fH! een Lemmersjacht, Gemengde berichten. Laatste Berichten. Advertentien. Uit dB hand tB Koop: Wanneer de Nieresi ziekzijn, T E K 0 0 P RECHTSZAKEN. Arroudissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeifc in hare zitting van 24 Mei de volgende vonnissen uitgesproken M. d. R., oud 17 j., landarbeider te Axel, is wegens mishandeling veroordeeldtot/ 3,50boete of 1 week tuchtschool (eisch 7 boete of 14 dagen tuchtschool). M. E., oud 22 j., voerman te Groede, is wegens als voren veroordeeld tot j 10 boete of 10 dagen hechtenis (eisch 25 of 25 d. hecht.) L. 8., oud 16 j.* dienstbode te IJzendijke, is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden tucht school (eisch idem.) N. H. S., oud 47 j., arbeider te Waterland- kerkje, is wegens heling veroordeeld tot 2 maan den gev. (eisch idem). F. 8., oud 25 j., arbeider te St. Jansteen, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 d. hecht. (eisch idem). E. d. V., oud 10 j., polderwerker te St. Jan steen is wegens vernieling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. (eisch idem). J. R., oud 63 j., werkman te Axel, is wegens wederspannigheid veroordeeld tot 1 maand gev. (eisch idem.) V oor bovengenoemde rechtbank zal Vrij dag 7 Jnni terecht staan P. A. G., statiouschef te Axel, beklaagd van het door schuld veroor zaken van gevaar van het verkeer door stoom- vermogen over een spoorweg. In deze zaak zijn 9 getuigen gedagvaard waaronder 3 deskundigen. Het betreft hier het spoorwegongeluk bij Axel op 8 April, waarbij een machinist het leven verloor, enkele passagiers werden ge- kwetst en veel materieele schade werd veroor- zaakt. De schuld moet in dit geval worden gezocht in het feit, dat de op dat spoor staande goe- derenwagens, die door den wind voortgedreven tegen een personentrein aanliepen, niet volgens het reglement waren vastgezet. Het gerechtshof te 's Gravenhage, be- vestigde de veroordeeling van A. C. S. C., kleer- maker te Hontenisse, tot drie maanden ge> vangenisstraf wegens mishandeling. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de bekende zaak tegen den 71jarigen L. H., die door den kantonrechter te Hulst werd veroordeeld tot 1 boete subsidair 1 dag hechtenis wegens openbare dronkenschap en welke zaak door den Hoogen Raad naar de rechtbank te Middelburg werd verwezen. Als eerste getuige werd gehoord A. A. van der Walle, herbergier te Hulst. Deze verklaarde dat op 27 November H. bij hem in de herberg is geweest. Toen hij kwam bemerkte getuige niet dat H. reeds wat op had hij zat 2 uur bij hem en dronk in dien tija vier glaasjes brandewijn met suiker. Volgens de meening van getuige kan beklaagde daarvan geen last gehad hebben. Later hoorde hij H. in het cafe van Koolegem, en maakte deze veel leven. H. is wel eens meer drooken. De tweede getuige J. van Koolegem, eveneens herbergier te Hulst, verklaarde dat beklaagde om 8 uur bii hem kwam, hij merkte niets aan H. Hij zat kaart te spelen, maar maakte geen leven, dat kan niet bij kaart spelen. Aan dit laatste twijfelt de president. Getuige verklaart verder dat beklaagde twee halve fleschjes bier dronk en rustig weggiug. Op een vraag van den verdediger, Mr. J. Adriaanse zeide getuige, dat beklaagde met zijn klompen onder den arm stond en hij stak zijn pijp aan. De derde getuige, de vrouw van Koolegem, heeft ook niets aan H. bemerktop haar maakte het niet den indruk, dat H. luidruchtig was. Beklaagde ging om half elf weg zoo als hij gekomen was. De vierde getuige E. Doffeman heeft beklaagde bij Koolegem aangetroffen, hij heeft niets bij- zonders aan hem gemerkt, hij was kalm. De volgende getuige P. C. Verver, is ook bij van Koolegem geweest. H. zat aan een tafeltje te praten en had een glas bier voor zich, samen zijn zij weggegaan, ook op straat merkte getuige niets aan hem, toen getuige beklaagde verliet had hij nog 300 Meter te loopen, en ook toen was hij absoluut niet dronken. Vervolgens werd de veldwachter Oortvriendt gehoord, die bij zijn proces-verbaal volhardde en verklaarde dat hij beklaagde omstreeks half twaalf dronken bij zijn woning aantrof. De dronkenschap constateerde de veldwachter ait den waggelenden gang en bet luidkeels schreeuwen. Beklaagde zegt, dat hij hoogstens om kwart voor elf thuis was, hij ging van Verver regel- recht naar huis. Op een vraag van de verdediger zegt getuige, dat beklaagde niet vroeg om naar een dokter te worden gebracht, de pijp had beklaagde in zijn zak en de klompen bij zich. De laatste getuige A. de Smit, zag het worstelen tusschen den veldwachter en beklaagde. Even later kwam de veldwachter met zijn arrestant aan. Laatstbedoelde was niet dronken en riep eerst //Breng mij naar een dokter", en later Breng mij naar de marechaussee, dan kunnen zij zien dat ik niet dronken was." De beklaagde hield vol niet dronken te zijn geweest. De officier van iustitie zeide dat de veld wachter in deze zaak eigenaardig is opgetreden, ofschoon de officier niet zegt dat beklaagde bepaald nuchter was, doch wel zpn daarvan talrijke bewijzen en hij eischt daarom vrijspraak. De verdediger, Mr. Adriaanse, wees erop, dat deze kwestie weer een bewijs is van de partijtwisten in Hulst, waaraan blijkbaar ook de autoriteiten en hunne onaergeschikten onder- hevig zijn. Pleiter heeft de verdediging van beklaagde met groote energie op zich genomen, omdat hij beklaagde 20 jaar kent en hem nooit van te veel gebruiken heeft verdacht. Pleiter hekelt het vonuis van den kanton rechter omdat deze te weinig geloof hechtte aan de verklaringen van betrouwbare getuigen. Het doet Mr. Adriaanse persoonlijk groot ge- noegen, dat deze zaak voor de rechtbank komt en bij heeft ook hard gewerkt om het zoover te krijgen. Het proces-verbaal besprekende wees ver dediger er op, dat de uitdrukkingen, waggelen den gang, belemmerde spraak en rieken naar sterken drank stereotype uitdrukkingen in ieder proces-verbaal zijn en men deze onder reserve moet aanvaarden. Verder wees Mr. Adriaanse op de verschillende getuigenverklaringen, en gelooft niet dat het door beklaagde gebruikte hem dronken kan maken. Hij sloot zich bij het requisitoir van het O. M. aan.' Tegen P. 8. v. P., oud 25 jaar, te Hengst- dijk, werd wegens wederspannigheid tegen den rijks- en gemeenteveldwacnter een maand ge> vangenisstraf geeischt. Wegens mishandeling van Amelia Maen- hout werd tegen de 26jarige B. G. uit Oosfc burg 15 of 15 dagen geeischt. De mishandelde zeide dat beklaagde haar zonder eenige reden een trap gaf. Beklaagde zeide dat getuige begonnen was te schelden. Dit ontkende deze en ook de andere getuigen. Uitspraak in alle zaken 7 Juni. Wat zeg je d'r no van H. te V., in het Zuid-Oosten van Groningen, kreeg verleden herfst een papegaai, die al aardig kon praten. Nu heeft H. de gewoonte om bijna om het andere woord ,/wat zeg je d'r no van?" te zeggen. Zijn knecht, die niet best met hem kon opschieten, leerde onzen papegaai nu ook deze woorden nazeggen en 't duurde niet lang, of de vogel riep telkens, als hij H. maar zag: „H. wat zeg je d'r no van Weldra kwamen de schoolkinderen ook reeds voor 't glas om tegen den papegaai te roepen //Wat zegt H.?" Geen wonder dat H. dit danig begon te ver- drieten en ten einde raad, besloot hij den vogel naar zijn vriend te brengen, in de hoop, dat het dier 't dan zou verleeren. Twee maanden had T. den vogel reeds en verleden week zou H. hem weer terughalen. En pas zag het dier zijn ouden baas, of daar begon hij alweer het oude liedje ,/H., wat zeg je d'r no van?" Daar moest nu maar eens een eind aan komen. 't Dier moest maar dood Doch om dit zelf te doen neen daar kon H. dan toch niet toe komen. Hij trok er mee naar zijn eigen huis en wierp hem in het hoenderhokde haan zou hem wel even dood bij ten. En met die ge- dachte 't was avond ging H. de kamer binnen. Den volgenden morgen ging hij reeds vroeg weer naar 't hoenderhok. In zijn verbeelding zag hij den papegaai reeds akelig toegetakeld liggen. Maar jawel Triomfantelijk stond onze ,/lorre" op den stok in het hok, een kip lag dood- gebeten voor de tralies. En tergend riep hij alweer: ,/H. wat zeg je d'r no van?" 't Wa3 echter voor de laatste maal woedenid draaide H. hem den nek om Pr. Gr. Ct. De American Expres Company, die banlj- en transportzaken drijft, te New-York is ge- vSstigd en te Berlijn in de Charlottenstrasse een filiaal heeft, is door een gelddrager van dat filiaal voor 100,000 mark benadeeld. De gelddrager, Max Haase genaamd, was sedert Januari 1911 daar in betrekking. Hij moet zich al meer aan oneerlijkheden hebben schuldig gemaakt, maar zeer voorzichtig, zoodat hij niet betrapt werd en langzamerhand het vertrouwen van zijn superieuren won. Niettemin gaf men hem, als hij zeer groote bedrageu moest ont- vangen, steeds een anderen gelddrager mee. Zoo ook Maandagmiddag, toen hij aan de Dres- dener Bank een wissel van 100,000 mark moest ontvangen, welk geld hij vervolgens naar de Rijks'oaiik moest brengen. De man, die hem vergezelde, was een oude gelddrager, al jaren- lang in dienst der maatschappij en die het volste vertrouwen genoot. Aan Haase werd het geld uitbetaald in 85 biljetten van 1000 mark, eenige biljetten van 100 mark en rollen 20-markstukken, elk van 1000 mark. Hij borg het in een tasch, die hij aan een ketting over zijn schouder droeg en begaf zich met ziju collega naar de Rijks- bank. Dicht bij die bank verwijderde hij zich even onder een of ander voorwendsel en ziju collega, die geen wantrouwen had, zou voor de Rijksbank op hem wachten. Hij wachtte evenwel vergeefs. Haase was er met het geld van door. Toen de oude gelddrager dit ge- waar werd, telefoneerde hij naar bet kantoor en vandaar belde men de politie op, die on- middellijk nasporingen deed, maar deze hebben nog tot geen resultaten geleid. Intusschen is ontdekt dat Haase zich aan nog meer verduisteringen heeft schuldig ge maakt. Kort geleden verzond het filiaal aan het hoofdkantoor 1600 mark in bankbilletten. De billetten werden aan Haase gegeven om in te pakken en te verzegelen en thans is uit New-York bericht ontvangen, dat daar wel de aangeteekende brief is aangekomen, doch dat het geld er niet in was. Het blijkt dus dat Haase zich dit heeft toegeeigend en daarna zal het plan in hem gerijpt zijn om een grooter bedrag te stelen en zich er mee uit de voeten te maken, omdat hij wel begrijpen kon dat de verduistering der 1600 mark spoedig ontdekt zou worden. Haase is kort na zijn vlucht nog ten huize van zijn moeder geweest, waar hij bedaard gegeten heeft, maar verder mist men elk spoor van hem. Dokter Mikkelson, van Chicago, heeft een eigenaardige weddenschap aangegaan. Hij heeft gewed met 60 dollars 6 maanden in Europa te zullen doorbrengen hij zou Kopenhagen be- zoeken, een leergang van geneeskunde te W ee- nen volgen, er een examen ondergaan, en even eens Londen, Parijs en Berlijn bezoeken. p moet nauwkeurig rekenschap geven over al t geld dat hij zal hebben ontvangen en uitgegeven. Hedennamiddag arriveerde alhier de commis- saris van politie uit Beveren, die den jongen Augustinus Janssens herkende en hem van onze politie overnam. Zijn buitenlandsche icis is dus ditmaal van zeer korten duur geweest. Men zal nu ook wel trachten maatregelen te nemen, om die, altbans in den eersteu tijd, te voorkomen. 's Gravenhage, 24 Mei. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling van de ziekte- verzekering keurde de heer Lohman in bet stelSel van den Minister af, het scheppen van een afzonderlijke klasse in de maatschappp. Hp bestreed daarbij de tegenstelling tusschen patroon en arbeider en belemmering in de bedrpfsvrpheid. Hij critiseerde uitvoerig het dwangstelsel als doodend voor de individueele vrijheid en per- soonlijke energie en kwam nadrukkelpk op voor vrijheid der particuliere kassen. De heer Kuyper verheugde er zich over dat zich bij de ziektewet niet tusschen hem en den Minister een incident voordoet als bp de bakkeis- wet, waar hij tegen moest stem men. bpreker adviseerde den Minister los te maken de yer- binding tusschen de ziektewet en ae onge- vallenwet. T, Overigens verdedigde de heer Or. Kuyper stelsel van den Minister. Hij acbtte het voor eene overheid, wier taak door God is aange- wezen, plicht hier handelend en regelend op te treden. De heer De Visser, hoewel pnncipieel voor vrijwilligheid, erkende ecbter dat bp vrpheid op ge'bied van sociale verzekering de eigenlpke paupers-werklieden onverzekerd zullen blpven en verklaarde dus met het ontwerp te zullen meegaan, mits het particulier imtiatief onge- moeid wordt gelaten. De heer Roodhuyzen stelde eene motie voor, om de openbare ziektekassen een aanvullend karakter te geven. KOEBS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. - 47,55 a 47.57* Engelsch per - - - n wordt het geheele lichuccm Umgzcimerhuiid vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan vergiftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voort- woekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt,- voordat de ziekte zich door het geheele lichaam verbreid heeft. Het groote werk der nieren is om uit het bloed de urinezuur-vergiften af te scheideu. Wanneer deze organen echter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet hekoorlijk vol- brengen en wordt het geheele lichaam lang zamerhand vergiftigd. Dat is de reden, dat gij u zoo afgemat, ter- neergestagen en prikkelbaar gevoelt. Het is of gij seen kracht, geen energie of werklust hebt. "'sMorgens hebt gij een ellendig gevoel in uw rug, en ppn in de lendenen en zpden, uw oogen zijn opgeblazen en uw ledematen rheu- matisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt en komt branderig en onregelmatig. Tenzij het urinezuur onmiddeliijk wordt uit- gedreven, worden uw levensdeelen aangetast en treden noodlottige ziekten op de nieren worden eel ua eel vernietigd en de blaas verliest mis- schien haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan het uiine- zuur oplossen en de nieren helpen om de on- zuiverheden uit het bloed te filtreeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ziju als zoodanig bekend. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas en herstellen hun naiuurlijke werking. Let erop dat de juiste naam Foster's Rugppn Nieren Pillen, en de bandteekening van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Heden overleed zacht en kalm, na *een lijden van slechts een dag, ons innig gelietd Dochtertje, CORNELIA JACOBA, in den leeftijd van bijna 9 maaoden. Ter Neuzen, 24 Mei 1912. A. CASTELEUN. C. CASTELEIJN-Bal. Het Bestuor van deu KANAALPOLDER rnaakt bfkend dat de rekening over 1911/12 en de oegrooting voor 1912/13 gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvangei- Griffier ter inzage liggen; dat eene vergadering van stembe^ ^en landen zal worden gehoffien opDm^ag 4 JisRii 1012. des nannddags half twee, are in het //Hotel des Pays Bas" te ler Neuzen. Sas van Gent, 22 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, E C. DUMOLEYN, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontvanger-Gnffier. ™^,„[geM meetbriet 5tI ton, gel Zeilen nieuw. Te bevragen bp F. LAN I SHELh Beurtschipper, Hoek. aan billijken prijs. Adres Bureau dezer Courant. fcl-.T-.T.'Jfl'Hd ETiftmHrliT.-m

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6