12. Aanvraag van de Industrieele Maatschappij tot wijziging van de voorwaarden van de haar ver leende concessie. 13. Otivraag. %antonger>echt te Ter Keuzen. ZEETIJDINGEN. Van 26 tot en met 27 Juni. Van 26 tot en met 27 Juni .werden door de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op- en 35 afgescbutdoor de Westsl. 11 op- en 10 afgeschut. Positie der Stoomschepen. zenden, iets wat dikwijls zal, of althans kan voorkomen. Dan kan hij daarvoor niet ineer terecht, wat wel het ge- val is, als het kantoor tot 5 uur open was. De Voorzitter aeht dat juist een verkeerd voorbeeld, want voor het legaliseeren der handteekening is de raede- werking van den burgemeester noodig, die nu ook na 4 ure weggaat. De heer Lensen meende dat er dan nog gelegenheid was om bij de ambtenaren ter secretarie daarmede terecht te komen. Hera was ook al opgevallen de overeenstemming in den tijd dien de burgemeester heeft bekend gemaakt dat hij op het stadhuis te spreken zou zijn en de uren die nu voor opening van de secretarie worden voorgesteld. De Voorzitter geeft te kennen dat er, naar zijne raeening, een grens moest zijn en die heeft hij genomen als is bekend gemaakt. Hij kan echter wel mededeelen dat, als hij hier eeninaal zal wonen, dat hij dan volgaarne bereid zal zijn om degenen, die na den kantoortijd zijne hulp nog noodig hebben, ook aan zijne woning te woord te staan. Ten slotte beveelt spreker nogmaals de aanneming van het voorstel van Burg, en Weth. aan. Het personeel van de secretarie behoort naar zijne meening ook over voldoende vrijen tijd te kunnen beschikken om gelegenheid te hebben zich in verschillende nieuwe wetten en regelingen in te werken, die tegenwoordig veelvuldig voorkomen en waarvoor hun nu eigenlijk de tijd ontbreekt. De heer Drost acht het een groote tegemoetkoming aan het publiek, als de secretarie ook in de middaguren geopend is, hij acht dat een prachtige regeling en kan er zich dan ook zeer goed mede vereenigen om het sluitingsuur op 4 ure te stellen, teneinde voor de ambtenaren nog wat tijd voor rustig werken over te houden. De Voorzitter geeft te kennen alsnu eerst in stemming te zullen brengen het amendement van den heer De Jager, dat gesteund wordt door de heeren Lensen en Scheele. De heer Waalkes merkt op dat er ook nog sprake is van sluiting des Zaterdags om 2 ure des namiddags. De Voorzitter geeft in overweging om daarin geen ver- andering te brengen. Er ontstaat meer en meer een streven om te komen tot een vrijen Zaterdagmiddag, laat de gemeente daarin voorgaan. Het voorstel van den heer De Jager om de openingstijd van de secretarie te bepalen van 9 tot 5 ure, wordt ver- worpon met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Lensen, Donze, De Jager en Scheele. Tegen stemmen de heeren Drost, De Feijter, De Bruijne, Eijke, Waalkes, Visser, Dees en Moggre. De door Burg, en Weth. voorgestelde verordening wordt daarna z. h. s. aangenomen. Alsnu brengt de Voorzitter in behandeling de volgende instructie voor de ambtenaren ter secretarie der gemeente Ter Neuzen. Art. 1. De ambtenaren zijn ter secretarie aanwezig van des morgens 9 tot des namiddags 4 uur. Tusschen 12 en 2 uur wordt hun beurtelings ten hoogste 1 uur gelegenheid gegeven tot het gebruiken van ververschingen. Deze bepaling geldt niet voor Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen, alsmede voor den Zaterdag. Dien dag wordt hun tegenwoordigheid tot 2 uur 's namiddags vereischt. Onverminderd het bepaalde bij art. 2 zijn ze voorts ter secretarie aanwezig op zoodanige uren als door den Secretaris voor eene richtige vervulling hunner taak wordt noodig geacht. Van de beslissing van den Secretaris staat beroep open bij Burgemeester en Wethouders. Ze mogen zich gedurende de in dit artikel bepaalde uren niet van de secretarie verwijderen, tenzij in het belang van den dienst of met toestemming van den Secre taris, noch andere werkzaamheden verrichten dan ten dienste der gemeente. Art. 2. Bij vergaderirigen van den Raad of van Burge meester en Wethouders, zal minstens een der ambtena ren, die daartoe wordt aangewezen ter secretarie tegen woordig zijn. Ingeval van stoornis der openbare orde, brand, waters- nood of andere buitengewone voorvallen begeven zij zich onmiddellijk ter secretarie en stellen zich daar ter beschik- king van den Burgemeester, het college van Burgemeester en Wethouders en van den Secretaris. Zij blijven ter secretarie, tot dat of door Burgemeester of door den Secretaris verlof is verleend om te vertrekken. Art. 3. Ze zijn den Secretaris binnen den kring van zijn ambt in alles behulpzaam en verrichten de werk zaamheden, welke hij hun daartoe opdraagt. Art. 4. Ze zijn verantwoordelijk voor de waarheid en deugdelijkkeid van de stukken door hen samengesteld en mogen geen geschrift ter onderteekening voorleggen, dan nadat dit behoorlijk is gecollationneerd en voorzien van de paraaph van hem, die het geschrift heeft nagezien. Art. 5. De ambtenaren zijn verplicht tot geheimhoudirig van alles wat zij in hun ambt vernemen. Het is hun verboden aan anderen dan aan den Burge meester of de Wethouders inzage van stukken te geven of afsehriften daarvan uit te reiken, zonder toestemming vdn' den Secretaris. Voor zoover stukken, hetzij krachtens opdracht, hetzij krachtens toestemming van den Secretaris door hen ter afwerking huiswaarts worden medegenomen, zijn zij per- soonlijk aansprakelijk voor het geval die stukken door hun toedoen of onachtzaamheid mochten verloren gaan. Art. 6. Indien zij aan eenige commissie, hetzij als Secretaris of voor het verrichten van schrijfwerk worden toegevoegd, zullen zij de bevelen dier commissie opvolgen. Art. 7. Het is hun verboden eenige giften of gaven van welken aard of onder welke benaming ook aan te nemen, zonder vergunning van Burgemeester en Wet houders. Art. 8. Ieder jaar wordt aan hen een verlof van 2 weken toegestaan met behoud van jaarwedde. Dit verlof wordt onderling geregeld in overleg met den Secretaris. Kan geen overeenstemming worden ver- kregen, dan beslist de Burgemeester. Verlof, niet bedoeld in het eerste lid van dit artikel voor een dag of minder wordt verleend door den Secretaris voor meer dan een dag doch niet meer dan een week door den Burgemeester en voor meer dan een week door Burgemeester en Wethouders. Ingeval van ongesteldheid of andere wettige verhindering, geven zij den Secretaris daarvan onmiddellijk kennis. Zoodra Burgemeester en Wethouders het vorderen, leggen zij eene door een geneeskundige afgegevene ver- klaring over, waaruit blijkt, dat zij niet in staat zijn ter secretarie werkzaam te zijn. Art. 9 De ambtenaren en bedienden mogen zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders geen andere ambten, bedieningen of beroepen bekleeden of uitoefenen. Deze bepaling is niet van toepassing op de bij het in werking treden dezer instructie in dienst zijnde ambtenaren ten aanzien van de door hen bekleed wordende betrekkingen Art. 10. Van de uitspraak van Burgemeester en Wet houders omtrent geschillen ove- de toepassing dezer instructie, kunnen de Secretaris en de ambtenaren in beroep komen bij den Raad. De heer Waalkes stelt voor art. 1 aldus te wijzigen, dat de ambtenaren aanwezig moeten zijn van 's morgens 9 tot des namiddags 5 ure, en dat hen des middags voor het gebruiken van ververschingen bepaald 1 uur wordt toegestaan, in plaats van hoogstens 1 uur. De heer "'De Jager begrijpt ook niet hoe nu wordt voorgesteld dat de ambtenaren om 4 ure klaar hebben, want zooeven werd sluiting der secretarie op 4 ure ver- dedigd omdat er dan nog gelegenheid zou zijn het werk af te maken. De Voorzitter noemt die bevvering onjuist. De heer Lensen meent toch ook dat er op gewezen is, dat het noodig was de secretarie om 4 ure te sluiten, opdat er dan voor de ambtenaren nog tijd overbleef om, niet gehinderd door het geloop van het publiek, hun werk klaar te maken. De Voorzitter zegt dat de heer Drost de wenschelijkheid er van heeft uitgesproken, dat die gelegenheid zou bestaan. En als er werkzaamheden zijn, zal de secretaris de ambte naren ook wel hier houden, maar als het "niet noodig is' wat moeten de menschen dan hier doen. De heer De Jager herinnert er nog aan dat eenige jaren geleden er over geklaagd werd dat er zooveel werk was, dat ze tot 6, 7 of soms 8 lire hier moesten zijn en nu zou het op zoo'n korten tijd kunnen gedaan worden. Maar misschien waren toen de'toestanden anders. De Voorzitter geeft te kennen dat er nog een middel is om veel werk of tijd uit te sparen en het is niet on- mogelijk dat Burg, en Weth. in de toekomst den Raad zullen verzoeken hen te machtigen dat aan te schaffen, n.l. eene schrijfmachine. Daarmede zou veel tijd kunnen worden gewonnen, daar er hier veel copieer werk moet geschieden, omdat alle stukken die uitgaan in dubbel moeten gemaakt worden. Voorshands zal de thans voor gestelde regeling geen aanleiding geven dat het werk niet op tijd zou kunnen geschieden, de nu opgedane ervaring heeft dat met stellige zekorheid geleerd. De heer Dees weet wel dat het bij de heeren die een andere regeling wenschen niet de bedoeling is, maar er licht toch eenigermate eene beleediging in hun voorstel opgesloten voor den chef, dat deze niet voldoende in staat zou zijn om het werk te beheeren, zooals men van een degelijk chef mag verwachten. Hij toch moet zorgen dat het werk op tijd gesehied en als hij het noodig oordeelt geeft de instructie hem het recht over de ambtenaren te beschikken ook nav_4 ure, terwijl er ook eene bepaling is opgenomen dat hij hen zelfs werk mede naar huis kan geven om dat daar af te werken. Spreker herhaalt, hij beschouwt het van de voorstellers niet als eene beleediging of wantrouwen in het beleid van den chef, en vroeger er- varmgen zullen meer grond bieden voor hun voorstel. maar hij stelt thans het voile vertrouwen in de tegenwoor- dige leiding en durft daarom met voile gerustheid de voorgestelde regeling aanbevelen, overtuigt als hij is dat de ambtenaren gaarne de gegeven wordende leiding zullen volgen en dat zij ook alles zullen aanwenden wat in hun vermogen is om een regelmatigen gang van zaken te helpen bevorderen. Over het voorstel van den heer Waalkes, dat gesteund wordt door de heeren De Jager, Lensen en Scheele, wordt thans gestemd. Voor stemmen de heeren Lensen, De Feijter, Donze, Waalkes, De Jager en Scheeletegen stemmen de heeren Drost, De Bruijne, Eijke, Visser, Dees en Moggre. Daar de stemmen staken moet hierover in een volgende vergadering worden beslist. De heer De Jager vraagt nog hoe het gaan. moet op dagen dat er stemming gehouden wordt. De Voorzitter antwoordt dat ze dan moeten blijven tot de werkzaamheden van de stembureaux zijn afgeloopen. De heer Waalkes vraagt of de ambtenaren verplicht zijn het secretariaat van commissies uit den Raad, volgens art. 6 waar te nemen zonder verdere belooning. De Voorzitter antwoordt toestemmend. Naar aanleiding van art. 7, dat geen belooningen mogen worden aangenomen, stelt de heer De Jager de Vraag, of er voor den bode een afzonderlijke instructie blijft. De Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer De Jager zal dan niets meer zeggen. Naar aanleiding van art. 8 vraagt de heer De Jager hoe het gaan moet wanneer volgens gemaakte regeling aan een ambtenaar verlof is verleend, maar er wordt een ander z-.ek, waardoor er gebrek aan personeel komt. De Voorzitter antwoordt dat het verlof steeds wordt verleend onder voorwaarde dat de ambtenaar bij nood- stand in de werkzaamheden ter secretarie telegrafisch kan worden teruggeroepen. De heer Waalkes meent dat het verlof ook steeds zoo- danig zou moeten worden geregeld dat de andere ambte naren den dienst van den met verlof zijnde kunnen waarnemen, opdat het verleende verlof voor de gemeente niet op extra uitgaven komt te staan. De Voorzitter deelt mede dat het in de bedoeling ligt de verloven zoodanig te regelen dat die vallen op tijd- stippen dat er geen belemmering in den regelmatigen gang van zaken te vreezen is. De heer Eijke merkt op dat desnoods de gemeente toch zou moeten -voorzien in extra-hulp, wanneer die door een verleend verlof noodig was, daar het anders wel eens zou kunnen voorkomen dat een ambtenaar- door voortdurende drukte geen gebruik zou kunnen maken van zijn recht op verlof. De Voorzitter denkt dat de regeling in de praktijkgeen bezwaar zal opleveren en de verloven wel zoodanig zullen kunnen worden verleend dat zij geen buitengewone uitgaaf vorderen. De heer De Jager merkt naar aanleiding van art. 9 op dat de ambtenaren, als de door Burg, en Weth. voorge stelde regeling wordt aangenomen, na 4 ure ontslagen zijn. De ijverigen onder hen, zullen den tijd die hun dan op zoo n dag nogrest, wel niet in ledigheid willen doorbrengen, maar trachten nog wat te verdienen. Volgens het voor gestelde artikel mogen ze niets doen, zonder toestemming van Burg, en Weth. De Voorzitter geeft te kennen dat het Volstrekt de be doeling van Burg, en Weth. niet is om de menschen te bemoeilijken en hen te beletten nog wat er bij te ver dienen, maar Burg, en Weth. wenschen toch de macht in handen te houden om de ambtenaren eventueel te be letten een of ander te doen wat strijdig zou kunnen worden geacht met de belangen van den dienst der gemeente. De heer Waalkes merkt opi dat in den aanvang staat »instructie voor de ambtenaren ter secretarie." In art. 9 wordt gesproken van »ambtenaren en bedienden." Dat laatste woord zal zeker moeten vervallen De Voorzitter stemt dit toe. Het woord bedienden wordt geschrapt. De heer Lensen wijst er nog op, dat art. 5 toch de mogelijkheid voorziet, dat het werk binnen den kantoortijd niet kan worden afgedaan, daar in dat artikel wordt gezegd, dat de secretaris kan opdragsn werk mede naar huis te nemen om het daar af te werken. De Voorzitter erkent dat, maar merkt op dat het ook noodig is, bij het vaststellen van eene instructie, zijn ge- >heel veld te overzien en deze zoodanig samen te stellen dat men er zooveel mogelijk mede in alle gevallen voor ziet. Er kunnen op zekere tijdstippen van het jaar extra werkzaamheden zijn die spoed vereischen en gemakkelijk thuis kunnen bewerkt worden. De heer De Bruijne vraagt nogmaals hoe het nu gaan zal met de aangiften voor den burgerlijken stand. De Voorzitter antwoordt dat dit een afzonderlijke rege ling is, die hier buiten staat. De verdere artikels der instructie worden goedgekeurd en de defmitieve vaststelling aangehouden, tot in eene volgende vergadering zal beslist zijn over het amendement van den heer Waalkes op art. 1. 10. Benoeming van een ambtenaar van den Burger lijken stand. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor over te gaan tot de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van zijn ambtsvoorganger, den heer J. A. P. Geill. Door het college worden aanbevolen de heeren J. Huizinga burgemeester en A. Visser, wethouder. Tot stemming wordt overgegaan en de heer Huizinga met algetneene stemmen benoemd. De Voorzitter dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en verklaart de benoeming aan te nemen. 11. Aanwijzing van den kantoorhouder voor hfit hulptelefoonkantoor te Sluiskil. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor den kantoorhouder van het hulptelegraafkantoor te Sluiskil en diens plaatsvervanger, onder nadere goedkeuring van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel te belasten met de bediening van het daar gevestigde telefoon- kantoor. Aldus wordt z. h. s. besloten. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van de Industrieele Maatschappij te Amsterdam om haar toestemming te verleenen om eventueel op de Rijks t'er- reinen, gelegen bij en in exploitatie bij de spoorweg- maatschappij MechelenTer Neuzen, alsook op de terreinen en in de gebouwen dezer Maatschappij stroom te leveren tot een lageren prijs als bedoeld in art. 4 sub b der voor waarden waarop aan haar concessie is verleend, voor het leggen en hebben van electrische geleidingen in en over den openbaren gemeentegrond en het openbaargemeente- water. De stroomprijs op de terreinen enz. als bovenbedoeld, zou dan in overleg met Burg, en Weth. vastgesteld kunnen worden en telkenmale de goedkeuring van dat college moeten bekomen. De redenen waarom dit verzoek wordt gedaan zijn van groot belang, zoowel voor de centrale als voor de gemeente, daar bij het thans geldende stroomtarief het niet mogelijk zou zijn deze terreinen aan te sluiten. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. in verband met dit verzoek besprekingen hebben gehouden met den administrateur, ook over den te bedingen prijs. Als gevolg daarvan stellen zij voor het verzoek toe te staan, daar zij er voor de toekomst ook voor de gemeente voordeel in zien, dat de maatschappij de verlichting dier terreinen kan bekomen. De heer Lensen stelt de vraag wat de gemeente er van profiteert, als de prijs voor stroomlevering aan groote afnemers wordt verminderd. Misschien heeft de gemBente er een goede klant bij, wanneer zij in eene verre toe komst het bedrijf zelf ging exploiteeren. Dat is wellicht de gedachtengang van Burg, en Weth. geweest, toen zij hun advies gaven. Spreker zou echter liever voor de gemeente directe - voordeelen verkrijgen, dan na 27 of misschien 28 jaar. Er wordt van de gemeente gevraagd eene gunst en nu zou spreker deze zaak wenschen te stellen in handen eener commissie, om te overwegen welke ■contra prestatie de gemeente van de maatschappij vragen zal, om in deze hare medewerking te verleenen. De heer Waalkes is van meening dat waar het in de bedoeling ligt den prijs voor groote afnemers te verlagen, de gemeente als grootste afnemer dan toch ook in de eerste plaats voor dat voordeel in aaninerking zou moeten komen. Hij steunt het voorstel van den heer Lensen. De heer Visser merkt op dat het niet on mogelijk is dat, als de maatschappij deze levering krijgen kan, later de prijs voor de gemeente ook nog kan verminderen. De heer Lensen Toen de maatschappij den prijs voor stroomlevering voor kracht wilde verlagen, heeft de ge meente daaraan medewerkende, voor zichzelve ook voordeel weten te bedingen en nu zal spreker niet zeggen dat de maatschappij later toch niet genegen zou blijken om aan de gemeente voordeelen toe te staan, maar hij acht het toch beter daarover nu te onderhandelen, nu de maatschappij van haren kant ook de gemeente noodig .heeft. De heer De JagerHet zal dan toch wel de bedoeling zijn dat eene eventueele commissie de zaak met bekwamen spoed behandelt, en het geen zes of zeven maanden zal duren eer zij met haar werk gereed is, daar dan misschien in dien tusschentijd de kans voor de maatschappij verkeken is, om de levering nog te krijgen. De heer Dees zou ook nog wat willen zeggen. Wanneer men wil doorgaan op het denkbeeld om eene commissie te benoemen teneinde ook voor de gemeente te trachten directe voordeelen te verkrijgen, waar hij zich wel mede kan vereenigen, dan zou hij over deze zaak verder willen spreken in besloten vergadering. Hij is overigens een vriend van openbaarheid en wat gezegd zal worden mag wel worden gehoord, doch als men met iemand wil gaan onderhandelen is het niet in het belang der zaak dat men tegenover hem terstond al zijne kaarten bloot legt. Het denkbeeld van den heer Dees om verder te spreken in eene besloten vergadering, wordt voldoende gesteund, waarna de Voorzitter de openbare vergadering schorst. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat besloten is het verzoek van de Industrieele Maatschappij, alvorens het verder af te handeien, te stellen in handen der Commissie van Fabricage. De heer De Jager herinnert dat reeds maanden ge leden hij weet met of het in eene openbare of besloten zitting was - ter sprake is gekomen de toestand van de begraafplaats en er op gewezen werd dat de tijd niet ver meer was, dat daarop niet meer zou kunnen worden be- graven. Er is toen gesproken over onderhandelen met het Departement van Financien om het z.g. »Boschje" teneinde dat voor de gemeente te verkrijgen om te dienen als begraafplaats. Is men daar al wat mede gevorderd of is de tegenwoordige begraafplaats voor de eerste tijden nog voldoende. De Voorzitter kan op dit oogenblik geen antwoord geven op de vraag naar den toestand van de begraafplaats en hoe het daarop staat met de nog beschikbare gelegenheid tot begraven. Wel kan hij mededeelen dat met het Departement van Financien wordt onderhandeld over een terrein waarin dan ook vermoedelijk het door den heer De Jager bedoelde »Boschje" zal begrepen zijn. Er worden plannen gemaakt voor het slechten der wallen en het maken van een breeden toegangsweg vail de Axelsche brug rechtstreeks naar het Ziekenhuis, waardoor men dan llinke bouwterreinen en ook een goeden toegangsweg zou ver krijgen naar het terrein dat men als begraafplaats zou willen verkrijgen. Meer kan spreker er voor dit oogenblik niet van zeggen. De heer De Jager verklaart zich voldaan, nu hem blijkt dat die kwestie niet in het vergeetboek geraakt is. to. De heer Drost heeft gehoord, dat er sprake is van opheffmg van den stoombootdienst op Hoedekenskerke. Hij vraagt of daarin geen aanleiding zou bestaan om van gemeentewege eens pogingen aan te wenden om een dienst te krijgen van hier op Ellewoutsdijk. Hij vindt dat voor Ter Neuzen de van nature aangewezen richting. Vooreerst zal er natuurlijk niet zooveel profijt van kunnen worden getrokken, daar er nog geen tramverbinding met Goes bestaat, maar het verdient z. i. toch wel overweging om pogingen aan te wenden, om zoodanige verbinding te krijgen. De Voorzitter zegt toe, dat Burg, en Weth. volgaarne bereid zijn hieromtrent eens bij de Commissie voor den stoombootdienst of Gedep. Staten te informeeren. c. De heer De Bruijne verklaart dat de bewoners van Driewegen dankbaar zijn voor den in die buurt van ge meentewege gemaakten degelijken welput. Zij hebben nu echter nog een verzoek. Er ontbreekt daar ook een ge- schikte plaats voor het branden van varkens. Er wonen daar een 60 gezinnen, die alien minstens 1 varken per jaar slachten. Men kan het aantal slachtingen wel op 80 stejlen. Sommigen hebben gelegenheid om het sp hun erf te doen, maar meestal wordt het gedaan op een plaats tegea|den Hoogen dijk. Dat is niet in het belang van de veilijieid voor het verkeer op den weg, terwijl het bovendien ook niet is zonder brandgevaar met het£ oog op de nabij staande woningen en schuurtjes, terwijl de menschen in de omgeving ook erg klagen dat de rook zoo in hunne huizen dringt. Met een klein stukje grond waren de be woners ook in deze geholpen. De Voorzitter geeft te kennen dat, als er vanwege de bewoners der buurt een verzoek hierop van betrekking in komt, Burg, en Weth. voor zeker gaarne daaraan hunne aandacht zullen wijden en zullen trachten ook deze zaak op te lossen. Mogelijk komen zij dan wel bij den heer De Bruijne om inlichtingen, om hen zoo mogelijk een geschikt plaatsje aan te wijzen. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Zitting van 28 Juni 1912. Veronrileeld zijn: J. F. M., schipper op de Tenau te llansweert, ter zake van niet stoppen voor een bru°" van een Rijkskanaal, tot eene boete van 5 subsidiair 0 dagen hechtenisC. S., schipper op de Flandria te Gent, ter zake van het ankeren bij een sluis zonder nood- zaak, tot eene boete van f 8 subs. 8 dagen hechtM. V., drukker te Sas van Gent, ter zake van overtreding der Arbeidswet, tot eene boete van 5 subs. 5 dagen hecht.P. M. 0., metselaar te Driewegen, ter zake als voren, tot twee boeten van 0,50 subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. M. O., aannemer te Driewegen, ter zake van over- treding der Bouwverordening van Ter Neuzen, tqt eene beete van 3 subs. 3 dagen hechtP. F. v. I{. boot- worker te I er NeuzenF. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 5 subs. 3 dagen hecht.; .1. C. v. A., varensgezel te Per Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 6 subs. 3 dagen hecht. A- timmermanC. J. M., varensgezelP. S., bootwerker M. V., bootwerker, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2, dagen hecht. D. C. d. R., opperman te Ter Neuzen, ter zake als voren, 2 m a a 1 g e p 1 e e g d, tot 2 boeten van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. J. C. v. A., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd, tot 2 boeten elk van 2subs. 1 dagen hecht. voor iedere boete C. J. d. F., kleermakers- knecht te Brussel, ter zake van openbare dronkenschap tot eene boete van 2 subs. 2 dagen hecht; J. A. d. L., schipper te Dordrecht ter zake als voren, tot eene boete van J 5 subs. 3 dagen hecht; E. H., knecht te Over- slag, ter zake als voren, tot eene boete van f 2 subs. 2 dagen hecht.L. v. d. L., leurder te Kaatsheuvel en v. d. B., venter te Antwerpen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2 subs. 2 dagen hecht.; J. R., werkman te Axel, ter zake als voren tot eene boete van /2, subs. 2 dagen hecht. 1"d. M., schipper te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 3 subs 3 dagen hecht. A. .1. V., schipper aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van 10 subs 3 dagen hecht. A. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling tot 14 dagen hecht. P. S., leurder te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling tot drie dagen hecht. M. S., metselaar te Axel, ter zake van een trekdier onbeheerd Iaten tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. B., arbeider te Hoek en li. S., zonder beroep te [er Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. K., arbeider te Per Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van J 1, subs. 1 dag hecht.A. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. d. F., arbeider te AxelJ. B. d. D., herbergier te Axel en J. K., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leerplichtwet bij herhaling, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. P. F. O., arbeider te Ter Neuzen C. v. D., werkman te Westdorpe H. v. P. arbeider te Axel en L. P., mossel- visscher te Philippine, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. F. d. W., bootwerker; J. C. v. B., koopman D. II., kelner, alien te Ter Neuzen C. H., arbeiderC. J. H., arbeider; C. v. A., onderwijzer; J. 0., knecht, alien te Hoek. D. F. v. C., landbouwer; W. D., knecht; J. V., smid ,T. M. H., arbeider: II. D. knecht; W. D., landbouwer; A. V., knecht; H. D., arbeider, alien te AxelP. C. B., onderwijzer te Westdorpe M. A. B., zonder beroep te ZaamslagE. L. W., werkman te Philippine; J. V., landbouwer .te HontenisseM. v. d. B., machinekoopman te Selzaete, alien ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. D. v. d. B., voerman te Axel, ter zake van rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 1, subs. I dag hecht.C. A. B., landbouwer te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. S. M. S. d. M., zonder beroep A. W. C. F., zonder beroepE. L. K., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, ter zake van het op den openbaren weg met meer anderen, een ander persoon weder rechtelijk op hinderlijke wijze blijven volgen, ieder tot eene geldboete van vijf en twintig gulden, subs. 10 dagen hecht. E. P., dienstbode; P. d. J., zonder beroep-M.S. J. F., zonder beroep; E. F., zonder beroep, alien te ler Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene geldboete van vijf gulden, subs. 3 dagen hecht. c VLAG. NAAM. Ms Van «n naar. Lading. 27 27 26 27 Ned. s.s. Eng. s.a. Eng. s.a. idem idem idem Duitsch s Russ. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Belg. s.s. Deen. s.s. Duitsch s.i Russ. s.s. 27 Eng. s.s. Voor Ver Neazen Elisabeth 5093 Wiborg Talisman j 2159 iLeith Voor (>enl i Aire Constantine Pandion Mersey Carstin Russ 1974 Goole 4128 New-Castle 3619 Fleetwood 3073 Goole 2816 Wiborg Van Gent i Graf Tolstoi Moray Firth Jason Truro Wharfe Sea Serpent Estrid Egret Aire Leda Hans Broge Venus Gen. Skobelew 3776 1015 2260 2367 2586 2554 3945 1974 540 4054 3461 5647 Grangem. Boston Rotterdam Hull Goole London Neufahrw. Antwerpen Goole Bergen Boness Methil Hull Voor Selzaete: Ottawa 7760 I London hont gemengd stukg. kolen stukg. idem hout ledig idem idem stukg. idem idem phosph. stukg. ledig idem idem idem idem creos. olie s.s. 8.s. 8.8. S.S. S.S. S.S. HARALD wordt heden te Kioonstad verwacht. JENNY vertrok 26 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. RICHARD vertrok 22 dezer van Hull naar Genua. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. HELENA in lading te Tunis voor Gent. MAGDALEN A in lossing te Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 10