if IJELDLEENING. No. 5756 A i g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad o o r Zeeu w8ch-ViaandereR. BEFROEFFE LIEFDE. r PROEF ZE NAAST ELKAAR 1 Kg. 7a.. f 1,50 - 0,80 0.427a 0.18 J Dinsdag 30 April 1912. 52e Jaargang. 19,000, BEV0LKIN6SRESISTERS. FEUILLKTON. VAN HOUTEN'S Rona 6 DE VOLKSDRANK BIJ UITNEMENDHEID. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Yoor Nederland 1T10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zieh bp aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADYERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bp directe. opgaaf van driemaal plaatsmg derzelfde advertentie wordt de prps slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. EBBSTB BL-A-ID. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat ten laste dier gemeente wordt aangegaan eene leening van tegen eene rente van 4 °/0's jaars, in aandeelen van f 500, waarvan te beginnen met 1913, ieder jaar minstens een aandeel wordt afgelost. Het plan der leening is' op de Secretarie of op aanvraag gratis verkrijgbaar. Aanbiedingen worden voor 15 Mei a. S., ingewacht bij den Burgemeester. Hoek, 22 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Else legde haar hand op den arm van den bankier. *lk zou u zeer gaarne iets zeggen, fluisterde zij hem toe. Hij knikte lachend en volgde haar in een ander vertrek. Hier ontdeed zij zich snel van haar bruidstooi en wierp dien achteloos op een stoel. //Gij kunt mij een grooten dienst bewijzen, zeide zij. „Met het grootste genoegen, als 't mij moge- lijk is." //Gustaaf Horen moet weder terug zijn, naar ik gehoord heb." z/Ook ik hoorde er niets van. Gezien echter, heb ik hem niet." „Zoudt ge wel zoo goed willen zijn, hem dezen brief te brengen, opdat hij hem leest En wilt gij mij den brief dan weder persoonlijk ter hand stellen Om den brief was 't haar niet te doen, maar wel wenschte zij te vernemen, wat Gustaafzou zeggen, als hij hem gelezen en daaruit vernomep had, dat van het huwelijk niets gekomen was. TER NEUZEN, 29 April 1912. Bij Kon. besluit is 'oenoemd tot voorzitter van den militieraad in Zeeland de heer Mr. J. W. Zijlstra, rechter in de arrondissementsrecht- bank te Middelburgtot plaatsvervanger de heer Mr. D. van der Vliet, burgemeester van Zierikzeetot leden de heeren Mr. J. J. Hejse advocaat en procureur te Middelburg en E. A. Umland, majoor provinciale adjudant in Zeeland tot plaatsvervangers Mr. F. J. Sprenger, griffier van het waterschap Walcheren en K. G. A. Muller, kapitein bij het 3e regiment infanterie. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat den heer P. C. Delzenne als conducteur bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde in dienst trad. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot kapitein bij den Provincialen Stoombootdienst op de Ooster-Schelde de heer A. Verdoorn te Zierikzee. De St. Jacobstoren te Vlissingen. Men meldt uit Vlissingen In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad kwam de kwestie van Halenbek beloofde haar bet verzoek te zullen inwilligen. Hij had medelijden met hetmeisje en zou haar volgaarne eeu nog grooteren dienst bewezen hebben. Bovendien deed't hem genoe gen, de eerste te kunnen zijn die de wakkeren Horen een tijding bracht, die hem ongetwijfeld zeer welkom moest zijn. Else was alleen. Niemand had van haar verlangd deel te nemen aan 't maal en deze beleefdheid deed haar goed. Zij trok het bruids- kleed uit en wierp zich op bed. Haar hoofd deed zeer, de slapen klopten, zij kon niet ge- regeld denken en daarbij wist zij niet of ze lachen of weenen moest. Eindelijk deed zij beide tegelijk. XIII. De heer Halenbek vei'liet tijdig het gezel- schap op de boerderij, om de beloften aan Else nog dienzelfden dag te kunnen houden. De ondergaande zon wierp haar laatste stralen over de sneeuwvelden, toen zijn rijtuig voor het huisje aan de Noorderpoort stil hield. De wedu we opende de deur. ffGoeden avond, vrouw Horen," riep de uit het rijtuig stappende bankier haar vroolijk toe. z/Goeden avond," antwoordde de weduwe. //Ik hoorde u komen. Moet ge mij hebben?" (/Ja, ik wilde u een paar minuten spreken," zeide hjj, den koetsier een wenk gevend om te eenander EN EEN ANDER MERK GOEDKOOPE CACAO EN GIJ B LI J FT BIJ VIERKANTE BUSSEN den herbouw van den St. Jacobstoren aan de orde, waarbij de heer Staverman zich er met kracht tegen verzette om nn nog, zooals B. en W. voorstelden, aan Dr. P. J. H. Cuypers op te dragen te zamen met den gemeentebouwmeester de verschillende plans te bestudeeren en advies uit te brengen of daaraan een nieuw plan toe te voegen hij meende, dat de tijd rijp is om eene beslissing te nemen, ieder heeft zich een meeuing kunnen vormen. keeren. Morgen krijgen we dooiweer, let daar eens op. Nu, hoe gaat 'tu?" z/Och, ik heb geen reden tot klagen." z/En wat voert je zoon uit?" Zij waren in huis getreden en de bankier keek rond of hij den jongen man zag. De weduwe haalde ruimer adem. z/Hebt ge hem dan niet gezien vroeg zij. ,/lk Neen. Ik hoorde, dat hij weder hier was en ik wilde de eerste zijn, om hem een goed nieuwtje te brengen. Waar zit hij dan Maar wat scheelt u, vrouw! Zijt ge niet wel?" Bij het schijnsel van het door 't venster vallend avondlicht, vielen hem haar bedroefde diep liggende oogen op en de angst in het anders zoo rustige en koude gelaat. //O, thans niet meer," antwoordde zij. //Maar toen gij kwaamt, vreesde ik, dat gij mij de tijding zoudt brengen, dat Gustaaf een ongeluk gekregen had." z/Waarom vreesdet ge daarvoor?" z/Ik heb me angstig gemaakt om den jongen," antwoordde zij op hare gewone, afgemeten ma- nier. //Hij kwam gisteren zoo onverwachts terug en was geheel buiten zichzelt van woede over het huwelijk van Else Krussof. Ten slotte liep hij in storm en duisternis naar buiten, zonder een stuk gegeten te hebben. Hij beloofde spoe- dig terug te zullen komen, maar ik heb den ganschen nacht op hem gewacht en nu De heer Tichelman was het hier vrijwel mee eensook hij wilde althans beslissen aan welk materieel, eikenhout of gewapend beton, men de voorkeur geeft. De heer Merkens zeide dat men twee vragen moet stellen: wat wil men bouwen en waarvan wil men bouwen. De eerste vraag dient volgens spreker voor alles gesteld te worden en hg stelde daarom voor herbouw in den vorm van voor den brand. weder den geheelen dag en nog is hij niet terug." z/Daarover behoeft gij u niet zoo ongerust te maken. Hij zal verder gegaan zijn, dan hij eerst plan had en vermoedelijk is hij heden- nacht bij een kennis gebleven. Ge weet wel, dat Gustaaf van oudsher hier in den omtrek goed bekend is, overal is hij een gaarne geziene gast. „Ja, maar thans is 't weer avond en hij komt nog niet." ,/Wie weet wat hem ophoudt. Misschien is hij naar Nieuw-Stettin gegaan om daar inkoopen voor u te doen." ,/t Is mogelijk", zeide de weduwe, terwgl zg ging zitten. Haar oogen behielden echter den angstigen blik. wJa, ja, zoo zal 't zijn," ging Halenbek voort, zeer tevreden met zijn vermoeden, want hij ge- loofde aan de waarheid zijner verklaring. z/Ik wil 't hopen, maar't was een gevaarlijke, allerakeligste nacht. Ik vreesde reeds, dat de schoorsteen 't niet zou uithouden in den storm en daarbij kwamen die onafgebroken sneeuw- buien. „Maar wat geeft Gustaaf om een sneeuwbui^ Die kent elken weg en elk hoekje, uren in t rond. Kwel je niet noodeloos, beste vrouw. Geef hem een duchtigen uitbrander als hij tehuis komt en breng hem dan weder in de plooi met mijn nieuwtje." (Wordt vervolgd.) SEIIZFJSCHE (III RIVT. Uit blad verachijnt naamlaf-, WuenHda);. en Vrij«l»Ef»vond, altjteznnderd op feeatdagea t»IJ de fr'lr b«i 3". J. SS Burgemeester en YVethouders der gemeente TER NEUZEN, Gelet op het Koninklijk besluit van den 27 Juli 1887 (Staatsblad no. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters bepalende ondermeer bet volgende Artikel 2. Zij, die uit eene Nederlandsche kolonie, eene over- zeescbe bezitting of uit den vreemde bnnne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen het Rijk, doen hiervan eene verklaring aan bet gemeentebestuur, ver- gezeld van het gebruikelijke getuigscbrift, voor hen, die uit de kolonien of bezittingen, van een paspoort, of reis- of verblijfpas of andere door de politie deugde- lijke erkende bewijsstukken voor hen die uit den vreemde komen. Deze verklaring gescbiedt binnen 6£ne maand na bun aankomst in de gemeente. Art. 3. De kennisgeving in het vorig artikel vermeld gaat tergezeld van de noodige opgaven om in de bevolkings registers te worden ingeschreven. Art. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederland- sebe kolonie, eene overzeesche bezitting of naar den" vreemde, doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeente, welke zij verlaten. Art. 5. Zij die bunne werkelijke woonplaats uit eene ge meente van het Rijk naar eene andere gemeente overbrengen, doen hiervan eene verklaring aan bet bestuur der gemeente, die zij verlaten en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaaf der gemeente, waar zij wenschen zich te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos .getuigscbrift van ver- andering van werkelijke woonplaats.'' Art. 6. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woonplaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene verklaring aan het gemeentebe stuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. Art. 7. Elk boofd van een huisgezin geeft uiterlijk binnen esne maand kennis aan bet gemeentebestuur van ieder lid dat in het liuisgezin wordt opgenomen, of daar uitgaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geldt art. 3. Dezelfde kennisgeving gescbiedt door afzonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in bun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen, gestichten en inricbtingen, niet staande onder bestuur of toezicbt van hetopenbaar gezag waar personen, onder eenig bestuur samen wonen, geven maandelijks aan bet gemeentebestuur kennis van alle personen, die in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervalt, wanneer langs een anderen weg de vereischte kennisgeving voor bet bevolkingsre gister gedaan is. Art. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder, door het gemeentebestuur daarfoe opgeroepen, verplicbt tot bet doen der opgaven, die vereischt worden om de bevolkingsregisters in te vullen. Art. 9. Overtrading der bepalingen van dit besluit wordt gestraft met hechtenis van ten boogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Maken de ingezetenen op bet vorenstaande opmerk- zaam met dringende aanbeveling om de daarin vervatte verplicbtingen stipt na te komen, teneinde zicb voor de toepassing der bedreigde straffen te vrijwaren. Gedaan te Ter Neuzen, den 29 April 1912. Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. A KONA Cacao nnm™

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1