Gemeogde berichteo. Laatste Berichten, HandeSsberictiten. Advertentien. het wrak van het in de Wesfcer-Schelde onder Zaamslag gezonken houten vaartuig „De Onrust" met bijkomende werkzaamheden. Eenige inschrijver de heer W. A. van der Tak te Rotterdam voor /"1700. Hoek, 2b April. Heden werd alhier door de vereeniging ,/Doelmatige Samenwerking" aanbesteed, de levering van S8,900 K.G. chili- salpeter. Hiervoor werd ingeschreven door P. J. van Aardenne te Dordrecht voor f 1297, D. J. Oggel te Axel voor 1249, W. Bedet te Ter Neuzen voor 1244 en D. Scheele te Ter Neuzen voor 12381/r Gegund aan den laagsten inschrijver. Clinge, 23 April. Zondag werd onder voor- zitterschap van den heer P. A. Smet eene al- gemeene vergadering gehouden van de Boeren- leenbank alhier. Er waren 56 leden aanwezig. Uit het jaar verslag bleek, dat er in 1911 was omgezet f 150794,94 hetwelk op vooruitgang wijst. Er werden verleend 98 voorschotten. In omloop zijn 84 spaarboekjes. Het aantal leden bedroeg 99 en is met 3 achteruitgegaan. Er werd eene winst behaala van 39,54. Als lid van het bestuur werd herkozen C. Bleijenberg en als lid van den Kaad van toe- zicht A. Cammaert. In plaats van .1. van Damme, die bedankt had wegens vertrek uit de gemeeute, werd tot bestuurslid gekozen C. L. de Cock. De voorzitter wijdde een woord van dank aan den heer J. van Damme, voor den steun en medewerking die hi) aan de Bank had verleend en hij bracht hulde aan den kassier voor diens correcten en degelijken arbeid. Zuiddorpe. Dinsdag had hier de plechtige installatie plaats van den ZeerEerw. Heer A. J. Vreugde als pastoor dezer parochie. 's Mor- gens om half 9 werd de nieuwe herder door de leden van de wielrijdersclub met hunne ver- sierde rijwielen aan de pastorie te Koewacht afgehaald. Aan den ingang der gemeente werd Zijne ZeerEerw. opgewacht door een prachtigen stoet, die door het versierde dorp naar de kerk trok. Ons verslag zou te lang worden, als we dezen stoet, die uit 32 nummers bestond, gingen be- schrijven. Alleen willen we vermelden, dat hij voorstelde het verleden en heden van Zuiddorpe, zoowel op historisch als godsdienstig gebied. Om 10 uur werd door den HoogEerw. Heer Deken van Hulst een plechtige H. Mis opge- dragen, waaronder de installatie plaats had. Na het einde der H. Mis werd de stoet opnieuw ge- vormd om den ZeerEerw. Heer pastoor naar zijne woning te geleiden. In den namiddag omstreeks 3 uur trok de stoet nogmaals uit en bracht de fanfarenmaatschappij „Ons Genoegen" den Zeer Eerw. Heer pastoor een serenade. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep W. 0., landbouwer te Ritthem, door den kantonreehter te Middelburg veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis wegens als onder- houdsplichtige van den watergang in den polder Walcheren een sloot na aanzegging vanwege het polderbestuur niet ter halver breedte te zuiveren. Naar de rechtbank te Middelburg werd ver- wezen de zaak van L. H., 70 jaar, zonder beroep te Hulst, door het kantongerecht aldaar veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis wegens openbare dronkensehap. Een hulpbesteller van de posterijen heeft zich ten postkantore te 's Heerenberg een post- wissel toegeeigend, voorzag dezen van de ver- eischte stempels, plaatste er een endossement op ten name van een derde en liet dezen het bedrag op het formulier vermeld innen. Hij is deswege ter beschikking van de justitie ge- ateld. Men seinde gisteren uit Heerenveen aan de BTel." dat Ds. Ewoldt aldaar weer gevan- kelijk is binnengebracht en zijne gevangen- houding bevolen is. lemand die Zondagnainiddag langs den Lekdijk bij Ammerstol wandelde, zag een zalm tusschen de kribben. De man ontdeed zich van de bovenkleeren en wist den zalm, een dier van 20 pond, te bemachtigen. Lammert P,, die bij ODgeluk R. Drewes scheepsbouwer te Meppel, doodgeschotec heeft, is, volgens de Tel., weer op vrije voeten gesteld en in zijn woning op de Werkhorst terug- gekeerd, Op de Kerkhoflaan bij den Sparreweg te 's Gravenhage, wilde de koetsier van een vrachtwa- gen nadat hij zijn paard gevoederd had, het de teu- gels weer aandoen. Het dier begon te slaan en ging op hoi, met het gevolg, dat de man onder zijn wagen terecht kwam, overreden werd en zeer ernstige kwetsuren bekwam. Na ter plaatse door den geneesheer van den eerste-huipdienst te zijn verbonden, werd de man naar de Roode Kruiskliniek overgebracht, waar hij kort daarna overleed. Maandagnamiddag half vier is te Gasteren, een gehucht ongeveer 8 K.M. ten N. O. van Assen gelegen. door onbekende oorzaak de her- berg van Van Rijn, die juist 's morgens zijn woning verlaten had om zijn landweerplichten te Assen na te komen, afgebrand. De stevige N. Oosten wind deed de vlammen ook overslaaD op twee naburige arbeiderswoningen van H. Pophen en bewoond door de gezinnen van Albert Kroese en Hendrik Smit. In minder dan geen tijd waren deze woningen eveneens een vlammenzee, zoodat er aan redden van have en goed niet te denken viel. Na de eerste algemeene verwarring bleek het, dat men een tweetal jeugdige kindertjes miste een van Kroese en een van Smit en weldra kwam men ook tot de treurige slotsom, dat dit tweetal verbrand was. De lijkjes werden niet gevonden. Totaal alles van de drie woningen is verbrand. Een paard, twee koeien en een tweetal varkens, toebehoorend aan Van Rijn, kwamen nog in de vlammen om. Maandagavond is te Lisse het 8jarig zoontje van S. L. door de tram overreden. Het knaapje was dadelijk dood. Het wilde op een in beweging zijnde tram springen. Goede gevolgen van een flauwe grap, Aan de gloeilampenfabrieken te Eindhoven werd op 1 April j.l. een arbeider een poets ge- bakken, door hem als Aprilgrap met een bon naar den dokter te zenden waarop was ge- schreven Goed voor het rechtzetten van een hoofd De man droeg het hoofd n.l. over eene zijde. De dokter nam het geval echter serieus op, behandelde den arbeider dezer dagen in het gasthuis, en thans heeft laatstgenoemde zijn bezigheden met een behoorlijk recht gezet hoofd hervat Zoo kan een grap ook een goede zijde hebben. Dinsdagmorgen in de vroegte heeft te 's Qravenhage een koetsier in zijn rijtuig een jongeman en vrouw naar het politiebureau aan het Huygenspark vervoerd, daar zij bij aankomst aan het door hen opgegeven adres beiden bloedend verwond en bewusteloos waren. Aan het politiebureau bleek, dat de jongeman een schotswond in de rechterslaap had de vrouw een aan de iinkerslaap. Nadat zij beiden voorloopig waren verbonden, werden zij per zieken-auto naar het gemeente- ziekenhuis overgebracht. Daar zijn zij weder tot bewustzijn gekomen. Het politieonderzoek moet nog uitmaken of hier van poging tot raoord, gevolgd door poging tot zelfmoord sprake is. De jongeman, is gisteravond overleden. De vrouw, die een schotwond in den Iinkerslaap had, was stervende. De 22jarige R. M. heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag te 's Heerenberg zijn 27jarigen zwager Gradus Johannes Wennekes vermoord. Hij is door de marechaussee ge- vankelijk naar Arnhem overgebracht. M. heeft ook tegenover de justitie, na veel draaien, bekend den moord gepleegd te hebben. De verslagene heeft twee zeer diepe snijwonden in den hals en verder nog verscbillende onbe- teekende wonden, welke met een broodmes moeten zijn toegebracht, De dader heeft ook bekend, den moord te hebben gepleegd met een groot broodmes. Dit mes is in de lade, netjes afgepoetst, tusschep andere messenteruggevonden en in beslag genomen. De sneden in den hals zijn doodelijk geweest. Vermoedelijk is de go- troffene nog voortgewaggeld tot hij uitgeput door bloedverlies is neergevallen op de plek, waar hij is gevonden. De verslagene. was ongehuwd. M. geboortig uit Hengelo (G.) woont nog niet lang te 's Heerenberg. Hij is onlangs met de 15jarige zuster van Wennekes getrouwd. Een landbouwer, woonachtig op het eiland IJselmonde, heeft gistermorgen aangifte gedaan, dat hem in een huis op den Boerensteiger te Rotterdam een portefeuille met 2200 aan bankpapier is ontstolen. De portefeuille was in een binnenzak van zijn vest geborgen. In verband met dezen diefstal zijn in verhoor genomen twee zusters A. en de man met wien een van die zusters leeft. Zij ontkennen den diefstal, en een huiszoeking in hun woning heeft geen resultaat opgeleverd. Van het ge- stolen geld is niets teruggevonden. Voorzichtig met muizentarwe De heer Van 't H., te Nieuwerkerk a. d._ IJsel, had in een kast muizentarwe gestrooid. Zijn 3jarig zoontje vond de roode korrels en snoepte er van. Aan zijn moeder vertelde het kind, dat hij zulke lekkere dingetjes gegeten had. Voorzichtigheidshalve riepen de ouders ge- neeskundige hulp in. Gelukkig heeft het knaapje er geen nadeelige gevolgen van ondervonden. Een 12jarige jongen in de Korte Nieuwe Havenstraat te 's Gravenhage, had twist met een zusje van ongeveer denzelfden leeftijd. Het meisje stak haar broertje met een hoedenspeld onder het schouderblad, waardoor een der longen werd geraakt en de knaap bloed opgaf. Na in den centralen post van den gemeentelijken eerste- hulp-dienst te zijn verbonden, is de jongen per auto naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd moeten worden ter verdere verplegiug. Veevtien woningen verbrand. Gistermiddag omtremt half twaalf onstond brand in de woning van J. van Zeeland, slagev en winkelier op het Kruiseind te Gemert (Noord-Brabant). jjj ^De eerste vlam werd gezien langs den schoor- steen, zoodat waarschijnlijk door een defect in den schoorsteen het onheil ontstaan is, dat in zeer korten tijd zich vreeselijk snel uitbreidde. Met de woning van Van Zeeland stonden on- middellijk in lichte laaie de woningen van M. Vos, Mart. Pennings en Joh. Maas. Nu sloegen de vlammen over den weg heen en tastten de woning aan van Frans Verhappen. Van diens woniug sloeg het vuur over naar het huis be woond door Mart, van Doornik en in eigendom toebehoorende aan de wed. v. d. Broek te Boe- kel. Het hier dicht aangrenzende blok wonin gen, bewoond door A. Mickers, landbouwer Adr. v. Dommelen, winkelierL. Klerks, win kelier en Gez. Dorelijers, ging spoedig daarna eveneens in vlammen op. Uit deze laatste wo ningen was nog al vrij wat huisraad gered. De nieuwe boerderij van Joh. van Dommelen, geheel in steen en pannen opgetrokken, bood nog geruimen tijd weerstand, rnaar de liitte was zoo groot en de voorraad hout en stroo op de achterplaats bood zooveel voedsel aan het vuur, dat ook deze boerderij het niet langer houden kon en in vlammen opging. lntusschen waren echter de brandspuiten op het tooneel verschenen. Met inspanning van alle krachten wist men het woonhuis te vrij- waren. 't Bleek echter, dat de brandweer van Gemert zeer onvoldoende is. Zoo hoorden we, dat meer dan een spuit geheel onbeheerd stond, ofwel omdat de brandmeesters al geruimen tijd overleden waren, of wel omdat zij niet verschenen. Tegelijk met de boerderij van Joh. van Domme len stond ook het huis van de wed. Smits, be woond door de eigenares, door Joh. van Exel en door Antonia van Deursen, in voile vlam. Een oogenblik vreesde men, dat ook de verder op gelegen woning van Rooyakkers nog zou vuur vatten, waardoor dan nog een viertal wo ningen zouden zijn afgebrand. Gelukkig gebeurde dit niet. 't Was dan ook al meer dan erg. Niet minder dan 14 gezinnen zitten dakloos. De verbrande gebouwen zijn alle verzekerd. De inboedel van Joh. Maas, Mart, van Doornik en Joh. van Exel niet. Moord te Gent. Zaterdagavond te 8 uur bood een persoon aan een student een lOcen- times ticket te koop aan ten voordeele van de stakers. De student weigerde en ging naar zijn kost- huis in de Koestraat, steeds achtervolgd en lastig gevallen door den venter. Toen deze den slagerswinkel wilde binnendringen, waar de student zijn kamers had, greep de spekslager Sitnoens het individu bij den schouder. Deze, woedend geworden, greep een mes van de toonbank en stak op het onverhoeds den slager ermede in de borst. Deze zakte ineen en stierf ondanks de toege- schoten hulp van den student en eenige ge- neesheeren. De moordenaar had het op een loopen gezet, doch werd in den loop van den avond aange- houden en voor den rechter van instructie gebracht. Aan de Matin wordt uit Nice gemel. dat een aldaar wonende dame, mevrouw Navrat1'' meent haar kinderen te herkennen in de be- schrijving der bladen van twee uit de scheep3- ramp der Titanic geredde Fransche "kinderen van 2 en 3 jaar, die alleen bekend zijn onder de namen van Louis en Lolo en die vergezeld waren van een passagier, die zich Hoffmann noemde. Deze kinderen zouden ontvoerd zijn door haar man, die haar een maand geleden verlaten had. De achtergebleven moeder heeft om de photographie der kinderen geseind. Het schijnt nog allesbehalve een rooskleuri- ge toestand te zijn in het stroomgebied van de Mississippi. Zoo heeft de doorbraak van een dijk van de Mississippi beneden Rosedale en van an dere dijken van de Arkansasrivier het getal der door overstroomingen getroffen menschen met 25.000 vermeerderd. De toestand van duizenden, die zonder woning zijn, is treurig. Velen zijn sedert dagen zonder voedsel, terwijl de verbin- ding per spoorweg verbroken is. Zondagmiddag werd in den stedelijhen schouwburg te Sevilla een bom te midden van 't publiek van den eersten rang geworpen. Een man werd op slag gedood, twintig andere per- sonen werden zwaar gewond. Er ontstond een bevige paniek, alle bezoekers snelden in wilde haast naar de uitgangen en daarbij geraakten velen onder den voet en werden meer of minder ernstig gewond. De bommenwerper werd gearresteerd. Hij verklaarde anarchist te zijn. 's Gravenhage, 24 April. Eerste Kamer. Zonder discussie is aangenomen de erfgooiers- wet. Daarna is behandeld het bouwwetje. De heer Van der Feltz, hoewel geen bezwaar heb- bende tegen subsidieering van de bijzondere school, indien dit strekt in het belang van het onderwijs, had groote bedenkiug tegen een lichtvaardigen greep uit de staatskas, zooals bij het bouwwetje geschiedt en verklaarde tegen te zullen stemmen. Het wetsontwerp werd daarna verdedigd door de heeren Van der Biesen, Woltjer en Hovy. Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen de heer F. de Glopper, opziener bij de rijks electriciteitswerken van het Kanaal Gent Ter Neuzen te Ter Neuzen. Middelburg. De Commissaris der Koningin maakt bekend dat de Militieraad zitting zal houden te Middelburg in het Militair Tehuis tot het aanhooren van reden van vrijstelling als broederdienst, eigen dienst en alle andere redenen, op 29 April a.s. voor de gemeenten in Walcheren, op 30 April voor die van Zuid-Beveland, Tholen, Schouwen en Duiveland en op 1 Mei voor de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- Beveland. Amsterdam. Alhier zijn twee boerderijen totaal afgebrand. De vlammen sloegen over op een kasteel dat ook totaal uitbrandde. Het vee van de boerderijen kon nog worden gered. De vermoedelijke oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan de werkzaamheden die door twee loodgieters op eene der boerderijen werden verricbt. Parijs. De onderdirecteur van den veilig- heidsdienst werd bij een onderzoek in het huis van anarchisten door revolverschoten gedood, terwijl een commissaris van politie welke hem daarbij behulpzaam was, zwaar werd gewond. De moordenaars. twee in getal, zijn gevlucht zonder eenig spoor na te laten. POL ITT. E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerde en portemonnaitje en een ringetje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Hulst, 22 April 1912. Axel, 20 April. Eierveiling V. P. N. Aanvoer 6000 kippen- eieren, prijs f 3,90 per 104 stuks. 800 eendeneieren, prijs 4,05 per 104 stuks. ZEETIJDINUi L PST. Van 22 tot en met 23 April. - Van 22 tot en met 23 April werden door de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 35 atgeschutdoor de Westsl. 20 op- en 7 afgesckut. Positie der Stoomschepen. s.s. HARALD in lading te Methil voor Genua, s.s. JENNY te Rotterdam. Aanstaanden Zondag 28 April, zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- eu Grootouders, JACOBUS VAN ES Pz. CORNELIA DE BREE Pd., hun 25jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Uit aller naam, Hoek (Boeregat). JAN VAN ES Jacz. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van mijnEchtgenoot PieterChristiaan Jacobus Hennequin, betuig ik langs dezen weg daarvoor mijn harteli.jken dank. Wed. Mr. P. C. J. HENNEQUIN— van Oostenwijk Stern. Aardenburg, April 1912. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe /'ll,Rogge 9,30 Wintergerst 10,50,Zomergerst/10.80, Iiaver/10,,Erwten f 15,Witte boonen f SO,Bruine boonea f 18,50, Daiveuboonen f 12,Paardenboonen 0,60, Boekweit f Lijnzaad f 17,Koolzaad f Aardappela 4,25. Boter per kilo f Eieren per 26 stuks f Ter weekmarkt waren aangevoerd 15 stuks rundvee en 21 varkens, waarvan verkocht 6 stuks rundvee en 17 varkens. VLAG B 22 Eng. s.s. idem idem 23 idem 23 Eng. s.s. idem 22 Eng. s.s. 23 idem Belg. s.s. 22 Zweed. s.s 23 idem NAAM. Ms Van en naar. Lading. imi> lev Ktenien: The Emperor The Sultan River Thames Leotris 1822 1828 2242 39J6 Millom idem Londen ljzer idem stukg. Whitehaven gemengd »n Ter Metsait-ii The Emperor 1832 |Grangem. The Sultan 1828 jSarpness i oor tiem I Shipton Castle 10S20 Antwerpen Broeside 1151 Cardiff Gerard 400 Ostende Van 3-exit 1755 Morlaise 4591 Stettin 5092 (Sunderland ledig idem gemengd ledig idem phosph. idem ledig Kan Ned. s.s. Helena s.s. RICHARD in het droogdok te South bhields. s.s. ELISABETH in lading te New-Castle on lyne voor Malta. s.s. HELENA vertrok '24 dezer van Ter Neuzen naar Sunderland. s.s. MAGDALENA in lading te New-Castle on dyne voor Genua. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2