Kantoor- Keel-, ITeus- en Oorarts I. C. HENKES Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Bouw- en Weiland, Openbare Verkooping. WINDK0RENM0LEN, Laatste Berichten, Advertentien. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Huist. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Eenige der aanvangs-verschijn- selen, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Bekendmaking. E'EN W0 0 N H U IS, oefeningen uit te voeren, onder leiding eener onderwijzeres, toen een geweldig onweer losbrak. De bliksem sloeg te midden van een groep jonge meisjes. A1 de kinderen sloegen ten gronde. Drie werden gedood. In Aquila hebben de gezworenen den roover Salomone, die gedurende eenigejaren in de Abruzzen een dergelijke berucbtheid heeft genoten als indertijd Musolino in Calabrie, tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man was tot zijn beroep gekomen, omdat bij vond dat er geen reckt meer in de wereld te krijgen was en zich toen door eenige moorden zelf recht verscbaft had. Na het aanhooren van zijn vonnis, verklaarde hij dat Italie nooit een be- schaafde staat zou worden, omdat er geen recht was. De Fransche regeering publiceerde de bevolkingsstatistiek van Frankrijk over 1911. Het aantal geboorten bedroeg 742,114, dat der sterfgevallen 776,983, waaruit blijkt, dat de bevolking met 34,869 zielen verminderd is. De geboortecijfers over 1911 zijn de iaagste, die in de bestaande Fransche statistiekeo voor- komen. De sterfte is het grootst in Normandie «n in sommige streken van Bretagne en Provence. 's Gravenhage, 31 Mei. Tweede Earner. Voortgezet werd de bebandeling der Ziektewet. De beer Troelstra hield een uitvoerige rede, waarbij hij oordeelde dat de voorgedragen rege- ling r.iets te maken heeft met de etbiek, maar alleen voortspruit uit vrees voor verzet van het steeds st.erker wordend proletariaat tegen de grondzuilen van den Staat en tegen het kapitalis- tisch stelsel. Daarom wil men den arbeider een econo- misch minimum geven, ecbter niet omdat hi] arm is, maar omdat hij steeds meer in verzet komt. De sociaal-democratie is het niet om den Staat maar om het belang van den arbeider te doen, die zij meer willen toekennen dan een econo- misch minimum. Spreker was niet tegen medebetalen door de arbeiders in de Ziekteverzekering mits met vrij- stelling van de lage loonen. Ecbter voor een ouderdomspensioen mag men niets vorderen van arbeiders. Spreker critiseerde dat uit de tariefsherziening moet gehaald worden de kosten voor een sociale wetgeving. De heer Van Karnebeek keurde af dat het ontwerp niet voorziet in geneeskundige be- handeling. die op de verschrikkelijke nier- en blaasaan- doeningen wijzen. Lijdt gij aan pijn in den rug? Zwakte of gevoeligheid in de lendenen, heupen of zij den Is uw water bewolkt, zanderig of met neerslag Is de afscheiding ervan te groot of te kleiu Hebt gij waterzuchtige zwellingen of rheu- inatische pijnen anneer gij verschijnselen als de bovenstaande kunt opmerken, moeten de nieren het misschien spoediger afleggen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar macht om de afscheiding regelmatig te doen plaats hebben. Alleen een nieren-geneesmiddel kan de nieren heelen. I oster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas zij werken in overeenstemming met de natuur en geven op een zachte wijze de gezondheid aan de nieren terug. Zij zijn beslist onschadelijk, voor man- nen. zoowel als vrouwen, voor oud en jong. Om u voor namaak te hoeden dient gij er op te letten, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1,75 voor ee'n, of 10,voor zes doozen. dagen. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Juni Zoudag 2 Maandag 3 /f Dinsdag 4 /f Woensdag 5 t/ Donderdag 6 Vrijdag 7 2.28 3.4 3.40 4.16 4.55 5.39 6.31 2.46 3.22 3.57 4.35 5.17 6.5 6.59 CORRESPOND ENTIE. //Eenige neringdoenden van Zaamslag" zen- den ons ter opname een artikel, strekkende om er op te wijzen dat in de laatste Pinksterdagen weer gebleken is dat men zich op verschillende plaatsen inspant, door het organiseeren van feestelijkheden, vreemdelingenbezoek tetrekken, tot voordeel van de neringdoenden, dat daar- van te Zaamslag geen sprake kan zijn in ver- band met de wijze waarop de burgemeester zijn ambt opvat, daarin gesteund door zijn kerke- lijke medestanders. Dat echter in de laatste Pinksterdagen weer gebleken is dat zij, die in eigen gemeente al het mogelijke doen om gepaste vermaken tegen te houden, deze op andere plaatsen bezoeken, en zij zelf als hunne kinderen daarvan gebruik maken, en hunne houding in deze dus niet consequent is te achten. Wij meenen met dit uittreksel, weergevende de strekking van het schrijven te kunnen volstaan, het is overigens o. i. te persoonlijk gesteld, om het in ons blad op te nemen. Aan A. van Fraeijenhove. Dedoorubeschreven zaak is geheel en al persoonlijk en particulier. Laat dat aan dejustitie over om het uit te maken. De uitslag zal dan eventueel wel door ons worden vermeld. Red. ZEKTIJDINti EN. Van 29 tot en met 30 Mei. B VLAG. J NAAM. Van 29 tot en met 30 Mei werden door de Oostsluizen alhier 38 binneuvaartuigen op- en 32 atgeschutdoor de VVestsl. 9 op- en 20 afgeschut. K O E R S VAN 11 E T GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,525 a 47,55 Eiigeisch per 12,— „12,— Aanstaanden Woensdag 5 Juni hoopt MECHELIN'A VAN S WEE DEN, weduwe van Jacobus db Vos, haar 75sten g«- boortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag, Juni 1912. -Positie der Stoornnchepen. Op Woensdag 5 Juni hopen onze geliefde Grootouders, J O Z I A S DE KOE1JER MAATJE WIEMENS, te Axel (Fort) hunne 5<)jarige echtvereeniging te herdenken, Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van hunne dankbare kleinkinderen. Boscbkapelle, J. VERBRUGGE. Axel, C. M. HAMELJNK, Zaamslag, M. 0. HAMEL1NK. Namens de Familie, Zaamslag 31 Mei 1912. C. LEUNIS. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. WinkelieTs en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. en SCRRIJFBOEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- handel van de Firma P. J. YAN DE SANDE, Ter Neuzen. te MIDDELBURG, zal Dinsdag 4 Juni niet te consulteeren zijn. Het Bestuur van den polder BE- OOSTEN- EN BE WESTENBL1J maakt aan belanghebbenden bekend le. dat de Tokening en verantwoordiug over het dienstjaar 1911/12, alsmede de be- grooting voor 1912/13, met de memorie tot toelicliting vanaf heden tot en met4Junie.k. ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hulst, ter inzage liggen 2e. dat eene vergadering van Stembevoeg- de Ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 5 Juni 1912, des namiddags om _Z 1/4 uur juist, op de boven- zaal van den Heer P. Koole, op de Markt te Axel 3®. dat de door die vergadering vast te stellen Begrooting enz. vanaf deD volgenden dagopnieuw gedurende acht dagen ter bovengemelde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Het Bestuur voornoemd, A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-Griffier. Zuiddorpe, 25 Mei 1912. Het Bestuur van den VERGAERTPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde inge landen zal worden gehouden op Maandag den 10 Juni 1912, des namiddags ten 2 uur ten huize van den heer 1. Pierets te Sas van Gent, en dat gedurende 8 dasren voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier voor de eigenaars van gronden in dien polder, ter inzage zulien liggen en in afschrift of druk ver krijgbaar zijn a. de rekening over 1911/12 en b. de begrootiDg voor 1912/13 met memorie tot toelichting. Sas van Gent, den 1 Juni 1912. Het Bestuur voornoemd, G. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder OUL) ZEVE- NAAR maakt aan de eigenareu van grond in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1911/12, en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1912/13, met de memorie van toelichting, van heden af gedurende acbt dagen, ten kantore van den OntvaDger-Griffier ter inzage zullen liggen dat eene vergadering van ingelanden is belegd in het //Hotel des Pays-Bas tegen Dinsdag li Juni 19(2, des namiddags ten 2 lire; dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vast stelling ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen en dat van de voormelde stukken atschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 31 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, D. J. DEES, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, waarnd Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder N1EUW OTHENE maakt aan de eigenaren van grond in dien polder bekend dat de Rekening c.a. over 1911/12 en de Begrooting c.a. voor 1912/13 van heden af gedurende acbt dagen ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat eene vergadering van Ingelanden is be legd in het //Hotel Centraal" te Ter Neuzen tegen Donderdag 13 Juni a.s., des namiddags ten 2 ure dat de Begrooting c.a. na de vaststelling ge durende 8 dagen ten voormelden kantore ter inzage ligt en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 31 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd. L. BUTLER, Plaatsv.-Dijkgraaf. H. J. v. u. OUDEN, Ontv.Griffier. Het Bestuur van den polder SER LIPPENS, maakt aan de eigenaren van grond in dien polder bekend dat de Rekening c. a. over 1911/12 en de Begrooting c. a voor 1912/13 van heden at gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen; dat eene vergadering van ingelanden is belegd in het //Hotel Centraal" te Ter Neuzen tegen Donderdag 13 Juni a. s., des namiddags ten 3 ure; dat de Begrooting c. a. na de vaststelling gedurende 8 dagen ten voormelden kantore ter inzage ligt en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 31 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, F. DEKKER Az., Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontv.-Griffier. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer zal op Woens dag 12 Juni 1912, des namiddags te 3 uur, bij Mej. de Wed. Michielsen, ten ver- zoeke van den heer EUG. MUSSCHE te Gent, in het openbaar verkoopen gedeeltelijk ingericht voor Winkel Keuleen, Bakkerij en Grond met den gebeelen TPinkelopstand en de Electrische lichtgeleiding aan de Vlooswijkstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie L, nommer 684, groot 1 are 50 centiaren, nog in gebruik bij erlinde, handelaar in suikerwerken. Betaling koopsom 1 Augustus 1912. Onkosten 8 dagen. Aanvaarden na de betaling. Grondlasten van 1 Juli 1912. De lampen moeten worden overgenomen voor 20, De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven dhr. ED. STEIJAERT te St. Jansteen, op Maandag den 10 Juni 1912, bij INSTEL en op Maandag den 24 Juni 1912, bp VER- BLIJF, telkens des namiddags 2 ure, bij Emile Steijaert te St. Jansteen, veilen ea verkoopen 5 hectaren, 37 aren, 20 centiaren gelegen in de gemeente St. Jansteen, kada- straal aldaar bekend in sectie C no. 281 en sectie E nos. 236, 237, 238 en 240 (buurt Walhoek en Oud Ferdinanduspolder). Yerdeeld in koopen. Tn pacht bij Em. van de Vijver. Onkosten 7 °/0. Instelpremie V, °/0. Gelag De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevr. de Wed. dhr. 1h. VAN HAELST, te St. Jansteen, bij den heer Disnti Fassaert te Stoppeldijk, op Dinsdag den II Juni 19(2 bij INSTEL en op Oinsdag den (8 Juni 1912 bij VERB LI JF, telkens des namiddags 2 ure, verkoopen Een steenen met Woonhuis, Schuur, Erf, Tuin, Wei- en Bouwland, gelegen in de ge meente Boschkapelle, polder Stoppeldijk, kadastraal aldaar bekend in sectie B. nos. 174, 189, 190, 193, 311, 314, 315, 319, 320, 321, 322, 324, 325, 695, 696, 697, 698, 699 en 721, samen groot 15 Hectaren, 33 aren 50 centiaren of 34 gemeten 124 roeden. In 4 koopen verdeeld. In pacht bij den heer Gilles Michielsen, tot rooven oogst 1913. Bij verkoop kan nog in pacht volgen 9 hectaren 3/ aren 30 centiaren of 21 gemeten 10 roeden best Souwland, in den Willem III polder en 2 hectaren 23 aren 20 centiaren of 5 gemeten Bouwland, in den Stoppeldijkpolder. De helft der koopsom kan als le hypotheek op de goederen gevestigd blijven. Onkosten 8%. Instelpremie lj2 Gelag Inlichtingen te verkrijgen bij de heer P. D. Verhaege te Hulst, bij wien de kadastrale kaart en legger ter inzage liggen. e- a M3 Van en naar Lading. o««r T«ir Vcw/ell 29 Deen. 8.8. Stegelborg 5322 St. Petersb. hont 30 Eng. s.s. Dawdon 3709 New-Castle kolen idem Quenlin 3607 Leith gemengd Woor Gem 1 29 Eng. sch. Clio 577 LittleHampt. ledig BeJg. 8.8. La Flandre 1980 Middlesbr. erts 30 idem Nervien 465 Ostende ledig Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. Deen. s.s. Bryssel 3762 Riga hout Zweed. s.s. Einst 1328 Ostende ledig Van Gent 29 Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. idem Wharl'e 2586 Goole idem idem Ralph Creyke 1796 idem ledig Noor. s.s Ruth 1554 Boston idem Deen. s.s. Ulrik Holm 4250 Swansea idem 30 Eng. s.s. Juno 2562 Hull stukg. Russ. 8.8. Graf Schuwalow 4995 idem ledig s's" JEMn lading Toulon voor Rotterdam, aT RIOH a dS ^°S?ln? te Ter Neuzen. s.s. Elisabeth"te St 5aptlael voor Rotterdam. fl s HFl rv A ,ln iosslng te Gent. «s MtcmfrS Jossing- te Rotterdam. MAGDALEN A vertrok 30 dezer van Tunis naar Gent EN Voor de vele bewijzen van deel- neming ons betoond bij het overlijaen van ortze geliefde Zuster en Tante Cathakina van de Velde, Dochter van Joz. van de Velde en Neeltje Fuanse, betuigen wij onzen liar- telijken dank.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 7