Handelsberichten. had laten zitten, die aan haar dochter toebe- hoorden. Bij onderzoek aan de gemeentereiuiging bleek, dat de peluw was mitgestort en de inhoud in een schuit weggebracht. De politie te Scheveningen heeft aange- houden een 15jarig knaapje uit Rotterdam, dat ten nadeele van zijn ouders een vrij aanzienlijk bedrag aan geld had ontvreemd en daarmede, zooals hij zich had voorgenomen, de wijde werelc was ingegaan. Die wijde wereld vond voor het jongetje blijkbaar haar grens in het vorstelijk's Graven- hage, alwaar het zijn dorado vond in een Warenhuis. Daar liet hij, in de speelgoedafdeeling, geen uitstalling onbezocht en kocht daar voor het ontvreemde geld een onnoemlijk aantal speel- goederen, feestartikelen, nikkelen horloges, mir- litons, papieren mutsen, muziekinstrumentjes. Het was een magazijntje in't klein dat de politie bij het knaapje aantrof en dat hii gemoedereerc onder den arm meetorschte. Op de vraag wat hij met al die inkoopen wou doen, antwoordde hij op Scheveningen een kunstenmakerstent te willen opslaan, waarin hij goochel- en andere voorstellingen wilde geven Een schuit met 200 balen meel, die ge stolen werd in de Prinsengracht te Amsterdam, is drijvende gevonden in den Amstel, met 160 balen meel er op. De andere 40 balen waren opgestapeld tegen een loods bij Zeeburg. De bestaande oneenigheid tusschen een deel der Nederl. Hervormde gemeente te Urk en haar predikant heeft tot gevolg gehad dat Woensdagavond tijdens de kerkvisitatie de heele kerkeraad (ouderlingen en diakenen), alle kerk voogden, een notabel en de koster-voorzanger hun ambt hebben neergelegd en het archief, de kerkekas, het avondmaaistel, enz. aan de kerkvisiteurs hebben ter band gesteld. Hun plan en dat van meer gemeenteleden is, binnen- kort collectief hun lidmaatschap van de Nederl. Hervormde kerk bij het classicaal bestuur op te zeggen. De oorzaak van de onverkwikkelijke historie schuilt naar het schijnt bij den predikant. Van de 52 stemgerechtigde lidmaten hebben 87 een aanklacht tegen hem ingediend. Het scbijnt dat dominee Snel en zijn echt- genoote, evenals dit in zijn vroegere stand plaatsen, Dirksland en Polsbroek, het geval was, niet aangenaain in den omgang zijn, wat na- tuurlijk in een zoo kleine gemeente als Urk spoedig aan den dag treedt. Stelselmatig bleef in de jongste maanden het kerkbestunr uit de godsdienstoefeningen en alleen zij kwamen, die er noodzakelijk moesten zijn. Te Leeuwen-Maasniel heeft zich Vrijdag- middag een verschrikkelijk drama afgespeeld. De 34jarige J. B. was tot voor een paar dagen gevaarlijk ziek, thans beterende, zoodat hij van den geneesheer zelfs in de buitenlucht mocht. Wei was hij nog zwak en leed ook, denkelijk ten gevolge der zwakte, aan vervolgingswaanzin. In den morgen was hij een paar malen buiten geweest, in den namiddag ging hij weer buitens- huis. Daar hij eenigen tijd weg was, gingen de huisgenooten zich overtuigen waar hij was. Toen hij in de richting der Maas wandelde, begaf zijn vader, vergezeld van zekeren R., zich zoo spoedig mogelijk op weg om den zieken zoon in te halen. Deze ziende, dat men hem nakwam, wierp zijn klompen uit, zette het op een loopen en voor de oogen van den vader kwam de ongelukkige in de Maas terecht. Door den jager Tenkink te Winterswijk werd in de bosschen van den vorst van Salm Salm onder Ratum met behulp van een foxterrier een vossenhol uitgegraven. Hij ving daarbij zes jonge vossen. Een der twee jongen, die in leven waren gelaten, lokte 's avonds door haar geschrei de moeder-vos, en die werd toen door den jager met een schot hagel gedood. Twee jonge vossen werden naar ,/Artis" te Amsterdam gesonden. Tenkink had in den laatsten tijd al een kleine honderd kippen aan Reintje de Vos moeten af- staan. Wetenschappelijke Cinematografie. Ter kon goedkeuring zullen worden aanger boden de statuten der Naaml. Vennootschap voor Wetenschappelijke Cinematografie, die zich ten doel stelt door een vaste organisatie te vereenigen, de verschillende toepassingen der bioscoop op het gebied van industrie, kunst, onderwijs, oeconomie en etiek, afgewisseld door gepaste ontspanning. Als directeur der vennootschap werd benoemd de -heer D. de Clercq te Bloemendaalals gedeligeerd commissaris is gekozen de heer Maurits H. Binger te Haarlem. Ter voorliehting van het bestuur op het uitgebreide werkterrein werd een comite van advies uitgenoodigd. Ver- scheidene personen van naam op verscbillend gebied verklaarden zich bereid hierin zitting te nemen. Voor scholen, wetenschappelijke en volks- ontwikkelingsvereenigingen hoopt de maat schappij het middelpunt en de vraagbaak te worden. De Maatschappij is van plan het geheele land met een speciaal voor dit doel geconstru- t)jfiI If eerde Halle, met pl.m. 1000 zitplaatsen, te laten bereizen. 's Winters zal worden gebruik gemaakt van bestaande zalen, des zomers van de eigen verpiaatsbare Halle. De ochtenden en middagen zullen op deze plaatsen worden dienstbaar gemaakt aan de zoogenaamde //School bioscoop", waardoor de kinderen van verschil lende scholen, in overleg met de plaatselijke schoolautoriteiten, bijeenkomen, om speciale les- uren te volgen, waarbij in overleg met de paedagogische leden van het comite een zeer vruchtdragende wijze van onderricht zal gevolgd worden. Een leerprogramma zal ten spoedigste aan de betreffende autoriteiten worden toeg zonden, omvattende leerstof, zoowel voor de lagere- als middelbare scholen. In eigen ateliers te Haarlem, zullen, voorloopig door buitenlandsche ervaren krachten, de benoo- digde schoolfilms worden vervaardigd, ontwikkeld en afgewerkt. Met een 12tal groote bedrijven zijn reeds overeenkomsten voor bioscopische opnamen gemaakt en nog velen zullen volgen, om het beeld der Nederlandsche industrie zoo volledig mogelijk te doen zijn. Aangezien van de voornaamste vereenigingen, die zich met het organiseeren van voordrachten bezig houden, bestuursleden in het comite zitting hebben, zullen buiten industrie- en schoolfilms ook voor hunne afdeeling speciale programma's ontworpen worden. De aanvullingslijst der comiteleden zal spoedig ter kennis worden ge- bracht daar van verschillende zijden nog mede- werking werd toegezegd, die men bij de om- vangrijke taak zeer gaarne aanvaardt. uit ge- z/Daar heb je smerig stinkding Een machtelooze Ook 'n autotocht Het volgende grappige verhaal wordt Leeuwarden aan het //Nbl. v. Friesland" schreven Wandelaars liepen Zondagmiddag in dichte rijen langs de stadsgrachten. Ook op den Grachtswal was het een druk profiteeren van 't mooie weer 't was een bonte mengeling van zomertoiletten en donkere heerencostumes. Langzaam pufte een auto door den flaneerenden menschenstroom. Men week uit, keek naar het zachtjes voortrydende puffende rijtuig. Iemand, die niet tot het genus der nuchter- lingen behoorde, zag met opgezette lodderoogen het voertuig naderen. Hij wankelde wat onvast op zijn onderstel, terwijl hij met verglaasde oogen de tuf-tuf aankeek. De hals van een flesch kwam uit een binnenzak te voorschijn. nou zoo'n stinkding. Zoo'n hikte-ie. //Wacht grijns vluchtigde over zijn trekken. Hij greep in den binnenzak. Pats. Daar had-ie in z'n dronkenschap de flesch naar de auto gekeild Het voorglas van de carosserie rinkelde stuk. 't Restje jenever, dat nog in de flesch zat, stroomde 'n dame over haar japon. De inzittenden keken ontsteld, de menschen waren verbaasd, omringden den beschadigden wagen en het dronken type Maar de bestuurder had gauw zi)n tegen- woordigheid van geest terug. Hij steeg uit, noodigde den beschonkene beleefd uit om plaats te nemen. De laatste lachte. Dat was nog 'es beleefd. Die menschen konden nog 'es 'n grapje velen Dat had-ie 'em dan ook aardig geflikt. Na- tuurlijk ging-ie meerijden. Waarom niec Hij in 'n auto En lekker lachte-ie, als't ding zachtjes voor- waarts gleed, door de uitwijkende menschen heen, die lachten lachten Waar ging't heen 'kKon hem niks bommen. Hij zat lekker jongens wat snorde dat ding wat keken de menschen Hij in 'n auto. He, stond-ie weer. Nou al uitstappen Nou al, 't ging zoo leuk zoo fijn vUitstappe asjeblief En voor hem stonden 'n paar agenten, die hem aangrepen. Hij was deftig naar 't politiebureau gereden. De reizigers, die Donderdagochtend met den sneltrein uit Parijs te Brussel aankwamen, waren aan het Zuiderstation getuige van de arrestatie van de beide door de Fransche politie gezochte autobandieten Garnier en Vallet. Kort voor de grens hadden twee heeren in hun compartement van kleeren verwisseld dit kwam den medereizigers verdacht voordat moesten Garnier en Vallet zijn te Quevy werd getelegrapheerd naar Brussel. Toen het tweetal zich gereed maakte te Brussel hun coupe te verlaten, werd het portier opengeworpen en zagen zij een aantal agenten de revolver op hen aanieggen, terwijl een inspecteur hen gelastte zich gevangen te geven. De overvallenen waren totaal verrast, zij lieten zich verschrikt, onder een grooten toeloop van volk naar het bureau brengen, waar Garnier en Vallet zich konden legitimeeren als Duitsche studenten, die een uitstapje maakten Natuurlijk volgden de noodige verontschul- digingen van de zijde der politie. Op de misdadigersjacht over den Oceaan. Te Napels is Woensdag aan boord van de Fransche mailboot //Niger" een Amerikaansche millioenen-zwendelaar gearresteerd. Het betreft een bij de Amerikaansche autoriteiten maar al te goed bekenden oplichter, Menbroke Wamble naar Pitt geheeten. Hij had verscheidene leden der New-Yorker haute finance voor ongeveer 600,000 dollar opgelicht en was met zijn buit Europa gevlucht. De benadeelde millionnairs lieten den bedrie- ger echter zoeken door twee bekwame detectives Dezen vonden Pitt's spoor in Spanje terug en volgden hem van daar naar Marokko, Egvpte en Griekenland. Tenslotte wilde de zwendelaar, die gemerkt had, dat hij .achtervolgd werd, te Oonstantinopel een toevlucht zoeken. Daar echter het Fransche stoomschip //Niger," waar- mee de oplichter van Athene was vertrokken, wegens de gesloten Dardauellen naar Napels voer, zonder onderweg een andere haven aan te doen, moest Pitt goed- of kwaadschiks mee naar Napels. De twee detectives, die totdusverre steeds achter het net hadden gevischt, hadden an den teru0keei van de //Niger" naar Napels vernomen, en de autoriteiten aldaar schuwd. En zoo werd Pitt tenslotte door zijn nood lot achterhaald, na een maandenlange jacht door drie werelddeelen en over twee gewaar- het over twee zeeen. Deensche stadje Folding, aan de In Duitsche grens, is een treurig familie-drama afgespeeld. De Nederlandsche Y an den Berg heeft in een aanval van jaloezie na een hevigen twist, zijn vrouw voor de oogen van zijn 6 kinderen doodgeschoten. Onmid aellijk daarop richtte hij verscheidene schoten tegen zichzelf. Van den Berg werd in bedenke- lijken toestand in het ziekenhuis opgenomen Hij is uit Haarlem afkomstig, zijn vrouw uit Hilversum. Het paar woonde sedert eenige jaren in Denemarkeu. Naar men zegt, was de vrouw hem ontrouw en verwaarloosde huishouding. z9 de Gemeenteraad van ifestdorpe. Rotterdam, 13 Mei. Binnenl. GraneD. Tarwe was wederom het hoofdartikel van onze Graanbeurs. Handel kalm. In de afgeloopen week was de stemming vocr meel minder gunstig. Voor directe levering werd lager afgegeven. Roggebloem vast. Men noteert: Tarwe per hectoliter puike 8,80 a 9,20 goede 8,50 a 8,70Tarwe per 100 kilo Essex f 11,25 a f 11,75; overige soorten 10,75 a 11,25 Rogge per hectol. 6,50 a 7,50 ^en per 100 kilo 9,50 a 10,Gerst per hectol. 6,a 6,25 Chevalier 7,a 7,50 Gerst per 100 kilo 10,a f 10,80 Chevalier 11,a 11,50 en daarboven. Haver per hectol. lange f 5, a 5,25; dikke 5,75 a 6,Haver per 100 kilo 10,50 a 11,50; Paardenboonen f 8,50 a 9,Wi'tte Boonen 20,a 21,Bruine Boonen 14, a 16, Tuinboonen 8,50 a 9,- KookerwteH j 13, a j 15,Voedererwten f 8,a 8,50 Kanariezaad 9,— a 10,- en per 100 kilo j 14,25 a 15,-. Buiten 1. Granen. Granen meerendeels stil gestemd. Tarwe per 2400 kilo 210 a 240 Rogge per 2100 kilo Helena 205; Gerst Zwarte Zee f 207 a f 208Amerik. Mais mixed 174 per 2000 kilo; Boekweit 196 dito Grutten f 267 per 2100 kilo Haver 9,75 a 10,- per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,50 a f 14,25; le soort inl. en le soort Pelg. J 13, a 13,25; Zeeuwsch patent j lvi,25 ay 13,75 Ongebuild f 11,75 Duitsch patent j 13,25 a 13,75 le soorten f 12,50 a f 12,75 extra puik Hongaarsch 20,-- a '21,— prima Amerik. patent f 14,75 a y 15,25 le soort y 13,25 a f 14,2e soprt Bakers f 12,50 a f 13,Inl. Roggebloem /ll,— a j 12,25 Duitsche 10,25 a 10,75 per 100 kilo. Ru n d e r p r ij z e n hoog 76 a 88 Ossen 74 a 85; Stieren 70 a 76Kalveren 100 a 120; Schapen 44 a 54; Varkens 56 a 64 cents per kilo. Melkkoeien 150 a 280 Kalfkoeien 165 a 300; Stieren 140 a 295 Pmken 90 a 120 Vaarzen 140 a 210 vette kalveren GO a 100 fokkalveren 16 a y 24 nuchtere /10 a 13 Biggen 13 a 15 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen /3,50 a /4 dito^bonte 3,50 a 3,75 Bravo's y 3,a y 3,25 Eigenheimers f 2,80 a 3, Geldersche blauwen 4, - a 4,20 Maltha's 7 a 12 cent per kilo. Boterprijzen in stukken van 1/3 kilo 70 Zoetemelksche 31,50 per 50 kilo. Leidsche kaas per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 3,75 a 4,— Buitenl. 2,80 a 3,— per 100 stuks. VI as. Blauw Holl. 2,40 a 3,20 Groningsch 2,60Zeeuwsch Wit f 1,90 a 2,20 per steen. L ij n z a a d willig. Koolzaad vast en hooger. Karwijzaad 19,— a 19,50 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per kilo y 13,a f 13,50; Antwerpen 231/ Per kan 9 a 972 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 52 cent, prima Santos 4373 cent per half kilo. Beetwortel-suiker Mei 157/S. Geraffineerde kalm met weinig zaken. Ter Neuzen, 13 Mei. Roter per lj2 E.G. 0,5772- Eieren 26 stuks 0,90. Antwerpen, 11 Mei. Chilisalpeter vastloco fr. 25,75, per Nov. fr. 25,75, Febr./Maart fr. 26,20. Axel, 11 Mei. Eierveiling V. P.,N. Aanvoer 7700 kippen- eieren, prijs 3,9772 per 104 stuks. 1250 eendeneieren, prijs 4,05 per 104 stuks. a 54, vaten 46 a 75 cent, kaas 24,— a 66,- a 96,- per 100 fr. ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 12 Mei. Van 10 tot en met 12 Mei werden door de Oostsluizen alhier 61 binnenvaartuigen op- en 58 afgeschutdoor de Westsl. 24 op- en 19 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. Vergadering van 7 Mei 1912. Tegenwoordig heeren Voorzitter en Leden, met de Secretaris behalve de heeren De %ert en De Beleir. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van het slot daarvan deelt de Voor zitter mede dat ten Gemeentehuize te Sas van Gent eene samenkornst plaats had tusschen de heeren M. Lippens, Baron van Loo en ingenieur Beekers en de Dagelijksche Besturen van Sas van Gent, Philippine en Westdorpe, omtrent de mogelijkheid van eene aansluiting aan de electrische centrale, waarbij zooals hij nader uiteenzet zeer bevredigende inlichtingen zijn ontvangen. Op het oogen- blik is in onderzoek. of van de zijde der Ged. Staten be zwaren bestaan tegen eene overeenkomst, aan te gaan door het Gemeentebestuur, met eene op vreemd gebied gevestigde vennootschap. Het bestuur van Sas van Gent nam dit onderzoek op zich, de uitslag hiervan is nog niet bekend. Vervolgens worden als ingekomen stukken medegedeeld /ene kennisgeving van den heer A. N. Claaijsen, dat hij zijne benoeming als onderwijzer aanvaard. b. Een brief van Ged. Staten waarbij goedgekeurd is teruggezonden het kohier van den Hoofdeliiken Omslag over 1912. c. Missives van als voren met afdrukken der besluiten van Graauw en Langendam en van Hontemsse, tot ver- zettiug van kermissen. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van den A. N. W. B. toeristenbond van Nederland om op de openbare gebouwen den plaatsnaarn te vermelden, zullen B. en W. te gelegener tijd zien of en in hoeverre daaraan gevolg kan worden gegeven. Goedgekeurd worden de rekening der Gezondheidscom- missie van 1911 en hare begrooting over 1913. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt wegens verhuizing oninbaar verklaard een bedrag van f 0.66 aan hoofdelijken omslag van 1911 en wegens afschaffmg van honden een totaal bedrag van 5 aan hondenbelasting van dat jaar. Goedgekeurd worden voorgestelde wijzigingen der ge- meentebegrootingen van 1911 en 1912 en door het ann- bestuur wijzigingen zijner begrooting van 1911. Tot lid van het Burgelijk armbestuur wordt met alge- meene stemmen herbenoemd de heer R. M. Kieboom, periodiek aftredend. Het verslag der gemeente over 1911 wordt aangeboden en ter inzage gelegd. Ingetrokken worden de subsidie besluiten van 1904 en *1908, en overeenkomstig een ingekomen stuk van de Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij wordt het vroe- ger verleende subsidie aan de IJzendijksche Stoomtrarnweg Maatschappij ad 2,20 'sjaars gedurende 20 jaren thans aan de eerstgenoemde Maatschappij toegekend. Het viel verschillende leden op, dat in de omschrijving der tram- lijn, zelden de gemeente Westdorpe genoemd wordt. Meest wordt gesproken, zooals in het ook nu ingekomen verzoek van de lijti Sas van GentDrie Schouwen, waar alle andere geineenten vermeld zijn, begrijpen zij de reden daarvan niet. De lijn zal toch door de voile lengte van Westdorpe loopen. Gaarne zagen zij hierin de gemeente Westdorpe vermeld. Bij de rondvraag klaagt de heer Steijaert over het onbezonnen rijden van wielrijders over het verharde voet- pad, zoodat het daar te gevaarlijk wordt. Hierna werd de vergadering gesloten. VLAG. NAAM. Ms Van m naar. Lading. f We* Seuzen 10 Eng. s.s. River Thames 2242 Lpnden 11 idem Copsewood 1696 Middlesbr. 12 idem Pearl 1736 Goole idem River Lagan 2272 Londen V»n Ter Weusen 11' Eng. s.s. River Scheldt 2199 [Londen V our (went I 10 Eng. s.s. Irwell 3091 Goole idem Moorside 879 Montrose 11 Eng. barge Alice May 252 Ipswich Eng. s.s. Pebble 1351 Ostende idem Derwent 2849 Goole 12 Noor. s.s. DronningSophie 1032 Drammen Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen idem Mersey 3075 Goole idem Juno 2562 Hull Tan (went i 10 Eng. s.s. Fulmar 3593 Belfast 11 idem Heriot 3506 Leith idem Sea Serpent 2554 Londen idem Lestris 3916 Manchester idem irwell 3091 Goole Ned Zeetj. Baltic 208 Exeter Eng. s.s. Thuriand Castle 10807 Hull idem Pebble 1351 Londen Noor. s.s. Allie 3110 Stettin Belg. s.s. La Flandre 1980 St. Brieux 12 Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. ijzer kolen Btukg. atukg. stukg. aardapp. ledig idem stukg. ijs stukg. idem idem stukg. idem idem idem ledig cem.& gl. ledig phosph. idem idem ledig _,s. HARALD vertrok 4 dezer van Methil naar Genua. 8.a. JENNY wordt heden le Kroonstad verwacht. s.s. RICHARD van New-Castle on Tyn.e naar Genua passeerde 12 dezer Gibraltar. ,s. ELISABETH in lading te Sfax voor Gent, s.s. HELENA vertrekt heden van Kroonstad naar St. Petersburg. MAGDALEN A wordt heden te Savona verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6