Gemengde berichten. Laatste Berichten, 1 aantal leden der vereeniging bezwarend zouden hebben gemaakt, nu reeds aan een feestbetoon mede te werken. Op den dag van keden is de heer H. J. Yooren afgetreden als boofd van de openbare lagere school A alkier. Zeer vele jaren was de heer Vooren alkier als zoodanig werk- zaam. Een geslackt als het ware, ontving van hem, of onder zijne leiding, het noodige onder- wijs. Vele zijner leerlingen genieten reeds eene eervolle positie in de maatschappij, en velen zullen gedurende hun verder leven een aangename herinnering aan ,,meester Vooren'5 meedragen, hem een welverdiende rust toewensehende. Bij het scheiden werd door het personeel der school, van het hoofd een zeer hartelijk afscheid genomen, waarbij hem als herinnering een foto van het onderwijzend personeel werd geschonken, die dankbaar werd aanvaard. Bij het gisteren te Middelburg gehouden examen voor onderwijzer slaagden o. m. de heeren P. A. de Feijter van Ter Neuzen en G. J. C. Eggermont van Clinge. Bij Kon besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz. te Simpelveld, de heer P. J. J. Motke, ontvanger dierzelfde middelen te Axel. Sluiskil. Geslaagd als leerling voor de Rijks- Kweekschool voor onderwyzers te Middelburg J. Risseeuw alhier. Met 1 Mei a. s. zal alhier een derde post besteld worden, n. 1. 5s avonds om 7 uur. Dit heeft tot gevolg, dat de jaarwedde van den bode J. van Doeselaar met ruim 200 verhoogd wordt. Axel. Yoor de betrekking van directeur aan de gemeentelijke gasfabriek alhier, hebben zich 36 sollicitanten aangemeld. Axel. Bij de Rijks-normaallessen alhier zijn bevorderd Tot de vierde klasseG. J. v. d. Bent, H. F. de Meijer, .J. A. Rijnberg, C. J. Herrebout, Ter Neuzen T. F. Boddaert, St. Jan- steen M. J. Robijn, Hoek E. H. de Ruelle, OverslagP. A. M. de Voider, Hengstdijk A. de Vries, Hontemsse R. J. M. Waelput, Zuid- dorpe. Niet bevorderd drie leerlingen. Tot de derde klasseP. Bakker, J. C. J. Olyslager, A. J. Schieman, AxelA. F. Tol- hoek, M. S. v. d. Peijl, Ter Neuzen C. Bo- gaert, Hontenisse; C. F. Notschaele, Westdorpe B. J. S. Goor, Hoek; J. J. P. Stoffels, Sas van Gent. Tot de tweede klasse P. P. de Blok, Stop- peldijkJ. Dhaeze, H. J. Pauw, G. D. v. d. Peijl, Ter Neuzen; J. C. Eijke, Zaamslag C. P. G. Feijen, A. E. M. Pladet, Westdorpe; H. lvens, Hontenisse; M. Jurry, Hoek; P. Kerck- haert, Hengstdijk; E, J. F. Lansu, H. J. L. Eggermont, B. H. Huber, J. E. Huber, Clinge A. A. A. Minjon, A. J. Platteeuw, Axel; A. P. M. Vermoet, Sas van GentA. H. d5Haens, Hulst. Tot de voorbereidende klasse, tweede afdee- lingP. J. v. d. Bent, S. Dieleman, J. P. Geensen, G. J. Kamerik, A. J. Solleveld, J. A. Solleveld, J. Tollenaar, M. van Tatenhove, Ter Neuzen P. M. Risseeuw, SluiskilE. L. Wael put, Zuiddorpe. Koewacht. Dinsdag werd hier eene open- bare vergadering van den gemeenteraad gehouden; waarop alle leden aanwezig waren. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, waarin zjj mededeelen, dat zij hunne beslissing omtrent de begrooting dezer gemeente over 1911 verdagen tot 1 Juli a.s. Door B. en W. wordt overlegd een uitgebreid verslag over den toestand dezer gemeente over 1911. Op verzoek van den voorzitter wordt dit verslag door den secretaris voorgelezen en daarna pngewijzigd goedgekeurd. Alsnu komt aan de orde onderzoek der ge- loofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer C. J. van Doosselaer. Tot commissie van onderzoek worden door den voorzitter benoemd de heeren E. de Vleeschouwer en Th. Persijn. Na gehouden onderzoek wordt door deze com missie rapport uitgebracht en tot toelating ge- adviseerd. Aldus wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De Rechtbank heeft in hare zitting van 30 April de volgende vonnissen uitgesproken A. v. 0., oud 35 j., arbeider te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 of 5 dagen hechtenis (eisch f 20 of 20 dagen hecht.) L. F. S., oud 34 j., arbeider, en B. A. C. oud 25 j., Jandbouwer, beiden te Koewacht, zijn wegens alsvoren veroordeeld ieder tot f 10 of 10 dagen hecht. (eisch f 25 of 25 dagen hecht.) F. d. W., oud 39 j., koopman te Zuiddorpe, is wegens als voren veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf (eisch 1 maand gevang.\ met toewijziug van de civiele vordering ad 64 wegens schadevergoeding. B. E. v. G., oud 15 j., dienstbode te Koewacht, is wegens diefstal veroordeeld tot 21 of 3 weken tuchtschool (eisch 1 maand tuchtsch.) R. J., oud 34 j., huisvrouw van J. B. te Koewacht, is wegens heling veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf (eisch 3 maanden gev.) P. F. M. M., oud 23 j., huisvrouw van E. J. M. C. te Retranchement, is wegens diefstal ver oordeeld tot 12 boete of 12 dagen hechtenis (eisch idem.) M. G.. oud 30 j., stoelenmatter te Axel, is wegens als voren veroordeeld tot 14 dagen ge- vangnisstraf (eisch idem.) A. C. S. d. P., oud 50 j., boterhandelaarster te Breskens, is wegens vervalsching van leveus- middelen veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf (eisch idem.) K. J. v. H., winkelier te Middelburg, is wegens overtreding der boterwet, met vernietiging van het vonnis a quo, veroordeeld tot 100 boete of 14 dagen hecht. met publicatie van het vonnis in de Middelburgsche courant, de Vlissingsche courant, de Faam en de Gids. Te Zierikzee had Zaterdagnamiddag tijdens de oefeningen der voetbalclub een ongeluk plaats. Een van de leden der vereeniging kreeg een stoot van een ander lid, die zoo hevig aankwam, dat hij viel en zijn sleutelbeen brak. Aan den watertoren te Kloetinge der Zuid- Bevelandsche waterleiding is een begin gemaakt met het plaatsen vau ruim 12 M. hooge ijzeren stijlen. Bij het ophijschen van den eersten stijl brak de ketting van de lier, waardoor het ge- vaarte, dat bijna overeind stond, naar beueden stortte. Persoonlijke ongelukken kwamen ge- lukkig niet voor, maar het ijzerwerk was geheel verbrijzeld. (G. Ct.) De boerenarbeider J. Berkouwer, werk- zaam bij de weduwe J. v. d. Graaf, te Lekker- kerk, is Maandagmorgen door een stier dood gedrukt. Berkouwer, die het beest gedurende eenige weken gevoerd had, zou het dier uit den stal halen, en naar de weide brengen. Niets kwaads vermoedende, liep hij voor aan den kop om het touw, waarmee het dier vaststond, los te maken. Plotseling stiet de stier hem tegen de paardekrib aan en drukte hem letterlijk de borstkas plat. Hij riep onmiddellijk om hulp aan den zoon van de wed. v d. Graaf, die zich in de nabij- beid bevond. Deze snelde toe en ontzette Ber kouwer. Toen leefde de ongelukkige nog, doch na een kort en vreeselijk lijden stierf hij. De in allerijl ontboden geneesheer, dr. D. N. v. Gelderen, kon slechts den dood consta- teeren. Te Lonneker heeft de jeugdige fabrieks- arbeider B. D. Zondagmorgen per ongeluk met een flobertpistool zijn 15jarigen makker G. B. uit Enschede, levensgevaarlijk in den buik getroffen. Zondag is te Krommenie verdronken de 22jarige S., die met nog iemand in de Nauer- nasche Vaart aan het zeilen was. De boot is doordat zij met vasten schoot zeilden, omge- slagen. De tweede inzittende werd gered. De verdronkene was ongehuwd. Waar hulp Een R. C. dienstmeisje van 17 jaar te Arnhem is dezer dagen moeder ge- worden. De vader van het pasgeboren wicht is vermoedelijk een buitenlander. De menschen waarbij zij in betrekking is, kunnen moeder en kind niet houden. Een thuis heeft zij niet, want moeder is dood en vader is zwervende, mogelijk ook dood of gevangen. Twee broertjes (of zusjes) zijn door den Voogdijraad elders uitbesteed. Het Burg. Armbestuur wil zijne tusschenkomst niet verleenen, omdat z. i. de Voogdijraad moet optreden. De Voogdijraad verleent geen hulp, omdat de jonge moeder haar eigen brood kan verdienen. Het Prot. Armbe stuur helpt niet, omdat het een katholieke geldt. Het R. C. Armbestuur helpt niet, omdat het meisje gevallen is. Op Zetten is geen toegang voor de gevallene, omdat zij R. C. is. De statuten van de Goede Herder laten wel op- neming van de moeder, maar niet van het kind toe. (N. A. Ct.) Uit Cillaarshoek schrijft men aan de D. Ct. Een paar jongens haalden hier Zondagvoor- middag een brutale grap uit. Terwijl de predikant in de kerk op den kansel stond, waren de deugnieten buiten aan het spelen met spie- geltjes, waarmee zij hem het licht in de oogen lieten schijnen. Hoe de dominee het hoofd ook wendde, steeds wisten de jongens hem de oogen te verblinden en daar er geen veldwachter in de buurt was, bleef hem niets anders over dan te kwart voor elf zijn preek maar te staken. Zondag is te Oudewater vrouw S. door aanraking met een petroleurastel in brand ge- raakt. Zij heeft levensgevaarlijke brandwonden opgeloopen. Haar man is van den schrik dood gebleven. Een man bij Bergen werkte in zijn tuin, terwijl zijn kind van 1 lj3 jaar in de nabijheid speelde. Eensklaps zag hij dat het wichtje ver- dwenen was en rond ziende, ontwaarde hij bet in het hok van den hond zijns buurmans. Hij snelde toe en zag dat het beest reeds een armpje en de helft van het gelaat van zijn kind had verslonden. Hij ontrukte het aan den hond, liep er, om hulp eropende, mee weg, maar viel toen naast den weg in zwijm. Toen buren toe- schoten, was het kind dood. De „Zierikzeesche Nieuwsbode" verneemt dat, in verband met de beschikbaarstelling van een bedrag van f 18000 voor onderzoek der duinen voor de waterleiding een aantal boringen zullen geschieden, deels in domeingrond, deels in of op particulier terrein. De opzichter der Staatscommissie heeft zich reeds naar Haamstede begeven, tot het doen van opnemingen, waar- na de definitieve vaststelling der boorpunten zal plaats hebben. Het is niet onbekend, dat van de oude jenever die in den handel komt, maar een klein gedeelte op natuurlijke wijze oud geworden is. Zoo is het ook in Duitschland met den koornbrande- wijn (moutwijn zouden wij hier zeggen) uit Nordhausen en andere plaatsen. Maar nu is er toch een beperkte hoeveelheid echten ouden koornbrandewijn aan de markt gekomen. Te Nordhausen stiet men dezer dagen bij het leggen van een riool op een plaats waar vroeger een branderij had gestaan, op een geheim gewelf waarin eenige vaten overouden Nordhauser lagen. Men neemt aan dat de brander in het oorlogsjaar 1806 den kelder toegemetseld had, om zijn voorraad voor de Fransche te verheime- lijken. Nog in datzelfde jaar stierf de brander en zijne erfgenamen verkochten de branderij, Volgens de laat.ste berichten is de toestand van den Franschen vliegenier Vedrines, wien Maandag een ongeval overkwam, nog steeds ernstig. □e auto-bandieten. Maandagavond liep te Parijs hardnekkig het gerucht, dat de poiitie Garnier op het spoor was en dat de bandiet Diusdagochtend gepakt zou worden. Volgens dat gerucht zou Garnier zich te Romainville, in de noordelijke baulieue van Parijs, ophouden. Deze bandiet is nog pas twee-en-twintig jaar oud. Hij wordt ook ver- dacht van de diefstal met moord te Charleroi gepleegd. Verder zoekt de poiitie nu nog naar Valet, even jong als Garnier, die in al de mis- daden van de bende Garnier-Bonnot een rol gespeeld moet hebben en naar Godorofski, die huisvesting aan leden der bende verleend heeft zonder evenwel zelf aan hun wandaden deelge- nomen te hebben. Bp den schouw van Bonnot5s lijk zijn er vier kogels in het hoofd van den bandiet gevouden. Twee kogels hadden het hoofd geheel doorboord aan den rechterslaap er in en aan den linker- slaap er uit. De minnares van Bonnot, juffrouw Thollon, die zich reeds sedert eenigen tijd in de gevange- nis bevindt, waar ze nu ziek Jigt, zou, toen ze van BonnoPs dood hoorde, gezegd hebben, dat ze wel geweten had, dat Bonnot zich niet levend zou laten pakken. Hij had dit altpd tegen haar gezegd. Bonnot en Dubois schijnen elkaar al lang gekend te hebben en hoewel men van hun gemeenschappeljjke misdaden weinig .afweet, is de poiitie thans overtuigd, dat in de door Dubois van den anarchist Fromentin gehuurde loods, waar Zondag het drama is afgespeeld, al de door de bende Bonnot-Garnier gestolen automobielen in veilig- heid gebracht werden. Dubois monsterde de wagens dan telkens voor elken nieuwen aanslag uit en gaf hun een onherkenbaar uiterlijk. Men wist in Choisy- le-Ro'i niet waar Dubois eigenlijk van leefde. maar niemand geloofde, dat hij zijn geld ver- diende als auto-hersteller, waar hij zich voor uitgaf. Het was te Choisy algemeen bekend, dat de wonderlpke meneer Fromentin den man wel altijd bijsprong. Kwam er iemand om geld bij Dubois, dan zeide deze geregeld: ga maar naar meneer Fromentin, die zal je wel betalen. Te Choisy-le-Roi, waar nu de tongen los komen, wordt verteld, dat Dubois, op den avoDd van den dag, waarop de misdaden te Montgeron en Chantiliy gepleegd zijn, in zijn auto-loods een grijze auto gestald heeft. Volgens getuigen uit Chantiliy was deze auto, die in Choisy de hulpwagen genoemd werd, geen andere dan die, welke de auto volgde, waarin zich de boosdoeners bevonden op den dag, dat zij te Chantiliy hun slag sloegen. De bewoners van Choisy her- inneren zich natuurlijk nu in eens allerlei bij- zonderheden over Dubois' leven en de vreemde personen, die hem kwamen opzoeken. Onder dezen moet ook een elegante jonge vrouw geweest zijn, die per auto te Choisy ver- scheen en weer uit verdween, na tien minuten bp Dubois vertoefd te hebben. Men veronder- stelt, dat deze juffrouw de correspondence tus- schen de leden van de bende Bonnot bezorgde. Ook weet men nu, dat op den avond van den aanslag in de Ordener-straat te Parijs, bij Dubois de legendarische grijze auto gestald is. Zelfs stelde de poiitie toen een onderzoek bij hem in maar Dubois wist er zich uit te redden. Een Duitscher verhuurde zich een paar maanden geleden te Rijssen als schoeumakers- knecht en ging bij een weduwe aldaar in kost. Vrijdagnamiddag zeide hp op reis te moeten. Zaterdagmorgen kwam zijn kostvrouw tot de ontdekking, dat ongeveer 200 en eenige gouden sieraden verdwenen waren. De poiitie doet onderzoek. De burgemeester van het bij Hassel ge- legen dorp Wahnhausen, Damm genaamd, kreeg op den weg, even buiten het dorp, twist met zpn zoon. Deze greep zijn ouden vader aan, wierp hem op den grond en mishandelde hem. De arbeider Heckman snelde toe om den bur gemeester te helpen, maar de jonge Damm viel ook op hem aan en beet hem hevig in de hand. Heckman greep daarop een ijzeren staaf van zijn wagen en gaf zijn tegenstander daarmee een zoo zwaren slag in den nek, dat de hals- wervel brak en de getroffene dood neerviel. Tusschen Nijlen en Kessel, bij Mechelen was een 30jarige vrouw op het veld aan het werk, terwijl haar 2 kinderen in haar nabijheid speelden. Door het veld loopt een spoorlijn en een der kleinen had zich op de rails gewaagd. De moeder werd dit eerst gewaar toen een trein in voile vaart naderde. Zij snelde toe en wierp het kind in het zand naast de spoorbaan, doch zelf geraakte zij onder de locomotief, die haar het hoofd afreed. Toen men de voor enkele jaren weerge- vonden mummie van Ramses den Tweede naar het museum te Kairo overbracht, had er, zooals de ,/Cri de Paris" verhaalt, een grappig voorval plaats. Een tolbeambte, uit de stad zelve afkomstig, die de wacht hield bij de poort van Kairo, wilde namelijk den voormaligen heerscher den toegang tot de stad verbieden. Op zijn vraag naar den inhoud van de groote kist, verklaarde men hem, dat de mummie van Ramses den Tweede zich daar in bevond. Daar de goede man er geen denkbeeld van had, wie of wat ^/Ramses" was, verlangde hij den inhoud van de kist te zieu. Toen brokkelde hij met kenners- blik een stukje van het oorlelletje af, nam het in den inond, en met aandacht kauwend, kwam hij tot de overtuiging „Gezoute visch Hier met den wagen Middelburg. Heden slaagde o. m. voor de akte onderwijzeres mejuffrouw A. C. M. Karstel van Zuiddorpe. 's Gravenhage, 1 Mei. Tweede Kamer. Na eenige discussie is besloten om na de behan- deling van de suppletoire marinebegrooting betreffende den aanbouw van een pantserschip de Bakkerswet te behandelen. A. s. Dinsdag zal een beslissing worden ge nomen omtrent den aanvangsdatum van het debat over de Ziektewet. Het algemeen debat over het pantserschip werd geopend door den heer Van Wasseuaar, die bezwaren opperde tegen het door den Minister aangevraagd schip van 7600 ton en betoogde de noodzakelijkheid van een onpartijdig onder zoek, alvorens een keuze wordt gedaan ten aanzien van ons vloottype. Spreker zou goed vinden om, hangende be- doeld onderzoek, de thans aangevraagde gelden te besteden voor een kruiser. De heer Verheij bestreed ook 5s Ministers voorstel en gaf aan een flinke torpedovloot de voorkeur boven een zwakke artillerievloot zooals de Minister wenscht. Spreker kan op het oogenblik ook niet mede- gaan met het streven vau hen. die schepen van 15000 ton wenschen. De heer Hugenholtz het ontwerp bestrijdende, critiseerde den Minister daar deze met zijn pantserschip vooruitloopt op de beslissing om trent het wetsontwerp inzake onze kustver- dediging. ZJEKTIJDINGE1S. Van 29 tot en met 30 April. o a 1 Van 29 tot en met 30 April werden door de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 32 afgescbut; door de Westsl. 16 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. V r+- a VLAG NAAM. MS Van ».n naar. Lading. <>«r Tet Kiemen 30 Eng. s.s. Egret Voui 3945 Glasgow (•ens i gemengd 29 30 Eng. s.s. idem Duitach s.s. Zweed. 8.8. Belg. 8.8. Teesborough Pandion Imperial Sita Baron Ruzette 872 3619 2567 1571 606 Cromarthy Liverpool Danzig Brugge Ostende aardapp. stukg. graan ledig idem tan Went i 29 30 Deen. s.s. Belg s.s. Eng. s.s. idem Rimfaxe Leda Teesborough Sea Hound 2977 540 872 30s5 Burnt Island Vlissingen Londen idem ledig idem idem stukg. Voor Selsaete: 30 Eng. s.s. Alembic 722 |Havre koolteer s s HARALD in lading te Methil voor Genua. 8.9. JENNY wordt heden te Grimsby verwacht. s.s. RICHARD in lading te New-Castle on Tyne voor Genua. s.3. ELISABETH vertrok 27 April van New-Castle on Tyne naar Malta 8.8. HELENA vertrekt heden van Sunderland naar Kroonstad. s.i. MAGDALEN A vertrekt heden van New-Castle on Tyne naar Genua.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2