Telegram. .50 Advertentien. D. THOLENS Az. Siigtaida?;S*h,d" - «wi «i» INGEZONDEN STUKKEN. DE WEEEN. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd een manchetknoop. Rechtbebbende vervoege zich aldaar. Den 7en Juni hopen onze geliefde Ouders MARIN US ANTHON1J VERSCHELL1NG DIN A STOUTHAMER, den dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen 's Gravenhage Juni 1912. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden onze innig geliefde Zoon en Broeder, KRIJN DE DOELDER, in leven jongeling bij de telegraaf, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Allen die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Ter Neuzen, 4 Juni 1912. P. J. DE DOELDER, Echtgenoote en Kinderen. Hoofd-agent „Eotisico" TER NEUZEN. LOTISICO. 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer A. B. C. Kruijsse, waarbij deze bericht wegens andere bezigheden verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een missive van Gedep. Staten van Zeeland dd. 3 Mei 1912, waarbij zij terugzenden het kohier van den Hooi'delijken Omslag teneinde daarin eenige ver- beteringen van administratieven aard aan te brengen. Z. h. s. wordt besloten de verbeteringen aan te brengen. c. Proces-verbaal van opneming der boeken en kas van den ontvanger waaruit blijkt dat B. en W. den 6 Mei 1912 de kas hebben opgenomen en in kas aanwezige gelden waren tot een bedrag van 1816,98aover 1911 is ont- vangen 128,885,22, over 1912 ontvangen 9669,39, totaal f 138554,61,. terwijl is uitgegeven in 1911 120507,483, in 1912 f 17937, totaal f 138,444,483, zoodat meer is ont vangen dan uitgegeven 110,123. Het goed slot der rekening over 1910 dat niet op de loopende begrooting is gebracht, bedraagt 1706,86 ■zoodat in kas rnoet zijn 1816,985, overeenkomende met de vertoonde bewijzen. Voor kennisgeving aangenomen. «l. Een schrijven van den Toeristenbond voor Neder- land waarbij zij aanbiedt een. brochure over den invloed van de velgbreedte op de trekkracht. Voorkennisgevi ng aangenomen e. Een schrijven van de Spoorweg-Mij MechelenTer Neuzen, waarin zij bericht dat zij er geen bezwaar inziet vergunning te verleenen om den welput van het wacht- huisje, bewoond door C. van Tatenhove, te doen gebruiken voor zoover dit het openbaar verkeer niet belemmert. Aangenomen voor kennisgeving. f. He Secretaris doet voorlezing van een schrijven van het gemeentebestuur aan den heer J. G. van Niftrik te Vlissingen, waarbij hem werd toegezonden een rekening van den heer G. Wilson te 's-Gravenhage ten bedrage van f 14874,90, waarop reeds is betaald 13212, onder opmerking dat zij bezwaar heeft deze rekening verder te voldoen aan- gezien niet alle leidingen volgens de voorwaarden omwoeld zijn met jute en pek. Hem verzoekende hierover advies uit te brengen. Het antwooril van den heer Van Niftrik op dit schrijven behelst dat hij adviseert den heer Wilson te berichten, -dat geen vrijheid kan worden gevonden zijn rekening'te betalen, zonder nadere goedkeuring van den Gemeente- raad en hem in overweging te geven zich tot den Raad te wenden met verzoek om betaling van zijn rekening. Overeenkomstig dit advies werd onder dagteekening van 22 Mei 1.1. aan den heer Wilson een met redenen omkleed schrijven gericht en hem daarin te kennen ge- gfeven dat een eventueel verzoek zijnerzijds aan den Raad .alsdan in den loop dezer of het begin der volgende week wordt ingewacht. Daarop is van den heer Wilson, onder dagteekening van 24 Mei 1.1, een schrijven ingekomen, waarin hij de goede ontvangst bericht van het schrijven van het gemeente- bestuur, en zijne verwondering te kennen geeft dat eerst thans, nu de leiding reeds zoo lang in gebruik is en goed- gekeurd, te moeten vernemen, dat een gedeelte niet met jute en pek is omwoeld, niettegenstaande er van wege de Gemeente steeds toezicht is uitgeoefend bij het leggen der leidingen. Hij zal evenwel deze zaak onderzoeken, doch meent vooraf alvast te moeten opmerken, dat dit zijns inziens geen geldig motief kan zijn om de betaling van het hem toekomende zoo lang te verschuiven. Zooals hij den 9 Mei schreef bedroeg het hem toekomende saldo dd. 23 April f 9452,62 en het zou hem zeer verplichten hiervan een groot deel afgelost te zien, daar hij het geld in zijn bedrijf zeer goed kan gebruiken en binnenkort belangrijke betalingen te doen heeft. Later werd ontvangen een schrijven d.d. 28 Mei van denzelfde, waarin hij terugkwam op zijn voorloopig ant- woord en berichtte dat hij de zaak heeft onderzocht en tot het resultaat gekomen is dat er een gedeelte van de serviezen niet met jute en pek omwoeld is. Dat dit nagelaten werd, geschiedde op last van den directeur. die zulks niet noodig oordeelde in zandgrond, maar wel in kleigrond. Tevens werd toen door den heer directeur bedongen, dat het gedeelte wat niet met pek en jute werd omwoeld, tegen een minderen prijs in reke ning zou worden gebrachtdaarom werd het totaal bedrag van zijn rekening d.d. Januari, groot 1680,30 verminderd met J 166,541 voor het niet omwoelen en pekken van 1665,45 M. a 10 cent en werd het eindbedrag dier rekening J 1519,75 jOok werd om diezelfde redenen een gedeelte van de hoofdleiding van getrokken ijzeren buizen niet omwoeld en gepektdat was bijwerk en is eveneens tegen lageren prijs berekend. Waar nu de directeur optrad als vertegenwoordiger van de Gemeente en als uitvoerder van den adviseur. had hij als aannemer slechts diens bevelen op te volgen en stond het niet aan hem om aan Burg, en Weth. of aan den Raad te vragen of de directeur soms handelde in strijd met de hem gegeven instructies. Overigens kan hij nog mededeelen dat de niet om- woelde buizen toch voldoende beschermd zijn, doordat zij alien gemenied zijn Hij vertrouwt verder dat het college zijn houding cor rect zal vinden en verwacht binnenkort een mandaat te mogen ontvangen. De heer Wolfert: olgens het schrijven is menien ■ook goed. De heer Smies Hebben Burg, en Weth. een voorstel hieromtrent De YoorzitterEen voorstel hebben Burg, en Weth. niet. Ik voor mij ben er voor den heer Wilson te betalen want hij heeft de mindere kosten er afgetrokken De heer OggelHet is hier geen ontduikin^. De Yoorzitter: Wat gebeurd is, is de schuld van den directeur die hiertoe de instructie heeft gegeven. De heer OggelOok de heer Wilson bevestigt dat het met noodig is de buize.n die worden gelegd in zand grond met jute en pek te omwinden. De \oorzitter: l)at kan waar zijn maar hier is ffeen zandgrond: alleen op het Plaatje. He heer SmiesZijn er door den adviseur geen aan- merkingen hiertegen gemaakt De oorzitterIk heb den adviseur meermalen on een en ander gewezen, die dan ook de quaesties oploste maar in deze is het den directeur die zijn pliehten niet neett gedaan. De heer De Feijter: Is het al gebleken dat de buizen hebbengemem Z1J" bed°81 °f de bu'Zen al gelekt De Voorzitter Neen, dat niet, dat zal misschien later pas blijken, wellicht over 8 of 10 jaar als de buizen tot roesten overgaan. Ik rnoet in deze dqn heer Wilson <mliik geven, daar hij heeft gehandeld volgens hem gegeven instructie. 68 De heer WolfertVolgens den directeur was het om woelen met jute en pek in zandgrond niet noodig. De heer OggelEr zijn wel gedeelten in sommigestraten waar zandgrond is, dat is gebleken bij de rioleering. De heer VVolfert: Maar aan den Nieuwen Dijk is het toch ook gebeurd en daar ligt zeker geen zandgrond. De Voorzitter: Bij mij is het ook geschied en het is daar zelfs natten grond Het zal dan ook later wel blijken. De heer OggelIs het werk door den adviseur goed gekeurd 7 6 De VoorzitterHet spreekt van zelf dat het werk goed mo gebeuren en de directeur had daar het opzicht De heer OggelIleeft de adviseur het werk opgenomen en goedgekeurd Zoolang zulks niet is gebeurd hebben wij recht van spreken. De VoorzitterWat betreft het leggen der buizen heeft -dm- fabriek "t °/ge"omei1' «'cl wat betreft den bouw fabriek. De directeur was belast met het toezicht op het leggen der buizen. Ook het niet voldoende aan- stampen van den uitgegraven grond is oorzaak dat er putten zakken in de straten waar de leiding is gelegd. De heer WolfertMaar moest de adviseur dit niet hebben gecontroleerd De VoorzitterDeze werkzaamheden stonden onder toezicht van den directeur. De heer SmiesHiermede is de adviseur echter niet verschoond, want bij een werk heeft een onderbaas er geen zeggenschap over een werk goed te keuren, zulks rnoet de architect doen, in deze dus de adviseur. De heer De FeijterWisten Burg, en Weth. dat de directeur toestemming gaf tot het aldus leggen der buizen, en hebben zij hiervan iets tegen den heer Van Niftrik gezegd De VoorzitterDe heer Van Niftrik wist hiervan niets en de permissie om de buizen op deze manier te leggen is nimmer gegeven. Hij heeft wel den directeur er op gewezen dat dit of dat niet goed werd gedaan en de werklieden van den heer Wilson zijn daar dan ook op gewezen. De heer De Feijter vraagt of de heer Van Niftrik in kennis werd gesteld van werk dat niet goed werd uit- gevoerd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer De Feijter: Dan ga ik met den heer Smies mede dat de adviseur hierdoor niet verschoond is. De VoorzitterIk geloof dat het het beste zal zijn den heer Wilson uit te betalen, daar hij gehandeld heeft volgens ontvangen instructies en de aftrek verminderd heeft. De heer DielemanDen adviseur kon schuld treffen ware het niet dat de raad wat lichtzinnig te werk is gegaan, aangezien de heer Van Niftrik slechts enkele dagen in de week beschikbaar kon zijn. De overige dagen, tijdens zijn afvvezigheid, was het toezicht opgedragen aan den architect en den directeur die hem alsdan vervangden. Ik stel voor om den heer Wilson het bedrag uit te betalen. De heer OggelKwam de adviseur elke week hier. De Voorzitter: Zeker, hij kwam zeer dikwijls en wan- neer wij hem verzochten te komen dan kwam hij steeds zoo vlug als het hem mogelijk was. De heer WolfertNaar het mij voorkomt heeft de heer Van Niftrik niet aan zijn pliehten voldaan. De heer SmiesIk heb hem nimmer ep de fabriek gezien. De heer OggelDen heer Wilson kan in deze geen verwijt treffen. De Voorzitter brengt alsnu in stemming de vraag of de uitbetaling zal plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. sr. Een schrijven van D. J. Oggel, verzoekende hem vergunning te verleenen zijn stoep te herstellen zonder wijziging der bestaande afmetingen, z.ulks ingevolge art. 7 der bouwverordening. De gemeente-opzichter heeft geen bezwaar de vereischte vergunning te verleenen daar het als reparatiewerk kan worden beschouwd. Z. h. s. wordt de gevraagde vergunning verleend. 3. Vastslellen kohier schoolgelden. De Voorzitter schorst de openbare vergadering welke overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat het kohier der schoolgelden voor het lager onderwijs is vastgesteld op een bedrag van f 231 en dat voor het meer uitgebreid lager onderwijs op een bedrag van 4-8. 3. Wijziging gemeentebegrooting voor 191*2. De Voorzitter herinnert dat ter bestrijding der kosten van de gasfabriek werd besloten tot het aangaan eener leening van 90,000. Op de begrooting werd evenwel slechts gebracht een bedrag van f 85,000. Thans wordt voorgesteld dien post op de begrooting te vermeerderen met f 5000 en evenzoo onder de uitgaven den post voor het stichten der gasfabriek. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. 4. Af- en overschrijving in de gemeentebegrooting voor 1911. De Voorzitter deelt mede dat volgens een schrijven van den Rijksontvanger de post uitgetrokken voor het innen der opcenten te laag is geraamd. In verband daarmede stellen Burg, en Weth. thans voor den betrekkelij ken post te verhoogen, met 12,46, af te schrijven van den post voor onvoorziene uitgaven. Goedgekeurd z. h. s. 5. Wijziging der begrooting voor 191*2. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de gemeentebegrooting voor 1912 op te nemen een nieuwe post »rente van uitgezet kasgeld" f 108. Deze rente is verkregen doordat een deel van het voor de stichting der gasfabriek geleend kapitaal in deposito is gegeven bij de Twentsche Bankvereeniging. Verder wordt voor gesteld onder de uitgaven het bedrag der onvoorziene uitgaven, waarover alleen met goedkeuring van Gedep. Staten kan worden beschikt, te verhoogen met een gelijk bedrag. Dit laatste is noodig voor het sluitend maken der be grooting. Goedgekeurd z h. s. «i. Verzoekschrift van S. M. de Jongewed. J. C. de Bruijnom aan haar grond van de gemeente in koop af te staan. Adressante deelt in haar request mede dat door het overlijden van haar echtgenoot het verlof aan hem ver leend door Burg, en Weth. dd. 24 Oct. 1905, is vervallen dat zij ingevolge de drankwet uit hoofde hare localiteit niet aan de eischen voldoet, geen nieuw verlof kan be- komen, voordat hare localiteit een oppervlakte van 25 MY en eene hoogte van 2,80 M. heeft, dat zij tot geene andere verbouwing kan overgaan, dan op gemeentegrond dat zij door die verbouwing weer in staat zal zijn in haar onderhoud te voorzien redenen waarom zij verzoekt haar tegen een kleine vergoeding een stuk grond in koop afte staan. rechts van de woning ter lengte van pl.m. 1,38 M. en ter breedte van pl.m. 4,85 M. alzoo van eene oppervlakte van pl.m. 7 MY Burg, en Weth. stellen voor te besluiten onr den hier- voren bedoelden grond aan den publiekem dienst te ont- trekken; hiervan openbare afkondiging te doen plaats hebben en bij aldien mocht blijken dat door de ingezetenen hiertegen geene gegronde bezwaren worden ingebracht, den grond aan S. M. de Jonge voornoemd in koop af te staan voor eene som van 1 De heer OggelIs dat per Mt De Voorzitter: Neen, dat is voor het geheel. De vrouw moet haar logement vernieuwen en daardoor vergrooten. Ik geloof dat dit logement min of meer onmisbaar is, en daarom stellen wij voor den grond voor een kleine som af te staan. Zij heeft-reeds groote kosten en het is een verbetering. De heer OggelIk bedoel hier niet het bedrag, maar het is voor latere gevallen. De oorzitter Dan kunnen wij altijd zien. Wij kunnen zooiets alhier niet missen en ik geloof dat het in het voordeel der gemeente is slechts een kleine som te vragen. Bovendien wat zou de gemeente er mee gebaat zijn, als wij f 5,meer vragen De heer OggelZal het niet hinderen als het huis vooruitkomt De oorzitter: Wij hebben er paaltjes bij doen zetten zoodat men kan zien tot hoever het huis zal komenhet blijft wel 2 a 3 M. van den weg af. De heer OggelIk bedoel of het met het hek van de begraafplaats een rechte lijn zal vormen. De oorzitter: Neen er is geen bezwaar en er zal totaal geen belemmering door worden veroorzaakt. De heer Oggel: Belemmering is ook mijn bedoeling niet. De VoorzitterDe paaltjes zijn er expres voor geslagen l om goed te doen uitkomen tot hoever het huis zal komen, als de heeren er een kijkje gaan nemen, kunnen ze zulks direct zien. Dp heer SmiesIk ben voor het voorstel van Burg, en Weth. daar zoo'n logement hier moeilijk kan gemist worden. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aange nomen. S. Verzoekschrift van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- weg-Maatschappij om subsidie. De Voorzitter doet mededeeling dat is ingekomen een verzoekschrift van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij en verzoekt den Secretaris dit voor te lezen. (Dit verzoekschrift is gelijkluidend aan dat ingezonden aan den gemeenteraad van Ter Neuzen. Zie het verslag in dit nummer). De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, het volgende besluit te nemen. De gemeenteraad van Axel gelet op een schrijven van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij, te Ter Neuzen, d.d. 22 April 1912, besluit aan de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij, die zal aanleggen en in exploitatie brengen de tramverbindingen van Hon- tenisseHengstdijkZaamslagAxelDrie Schouwen— Zaamslag Neuzen Iloek Philippine Schoondijke- IJzendijkePyramide met zijtak PyramideBiervliet HoofdplaatPhilippineSas van GentDrie Schouwen ZuiddorpeMoerbeke en een industrieele verbinding van Sas van Gent naar Selzaete, of ingeval van naasting door den Staat, aan den Staat der Nederlanden, gedurende twintig jaren te verleenen eene subsidie van zeven honderd gulden, te beginnen zoodra de hoofdlijn voor zoover loopende door de gemeente in exploitatie zullen zijn ge bracht, te weten f 300 zoodra de lijn HontenisseZuid dorpe, en bovendien nog 400 zoodra de lijn IJzendijke Sas van GentDrie Schouwen en de industrieele lijn Sas van GentSelzaete in exploitatie zal zijn gebracht en onder. gratis beschikbaarstelling van alle wateren, wegen en dijken of gronden, welke publiekrechtelijk aan de gemeente Axel toebehooren en verder onder de na- volgende voorwaarden a. dat de remises, en verdere gebouwen voor een centraalpunt geplaatst worden aan de Drie Schouwen op grondgebied van de gemeente Axel, b. dat indien de tramverbindingen ultimo December 1917 niet in exploitatie zijn gebracht, alsdan de onder- werpelijke subsidies niet worden verleend. c. dat de hierop betrekking hebbende raadsbesluiten van 4 October 1904 en 1 September 1908 hiermede als vervallen worden beschouwd. En zal dit besluit aan Gedep. Staten dezer provincie ter goedkeuring in duplo worden ingezonden. Hij vraagt of de raad zich hiermede kan vereenigen. De heer OggelJawel, alleen is hiermede niet voldaan aan het verzoek van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij om geen bepaalde voorwaarden aan de subsidie te verbinden. De heer DielemanMij dunkt, dat, wanneer wij 14000 aan de Mij. geven, wij wel degelijk eenige voor waarden mogen stellen. Ik vind het zoo uitstekend. Z. h. s. wordt de gevraagde subsidie volgens het door Burg, en Weth. opgemaakte besluit verleend. N. Verzoekschrift van G. Gilijanise, houdende bezwaar tegen den aanslag van het door hem betaalde vergun- ningsreeht en tevens om afslag en terugbetaling van het door hem te veel betaalde. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een schrijven dd. 29 Mei van G. Gilijamse, waarbij hij bezwaar inbrengt tegen den aanslag betreffende het door hem betaalde ver- gunningsrecht, voor het tijdvak 1 Mei 1912 tot 1 Mei 1913 en afslag en terugbetaling verzoekt van het door hem te vee) betaalde. Spreker kan mededeelen dat Burg, en Weth. voorstellen op liet verzoek afwijzend te beschikken, wijl, naar hunne meening, de gemaakte schatting niet te hoog is. De heer Smies: Ik kan mij best met het voorstel van Burg, en Weth. vereenigen, want het is de grootste van die gebouwen en trekt vooral Zaterdags veel bezoek. De heer OggelDe minimum-aanslag is f 25 en moet dus minstens worden betaald. Wanneer nu afgelegen herbergen 25 moeten opbrengen dan mag 35 in deze zeker niet te veel worden geacht. De Voorzitter Dat was ook ons idee. Z. li. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aange nomen. S). Rekening Algemeen Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter doet mededeeling dat de heeren Smies, Van Oriel en Dieleman deze hebben nagezien en vraagt of de commissie verslag van hare bevindingen wil doen. De heeren F. Dekker en De Feijter verlaten de vergadering. De heer Smies brengt verslag uit, waaruit blijkt dat de ontvangsten 5051.38 en de uitgaven 4333.865 bedragen gevende een goed slot van f 717.51-3. De Commissie adviseert bij monde van den heer Smies tot goedkeuring der rekening, doch spreekt de wensch uit dat het bestuur zuinigheid zal betrachten ie de kosten hunner vergaderingen. Z. h. s. wordt besloten overeenkomstig het advies der Commissie. De heeren F. Dekker en De Feijter komen weer ter vergadering. 10. Benoemen Commissie onderzoek inzake den hoofdelijken omslag. De Voorzitter vraagt of de heeren De Feijter, Smies en Wolfert weder bereid zijn de Commissie te formeeren. De heer De Feijter oppert eenig bezwaar. temeer daar hij nog slechts eenmaal deel van de Commissie heeft uitgemaakt, doch zal de benoeming aanvaarden zoo ook de andere heeren daartoe bereid zijn. Op de desbetreffende vraag verklaren de heeren Smies en Wolfert de benoeming aan te nemen. 11. Benoemen Directeur Gasfabriek. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van een directeur der gasfabriek en deelt mede dat de voordracht bestaat uit de heeren C. C. de Rooij van Rotterdam, K. A. Wiechmann van Vianen a. d. Lek, R. W. Kielstra van Oegstgeest, W. A. P. F. L. Blaeser van Den Helder en L. van der Schaaf van Winterswijk. Bij de eerste stemming verkrijgen de heeren De Rooij 2, Wiechmann 4, Kielstra 2 en Blaeser 1 stem. De tweede stemming heeft tot uitslag dat gekozen wordt de heer Wiechmann met 5 stemmen. Verder verkregen de heeren De Rooij 2 stemmen en de heeren Kielstra en Blaeser ieder 1 stem. De Voorzitter deelt mede dat de benoeming zal ingaan mat 1 Juli of zooveel vroeger als de benoemde zijn be trekking zal kunnen aanvaarden. 13. Omvraag. De heer Smies vraagt hoe het komt dat aan de verbetering van de Oosterstraat nog niets is gedaan. De Voorzitter deelt mede dat, ofschoon het overal werd aangevraagd, geen keien te bekomen waren. N11 pas zijn de keien aangekocht en ze zullen deze week wel arriveeren zoodra mogelijk zal daarna met het werk worden aan- gevangen. I». De heer Oggel zegt bemerkt te hebben dat de zomer- dienst is ingetreden Wat de verlichting aangaat. Ofschoon de lantaarns niet worden ontstoken blijven de nachtpitjes van die lantaarns steeds branden. Ilet is wel niet veel dat zij verbruiken, maar door de veelte is het toch altijd wat dat kan bezuinigd worden. Er branden er een 50 a 60 dat maakt ongeveer een gulden per dag. Hij vraagt of die lantaarns niet heelemaal kunnen gedoofd worden. De Voorzitter antwoordt dat hij er nader naar zal mfor- meeren. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Die een boekje van den hoofdelijken omslag heeft gekocht, zal hebben gezien dat de hoogere burgerschool reeds hare weeen doet gevoelen. Tal van personen zijn verhoogd. Of de raadsheeren daarvoor goede redenen hebben, is mij onbekend. Waar men verscheidene personen stellig meer wil laten betalen dan mag geschieden, daar moet het hin deren dat weer anderen niet hoog genoeg zijn aange- slagen en het wordt een ware ergernis als dit raads- leden zijn. Ik zie een verwoed voorstander der H. B. S. aange- slagen op hetzelfde inkomen als verleden jaar. Het is bespottelijk. Weet de gemeenteraad niet dat de eerste basis van den hoofdelijken omslag is de uiterlijke levenswijze, het uiterlijk vertoon Neemt de gemeenteraad ook niet in aanmerking hoe- veel of hoe weinig iemand uitvoert om zijn inkomen te verkrijgen Stel dat bijv. iemand drie-kwart van den dag op zijn stoep staat te luieren en toch een duizend gulden of zes verdient, gevoelen de heeren er dan niets voor om zoo'n nuttig lid der maatschappij wat meer te treffen, dan een ander, die met veel werken en veel zorgen hetzelfde inkomen heeft. Moet die verhooging van den hoofdelijken omslag soms dienen als bewijs hoe" zeer de gemeentefinan- cien onder de tegenwoordige meerderheid zijn verbeterd, zooals door sommige raadsleden wel eens is beweerd Een niet-hersenloos mensch zal tot een geheel ander besluit komen. Laat deze meerderheid op den ingeslagen weg voort- gaan. Dan zullen velen verlokt worden om zich te Neuzen te vestigen En we zijn pas aan het begin der weeen OBSERVATOR. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3