B E R I C S T. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Advertentien. H, VEBHOEVEN. Ter Neuzen. - Hulst. Belsssidmakirag. Bekesicimakii^g. gaat niet rissor. Laajtste Berichten, Zwak, etiendig en altijd verraoeid. EEN W 0 0 N H U I S, een H0EFJE, tot berziening der grondwet te beraadslagen, dat bij de samenkomst der Earners zal worden ingediend. De liberale fracties van Earner en Senaat hebben Woensdagmiddag een manifest verspreid, waarin gezegd wordt, dat het nionsterachtige systeem van omkooping, bedrog en dwang de ongerechtigheid van het meervoudig stemrecht beeft aan den dag gebracbt. Het resultaat der verkiezingen kan niet worden bescbouwd als een uiting van den volkswil. Het bestuur van de links-liberalen beeft een motie aangenomen, waarin de bevolking tot kalmte wordt aangemaatid en geprotesteerd wordt tegen de lasteringen, die omtrent de constitutio- neel-monarchistiscke partij als liberale partij zijn verspreid. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is de opening der jackt op het waterwild bepaald op Maandag 15 Juli a.s. 's Gravenhage, 7 Juni. Tweede Earner. De beer Marchant kreeg verlof later den Minister van Eolouien te interpelleeren over misstanden op Borneo in verband met de uitgifte van Djeloetoeng-concessies. Voortgezet werd de behandeling tot regeling der arbeiders-ziekte-verzekering en wel van de Radenwet. Bij de diseussie over artikel 1 betrekkelijk de instelling der arbeidsraden, bestreed de heer Loeff principeel de voorgesteide arbeidsraden, omdat deze als zijnde in strijd met de Grondwet geen verordeningsrecht -zullen hebben. Minister Talma verklaarde omtrent dit be- :zwaar overleg te zullen plegen met zijn ambt- genooten en te pogen er zoonoodig aan tegemoet te komen. Aan den heer Lohman verzekerde de Minister volkomen bereid te zijn tot overleg met de Earner, in het belang der tot standkoming van faervormingen. De Minister bestreed bet amendement van den beer Treub om bet gebied van den arbeidsraad niet minstens maar hoogstens 25000 inwoners te doen tellen. Boedapest. De laatste dagen deden zich in in de Earner van Afgevaardigden zeer woelige tafreelen voor. De voorzitter graaf Tisza liet de roerige oppositie, ondanks de protesten daar- tegen, door de politie uit de zaal verwijderen. Dank die maatregelen, die zooals begrijpelijk is met het uiten van allerlei minder liefde- lijke woorden en beleedigingen aan den voor zitter en de Ministers gepaard gingen, konden eenige wetten waaronder een legerwet, worden aangenomen. Verscheidene afgevaardigden werden voor een aantal dagen geschorst. Een dier afgevaardigden, Eogacs, loste heden gedurende de zitting in de vergaderzaal drie revolverschoten op den President graaf Tisza. Deze bleef ongedeerd. Eogacs richtte daarna het wapen op zichzelf en verwondde zich zwaar. Later is hij overleden. TV oenen. Heden rnorgen bad eeneontploffing plaats in een ammunitiefabriek, waardoor deze bijna geheel werd verwoest. Onder de puin- boopen zijn reeds 80 lijken gevonden. Men spreekt van 100 gewonden. INGEZONDEN S T U K K E N. 1 u z i e 9c, Wanneer 'k m'n blik eens lustigjes over ons wereldsch bestaan laat weiden wanneer ik eens €rnstig(?) naga, hoe moeilijk de levensstrijd voor bet meerendeel mijner medeschepselen is, hoe voor menigeen, menigtwee, menigdrie enz. enz. de jaren voorbij gaan zonder veel afwisse- ling, zonder eenige emotie, dan zeg ik„'t is een belabberde tijd." Wanneer ik van naderbij ons eigen plaats eens beschouw, welks verheven naam, TerNeuzen, in den laatsten tijd zoo vaak ge- noemd is eerst met den bouw eener H. B. S. (/Toogere Surger School of Vfoudt Rraaf Stand) dan met de stakingskwestie, dan ik zal deze zaken stikkedood zwijgen, alhoewel het echter op den weg ligt of liever behoort te liggen van een courantenscbrijvend wezen dino*en te beciitiseeren, die hem absoluut niet aangaan. Een ding is jammer dat zulke lamme dingen,"voor den korten tijd dat wij op het onderzonsche (om van de maao eens te zwijgen) vertoeven, ons vergallen. Het is dan ook een troost dat sommige menschen iets doen voor de openbare opvroo- lijking, en na deze lange inleiding komen we ter zake. A erleden jaar in't somerseizoen heb ik trouw, muziek-kaal zijnde, de concerten in de buiten- societeit verslagen. Mocht de waarde redactie mp dit voorrecht weder waardig keuren, dan zal ik het maar weder wagen. ^J0,1§e< y°nge, wat spijt het mij nou toch, dat ik het Ter Nenzensch publiek niet meer kunst- zin wat meer muziekliefde kan ingeven. Wij hebben hier slechts een, zegge en schrijve een, gelegenheid om des zomers muziek te hooren maar waardeeren nee hoor Ook hebben we een narmoniekorps en hierop kunnen we trotsch v/rjj "oezeer heeft dit gezelschap zich in ddelburg onderscheiden. Daar werd hulde gebracht aan den jovialen Gentenaar, die zoo- veel voor bet korps doet. Een buitenstaander bebben wij, Ter Neuzenaren, hier te danken Wij zijn dol op kunst, en zeer streng in onze eischen tegenover een plaatselijke vereeniging, maar veel geld bebben we er niet voor over. We bebben bier de muziek liefst gratisof, als 't bepaald moetvoor 'n prikkie. In ons hoogst kunstzinnige*(?) stad blijven we niet, wij gaan elders, slikken daar alle mu ziek en vergeten dat we bier een gezelschap be- zitten, dat anderen stof tot lof geeft. Laat het harmoniegezelscbap dezen zomer dikwijls ons doen genieten, laten wij het steunen. Daarom nogmaalshoudt de buitensocieteit in eere, de eenige algemeene zomerontspanning. Zegt bet voort. AD. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v. p. eenige plaatsruimte voor onderstaande. Ik wil eens even het Gemeentebestuur van Zaamslag opmerken, dat naar mijn meening over eenige jaren door het Gemeentebestuur een besluit genomen is, dat alle gemeentewerken en leverantien boven de 25 publiek zouden worden aanbesteed. De bedoeling van een dergelijk besluit is natuurlijk om het algemeen belang der gemeente te bevorderen. Maar naar ik nit goede bron neb vernomen, ziet ons gemeentebestuur bovengenoemd besluit en gemeentebelang wel eens over het hoofd, daar verleden week het uitdiepen der haven is opgedragen aan C. Sol, zonder dat ik of andere gemeentenaren de gelegenheid hebben gehad er naar mede te dingen. Het is wel gemakkelijk voor de bestuurs- leden, dat ze een dergelijk besluit maar kunnen ontduiken, en handelen alsof het hun eigen zaak is, en maar zeggen We zullen dat Piet of Jan maar laten doen, die heeft dat meer gedaan en dat gaat goed. Of het mogelijk bij publieke aanbesteding eens 30 a 40 goedkooper zou kunnen uit- komen, daar schijnt bet niet op aan te komen. Naar mijn meening is bovengenoemd bedrag toch veel, en met dat te besparen zouden er mogelijk in de gemeente wel eenige arbeiders, die 4 a 5 kleine kinderen hebben, en aange- slagen zijn in den Hoofdelijken Omslag, daarvan zoodoende kunnen vrijgesteld worden, waar ik dan ook de kans op zou hebben. Mijn welgemeenden dank voor de opname. Met achting, P. FAAS Pz. Griete (Zaamslag), Juni 1912. Verdenkt gij uw nieren wel Zij worden misschien eel na eel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zoo ongemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat er over verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou mis schien gevonden worden, dat uw nieren eel na eel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gele genheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urineafscheiding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of bran- derig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zoo gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blijvend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco, na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,— voor zes doozen. KOEBS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,525 a 47,55 Engelsch per 12,— „12,— Roxitte tier Stoomschepen. ZEETIJDINGEN. Van 5 tot en met 6 Juni. Van 5 tot en met 6 Juni werden door de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 55 afgescbutdoor de Westsl. 9 op- en 13 afgeschut. Voor de vele en treffende bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, Jacomjlna Sara Jozina Leunis, betuigen wij langs dezen weg onzen bartelijlieu dank. TerNeuzen, 7 Juni 1912. J. B1ERLE en Einderen. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en bij bet overlijden van haren geliefden echtge- noot, den heer Johannes Beun, ontvangen, be- tuigt ondergeteekende, mede namens de familie. haren liartelij ken dank. Ter Neuzen, 7 Juni 1912. Wed. J. A. BEUN Westerbbke. Het Bestuur van den WESTDORPE OF NIEUW-VOGELSCHORPOLDER maakt be- kend dat eene buitengewone vergadering van Stem- bevoegde ingelanden zal worden gehouden, op DinssSsg den S9 Juni 6932, 's namiddags ten 2 nur, ten buize van den heer I. Pierets te Sas van Gent. Sas van Gent, den 8 Juni 1912. Het Bestuur voornoemd, EDM. DUMOLE1JN, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den VAN REMOORTERE- POLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde in gelanden zal worden gehouden op Oinsdag den !8 Juni 1962, des namiddags ten 2,45 nur, ten huize van den heer I. Pierets te Sas van Gent, en dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum, ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaars van gronden in dien polder terinzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijg- baar zijn a. de rekening over 1910/1911 en 1911/12: b. de begrooting voor 1912/13 en 1913/14 met memorie tot toelichting. Sas van Gent, 8 Juni 1912. Het Bestuur voornoemd, C. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. De aangekondigde verkoop WINDKOREN- MOLEN, verzoeke Mevrouw de Wed. Dbr. TH. VAC4 HAELST, op Dinsdag 11 Juni a.s. Notaris DREGMANS. te TER NEUZEN. Notaris Tan der Moer zal op Woens* dag 12 Juni 1912, des namiddags te 3 uur, bij Mej. de Wed. Michielsen, ten ver zoeke van den heer EUG. MUSSCHE te Gent, in bet openbaar verkoopen gedeeltelijk ingericht voor Winkel, KeuJeen, JiakkeHJ en Grand met den geheelen Winkelopstand en de Ulectrische lichtgeleiding aan de Vlooswijkstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie L, nommer 684, groot 1 are 50 centiaren, nog in gebruik bij Verlinde, handelaar in suikerwerken. Betaling koopsom 1 Augustus 1912. Onkosten 8 dagen. Aanvaarden na de betaling. Groudlasten van 1 Juli 1912. De larnpen moeten worden overgenomen voor 20, te HOEK. De Notarissen Tan der Moer en Dreg- mans, zullen ten verzoeke van de erven van ABRAHAM VAN DER WELLE en NEELTJE VAN HOEVE, op ^Hjdag 23 Jasns S9£2, des namiddags 2ll2 are, bij De Keuning te Hoek, in bet openbaar verkoopen bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, verderen OPSTAL, ERF, BOUW- EN WEI LAND in den Lovenpolder, ge meente Uoek, bij het kadaster dezer ge meente bekend in sectie B, nommers 751 en 813 en sectie I nommers 495, 549, 550 en 978, samen groot 3 hectaren 96 aren 90 centiaren of 8 gemeten 272 roeden. Verhuurd aan Leendert Dieleman Mz. te Hoek: het bouwland tot uiterlijk 1 November 1924 en het overige tot 1 Mei 1924 tegen 350,per jaar betaald wordende in 2 gelijke termijnen 1 Januari en 1 Mei, tkans 1 Januari en 1 Mei 1913. De kooper zal de huur mogen ontvangen van de bouwlanden van 1 November 1911 en van het overige van 1 Mei 1911 af. Hij moet echter bij de koopsom een vol jaar huur opleggen. Voor rekening des koopersgrondlasten van 1 Januari 1913 en polderlasten van 1 Mei 1912. Betaling der koopsom 3 maanden. Onkosten 8 °/0. Acht dagen. Ook te veilen in 2 perceelen, namelijk perceel eenbouwland groot 2 hectaren 65 aren 50 centiaren of 5 gemeten 287 roeden en perceel twee: gebouwen en weiden. s.s. S.8. S.S. 8.9. HARALD vertrok 4 dezer van Toulon naar Rotterdam. JENNY in lossing te TerNeuzen. RICHARD vertrok 5 dezer van St. Raphael naar Rotterdam. ELISABETH vertrok (3 dezer van Seaham Harbour naar Kroonstad. HELENA van Grimsby naar Savona passeerde 6 dezer Dover. MAGDALEN A van Tunis naar Gent passeerde 5 dezer Penicke. D ji P B VLAG. NAAM. Ms Van en naar. Lading. V r*.ii S'er SieHzm 6 Belg. s.s. Adonr 3111 Rotterdam ledig Deen. s.s. Stegelborg 5322 Sunderland idem V»»r Oeni t 5 Eng. s.s. Sea Spray 1586 iVlissingen ledig Deen. s.s. Peter Alaersk 3826 St. Petersb. hout Buss. s.s. Gen. Radetzky 6000 Riga gemengd 6 Eng. s.s. Dalveen 5232 San Juan erts idem Knottingley 2333 Goole stnkg. id mi Taffy 489 Sattonbridge aardapp. Eng. Bch. Prencess Maij 295 Par pijpaarde tail «-**nt i 5 Duitsch s.s. Planet 2053 Neufahrw. phosph. Eng. s.s.. Oswain Trader 673 Berwick idem idem Cornish Coast 1914 Dublin gemeDgd idem Wharfe 2586 Goole stukg. idem Juno 2562 Hull idem Russ. s.s. Gen. Gurko 4468 BIyth ledig Deen. s.s. Bryssel 3762 Burnt Island idem 6 Russ. s.s. Gen. Zimmerm. 4398 idem idem Duitsch s.s. Velox 2752 Stettin phosph. 5 Voor Selzitete: Eng. s.s. Genesee 8009 j Arronmouth ledig Deen. s.s. Harrildsborg 4379 (St. Raphael erts

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 7