Tsr Nsuzsnschs Courant Dinsdag 30 April 1912. No. 5756. T"WIEIB3:PIE3 IBXjA/P- Gemengde berichten. Handelsberichten. Geeneenterasad wan Sas wan Gent. Te Wilmersdovf (Berlijn) is een eigenaar- dig geval van vergiftiging voorgekomen. Domi- nee Liebig, die aan maagkrampen leed, wilde in tegenwoordigheid van zijn huishoudster, een glas likeur drinken. Hij schonk zieh in uit een flesch, die naar hij dacht, anisette van Wynand Foekink bevatte. Toen hij zijn glas had leeg- gedronken, viel hij plotseling bewusteloos neer. De man van de huishoudster kwam te bulp en proefde een paar druppels, die hij op zijn hand had geschonken. Onmiddellijk vertoonde hij daarop verschijnselen van krankzinnigheid en moest in een dwangbuis naar 't ziekenhuis vervoerd worden. De dokter, die bij Liebig ontboden was, liet den nog steeds bewustelooze dominee ook naar bet ziekenhuis vervoeren. Daarop ging hij met de flesch, waarin het vergift zich bevond, naar een apotheker in de Rulandstrasse. Deze beging eveneens de onvoorzichtigheid een paar druppels van het gevaarlijke vocht te proeven. Ook hij vertoonde onmiddellijk zeer abnormale verschijn selen hij begon met zijn oogen te draaien en hevig te braken en werd eveneens naar het hospitaal getransporteerd. De dominee is reeds overleden. De andere patienten bevinden zich nog onder behandeling van den dokter, die geconstateerd heeft dat de flesch atropine bevatte. Op welke wijze dit vergif daarin gekomen is, is moeilijk te verklaren. De vertegenwoordiger van Wynand Foekink te Berlijn zegt, dat de flesch in officieele verpakking van de firma was. Op het etiket stond echter Witte anisette. De vloeistof is bruin van klenr. De Anna gelooft dan ook terecht, dat de flesch voor andere doeleinden is gebruikt geworden. Een raadsel blijft het, hoe de dominee aan de atropine gekomen is. Een onderzoek is inge- steld. In een plaats in Schaumburg ontplofte een flesch kooizuur bij de voorbereiding van een teest. Een man werd terstond gedood, drie anderen werden zwaar verwond en stierven bij hun overbrenging naar het ziekenhuis, ter wijl nog twee mannen ernstig gekwetst werden. Een 9jarig meisje werd de hand bezeerd. Deze moet waarschijntijk worden afgezet. Het hof der gezworenen te Bielefeld heeft Dinsdag drie mannen, de twee gebroeders Stad- kowitz en een lossen werkmau Willich, wegens een in vereeniging gepleegden rnoord ter dood veroordeeld. Den drie beklaagden werd ten laste gelegd, dat zij in November een sergeant van politie te Herzebrock, toen hij hen wegens rustverstoring vervolgde, vermoord hadden. Zij hadden den politie-ambtenaar met twee schoten zwaar in het hoofd gewond en hem daarna met een elastieken knappel en eeu beitel afgemaakt. De drie moordenaars namen daarna de wijk naar het Mnnstersche, waar zij in een hoi als roovers leefden en ten slotte outdekt werden. Bij hun inhechtenisneming vloeide er ook nog bloed, een wachtmeester werd door ettelijke schoten zwaar gewond. In den loop van het proces werd de aanklacht van manslag in moord veranderd. De ramp der Titanic". De kapitein van de Califorr.ian zegt, dat zijn stoomschip op minder dan Cwintig mijl van de Titanic at was, toen deze zonk. Had hij ge- weten, in welken nood het schip verkeerde, hadden misschien alle reizigers gered kunnen worden. De kapitein ontkent echter, dat het zijn schip was, dat op vijf mijl afstands van de Titanic was en geen acht sloeg op de nood- seinen. Omtrent 10,30 's avonds vertelde hij verder, stoomden wij door een uitgestrekt ijs- veld. Dadelijk liet hij de machine stoppen en wachtte op het daglicht. Zoodra de machine stopte, werkte ons toestel voor draadlooze tele- grafie niet meer. Wij hoorden dus van den nood van de Titanic eerst 's morgens van de Virginian. Wij begaven ons toen naar het tooneel van de ramp. Hulst, 29 April 1912. Rotterdam, 29 April. B i n n e n 1. Granen. Tarwe was hoofd- zakelijk ter tnarkt en werd prijshoudend verkocht. Mindere qualiteit werd lager afgegeven. Ln- landsch meel werd 1/i gulden hooger gehouden en ook de noteering van buiten 1. meel werd te hoog geacht, zoodat langzaam werd verkocht. Men noteert: Tarwe per hectoliter van 80 kilo 8,75 a 9,50 en per 100 kilo Essex van 11,75 a f 12,25 overige soorten 11,25 a 11,50 Rogge per hectol. 6,50 a 7,50 en per 100 kilo 9,a /.10,50; Gerst per hectol. 6,25 a 6,50 Chevalier 6,75 a 7,25 Gerst per 100 kilo 9.25 a 10,50 Chevalier 10,50 a f 11,50 en extra daarboven. Haver per hectol. lange f 4,25 a f 5, dikke 5,75 a 6,Haver per J00 kilo 10,50 a f 11,Paardenboonen f 8,50 a 9,Witte Boonen 20,Bruine Boonen 14, a 16,Tuinboonen /8,50 a /9,— Kroonerwten 12,a 15,Voedersoorten f 7,50 a 8,50 Kanariezaad 9,a 10,— en per 100 kilo 14,50 a 14,75. B u i t e n 1. Granen. Tarwe, Rogge, Gerst en Mais vast in prijs. Rijst en Grutten prijs houdend. Tarwe per 2400 kilo 210 a f 240 Rogge per 2100 kilo Helena /210; Bulgaar /198; Gerst Zwarte Zee 208 a /214; Amerik. Mais mixed 170; Odessa 166 per 2000 kilo; Boekweit 192dito Grutten f 270 per 2100 kilo Haver f 9,70 a 10, per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,50 a 14,25 le soort dito dito 13, a f 13,25; Zeeuwsch patent 13,—a f 13,50 Ongebuild 11,75; Duitsch patent f 13,25 a 13,75 le soorten f 12,50 extra puik Hon- gaarsch f 20,a 21,prima Amerik. patent f 14,75 a f 15,25 le soort 13,25 a f 14,— 2e soort Bakers 12,50 a f 13, Inl. Roggebloem /ll,a 12,25; Duitsche f 10,50 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 85; Ossen 72 a 82; Stieren 64 a 70; Kalveren 95 a 115; Schapen 56 a 63Varkens 56 a 62 cents per kilo. Melkkoeien 145 a f 270 Kalfkoeien 160 a 300 Stieren 125 a 240 Vaarzen 110 a f 150 Pinken 90 a 110 vette kalveren 60 a 95 fokkalveren f 16 a 20 nuchtere 10 a 13; Biggen 12 a 15 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen /3,10 a /3,40; Gelderscbe 3,25; Eigenheimers 2,50 a 2,80 Drielingen 2,10 per mud; Nieuwe Maltha's 7 a 12 cent per kilo. Boterprijzen in vaten 48 a f 55, stukken van 1/3 kilo 75 cent. Zoetemelksche kaas 26,a 31,50 per 50 kilo. Leidsche kaas 60,-- a 105,— per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 3,50 a 3,75; Buitenl. 2,80 a f 3,per 100 stuks. V1 a s. Blauw Holl. f 2,40 a f 3,20 Groningsch 2,50 Holl. geel 3,Wit Zeeuwsch 1,80 a 2,10 per steen. L ij n z a a d kalm voer 18,50 a f 19, Zaai13,— a 13,50. Koolzaad sluit hooger. Weinig kooplust. Karwijzaad 17,50 a 17,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco 13,50; Antwerpen 233/4 fr. Per kau 81/2 a 91/3 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 52 cent, Santos prima 43x/3 cent per half kilo. Beetwortel-suiker afwisselend f 165/s a 163/4. Geraffineerde prijshoudend prima f 21'/4. Ter Neuzen, 29 April. Roter per lj3 K.G. 0,571/2. Eieren u 26 stuks 0,85. Antwerpen, 27 April. Chilisalpeter vastloco fr. 25,90, April fr. 25,90, Mei fr. 25,50, Febr./Maart fr. 25,65. Axel, 27 April. Eierveiling V. P. N. Aanvoer 6650 kippen- eieren, prijs 3,95 per 100 stuks. 1200 eendeneieren, prijs 4,00 per 104 stuks. ZfeiETiJ I JL .N 4i ill IS. Van 26 tot en met 28 April. Van 26 tot en met 28 April werden door de Oostsluizen alhier 81 binnenvaartuigen op- en 50 atgescbutdoor de Westsl. 16 op- en 10 afgeschut. Positie der tstoomschepen VAN Vergadering van Zaterdag 27 April '1912. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester-raadslid. Verder aanwezig de heeren Pauwels, Hamelynck en Buysse. Afwezig de beeren Oole, Malotaux en Gross. Na opening der vergadering worden de notulen der voor- gaande gelezen, die, na enkele opmerkingen van den heer Buvsse. worden vastgesteld. De heer Buysse vraagt ook nog het woord naar aanlei- ding der notulen. Aan het slot der vorige vergadering, toen de Voorzitter niet meer aanwezig was, is er door spreker op gewezen, dat het voorstel tot het laten drukken van een stenografisch verslag, niet is uitgevoerd zooals dit door hen is voorgesteld. Volgens zijn voorstel zouden de leden nl. een drukproef van het verslag thuis gezonden krijgen, terwijl thans de proef op de secretarie ter lezing wordt gelegd en de leden verplicht zijn die daar te komen nazien. - De Voorzitter merkt op dat de uitvoenng van het be- sluit aan Burg, en Weth. is overgelaten. Het college meent dat de zaak voidoende is geregeld op de wijze zoo als het nu geschiedt. Het verslag blijft geruimen tijd ter inzage liggen en de leden kunnen het hier komen lezen en wanneer zij dat noodig achten aanmerkingen maken. Het aceoord mpt den uitgever is buitendien op deze voor- waarde gesloten, voor den tijd van 1 jaar. De heer Buysse stemt toe, dat de uitvoering aan Burg, en Weth. is overgelaten, maar dit betrof alleen om met een uitgever een overeenkomst voor de levering aan te gaan en niet om in de regeling zelve veranderingen te maken. Hij heeft wel degelijk voorgesteld deze zaak te regelen op'de wijze zooals dat door de Ter Neuzensche Courant aan de gemeenten Ter Neuzen en Axel geleverd wordt. Daar krijgen de raadsleden, voor zoover zij in de vergadering aanwezig waren, de drukproef thuis, die zij binuen vier dagen moeten inzenden, wanneer ze aanmer kingen hebben. De Raad is met dat voorstel accoord ge- gaan, want er zijn geen veranderingen in het door spreker ingezonden voorstel gemaakt. Op verzoek van den Voorzitter leest de Secretaris de notulen der vergadering waarin het besluit tot het laten drukken van het verslag genomen werd. De heer Buysse meent dat daaruit wel degelijk blijkt, dat de leden de drukproef zouden thuis krijgen, dit werd geuoemd als een voordeel, daar het anders soms 2 maanden duurde eer men de notulen hoorde voorlezen. De Voorzitter merkt op dat het accoord nu zoo gesloten is, waartegen de heer Buysse aanvoert dat de leden niet verantwoordelijk kunnen zijn voor een besluit dat door Burg, en Weth. onjuist wordt uitgevoerd. De Voorzitter oppert de meening dat de zaak misschien wel in orde zou geweest zijn, als het verslag door de Ter Neuzensche Courant werd geleverd De heer Buysse verklaart dat het hem volkomen gelijk is door wien het verslag wordt geleverd, de persoon staat hier geheel buiten spel, maar hij komt er alleen tegen op, dat het besluit niet wordt uitgevoerd zooals het is genomen. Daarin zou hij alsnog verandering wenschen. De Voorzitter merkt op dat dan een ander accoord zou moeten worden aangegaan met den uitgever. Hij weet niet of daartegen bezwaren zullen zijn. Misschien kon men het nu voor dit jaar wel eens zoo laten loopen. Over het voorstel van den heer Buysse om alsnog ver andering te brengen in de regeling van de correctie van het verslag staken de s.temmen met 2 tegen 2. Voor stem men de heeren Hamelynck en Buysse, tegen de heer Pauwels en de Voorzitter. In een volgende vergadering moet hierover dusopnieuw worden gestemd. 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Een dankbetuiging van het bestuur der fanfaren- maatschappij »De Verbroedering" voor de toegestane sub- sidie en het gebruik van de raadzaal voor de ontvangst der vreemde gezelschappen, bij gelegenheid van het door die vereeniging op 12 Mei a. s. te geven festival, bij welke ontvangst de raad wordt uitgenoodigd tegenwoordig te zijn. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1912, voorzien van het bewijs der goedkeuring van Gedep. Stat en. Aangenomen voor kennisgeving, c. Kennisgeving van het verzetten van kermissen in de gemeente Graauw. Na enkele opmerkingen aangenomen voor kennisgeving. a. Rekening en verantwoording over 1911 en begrooting voor 1913 der Gezondheidscommissie, zetel Ter Neuzen. De heer Buysse deelt namens de commissie van onder- zoek mede dat de rekening in orde is bevonden. De bijdrage van de gemeente Sas van Gent was 72,97. Ook tegen de begrooting voor 1913 zijn geen beden- kingen gerezen. Voor dat jaar is de bijdrage der gemeente geraamd op 83,96. De commissie adviseert dus tot goedkeuring van beide. Z. h. s. werdt aldus besloten. 3. Rekening der ontvangsten en uitgaven van het algemeen armbestuur over 1911. De heer Buysse deelt mede dat deze nog niet door de commissie is onderzocht. De Voorzitter stelt voor dit dan tot later aan te houden. De heer Buvsse merkt op dat de vorige vergadering eene commissie is benoemd voor het nazien der rekening van de Gezondheidscommissie, maar nu blijkt dat dit zoo- danig wordt opgevat dat de commissie alle rekeningen moet onderzoeken. De Voorzitter zegt dat dit de gewoonte is. De com missie wordt benoemd om in het Ioopende jaar alle reke ningen en begrootingen na te zien. De heer Buysse had dat niet aldus begrepen en merkt op dat ook de heer Malotaux deel maakt van de commissie. Deze is ook Voorzitter van het armbestuur en mag, naar de meening van spreker, dus niet deel nemen aan het onderzoek der rekening van dat college. De Voorzitter ziet daarin geen bezwaarhet kan zelfs gemakkelijk zijn voor het geven van inlichtingen. De heer Buvsse zal daarover niet spreken maar meent dat het in strijd is met de wet. Hij wijst er op dat een lid van het Dag. Best, ook geen deel mag maken van eene commissie voor het nazien der- gemeenterekening. Hij zou daaroin gaarne voor het onderzoek der rekening "van het armbestuur een plaatsvervanger van den heer Malotaux benoemd zien. De Secretaris merkt op dat dit in strijd is met het reglement van orde. Dit spreekt niet van plaatsvervangers voor benoemde commissies. Eenige discussie heeft nog over deze zaak plaats met het resultaat dat besloten wordt tot het benoemen van een plaatsvervanger voor het onderzoek der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over te gaan. Als zoodanig wordt de heer Gross met algemeene stemmen benoemd. 4, Voorstel tot opheffing der onbewoonbaarverklaring van de woningen Oost no. 145150. De Voorzitter doet mededeeling van een verzoek van A. Vernaeve als vertegenwoordiger der heeren Medaets De Clercq, om de perceelen Oost no. 146151, waaraan de noodige verbeteringen zijn aangebracht, weder bewoon- baar te willen verklaren. De Gezondheidscommissie hierover gehoord adviseert de woningen 146150 weer bewoonbaar te verklaren en deelt mede dat zulks ook geschieden kan met de woning no. 145. In verband daarmede stellen Burg, en Weth. voor de onbewoonbaarverklaring, uitgesproken over de woningen Oost no. 145—150, op te heffen. Dit betreft de groote gebouwen, de andere zijn nog niet in orde. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. 5. Bezwaarschriften van A. van Hecke en E. Geir- naerdt tegen hunnen aanslag in de hondenbelasting Deze bezwaarschriften worden gegrond bevonden en z. h. s. adressanten van hun aanslag ontheven. 6. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over 1911. Dit verslag wordt ter lezing gelegd. ■j j'. en overschrijving in de gemeentebegrooting voor 1912. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de begrooting voor 1912 den post voor schoolboeken enz. te verhoogen met 50 en die voor grond-, dijk- en polder- lasten met 10, af te schrijven van den post voor onvoor- ziene uitgaven. Goedgekeurd z. h.s. S. Verzoekschrift van A. de Vos om gemeentegrond in erfpacht. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een ver zoekschrift van A. de Vos, om hem aan de verlengde Schoolstraat een strook gemeentegrond in erfpacht uit te geven, ter breedte van 4,20 M., voor het daarop bouwen van een woonhuis. Burg, en Weth. achten het niet raadzaam dit verzoek in te °willigen omdat het gemeentebestuur buns inziens niet moet medewerken aan het stichten van zulke smalle woningen. Hij doet mededeelingen van een rapport van den ge- meente-opzichter, die daarin verklaart dat het plan voor de woning wel voldoet aan de eischen door de bouwver- ordening gesteld, doch dat alles wat de breedte betreft zeer is ineengedrongen en het hem met het oog op rein- heid en zindelijkheid ongewenscht voorkomt het bouwen van zulke woningen te hevorderen. Adressant wil, naar de voorzitter zegt, aldus bouwen, omdat hij anders zooveel grond moet nemen, maar er is op een andere plaats ook terrein te krijgen, waar, bij breeder bouwen, toch minder grond moet genomen worden, omdat het terrein er minder diep is. Tegen die plaats heeft adressant echter bezwaar, naar het schijnt. De heer Pauwels acht de beweringen in het rapport van den opzichter wel wat overdreven, want een kleine woning kan evengoed rein zijn als een ruimere, dat hangt af van de bewoners, maar hij acht het toch ook niet gewenscht om zulke huizen te laten bouwen. De heer Buysse merkt op dat het plan der woning toch voldoet aan de bouwverordening, zooals uit het rapport van den opzichter blijkt. Kan de Raad het dan tegen- houden. De Voorzitter antwoordt dat dit niet zou kunnen wan neer het gold bouwen op particulier terrein, maar de ge meente kan eischen stellen voor het bouwen van huizen op door haar uit te geven grond, zooals ook gebeurd aan de Stationsstraat, waar de huizen 7 M hoog moeten zijn. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen met 3 tegen I stem. Voor stemmen de heeren Pauwels, Hamelvrick en de Voorzitter tegen de heer Buysse. 9. Aankoopen sclirijfmachine. De Voorzitter deelt mede dat er door de gemeente een tamelijk groot bedrag aan ongebruikte zegels van den burgerlijken stand kan worden ingewisseld. Burg, en Weth. zouden nu van deze gelegenheid, die een onverwacht fortuintje biedt, gebruik willen maken om met den tijd mede te gaan en voor de gemeente eene schrijfmaehine willen aanschaffen, daar men hiermede wel wat achterlijk geraakt bij andere plaatsen. De heer Buysse vraagt hoeveel de kosten daarvan zullen zijn- De heer Pauwels raamt dat op ongeveer f 250t De Voorzitter zou eene goede machine willen aanschaffen. De heer Buysse vraagt of het de bedoeling is om de machine voor parade te doen dienen, dan wel om tijd te winnen. De heer Pauwels acht het een groot gemak, voor het vermenigvuldigen van stukken met de cyclostyle. De heer Buysse acht eene schrijfmaehine uit het oog- punt van tijdwinnen voor deze gemeente niet noodig. Hij wijst op Hoek, eene gemeente ongeveer van dezelfde grootte als Sas van Gent, wat het getal inwoners aangaat. Daar is de secretaris alleen om al het werk te ver- richten en hier zijn ze met hun beiden op de secretarie. Hij meent dat men dus op de gewone wijze het werk wel af kan. De Voorzitter wijst er op dat hier door de ligging als grensplaats en door de fabrieken meer'werk is dan te Hoek. Bovendien, het is een buitenkansje dat die zegels kunnen ingewisseld worden en de aankoop zou dus zoo goed als ongemerkt gaan. De heer Buysse acht het voor het uitwinnen van tijd niet noodig en als men het wil doen voor parade dan zijn er in de gemeente wel andere zaken waar men achterlijk mede is en die meer noodig zijn in het publiek belang. Er staat b.v. nergens een pysine, wat hij toch zeker wel noodig acht. De Voorzitter zegt dat de gemeente daarmede juist den tijd vooruit is, die zijn hier al opgeruimd, zooals het op verschillende plaatsen gebeurt. De heer Buysse acht het noodig dat die er staan. De heer Pauwels merkt op dat men voor de opbrengst der ongebruikte zegels niet veel van die dingen zou plaatsen. De Voorzitter merkt op dat eigenlijk het aanschaffen van eene schrijfmaehine aan de orde is en zal het in stem ming brengen. Voor stemmen de heeren Pauwels en de Voorzitter tegen de heeren Hamelynck en Buysse. Daar de stemmen staken moet in de volgende vergade ring opnieuw worden gestemd. Omvraag. De heer Buysse vraagt hoe het staat met de plannen voor electrische verlichting. De Voorzitter deelt mede dat daarover ten stadhuize eene conferentie heeft plaats gehad met vertegenwoordigers der Belgische maatschappij en dat thans zal geinformeerd worden bij Gedep. Staten of er geen bezwaren kunnen bestaan tegen het sluiten eener overeenkomst daarvoor met eene Belgische maatschappij Verder vraagt de heer Buysse hoe het staat met de aanschaffing eener brandspuit. De Voorzitter deelt mede dat die zaak voortdurend in onderzoek is en de leden de daarop inkomende stukken steeds kunnen komen inzien. Er zijn reeds verschillende aanbiedingen. Op de vraag van den heer Buysse hoe het nu staat met de tram antwoordt de Voorzitter dat overeenkomstig het raadsbesluit aan de maatschappij is geschreven, doch dat nog geen antwoord is ontvangen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 11,80, Rogge 9 60 Wintergerst 10,75, Zomergerst /10,30, Haver 10,.Erwten f 15,Witte boonen f SO,50, Bruine boonen f 17,—, Duivetiboonen f 12,—, Paardenboonen f 10,60, Boekweit t Lijnzaad f 18,Koolzaad f Aardappels 4,25. Boter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 23 stuks rundvee en 19 varkens, waarvan verkocht 9 stuks rundvee en 17 varkens. ef VLAG. N A AM M-> Van "n naar. Lading. t OIKir Te v "V*-ti e. en 26 Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle gemengd 27 idem River Lagan 2272 Londen stukg. 26 idem St. Auben 3343 New-Castle kolen. Van Ter Semen 27 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. idem Warkworth 1862 New-Castle ledig Tour (■eat J 27 Noor. s.s. Zeus 2778 Drammen bout Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. 28 ideru Mersey 3075 Goole idem idem Sea Gull 3085 Londen idem idem Otto 2367 Hull idem Duitsch s.s. Elbe 2919 Hamburg ledig Deen. s.s. Gunhild 2733 Riga gemengd idem ExellencePleshe 5826 Windau vlas Noor s.s. Gaula 3072 Drontheim erts Ned. s.s. Zeetjalk 208 T'eignmouth pijpaarde Van Ikent i 26 Belg s.s. John 627 Ostende ledig Deen. s.s. Hans Broge 405-t Brunsbuttel idem Eng. s.s. Braeside 1151 Aberdeen phosph. idem Lestris 3916 Belfast stukg. 27 Noor. s.s. Ren 2768 Sunderland ledig idem Munter 2215 Blyth idem Deen. s.s. Visborg 3835 Grangem. idem Duitsch s.s. Echo 2615 Pillau phoaph. Belg. s.s. La Flandre 1980 St. Brieux idem Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Dearne 2784 Goole idem idem Rissa 4562 Liverpool idem Eug.Smsch. Margar. Sutton 559 Sunderland phosph. idem Polly Emely 453 Plymouth idem 28 Russ. s.s. Oral Schuwalow 4995 Riga ledig Zweed. s.s. IThyra 4685 Blyth idem s.8. HARALD in lading te Methil voor Genua, a.a. JENNA vertrekt heden van Rotterdam naar Grimsby. s.8. RICHARD in lading te New-Castle on Tyne voor Genua. s.s. ELISABETH van New-Castle on Tyne naar Malta passeerde "29 dezer Dnngeness. a.s. HELENA in Lading te Sunderland voor Kroonstad. s.8. MAGDALENA in lading te New-Castle on Tyne voor Genua.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 5