Gewiclitige Verklaring Tandarts MEIER Een ruime Bovenwoning van een geneesheer over de Abdijsiroop. Aambeieo en huidziekten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Ter gelegenheid van den Koopdag Te'iTUUR 0 i« t r» S TII Sj U URINE-0RGANEN. i fiEHEiiflE SKi E8 - li!E REN. De politie te Leiden heeft AVoensdag op aanwijzing van een bewoner van de Oegstgees- terlaan aangehouden een lGjarig meisje, dat, onder voorseven giften in te zamelen voor het Leger des Hells, geld trachtte machtig te worden. Op het politiebureel bleek, dat men hier te doen had met hetzelfde meisje, dat eenigen tijd geleden er werk van maakte kleine kinderen van hun oorbelletjes te ontdoen. Op verschillende dorpen van het eiland Overflakkee en Goedereede zjjn ingezetenen opge- licht door iemaud, voorgevende te heeten Bam berg en een goochelvoorstelling voor de dorps- kinderen te zullen geven, waartoe hij een inteekenlijst aanbood. Op het aangekondigde uur was de //goochelaar" afwezig. Te Lemberg zijn 26 menschen gebeten door een dollen hond en naar het hospitaal ver- voerd, waar zij volgens de methode van Pasteur behandeld worden. Een 42jarig werkman in de Yestestraat te Leiden loste Maandagnamiddag zonder be- paalde aanleiding twee revolverschoten op zijn vrouw, gelukkig zonder haar te treiien. De vrouw vluchtte naar buiten de politie, inmiddels ge- waarschuwd, nam den man in arrest. In het politiebureau werd een revolver met vier seherpe patronen op hem gevonden. De politiedokter constateerde gister verstandverbijstering en ge- lastte optieming in het krankzinnigengesticht Endegeest. Booten van gewapend beton. Onlangs schreef men ons dat de eerste in Nederland van gewapend beton gebouwde motorboot dezer dagen is afgeleverd aan den heer J. van Dordt te Rotterdam, welk bericht ook in andere bladen werd opgenomen. Naar aanleiding daarvan deelt de heer Bischoff, ingenieur te Amsterdam, aan de //Opr. H. Crt." het volgende mede De voor rekening van den heer Van Dordt gebouwde motorboot is o. i. niet de eerste boot in Nederland, die in gewapend beton is uit- gevoerd. De eer daarvan komt toe aan de firma A. Last en Zonen te Enkhuizen, welke reeds twee jaren geleden een motorscheepje nit ge wapend beton gebouwd heeft, dat sinds dien steeds in zout water heeft dieust gedaan, uit- stekend voldoet, en geheel droog gebleven is. In het buitenland vooral heeft dit scheepje zeer de aandacht getrokken, omdat genoemde firma er in geslaagd is een schip te bouwen met een wandsterkte van 15 m.M. en betwelk niet zwaarder weegt dan een gewoon ijzeren schip, terwijl het schip van den heer Van Dordt, evenals de reeds in Hamburg en Parijs gebouwde betonschepen, een wandsterkte heeft van 130 a 150 m.M. en dan ook 12 tot 15 maal zoo zwaar weegt als een ijzeren schip. Bekende firma's in het buitenland verstrekten de firma Last dan ook reeds orders tot het bouwen van betonschepen volgens haar systeem. Er is thans een combinatie gevormd, waarvoor de heer IJ. C. Bischoff, ingenieur te Amsterdam, als gemachtigde optreedt. Deze combinatie heeft patent aangevraagd op het systeem van de firma Last. Het spreekt, dat deze uitvinding niet alleen voor de scheepvaart maar ook voor andere industrien van groot belang is, aldus besluit de heer Bischoff. Zeven jaar geleden werd in Noorwegen een schip opgegraven, dat uit ongeveer 800 dagteekende en waarin een koningin met een slaaf, 14 paarden, benevens verschillende voor- werpen van dagelijksch gebruik was begraven. Natuurlijk waren deze door den enormen druk van de aarde, waaronder alles bedolven was, deerlijk verminkt. Het heeft dus groote moeite gekost, deze dingen te herstellen of te restaureeren. Nu zijn deze in een afzonderlijke afdeeling van het geschiedkundig museum te Kristiania ondergebracht. De meeste voorwerpen zijn ge- maakt van rijk besneden houtdaaronder be- vinden zich een wagen, sleden, meubelen, gerei voor het toilet, de keuken en het huishouden, kleedingstukken en verscheiden vazen in leem of zandsteen. Uit Parijs'wordt een wonderlijke geschie- denis verhaald Ongeveer drie maanden geleden bracht Anton Thomas, een arbeider, zijn zieke vrouw naar het ziekenhuis. Een paar weken geleden kreeg hij bericht van de ziekenhuis-administratie, dat zijn vrouw overleden was. Hij ging er heen, rneende zijn vrouw in den doode te herkennen, liet haar begraven en toog met een schriftelijk bewijs van overlijden naar een andere woning. Dezer dagen vroeg een vrouw aan de vroe- gere woning van Thomas naar hem en maakte zich bekend als diens uit het ziekenhuis als hersteld ontslagen eehtgenoote. De weduwnaar werd ijlings van zijn werk ge- haald met de blijde boodschap, dat zijn vrouw niet dood was. Maar in plaats van de uitbars- ting van vreugde, welke de lieden verwacht hadden, weigerde Thomas zijn vrouw als levend te erkennen hij had een bewijs dat zij dood was, hij was weduwnaar en dacht er niet over dezen staat op te gevenA1 het pleiten en jammeren van de wederhelft, die administratief overleden en begraven was, mocht niet baten. Zoo staan thans de zaken, en men vraagt zich af hoe deze wonderlijke kwestie in het reine zal worden gebracht. In het Engelsche, medische weekblad The Lancet wordt een nieuw wondermiddel aange- kondigd. Het zal dienen, om den patient tijdens een operatie en nog veertien dagen, nadat deze daarmee ingespoten is, voor alle pijnlijke, be- geleidende en volgende verschijnselen gevoelloos te maken. Dr. Rosz, de uitvinder, zegt, dat het bestaat uit een oplossing van kinine en hydrochlorid en dat het gemakkelijk door iederen geneesheer kan worden aangewend. Het voornaamste voordeel echter is, dat het volstrekt onsc'hadelijk is, dus niet het rninste de werking van het hart of van welk orgaan ook bedreigt. Toch wil de ontdekker daarmee niet gezegd hebben, dat het ether en chloro form zal kunnen vervangen, maar de onaange- name gevolgen, die zich na een behandeling met het iaatste middel vocrdoen, worden hier- door vermeden. De kleedingbegrooting der vorsten. Geen heerscher van Europa heeft zulk een groot budget voor zijn kleeding als de czaar van Rusiand. Alleen zijn kleermaker voor zijn civiele costuums verdient jaarlijks 24.000 gulden, en de militaire 36.000 gulden. De czaar draagt een costuum nooit rneer dan drie keer en hij betaalt voor ieder costuum op zijn minst 144 gulden. Een cylinder kost hem meer dan 60 gulden, een paar handschoenen een 25 gulden. Jaarlijks koopt de czaar een nieuwe pels die 5000 a 6000 gulden kost. Koning George van Engeland heeft daaren- tegen genoeg aan 50.000 gulden voor zijn geheele garderobe, koning Alfonso van Spanje houdt van bijzondere luxe in jachthemden en betaalt voor elk daarvan 75 gulden. Hij gebruikt er jaarlijks eenige dozijnen. De Duitsche kejzer moet voor zijn uniform- garderobe jaarlijks een 50.000 gulden uitgeven, maar voor zijn burgerlijke kleeding geeft hij weinig uit. Hij draagt eenzelfde costuum wel dertig keer en betaalt er niet meer dan 90 gulden voor. Zijn dassen zijn z'n eenige luxe. Het meest bescheiden bedrag voor zijn kleeding geeft koning Haakon van Noorwegen uit, die aan zijn kleeding niet meer besteedt dan een welgesteld burger, die zich gesoigneerd en correct Tileedt. Nabij Brandenburg aan de Havel is een ernstig ongeluk gebeurd met de daar in garni- zoen liggende veldartillerie. De tweede batterij keerde terug van een schietoefening en voeffie een vrachtwageu mee met allerlei werktuigen en gereedschappen. Op dezen wagen zaten 8 kanonniers en een onderofiicier. Niet ver van de stad schrikten de paarden van een man en een vrouw die eensklaps uit een korenveld op- doken. De soldaat, die de paarden bestuurde, kon hen niet meer houden, zij sloegen op hoi en stortten met den wagen van een hoogen dijk. De wagen sloeg tegen een boom te pletteren, een soldaat werd terstond gedood en 3 zijn zwaar gewond, terwijl de onderofiicier en de 4 andere soldaten er met lichte kneuzingen afkwamen. Een gruwelijke weddenschap. De recht- bank te Barmen heeft den herbergier Lohmann, die een postbode om een weddenschap een liter brandewijn achter elkaar liet uitdrinken, met het gevolg dat de man nog denzelfden dag overleed, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het Zeppelinluchtschip //Victoria Louise" dat Dinsdag over een groot deel van ons land is heen gevaren, was des morgens kwart over vijf te Dusseldorf opgestegen en maakte een schitterend geslaagden tocht over Holland, Oost- Friesland en Bremen naar Hamburg, waar het schip des namiddags om half zes aankwam. Een dorp, dat gebouwd is om gebombar- deerd te worden. Het artillerie-regiment, te Dartmoor in garnizoen, heeft bij Okchampton een dorp gebouwd, bestaande uit een 50-tal houten huizen en een kerk, met een toren van linnen. Dit dorp is bestemd voor de a.s. ma noeuvres, waarbij het zal worden voorgesteld als bezet door den vijand, terwijl de Engelsche artillerie het op 6000 meters afstand beschieten zal. Jan Olieslagers bevindt zich thans te Parijs om er zijn water-vliegtuig in ontvangst te nemen. Men weet, dat hij er dan vluchten mee zal doen boven de Schelde en dezen zotner zal deelnemen aan den grooten watervliegtuig-prijs- kamp van Temsche. Een staaltje van uithoudingsvermogen. In het Oostenrijksche Huis van Afgevaardigden hebben de Roethenen iangeu tijd obstructie ge- voerd. Toen nu dezer dagen zitting werd gehouden van de commissie voor de landsverdediging en de vergadering 's avonds om half elf nog voltal- lig was, vroeg de Roetheensche afgevaardigde, dr. Leo Baczynski, het woord. Hij sprak aan een stuk door tot 's nachts half twee, toen door kortsluiting twee van de vier kroonluchters in de zaal uitgingen. Toch bleef de afgevaardigde doorspreken, maar vroeg om vijf uur's morgens den miuuten te mogen pauseeren. Lang voor de 10 minuten om waren stond hij echter alweer op het spreekgestoelte, waar hij bleef doorspreken tot 's morgens half acht om toen nogmaals tien minuten te pauseeren. Te half twaalf besloot Baczijnski eindelijk zijn rede. Zijn betoog betrof voornamelijk de oprich- ting eener Roetheensche universiteit in Gallicie, waarvoor hij de medewerking der Polen inriep. De Polen hebben zich daarna bereid verklaard met de Roethenen samen te werken en als gevolg daarvan heeft de Regeering thans te kennen gegeven, met de- billijke eischen der Roethenen rekening te zullen houden. Onmid- dellijk daarop lieten dezen hun obstructie varen en kon de vergadering, na 46 uur te hebben geduurd, eindelijk door den voorzitter worden gesloten. Een kameleon visch. Jacques Pellegrin wijst in de Revue generale des Sciences" op 'n zeer aardig vischje de „Mesonauta insignes", uit Zuid-Amerika afkomstig en onlangs naar Duitschland als curiositeit voor het aquarium gebracht en dat evenals de kameleon zijn kleur kan veranderen en aan het millieu, waarin't zich bevindt, aanpassen. Als het kalm zwemt in helder water of zich op een grond van geelachtig zand bevindt, schijnt het geel te zijn met een breede donkere streep die van het oog naar den voet van de rugvin gaat en een soort band vormt. Als het zich daarentegen onder donkere waterplanten bevindt of opgewonden is, dan wordt zijn algemeene kleur snel donker. Het krijgt vijf of zes kwastachtige dwarsbanden, die zich zoo uitbrei- den en inloopen, dat zij slechts weinig gele plekken open laten. Zoo gekleurd kan de visch zich volkomen tusschen de algen verschuilen, hetzij om eenige vijanden te ontkomen of onzichtbaar een prooi te bespringen, waarop hij loert. Indien hij daarna weer in het stroomend water overgaat, krijgt liij in efen halve minuut zijn oorspronke- lijke kleur terug het donkere net maakt plaats voor een lichte kleur en het dier wordt soms heelemaal grijsachtig geel. De vinnen nemen evenzoo aan die kleurveranderingen deel en kunnen gemakkelijk van donker in lichtovergaan. (Rev. uitv. en ontd.). To smoke or not to smoke Een bittere strijd wordt gestreden in Kansas City, Missouri, tusschen de trammaatschappij en de sigarenfabrikanten. De nieuwe stadsveror- dening had rooken in de tramwageus toegestaan, doch de trammaatschappij besloot toch het rooken te verbieden en gaf bevel aan de wagenbestuur- ders en conducteurs, den wagen juist zoolang te doen stilstaan, totdat overtreders van het verbod ophouden met rooken. Dagelijks komt het in de tramwagens tot heftige tooneelen dames gaan tot handtastelijk- heden over tegen rookende heeren en overal in de stad staan heele rijen tramwagens te wachten tot een mijnheer in den voorsten wagen zijn sigaret op heeft of weg wil werpen. De rookers hebben de wet op hun hand, doch worden door haasthebbende passagiers meestal hardhandig van trambalcons en door tramramen op straat gewerkt. Dinsdagavond kwam het tot heftige gevechten, doordat de Tobacco Trust mannen en jongens van rookmateriaal voorzien had met de opdracht een algemeenen aanval op de tramwagens te doen en zich in alle trams een plaats te verzekeren. Het tram- verkeer was volkomen gestoord. De lookers in New-York, die op de meeste trams zelfs niet op het voor- of achterbalkon rooken mogen, gaan nu ook trachten het rook- verbod ingetrokken te krijgen. De kwellende prikkeling en jeukende pijn van aambeien, eczema, roos, danwworm, huid- uitslag, winterhanden en -voeten, of eenige andere jeukende huidaandoening wordt onmiddeliijk ver- zacht reeds door de eerste aanwending van Poster's Zalf. En zelfs harduekkige gevallen, die jaren lang weerstand boden aau andere be- handelingen. moeten spoedig zwichten voor deze heelende zalf. Foster's Zalf is bizonder verzachtend, heelend en antiseptisch. Niet alleen geeft zij baat in ieder geval, waarbij de gebruiksaanwijzing zorg- vuldig wordt opgevolgd, doch ook zijn de ge- nezingen biijvend. Foster's Zalf is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. Overbeeke Leunis, AAest- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. DAGEN Voorm. Nam. Zaterdag 22 Juni 7.33 8.5 Zondag 23 8.39 9.11 Maandag 24 n 9.45 10.16 Dinsdag 25 10.48 11.16 VVoensdag 26 11.44 Donderdag 27 0.7 12.32 Vrijdag 28 0.55 1.16 Dr. SURER vandeGeneeskundige Facul- teit van Parijs heeft ons den ortderstaanden brief geschreven over de beroemde ABDIJSIROOP, Kiooster Sancta Paulo. Mijnheer, In mijn kliniek voor long-en bronchitislijders was ik speciaal in de gelegenheid om met uwe Abdijsiroop proeven te nemen op verschillende mijner patienten aangetast door hevige bronchitis en in het bijzonder door ehronische bronchitis van catarrhalen aard of gecompliceerd met asthma (asthmatische bronchitis). De verkregen re- snltaten hielden gestadig aan en de verschijnselen, waardoor zich de beterschap kenmerkte waren het gemakkelijker opgeven, de vermjndering en het ten slotte verdwijnen van debenauwdheden, als- ook van de pijnlijke verschijnselen van congestie. Deze vooruitgang deed zich in twee gevallen van asthmatische bronchitis op een zoo spoedige en merkbare wijze voor, dat ik niet aarzel om de Abdijsiroop te bescbouwen als het aangewezen middel voor deze kwaal. Aangemoedigd door deze gunstige resultaten kwam ik er toe het middel ook bij ernstiger gevallen aan te wenden, zooals tuberculose der longtoppen in den eersten en tweeden graad en ik had de voldoening te constateeren, dat ook hier een zeer merkbare verbetering viel waar te nemen, door de snelle verwijdering van de stoffen, die de ontsteking veroorzaakten, waardoor vanzelf de koorts ophield tegelijk met het transpireeren, terwijl de eetlust werd hersteld en de krachten toenamen. Ik aarzel dan ook niet stellig te verklaren, dat de Abdijsiroop beslist het aangewezen middel is voor de behandeling van long- en luchtpijp- kwalen, daar het mij van alle geneesmiddelen, daarvoor aangewend, de voortreffelijkste en steeds aanhoudende resultaten heeft opgeleverd. Ik kan dit geneesmiddel dan ook met warmte aanbevelen aan de talrijke lijders, die te kampen hebben met dergelijke kwalen, welke zoo spoedig een ernstig karakter aannemen. Dr. SURER, van de Geneeskundige Faculteit te Parijs. Parijs, 28 Juni 1911. bij Ai.phons Begiietjn is er bij V. F. SCHELLE- MAN, cafe /Station" ruime zonvrije bergplaats voor Ilijvvielen. Geen stalling voor Paarden. Beleefd Aanbevelend, V. F. SCHELLEMAN, Sluiskil-Station. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinetdat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om «s?le kunst«»erken te wer^schten. I bigiittonstriiat 36, CjrETVX'. met bergplaats voor fietsen en kinderwagen. Te bevragen bij G. F. F. V. d.FEIJL Stationsweg. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van TO tot 4 unr, voor en [fsnnoEndsie'ktasi, alsook voor het pBaatsen wait? walsohe gebatteev. Geneesknndig Cabinet te GENT 62 Bagattensiraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den 1 j Zondag, Dinsdag en Yvijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van His©!"- en xlekten, TroebaS waiet* en alle iversche en verouderde egssbsisui!© tara, verzwakking, ^r-oisweara-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2