tii BOUWKUNDE. Me aienwe ZOOTEVISCH. WANDGEDIERTE. BRMKM. Een ruimeBovenwoning BEmEMMAmim. Seeren- ee XapokbeddeR, Ter gelegeflbeid van den Koopdag Dokter STAS, A. MASQ.UELIER, Opgepast de Zomer is daar. Gal-, Sip- en Bloedzuiverende PILLEN J. ds Smidt-Pothoven, OOGL1JDERS GESTICHT te St. Nicolaas (Belgis) Doktor R. THIENPONT. Nier- en blaaszwakte bij kinderen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Niet voor de Wasch I Advertentien. Goedkoope Winkel, Noordstr, 70, H. Yerhoeven. is van 7 tot en met 22 Juli A F W E Z I G. J. DIELEMAN, Firma Wed. A. H. DONEE. JAN DONZE. TE HUUR: Wol l en-Chitsen- en Mol tondekens. Oiterst coneurreerende prijzen. Levering franco. V00RHANDEN: URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN-NIEREN. om steun niei vruchteloos zal zijn. Het schijnt dat dit den stakingsleiders weer meer moed heeffc gegeven en in een eergisteren gehouden vergadering is dan ook besloten, dat onderhande- ling met de werkgevers zal worden geweigerd, tenzij deze de voorwaarden der arbeiders aan- nemen, welke voorwaarden zijn 1. de benoeming van een gemeensehappelijke commissie, die onder gemeensehappelijke verantwoordelijkheid de juiste loonbetaling zou waarborgen2. de erkenning van den Transportarbeidersbond 3. de weder in dienstneming der stakers. Uit deze mededeeling der stakingsleiders blijkt, dat de toesiand weer minder gunstig is, dan in het laatst van de vorige week werd verwacht. Intusschen waren gisteren in de dokken weder meer arbeiders aan het werk, dan den dag te voren. Volgens de Port Authority werkten bijna 13000 man op 154 schepen. Volgens een mededeeling van het parlements- lid 1 liomas, behoeft aan de bedreiging met een staking van het spoorwegpersoneel niet al te veel gewicht te worden gehecht. Het besluit te Stratfort genomen, is gebeel buiten de leiders van het spoorwegpersoneel om gegaan en zelfs was de meerderheid van deze vergadering niet samengesteld uit spoorwegmannen, maar uit lieaen, die met den spoorwegdienst niets te maken hebben. Onder de leiders van het spoor wegpersoneel is de geneigdheid om voor anderen in dit geval de transportarbeiders de kastanjes uit het vuur te halen, in elk geval niet groot. De bemoeilijking van arbeidswilligen duurt nog voort en dagelijks staanervoordeLondensche politierechtbanken stakers terecht, die zich aan bedreiging of mishandeling van arbeidswilligen hebben schuldig gemaakt. In verband met de staking staat ook een onderzoek, dat thans op last van het ministerie van binnenlandsche zaken plaats heeft, naar beschuldigingen ingebracht jegens de politie, wegens haar optseden tegen stakers en anderen te Rotherhithe op 11 dezer. Er is toen van verschillende zijden geklaagd over een zeer ruw optreden der politie. Bij het thans begonnen onderzoek, waarbij verschillende ooggetuigen van het gebeurde als getuigen worden gehoord, zijn verklaringen afgelegd, welke de ruwheid van dit optreden bevestigen. En deze verklaringen zijn niet af- komstig van stakers, maar van verschillende burgers te Rotherhithe woonachtig, die van oordeel zijn, dat het optreden der politie tegen een volstrekt niet-wanordelijke menigte, die bovendien in hoofdzaak uit vrouwen en kinderen bestond, beslist onnoodig was. Een groote bijeenkomst van spoorwegbeamb- ten van de Great Eastern en de Londen-Tilbury Southern spoor wegen is Woensdagavond te Stratford gehouden. Naar men dacht zou deze vergadering een dadelijk ingaande staking tot steun van de bootwerkers uitroepen, in over- eenstemming met het besluit dat Maandag- avond was aangenomen. Maar tot de alge- meene verrassing drongen de leiders van de vergadering erop aan om niet te staken. Zij deelden mede, dat zij gisteren een gesprek met Asquith gehad hadden en hij een beroep op hen had gedaan, om niet bij voorbaat afbreuk te doen aan een regeling van bootwerkersstqking, welke staking naar men geloofde spoedig ge daan zou zijn. In de vergadering uitten vele bootwerkers hun misnoegen over het besluit van de leiders om geen staking van spoorwegbeambten op touw te zetten. Behalve andere leiders van de boot werkers, richtte ook Ben Tillet tot de vergadering het woord. Hij verweet den spoorwegbeamb ten gebrek aan moed en zeide, dat de transport arbeiders niettemin in de staking zouden vol- harden, zoo noodig nog een maand. Indien zij nog 1 anger duurde, zou het op moord en dood- slag uitloopen. Het uitvoerend bestuur van de groote vereeni- ging van spoorwegpersoneel heeft van zijn kant een manifest verspreid, waarin het de leden eraan herinnert, dat hunne contracten met de maatschappijen hen binden. In de philippica die Ben Tillett Woensdag avond te Stratford hield, kenschetste hij de houding van de spoorwegbeambten als een ver- loochening van het vakvereenigingswezen en als een zelfmoord en schold de bestuurders voor lafaards en ellendelingen uit. Jack Jones klaagde bitter over de tegen- werking die het Loudensche stakingscomite aldaar van het bestuur van het verbond van spoorwegbeambten had ondervonden. Zoodoende wist het er ook niets van, dat de plaatselijke staking van spoorwegbeambten te Stratford afgelast was. De roman van een prins. Een te Boekarest verschijnend dagblad publi- ceert een merkwaardige geschiedenis over den jongen kroonprins Boris van Bulgarije, die naar gezegd wordt, verliefd is geworden op prinses Elisabeth van Roemenie, de oudste dochter van den kroonprins van Roemenie, door het zien van haar portret. Prins Boris heeft prinses Elisabeth nog nooit ontmoet, doch tijdens een bezoek van de konin- gin van Roemenie aan het Bulgaarscbe hof zag de prins haar portret. Onmiddellijk nadat hp meerderjarig geworden was, stelde de prins zijn vader koning Ferdinand in kennis van zij* verlangen om de prinses te huwen en zeide, dat hij anders zijn geheele leven ongehuwd wilde blijven. Honing Ferdinand had tegen dit huwe- lijk geen bezwaren, maar koning Carol van Roemenie wel, om redenen van politieken aard. Gedurende het laatste bezoek van koning Fer dinand aan het Oostenrijksche hof wist deze den keizer over te halen zijn invloed te ge- bruiken bij den koning van Roemenie. En met gunstig gevolg, want de officieele aankondiging van de vorstelijke verloving wordt eerstdaags verwacht. Het weer in het buitenland. In West-Europa wint de bewolking het van den zonneschijn. In Schotland en Engeland heeft het geregend, maar komen momenteel weer tijdelijke opklaringen voor. Er heerscht een aangename temperatuur. In Frankrijk is de weerstoestand beter. Be wolking wisselt daar met zonneschijn af, maar plaatselijk is regen gevallen, vooral aan het Kanaal. Het groote vochtigheidsgehalte der lucht is er de oorzaak van, dat het weer een min of meer drukkend karakter heeft. Bepaald warm is het slechts in enkele deelen, o.a. in het Zuiden, zoo wel aan de Middellandsche Zee als aan de Golf van Biscaye. In Noorwegen is een bewolking verschenen, die den zonneschijn tempert. In Denemarken is het weer als bij ons, in Belgie is de weers toestand iets beter, maar heeft het geonweerd. In Duitschland is het weer opnieuw zeer uit eenloopend. In de Rijnstreek en aan de Noord- zee-baden wisselt bewolking met zonnesohijn af. In midden-Duitschland is het in hoofdzaak druilerig weer, terwijl hetzelfde ook uit Beieren wordt bericht. Plaatselijke onweders hebben nog overvloedig regen veroorzaakt. In Z witserland is het weer nu zeer onbe- trouwbaar. Een egale bewolking wordt afge- lost door een opklarinkje. Het is er slechts matig warm. In Oostenrijk-Hongarije loopt het weer even eens erg uiteen. Er komt ongeveer evenveel zonneschijn als bewolking voor. In het alge- meen is het er vrij koel. Plaatselijk is de tern peratuur gestegen. AANBESTEDINGEN. Op Donderdag 11 Juli 1912, des voormid- dags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, van: Het verrichten van baggerwerk in de geul in het Veergat, toegang gevende tot de buitenhaven van het kanaal door Wal- cheren te Veere, behoorende tot de zee- werken in de provincie Zeeland. (Raming 7000). Een der dikwijls verkeerd-begrepen verschijn- selen van zwakte der nieren bij kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd -om deze onaangename kwaal toe te scbrijven aan een kwade gewoonte. Niets is echter minder waar nierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan de nieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaskwalen aan- gedaan zijn, verschillen in vele opzichten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk of levenslustig en vroolijk, maar prikkel- baar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school zijn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlijk te volgen, en voort- durend hebben zij last met de urine, die zij niet op kunnen houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen vol- komen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig geregeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gij echter dergelijke kenteekenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gij kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. v. OverheekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. D A G E N Voorm. Nam. Zaterdag 29 Juni 1.37 1.57 Zondag 30 2.15 2 34 Maandag 1 Juli 2.51 3.10 Dinsdag 2 u 3.27 3.45 Woensdag 3 u 4.2 4.20 Donderdag 4 4.38 4.56 Vrijdag 5 5.16 5.35 Uw messen en vorken, potten en parinen zuilen na met behandeld te zijn, even hard gllmmen als een Spiegel bij Alphons Begheijn is er bij Y. F. SCHELLE- MAN, cafe /Station" rnime zonvrije bergplaats voor Rijwielen. Geen stalling voor Paarden. Beleefd Aanbevelend, Y. F. SCHELLEMAN, Sluiskil-Station. TE KOOP. Staiiestraat 3, GEfST, Onderwijs in het maken van Bestek, Teekening en Begrootingopleiding voor gezel en meester in bet vak, bouwkundig opzicbter en leeraar amb.school. Conditi'en billijTc. Adres: P. KOST, Gedipl. leer. A. B. S., Hulst. is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Java. TEH NEUZEN. Geneeskundig Cabinet te GENT 62 Bagattenstr&at 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrij dag van 9 tot 12 ure. Genezing van BSier- en ziekten, Troebel ^water en alle versche en verouderde yeheame ziek- ten, verxwakking, vrouwen- ziekten. Finale uitroeiing van Wandge- dierte, met 6 jaar schriftelijke garantie. Geheimhouding verzekerd. F. H. YAN DER PEIJL. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breuk meester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den ©ersfen Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Tek Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzandes1 sieSsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. met bergplaats voor fietsen en kiuderwagen. Te bevragen bij G. F. P. V. d. PEIJL, Stationsweg. In het begin van elk jaargetijde, wanneer het bloed in beweging is, is het voorzichtig de maag en de darmen te ontlasten der galien in gisting, die het bloed vergiftigen en de oorzaak zijn van verscheidene ziekten. Het beste purgeer- en bloedzuiverende middel moet uitsluitend uit kruiden bestaan. Daarom is het dat de geneesheeren overal bet gebruik der van H. VAN AKEN, Apotbeker-Specialist te Selzaete, voovschrijven, als zijnde het beste middel om de maag en darmen te kuischen, en het bloed van alleonzuiver- heden te ontlasten. Zij werken snel en zonder pijn, en behoeden u voor alle besmetcelijke ziekten. Slechts 50 centen de doos. Verkiijgbaar en Gros te Ter Neuzen, bij J. J. KENSE en verder bij alle soliede drogisten en verkoopers van geneesmiddelen. TER NEUZEN. GROOTE 80RTEERING Woll3fi-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. onder leidingf van Spreebnren in de Yoornitgangstraat 18—10 unr en uur, alle dagen behalve Yrgdags. Speciale behandeling voor Scheelzienden, welke kosteloos is voor werkende lieden. o o H II mm (APEN- ZEEP) I VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2