Tandarts MEIER HKBUKO. NICE¥ BHM1 A. MASQUELIER, ©ISIRS, B E N Klachten en loftuitingen. Advertentien. >if\ 'Niet voor at Haogere Burgerschool Handelsschoo! met 2-j. c. p"Op het erf van een landbouwer te Haar- lemmermeer ligt een kettinghond, die in zijn hok dagelijks wordt bezocht door een kip. Zoodra de kip verschijnt, ruimt Hector bet veld, opdat zij in bet hok haar eitje zal kunnen leggen, maar niet zoodra is dit geschied of de bond gaat weer in zijn hok om het ei op te peuzelen. Hector is slim genoeg om bet hoentje niet te slacbten. Valsche rijksdaalders Bij de politie te Hilversum zijn door twee personen gedeponeerd twee rijksdaalders, welke blijkbaar valsch waren. Zij dragen den beel- denaar van koning Willem 111 en bet jaartal 1874. Kleur en klank verschillen veel met de eckte, en bovendien is in het randschrift//God zij met ons" een C in plaats van een G. Oneerlijke concarrentie Een sprekend staaltje van oneerlijke concur- rentie deelt de directie van bet Weekblad voor den Handeldrijvenden en lndustrieelen Midden- stand mede In een der bladen werd dezer dagen een advertentie gevonden, waarin werd aangekondigd een openbare verkooping van faillissements- goederen, afkomstig van den heer L. Sitters, fabrikant van heerenkleeding te 's Hertogen- bosch, welke fabrikant failliet zou zijn ver- klaard, door //den Edel-achtbaren beer rechter- commissaris, den WelEd. heer C. Janssen." Dit fraais werd onderteekend met//De curator met den verkoop belast//Mr. Van Palland". De verkoop zou plaats vinden op 23, 24, 25, 26 en 27 Mei in het gebouw //Eik en Linde", Plantage Middenlaan 46, Amsterdam. De redactie zond iemand naar 's Hertogen- bosch, om er links en rechts te informeereu naar den fabrikant van heerenkleeding L. Sit ters, die er niet te vinden was. Evenmin waren de edelaehtbare rechter en curator er bekend. Te Stockport, bij Manchester, is thans een sterfgeval voorgekomen ten gevolge van ver- wonding door een hoedenpen. Twee dames bukten tegelijk om wat op te rapen, en daarbij liep de neus van de een door aanraking met de pen een wond op. De dood volgde door bloedinfectie. Het geval gaf aanleiding tot de vraag of men nu eindelijk in Engeland ook niet krdchtiger tegen de gevaarlijke mode zal gaan optreden. In Hamburg en Amerika zijn reeds bepalingen tot bescherming van het pu- bliek gemaakt, maar in Engeland deed men nog niets. Te Wermeldinge, in Luxemburg, schoot een herbergier een 26jarig meisje, Catherine Cigrang, dood, omdat zij weigerde met hem te huwen. De moordenaar vluchtte in zijn woning, waar hij zich verschanste. Hij beschikt over verschillende vuurwapenen en weigerde zich aan de gendarmes over te geven, die het huis be- legeren. In Berlijn is bij een sigarenhandelaar een groot depot ontdekt van sacharine, dat hij in bewaring had voor een reiziger, die deze sa charine verkocht aan een bierbrouwer. Deze gesmokkelde waar is afkomstig uit Yenlo en wordt geleverd, volgens den Berliner Lokal Anzeiger, door Eeger, volgens het Berliner Tageblatt door Fellger. De Duitsche autori- teiten moeten reeds lang op dezen man geloerd hebben. Onlangs werd hij in Wezel gevangen genomen. Bij vergissing liet men hem toen los. Hooge ouderdom. Good Healt deelt mede, dat er thans in Bulgarie 10 personen leven ouder dan 125 jaar, 88 tusschen 120 en 125, en 234 boven 110 jaar. Volgens de officieele regeeringsstatistieken van Bulgarie telt het land op een bevolking van 3 millioen zielen meer dan 3000 honderdjarigen, dus een per duizend. In Duitschland zijn er nog geen honderd men- schen, die 100 jaar zijn, op een bevolking van 55 millioen dus slechts een op de zevenhonderd duizend. Overstroomingen in Hongarije. Uit Boedapest worden jobstijdingen geseind aan den Berliner Lokal Anzeiger, over overstroomingen in Hongarije tengevolge van den aanhoudenden regenval. De Szamos-rivier is buiten haar oevers getreden. In Szamos TJjwar baande deze stroom zich 'n nieuwe bedding door de stad, waardoor vele straten onder water werden gezet. Vele huizen in de plaatsen, aan de rivier gelegen, steken nauwelijks boven het water uit. De spoorwegdijken zijn op vele plaatsen doorge- broken, zoodat het treinverkeer in het Szamosdal gestremd is. Tusschen Egregy en Almas is het dal van 25 v. k. K.M. overstroomd. Om 3 uur 's nachts, trad de Berzowa-rivier buiten oevers. Reusachtige hoeveelheden hout, boomstammen enz. werden tegen de pijlers van de spoorwegbruggen geslingerd en deden dezen instorten. De omgeving van de stad Reiricatz gelijkt een groote binnenzee. Alle korenvelden staan onder water. De oogst is vernield. De schade wordt op millioenen kronen geschat. De stad Lugos is geheel onder water gezet, de nieuwe betonbrug is ingestort, de electrische centrale verwoest, de stad is zonder licht. Tot dusver zijn slechts 5 menschenlevens te betreuren, doch men verwacht, dat dit aantal veel grooter zal zijn, daar de berichten door gestoorde tele- foon- en telegraafleiding slechts gedeeltelijk te Boedapest binnenkomen. In het bedevaartsoord Maria Radna had een wolkbreuk plaats, die 10.000 bedevaartgangers in levensgevaar bracht. Uren lang liepen zij door het water. Verschil- lenden van hen kwamen om het leven. Ook hier werd een spoorwegdijk ten deele wegge- spoeld. Verschillende andere wolkbreuken zetten in de nabijheid der Krasana-rivier de districten onder water. Deze zwol in 2 uur tijds 11/2 meter. Warsoltz en Perecseny staan onder water. Uit de stad Radnatfaja vluchtten alle inwoners, waarbij verscheidene om het leven kwamen. De schade in den omtrek van Arade wordt op 5 millioen kronen geschat. Te Maros-Vesarhely zijn 5 personen verdronken en meer dan 80 min of meer gewond. 450 menschen zijn met booten van de daken hunner onder water gezette huizen gered. De toestand in het geheele district is vreeselijk. Meer dan 500 huizen staan op het punt van instorten. Nog steeds komen nieuwe berichten binnen van over stroomingen, wolkbreuken en vernielingen van have, goed en akkers. Dinsdag heeft senator Smith den Ameri- kaanschen senaat in kennis gesteld van de resultaten, die het onderzoek inzake de ramp der //Titanic" heeft opgeleverd. Zooals men weet, was hij voorzitter dier commissie. Smith begint met de verklaring, dat de commissie volstrekt de pretentie niet heeft deskundig te zijn op het gebied van de seheep- vaart, zij meent echter toch slechts weinig zaken van belang niet naar behooren te hebben onderzocht en is daarbij tot de volgende con- clusies gekomen lo. Noch de ketels, noch de waterdichte schotten, noch de takelage, noch de reddings- middelen, noch de signaaltoestellen waren voor het vertrek behoorlyk onderzocht. 2o. De officieren kenden noch de bemanning noch de passagiers en deze de officieren niet. 3°. Geen van alien was voldoende bekend met het schip, de toestellen en gereedschappen. 4°. Op reis werden geen oefeningen ge- houden, waaruit de bemanning kon leeren, wat zij eventueel te doen had bovendien heerschte er geen dicipline, zoodat niemand voorbereid was, toen het ongeluk gebeurde. 5o. Een groot deel van de aansprakelijkheid valt op het Engelsche Ministerie van Handel wegens zijn nalatigheid. 6o. Hoe meer waarschuwingen omtrent het dreigende gevaar werden ontvangen hoe sneller de //Titanic" voortstoomde. Kapitein Smith heeft trefiende bewijzen van moed, menschlievendheid en toewijding ge- geven, maar tevens van overmoed, overmaat van vertrouwen en nalatigheid. 7o. De officier van de wacht, die het hoofd kwijt raakte op het oogenblik, dat de botsing zou geschieden, liet het scbip een verkeerde wending maken, zoodat het kwetsbaarste deel aan de botsing werd blootgesteld. 8°. De waterdichte schotten sloten niet volkomen. 9°. Er werd geen alarm gemaakt en geen scheepsraad gehouden, men deed zelfs geen poging tot stelselmatige leiding van het reddingswerk. I0o. Ten slotte werd eindelpk iedereen voorzien van reddinggordels en vertrokken de reddingbooten. Maar deze, hoewel lang niet in voldoend aantal aanwezig, namen niet eens zooveel passagiers op als geborgen konden wordenzij hadden geen kompas en slechts drie booten waren voorzien van lantaarns en bovendien manoeuvreerden zij zoo slecht, dat al de opvarenden verdronken zouden zijn wanneer er niet spoedig redding was opgedaagd. Een gedeelte van het personeel had nog nooit een roeiriem in de hand gebad en wist zelfs niet waarvoor een dol dient. 11°. De booten werden zoo overhaast in zee gelaten, dat 500 personen het siachtoffer werden van het gebrek aan discipline. 12°. Aan passagiers, die wisten op te treden en te bevelen, werd brutaal het zwijgen opgelegd door jonge officieren van de //Titanic", waarvan enkele bovendien gebruik maakten van de eerste de beste gelegenheid om het schip te verlaten. 13o. Eenige dezer officieren, aan wie de zorg voor de passagiers was opgedragen, ver- lieten het schip en betoonden haast ongelooflijke zorgeloosheid, onverschilligheid en gemis aan gevoel van verantwoordelijkheid, terwijl anderen met over elkander geslagen armen in hun halfgevulde booten stonden te luisteren naar de angstkreten der wanhopige drenkelingen en uit de verte blikten daar de andere officieren, zee- lieden, mannen en vrouwen, die wel hunnen plicht betrachtten en bewijzen gaven van schitterenden heldenmoed en zelfopoffering. 14o. De commissie wijst in dit verband spe- ciaal op de heerlijke zelfopoffering van de twee telegrafisten. Een dezer, Philip, was, hoewel hij totaal uitgeput was, nog een glas water gaan halen voor een in zwijm gevallen vrouw, nadat hij zijn laatste C. Q. D. had geseind. Verder spreekt de commissie hare veront- waardiging uit over den kapitein en de offi cieren van de //Californian," die de yTitanic'-' niet te hulp zijn gesneld en brengt zij warme hulde aan den kapitein van de //Carpathian," terwijl zij verder herziening aanbeveelt van de internationale wetten op de scheepvaart, waarbij rekening dient te worden gehouden met de nieuwste vindingen op het gebied van het red- dingswezen. Wijders dringt zij aan op nauw- keurige bestudeering van de routes, op ver- betering van de discipline aan boord en op verhooging van de loonen der zeelieden. Hoevele menscben booren wij iederen dag zich beklagen over hun slechte gezondheid, zoo wel onder hen die ohs vreemd zijn, als onder hen met wie wij van nabij omgaan. Bestaat er dan geen middel voor hun kwaal Wel- zeker doet bet dit, maar een noodlottige aar- zeling houdt hen tegen nog een proef te nemen, terwijl zij er dik wij Is reeds zoo vele vruchteloos hebben genomen. Aan die ongelukkigen die zich aanhoudend en terecht beklagen over hun treurig lot, houden wij de loftuitingen en de tevredenheid voor van hen die den goeden inval hebben gehad de Pink Pillen te beproeven en daardoor spoedig van hun lijden zijn verlost, zooals dit altijd gebeurt wanneer men zich bedient van dat zoo werkdadig geneesmiddel. Mejuf. J. G. Bouquenon. Mejuffrouw J. G. Bouquenon, geboren Bavins wonende te's Gravenhage, Korte Groenewegje79, heeft ons het volgende geschreven ,/Sedert langen tijd was mijn gezondheid zeer afgenomen ik had er niet voldoende opgelet en zoo kwam er een dag dat ik, geheel vcrzwakt en volkomen bloedarm, in zulk een toestand ver keerde dat ik het bijna onmogelijk achtte er ver- andering in te brengen. Mijn leven was dan ook ondragelijk voor mij geworden. Ik was zoo zwak dat ik niet meer kon werken. Ik was uitgeput er. meermalen bleet ik geheele dagen in een soort van verdooving. Ik ben meerdere raalen vele dagen te bed moeten blijven. Ik at slechts zeer weinig doordat mijn maag als't ware gesloten was en ik kon dientengevolge niet op krachten ko men. Na vele versterkende en andere raiddelen gebruikt te hebben, was ik nog even ver en ik wist niet meer wat te doen. Gelukkig is mij toen het gebruik der Pink Pillen aangeraden en bij deze heb ik heil gevonden. Zoodra ik de Pink Pillen beb genomen, heb ik mij beter gevoeld en door vol te houden, hebben zij mij krachten en ge zondheid weergegeven." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghen- laan 22, huis te Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. met 3-j. c. en daaraan verbonden te VLISSINGJEN. Aangifte voor het J*>te Toeiatings- ezamen in het laatst van Juni kan plaats hebben tot en met 1 Junischriftelijk met opgave van naam, voornaam en datum van geboorte van de(n) candidaat, van de klasse waarvoor examen wordt aangevraagd en van de school waar onderwijs genoten is, met ver- melding tevens of (gedeeltelijk) kostelooze plaatsing mocht verzocht worden mondeling elken Donderdag tusschen 2 en 4 uur in het schoolgebouw. Klasse 1IIA der H. B. S. geeft eindonder- wijs klasse III^ aansluiting bij de 4he klasse eeuer H. B. S. met 5-jarigen cursus, het eind- diploma der Handelsschool geeft gelijkstelling met het einddiploma eener H. B. S. met 5-j. c. lo. voor het examen van adspirant-admini- strateur bij de Kon. Marine, 2°. voor dat voor adspirant-verificateur der invoer- rechten enz. en 3°. voor dat voor surnume- rair der directe belastingen enz. Schoolmen tusschen 9 uur v. m. en 3.25 n. m. Schoolgeld 60 per jaar. De Directeur der School, J. COSTER. vestigt hierbp de aandacht op het tweede TandheeIk andig Cabinet, dat door hem is ingericht, in bet bijzonder geschikt om aSle kunsiwerken te ves^ichten. Bagattenstraat 30, (4ETMT. Genezing zonder operatie door den nisutv^tb band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Tek Neuzen, van des voormiddags 10 tot •snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te °nSpeciaiiteit in CE1NTURES, EL ASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder stelsel voor bet recht maken van scheef gegroeide kinderen. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken iverkdag van 10 tot d v/uv, voor tand» en mondsieStten, alsook voor het plaatsen wan walsche gehitten. De AAMBEIENZALF van Apotlieker BOOM geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aambeien. Hetjeuken bedaartspoedig. Prijs per potje 50 ct. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels, en te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Uw messen en vorken, potten en pannen zullen na met SlLiib-i-W behandeld te zijn, even hard glimmen als een spiegel pp-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2