Tandarts MEIER Slooperij. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 1200 M3.Duitsche grind, A ANBESTEDIN G. Era CiFE Ht Terauiing j. D. Thielman-Bauwens. o-eaaraiideerd zuivere Limonade Biropen, Gemengde berichten. Advertentien. bij A.D. VERSLUUS-IBELINGS, Ter Neuzen: Gegarandeerd zuivere VRUCHTEN-,WIJNEN-en BESSENSAPPEN. Laatste Berichten. Bekendmaking. eene groote partij PLANKEN, KLAVER te Velde, Verkrijgbaar PRIMA 'KOfflGSGIST. Tevens verschillende Deuren enz. Platteeuw Van Eerdenburg. Te koop aangeboden T EB JsT ZE3 Voor den Zomer ontvangen groote sorteeriog 3 alsCitroen-, Fraraiiozen-, Slnaasappel-LimonadesenCrenadnie^ Benevens A. J. P's Puddingen in verschillende smaken. Nieuwe Delftsche Sla-Olie s. Ook D. van Dixhoorn, die voor eenige weken in zeer bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis was vervoerd, nadat hi] bewusteloos in de weide was opgenomen, is thans vooruitgaande. Gedurende 14 dagen was hij zoo goed als buiten bewustzijn. Later bleef, hoewel hij wat bijkwam, zijn spraak weg, doch thans begint ook het spraak- vermogen terug te komen. Aan het op 19 Juni a. s. te Vlissingen te houden concours en festival zal o. m. worden deelgenomen door het zanggezelschap ,/Orelio" van Axe!. Als sprekers in de openluchtsamenkomsfc der Chr. Werklieden- en Jongelingsvereenigingeu van Vlissingen, te houden op Dinsdag 28 Mei (3e Pinksterdag) op de buitenplaats //Der Boede" te Koudekerke zullen optreden de heeren Ds. H. C. Bogenzeil van Vlissingen, J. Huizinga, burgemeester van Ter Neuzen, C. Tabak, van Amsterdam, Bondsagent van het Ned. Jongel. Verbond, Mr. P. Dieleman van Middelburg en Ds. G. F. Kerkhof van Souburg. Medewerking is toegezegd van de Zangv. z/Hosanqa" en //Hoop op zegen" van Vlissingen en van een muziekkorps. Op Dinsdag 11 Juni zal te Middelburg worden gehouden de jaarlijksche conferentie der Zeeuwsche Geref. predikanten, waarop zullen spreken Ds. Lb Pol te Vlissingen, Ds. N. Postema van Beilen en J. H. Lammertsma van Axel, welke laatste spreker zal inleidenVraagt de ontplooiing van het kerkelijk leven om vermeer- dering van gezangen 3 Bij de jongste verkiezing van leden van het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Groede, werden, zooals men zich zal herinneren, een aantal briefjes, waarop de namen der candi daten waren opgeplakt, ongeldig verklaard en daardoor de orthodoxe candidaten gekozen ver klaard terwijl als bedoelde briefjes geldig waren verklaard, de modernen gekozen zouden geweest zijn. Het Provinciaal kerkbestuur van Zeeland ver- klaarde de verkiezing ongeldig en gelastte de uitschrijving eener nieuwe stemming. Thans heeft de Synodale commissie wederom het besluit van het Provinciaal kerkbestuur van Zeeland vernietigd en deze zaak verwezen naar het Provinciaal kerkbestuur van Utrecht het welk een eindbeslissing zal moeten nemen. In de Dinsdag te Axel gehouden verga- dering van stembevoegde ingelanden van den polder //Beoostenblij Benoorden" werd gekozen tot dijkgraaf de heer M. W. Koster, in plaats van den heer P. Koster, die niet meer in aan merking wenschte te komen. Besloten werd de jacht en visscherij onder hands te verpachten bij inschrijving. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaatschappij were gedurende 20 jaar een subsidie verleend van f 133. De begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 11106,93, met een post van onvoorziene uit- gaven. van 429,43. Het dijkgeschot bleeff 7 voor de le klasse 6 voor de 2e 5 voor de 3e4 voor de 4e 3 voor de 5e2 voor de 6e en 1 voor de 7e klasse. Koewacht. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de dochter van onzen burge meester omstreeks half twee wakker door een ongewoon gerucht. Toen dit gerucht aanhield, stond zij op, opende het venster en meende een paar personen te zien, die wilden inbreken. Aanstonds schreeuwde zij om hulp en loste twee revolverschoten. Een buurman, door de schoten en het geroep gewekt, waarschuwde de rijkspolitie, die juist tegenover de villa van den burgemeester woont. Spoedig was de ge- heele brigade tegenwoordig. De villa en den omtrek werd onderzocht, doch niets werd ge- vonden. Toevallig was dien nacht een der ramen niet goed afgesloten, wijl de rolluik defect was. In de openbare vergadering van den ge- meCnteraad, Dinsdag gehouden, werd het nieuw gekozen raadslid, de heer C. van Dooselaer, beeedigd. Daarna ging men over tot de ver kiezing van een wethouder. De heer Th. Persijn werd gekozen met 5 stemmen. De heer J. Kips had een stem. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van Ged. Staten tot verkrijging van een Decauville tram tusschen Hansweerd en Vlake. Doordat eene firma een niet-aangeslotene in haar dienst gebruikte is aan de Lonaensche haven een geschil ontstaan met het lichtervolk. De andere arbeiders wilden niet met den man werken en hij bleef weigeren zich bij de vak- vereeniging aan te sluiten. Toen de firma haar werk door anderen liet doen, staakten ook bij deze de arbeiders. Eergisteren besloot de vereeniging van va- rensgasten, lichtermanuen en schuitevoerders tot algemeene staking. In de gisteren gehouden zitting van het Lagerhuis werd bij het einde aangekondigds dat de Regeering met het oog op de onrust, onder de transportarbeiders besloten heeft een commissie van onderzoek te benoemen, teneinde oumiddeliijk een onderzoek in te stellen naar de feiten en omstandigbeden, die verband houden met het geschil onder de transportarbeiders aan de Theems en aan de Medway. Gisteren staakten 10,000 lichterschippers en stuwadoors. De transportarbeiders dreigen zich te zullen aansluiten. Daardoor zou het aantal stakers, naar bericht wordt, meer dan 100,000 worden. Verscheidene spoorwegmaatschappijen lebben er kennis van gegeven, dat zij niet de tijdige aflevering van goederen, die moeten worden vervoerd, kunnen voor met lichters instaan. 's Gravenliage, 22 Mei. Tweede Kamer. Yoortgezet wordt de behandeling van het Ziekteverzekeringsontwerp. De heer Patijn vervolgt zijn redevoering van gistermiddag. Spreker wil den Minister volgen in het stelsel van verplicJite verzekering, doch verklaart over wegende bezwaren tegen het ontwerp te hebben, o. a. omdat behandeling is uitgeschakeld en omdat de kring van verzekerden beperktps tot arbeiders in loondienst en omdat niet, zooals in Duitsch- land het geval is, aan het arbeiderselement een overwegenden invloed is toegekend in de arbeidsraden als ziektekas-besturen. Onder spreker's rede riep plotseling een be- zoeker van de publieke tribune Mijneheeren, mag ik ook eens wat zeggen waarom Verder kwam de man, een kleermaker uit Leiden, die blijkbaar niet wel bij het hoofd is, niet, aangezien hij dadelijk verwijderd werd. Na den heer Patijn kwam de heer Tijdeman aan het woord en verklaart tegen te zullen stemmen wegens het stelsel van dwangverzeke- ring. Spreker acht hier geen dwang noodig. De heer Aalberse, hoewel van oordeel dat Staatsbemoeiing niet verder moet gaan dan noodig is om het doel te bereiken, heeft geen bezwaar tegen het ontwerp. Koudekerke. Hedenmiddag is tusschen deze gemeente en Biggekerke een landbouwschuur door den bliksem getroffen en geheel door het vuur verteerd. Van middag is de bliksem ge- landbouwschuur van A. Salome. Luitenant-kolonel Zanino, gar- nizoenscommandant alhier wordt met 1 Juni overgeplaatst naar Bergen op Zoom. 's Hertogenbosch. Heden werd tot 1 jaar opzending naar een krankzinnigengesticht ver- oordeeld K., tegen wien wegens een moord- aanslag [te Standaarbuiten, door de Bredasche rechtbank 20 jaar gevangenisstraf was geeiscbt. Maastricht. De rechtbank veroordeelde heden tot levenslange gevangenisstraf P. S., wegens moord op een grijsaard P. te Beek (Limburg) gepleegd. Washington. Bij de gehouden voorverkie- zingen in de staat Ohio heeft Roosevelt een overwinning op Taft behaald. Zuidzamle. slagen in de Vlissingen. Positie der Stoomsehepeu. Getrouwd JOHANNES P." TRIJSBURG Het Bestuur van den AAN- EN GENDER- DIJKEPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1911/12 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1912/13 met de memorie van toelichting, van heden af en gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van C. P. de Regt te Z a ajn slag, tegen Donderdag den 30 fUei 1912, des namiddags ten half di*ie ore dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelde kantore ter inzage zal liggen, en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 21 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, M. DIELEMAN, Dijkgraaf. H. J. VAN DEN ODDEN, Ontvanger-Griffier. FLORA C. A. BOES, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de blijken van belangstel- ling bij hun huwelijk ondervonden. Rotterdam, 22 Mei 1912. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem ingericht, in het bijzonder geschikt om aSie kusistwerken te weppichlen. Bagattenstraat 36, GrENT. Stationsweg. In- en Iferkoop materialen. Ter Neuzen. van alle voorkomende ONTVAN6EN: alle in goeden staat. Aanbevelend, Deurwaarders Huineman te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van hun principaal, den heer ADRN. VAN KERKVOORT, op Zater- dag den 25 Wlei 1912, des namiddags ten 41/, ure, te Zaamslag, aan de I dl, in het openbaar verkoopen bestaande inPlanken, Balken, Ribben, Latten, Sparren, Deelen enz. enz. Voorts: 6 Yarkens (viggens.) Koopen tot en met f 3«— contant, het overige op 3 maanden crediet. ZEGT IJET VOORT. De Notaris J. AHregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer B. C. IJsEBAERl grondeigenaar te Axel, op Zatet*dag den I Juni 1912, des namiddags 4 ure, verkoopen 5 x 44 are 56 c. a. verdeeld in koopen, wassende op landen van den heer yerkooper in den polder Beoostenbleijbenoorden te Axel, nabij de zoogenaamde Panhuizen alwaar te ver- gaderen. Het Bestuur van den polder EENDRAGT vraagt PRIJSOPGAAF voor de levering op keur, vrij op den wal tegen de binnenhelling van den zeedijk van den polder Eendragt tusschen de dijkpalen 6 en 16 en 37 en 38 (Hellegat) en voor 1 Augustus a.s. van van 2SO c.Kl. De grind moet worden geleverd in schepen van vastgestelden inhoud. Een M3. wordt berekend op 1600 K.G. gewicht. De betaling geschiedt op 15 Novembei a.s. Aanbiedingen worden ingewacht voor of op Woensdag 5 Juni a.s., uiterlijk des namiddags ten 1 tire, ten kantore van den Ontvanger-Griffier, Zandstraat no. 10,TerNeuzen. Zaamslag, 22 Mei 1912. Het Bestuur v/d polder Eendragt, M. DE PUTTER, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontvanger-Griffier. Beleefd Aanbevelend. Het Bestuur van den NIELWE PASSA- GEULEPOLDER te Sint Kruis c.a. zal trachten aan te besteden Dinsdag 26 I&lei 1912, een ure namiddag, in het Hotel Aerts te IJ z e n d ij k e Het maken van eene Keibestra- ting ter lengte van 7-too A/1, op den dijk van den St. Marguerite- polder nummer 24 en in den Verkortingsweg, nummer 23 Hgger gemeente Sint Kruis. Aanwjjzing 24 Mei 1912 des namiddags half vier uren te vergaderen aan den dijk van den St. Margueritepolder nabij de hofstede bewoond door den heer Th. Bonte. Bestekken ad 0,50 verkrijgbaar bij den Ontvanger-Griffier. IJzendijke, 9 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, C. J. STURM, Di]kgraaf. V. HENDRIKSE, Ontvanger-Griffier. en inventaris, op een welvarend dorp in Walcheren, een uur van de stad gelegen en aan de stoomtram. Een ruim burgerbestaan opleverende. Fr br. onder letter 0, aan den boekh. van C. N. J. DE VEY MESTDAGH, Ylissingen. V TANDABTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 24 war. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. A. J. P's heste eieren Pudding. A. J. P's Prima Exellent (Nieuw). A. J. P's hjne favorite (Nieuw). ft." 1' P'. Became PnOaing Va""1® Suiker. eohte boubbok staapjes b,^CkIOfiDPFN s.s. HARALD in lossing te Genua. s.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in Lossing te Genua, s.s. ELISABETH van Sfax naar Gent passeerde 20 dezer Gibraltar. s.s. HELENA vertrekt heden van St. Petersburg naar Rotterdam. s.s. MAGDALEN A vertrektheden van Savona naar Tunis. EN is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2