in Behondt uw on- afhankelijkheid. Taadarts IEEIER Hofstsden te koop. Hoofdelijken Omslag, S c h r ij v e r m k t a s* S T A S? Ter Neuzen. Firm P. I UN DE SANDE. BURGERLiJK£H STAND. Haar steun. W M Hoogwatergetij te Ter Neuzen. I m Adverteotien. V E RK R IJ G B A A'R Het Kohier inbreker keerde zich voor de laatste maal om, en schoot. Op zijn beurt loste de agent twee revolverschoten. De bandiet slaakte een kreet van razernij. Hij was geraakt. Maar alvorens te vallen kon hi] nogmaals op den agent mikken en de trek- ker overhalen. Toen zakte hij in elkaar, zwaar bloedend. De gewonde werd naar een hospitaal gebracht, waar een inmiddels gewaarschuwde commissaris van politie tevergeefs iets meer uit den apache trachtte te krijgen, dan diens naam en leeftijd Lauaens Alexis, 24 jaar. De inbreker is zwaar in rechterborst en linkerdij gewond. Alweer is Constantinopel door een hevige brand geteisterd die een geheele wijk verwoest heett. Het uitbreken van den brand is gisteren reeds door een telegram gemeld. Nader worden er nog de volgende bijzonderheden van vernomen. De wijk van Stamboel tusschen de Aja Sofia, de Achmed-moskee en de Zee van Marmora staat in vlammen. De oorspoonkelijk onbedui- dende brand breidde zich 's middags zeer snel uit door den wind, flet ministerie van justitie wordt bedreigd. De brand ontstond Maaudag- morgen vroeg in een houten huis in de wijk Ishak-pasja tusschen de Achmed-moskee en de zee van Marmora, ten gevolge van onvoorzich- tigheid. Qet vuur greep de naburige huizen aau, meestal houten gebouwen doch het leek in den beginne niet erger te zullen worden dan de branden, die daar bij het begin van den warmen tijd dikwijls voorkomen. Eerst na 11 uur verscheen de brandweer van Pera en van de andere stadswijken. De brandweer van Stamboel alleen kon het vuur niet meester worden. Ook militairen werden ontboden. Tegen den middag begon een scherpe Z. 0. wind te waaien, die den brand zich zeer snel deed uit- breiden. De Turksche houten huizen, die door de hitte van veertien dagen volkomen uitgedroogd waren, stonden in enkele oogenblikken in vlammen. De wijk wordt uitsluitend door Mo- hammedanen bewoond. De geheele omgeving is door militairen afgezet. In de nauwe straten in de buurt heerschte tegen den middag een onbeschrijfelijk gedrang. De gegoede burgers lieten de meubelen wegrijden op groote karren, anderen sleepten hun goederen zelf weg en baanden zich een weg door de luid schreeuwende menigte. Voor het groote steenen paleis van het ministerie van justitie, waarvan de naburige huizen reeds branden, stond een sterke afdeeling brandweer en militairen gereed om te blusschen. Van het ministerie uit zag men, hoe lange straten in brand stonden. Dinsdagmorgen om tien uur was het grootste gevaar geweben. De wijk tusschen de Achmed- moskee en de Zee van Marmora is totaal in asch gelegd. Ten Zuidwesten van de Achmed- moskee brandde het nog flauwtjes. Heele lijen huizen werden Maandag door de militairen omver gehaald. De brand bereikte zelfs de prachtige moskee uSultan Achmed" en vernielde de met goud versierde loge van den Sultan. Door den brand werden ook de minarets aan de zee gelegen, beschadigd. Ook de daarbij behoorende theologische school is gedeeltelijk in de asch gelegd. Er was zoo'n groot gebrek aan water, dat het aangebracht moest worden in sproeiwagens. Tegen 6 uur's avonds waren 1000 huizen, vier kleine moskeeen en zes scholen verbrand. Alle ruiten van het ministerie van justitie aan de brandzijde zijn gesprongen. De brand heeft betrekkelijk weinig slachtoffers geeischt,een zieke vrouw is verbrand, vijf vrouwen en tien kinderen worden vermist. Volgens een ander bericht werden 2 menschen gedood, velen gewond. De schade wordt op miliioenen begroot. Yerschillende werklieden zijn gearresteerd men vermoedt dat de brand is aangestoken. Dinsdag is in de wijk der Grieken Tatewla in Pera eveneens brand uitgebroken. Daar de geheele brandweer in Stamboel bezig was, kon er niet direct aan blusschen gedacht worden. Veertig houten huizen zijn vernield. In tegenstelling met het officieuse bericht uit Constantinopel, dat de brand in Stamboel gelo- caliseerd is, meldt de Presse Oentrale dat de toestand ernstiger geworden is en dat men het vuur nog lang niet meester kan worden. Vele vrouwen in alle klassen der maatschap- pij zijn op de Pink Pillen verzot. Er is geen andere uitlegging voor deze voorliefde dan het goed dat de Pink Pillen alle dagen hebben gedaan en nog doen aan al die vrouwen. Zij moge een groote dame, een werkster of een boerin zijn, de vrouw beeft behoefte aan een geneesmiddel om baar zwak lichaamsgestel te ondersteunen. Zeer weinig vrouwen bebben een gestel dat kracbtig genoeg is om bet zonder deze versterkende geneeswijze te kunnen doen. De versterkende en herstellende geneeswijzen zijn talrijk en indien de aigemeene -voorkeuf aan de Pink Pillen te beurt valt, is dit, naar het oordeel der vrouwen, om dat de Pink Pillen bet best aan hare behoeften voldoen, dat wil zeggen haar het best van hare kwalen veij^sen. Zie hier de getuigenis die ons gezafcuien is door Mejuffrouw Middeikoop, geboren Vepnen- daal, wonende Korte Roozendaal 5, te Uti'echt. MBr -f mtm j.' Jv DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 12 Donderdag 13 Yrijdag 8 Juni 9 10 11 14 7.30 8.38 9.43 10.41 11.29 0.38 8.4 9.9 10.11 11.7 11.53 12.16 1.— ONZE VOORVADEREN STREDEN NIET VOOR NIETS. Mejuf. Middeikoop. z/Ik maak u mijn compliment overawe Pink Pillen, scbrijft zij, zij bebben mij een volkomen genezing bezorgd. Sedert langen tijd was ik zwak en bloedarm. Ik zag er slecht uit en leed aanhoudend. Wanneer ik geen schele hoofdpijnen bad, bad ik maagkrampeu, en wanneer de maagkrampen mij met rust lieten, had ik verblindingcn en duizelingen. Ik was zeer vermoeid en rustte des nacbts niet uit. Daar alle middelen die ik gebruikt had, niet in staat waren geweest mijn toestand te verbeteren, besloot ik de Pink Pillen te nemen, hopende dat zij voor mij zouden doen wat zij reeds voor zoovele anderen zieken hadden ge daan. Uwe uitmuntende pillen hebben spoedig al mijn kwaien doen verdwijnen en mij een vol- maakten gezondbeidstoestand doen weervinden." Gij moet niet wanbopen uwe zwakte, uw bloedarmoede, uw slecbten gezondbeidstoestand te genezen, indien gij de Pink Pillen niet be- proeld hebt." De Pink Pillen zijn veikrijgbnar a 1.75 de doos, en 9 de zes doozen, aan het Generaal Depot' der Pink Pillen, Van Eeghen- laan 22, huis te Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke Eeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verscbillende apotbekers en goede drogisten. Dwe onafhankelijkbeid kunt ge slechts be- houden, wanneer ge zorgt in gezonden toestand te blijven. Wanneer ge ziek zijt, aan asthma, borst- of longaandoeningen lijdt, zijt ge hulp- behoevend en niet onufhankeiijk. Gij zijt dan niet meer in staat ijwe werkzaambeden te ver- ricbten zooals ge wilt en ge hangt ran anderen af. Wordt niet afhankelijk en zor'gt, dat ge de baas blijft over Uw eigen gezondheid. Ge zijt dan in staat Uw eigen wil door te drijven. Reeds in de vroegste tij den zeide men, dat een ziek menscb gelijk stond met een dodde, want zieken bebben geen kraci.t en kunnen niet vau het leven geijieten, zooals een gezond mensch. De Abdijsiroop, Klooster ISancta Paulo, beelt kracht en gezondheid gegeven aan miliioenen menschen die wanhoopten ooit meer te genezen. Beproef ze en er zal weldra een weldadige ommekeer in Uw gestel plaats vinden. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, ge- neest onvoorwaardelpk asthma, deu haranekKig- sten hoest, de bevigste verkoudheid, keelpijn, kink- en slijmboest, lironcbitis, influenza, pleu- ris en alle borst- eu longaandoeningen. Yoor- komt de tering. Prijs per flacon van 230 gram 1.—, per flacon van 550 gram f 2.en per flacon van 1000 gram 3.50. Eischt den rooden band met handteekening van den Generaal-AgentD. I. Akker, Rotterdam. Yerkrijgbaar bij de bekende verkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. ®eP®ns- Wucbtmeester d. Kon. Marecbaussee zeer mooie en vlugge band schrijvende, zoekt plaatsing als op een bureau, of als opzichter of controleur op een fabriek of aan welke inrichting ook, of wel een andere voor hem passende betrekkmg, b.v. als portier ot concierge, enz. Naar hoog salaris wordt bepaald niet gevraagd. Brieven franco toe te zenden aan het bureau van dit blad onder No. vestigt bierbij de aandacbt op bet tweede Tandheelkundiy Cabinet, dat door hem is ingericht, in bet bijzonder geschikt om alio wepi*ichien. I3airattenstr£i,at 36, <4E rC. Te koop aangeboden eenige hofsteden, zeer oescbikt voor bouw- als weiland, ligging zeer gunstig. Br. fr. onder letter §1, 8. bur. v. d. blab. Tiii)darts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tasi«2- en msndziekien, alsook voor bet plaatsesi waaIsche getesitesr?. van tien voor- Axel, Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Maarten Cor nelia Stoffels (van Zaamslag), oud 37 j.,jm. en Catharina Koeter, oud 35 j., jd. 31 Mei. Willem Bakker, oud 22 j., jm. en Cornelia Koekkoek, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Reinier Boeije, oud 25 j., jm. en Janna Faas, oud 25 j., jd. Jacob Pieter Lensen (van Zaamslag). oud 25 j., j m. en Debora van Oosten, oud 25 j., jd. 23 Mei. Cornelis Hendrik Albertus Vermeulen (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Cornelia Maria Johanna Viaander, oud 24 j., jd. Jacobus Bakker (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Cor nelia Maria van Bendegem, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Janna Maria, d. van Dominicus de Kraker en van Janna Pieternella Iiotvis. 21 Mei. Jan Francois I'ieter, z. van Izaak Jannis Scheele en van Adriana Potters. Jan, z. van Jacobus den Ilamer en vaa Antje Heijnsdijk. 25 Mei. Suzanna, d. van Cornelis Andries Verschelling en van Janneke Bakker. Overlijden. 16 Mei. Jozias Jan de Koeijer, oud 6 w., z. van Karel en van Elisabeth Hamelink. Oiiisre. 28 Mei. Johannes Cornelis van der Heijden, oud 24 j., jm. en Seraphina Ludovica van Rooiien. oud 25 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Delphina, d. van Ferdinandus Verstraeten en van Philomena Bracke. 25 Mei. Petrus Ludovicus, z. van Cornelius Bleijenberg en van Maria Veneranda de Puysseleyr. 27 Mei. Alphonsius Albertus Alida, z. van Ludovicus Aloisius Lockefeer en van Maria Florentina Vernimmen. 30 Mei. Ferdinandus, z. van Desiderius Aloisius Verhelst en van Maria Louisa Voet. Overlijden. 16 Mei. Dominica Thienpont (van St. Jan- steen), oud 73 j., wed. van Dominicus Van Dorsselaer, 19 Mei. Ivona Philomena Daelman, oud 4 j., d. van Camiel en van Maria Josephina de Rijck. 23 Mei. Frede- ricus Ludovicus Pennemay, oud 4 m., z. van Constan- tinus Johannes en van Clothilda d'Hooge. S^raasnv. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Petrus de Putter (van Axel), oud 24 j., jm. en Jacomintje Dieleman, oud 24 j., jd. Petrus Jacobus Verbist (van Boschkapelle), oud 24 j., jm. en Maria Clementina Verbist, oud 27 j.,jd. 31 Mei. Hendrik Jonkers (van St. Gilles), oud 27 j., jm. en Cornelia van Itegem, oud 33 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Charles Ludovicus van de Vijver, oud 48 j., jm. en Anna Maria Louisa van Huffel, oud 39 j., jd. 23 Mei. Petrus de Putter (van Axel), oud 24 j., jm. en Jacomintje Dieleman, oud 24 j., jd. 28 Mei. Petrus Jacobus Verbist (van Bosch- kapelle), oud 24 j., jm. en Maria Clementina Verbist, oud 27 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Victor Augustinus, z. van Josephus Mattheijssen en van Louisa Mathiide Rens. 8 Mei. Lucia Louisa, d. van Alphonsius Andries d'Haens en van Scho- lastica Meerschaert. 10 Mei. Jacobus Ferdinandus, z. van Petrus Augustinus Bisschop en van Rosalia Mungnus. 21 Mei. Leonardos, z. van Ludovicus Franciscus Daalman en van Anna Maria de Bilde. 28 Mei. Maria Jos.11 Chr. d. Theodorus D'Hooge en van Mathiide Bisschop- 30Mei. Maria Josephina, d. van Eduard F. Tieleman en van Rosalia Versch uren. 31 Mei. Maria Paulina, d. van Jan Francies van Goethem en van Josephina Bouwens. Oveilijden. 6 Mei. Maria Christina de Poorter, olid 69 j., echtg. van Daniel Maas. 8 Mei. Jan Francies Geltmaijer, oud 73 j., echtg. van Apolonia Verdurmen. Hoeli. Huwelijks-aangiften. 9Mei. Gelein Adriaan van Hoeve. oud 21 j., jm. en Johanna de Jonge, oud 22 j., jd. Cornelis Drabbe, oud 24 j., jm. eu Anna van Wijck, oud 24 j., jd. 17 Mei. Cornelis Bakker, ond oud 24 j., jm. en Elizabeth Bakker, oud 22 j., jd. 23 Mei. Cornelis Rinkhoud, oud 26 j., jm. en Maria Pieternella Roose, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Pieter Witte, oud 21 j., jm. en Catharina van der Peijl, oud 22 j., jd. 23 Mei. Gelein Adriaan van Hoeve, oud 21 j jm. en Johanna de Jonge, oud 22 j., jd. Cornelis Drabbe, oud 25 j., jm. en Anna van Wijck, oud 24 j., jd. 30 Mei. Cornelis Bakker, oud 24 j., jm. en Elizabeth Bakker, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Jacobus, z. van .Toos Klaassen en van Adriana Wilhelmina Rinkhoud. 5 Mei. Cornelia Elizabeth, d. van Simon Daniel Meeusen en van Catha rina de Blaeij. 8 Mei. Catharina, d. van Karel Buijze en van Adriana de Koeijer. 10 Mei. Hermanns Marinus, z. van Leendert Dieleman en van Jacoba Cornelia de Regt. 14 Mei. Adriaan, z. van Jan Verhelst en van Tanneke de Bree. 31 Mei. Fijgtje Wilhelmina Cornelia, d. van Johannes Marinus van der Welle en van Magda- lena Elizabeth Jurrij. Overlijden. 16 Mei. Maria Leijs, oud 77 j., wed. van Pieter Keukelaar. 23 Mei. Janna Drabbe, oud 9 m., d. van Aarnoud en van Catharina Buijze. 27 Mei. Geertruida de Pooter, oud 8 m., d. van Michiel cn van Adriana den Engelsman. SSantenisse. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Eduard Alouisius Seraphinus Maas, oud '29 j., jm. en Catharina de Booy, oud 28 j., jd. 24 Mei Alphonsus Crombeen, oud 25 j jm. en Apolonia Hendriks, oud 25 j., jd. 31 Mei. Cornelis Dieleman, oud 38 j., jm. en Apolonia Vonck, oud 25 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Guljaam deJonge, oud 28 j., jm. en Adriana Dieleman, oud 24 j., jrt. 18 Mei. Josephus Giele, oud 25 j., jm. en Philomena Frederika de Silva, oud 26 j., wed. Geboorten. 17 Mei. Anna Maria, d. van Jan Francies de Clippelair en van Rosalia de Booij. 18 Mei. Leo- nardus Franciscus, z. van Petrus Francies Everaardt en van Louisa Bogaart. 22 Mei Elisabeth Louisa, d. van Alphonsus Edmundus Pieters en van Rosalia Durinck. Louisa, d. van Johannes Hubertus Cornelis Boskelion en van Rosalia Verhoeven. 24 Mei. Maria Louisa, d. van Arthur Dominicus Dumolevn en van Elisabeth Bernardina Maria Timmernfans. 27 Mei. Louisa Maria, d. van Pieter Hiel en van Catharina Burm. 31 Mei. Martha Isabella, d. van Johannes Baart en van Cornelia Mangnus. Overlijden. 28 Mei. Petrus Jacobus van Waterschoot, oud 21 j., z. van Jacobus Andreas Ignatius en van Apoior.ia van Damme. 30 Mei. Rosalia Buysrogge, oud 49 j., d. van Theodorus en van Anna Maria van Jole. Hoeiraclit. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Al phonsus Leonardus Gielliet, oud 4L j., jm. en Leonia Catharina van Goeye, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Franciscus Roe- giest, oud 31 j., jm. en Mathiide Maria Slabbaert, oud 21 j., jd. Geboorten. IS Mei. Maria, d. van Dominicus Fran ciscus Verschuren en van Fridolina Maria Savoye. 20 Mei. Juliana Maria Catharina, d. van Theophilus van de Vijver en van Marie Valerie Baecke. Overlijden. 18 Mei. Maria Verschuren, oudl/2d., d. van Dominicus Franciscus en van Fridolina Maria Savoye. 29 Mei, Jacobus Cornelis Eiegeert, oud 76 j., echtg. van Maria Josepba Vereecken. Overslas. Overlijden. 23 Mei. Rosalia de Roo, oud 82 j., wed. van Petrus de Meij. 81. J»nsteen. Huwelijks-aangiften. 31 Mei. Leo nardus de Saegher, oud 38 j., jm. en Amelia van Goethem, oud 43 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Mei. Hendrik Jozef Deij- aert, oud 30 j., weduwn. en Valeria Julia Noens, oud 20 j., jd. (•eboorten. 24 Mei. Julia Emma Nathalia, d. van Emile Aloisius van Helsland en van Sophia Antonia Maria Stevens. 29Mei. Elsa Mathilda, d. van Franciescas Smet en van Maria Francisca Audenaerdt. 31 Mei. Maria, d van Petrus Franciscus de Block en van Maria Ludo vica Thuije. i Ntoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 3Mei. Petrc's F. B. de Maat (vap Ossenisse), oud 36 j., jm. en Louisa M. A. Magnus, oud 34 j., jd. '10 Mei. Petrus C. J. Serrarens, oud 25 j., jm. en Maria L. Vereecken, oud j 25 j., jd. 17 Mei. Albertus J. van den Berg (van Axel), oud 26 j., jm. en Rosalia Bogaert, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Petrus F, B. de Maat (van Ossenisse), oud 36 j., jm. en Louisa M. A. Magnus, oud 34 j., jd. 30 Mei. Petrus C. J. Serrarens, oud 25 j., jm. en Maria L. Vereecken, ond 25 j., jd. Geboorten. -8 Mei. Petrus Josephus, z. van P. van Laar en van A. M. L. Maas. 25 Mei. Petrus, z. van J. F. Baart en van M. E. d'tlont. "WFestilorpe. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Jose phus Alphonsus van Esbroek (van Ter .Neuzen), oud 24 j., jm. en Julie Marie de Smit, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. .Jerdme Dhert,oud 39 j., jm. en Maria Cornelia v&n den Bulck, oud 32 j ,jd. Geboorten. 15 Mei. Oranda Julie Marie, d. van Sera phinus lVolaet en van Maria Elodie Beens. 19 Mei. Juliana Maria, d. van Gustaaf de Clerq en van Maria Magdalena van Waes. 29,Mei. Gilbert Edmond Julien, z. van Ludovicus de Caluwe en van Emelie Claeijs. Overlijden. 17 Mei. Amelia Vervaet, oud 67 j., echtg. van Leonardus de Guytenaer. ^aanniiai;. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Krijn Hamelink, oud 22 j., jm.en Cornelia Bakker, oud 23 jjd. 23 Mei. Krijn Witte (van Axel), oud 40 j., weduwn. en Jacoba Cornelia Hamelink, oud 38 j., (gescheiden van echt.) Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Marinus de Feijter (van Ter Neuzen), oud 28 j.,jm. en Geertruida de Bruijne, oud 28 j., jd. 30 Mei. Krijn Hamelink, oud 22 j., jm. en Cornelia Bakker, oud 23 j., jd. Jacob Resseeuw, oud 24 j., jm. en Cornelia Esther Wisse, oud 32 j., jd. Levinus de Putter, oud 23 j., jm. en Adriana Maas, oud 22 j., jd. Pieter Mechielsen, oud 23 j. jm., en Johanna van Driel oud 29 j. jd. Geboorten. Abraham Markus, z. van Pieter Dieleman en van Jacoba de Bokx. 21 Mei. Lodewijk Frans, z. van Marinus Kaijser en van Tanneke Adriana de Ruijter. 24 Mei. Maria Tanneke, d. van Maarten van Kerkvoort en van Jozina Verhelst. 30 Mei. Maatje en Willem, d, en z. van Jan de Feijter en van Cornelia de Feijter. 30 Mei. Digna Bertha, d. van Gilles Jacobus Maas en van Margaretha Beckers. Overlijden. 16 Mei. Jacob Dieleman, oud 3 w., z. van Jan en van Anna Jacomina Hamelink. 19 Mei. Catharina van de Velde, oud 55 j., d. van Jozias en van Neeltje Franse. 23 Mei. Cornelia Adriana Catharina Verpoorte, oud 1 j., d. van Hermanns en van Adriana Dekker. 25 Mei. Jacobus de Footer, oud 1 j., z. van Cornelis Michiel en van Suzanna Martina Goossen. 31 Mei. Cornelis Smallegange, oud 18 j., z. van Adriaan en van Suzanna Scheele. Kuiddnrpe. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Al phonsius de Keijzer (van Stekene), oud 35 j., vvedn. en Maria Augusta lJsebaert, oud 34 j., wed. Geboorten. 16 Mei. Adrienne Marie, d. van Josephus Dominicus Reijnebeau, en van Elisa Clothilda Aerts. Overlijden, 22 Mei. Livinus de Smet, oud 70 j., echtg. van Rosalia van Hecke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2