Ter Neuzensehe Courant - Zaterdag 1 Juni 1912. M1LIT1E TE LAND. BEPROEEDE LIEFDE. SEIEIBTSBAAB. Voorbereidend militair onderricht. No. 5769. 52e Jaargang. •Xf "W EH3DB rBL-A-XX Oproepifig van verlofgangers voar herhalingsoefeningen. FEUILLET 0 M. Buitenland. 42) Zij kromp ineen bij dit ontzettend woord. Zij antwoordde echter//Ook dat zou niets ver- anderen in mijn oordeei. Mijn hart moet je lief hebben, dat kan niet anders, juist zooals mijn oogen en ooren zien en hooren, en niet anders kunnen. Lieve hemel wat moet ik heden zien en hooren!" Hij slaakte een doffen kreet, nam haar in zijn armen en drukte haar driftig aan zijn borst. //Mijn arme, arme Else Zij sloeg de armen om zijn hals en keek hem smeekend aan. Zeg mij wat 't is, Gustaaf smeekte zy. Vertrouw mij. Yrees niet, dat ik je verwijten zal doen. Wanneer je tegenover mij een onrecht begaan hebt, wat 't ook moge zijn, dan schenk ik je vergiffenis. Maar ver- trouw mij Deze woorden brachten hem weder tot be- daren. Hij maakte haar armen zacbt los van zijn bals en trad terng. //Ja, ik heb eeD zwaar onreebt tegenover je begaan, dat ik mij liet aanraken en je zoo lie!'— derijk deed spreken. Jk beb nog eenigen tijd mijn gedacbten te ordenen, dan mag je alles hooren. Vertrouw mij, Else, vertronw mij echter ook als ik niets zeg, want dan zwijg ik ter wille van jou en moeder. Else nam haar mantel op. ,/Je zult mij dan laten roepeu, niet waar zeide zij. i/lk zal je laten roepen. Kom niet eerder, wat je ook misschien zult hooren. Wil je mij dat beloven //Ik bploof het/' Zij reikte hem de hand. z/Dus moeten wij tbans afscheid nemen, Gustaaf?" vroeg zij zacht en bedaard. Hij knikte zwijgend. z/En het zou goed voor jou zijn, als wij elkander nooit terug zagen, antwoordde bij daarop. z/Ik zal je in alles geboorzamen, Gustaaf. Vaarwel." z/Yaarwel De verwachting dat de Londenscbe staking, tengevolge van bet kracbtig ingrijpen der Re- geering, spoedig zou geeindigd zijn, schijnt zich niet te verwezenlijken. Tegen heden was op het departement van Handel een conference van patroons en werklieden in het havenbedrijf bijeengeroepen onder leiding van den Handels- miuister Buxton, maar deze conferentie kan niet doorgaan, omdat de feeders weigerden deel te nemen aan de samenkomst, daar de vroegere overeenkomsten door de arbeiders niet waren gehouden. De Regeeringsbemoei'ing met de staking in de haven bestond in een onderzoek naar de grieven der stakers en bescherming van de arbeidswilligen. Woensdag zijn weer 500 ge- pensionneerde politieagenten voor stakingsdienst aangenomen. In het gebeel doen er nu 1200 man tijdelijk politiedienst. Het rapport van bet onderzoek naar de grieven der stakers heeft op 5 van de 7 pun ten, waar- over het gescbil loopt, de werklieden in't gelijk gesteld. Maar deze 5 punten zijn juist de meest ondergeschikte. De beide punten, waar het gescbil om gaat, in 't nadeel der stakers beslist, zijn: 1°. Het laten werkeu van een niet aange- sloten werkman, wat wordt beweerd een inbreuk te zijn op de overeenkomst van 19 Augustus 1911. 2o. Is de afkondiging van de staking een inbreuk op een overeenkomst van 23 Augustus 1911, tusschen een patroonsvereeniging en de vereeniging van transportar'oeiders, volgens welke eerst bemiddeling moet worden ingeroepen. In de openlucbtvergadering, die Woensdag op den Towerheuvel werd gehouden, volgens een scbatting door 40,000 arbeiders, heeft de leider Gosling gezegd, dat sir Edward Clarke, de voor- zitter der commissie van onderzoek, bad uitge- maakt, dat de arbeiders het recht niet hadden te weigeren samen met niet-aangeslotenen te werken, maar dat zij dat toch zouden doen. De karrenvoerders verdienden uit de stakingskas te worden betaald. Zij zouden de regeering een vast minimum-loon vragen, en een duurzame vereflening van het geschil, met een regeling om moeilijkheden in de toekomst te beslecbten. Tillett verklaarde, dat bet internationale comite van transportarbeiders, dat te Berlijn vergadert, de internationale staking van transportarbeiders zal uitroepen, zoodra Londen bet wenscbt. Na afloop der bijeenkomst gingen de leiders Gosling, Tillett en anderen naar den Minister van Handel om een voorbereidende bespreking te houden over de samenkomst van Vrijdag. De stakers verlangden zekerbeid dat alle klassen van werkgevers op de samenkomst zouden zjjn vertegenwoordigd en dat, zoo er een overeen komst wordt getroffen, deze voor alle werkgevers bij het transportbedrijf bindend zij. Door de weigering der reeders om op die conferentie te komen, is de bemiddeling van vMO»gyttay.«ataia;vw»,^ zzu-: i-asy-vm awyawsMi mil i nina— Hij viel op den stoel en legde bet hoofd op de over tafel gekruiste armen. De scheiriing ging zoo bedaard in haar werk, alsof er in 't gebeel geen storm aan vooraf was gegaan, en nauwelijks vertoonde zich een enkel spoor van de smart in beider harten, die toch zoo bitter en ongeneeslijk was. Toen Else buiten de deur en in de gang trad stond de weduwe tegenover haar, den rug tegen den muur geleund, de armen kruiselings over elkander en elken elleboog in een band. z/Gij behoeft mij niets te vertellen," zeide de vrouw op gedempten toon, maar flink en bijna raw. //Ik beb alles gehoord. Ik dank u'voor bet bezoek aangenaam is 't voor mij niet geweest." wTen minste niet, zooals ik geboopt had," antwoordde het jonge meisje zacht. //Maar als ge mij noodig hebt, kom ik terug. Ik zou hem zoo gaarne helpen." Daarop ging zij huiswaarts. Vrouw Horen trad thans in de kamer. Zij vouwde haar mantel op en legde hem in de groote kast. Zij ging naar de keuken en zag naar den haard. Daarop kwam zij weder binnen Minister Buxton weer op losse schroeven gezet. Aan de haven was Woensdag aanvankelijk een kalmer stemming merkbaar, maar toen er honderden werkwilligen, die met extra-treinen te Londen aankwamen, in de haven aan twerk togen, waren de stakers zeer verstoord en be- loofden hun met geweld bet werken te zullen beletten. De werkwilligen werden aanstonds aan bet lossen gezet op een uurloon van 50 cents, bet loon dat de stakers eischen, maar dat de patroons hun hadden geweigerd. Evenals vorige dagen is vleescb onder politie- geleide van de havens naar de markt van Smithfield vervoerd. De vrouw van een vruchtenhandelaar was de beldin van Covent Garden. Geen voerman wilde een lading vruchten van de haven naar de markt transporteeren, en zoo beklom de moedige vrouw zelf de bok en bracbt de vruchten naar de markt. De wagens, die den afval van de markt meebregen, kregen van het stakingscomite per- missie om te circuleeren en waren voorzien van een biljet van het stakingscomite. Doordien de aanvoer van voedingsmiddelen, voornamelijk van vleesch, geregeld plaats had, heett de staking voor de Londenaars veel van 't schrikwekkende verloren. Als een bewijs dat de patroons niet voor be middeling zijn te vinden, diene de verklaring van den president der Nelson-lyn, die't meeste bevroren vleescb uit Argentinie in Engeland invoert. Deze zei er niet aan te denken zich te onderwerpen aan de orders van een regeering of van een vakvereeniging, en bij weigerde de voorwaarden te erkennen,die de regeering geliefde vast te stellen. TER NEUZEN, 31 Mei 1912. In de op Maandag a.s. des voormiddags te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot vernieuwing van bet wijzerwerk van het torenuurwerk. Vaststelling van de rekening vau het Burger- lijk Armbestuur over 1911. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij. Vaststelling stratenplan op verzoek van de Association Cooperative Zelandaise de Carboni- sation te Sluiskil. Voorstel tot aankoop van pl.m. 3000 M3. grond ten behoeve van bet detnpen der gemeentehaven, alsmede tot aankoop van eenige boomen. Voorstel tot af- en overschrijving in de be- grooting voor 1911. Wijziging begrooting voor 1912. Vaststelling kohier Hoofdelijken Omslag voor 1912. Idem scboolgelden, 2e kwartaal 1912. Reclame van E. de Meyer tegen zijn aanslag in de vergunningsrechten voor bet vergunnings- jaar 1912/1913. Vaststelling van eene verordening, regelende de genees-, heel- en verloskundige dienst in de gemeente Ter Neuzen. Ontheffingen van plaatselijke belastingen. Naar we vernemen is bet besluit van den Raad dezer gemeente, waarbij bet maximum als opbrengst van den hoofdelijken omslag te beffen werd verhoogd van 31300 tot 35,000 bij Kon. besluit goedgekeurd. Door ingezetenen was tegen dat besluit bij de Kroon bezwaar ingediend. Hedenmorgen werd in het kanaal bij de middensluis drijvende gezien een lyk. Dit werd opgevischt en naar bet lijkenbuis op de begraafplaats overgebracbt. Het werd herkend als het lijk van den 31jarigen ongebuwden Alph. Volkryk, die sedert j.l. Zaterdag werd vermist. om de tafel te dekken. Zij keek haar zoon aan. Hij was vast ingeslapen. De slapelooze nacbten en de pijnlijke, rus- telooze dagen hadden hem uitgeput. Na Else's vertrek was een soort van bewusteloosheid over hem gekomen. De weduwe ging zitten zonder eenig geraas te maken en keek hem met betraande oogen aan. Zij kon bet niet over zich verkrijgen hem te storen. Zoo zat zij lang, tot de avond begon te valien. Gustaaf's slaap werd door zware droomen onderbroken. Hij kreunde luid en klagend en allerlei woeste woorden kwamen half onver- staanbaar over zijn lippen. „Hij valtriep bij. ,/Hij valtAl- machtige God De kolk is diep Hij schoof het hoofd op tafel been en weer „Erbarming, mijn God, erbarming Ik kan 't niet meer verdragen Verward, verschrikt rees bij op en keek om zich been hij was tehuis. Hy wilde ver- ruimd adem balen. daar zag hij, aan zijne voeten knielend, zijne moeder, met het gelaat in de banden, op den grond. Thans bemerkte De Burgemeester ran TER NEUZEN maakt bekend, dat de in het verlofgangersregister dezer Gemeente ingesehreven verlofgangers, wier naraen hieronder zijn vermeld, bij deze worden opgeroepen orn in 4913, ieder voor het achter zijnen naam aangegeven tijdvak, krachtens art. 80, in verband met art. 114 der Militiewet Staatsblad 1912, No. 21). voor lierIialin^>ioefeui(sgeii in werkelijkeii (lieimt ie Uomen. NAMEN en VOORNAMEN DER VERLOFGANGERS. Kaan Pieter de Back Matthijs van Kolk Bernardus Willem Dooms Cornelis de Pauw Prosper Levinus Adrianus Kaan Cornelis Levinus Jansen Cornelis Anton Snap Gerard de Kraker Pieter Willem Dieleman Jan Colsen flonore Joseph Volkrijk Florentius Josephus Koekkoek Bastiaan David Camilus Huineman Kornelis Jacobus Leunis Cornelis Verbrugge Cornelis Servaas Egbert van Tatenhove Jan Stoffels Anthony Franciscus Bareman Willem Pauw Izaak Jacobus Acke Augustinus Petrus van Broekhoven Johannes Cornelis Heijens Charles Ludovicus Vroegop Ilendrikus de Smidt Cornelis Levinus Herrebout Krijn de Waele Theophile Schelfhout Franciscus Stephanus Kaboord Joos Blommaert Joseph Andre Ollebek Daniel Rijnberg Jacobus Ilendrik Hollestelle Adriaan Kolijn Frederik van den Bulck Cornelis Mouthaan Anthonie de Kraker Jozias de Blaaij Abraham de Ruijsscher Jacob Barms Jan Cornelis SchelstraeteCamilePetrusBernardus Koole Gelein de Koeijer Karel Jacobus Potters Willem Marinus Jacobus de Doelder Daniel Kaijser Willem Meeusen Johannes Cornelis de Rijke Johannes Geers Jacobus Pieter Franciscus 1905 1906 1907 D 1909 y> 1911 KORPSEN en ONDERDEELEN. TIJDVAK. Garnizoensplaats. reg. Genietroepen, 3e comp. le bat. 3e regiment Infanterie 4e comp. 4e bat. idem idem idem idem idem idem idem idem 4e 3e 2e le le 4e 3e 3e 4e 4e 4e 4e 4e 4e 2e 4e 3e compagnie Wielrijders idem reg. Grenadiers en Jagers 4e comp. 4e bat. 4e 3e 2e 4e 4e 4e 4e 4e 4e 4e 4e 4e 4e le idem 4e idem 3e 3e regiment infanterie le idem 4e idem 4e idem 4e idem 4e idem 2e idem 2e idem 2e idem 3e idem 3e idem 2e regiment Genietroepen 4e 3e regiment veldartillerie 2e batterij idem 2e idem 3e idem le idem 2e reg. Genietroepen 2e comp. bat. pioniers 4e reg. vestingartillerie 4e comp. idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem reg. Grenadiers en Jagers 2e bat 3e compagnie hospitaalsoldaten idem idem 3e reg. Infanterie 3e comp. 4e bat. idem 1912 26 Juni—6 Juli 27 Aug.-21 Sept. idem idem idem idem idem idem idem idem 6 Sept.1 Oct. idem 27 Aug.-21 Sept. idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem 25 Juni20 Juli 26 Aug.-20 Sept. idem idem idem 1—26 Juli 28 Juni23 Juli 9 Sept.4 Oct. idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem 17 Juni 14 Aug. - 7 Sept. idem idem 30 Juli24 Aug. idem Legerplaats bij Zeist, Vlissingen. idem, idem, idem, idem, idem, idem. Middelburg. Vlissingen. Breda, idem, 's Gravenhage. idem, idem. Middelburg. Vlissingen. idem, idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem. Legerplaats bij Zeist. Bergen op Zoom, idem, idem, idem, idem. Legerplaats bij Zeist. Neuzen. idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, 's Gravenhage. Bergen op Zoom, idem, idem. Vlissingen. idem. 2o. 3o. De opgeroepen verJWgangers allien zorg dragen, dat zij zich ieder op den voor hem aangegeven dag, in uniform gekleed en voorzien van hun verlofpas (zakboekje), alsmede van alle verdere tot hun verlofsuitrusting behoorende voorwerpen van kleeding en uitrusting, bij hun korps aanmelden en wel lo" "J> woonachtig zijn in de plaats van opkomst, uiterlijk te 8 uur voormiddag zij, die woonachtig zijn binr.en 20 kilometer van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voormiddag de overige verlofgangers, voor zoover zij binnen het Rijk gevestigd zijn, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van versneld\ervoer, langs de op de vervoerbewijzen aangegeven route en met de daarop aangegeven vervoermiddelen mo'eten begeven. en, voor zooveel zij buiten het Rijk gevestigd zijn, voor 4 uur namiddag. De verlofgangers, die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt ingevulde vervoerbe- wijzen en passagebiljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeentesecretarie aan te melden doch begeven zich rechtstreeks naar het station van vertrek of de aanlegplaats en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan de bearnbte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op mdachtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewiis, aangezien deze strook hun gedureryle de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingerieht om daarop van het station van verti ek naar de plaats van opkomst te kunnen reizen, dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag voor hun vertrek naar het korps, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur ter Gemeentesecretarie aanmelden ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte bescbeiden. Het is noodig, zich ten minste een half uur voor het vertrek van den treinde tram of de stoomboot aan het station of de aanlegplaats £e bevinden. Behalve vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk, heeft de verlofganger, die niet woont in de plaats van opkomst, voor den dag van opkomst recht op een daggeld van 0,25. Het is niet noodig dit daggeld ter Gemeentesecretarie te vragenaan hem, die het in zijne woonplaats niet heeft ontvangen, wordt het na aankomst bij het korps uitbetaald. J Ingeval ziekte of gebreken de opkomst van een verlofganger mochten verhinderen, moet hiervan zoodra doenlijk ter Gemeentesecretarie worden overgelegd eene gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. Na zijn herstel vervoegt hij zich onverwijld bij zijn korps. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe verstrekten last van den Minister van Oorlog, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te laat bij het korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig. Het met-ontvangen van eene afzonderlijke kennisgeving ontheft een verlofganger geenszins van zijne verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeving, althans zoo de verlofganger z;ch op den da" dier o™-T^et f°estemming van of vanwege den Minister van Oorlog buitenslandsch ophoud, EENIG en ALLLLN als BEvYIJS geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Omtrent vrijstelling van den dienstof vergoeding ter zake van kostwinnerscliap wordt verwezen naar de afzonderlijke publicatie betrekkelijk yiKOSTWINNERS"". Ter Neuzen, den 30 Mei 1912. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. msawsaasEzrHiESseEiBBi De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad, zal worden gehouden op Maand ag den Sden JJuui 1913, des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 30 Mei 1912. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat, blijkens circulaire van den heer Commissaris der Koningin van 23 Mei 1912 A no. 2247, 3e Afdeeling M in het winter- tijdperk 1912—1913 g-een voorbereidend militair onder richt vanwege het Rijk zal worden gegeven. Ter Neuzen, 30 Mei 1912. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 5