plaatsje in de tribune deed zoeken. Na eenigen tijd hield het op, en werden de wedstrjjden voortgezet. Doordat het terrein zanderig is, ondervond dit van den regen geen nadeeligen invloed. Aan de beurt was de harddraverij met warrn- bloedpaarden, lengte der baan 2200 M. Handicap. De uitslag hiervan was le //Mitelle" van Beyaard te Auweghem (2275 M.) in 5,11 min., 2e ,/Ecya" van Vermeulen te Auweghem (2400 M.) 5,13 min., 3e „Esperance" van R. de Vreese te Nazareth (2600 M.) 5,19 min., /Jacobin" van A. van Beveren te Mariakerke (2400 M.) in 5,20 /2 min. en 5e. //Susie" van J. d. Haerynck te Drongen-Baarle (2300 M.) 5,21 min. Bij het nemen van een der eerste bochten kwam in dezen wedstrijd een betreurenswaardig ongeluk voor. De berijder van /Doctoral" de heer Alph. de Clercq van Astene reed tegen een boom met gevolg dat hij van zijn paard tuimelde en in het veld neerviel waar hij bleef liggen. Dr. Spruitenburg uit Ter Neuzen, be- vond zich onder de toeschouwers en constateerde na onderzoek dat de rijder zijn linker onderbeen en het rechter sleutelbeen gebroken had. Dr. Bom, die terstond was ter hulp geroepen kwam spoedig op het terrein en legde een voorloopig verband, waarna Jhr. Vredenburg, aanbood De Clercq naar huis te rijden. Nader vernamen wij nog dat zou gebleken zijn dat deze rijder ook eenige ribben gebroken had. Op het terrein werd voorts nog eene inza- meling gehouden van gelden ten bate van den rijder, welke inzameling ongeveer 50 opbracht. De wedstrijden werden vervolgd met een harddraverij voor koudbloedpaarden, lengte der baan 1500 M. Eerstaankomende was de heer R. Buijsse te Westdorpe in 4,06 y2 min., 2e Jac. Cove' te Axel in 4,12% min., 3e E. van Haelst te Kieldrecht in 4,30 min. en 4e E. J. Ysebaert te Axel in 4,55 min. Eerst werd nu verreden //Galop". Lengte der baan 2000 M. Handicap, le pr. //Josephine" van Jan Maes te Deurle (2050 M.) in 3,58% min., 2e pr. //Star" van Dumarez te Meirelbeke (2075 M.) in 3,59 min. en 3e pr. //Jack" bereden door K. Wijna te Axel in 4,41 min. Het nu volgende nummer was een der meest interessante, nl. de harddraverij met paardea aangespannen voor rijtuig met een minimum gewicht 100 Kg. beladen. Lengte der baan 3000 Handicap. Eerstaankomende was //Doctoral" van Alph. de Clercq, te Astene, den gevallen rijder welk paard na door een ander rijder werd bestuurd, in 4,51 min. (3100 M.), 2e //Esperance" van S. de Vreese te Nazareth (3350 M.) in 5 min., 3e #Mitelle" van Beyaard te Auweghem (3150 M.) in 5,06 min., 4e //Agile" van Ern. Her- teleer te Aaltre (3200 M.) 5,13 min. en 5e z/Blackstone" van O. v. d. Velde te Aaltre (2900) M. in 5,19 min. Tot slot volgde het springconcours waarvoor slechts twee deelnemers uitkwamen en op het laatste oogenblik nog voor deelneming opkwam een der vreemde rijders, met //Jack" van den heer Ph. J. van Dixhoorn. De paarden moesten bij het afleggen der baan in galop tweemaal over eene hindernis van geringe hoogte springen. De eerste prijs werd behaald door //Biby" van den heer A. van Mefraege te klein Turkije en de 2e door //Jack" van den heer Van Dix hoorn. Bij dezen wedstrijd deed zich nog een incident voor, door dat de berijder van //Star" bij het nemen van den sprong van het paard stortte, gelukkig zonder ongeval te bekomen daar hij terstond weer den loop vervolgde. Na het passeeren van de eindstreep, bij het be- eindigen van den loop begon Jack" van den heer Van Dixhoorn eensklaps te hinken. Bij het onderzoek naar 'hetgeen het paard scheelde bleek den rechter voorpoot even boven den hoef te zijn gebroken. Onnoodig te zeggen dat deze incidenten wel van eenigen invloed waren op de stemming aan het eind van dit feest, dat zoowel wat de deel- name aan den wedstrijd aangaat als het bezoek, wel geslaagd mochten genoemd worden. We dienen nog te vermelden dat//Concordia" van Axel ook Zaterdagnamiddag het feest door het uitvoeren van vele muziekstukken opluisterde. Wij herhalen, de voorgevallen incidenten werpen eene schaduw op het feest, doch voor het ove- rige waren de bezoekers over het algemeen zeer ingenomen met hetgeen ze dezen namiddag op het terrein van het vereeniging van Zeeu wsche fokkers van het zware Trekpaard hadden kuunen aanschouwen. RECHTSZAKEN. Door den rechter-commissaris van strafzaken te Middelburg is bij het verhoor een bevel van aanhouding verleend tegen P. J. D., oud 26 j., koopmau te Boschkapelle, verdacht van oplich- ting. D. is naar het huis van bewaring over- gebracht. Voetbal. Het Nederlandsch elftal dat bij de Olympische spelen te Stockholm ons land vertegenwoordigt, houdt zich kranig. Vrijdag werd de wedstrijd Nederland Zweden gespeeld en door de onzen met 43 gewonnen. Zondag won Nederland van Oostenrijk met 3-1. Omtrent de Olympische spelen wordt nog geseind dat de uitslag van den wedstrijd tusschen Zweden en Nederland werd verkregen na een half uur verlenging. De uitslag Oostenrijk—Duitschland was 51, Ierland—Finland (na een uur verlenging) 23. Verder was de uitslag NoorwegenOostenrijk 3 1, FinlandRusland 21, Denemarken Noorwegen 9 0, Engeland Hongarije 70. In de volgende ronde zal de wedstrijd Neder landDenemarken en Engeland—Finland ver- moedelijk a.s. Vrijdag worden gespeeld. Een 4jarig dochtertje van den werkman S. te Gouda, dat zich door het omvallen van een emmer met kokend water deerlijk had gebrand, is gisteren aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis overleden. Te Wittelte (Dr.) is Donderdag het 12- jarige zoontje van den landbouwer K. v. d. B. bij het bloempjesplukken te water geraakt en verdronken. Vrijdagavond toen een waker zijn ronde in de Wittenstraat te Amsterdam deed, werd hij door eenige opgeschoten jongens gesard. Een heer, die juist voorbij kwam en het geval gade sloeg, maande de jongens aan door te loopen. Een der belhamels vloog op den heer toe en sloeg deze met een ijzeren bout op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerviel en naar het gasthuis moest worden overgebracht. De vermoedelijke dader is gearresteerd. De Gemeenteraad van Helmond heeft het voorstel tot verplichte winkelsluiting om 9 uur met bijna algemeene stemmen aangenomen. Uit Uithuizen wordt gemeld Onder een vorig secretariaat-ontvangerschap van het waterschap de Uithuizerpolder zijn onregelmatigheden gepleegd, als vervalschen van extracten, te veel in rekening brengen van zegelgelden, het opnieuw in rekening brengen van een oude rekening, terwijl er bovendien nog een tekort is ontdekt van bijna f 900. Wie in dezen de schuldige is of de schuldigen zijn, zullen bevoegde autoriteiten hebben uit te maken. Het bestuur heeft daaromtrent een besliste overtuiging, maar wenscht die niet in het openbaar uit te spreken. Rooken in de kerk. In een dorpje bij Alphen aan den Rijn had den predikant der Ned. Herv. Kerk al menigmaal van den kansel zijn gemeente verzocht, om niet te rooken in de kerk. Zondag echter er was doopsbe- diening geweest had de predikant nauwelijks j den zegen uitgesproken, of een der doopouders stak zijn sigaar aan, zoodat domine door een j dikke rookwolk den kansel afdaalde doch hij sloeg de sigaar van onzen doopvader uit den mond, ten aanzien van vele toehoorders. Zeer onbeschaamd werd voor de tweede maal door den doopvader weer aangestoken. De indruk der preek was weg, verzekert het ,/R. Nbld." t Op de Merwede bij Dordrecht geraakte Vrijdagavond de machinist Van Erp, van de Rotterdamsche sleepboot /Martina" te water, toen die sleepboot tengevolge van een kleine aanvaring botste tegen een door hem gesleept wordende z.g. „kast". De man kwam juist tusschen de beide vaartuigen in en werd totaal verpletterd. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Oe Zeppelin-ballon „Schwaben" verbrand. Het groote passagiersluchtschip //Schwaben", dat te Dusseldorf gestationneerd was, is daar Vrijdag door brand totaal vernield. Weer een groote ramp voor de Duitsche luchtvaart, daar geen van alle Zeppelins een lang leven beschoren is wanneer men er tochten mee gaat maken. De //Schwaben" was des morgens om half tien uit Frankfurt te Dusseldorf geland en zou in de groote loods onder dak gebracht worden. Dit kon echter door den sterken tegen wind niet ge- beuren en men ankerde het op het vliegterrein. 's Middags stak een krachtige wind op en ondanks de stevige verankering slingerde de ballon angst- wekkend. Tegen half 2 werd het schip door een zeer sterke windvlaag opgeheven het brak middendoor, tengevolge waarvan de gashouders leeg liepen. Door zelfontbranding ontplofte het uitstroomende gas en binnen enkele oogenblikken stond het geheele schip in lichtelaaie. Het vuur sloeg over op de loods, maar kon daar nog bijtijds gebluscht worden. Bij de ontploffing werden 35 personen min of meer gewond, echter niet levensgevaarlijk 10 van hen moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. Volgens den kommandant hebben de wind- vlagen eerSt den voorsteven stuk geslagen. Hij vreesde toen dat dit geheel zou afbreken en dat het overige deel met de gondels de lucht in zou gaan. Maar toen zag hij de vlammen uit den ballon schieten. Het gas ontplofte. Binnen weinige minuten was er van den trotschen ballon slechts over het geraamte en de gondels, die van aluminium zijn. De ballon //Schwaben" werd in Juli verleden jaar als passagiersluchtschip door de rnaat- schappij Delag overgenomen, nadat het eerst verscbillende geslaagde proeftochten gemaakt had. De //Schwaben" was 140 M. lang, had een doorsnede van 14 meters en eengasinhoud van 17,730 M3. Het schip was voorzien van 6 cylinder Maybach-motoren. Het luchtschip heeft 330,000 gulden gekost. De schade die de Delag (de luchtvaartmaat- schappij) lijdt is grootendeels gedekt door ver- zekering. De //Schwaben" maakte totaal 228 tochten, legde 27,569 K.M. af vervoerde 4545 passagiers. De //Schwaben" was het snelste luchtschip ter wereld en haalde bij den proeftocht 19,3 meter per seeonde. Daar ook de fL. 3" onlangs te Friedrichshafen in de loods door zelf ontbranding ernstig be- schadigd is, wint de meening veld dat niemand van dergerlijke ongelukken de schuld draagt, maar dat het gebrek in den ballon zelf ligt. Men zal nu naar middelen hebben te zoeken die de zelfontbranding van het gas voorkomen. Colsman, de directeur van de Delag, ver- klaarde dat de oorzaak van den brand van de 1 //Schwaben" dezelfde was als die van den brand I van de //Z. 3" te Friedrichshafen. Door de I wrijving der gummi-gascellen schijnen vonken te zijn ontstaan. Bij de //Schwaben" is tijdens I het gas uitstroomde wrijving tusschen de af- zonderlijke gascellen ontstaan. Tijdens de vaart I wanneer die gascellen totaal vol zijn, is wrijving I niet mogelijk, en dus een dergelijk brand-ongeluk I buitengesloten. Het is een geluk voor de Zeppelin-maatschappij I dat zij juist daags te voren de//Victoria Louise" aan het marine-bestuur had afgeleverd. Een I tochtje met de nu vergane //Schwaben" kostte 120 a 150 gld. per persoon. En er waren altijd liefhebbers. De Berlijners zijn aan het zoeken naar den bankdief Briining, aan wiens arrestatie 6000 gld. te verdienen is. Het signalement van i hem gaf op, dat hij blond was en X-beenen had. Vrijdag zijn een honderdtal niets kwaads ver- moedende personen met blond haar en een neiging tot X-beenen naar het politie-bureau gebracht, onder verdenking, dat zij Briining waren. Op het bureau werd meestal direct be- wezen, tot groote teleurstelling van hen, die ze aanbrachten en al meenden de 6000 pop in hun zak te hebben, dat men den verkeerde voor had. Men raadt algemeen aan, vooral vreemdelingen, niet blond te zijn, geen X-beenen te hebben, en legitimatiepapieren bij zich te voeren. Drie automobilisten, die uit Nederland kwamen, brachten hun wagen onder in een garage op het St. Lambertus-plein te Luik. In de auto bevonden zich twee zeer groote kannen alcohol, die verscheidene honderden liters bevatten. Het verdaclite voorkomen der automobilisten en een waarschuwing der Hol- landsche douane brachten de politie op het spoor. De automobilisten zijn verdwenen en hebben de auto in den steek gelaten, die naar de magazijnen der douane is overgebacht. Terwijl Vedrines van Limoux per vlieg- machine op weg was naar Parijs, brak bij het landen te Libourne een der schaatsen. Het toestel sloeg om en geraakte in brand. De aviateur kon zich bijtijds redden. Een //vliegende bruiloft". Dezer dagen is de bekende aviateur Graham White te Widford bij Chelmsford in het buwelijk getreden. De bruidegom vloog zelf van Londen naar Widford waar hij in de oude dorpskerk in het huwelijk trad met miss Dorothy Taylor. De meeste zijner vrienden kwamen eveneens op vlieg- machines op het feest. Ook een dame was als passagier van den vlieger Perrier op diens twee- dekker van Louden naar Widford gevlogen. Zoowel voor als na de plechtigheid gaven de aviateurs van het bruiloftsgezelschap demon- straties op hun machines. Toen de Engelsche Koning en Koningin Woensdag de kathedraal te Llandaff in Wales bezichtigden sprong 'n elegant gekleede jonge dame over den muur van het kerkhof, door- brak het politiecordon en schreeuwde den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, Mac. Kenna, die naast de Koningin liep, toe: //Het is een schande, dat gij uitstapjes maakt, terwijl de vrouwen in de gevangenis verhongeren." Daarop begon zij de verbaasde Koningin harts- tochtelijk over de verhongerde vrouwen te onder- houden. Intusschen waren detectives en heeren van het gevolg toegesneld, om de suffragette te verwijderen. Deze verzette zich met 'n hysterische heftig- heid en kon eerst na 'n woest handgemeen en onder gillend geschreeuw weggebracht en aan de politie overgeleverd worden. De volks- menigte nam een dreigende houding tegen haar aan en begeleidde haar onder jouwen en fluiten naar het politiebureau. Daar gaf zij op Ellen Craig te heeten, 25 jaar oud te zijn en te Londen te wonen. Het incident maakte op den Koning en de Koningin, die zeer nabij getuige waren, een pijnljjken indruk. Donderdag is er in een woning van de Miinzstrasze te Berlijn een zonderlinge misdaad gepleegd. Door misdadigers was in het beneden- huis een bom neergelegd, die Donaerdagavond tegen negen uur ontplofte. Onder de bezoekers van het bioscooptheater, dat in hetzelfde huis gevestigd is, brak een paniek uit. Verschillende personen werden licht gewond, 9 zwaar. Dat er zoo weinig personen gekwetst werden, schrijft men toe aan hetfeit, dat door het prachtigezomer- weer alle deuren van "net theater open stonden. Alle vensters zijn stuk gesprongen. Men ver- moedt, dat drie individuen, die met verschillende andere verdachte sujetten, dat huis als slaap- gelegenheid gebruikten, den bomaanslag gepleegd hebben als een wraakneming tegen den eigenaar. Reeds langen tijd werden de bewoners van het huis lastig gevallen met dreigbri^even, die onder- teekend waren met een doodskop. Tot nog toe werd geen spoor van de mis dadigers gevonden. Breslau. Hedennacht is nabij Smiedfeld een personentrein op een volgeladen Janplezier in- gereden. Yolgens de berichten zijn 7 personen gedood en 11 gewond.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2