Be Kanter bd Miffs Bant Bureelambtenaar. .50 lKRO'lBUS Tandarts MEIER Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. BEESTIAAL: Be iroosl fler Borstlijflers. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. HUISHOUDELIJKE GOEDEREN Dinsdag 14 Mei 1912, BURtilRLIJ K E N STAND. ADRIANA PLATTEEDW, GOES. - MIDDELBDRG. - HULST. Met alle tevredenheid Landbouwgereedschap ZEETIJDINW EN. Van 15 tot en met 16 April. Van 15 tot en met 16 April werden door de Oostsiuizen aihier 26 binneuvaartuigen op- en 60 afgescbutdoor de Westsl. 9 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoornschepen D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 18 April u 2.19 2.34 Vrijdag 19 2.51 3.7 Zaterdag 20 3.24 3.42 Zondag 21 4.1 4.21 Maandag 22 4.42 5.5 Diusdag 23 5.32 6.1 Woensdag 24 6.34 7.15 Getrouwd P. J. VISSER M. E. BOOGAART, die, mede namens wederzijdsche tamilie, hun (lank betuigen voor de vele blijken van be- angstelling bij hun huwelijk ondervouden. Hontenisse, 1r. Dreischor, 10 APnl 1912" Heden overleod ua een smartelijk lilden tot diepe droefheid van mij, mijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, onze geliefde Echtgenoot, Moeder en Groot- moeder, in den ouderdom van bijna 69 jaar, Ter Neuzen, 15 April 1912. Mede namens mijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, P. HERREBOUT. Ondergeteekende bericht dat hij tengevolge van de benoeming van den Heer T. C. DAEIJ OUWENS tot notaris te Purmerend, is aangewezen als plaats- vervanger ter waarneming van het vacante kantoor van ge- noemden notaris te Hulst en dat tijdelijk bij hem in bewaring zijn de minuten en repertoria (sedert 1873) van de notarissen Mr. J. G. van Deinse en T. 0. Daeij Ouwens. C. LE NOBEL, Notaris. Vlooswijkstraat, Ter Neuzen. Baukiers, Kassiers, Admiuistratie- en Assurantiekantoor. Koopt en Verkoopt Effecten. Verstrekt pand brie ven van alle Hypotheek- banken. Bezorgt Hypotheken, en verzilvert alle Coupons. Wisselt vreemd Bankpapier en Muntspecie. Sluit Verzekeringen op elk gebied. Houdt zitting op iederen MarJctdag te AXEL bij G. Giljjamse, v/h W. Dieleman, te TER NEUZEN bij B. Heijens. Op het bureel van den Arron- dissements-ingenieur van den Rijks Waterstaat te Ter Neuzen, is te vervullen de betrekking van De vereischten om als zoodanig te worden benoemd, zijn de volgendeBenoembaarheid volgens art. 5 der Grondweteen minimum- leeftijd van 18 jaren voor hen die niet van den militairen dienst zijn vrijgesteld, het vol- bracht zijn van de eerste oefening, bedoeld bij bij art. 122 der wet betreffende de nationale militiehet schrijven van net, duidelijk en gemakkelijk leesbaar schriftgenoegzame ken- nis van de Nederlandsche taal, om die zonder taalfouten te kunnen schrijven het behoorlijk kunnen verrichten van teekenwerk, betreffende eenvoudige technische ontwerpen en het maken van situatieteekeningenvaardigheid in bet rekenen. Kennis van een of meer vreemde talen en bekendbeid met de beginselen der wiskunde strekt tot aanbeveling. Zooveel mogelijk zal aan de candidaten die het bewijs bezitten van goed afgelegd examen voor opzicbter van den Rijks Waterstaat, of die in het bezit zijn van een diploma van een boogere burgerschool met 3- of 5jarige cursus of van een een gelijkwaardig diploma, de voor keur worden gegeven. Sollicitanten naar boven genoemde betrekking gelieve voor 23 April a.s. eigenbandig ge- schreven brieven te zenden aan den Ingenieur voornoemd. kan ik verklaren, dat deAlgemeenePaarden- en Veeverzekering-Maaischappij te 's Gravenhage (De Oude Zwolscbe van 1895), Dir. Linthout, de scbade voor mijn gestorven vpulen spoedigst en loyaal heeft uitbetaald. Ik kan iederen paarden- en veehouder aansporen deel in deze Maatschappij te nemen, ook van wege hare lage eu vaste premien. DINGEMAN SCHEELE. Ter Neuzen, den 10 April 1912. Agent de heer JAC. BEDET, HOEK (Boeregat). W TANDARTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dugelijks te consulteeren van .912 en van 24 our. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. vestigt hierbp de aandacht op het tweede Tan dheelkundig Cabinetdat door hem is ingericht, in bet bijzonder geschikt om alle kunstwerken te verrichten. Bagattenstraat 36, GENT. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal ten verzoeke van de Wed. en Erven P. DEIJ te Axel, aan het huis bewoond door de Wed. P. Deij in de Kerkdreef aldaar, op IHaandag den 22 April 1912, des namiddag I1/, ure, verkoopen Eene partij ALS3 Kasten, 3 Tafels, 16 Stoelen, 2 Rietenstoelen, Leuningstoel, Ziekenstoel, 0venkacbel, Vulkachel, Kolenbak, 3 Spiegels, 3 Hanglampen (w. o. 1 antieke), Regula- teur, staand Klokje, IJzeren Ledikant, Pluimen- en Kapokkenbed, Wollen- en gestikte Dekens, Karpet, 4 Schilderijen, 3 Petroleumstellen, Waschmachine, Fornuis, groote en kleine Waschtobben, Viscbtonnen, Emmers, 3 ijzeren Potten, enz. VOOBTS S Eene partij Winkel- en Kuipers- gerief, eene partij Matten, 2 Beerknipea met Scheppers, Bandijzer, Brandhout, 12 Hoenders en een Haan enz. enz. De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en E. B. Dumoleyn^te Hontenisse, zullen ten verzoeke van den heer J. RIEMENS Sz. te Hengstdijk, op de door hem bewoonde hof- stede aldaar op des voormiddags 10 ure, verkoopen 18 stuks PAARDEN, als 5 Werkpaarden, nl.een oud 10 jaar (wit) dik van veulen, een oud 9 jaar (zwart) met veulen, een, oud 7 jaar (grijs) met veulen, een oud 6 jaar (zwart) met veulen en een oud 3 jaar (vos). 1 Looppaard oud 4 jaar (bruin), 5 tweejarige Paarden (2 vos, 1 zwart, 1 bruin en 1 Looppaard). 6 Jaar- lingen (1 zwart, 1 vos en 4 bruin), 1 vos-Merrie veulen. N.B. Alle paarden zijn van Brabantsch ras. 38 stuks HOORNVEE, als Zeven baatgevende Koeien, 3 dikke Vaarzen, 11 tweejarige Runders, 10 Jaarlingrunders, 1 Stier en 6 Kalveren. N.B. A1 het boornvee is van Hollandschras. Voorts 3 Loopvarkens en 7 Biggen. nieuw Rijtuig met getuig, Buggy, 5 Wagens met ijzeren assen en rongen, 2 iErfUKarren, 2 groote Sleden, (geschikt voor het vervoer van beeten), Zaaimachine, Maaimachine, Ploegen, Eggen, Beetenmolen, Ros met Snijmolen, VVan- molen, Scbeemolen, Slepers, Zwingen, Aal- bak, Hooihark, Vorken en Rieken. MELKGEREEDSCHAP, alsKarn met Ontroomer (Melotte), Em mers, Teelen, Boterbak en wat verder tot het melkgereedschap behoort. Eene partij Huishoudelijke Goederen, waaronder een antieke Hoekkast. Vender: eene partij nieuw Hout, als: Dissels en Dammen, Planken, Ribben, Stijlen en Dampalen, eene partij Pannen en Steen, Mutsaard enz. enz. Onbekende personen eu acbterstallige betalers worden niet als koopers en borgen aange nomen. Koopen tot eu met f3,— kontant. Het overige op tijd van betaling, onder borg- tocht desgevorderd. Op de bofstede bestaat gelegenheid tot af- spanning en bergplaats voor fietsen. Lezers vergeet het niet. Yraagt aan al uwe kennissen welke de beste remedie is tegen 't hevig hoesten, benauwdheid, het piepen der luchtpijpen, 't verslijmen der longen, heeschbeid, bron chitis, krevelingen in de keel, asthma enz. Iedereen zal u antwoorden neemt BALSEMPILLEN van H. VAN AKEN, Apotheker Scheikundige te Selzaete, oud- leerling van bet gasthuis te Gent. Zij doen de fluimen gemakkelijk lossen en spoedig verminderen. Zij voorkomen en genezen alzoo de ontsteking der longen. Prijs per doos f0,62}/<l. Verkrijgbaar en gros te Ter Neuzen, bij J. J. KENSE en verder bij alle soliede drogisten en verkoopers van ge- neesmiddelen. Uit het niet bezoeken der school, door de kinderen, wiei ouders volgens het door hun gedaan verzoek, de toe- zogging deden, een of twee kinderen te zullen sturen, wanneer dit voor den prijs van 10 cent per week kan ge- schieden. Zoo blijkt dat zonder iets te doen de kinderen met van de goede inrichting zouden kunnen genieten. Dat de heer Van Hoeve die raadgeving aan die personen lieeft voorgesteld, is wel een bewijs dat de heer Van Hoeve veel voor de belanghebbenden gevoelt, om hunne kinders zoodoende naar de Bewaarsehool te kunnen zenden. 0°k buiten de commissievergadering heb ik met den heer Van Hoeve nog gesproken en het bleek nog uit alles dat hij met uit eigen belang heeft gewerkt en daarom in dezen de Raad niet in de richting had moeten bespreken i j°Ui de heer Van Hoeve gevraagd hebben, maar wef de 34 personen. De heer Van Hoeve heeft enkel «en voorstel gedaan, dat diende een leiddraud aan te geven in vvelken geest er kon gewerkt worden. Daar het voorstel van den heer Van Hoeve de commissie met wen'schelijk voorkwam om aan te nemen, daarom heeft zij besloten een voorstel te doen om 100 aan de Bewaar sehool toe te staan voor een jaar en dit bedrag ten bate komt aan ouders voor wie het bedrag nog te bezwarend is. Dn om dan te zien of er meer kinderen naar de Bewaarsehool zullen gestuurd worden. En onder goedkeuring van Burg, en Weth. welke ouders daarvoor in aamnerking zou kunnen komen. Dat nu even- wet de Kaad heeft besloten twee derde van het tekortals subsidie aan den heer Van Hoeve toe te kennen onder Oepaalde voorwaarden, is voor mij niets bezwarends. Maar daar volgens het besluit, de regeling der vernain- derden prijs geheel aan den heer Van Hoeve overgelaten wordt, ben ik voor mij niet eens. Ik zou liever zien dat de heer Van Hoeve zich aan de goedkeuring van den Raad Of daaruit een commissie, mocht onderwerpen. En geef daarom de heeren in overweging wat zij hiervan denken, aliorens een voorstel te doen tot het benoemen van eene commissie. De Voorzitter inerkt op dat de heer Van Hoeve het door den Raad aangeboden subsidie en de daarbij gestelde voor waarden heeft aanvaard, zoodat het z. i. niet noodig is verder op deze zaak in te gaan. De heer Oggel oppert de meening dat de heer Wolfert misschien dit schrijven heeft gezonden in de meening dat <ie heer Van Hoeve het aaubod van den Kaad niet zou aannemen. De heer Wolfert bevestigt dit vermoeden. Het schiij ven wordt hierna voor keiinisgeving aangenomen. 4. Aanbieding beredeneerd verslag van den toestand der genieente over 1911. De Voorzitter legt namens Burg, en Weth. over het leredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1911, en stelt voor dit voor de leden ter visie te leggen. Na enkele opmerkingen wordt aid us besloten. j Aanbieding rekening Burgerlijk A nnbestuur over De V oorzitter deelt mede dat is ingekomen de rekenin" fa,7e[antw00rdillg van het Burgerlijk Armbestuur over 'o?3.]>o/-ragende in ontvangsten 5051,38 en in uitgaven J 433d,8b|, alzoo met een goed slot van 787,51 j. Op voorstel van .den Voorzitter wordt deze rekening gesteid in handen eener commissie van onderzoek, waarvoor de Voorzitter aanwijst de heeren Smies, Dieleinan en Van Driel. Genoemde heeren nemen de benoeming aan. Omvraag. De heer Oggel deelt mpde dat aan de woning van C. Wieland in de Nieuwstraat een zinkput ligt, die, omdat deze niet behoorlijk kan worden leeg gemaakt, daar ze te klein is, veel overlast voor de oingeving veroorzaakt, daar die herhaaldelijk overloopt en het vuile water dan op de straat biijit staan. Hij zou wenschen dat hierin verandering werd gebracht door vergrooting van den put of het aanschailen van een kleineren lepel om den put goed te kunnen uitscheppen. De Voorzitter deelt mede dat die put door het bestuur der bijzondere school kleiner is gemaakt en dat het bestuur nog steeds in gebreke is gebleven om te voldoen aan de gestelde voorwaarde, dat de put weer op de normale groote moest worden gebracht. De heer Oggel betoogt, dat het bestuur dan tot zijn plicht zou moeten worden gebracht. De Voorzitter deelt mede dat er reeds meermalen door Burg, en Weth. hij het schoolbestuur op aangedrongen is, maar dat had nog geen resultaat. Hij zegt toe, dat dit uogmaals zal geschieden. In verband met een opmerking van den heer Oggel ze"t hij nog dat er geen schriftelijk bewijs omtrent bestaat, er is aan het schoolbestuur op zeggende woorden vergun- ning verleend om in het terrein een werk uit te voeren onder voorwaarde dat de put later weer op voldoende groote zou worden gemaakt. 5. Primitief kohier van den hoofdelijken omslag. ler behandeling van het primitief kohier van den hoof delijken omslag schorst de Voorzitter de openbare vergade- rmg, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. St.Jnnsieen. Huwelijksaangiften. 1 April. Alphonse baman, oud 26 j., jm. en Amelia Rosalia de Witte, oud 29 J-, jd. 4 April. Leonardns de Bot, oud 32 j., jm. en Leonia Philomena Segers, oud 24 j., jd. Geboorten. 31 Maart. Maria Cornelia, d. van Disere van Gimst en van Louisa Maria Colman. Amelia Maria, d. van Joseph Strooband en van Maria Louisa Verstraeten. 7 April. Florence Maria, d. van Edmundus Meervis en van Maria Seraphinu Mattens. 8 April. Leontina Maria, d. van Emilius Pieters en van Maria Braem'. Emelia Maria Margaretha, d. van Pharaildus Franciescus van Acker en van Florentina Augusta Maria Vael. Maria Paulina, d. van Jacobus van Eck en van Leonie Maas lOAprii.Leonia Maria, d.vanCarolus Ludovicns d'Hooghe en van Lucia Maria de Bot. 13 April. Maria Anna" d. van Alouisius Boone en van Maria Anna Vergauw'en. Overlijden. 3 April. Melanie Sinack, oud 82 j., wed. van Andries Krombeen. 8 April. Petrus Goffa, oud 33 i echtg. van Maria Wivina Hendrickx. J KiiHoihlaer. Huwelijksaangiften. 28 Maart. Jan van Hoeve (van Ter Neuzen), oud 16 j., jm. en Johanna de j': jd* April. Mattheug JSmallegang, oud 22 Jjm. en Pieternellu .lanneke TGilde, oud 21 j. jd. Huwehjksvoltrekkingen. 7 Maart. Willem Galle, oud o7 j., weduwn. van Cornelia Eekman en Henderika Adriana Stouthamer, oud 39 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Janna Suzanna, d. van Cornelis balkenende en van Susanna Vinke. 4 Maart. David, z. van David Scheele en van Jacomina Bakker. 6 Maart. 'jannis Abraham, z. van Abraham Marinus Leenhouts en van Magdalena Hoste. 10 Maart. Pieter, z. van Cornelis de Kraker en van Geertrui Penne. Cornelis Jan, z. van Jacobus Hofman en van Cornelia Adriana Roose. 16 Maart. Jan Maarten, z. van Pieter de Pooter en van Elizabeth Florussen. 22 Maart. Cornelia Pieternella, d. van Martinus Schieman en van Cornelia Schieman. 31 Maart. Henderikus Winsing, z. van Willem Jannis Assies en van Jacoba Loot. 3 April. Maatje, d. van Pieter de rudder en van Maatje de Pooter. 4 April. Cornelia, d. van Jan van de Wegeen Elizabeth Hamelink. 6 April. Levina Christina, d. van Pieter Hamelink en van Adriana Geer- truida Janeen. 9 April. Jan, z. van Cornelis Hendrik Heiman W isse en van Suzanna Dees. 10 April. Jacob Johannes, z. van Leendert Willemsen en van Maatje Maria de Wiide. David Cornelis, z. van Jan van rraeijenhove en van Maria Pieternella Keukelaar. 13 April. Janna Susanna, d. van Gijsbrecht Daniel Heins- <lijk en van Janneke Balkenende. Overlijden. 8 Maart. Leuntje Scheele, oud 90 j., wed. van Jacobus Absalom d« Regt. 21 Maart. Francois Cor nelia de Jonge, bud 7 m., z. van Frangois Cornelis en van Maria van den Ende. 29 Maart. Pieternella de Vos, oud 3 m., d. van Maarten en van Cornelia Donze. 7 April. Marinus Bakker, oud 62 j., weduwn. van Jaco mina Michielsen. 8 April. Cornelia Pieternella Schieman, oud 17 d., d. van Martir.us en van Cornelia Schieman. K<ii<t<t<irpe. Huwelijksaangiften. 11 April. Petrus Josephus de Block, oud 30 j., jm. en Coralie Marie van der Jeiigt, oud 31 j., jd. Geboorten. 12 April. Prudent Joseph, z. van Arthur Claeys en van Irma Maria Belaert. Overlijden. 5 April. Theophilus Buij3se, oud 58 j., echtg. van Octavia Bredantia van Quekelberghe. NAAM. VLAG. Ms Van «n naar. Lading. 16 15 15 16 15 Duitsch s.8. Eng. s.s. lo«r Tei Meuzen: Elbe 2919 IHamburg Van Ter Meuien River Thames l2242|Londen Voor Beni ljzer stukg. gemengd stukg. ledig hout ledig gemengd Russ. s.s. Gen. Suwarow 5351 Riga Eng. s.8. Egret 8945 Belfast idem Quay aider 1048 Antwerpen Zweed. s.s. Polaris 4?09 Riga idem Sven 4543 Rotterdam Rass. s.s. Graf Schuwalow 4995 Riga Van bent i Eng. barge Justice 255 ilpswich phosph. s.s. HARALD in het droogdok te South Shields, s.s. JENNY te Rotterdam. s.s. RICHARD in het droogdok te South Shields, s.s. ELISABETH te Ter Neuzen. s.s. HELENA te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in het droogdok te South Shields. ft EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3