MONKEYBRAND Week's Sterilisator. P. BEKENDMAEHTG. BEKENDSIAKING. Bekendmaking1. Predikbeurten. Donderdag 16 Mei 1912 (Hemelvaartsdag). Laatste Berichten. BURG ERLIJKEN STAND. fa* IJlag ik het genoegen hebben Uw blik ais zilver tc maken en Uw geverfd hout- werk als nieuw? Ongeschikt voor de Wasch. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Wilsons and North Eastern Railway Shipping Co Ltd. GENT en HULL. Versche Groenten en Vruchten G. J. CAST. - AXEL. Vereeniging tot handhaying der rechten toe- komende aan Yerhuurders Yan Woonhuizen jegens Onwillige Huurders. Donderdag 16 Mei a. s., Sluiskil. Zondag j.l. ontvingen de ouders van het knaapje P. C. dat deze week met den arm zoo bekneld was in een landbouwwerktuig alhier, het verblydend bericht dat dit licbaamsdeel niet geamputeerd zal worden en er veel kans bestaat tot genezing. Axel, 11 Mei. Op de heden alhier gehouden markt van Zeeuwsch-Belgische paarden waren 36 stuks aangebracht. Acht pryzen ieder groot 5,werden toe- gekend aan D. Temmerman, te AxelA. Aerts, te Sint Jansteen; Fr. van Hoeve te Axel; C. Spiessens te Westdorpe J. Heijnsdijk, te Hulst J. J. Mechielsen, te AxelFr. van Hoeve voor- noemd en H. Bonte, te Koewacht. De handel was gering. Axel. Op de aanbeveling voor de benoeming van een Directeur der Gasfabriek alhier, zijn door Burgemeester en Wethouders geplaatst de heerenC. C. de Rooij, te Rotterdam K. A. Wiechmann, te Vianen a/d Lek R. W. Kielstra, te OegstgeestW. A. P. F. L. Blaeser, te Den Helder en L. van der Schaaf, te Winterswijk. Eede. De hier afgebrande R. Kath. kerk was verzekerd voor 20,000 by een Belgische maatschappy. Toen de brand uitbrak had de Z.Eerw. heer pastoor de kerk slechts even verlaten. Omtrent de oorzaak is niecs bekend. Sas van Gent. Zondag vierde de fanfare #De Verbroedering" alhier feest. Deze ver- eeniging, in het jaar 1907 opgericht, en die veel bezoeken bracht aan muziekfeesten elders, was nog steeds niet in het bezit van een vaandel. Door welwillende bijdragen daartoe in staat gesteld kon de vereeniging thans overgaan tot het aankoopen van een vaandel. Dit "werd Zondag onthuld en by die gelegenheid was door de vereeniging uitgeschreven een internationaal festival voor harmonie-, fanfare- en zangge- zelschappen. Het feest werd Zaterdag geopend door een concert van ,De Verbroedering" en Zondag voormiddag werd het nienwe vaandel, sierlijk bewerkt en dragende den naam der vereeniging met het jaar der oprichting, by den heer H. de Yleesehouwer, afgehaald, waarna een muzikale wandeling doqr de verschillende straten werd In den namiddag kwamen de verschillende gezelschappen uit den vreemde, om met »De Verbroedering" het feest der onthulling van het vaandel te vieren. Toen eenmaal de .stoet in de Stationsstraat werd gevormd was een talryk belangstellend publiek, waarvan velen uit den vreemde aanwezig, De stoet werd geopend met marechaussees te paard. Daarop volgde een groep maagdekens, dragende bouquetten. Yervolgens het nieuwe vaandel van de Verbroedering" en de leden dier vereeniging. Yerder namen deel aan den stoet de volgende vereenigingenfanfare //Eendracht en Ver broedering" van Ertvelde, fanfare //Moed en Vol- harding" van Selzaete, fanfare //Vlug en Bly" van Assenede, fanfare //De Eendracht" van Wachte- beke, //Katholieke Harmonie" van Meulestede, zangvereeniging //Apollo" van Hulst, fanfare v/Diederick van Assenede" van Assenede, zang vereeniging //De Jonge Vrienden" van Ledeberg, fanfare //De Eendracht" van Wondelgem, zang vereeniging //De Vlaamsche Werkers" van Safielaere, fanfare //Eikels worden boomen" van Westdorpe en zangvereeniging //Vermaak in Zang" van Gent. Onder het uitvoeren Yan marschen door de muziekvereenigingen trok deze stoet door de verschillende straten. Na afloop werden de afgevaardigden der ver eenigingen van elders op het gemeentehuis ontvangen door het bestuur van »De Verbroede ring". De voorzitter, de heer fl. de VIeeschouwer heette de vereenigingen uit den vreemde welkom en dankte voor de door hen betoonde belang- stelling door op te komen om dit feest mede te vieren. Hij stelde voor een dronk te wijden aan de Holiandsche Vorstin Koningin Wilhelmina en aan Koning Albert en Koningin Elisabeth van Belgie, waaraan door de aanwezigen geest- driftig werd voldaan. Vervolgens werd door den Voorzitter aan de Voorzitters der verschillende vereenigingen een herinneringsmedaille uitgereikt, dragende aan de eene zijde een herinneringsopschrifi en aan de andere zijde de beeitenis van H. M. Wilhelmina. De geestelijke leider van de Katholieke Harmonie van Meulestede maakte zich tolk van de aanwezigen door de feestvierende maatschappy te bedanken voor de in Sas van Gent genoteo ontvangst, de vereeniging geluk te wenschen met het welslagen van haar feest en te verklaren dat het zijne vereeniging een genoegen was alhier een feest op te luisteren, verklarende dat het haar aangenaam zal zijn, daarvoor ook later in de gelegenheid te komen. Na afloop der receptie ving op een viertal estrade's de uitvoering aan van de muziek- of zangstukken door de deelnemende vereenigingen. Die verschillende uitvoeringen deelden in de belangstelling van een groot publiek. Te half zes ure werden in de raadzaal ver- loot bouquetten, onder de deelnemende ver eenigingen, welke bouquetten een nummer droegen. Naar gelang van het nummer dat die bouquetten droegen zou door den voorzitter der //Verbroedering" aan de winnende vereeniging een bedrag in geld worden geschonken. No. 1 viel ten deel aan //Vlug en Bly" die daardoor fr. 75 kreeg, no. 2 door //Eikels worden boomen", welke fr. 50 kreeg, no. 3 met 40 fr. kreeg //De Eendracht" van Wachte- beke, no. 4 (met fr. 30) de //Katholieke Har monie" van Meulestede, no. 5 (met fr. 25)//De Eendracht" van Wondelgem. no. 6 (met fr. 20) z/Diederik van Assenede", no. 7 (met fr. 20) //Vlaamsche Werkers", no. 8 (fr. 20)//De Jonge Vrienden", no. 9 (met fr. 10) Vermaak in zang" en no. 10 (met fr. 10) ffMoed en Volharding" van Selzaete. Ondertusschen waren de verschillende uit voeringen afgeloopen. En werden door enkele gezelschappen nog muzikale omwandelingen gehouden en men begon zich over het algemeen weer gereed te maken voor het aanvaarden van de thuisreis. In Sas van Gent werd in de lokalen de feestviering nog geruimen tijd voortgezet. In den namiddag werd ook nog een voet- balwedstrijd gehouden tusschen het eerste elftal van //Oranje" te Sas van Gent en //D. O. S." van Kloosterzande. Deze wedstrijd die door een klein publiek werd bygewoond, eindigde met gelijk spel 22. Zondagavond werden bij een schermutse- ling tusschen eenige personen van Axel, West dorpe en Sluiskil 2 personen uit Westdorpe met een mes aan het hoofd verwond. Zekere Dhaene werd door dokter Temmerman verbonden, terwijl voor zekere Briquet des nachts per rijtuig de dokter nog werd gehaald. Aanvankelijk had deze eerst doktersbehandeling geweigerd en was op zijn weg naar huis te Westdorpe blijven liggen. De vermoedelijke dader een zekere van A. van Sluiskil is gekend. 's Gravenhage, 13 Mei. Tweede Kamer. Voortgezet werd de behandeling der bakkerswet. Na eenig debat werd met 49 tegen 8 stem men aangenomen een door den Minister gunstig be- oordeeld amendement van den heer De Geer, strekkende om voor gemengde bedryven de mogelykheid te openen, 's nachts koek, beschuit en banket te bakken. Groningen. Den huisschilder P. J. Miljoen, laatstelyk werkzaam te Berhum, gehuwd met de dochter van den opzichter van de Noorder- begraafplaats alhier, was, tijdens de echtschei- dingsprocedure, toegestaan tweemaal per maand zijn 31/9jarig zoontje onder bewaking te ont vangen. M., vertoornd over die bewaking, stemde er in toe met het kind te gaan wandelen en gister middag te 2 uur, nadat hij zich met het kind had laten fotografeeren, zou hij het jongetje terugbrengen. Nabij de Noorderbegraafplaats, waar de familie reeds bezorgd was over het kind, vlak bij het huis van zijn schoonouders, nam M. een revolver uit den zak en schoot het kind door den linkerslaap, zoodat de dood direct intrad. Hierna richtte hij het wapen tegen zich zelf en verwondde zich levensgevaarlijk. M. werd naar het ziekenhuis vervoerd. Ik doe het werk van een dag in een uurtje I Hulst, 13 Mei 1912. D A G E N. Dinsdag 14 Mei Woensdag 15 Donderdag 16 n Vrydag 17 Zaterdag 18 Zondag 19 Maandag 20 Voorm. 12.19 12.54 1.29 2.5 2.44 3.26 4.12 Voor de bly ken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, betuigen wij onzen welgemeenden dank. J. T. H. D. W. BAAK. J. BAAK—Mollinger. JEANNE BAAK. Teteringen, 14 Mei 1912. 1 Ondergeteekende zegt veelmaals dank aan het Garnizoen van Ter Neuzen voor de atille hulde, op 28 Maart j.l. bewezen aan het stoffelyk overschot van zijn geliefden Zoon. 8 BAAK. Oud-Majr der lnfie. Teteringen, 14 Mei 1912. Geregelde dienst tusschen Twee afvaarten per week in iedere richting. Afvaarten van HULL Iederen Woensdag- en Zaterdagvniddag Afvaarten van GENT Iederen Woensdag- en Zaterdag middag G. A. STANDAERT, vtw. der Firma AUG. BULCKE Co. Agenten. heeft men altijd, wanneer men gebruikt Inlichtingen aanvrage gratis. Pryscouranten r Alio benoodigdhedeo zijn steeds in voorraad bij Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand vanaf des morgens 9 uur in het //Hotel des Pays Bas", (Nieuwstraat). te TER SMEUZEfl. VERGADERING op Woensdag den 15 Mei 1312, des namiddags ten 8 ure, in het logement van den heer M. J. Adriaansen. De Voorzitter, P. VAN DEN OUDEN. Zij, die lid van bovengenoemde vereeniging wenschen te worden, kunnen zich daarvoor aanmelden bij den Voorzitter. Het Bestuur der vereeniging Vereenigde Handwerktilieden te Ter Neuzen, maakt bekend dat de TEEKENIWGE0I, vervaardigd door de leerlingen van den cursus 1911/12, te bezichtigeu zijn in het Vereenigingsgebouw op van des namiddags 1 tot 5 uur. Het Bestuur, C. J. DE SMIDT, Voorzitter. Ch. L. KESBEKE, Secretaris. N.B. Voor een ieder vrijen toegang. Het Bestuur van den KLEINE HUISSENS- POLDER maakt aan de eigeuaren van grond in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1911/12, en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1912/13, met de memorie van toelichting, van heden at gedurende acht (lagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat eene vergadering van I ngelanden is belegd in het logement van O. P. dis Regt, te Zaamslag tegen Nlaandag den 2CI Mei 1912, des namiddags J2 ure dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dageu, te rekenen van den dag na de vast stelling ten voormelden kantore ter iDzage zullen liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 11 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, J. VERPOORTE, Dykgraaf. H.J. VAN DEN OUDEN, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den MOSSELPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Inge landen zal gehouden worden op Dinsdag den 21 Mei 1912, den voormiddags ten half elf ure, in het Logement van den heer P. F. WiJNE-DE Foeljaegdr te Philippine; dat de rekening en verantwoording over 1911/12 en de begrooting over 1912/13 met memorie tot toelichting gedurende acht dagen voor en na de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 14 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, P. H. DE JONGE v. d. BROEKE, Dykgraaf. P. A. RAMMELOO, Ontvanger-Griffier. Hervomide Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Zaamslag. 9 u., Ds. (1. van Dis en 2 u., Ds. N. M. de Ligt, van Middelburg, voor »Vrederust," waarbij de Chr. zangvereeniging eenige liederen zal zingen. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Ter Keuzen. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Cor nelis van der Have, oud 22 j., jm. en Jacomina Ver- schelling, oud 20 jjd. Huwelijks-voltrekking. 8 Mei. Leendert Christiaan Wabeke, oud 33 j., jm. en Cornelia Willemina Allaart, oud 31 j., jd. 9 Mei. Gelein de Bokx, oud 23 j., jm. en Cornelia Buijze, oud 23 j., jd. Pieter de Feijter, oud 28 j., jm. en Tanneke Catharina Haak, oud 22 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Elena Elizabeth, d. van Frangois Cornelis Kaan en van Elizabeth Bareman. 9 Mei. Johanna Christina, d. vaa Jannis Pieter van Hoeve en van Janna Smies. Overlijden. 8 Mei. Maria Louisa de Waal, oud 7 m., d. van Petrus Franciscus Anthonius en van Nathalia Maria van Troost. 10 Mei. Jacomina Sara Jozina Leunis oud 56 j., echtg. van Johannes Bierld. (>raauw. Huwelijks-aangiften. 4 April. Petrus van Ombergen (van Hontenisse), oud 32 j., jm. en Dorothea v. Gimst, oud 31 j.,jd. Gijsbrecht Julian us Stal- laert (van Hontenisse), oud 25 j ,jm. en Honorina Maria Borm, oud 26 j., jd. 6 Mei. Johannes Durinck, oud 26 j.,jm. en Angelina Steijaart, oud 26 j., jd. 12 April. Charles Ludovicus van de Vijver, oud 48 j., jm. en Anna Maria Louisa van Huffel, oud 39 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 April. Desir6 van tmmer seel, oud 33 j., jm. en Rosina de Koster, oud 41 j., jd Victor Alphonsus Josephus Maes, oud 43 j., weduwn. en Rosalia Kouijzer, oud 36 j., jd. 10 April. Desird de Bruijn, oud 29 j., jm. en Rosalia Maria van Immerseel, oud '22 j., jd. 11 April. Petrus Honord Verbist, oud 34 j., jm. en Rosalia de Bilde, oud 24 j., jd. 17 April. Gijsbrecht Julianus Stallaert (van Hontenisse), oud 25 j., jm. en Honorina Maria Borm, oud 26 j., jd. 19 April. Johannes Durinck, oud '26 j., jm. en Angelina Steijaart. oud 26 j., jd. 24 April. Petrus van OmbeTgen (van Hontenisse), oud 32 j., jm. en Dorothea van Gimst. oud 31 j., jd. Geboorten. 4 April. Louisa, d. van Josephus Theo dorus d'Haens en van Anna Catharina de Rooij. 8 April Emma Maria Judoca, d. van Alphonsius de Rijcke en (Apen- Zeep.) 1566 van Apolonia Maas. 15 April. Irma, d. van Petrus Franciscus Roelands en van Eulalia Pieternella Segers, 23 April. Celina Phelomina, d. van Honord Josephus Stobbelaar en van Sophia Cornelia Verras. Overlijden. 14 April. Anna Maria Baart, oud 8b j., echtg. van Gijsbrecht Mel. 16 April. Charlotte Durinck, oud 74 j., wed. van Petrus Bernardus Vermast. 23 April. Apolonia Neeve, oud 22 j., d. van Petrus en van ehilo- rnena Buijsrogge. 28 April. Johannes Adrianus Cappen- dijk. oud 79 j., weduwn. van Apolonia van Damme. Middenprijs per 100 K. G. Tarwe f 10,60, Jh.ftge 9 60, Wintergerst /"]0,60,Zomergerst/10,30, Haver/10,75,Erwten f J5iWitte boonen f 21,Bruine boonea flS, Duivenboonen f 12,Paardenboonen 11,25, Boekweit Lijnzaad Koolzaad Aardappels 4,—. Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 9 stuks rundvee en 1 varkens, waarvan verkocht 3 stuks rundvee en 17 varkens it it it H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2