8811 Ml HI. BUM Wachten Undbouwberichten. Gemengde berichten. Advertentien. Laafste Berichten, Bij Ron. besluit besluit van 17 dezer is toestemming verleend aan L. G. Hermans, secretaris en ontvanger der gemeente Bengstdijk, om tot 1 Juli 1914 te Ossenisse te blijven wonen. viissingen. De herstemmingen van den gemeenteVaad heeft bet aantal sociaal-democraten thans op 3 gebracht, alien zitting hebbende voor bet llle district. De rechterzijde verloor 1 zetel. De raad bestaat tbans uit 13 linksche en 6 recktscbe leden, nl. 10 liberalen, 3 sociaal- democraten, 3 anti-revolutionairen, 2 katbolieken, en 1 christelijk-historische. St. Crt. no. 140 bevat een overzicht van den stand der landbouwgewassen op 12 Juni 1912. Paardenboonen staan over bet gebeel goed, in Zeeland vrij goed. Vlas staat gemiddeld vrij goed. In Zeeland heeft men opgemerkt, dat bet met de machine op rijen gezaaide vlas bpter is aangeslagen dan het breedwerpig gezaaide. Karwij staat over bet algemeen matig tot slecbt, in Zeeland vrij slecht. Aardappelen over 't algemeen goed, alleenin Zeeland matig tot vrij goed. Suikerbieten onregelmatig, slecbts vrij goed. Uien staan in Zeeland en Noord-Holland vrij goed, in Zuid-Holland goed. Cicborei ongelijk, gemiddeld vrij goed. Roode klaver matig tot vrij goed. -De international landbouw-commissie beeft Maandagocbtend onder leiding van Meline te Parijs vergaderd. Voor Nederland was daar baron Collot d'Escury tegenwoordig. Gesproken werd over bet landbouwgongres, dat in 1913 te Gent zal worden gekouden. Een onderzoek is in bebandeling naar middelen om de ontvolking van het platte land te ver- binderen, bet klein landbezit aan te moedigen, omtrent bet landbouw-crediet en de boeren- cooperatie. Toen de landbouwer A. v. N. te Kaatsheuvel wilde scbieten op een wild konijn, kwam hij te vallen over een wagenspoor, met bet gevolg dat het geweer afging en zijn paard, dat voor een kar gespannen stond, de voile lading kreeg. Het dier was onmiddellijk dood. De stukrijder die Vrijdag op zoo'n han- dige wijze uit de arrestantenkamer de veld-ar- tillerie-kazerne te Utrecht wist te ontsnappen, heeft niet lang van zijn vrijheid kunnen genie- ten. Zaterdag werd hij te Harderwijk aange- houden en is des avonds onder geleide van een veldwachter in de kazerne teruggebracht. Het door hem medegenomen rijwiel toebe- hoorende aan een luitenant der veld-artillerie werd Zaterdagmorgen als bestelgoed aan het station Nijkerk in de kazerne teruggebracht. Sluwe dieven. Maandag 10 Juni kwam een als boer gekleed persoon bij den heer J. v. d. B., die lid is van 'tarmbestuur der Ge- reformeerde gemeente te Watergraafsmeer. Hij wendde voor zoo uitgeput te zijn, dat het hem niet mogelijk was zijn reis te vervolgen. Met 35 cent werd hij geholpen daarvoor toch zou de Gooische Stoomtram hem naar Huizen brengen. Zaterdagavond ontving de heer v. d. B. een anoniem schrijven, vergezeld van een bank van leeiiingbriefje. Terwijl het uitgeputte persoontje hem aan den praat gehouden bad, was een vriend van den eerste in de gelegenheid geweest een gouden horloge te ontvreemden. Dit is door hen beleend voor 18 Waartoe de liefde iemand kan brengen /iondagavond werd door de Gemeenteveld- wachters van Nieuwenhoorn en Nieuw-Helvoet te Helvoetsluis aangehouden een marinier, die de ouders van zijn meisje, met een dienstrevolver, die hij van boord had medegenomen,.had bedreigd, omdat dezen de verkeering met hem niet wenschten Door de beide veldwachters is de revolver in beslag genomen en is de vrijer zelf ter riteit. De 7jarige scholier de B. was de vorige week op een der paaltjes op het Roermondsplein te Arnhem geklommen. Hij viel er af, doch stond op, ging de school hitmen eh nam in zijn klasse plaats. Bij het doen van gym nastische oefeningen bleek den onderwijzer dat de B. niet meedeed en werd geconstateerd, dat zijn armpje op twee plaatsen gebroken was Naar het diaconessenhuis vervoerd, verleende Dr. Sickemeijer geneeskundige hulp. Daar bleek dat een der spieren mede is gebroken en de arm wel voor altoos stijf blijven zal." (A. Ct.) Een waaghals. Aan de halte Hembrug, op circa 40 min. afstands van het station Zaandam, sprong Zaterdagavond een reiziger uit den in voile vaart zijnden laatsten trein van Amsterdam naar Zaandam. Deze trein houdt aan de halte niet stil en de reiziger die daar moest zijn, had dus nog een aardigen marsch moeten maken om thuis te komen. Met ontzetting zagen zijn medereizigers hem den beschikking gesteld van de militaire auto- sprong wagen en tegen de straatsteenen van het perron slaau. Niettemin liep zijn waag- halzerij goed af en kreeg hij slecbts een onbe- teekende verwonding aan een der handen. Een Zeppelin boven Amsterdam. Het Zeppelin-luchtschip /Victoria Louise" vertoonde zich Dinsdagmorgen voor half acht aan de verbaasde Amsterdammers. Het schip streek langs de huizen van bet Muiderpoort-kwartier. Het schip kwam 's morgens drie uur van Dusseldorf en vertrok weer over Noord-Holland, de Zuiderzee, den kop van Overijsel, Drente en Groningen naar Norderney, Helgoland en Hamburg, alwaar de Keizer zich bevindt. De H. Crt. schrijft naar aanleiding hiervan. Toen wij bovenstaand bericht ontvingen, her- innerden wij ons de zenuwachtige maatregelen, die indertijd zijn genomen om te voorkomen dat onze kostelijke verdedigingswerken, speciaal die van de vermaarde //steliing vpn Amsterdam" door spionneu uit de lucht zouden worden ge- fotografeerd of in teekening gebracht. Wilde men met een ballon opstijgen, dan moest er een militair mee om een oogje in 't zeil te houden, meenen wij, en wie fotografeeren wilde, stond onder bjjzonder scherpe controle En daar komt nu een Duitsch luchtschip aanvaren dwars over ons land, over onze //steliing van Amster dam" en vlak boven onze hoofdstad om dan rustig het roer te wenden en weer naar Patria ig te stevenen de inzittenden hebben al den tijd om te fotografeeren, te teekenen en te be- studeeren al wat ze maar willenDoe daar nu eens iets tegen Ketelmuziek voor hazen Een eigenaardig middel om de hazen van de tuinen te houden, vermeldt de N. Venl. Ct. uit Helenaveen 't Was een eenig mooie zomeravond. Bladstil. Daar op eens een leven en drukte, 't roepen, schreeuwen, zingen, 'n slaan met stokken op oude ketels en deksels Een akelig geluid in de zoo rustige avondstilte Men ging terstond denken aan ketelmuziek. Maar het kwam zoo ineens, zonder drukte, zonder voorteekens, en midden in het vrije veld. En boor, daar begint een eind verder hetzelf'de spektakel. En na een tijdje hier en daar, links en rechts en overal datzelfde akelig geluid. En waarvoor wordt al die drukte gemaakt Waarom blijft men soms elkander nu en dan aflossende, den geheelen nacht doorspektakelen Dat alles wordt gedaan ter eere van de hazen Op deze manier tracht men dat schadelijke goedje uit de tuinen te houden, daar enkele hazen in een paar nachten soms gansche akkers met pas opkomende augurken- en boonenplantjes kunnen vernielen. De tuiniers hebben heel wat moeite met dat hazenvolkje Visschende vogels en vechtende visschen. Er valt in de vogelwereld menig brutale roover aan te wyzen. Zoo bij v. de roek. Dat hij nesten uithaalt en daarbij volstrekt geen rekening houdt met 1 Mei of 28 April, is algemeen bekend. Minder bekend is, dat hij zich ook nu en dan onledig houdt met het vangen van visch. Waar zich een vischje aan de opper- vlakte vertoont, niet te ver van den kant, daar verkeert dit in gevaar, de prooi te worden van den roek. Een sterk sprekend voorbeeld hier van speelde zich kortelings af bij't Pikmeer bij Grouw. 't Was nu eens niet een vischje, maar een visch, een pondsbaars. Nagenoeg een halven meter var. 't water werden roek en baars opge merkt, de laatste geheel weerloos overgeleverd aan de woede van zijn aanvaller. De roover werd verjaagd door iemand, die het voorval op geringen afstand gadesloeg. De visch vertoonde een diepe wonde aan den kop, nabij 't oog. Toch was bij nog springlevend. Gelijksoortig feit werd dezer dagen te Groningen geconsta teerd. Daar zag een der stadstuinlieden eerst een kraai over het water van den vijver in het Sterrebosch strijken, pikkende naar een groote goudwinde. Laatstgenoemd beest verdween een oogenblik in de diepte, maar ongeveer een kwartier later zat de kraai al lekker te smullen aan den visch, waarnaar hij bad gepikt. Het bleek een goudwinde te zijn van niet minder dan 40 c.M. lengte. De visch was leelijk ge- havend. Niet alleen waren beide oogen uitge- pikt, maar ook was reeds een groot gat in den buik te zien en waren de ingewanden bijna geheel verdwenen. Een eigenaardige vangst maakte de Fischer- meister Norbet Biller te Sipplingen aan het Bodenmeer. Toen hij bezig was te visschen, doken bij zijn schuit plotseling twee bijna even groote snoeken op, die bezig waren te vechten en elkander zoodaaig in de onderkaak hadden gebeten, dat de tanden niet meer loslaten wilden. De heer Biller kon de bijna acht pond wegende visschen met het laafnet opscheppen. Eerst toen zij gevangen waren, lieten de beide vechters- bazen elkander los. (Onze Zoetwatervisscherij.) Zondag hadden in Belgie de herstemmingen voor de provineiale raden plaats. Terwijl gestemd werd over 14 katbolieken, 34 liberale en 2 socialistische vacatures, werden 10 katho- lieken, 30 liberalen en 10 socialisten gekozen. Deze verkiezingen brengen geen verandering in de meerderheid der verschillende provineiale raden. De staking in Engeland. Volgens de Pall Mall Gazette heeft de beslis- sing van den bond van matrozen tegen de staking de leiders van de staking en de heele stakingspartij in het algemeen, ten zeersteont- moedigd. De leiders verschenen dan ook Dins- dag niet op de vergaderingen van de stakers. Op enkele werven had men de volgende kennis- geving aangeplakt: Tenzij onze gewone arbei- ders morgen het werk hervatten, zullen anderen worden aangenomen. Het bestuur van de haven van Londen heeft vandaag opgegeven dat er 10,276 bootwerkers aan 117 schepen aan het werk waren. Southampton is buiten Londen de eenige plaats waar de staking nog van belang is. Het aantal stakers daar bedraagt op zijn ininst 8000. Sommige transantlantische booten, onder welke de Oceanic van de White Starlijn kunnen daardoor niet uitloopen. Maar voortdurend stroomen er werkwilligen been. Er is ook 250 man extra-politie heengezonden. De bond van transportarbeiders te Liverpool heeft besloten om geen goederen afkomstig van Londen te vervoeren en de stakers te Londen met geld te helpen. Heft wees* In West-Europa ook in Zweden gewoed. Overal Zonesville verkocht. Telkens vertelde hij hetzelfde ver- haaltje hij was in den Transvaaloorlog geweest en had daar een schat gevonden aan staven goud, die in een grot verborgen waren. De staven bestonden slechts uit koper met tin, maar waren zoo meesterlijk nagemaakt, dat ver- scheidene goudsmeden ze voor echt goud betaaldc hadden. Men berekent dat Ulrich zijn slacht- offers voor meer dan een half millioen gulden heeft voor meer beetgenomen. in het buitenland. is de weerstoestand onbe- trouwbaar. Op de Schotsche hooglanden is het tijdelijk zonnig, terwijl ook in Engelaud af en toe zonneschijn voorkomt, er zijn evenwel nieuwe storingen te verwachten. In Zuid-Frankrijk is het mooi weer. De nacht is er koel, maar door de zon stijgt in den ochtend de thermometer er met groote snelheid. In Noord-Frankrijk doen zich rand- depressies gelden daar wisselen periodes van zonneschijn af met tijden van zware bewolking en vallen af en toe regenbuien. De zeewind maakt het er koel. In Belgie en Denemarken is het weer onge veer als bij ons, in Belgie iets gunstiger, in Denemarken wellicht iets minder. Het is in beide landen zeer koel geweest, maar op het oogenblik stijgt in Belgie de temperatuur be- langrijk. In Duitschland is het weer zeer uiteen- loopend. In het Noorden, waar het bijzonder frisch is, dreigen nog voortdurend zware luchren, waaruit regen en hagel gevallen is. In Zuid- Duitschland is het nu eens zonnig, dan weer druilerig. De temperatuur ligt daar hooger. In verschillende deelen van Duitschland heeft het geonweerd. Langs de Noorsche kust en is het w.eer geheel van streek. In Zwitserland was het gisteren een dag van ongetemperden zonneschijn. Momenteel is de bewolking er echter toenemende. Het weer heeft er een rustig karakter, maar is voorals nog niet ideaal. In alle deelen van Oostenrijk-IIongarije wordt de weerstoestand beter. Ook in Italie is het weer snel vooruit gegaan. Zaterdagavond heeft er in het midden van westelijk Missouri een hevige orkaan 21 personen kwamen om het leven. werd groote schade aangericht. Te (Ohio) werd de kerktoren door een wervelwind vernield. Een priester en twee andere personen werden gedood. De schade in Ohio wordt op een millioen dollar geschat. Het parket zet ijverig het onderzoek,-be- treffende de ,/Vos," die te Zeebrugge, op bevel van den Minister van Buitenlandsche Zaken aan gehouden werd, voort en zocht naar de leiders van het complot. Zoodra Portugal zulks ver- zoekt, zullen de voornaamste samenzweerders uitgewezen worden. Volgens de politie zouden er ongeveer 250 Portugeezen zijn, die te Brugge en andere in de nabijheid liggende kustplaatsen wonen en vaak van woouplaats veranderen. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben in het hotel te Brugge een man en vrouw zelf- moord gepleegd. Op het oogenblik is hun iden- titeit nog niet vastgesteld. In het vreemdelin- crenboek meeude men uit hun handteekening Paol Carusten te kunnen lezen. Hoe onwaar- schijnlijk ook, vragen sommigen zich af, of deze slecht geschreven woorden niet Paiva Conceiro kunnen beteekenen. In Parijs is een man gepakc, die de post pit Midden-Amerika schijnt te hebben bestolen. Hij had negen brieven uit Mexico, Cuba en Midden-Amerika bij zich, metcheques, waarvaneen ter waarde van 500,000 franc. De diefstal is waarschijnlijk gepleegd in het gebouw der administratie der posterijen. Het bestuur der posterijen denkt, dat Rousset, zoo heet de man, ongeveer 200 brieven heeft gestolen. Het schijnt hem echter niet te zijn gelukt een van de cheques te gelde te maken. Men gelooft dat hij verscheiden medeplichtigen heeft. Het goud van Transvaal. Te Triest is een Duitsche avonturier aangehouden, Anton Ulrich genaamd. Hij had heel Europa en Arne- rika doorgereisd en overal staven valsch goud De Officier van Justitie te Middelburg is in hooger beroep gekomen van het vonnis der rechtbank te Middelburg van den 7en Junijl. waarbij J. F. V.,bootwerkerteTerNeuzen, ter zake van bedreiging met misdrijf tegen het leven en met brandstichting is veroordeeld tot- 3 maanden gevangenisstraf. 's Gravenhage, 19 Juni. Tweede Earner. Bij de voortgezette bebandeling van de Raden- wet was aan de orde artikel 3, bepalende wie onder arbeider valleude onder de wet wordt verstaan. Dat artikel verstaat onder arbeider alleen arbeiders in dienst eener onderneming, dan nog met uitzonderiug van verschillende eatego- rien, o. a, zij wier dienstbetrekking korter dan 4 daeen duurt, wier loon uitsluitend in onder- richt bestaat, wier dagloon meer bedraagt dan f 5, handelsreizigers eener buitenlandsche onder neming en de bemanning van zeeschepen. De heer Patijn verdedigde een amenderaent om de wet niet te beperken tot arbeiders in dienst eener onderneming, doch er ook in te betrekken arbeiders die niet in een onderneming werkzaam zijn, met name ook dienstboden, ten wier opzichte naar spreker betoogde, art. 163 7 van het Burgerlijk Wefrboek geen voldoende voorziening treft, terwijl het in het geheel niet slaat op uiticonende dienstboden. De heer Duys keurde met den heer Patijn af de door den Minister gemaakte onderscheiding tusschen arbeiders al of niet in dienst eener onderneming en hoopte dat de Minister het amendement van den heer Patijn niet onaan- nemelijk zou verklaren. ^Minister Talma handhaafde zijn stelsel. Overeenkomstig de commissie van de ver- zoekschriften is met 48 tegen 16 stemmen be sloten het adres vau de rijkswerklieden en ambtenaarsbonden, aandringeude op loonsher- ziening, ter griffie te deponeeren. De heer Duys had voorgesteld verzending naar de Regeering om inlichtingen. Aanstaanden Vrqdagmiddag wordt eindstem- ming gehouden over de regeling der militaire rechtspleging en behandeling van eenige wetsont- werpen, o. a. de pensioenregeling voor het spoor wegpersoneel. Amsterdam. De Telegraaf meldt, dat volgens een hier ter stede ontvangen particulier telegram, C. J. van Eijk op 10 Junite Boston is gearres- teerd, terwijl alle kans bestond, dat ook zijn broeder Dirk nog dienzelfden avond zou worden aangehouden. Parijs. Tengevolge van den mist zijn twee militaire vliegmachines op het vliegterrein te Labrayelle met elkaar in botsing gekomen. Beide toestellen werden vernield. De bestuurders, luitenant Peignian en kapitein Dubois, werden gedood. Fositie der (stoomsehepen. Op a. s. Zaterdag 22 Juni hoopt zoo de Heere wil en hij leeft, onze geliefde Vader, ftSATTHEUS DE ELAAIJ, zijn 70sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wenscli van ZIJN DANKBARE KINDEBEN. Hoek, 1912. Ondergeteekenden betuigen hun- nen hartelxjken dank voor de vele bewijzen van deelneming bij de ziekte en na het overlijden van hun geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader ondervonden. Kinderen D1ELEMAN, Behuwd- Hoek (Knol). en Kleinkinderen. Aanbevelend, N. Y. Bouwmaterialen „DE HOOP' De Directeur, G. F. P. v. d. PEIJL. 3.s. HARALD wordt heden te Grimsby verwacht. 3.s. JRNNY in iDssing te Kroonstad. 3 s RICHARD vertrok 19 dezer van Rotterdam naar Hull. s.s. ELISABETH in lading te Wiborg voor Ter Neuzen. s.s. HELEMA in lossing te Savona. s.s. MAGDALEN A wordt heden te Hull verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2