MONKEY B11AI® S3 PinK Pillen Tandarts fil.Kl.fiE TRANSVAL1A R1JWIELEN le klasse Hollandsch fabricaat. J^Wasch Ik leed aan Asthma. Scheele hoofdpyn Haaglijders. D okter STMS5 Niet voor de Hoogwatergetij te Ter Neuzen, Advertentien. Zeep Stokpaardjes- LS" In het dorp Cabraler, by Santander, zijn bandieten in een huis gedrongen en hebben zich meester gemaakt van eene som van 4000 pesetas. De heer des huizes kwam thuis juist toen de bandieten met b'uit beladen zijn woniug verlieten. Zij sprongen snel te paard en vluchtten door bet veld. Maar de boeren volgden hun voorbeeld en vervolgden ze. Een uur duuvde de jacht. De gendarmen, die zich bij de boeren liadden aangesloten, schoten op hen. Een der bandieten viel dood neerde vervolging duurde niettemin voort. Eindelijk verlopr men het spoor der bandieten in een bosch. Dinsdag is in Boston de ex-predikant Clarence Richeson geeelectrocuteerd. Richeson had zich schuldig gemaakt aan een van de laagste en lafhartigste misdaden die men zich bedenken kan. Om te kunnen trouwen met een schatryke vrouw, had hij zijn verloofde, een juffrouw Avis Linnell, die ongefortuneerd en van bescheiden komaf was, om het leven ge- bracht. Aanvankelijk hielden de leden van zjj n ge- meente, en daaronder vooral de dames die bij hem kerkten, zich er van overtuigd, dat de predikant onschuldig verdacht werd. Maar na een lang- durige voorloopige hechtenis viel Richeson door de mand en bekende hp, den moord te hebben gepleegd. Hij schreef een berouwvolle bekente- nis, die in de bladen kwam, en gedroeg zich in de gevangenis als een boetvaardige zondaar. Of dit berouw oprecht was, dan wel of Riche son door vertoon van deemoed aan den elec- trischen stoel hoopte te ontkomen, blijve hier onbeoordeeld. Zeker is, dat er, toen de ter- doodveroordeeling was uitgesproken, een merk- waardige actie werd begonnen, die er op ge- richt was, gratie voor den veroordeelde te ver- krijgen. Het schijnt ook wel, dat men aan Richeson had te verstaan gegeven, dat, zoo hij een volledige bekentenis aflegde, de kans op het behoud van zijn leven niet slecht was. Vast staat tenminste, dat, toen aan den veroordeelde meegedeeld was, dat hij niet op gratie had te hopen, de man aan een geweldige zenuwcrisis ten prooi werd. Hp kon 's nachts niet slapen, had gilbuien, enz. Ter terechtstelling zelve echter schijnt Riche son zich goed gehouden te hebben. Een geeste- lijk lied zingende ging hij van zijn eel naar den stoel. Den ganschen vorigen dag had hij in den bijbel gelezen. De zaak-Richeson had in de Vereenigde Staten in zeer hooge mate de belangstelling van het groote publiek gewekt. Uit Shrewport meldt men dat de bevol- king een neger heeft gelyncht, daar deze de streek niet wou verlaten. Zijn vertrek was geeischt geworden, omdat hij de gewoonte had de blanke vrouwen per telefoon te beleedigen. De bevolking heeft den beleediger aan een boom opgehangen en een telefoon werd aan zijn voeten vastgemaakt om hem zijn misdaad te herinneren. De Deensche bladen gaan heftig te keer tegen de Hamburgsche politie en de doktoren, die gedoogden, dat het lijk van den Koning z/de beste vriend van hun Keizer", uren lang in een publieke doodenzaal naast onopgeeischte lijken liggen bleef. Zij wijzen er op, dat de plek, waar de Koning in elkaar zakte, slechts drie minuten verwijderd is van het hotel//Ham- burgerhof". De politieagent, die hem te hulp snelde, wist, dat de vreemdeling in dat hotel logeerde en toch schelde men het ,/Hambur- gerhof" niet eens op. 's Konings horloge en zakdoek zouden de hospitaalautoriteiten reeds hebben moeten doen zien, met wien zij te doen hadden. Vooral de ,/Politiken" neemt geen blaadje voor den mond en beschuldigt op krasse wijze de politie 'en de doktoren van Hamburg, en verwijt hun de latere pogingen om hun plichts- verzuim goed te praten. Van twee uur 's nachts tot 5 uur'smorgens moest de directeur van het ,/Hamburgerhof" alle mogelijke moeite doen, om het lijk uit handen der hospitaaldoktoren te krijgen. Eerst vroeg men hem, of hij 's anderen daags niet wilde terugkomen, nadat de wettelijke lijk- schouwing zou plaats gebad hebben. Ten slotte werd de directeur gewekt en gaf deze na lang praten de gevraagde toestemming. Men liet een automobiel komen, doch de chauffeur wei- gerde het lijk te vervoeren, uit angst voor een proces-verbaalmen moest hem met een buiten- sporige fooi omkoopen om het lijk mee te nemien naar het hotel, waar men tegen den ochtend aankwam het was toen eerst, dat men er aan dacht, de Koningin en de kinderen te wekken. De publicatie van deze bijzonderheden heeft in Kopenhagen groote verontwaardiging verwekt Uw messen en vorken, potten en pannen zullen na met behandeld te zijn, even hard glimmen als een spfegei De twee inbrekers, die te Nauen in een gevecht met de politie doodgeschoten zijn, zijn vanochtend herkend. Het zyn een paar bekende Berlijnsche misdadigers. Pieper en Koch, die zware straffen achter den rug hebben. Pieper, de gevaarlijkste van het tweetal, die dan ook zijn makker en den dorpsveldwaehter gedood heeft, was gewapend met een legerrevolver. Zij was aan een gendarm, terwijl deze lag te slapen, ontstolen. In de nabijheid van de Russisch-Siberische grens bij Zagnansk zijn twee goederentreinen op elkaar geloopen de wagens vlogen in brand en werden geheel vernield. Vijf spoorwegbe- ambten kwamen om het leven, terwijl drie brandweerlieden bij het blusschingswerk ge- wond werden. Een man die zijn vrouw 35 millioen cadeau doet. Een goed echtgenoot te zijn, dat is zich te gelegener tijd beminnelijk, voorkomend en ga- lant te toonen. Dat is, nimmer met opzet de vrouwelijke logica te willen weerstreven, en met gratie zoo dikwijls als mogelijk toe te geven of te doen atsof men ongelijk heeft. Dat is ook, van tijd tot tijd een guile, een buitenge- woon guile hand te hebben. Een medewerker van de //Daily Express" toont in een der laatste nummers van dat blad, het beeld van wat hij noemt den volmaakten echtgenoot, in den persoon van een onmogelijk rijken Amerikaanschen planter, den heer Duke. In de Vereenigde Staten, ryk aan zoovele scepters, tooit deze heer zich koning der tabak. Nu had mevrouw Duke een gril. Zij wilde nu eens geen juweelen haar etuis en kistjes zijn er mee opgepropt noch bont ot kant geen andere vrouw bezat er zooveel, of zoo weeldrige zij wilde een landgoed, maar een landgoed zonder wederga. En dus kocht mister Duke een onmetelijk stuk grond te Somerville //in den staat New- Yersey aan, en deed dadelijk alle opstallen op dien grond slechten. Waarop het eigenlijke werk. begon. Rondom het prachtige woonpaleis, waaraan thans gebouwd wordt strekt zich een lommer- en bloemrijk park uit. Tienmaal grooter dan het Vondelpark, wordt het over een lengte van 52 kilometer doorsneden met lanen en paden, omzoomd met grasvelden en bosschages, ver- sierd met standbeelden en ontzaglijke terrassen, kolossale balustrades en nabootsingen van an- tieke tempels. Tien millioen zeldzame planten, waarvan een millioen kostbare rhododendrons, uit Frankrijk ingevoerd, vervullen de lucht in dit aardsch paradijs, met haar zoete geuren. Tweehonderd fonteinen van allerhanden bouw- aard murmelen in haar ruischenden zang en op de dagen als alle waterwerken in gang zijn ge- steld zullen 20 millioen liter water tot diamant- stof verstijven in de bekkens van porfier. Eveneens uit Frankrijk heeft de tabaksmo- narch marmeren en bronzen standbeelden laten komen, die overal tusschen het groen worden geplaatst. Hij heeft deze kunstwerken na langdurige schifting zelf uitgezoeht en daar een gekuischten smaak bij getoond. En daar- om heeft hi) in zijn stallen de beeldhouwwerken van twijfelachtige verdienste doen plaatsen Daar mogen de paarden van genieten. Tweemaal per week wordt dit koninklijk verblijf voor bet publiek opengesteld. Dp het oogenblik is er reeds 17 millioen dollar aan bp.st.eed. en alles is no2 niet klaar m&i:- Kily :- i Tengevolge van influenza leed ik al jaren aan asthma, aldus schrijft ons de. 86-jarige heer Arend Hendrik van Stroke te Oud-Loos- drecht. Ik stond onuitstaanbare benauwdheden uit en kon geen nacht slapen. Ik moest maar voortdurend hoesteu en de fluimen kwamen niet los. Ik was altijd rillerig en koud en had altijd koude handen en voeten en niesde veel. Ik ging met den dag achteruit en verwenschte mijn leven, omdat geen enkel geneesmiddel dat ik voor mijn kwaal had aangewend, mij helpen wilde. By hen die dikwyls scheele hoofd pyn hebben, is iets aan de maag niet in orde. Deze verteert op onvolko- men wyze het voedsel, en wat niet verteerd wordt, blyft op de maag, bederft daar en brengt walgingen, zuur en oprispingen voort. Deze ophooping van vergiftige bestanddee- len in de maag maakt ook dat het bloed langzaamaan met giftstoffen wordt beladen, en deze giftstoffen veroorzaken scheele hoofdpyn, geheel op dezelfde wyze als wanneer men kooldampen inademt. De Pink Pillen versterken de maag, bezorgen een uitmuntende spysvertering en doen de scheele hoofdpyn verdwynen. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist 'en verder bij verschillende apotbekers en goede drogisten. D A Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag G E N. Voorm. Nam. 25 Mei 9.18 9.54 26 10.28 10.59 27 11.26 11.50 28 12.12 29 0.34 12.55 30 1.14 1.33 31 n 1.52 2.10 Toen probeerde ik hef met de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo die ik kocht bij den heer C. Hennipman winkelier te Oud-Loosdrecht. Reeds het gebruik van de eerste flacon Abdij siroop gaf mij eene zoodanige verlichting, dat ik besloot het gebruik hiervan voort te zetten. De slijm kwam nu gemakkelijk los zoodat ik mij verruimder op de borst gevoelde. De nachten, die ik voorheen slapeloos doorbracht, werden rustiger zoodat ik mij veel beter ging gevoelen. Ik heb de Abdijsiroop doorgebruikt tot 7 fles- scben aan toe en was toen totaal genezen. Ik ben zeer dankbaar voor mijne genezing en zal de Abdijsiroop aanbevelen waar ik kan. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, ge- neest asthma, pleuris, influenza, kink- en slijm- hoest, verouderde en verwaarloosde verkoudheid, heeschheid, keelpijn en alle borst en longaan- doeningen. Voorkomt de tering. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1,per flacon van 550 gram 2,— en per flacon van 1000 gram f 3,50. Generaal-Agent L. I. A KKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende ver- koopers, alle drogisten en de meeste apothekers. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkandig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alle kunstwerken te werrichten. Bagattenstraat 30, GENT. Het MAAGPOEDER van Apotheker BOOM is het beste geneesmiddel voor maagpijn, maag- kramp, zuur, hartwater en slechte spysvertering. Prijs per doos 75 cent. Verkrijgbaar id de meeste Apotheken en Drogistwinkels, en te Ter Neuzen bij J. J- KENSE. van Bergtnann Co., Arnhem Stokpaardies-Leiienmeik-Cream roode, ruwe en opengesprongen huid in een nacht blank en fiuweelzacht. Tube ad ceu. bij. J AC. BE KOK, Ter Neuzen. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag 4 nnr, voor tand- en smondy.sekten alsook voor het plaatsen wan waSsche gebitten. (APEN- ZEEP) Wi C;'. tr. If 1/ II De Heer A. II. v. Strohe, (volgens portret). verblindend schoon wordt de ge- laatskleur, jeugdig en frisch wordt het uiterlijk door't dagelijksch gebruik van Fabrieksmerk„Stokpaardjes" alleen echt in rood-gele (hollandsche) verpakking. Prijs 40 cent per stuk. Verder maakt het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2