BergplaatsvoorFietsen De Goeio m Wel Voorloopig Eericht. Bericht van Instel. Bericht van Instel. Gemengde berichten. Vernietiging der nieren Advertentien. CH, YAN I1JCK-YAN DOESELAAR, Afspanning en Bergpiaats voor Rijwielen, Koopdag J. RIEMENS te Hengstdijk. VISSCHER1J-ARTIKELEN. Dinsdag 4 Juni 1912. Gemeente STOPPELBIJK. Gemeente B03CHKAPELLE. Laatste Berichten, 1 1 1 werden de electrische kronen ontstoken, zoodat de zaal in een zee van licht baadde. Aan den uitgang van de zaal werd een tafel bewonderd waarop een prachtige diamanten kroon, waar- onder de woorden //Groeten aan Prinses Juliana" en de letters „B. V. D. D.'\ de initialen der Vereeniging ,/Beurs voor den diamanthandel". By het binnenkomen van hefc gebouw werd M. een bouquet aangeboden door jonge- juffrouw S. de Pauw. eischillende firuia's hadden een fraaie col- lectie diamanten tentoongesteld. Bij het verlaten van het gebouw klonken weei luide toejuichingen, waarna om bij drieen de rgtoer voortgezet werd om zich te begeven naar de Willemstraat, waar dit jaar weer de traditioneele huldiging door de Jordaansche Oranjeklanten plaats had. In de V\ illemstraat, waar het geweldig druk is en de deinende menschenzee met de talrijke vlaggen uit de huizen en de bewoners uit vensters en ramen, een levendig schouwspel vormen, is in het midden ongeveer, een tribune voor de kinderen opgericht. Onder de spontane toejuichingen, waarvoor de Koningin en de Prins telkens terugwuifden, ging het stapvoets tot de tribune, waar halt werd gehouden. De heer Albert van der Horst, voorzitter van A-VVat ook vail", sprak hier de Koninklijke Bezoekers toe. Hierna zongen de kinderen eenige liederen en werd H. M. door een meisje een bouquet overhandigd, waarvoor de Koningin de kleine met eenige vriendelijke woorden dankte. Hierna ging het weer onder gejuich stapvoets verder de YY illemstraat uit, waar bij de Brou- wersgracht door de besturen van de Koninklijke familie afscheid genomen werd en H. M. en de Prins dankten voor de Hun gebrachte hulde. De stoet ging vervolgens naar de Zandhoek waai de Vorstelijke Personen een nieuwe hulde wachtte. De bekende Oranjeboom was keurig versierd terwijl ook hier een versierde tribune voor ongeveer 150 kinderen was opgericht. Ju&rouw Scheft, de Oranjevrouw, stond hier geieed en sprak de Koningin en deD Prins toen de stoet was gearriveerd, toe, waarbij zij haie verknocntheid voor het Koninklijk Huis vertolkte. Een dochtertje van den brievenbesteller Krans, even oud als en genaamd naar Prinses Juliana, overhandigde hier aan onze "Vorstin een bouquet. Door de kinderen werden vervolgens eenige Oranjeliederen ten gehoore gebracht. Ook hier betuigden H. M. en Z. K. H. Hun dank aan degenen die aan het welslagen van deze huldebetuiging hadden medegewerkt. Na een korten omweg werd omstreeks half vijf weder het paleis op den Dam bereikt. Poor de hevige vorst van Woensdagnacht is in den omtrek van Hoorn belangrijke schade aan de nieuwe aardappelen toegebracht. Ge- heele akkers zullen opnieuw bepoot moeten worden. Ook vreest men, dat de vruchtboomen zeer veel zullen geleden hebben. De scheepsramp in de haven van Smyrna, waar een Amerikaansch stoomschip op een mijn stootte en verging, doet zien dat het gevaar van diijvende mijnen in den Turkschen archipel niet denkbeeldig was. Om half zes Maandagavond loste het fort te Smyrna 7 kanonschoten op het Amerikaansche stoomschip /Texas" een vaartuig van 550 ton, dat de vaargeul door wilde gaan, zonder een loods te nemen. Na bet zevende schot liep het schip op een mijn, die ontplofte. Het schip werd vernield en zonk onmiddellijk. De //Texas was op weg naar Saloniki en behoorde tot een Grieksch-Amerikaansche scheep- vaart-Maatschappij. De opgaven van het aantal omgekomenen loopen uiteen. Er zijn 90 passagiers gered, maar de geheele bemanning kwam om. Volgens sommige berichten zijn er 150, volgens andere 220 menschen verdronken. De ramp zou alleen te wijten zijn aan de halsstarrigheid van den kapitein, die bij 't ver laten^ van de haven van Smyrna weigerde de regeeringssleepbooten te volgen. hoewel hij wist dat de baai voorzien was van onderzeesche mijnen. Ondanks de waarschuwende kanonschoten ging hjj zijn eiger. weg. De gebleken deugdelijkheid van de Turksche mijnen zal de paniek in de handelskringen van den Levant nog vermeerderen, den handel totaal verlammen. Een en ander zal er toe bijdragen dat het oorlogsgerucht spoedig uit den archipel zal verdrongen worden. Men hoort ook niets van de door de Italianen beloofde nieuwe actie in den archipel. Het ongeval van Vedrines wekt groote en algemeene deelneming. Vol moed en goed vertouwen was hij uit Douai vertrokken. Een student in de medicijnen is getuige geweest van het ongeluk. Hij vertelt dat hij opeens boven zich het snorren van een vliegtuig hoorde, zoo wat 300 M. boven zich. Hij vloog in de rich- ting van Parijs. Hij zag dat de vlieger het te kwaad had met iets, 't zij met den wind, 't zij met den motor en uit zijn snelle dalen leidde hij af, dat hij naar geschikt landingsterrein zocht. Piotseling toen hij zich 15 M. boven de spoor- baan bevond, stootte de rechtervleugel van 't toestel tegen een telegraafpaal. Het toestel smakte naar beneden en Vedrines viel met het hoofd op de rails. Net kwam er een trein aan, die tijdig stopte. De reizigers en de spoor- wegbeambten snelden ter bulp. Met veel zorg is de gewonde daarop naar het ziekenhuis Loriboisiere vervoerd. Het toe stel is geheel vernield. Men betreurt algemeen dat Vedrines den vliegershelm niet beeft op gebad. Lai van personen hebben zich aan het zieken huis aangemeld, maar slechts enkelen zijn toe- gelaten. Daarbij zijn broeder, zijne zuster, mevrouw Laroche, als vliegster bekend, en Beaumont, de grootste mededinger vau Vedrines. Diens vrouw is niet bij hem toegelaten, om hem de emotie van het wederzien te besparen. Nog altijd wordt de toestand zeer ernstig beschouwd. De patient heeft alleen een paar woorden met een verpleegster gesproken meest is hij buiten bewustzijn. De Koning van Spauje heeft aan mevrouw Vedrines geseind, dat bij met groote deelneming de berichten over haar gewonden echtgenoot heeft vernomen, terwijl hij er zijn oprechte wenschen voor het herstel van Vedrines bijvoegde. Een millionnair, die arm gestorven is. Op 92jarigen leeftijd is te Chicago de welbe- kende philantroop Dr. Daniel K. Pearsons ge storven. Reeds gedurende zijn leven beeft bij zijn geheele vermogen aan verschillende in- richtingen vermaakt, zoodat hij thans arm ge storven is. In zijn jonge jaren had hij zich door inspaDnenden arbeid een vermogen van meer dan 15 millioen verworven. Toen hij zich voor tien jaren uit de zaken terugtrok, uitte hij het plan, de vrucht van zijn arbeid geheel en al aan de gemeenschap at te staan, en hij schonk dan ook het grootste deel van zijn vermogen aan onderwijsinrichtingen. Het overschot, ruim 600.000 gulden, vermaakte hij aan een universiteit, onder voorwaarde, dat hem 2 pCt. zou worden uitgekeerd, teneinde daarmede in zijn onderhoud te kunnen voorzien. Hij verklaarde, dat het wegschenken van zijn vermogen een schoonere en betere sport is, dan golf of cricket. Indien een rijk jongeling zijn geld aan de armen wil geven, moet hij dat in deze ge- ordende maatschappij op gepaste wijze doen. Niet als het jongemensch, dat Dinsdagmiddag te Londen in de City, voor het bureau van de Standard, handen vol goud- en zilvergeld rond- strooide. In ongeloofelijk korten tijd graaide een groote menigte onstuimig naar de goud- stukken en zilverlingen. Zoo na zaten de men schen den goeden man dra op het lijf, dat hij zich niet meer roeren en de hand niet eens in den gevulden zak steken kon. Met moeite baanden politieagenten een weg door de grage menigte en nam den milden gever in verzekerde bewaring en mee naar een ander bureau. Op den weg daarheen trachtte hjj nog telkens van zijn schatten af te komen, maar zjjn geleiders beletten het hem. Nog lang moest de politie op den weg, dien hij gegaan was, ruim baan maken door de menschen die bleven zoeken of er hier en daar niet nog geldstnkken lagen. 's Gravenhage, 3 Mei. Tweede Kamer. Voortgezet werd de beraadslaging over het pantserschip. De heer Kuyper voorzag dat het instellen van een onderzoek als bedoeld bij de motie van den heer Lohman, verderen aanbouw tot 1917 zal stopzetten en verklaarde alleen voor de motie te zullen stemmen, indien de Minister hiertegen niet opziet, anders zou spreker voor het aan- gevraagd schip stemmen. De Minister van Marine verklaarde voor In die beslist noodig te achten een artillerievloot, gesteund door torpedomaterieel. Hij betoogde dat wij ons moeten beperken tot artillerieschepen van 7600 ton, en wanneer wij gedurende het onderzoek den aanbouw zouden stopzetten zou dit onverantwoordelijk zijn. Wat de motie van den heer Lohman aangaat betoogde de Minister dat het niet aangaat thans de beslissing over het aangevraagde pantserschip voor jaren uit te stellen. Dat pantserschip is zoo urgent dat de Minister dat uitstel niet voor zijn verantwoording kan nemen. Vandaar dat de Minister niet voornemens was zich met de motie sympathiek te verklaren. Hierna vingen de replieken aan. Minister Heemskerk zal Dinsdag de motie bespreken. Hansweerd. De Duitscbe goederenboot Ristelhueber is in de Ooster-Schelde aan den grond gevaren. De lading wordt gelost. Konstantinopel. De ltaliaansche kruisers en pantserschepen bombardeerden de haven van Kastri Ahmed bij Misrata in Tripoli. Seyilla. Een tram ontspoorde waardoor 21 personen gewond werden, waaronder eenige zeer ernstig. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Eedacteur Met verbazing las ik in uw blad van 30 April 1.1. als zoude het gerucht geloopen hebben dat de kas van //Hulp in Nood" zou aangesproken worden tot steun van de werkeloozen door de staking. Ik kan maar niet begrijpen, hoe der- gelijke lasterpraatjes in de monden der menschen komen, daar ik als mede-bestuurslid van//Recht en Plicht" en als Voorzitter van //Hulp in Nood" er totaal geen woord van heb gehoord in onze gelederen, noch in /Recht en Plicht", noch in #Hulp in Nood", en wat ook wel nooit zal gebeuren dat de gel den van „HuIpinNood' zullen gebruikt worden voor dergelijke doeleinden Het ware dan ook beter dat het lid van //Hulp in Nood" in het vervolg kwam informeeren bij de betrokken besturen, dan wel geloof te hechten aan loopende praatjes. Evenwel geioof ik niet dat de schrijver een lid van //Hulp in Nood" is, want die zou volgens mijn meening beter op de hoogte zijn geweest. Achtend, J. DE KOE1JER. Voorzitter van //Hulp in Nood te Ter Neuzen. is misschien naderbij dan gij derikt. Een nierkwaal is de meest verraderlijke van alle ziekten, omdat zij dikwijls bijna ongemerkt opkomt eu het uit de verschijnselen zoo lastig op te maken valt welke hoogte de ziekte be reikt heeft. Een man, die niets anders schijnt te man- keeren dan dat hij last heeft van zwakte, zwaarmoedigheid en voortdurende vermoeid heid, is misschien even erg door de verschrik- kelijke ziekte aangetast als hij, die iederen morgen een ellendig gevoel in zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheumatiek, graveel of ernstige urinestoornissen lijdt. Bij een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in de lendenen lijdt, wier oogen en gelaat op geblazen zijn, en die dikwijls aanvallen van duizeligheid heeft, kunnen de nieren even piot seling vernietigd worden als bij iemand, die totaal hulpeloos is door rheumatiek en water- zucht. Gij kunt nooit van te voren uitmaken hoe een nierkwaal u zal aantasten dit hangt geheel van uw gestel af. Maar zoo lang gij ook maar het geringste kenteeken van een nier- of blaaskwaal hebt, zijt gij nooit veilig voor plotselinge vernie tiging der nieren en blaas, en is uitstel zoo gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken in overeenstemming met de natuur, zij zuiveren de urinewegen en geven aan de nieren eu blaas hun kracht terug. Zij genezen duurzaam, omdat zij den werkelijken oorsprong der ziekte genezen. Hoedt u voor namaak en slaat acht op den juisten naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zjj zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 2 Mei. ii vlag. Van I tot en met 2 Mei werden door de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 45 afgescbutdoor de Westsl. 11 op- en 13 afgeschut. JPositie der (ftootn.schepen s.s. HARALD in lading te Methil voor Genua, s.s. JENNY in lading te Grimsby voor Kroonstad. s.s. RICHARD vertrekt heden van New-Castle on Tyne naar Genua. Voor de vele blijken van belang- stelling ondervonden gedurende de ziekte en bet overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer M. H. van Doeselaar, betuigen wij onzen liartelijken dank. De Familie VAN DOESELAAR. De ondergeteekende bericht hier- imede dat de zaak door wijlen zijn vader, den beer M. H. VAN DOESELAAR gedreven, door hem op denzelfden voet zal worden voortgezet. Minzaam aanbevelend, Donze-Visserstvaat 47, Ter Neuzen. Bij gelegenheid van den verkoop bij B. C. 1JSEBAERT te Reigersbosch, nabij het Station Kijkuit op Uitisdag 7 Meizal er gelegenheid zij n tot bij A. DE REGT, Landb., Axel, Kijkuit. kort bij de Hofstede a SO ct. per fiets, bij FR. VAN DIJKE-VAN PETEGEM. Ter Neuzen Hulst. H. tIERHOEVEW. De openbare verkoop van den LAND- BOUWERSINSPAN van Mej. de Wed. en Erven TH. BUIJS.SE, te Z u i d d o r p e (Ouden- polder) is bepaald op Axel. Notaris DRRGMANS. De Onroerende goederen der Weezen DE BRUIJNE zijn Dinsdag 23 April 1912 inge- steld als volgt Koop 1 op f 350, Koop 2 op 360, Koop 3 op 360, Koop 4 op 350,— Koop 5 op f 840,per 44 A. 56 c.A. Koop 6 op 870,— per 44 A. 56 c.A. Koop 7 op 850,— per 44 A. 56 c.A. Koop 7bis op 860,— per 44 A. 56 c.A. Koop 8 op 750,— per 44 A. 56 c.A. Toeslag op Woensdag 8 ^lei 1912, des namidda'gs 2 uurbij den heer DesirA; Fassaert te Stoppeldijk. Notaris DUMOLEYN. De Onroerende goederen St. Jansteen en Clinge zijD 1912 ingesteld als volgt: Koop 1 op 6 7 8 9 onder de gemeenten Maandag 29 April 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 750,-. 770,—. 540,—. 400,—. 930,—. 1200,—. 1800.—. 1010,—. 300,—. 300,-. 200,—. 920,—. 3850,—. 320,—. 440,—. 3500,—. 3450,—. 3320,—. 1210,—. 25,—. 120,—. 15 Mei 1912 den heer August Toeslag op Woensdag des namiddags 21/2 uur by Pateer te Hulst. Notaris DUMOLEYN- NAAM. M» Van en naar. Lading. 1 Eng. i.8. 2 idem Eng. 8.s. idem idem Duiuch s.s Deen. a.8. Duitsch s.s Eng. 8.3. Belg s.s. idem four Ter eu/en Ronan Kiver Scheldt tan Ter Nenzen I 3391 Leith I 2199ILonden Eng. 8.s. idem Oeen. 8.8. Eng. 8.3. Ruas. 8.8. idem idem River Thames River Lagan St. Aubin Elbe 2242 Londen 2272 1 idem 3343 New-Castle 2919 Hamburg Voor fcient i Kagnhild Prosper W ark worth Leda Jacqueline Vau Ueat 4230 Riga 2151 Danzig 1862 New-Castle 540 Vlissingen 627 Ostende gemengd stukg. ledig stukg. ledig ijzer gemengd graan stukg. ledig idem Otto Mersey Gunhild Sea Gull Gen. Suwarow Gen. Kadetzky Gen. Gurko 2367 Hull ,307 5 Goole 2733 Bonnesa 2763 Londen 5351 Hull 6000 Blyth 4468 Libau Voor Seliaete: Larpool I 3553 ISt. Raphael stukg. idem ledig stukg. ledig idem phosph. lj Eng. s.s. Larpool I 3553 ISt. Raphael erts 8.8. ELISABETH vertrok 27 April van New-Castle on Tyne naar Maita ».s. HELENA vertrok 2 dezer van Sunderland naar Kroonstad. s.i. MAGDALEN A vertrok 2 dezer van New-Castle on Tyne naar Savona. 2 u 3 n 4 u n n n v ii n ii if rr a V u n n ii n ii if If II H 1/ If II II II II U U II V 1/ If 1/ If H If n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6