De 18jarige molenaarsknecht S., werkzaam op den Kopkensmolen te Heerlerheide, is, zoo meldt de Tel., gisteravond door het molenrad gegrepen en aan een schedelbreuk overleden. Bij C. P. 0., te Kienum, zijn drie koeien door den bliksem doodgeslagen. Donderdagmorgen is uit de veld-art.-ka- zerne te Utrecht een arrestant ontsnapt, die nog al eigenaardig te werk ging. Een onlangs tot stukrijder teruggestelde wachtmeester, die wegens het zonder verlof verlaten van zijn korps zich in voorloopig arrest bevond, greep, toen de arrestantenkamer door den korporaal der wacht werd ontsloten om hem koffie te brengen en de korporaal de koffie overreikte, deze bij den arm, duwde hem in het arrestlokaal, grendelde de dear, liep daarna door de gang der kazerne, nam een rijwiel vau het in die gang staande rek en ging er daarmede ij lings van door. Door het lawaai dat thans de korporaal in de arrestkamer maakte kwam men er achter wat er eigenlijk gebeurde. Maatregelen die genonjen werden om den ontvluchte te achterhalen, bleven tot nil toe vruchteloos. (U. D.) Een agent van politie, dienst doende aan den politiepost in de Duivenvoordestraat te Rot terdam, is gisteren geslaagd voor het akte-exa- men lager onderwijs. Er is, volgens de 's-H. Ct., deZer dagen een belangrijke spoorwegdiefstal gepleegd. Mevrouw de Berghege van Beek, uit Amster dam, die zich naar Parijs had begeven, liet zich Dinsdag uit die stad naar Amsterdam twee koffers toezenden, welke effecten, stoffen en een kistje met juweelen bevatten. Toen zij Woensdagnamiddag, alvorens de koffers in ontvaugst te nemen, te Amsterdam den inhoud even nakeek, eonstateerde zij, dat een der koffers door middel van valsche sleutels geopend was en dat behalve het kistje met ju weelen, 60 coupons stoffen en kleedingstukken waren verdwenen. Het kistje bevatte voor 13,000 francs gouden dasspelden, zilveren damesspelden, fantasie-spel- den, gouden armbanden, gouden broches, 340 gouden manchetknoopen enz. Een milicien van het 8e reg. inf. te Arn- hem had lange haren, die hem in staartjes over den kraag van zijn tuniek hingen. Dit is in strijd met het bepaalde van het reglement op den Inwendigen dienst en dus gaf zijn com- pagniescommandant hem bevel het haar te knippeu. De man met de lange lokken vol- deed niet aan dit bevel, kreeg dus kwartier- arrest. Andermaal gaf de kapitein hem via den sergeant van de week, via den sergeant- majoor-administrateur het bevel met een kor poraal naar den barbier te gaan. Nog volgde het baarmensch dit bevel niet op. Gevolg De soldaatmet de lange haren kwam voor den krijgsraad, kreeg een maand militaire ge- vangenisstraf. - Donderdagmiddag ongeveer halfdrie heeft, zoo meldt de N. Gr. Ct., de 35jarige wegwerker Geert Niehoff, wonende wachtpost 8 (gemeente Groningen), terwijl hij langs de spoorlijn tus- schen Sauwerd en Aduard liep, een z.g. dwars- legger op het hoofd gekregen. Dit voorwerp was door een anderen wegwerker, een zekeren Jans, uit een goederenwagen geworpen. Niehoff bekwam hierdoor zoodanige kwetsuur, dat hij per trein naar Groningen moest worden ver- voerd. Aan het station aldaar werd de patient in een ziekenwagen overgedragen en daarop naar het academisch ziekenhuis gebracht, waar Dr. de Jong schedelbreuk vaststelde. Op dat oogenblik was zijn toestand reeds hoogst be- denkelijk; hij kon niet door de politie gehoord worden. 's Avonds ongeveer halfnegen is hij overleden. Er wordt aan misdrijfschuld gedacht. Uit Meppel schrijft men aan de Tel. Indertijd bleek, dat de gasmeter aan het station alhier geheel defect was en niet het juiste gas- verbruik, gedurende langen tijd, had aangegeven, waardoor de gemeentelijke gasfabriek zeer veel schade leed, ten bate der 8.S. De maatschappij heeft thans 'oesloten de schade te vergoeden. En terwijl men nog bezig is met de staten van het juiste bedrag vast te stellen, heeft de maat schappij alvast 2000 als voorschot gegeven, om in 1913 volledig af te rekenen. In verband daarmede besloot de Raad te Meppel thans den Hoofd. Omslag met 4000 te verlagen. Uit Garnwerd wordt aan het „N. v. h. N." de volgende bijzonderheid uit de kippenwereld gemeld. Mej. de wed. Wiersema had voor eenige dagen een hen, die op eens sukkelend werd, geen eten of drinken meer gebruikte en eindelijk, den dood nabij, in een hoekje ging zitten om rustig haar einde af te wachten. Daar men het dier toch als verloren beschouwde besloot men den krop, die bijzonder opgezet was, open te snijden. Door een arbeider werd deze operatie voorzichtig verricht en uu bleek dat zich in dat lichaamsdeel, behalve maiskor- rels, een hoeveelheid lange grassprietjes en ander onverteerbaar goed bevond. Alles werd verwijderd, de krop schoon gemaakt, de groote opening met een linnen draad vastgenaaid, waarna de kip dadelijk opleefde en na drie dagen weer een ei legde, waarmee zjj thans geregeld voortgaat. Wij kunnen hieraan toevoegen dat eenige jaren geleden een echtpaar alhier met even gunstig gevolg zoo'n operatie bij een hunner kippen verrichtte. In den nacht van Woegsdag op Donderdag, tegen het uitgaansuur der cafe's dus ongeveer 2 uur, stond een gezelschap, bestaande uit mevr. SpeenhoffPrins en de heeren J. H. 8peenhoff, Louis de Bree en Chris de la Mar, voor het Rembrandttheater te Amsterdam kalm afscheid te nemen. Plotseling kwam een brigadier vau politie op hen aanstevenen en sprak mevr. Speenhoff aan met //doorloopen juffrouw". Men trachtte den brigadier aan te toouen dat die vermaning hier niet op haar plaats was, maar de man was niet voor rede vatbaar. Eu aangezien de juffrouw niet //doorliep", pakte de politieman haar bij een arm om haar op te brengen. Toen werd het den heer De Bree toch wat te bar en hij ontzette de dame. Maar daar raakte men nog verder mee van huis, want dat was //verzet tegen een ambtenaar" en dus, dan samen maar mee naar het bureau. Hoe dit kluchtspel zal afloopen Volgens de letter van de wet zou de briga dier wel eens gelijk kunnen hebben. Art. 205 van de Amsterdamsche politieverordening ver- biedt aan vrouwen //Op den openbaren weg, voor of in de nabijheid van bierhuizen, tappe- rijen of andere voor het publiek toegankelijke huizen of op de hoeken vaD straten en stegen, waarin dergelijke inrichtingen zijn gevestigd, stil te staan of zich aldaar heen en weer te bewegen, nadat haar een ambtenaar of beambte van politie gelast is zich te verwijderen." Nu is er in elke straat wel een kroeg, en feitelijk mag een vrouw nerg'ens stil staan of heen en weer loopen, als haar door een agent gelast wordt zich te verwijderen Men begrijpt echter, dat dit artikel met de gave des onderscheids toegepast moet worden en in 't algemeen ook wordt, maar we zijn benieuwd wat de kantonrechter hierover zal te vertellen hebben. Dezer .dagen werd bericht dat de 93jarige weduwe De Ruiter Zaterdagochtend de woning van haar schoonzoon aan de Balthazar Florisz- straat 36 te Amsterdam, verlaten had en was daarin eenige dagen niet teruggekeerd. Daar de oude vrouw slecht van gezicht en kindsch is, vreesde men dat haar een ongeluk was overkp- men. Het bleek echter dat zij ergens een ka- mertje had gehuurd, vanwaar zij, toen dit bekend werd, naar de woning van haar schoonzoon is teruggebracht. Een dag of 9 geleden is een kantoor- bediende, J. Z. A., van de machine- en rijwiel- fabriek Hollaudia, te Amsterdam, er van door gegaan, met medeneminer van ongeveer f 900, die hij voor de firma hau ge'ind. Hij heeft de firma nog in kennis gesteld dat hij naar Enge- land was gevlucht, vermoedelijk om de politie etc. te misleiden. Hedenochtend werd hij door iemand herkend, toen hij op het Sophiapleiu rustig aan het wandelen was. Een politie-agent werd gewaarschuwd, die den ontdekte naar het posthuis Rembrandtplein overbracht. Juist voor het politiebureau wist de aangekoudene zich evenwel los te rukken. Hij werd terstond achtervolgd en een klopjacht ontstond. De vluchteling holde de Kloveniersburgwal op, maar geen kans meer ziende zijn vervolgers te ontkomen, sloeg hij de Zanddwarsstraat in en verraste daar een juffrouw in haar woning met zijn plotselinge tegenwoordigheid. Onder niet geringe verbazing van deze eerzame Zandstraat- bewoonster verstopte hij zich onder haar bed. De inmiddels aangekomen politie wist den dader niet dan na hevig verzet, waarbij hij de politie nog met een met 6 patronen geladen revolver bedreigde, naar het politieposchuis terug te brengen en vandaar geboeid naar het bureau Overtoom. Op hem werd nog 625 gulden gevonden. Heksen in 1912. In de gemeente Varik is proces-verbaal opgemaakt tegen 4 personen, die een man geboDden tegen zijn wil op een kruiwagen reden naar de woning van een zieke weduwe, die naar het heette door hem behekst was. Ook in groote plaatsen als Amsterdam, den Haag en Rotterdam schijnt men nog te doen aan waarzeggerij. Dergelijke annonces komen nog in de bladen aldus voor. De ervaring leert, dat de geur van bloemen slaapwekkend werkt en dat bloemen in de slaapkamer vaak bedwelmen. Er zijn echter geuren, die zonder bedwelmend te zijn, de zenuwen rustig maken, waarvan het gevolg is, dat de slapelooze spoedig inslaapt. Een middel tegen slapeloosheid is nu de kussens van zulk een geur te voorzien. In de eerste plaats is hiervoor geschikt de geur van dennen- naaiden. Men vult een klein zakje met dennen- naalden, die pas van de boomen gehaald zijn. Dit zakje stopt men in het kussen. Na eenige maanden moet men ze vervangen door nieuwe. Zeer aan te bevelen zijn ook gedroogde hop, gedroogde rozenbladeren met klaverbloemen. De tocliten der auto-bandieten in Belgie. Het parket van Gent heeft uit Parijs het dos- sier der auto-bandieten Garnier, Bonnot en Cie ontvangen. Een vluchtige inzage was voor den rechter van instructie te Gent voldoende om zekerheid te hebben, dat de beschuldigden de misdadigers zijn van een groot aautal misdrijven in Belgie gepleegd. Carouy heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd, waaruit blijkt, welke avontuurlijke tochten de bende door Belgie en Nederland maakte. Zooals men weet, heeft hij vier jaren gewerkt in de depots van de spoorlijn Mechelen Terneuzen te Saint Nicolas. Tegen het einde van Januari van dit jaar kwam hij te Gent met Garnier, Bonnot en nog een derde in kennis. Op een nacht drong de bende in de garage van dokter Vernieuwe, waar zij diens autoinobiel stalen en waarmede zij zich naar Amsterdam begaven. Bonnot verkocht daar de automobiel waarna hij naar Frankrijk terugkeerde om een anderen dief'stal te bedrijven. Vervolgens keer- den de drie bandieten naar Gent terug en for- cperden thans de garage van den heer Hye, in de rue Antheunis, waarin zich twee automobielen bevonden. Maar dezen keer slaagden zij er niet in, zich van de rijtuigen meester te maken. Tegen midderuacht kwam de chauffeur van Hye, Marcel Maurey, aan de garage om zich daar ter ruste te begeven, toen Bonnot met de revolver in de hand, hem bevel gaf de motor van een der automobielen op gang te brengen. Maurey weigerde, waarop Garnier besloot van den diefstal af te zien, maar dat men, voor te vertrekken, zich van dezen ge~ vaarlijken getuige moest ontdoen. Met een stuk hout werd toen Maurey de hersens in- geslageu. Vervolgens verwijderden zij zich. Op den hoek van de rue Longue des Violettes werden zij aangehouden door den nachtwaker Tambuyser, die wenschte te weten wat zich in het valies bevond, dat Garnier droeg. Een revolverschot midden in de borst was het eenige antwoord dat hij ontving. De bende begaf zich daarna naar Ledeberg, waar zij inbraken in de garage van Marchand. Maar daar vonden zij geen enkele automobiel en bovendien werden zij gehinderd door de buren, die aan bun veusters verschenen. Te voet gingen zij toen naar Wetteren, waar zij deu trein naar Antwerpen namen. De bandieten zctten hun reis voort naar Amsterdam, waar zij een automobiel wisten te stelen, waarmede zij naar Frankrijk wilden terug keereu. Maar te Campine raakten zij den weg kwijt en reden midden in den nacht in het water. Niettegeu- staande de hulp vau boeren, slaagden zij er niet in de automobiel uit het water te trekken en lietep het rijtuig achter, nadat het geheel in het water getuimeld was. Na een langen voet- reis kwamen zij des morgens te Antwerpen aan, waar zij den trein naar Parijs namen. In den nacht van Woensdag op Donderdag drongen drie gemaskerde kerels in een woning in het West-Vlaamscbe dorp Avelghem, waar een lljarige jongen woont. die den naam heeft geld te bezitten. Den nacht komt daar een 17jarige jonge man doorbrengen. De bandieten bonden de beide jeugdige be- woners stevig vast, waarna bij ieder bed een man met een mes geplaatst werd, om dood te steken, wie om hulp zou roepen. De ander onderzocht toen het huis, waarna de drie zich verwijderden met medeneming van een gouden horloge met ketting, benevens 600 frank. Den volgenden ochtend werden de jongens van hun bandeD verlost. Weer een geheimzinnig schip. De Gazette" deelt mede, dat Zondag der vorige week te Zeebrugge de pakketboot i/Vos" van Glasgow met ballast aankwam, voerende de Belgische vlag en bestemd voor Las Palmas via Rotterdam. Volgens de bemanning was het schip wegens averij de haven binnengeloopen. 's Anderen daags deelde de consul van een Zuid-Amerikaansche republiek te Gent den Minister van buitenlandsche zaken mede, dat te Zeebrugge een verdacht schip zou binnenkomen, dat daar behalve een groote hoeveelheid wapenen en munitie, 250 Portugeesche royalisten aan boord zou nemen. De //Vos" werd toen nauw- lettend bewaakt, men is er echter nog niet achtergekomen, wat het schip eigenlijk in het schild voerde. Woensdag jl. kwamen ophetstation-Zeebrugge aan 250 kisten patronen en ongeveer veertig andere pakken miiitaire equipementsstukken. Bovendien brengen sedert Maandag de treinen komende van Heyst, kleine groepen Portugeezen aan, waaronder, naar het heet, een aantal officieren. De //Vos" is aan den ketting gelegd. Het Handelsblad van Antwerpen meldt: De //Vos" is de gewezen Engelsche postboot Edith, die dienst deed tusschen Liverpool en Dubley. Het werd aangekocht door de Portu geesche royalisten voor 300,000 franc naar het schijnt. De kapitein, Depaur genaamd, is een Brug- geling, de le luitenant is van Nieuwpoort, de 2e luitenant een Engelschman de bemanning bestaat uit Engelschen en Belgen. Het meerendeel der aangekomen Portugeezen is afgestapt te Heyst, de overigen te Zeebrugge. Het onderzoek zal nu zeer nauwkeurig voort- gezet worden en draagt bijzonderlijk over den oorsprong van de wapens en schietvoorraad, waarop beslag is gelegd. De bemanning zegt, dat zij nieis wist over de ware inzichten van hare officieren zij was aangemonsterd in zeer voordeelige voorwaarden nu de mannen zien in welke slechte zaak zij zitten, trachtten zij zich uit de voeten te maken. Naar men verzekert, zouden de inrichters van de expeditie gerekend hebben op de revolutio- naire beweging die in Belgie voor de Kamer- verkiezingen aangekondigd werd, waardoor de //Vos" en hare lading, dachten zij, niet zouden opgemerkt geworden zijn. De Etoile Beige schrijft over dezelfde zaak Men heeft de aankomst opgemerkt van den consulgeneraal van Portugal te Antwerpen en van den onder-consul der republiek te Brugge. Daaruit zou men vooral besluiten dat er kwestie is van eene poging der Portugeesche monarchisten om Koniug Manuel weder op den troon te brengen. Van anderen kant zegt men dat het schip oorlogscontrabande wilde laden met bestemmmg voor een Zuid-Afrikaansche republiek. Zaterdag werd uit Louden gemeld dat alles er op wijst, dat de staking langzamerhand teneinde loopt. In alie geval erkennen vele arbeiders dat de oproep tot de staking in het geheele land op een mislukking is uilgeloopen en de vastberaden houding der patroons heeft hun geestdrift verflauwd. Hier komt nog bij, dat in de havendistricten groote ontbering wordt geleden. In spijt van. de boute taal van hun leiders, zijn de stakers ongetwijfeld moede- loos. De eenige moeilijkheid schijnt de kwestie te zijn of de stakers, wier plaats intusschen aan anderen is vergeven, weer zullen worden aan- genomen. Volgens ambtelijke opgaaf van het bestuur van de haven van Londen waren Zaterdag 8213 arbeiders aan 108 schepen aan het werk. De gewone vergaderingen van stakers hadden plaats maar het aantal toehoorders was bij de vorige dagen vergeleken zeer gering. Dit was voor het stakingscomite geen reden om na afloop niet het gebruikelijke overwinningsbulletin er- over uit te geven, waarin ook wordt beweerd dat in de andere havens de staking toeueemt. Deze bulletins maken echter weinig indruk meer. De Westminster Gazette meldt dat de geestdrift van de stakers aanmerkelijk is bekoeld. De sprekers op de vergaderingen worden zelden meer toegejuicht. Onder de stakers lieerscht groote nood. De kapitein van Kopenick heeft wederom de wereld bij deu-neus gehad. Hij is niet dood Op het oogenblik vertoeft hij in Thuringen, waar hij brietkaarten met zijn eigen beeltenis verkoopt. De redactie van het //Berliner Tageblatt heeft hij hartelijk bedankt voor het vleiende z/doodsbericht", er bijvoegend, dat hij zich aan- bevolen houdt, als dat werkelijk noodig zal zijn. We vermelden het bovenstaande onder voor- behoudwie weet, of hier niet een andere grappenmaker in 't spel is eu Voigt toch is overleden Een nieuwe misdaad tier I'arijsche apachen- In het woud aau Chevreuse, dicht bij Parijs is Donderdag door apachen een nieuwe misda- dige aanslag uitgevoerd. Een reiziger, die midden op den dag het bosch doorliep, werd plotseling door drie mannen overvallen, die hem met vuist.slagcn neersloegen en schopten en hem daarna uitplunderden, waarop zij in allerijl de vlucht namen. Op het hulpgeroep van den reiziger kwamen gendarmen toesnellen, die tot laat in den avond tevergeets\ het bosch doorzochten naar de mis dadigers. De reiziger herstelde intusschen vrij spoedig van zijn kwetsuren en wilde om 9 uur 's avonds te Boulloy-le-Trous den trein nemen om naar Parijs terug te keeren. Piotseiing ontdekte hij onder de reizigers, die op het perron wachtten, de drie kerels, die hem over vallen en uitgeplunderd hadden. Maar ook de misdadigers hadden hun slachtoffer herkend en vuurden, voor de reiziger een woord had kunnen zeggen, vier revolverschoten op hem af. Doodelijk gewond zakte de ougelukkige in elkaar, terwijl de bandieten van de vreeselijke paniek onder het publiek gebruik maakten, om te vluchten. Het was te laat, toen eenige politiebeambten en heeren uit het publiek zich tot de vervolging der misdadigers opmaakten die tot dusverre nog niet gearresteerd konden worden. In een fabriek te Marchienne-au-Pont (Henegouwen) had een vreeselijk ongeluk plaats. Een smeltkroes is gesprongen, waardoor bet gloeiend metaat langs alle kanten rondspatte en vier werklieden trof, die vreeselijke brand- wonden bekwamen. Twee werklieden bezweken na enkele uren. De twee anderen zijn zoo erg verbrand, dat men wanhoopt, ze te kunnen redden. Te Oberschoneweide in het Westen van Berlijn zijn een groot aantal mensehen vergiftigd door' gehakt uit een vleeschhouwerij in de Westendstrasse. De meesten hadden het vleesch

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2