MONKEYBRAND I f.l.5l! Gemengde berichten. Mag ik het genoegen hebben Uw blik als zilver tc maken en Uw geverfd hout- werk als nieuw? Ongeschikt voor de Wasch. Niet-begrepen nier- en blaaskwalen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. BURG ERLIJ KEN STAND. Axel. De alhier op jl. Maandagen Dinsdag gehouden tentoonstelling van teekeningen ver- vaardigd door de leerlingen van de vakteeken- school dervereeniging Ambachtsbelang" werd, vooral den eersten dag, druk bezoclit. Uit de pi. m. 450 tentoongestelde teekeningen bleek, dat de leerlingen met vlijt hebben gevrerkt. De volgende prijzeu werden toegekend le leerjaar, handteekenen le prijs C. van den Berge, 2e prijs PEsselbrugge, terwijl een eer- volle vermelding werd toegekend aan M. van Doeselaar. Voor lijn- en voorbereidend vakteekenen ont- vingen een eervolle vermelding J. Wieles en C. Jansen van Rosendaal. Voor vakteekenen, 3e leerjaar, ontviDgeneen eervolle vermelding W. van Doeselaar en C. van den Berge. In het vierde leerjaar werden bekroond R. de Kraker en J. P. van den Broeke. Voor Nederl. taal en schrijven behaalden de le prjjs G. Vlaander en de 2e prijs 0. van den Berge. Voor meet- en rekenkunde le prijs R. de Kraker, 2e prijs W. van Doeselaar, terwijl G Vlaander een eervolle vermelding ontving. Er mag gezegd worden dat met deze teeken- school, die voor ongeveer een jaar werd opge- richt, een nuttige zaak is tot stand gekomen. Het onderwijs werd gemiddeld door 23 leer lingen gevolgd. Een woord van lof komt in dezen voorzeker toe aan den heer M. Lansen, die daarvoor de eerste stappen gedaan heeft. Moge het bestuur in alle opzichten ruime rnede- werking van de ingezetenen blijven ondervinden, dan zullen de goede resultaten daarvan voor velen niet uitblijven. RECHTSZAKEN. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde Jan Valk, directeur van het Bijkantoor van Eck, wegens malversatie tot 21/2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van Yi jaar prev. gevangenschap. Vrijdagavond is op] de Nieuwe Vlissingsche weg ter hoogte van de ijsbaan een schot gelost in de richting van de te Middelburg om 8 uur komende stoomtram „Walcheren". Het pro- jectiel vermoedelijk een flobertpatroou duwde een gaatje in de dikke ruit op het achter-bal kon der 2e klasse, waar zich twee personen van het personeel bevonden. De politie stelt een onderzoek in. Aan een benedenhuis in de Ohmstraat te 'a Gravenhage schelde iemand aan, om eenqui- tantie te presenteeren. De bewoner opende het straatdeurraampje en schoot daardoor met een revolver in de richting van den man, die had aangescheld. Het schot miste waarop de be- dreigde ijlings heenging en van het gebeurde aangifte deed bij de politie. De kogel was langs zijn arm gegaan en in de deurpost van een nabjjgelegen woning gedrongen. De man, die het schot had gelost, werd gearresteerd hij is als verdacht van poging tot doodslag, ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. In den avond van den eersten Paaschdacr, omstreeks half elf, ontving de politie ir, de Lange Torenstraat te Rotterdam van een paar burgers de mededeeling, dat zij onraad meenden te hooren in den goud- en zilverwinkel van hun buurman, den heer J. Blom, op de Gedempte Binnenro'tte no. 113 alhier. Het scheen hun coe, alsof men daar in het plafond aan het zagen en boren was. Terstond begaven zich eenige politiemanuen op wegdoor het huis van de waarschuwers bereikten zij het dak, maar juist toen zij zich van daar langs de goot op het dak van het huis, waarin de winkel van den heer Blom is gevestigd, zouden begeven, zagen zij voor zich uit over dat dak een man de vlucht nemen en verdwjjnen in een aan den Oppert uitkomend huis, waardoor hij de straat bereikte en ontkwam. Een onderzoek bracht aan het lieht, dat de inbreker zich, vermoedelijk langs denzelfden weg waarlangs hij vluchtte, toegang heeft weten te verschaffen tot den zolder van perceel 113. Daar heeft hij langs de onbewooDde verdiepingen de eerste verdieping weten te bereiken, "waarop is gevestigd de clichefabriek Helios. Daar is begonnen met een viertal gaten in den vloer te boren en vervolgens door het plafond been van den goud- en zilverwinkel. Hierna ving het uitzagen van het uitgeboorde gedeelte vloer aan, waarbij hij in den stillen avond zooveel geraas maakte, dat het de aandacht van de buren trok. Ter plaatse waar de inbreker bezig geweest was, vond de politie een boor, door hem op zijn haastige vlucht achtergelaten. Donderdagochtend in de vroegte brak brand uit in een fabriek te Selzaete, welk ge- bouw daar in de buurt als ,,Lamzwartfabriek" bekend staat. Het vuur deelde zich mede aan het magazijn dat ruim 20.000 kilo naphtaline inhield deze stof is, aan het smelten en aan het branden gegaan en heeft het huis, de badplaats, het kantoor, de garage en de vier zwartkamers in brand gestoken. De vlammende stroom na de poort in brand gestoken te hebben, is al vlammenc ruim 100 meter vergeloopen. Het huis van den bestuurder is langs alle kanten gebarsten, en zal zeer waarschjjnlijk moeten afgebroken worden. Deze heeft persoonlijk een duizendtal frank schade, en de schade aan de fabriek is zeer aanzienlijk. Aluminium als brandstof. Hoe moet het met de aarde gaan, all alle kolenmijnen zjju uitgeput Men heeft uitge- rekend, met inachtneming van de waarschijn- lijkheid dat het kolen-gebruik naar verhouding zal blijven stijgen, dat na 200 tot 230 jaren de geheele Britsche kolen-voorraad in de ver- schilleude mijnen zal zijn uitgeput. De aandacht is nu op een metaal gevallen, dat tot de op de aardoppervlakte meest voor- komende elementen behoorthet aluminium. VToeger was het nog betrekkelijk moeilijk en duur, aluminium te vinden, maar den laatsten tijd scheidt men die stof langs electro-lvthischen weg uit haar verbindingen af, wat de bewer- king veel goedkooper maakt. Daar de stoffen, waaruit het aluminium wordt geschift, niets kosten, komt het er maar op aan, op hoe veel de noodige electrische energie komt te staan. Als daarbij van een waterval en dergelijke natuurkrachten kan worden ge- bruik gemaakt, is al veel gewonnen. Tegenwoordig is reeds een produkt, Thernit geheeten, in den handel, dat uit een mengsel van aluminium en ijzer-exyde, beide in poeder- vorm, bestaat. Steekt men dit mengsel aan, dan verbrandt de zuurstof van de ijzer-oxyde het aluminium, waarbij zeer hooge hittegraden ontwikkeld worden. Ook is het een bekende laboratorium-proef, op een aluminium-vlam spijzen te koken. Voorloopig is dit vuur nog duurder dan het kolenvuur, maar de mogelijkheid bestaat, dat het aluminium in de toekomst een concurrent en zelfs ten deele een plaatsvervanger voor de steenkool wordt. Een automobiel van den markies van Medicis is op het Wapenplein te Rome in het ongereede geraakt op bet oogenblik, dat ze met een snelheid van 90 KM. in het uur reed. De wagen sloeg om, waardoor 4-passagiers benevens de bestuurder zwaar gewond werden. De vijfde inzittende een jonge man, bleef op slag dood. Een brief van een notaris, waarin van een eehtgenoote en aochter sprake was en die bij een meneer Lepelletier te Parijs moest worden bezorgd, vond een naamgenoot, die op een andere plaats woont dan de op den om- slag aangekondigde, in zijn bus. Deze ver baasde zich over den inhoud zich niet bewust als hij was, op de aangeduide plaats betrek- kingen te hebben gehad, en in het bezit van vrouw noch dochter. De brief handelde nl. over een erfenis. Doch deze heer was geen kniesoor hij ver- zocht den notaris hem wat geld voor de reis over te maken en ontving een telegrafischen postwissel van 300 frank. Woensdagochtend verscheen inderdaad de pseudo-erfgenaam in een taxi-auto bij den notaris, om de 25,000 frank in ontvangst te nemen. De klerk herkende echter in dit individu niet den erfgenaam, die daar al vroeger op 't kantoor was geweest. Daar deze natuurlijk dok aan de andere bij deze zaak betrokken personen vreemd was, werd de erfenisjager achter slot en grendel gezet. Hij zal gerechtelijk vervolgd worden wegens poging tot oplichting. Eenigen tijd geleden werd aan boord van een stoomboot te Antwerpen behalve eenige juweelen nog eenige spaarbankboekjesontvreemd. Een Duitsche nachtwaker van 't schip werd van den diefstal verdacht en toen men later in zijn woning een brief vond met het bewijs, om het geld der gestolen spaarboekjes daar te ontvangen was alle twijfel verdwenen. De nachtwaker werd tot 14 maanden gevangenisstraf veroordeeld niettegenstaande hij tot het laatste oogenblik bleef volhouden, onschuldig te zijn. Dezer dagen nu werd door de opsporings- brigade een Duitscher aangehouden, die aan den nachtwaker had gevraagd, brieven op een bepaalden naam te willen ontvangen. Deze briet bevatte de ontvangbewijzen der spaar boekjes. Ik doe het werk van een dag in een uurtje I In acht van de tien gevallen van nier- en blaasaandoeningen worden deze niet begrepen. Dag aan dag week aan week maakt de verschrikkelijke ziekte ongestoord verderen voortgang. En hoe langer zij wordt veronachtzaamd, des te erger wordt zij en des te moeilijker wordt het ora haar te genezen. Dat is de reden, dat nieraandoeningen zoo gevaarlijk zijn. Want juist de niet-begrepen ziekten zijn het meest te vreezen en bij nier- ziekten hangt zeer veel van tijdige behandeiing af. Iederen dag neemt het gevaar toe en als gij een der duidelijke kenteekenen van nieraandoe- ning opmerkt, zooals pijn in den rug en de lendenen, rheumatische pijnen, urine-ongesteld- heden, zoodat gij 's nachts meermalen moet opstaan, pijnlijkheid bij de loozing, enz., be- gint dan onmiddellijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pilleu. Zij zijn een geneesmiddel, ketwelk uit- sluitend dient voor de nieren. Zij versterken en heelen de nieren en geven hun de oude kracht terug, terwijl zij hen behulpzaatn zijn bij het afvoeren van de uit het bloed geliltreerde on- zuiverheden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's ter voorkoming van waardelooze namaak) zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij *dea heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10,—voor zes doozen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 11 April 9.8 9.59 Vrijdag 12 10.45 11.20 Zaterdag 13 w 11.46 Zondag 14 0.9 12.29 Maandag 15 0.46 1.4 Dinsdag 16 1.18 1.33 Woensdag 17 1.48 2.3 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig, smartelijk doch geduldig lijden, onze ge- liefde Ecktgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN LOOF, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Allen die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Wed. JAN LOOFDonze, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 8 April 1912. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder, EBE DE VRIES, in den ouderdom van 20 jaren en 5 maanden. W. O. DE VRIES. R. DE VRIESPasveer. O. E. DE VRIES. S. DE VRIES. SI DE VRIES. Vreeswijk, 4 April 1912. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling zoo van hier als elders ondervondeu bij gelegenheid van hunne 50jarige echtvereeniging. Ter Neuzen. K. HAMELINK Van Alten. Vt-r Semen. Huwelijks-aangiften. i April. Aector Kuijk, oud 28 j., jm. en Maria Willemsen, oud 21 j., jd. 4 April. Raymond Louis Marie Simoen, oud 28 j., jrn. en en Johanna Catharina Mobach, oud 23 j., jd. 6 April. Willem Moerman, oud 23 j., jm. en Maria Janna Kolijn, oud 24 j., jd. Hendrik van der Bent, oud 28 j., jm. en Janna Neeltje Scheele, oud 28 j., jd. Geboorten. 31 Maart. Francois, z. van Pieter Gerreman en van Johanna .Wadde van Roon. 3 April. Kommerina Willemina, d. van Willem Oostdijk en van Adriana Fran- cina Faas. Ivonne Leonie Marie, d. van Hypolytus Coene en van Maria Sophia Vermandel. 4 April. Cornelis Andries, z. van Anthonie Pieter Frederiksen en van Christina Ruster. Overlijden. 31 Maart. Pieter Willem Wieland, oud (Apen- Zeep.) 1566 44 j., echtg. van Leijntje Harte. 3 April. Svtze Reinder Elsinga, oud 53 j., echtg. van Johanna Elisabeth Foudraine. Janneke van de Velde, oud 5 j., d. van Cornelis en van Anna Dieleman. 6 April. Pieter de Fqijter, oud 77 j., echtg. van Janna Dieleman. Itoewaciit. Huwelijks-aangiften. 8 Maart. Ca- millus Braem, oud 23 j., jm. en Josephina Maria Steenaert, oud 23 j., jd. 22 Maart. Serapliinus Verstrepen, oud 40 j., jm. en Leonie Marie van Rumste, oud 35 j., jd. Aloisius Ch. L. de Jaeger, oud 26 j., jm. en Romanie Ros. Michielsens, oud 27 j., jd. 27 Maart. Joseph de Smet, oud 25 j., jm. en Elodia Maria Verstraeten, oud 24j.,jd. 29 Maart. Augustus Hip. Matthijs, oud 23 j.,jm en Marie Stephanie de Brouwer, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Emelie Marie, d. van Franciscns van de Vijver en van Milanie de Vos. 4 Maart. Maria Carolina, d. van Aloijsius van Pottelberghe en van Cecilia Maria van Brussel. 21 Maart. Bertha Maria, d. van Jozef Braem en van Maria Ap Bnysse. Petrus Hipo- lytus Joseph Marie, z. van Jozephus Verbruggen en van Marguerita Sny. 26 Maart. Cornelius Josephus, z. van Augustinus van Geersaem en van Josephina M. van Gremberghe. Overlijden. 15 Maart. Julia Maria de Bouvr£, oud 5 m., d. van Bertha de Bouvrti. 16 Maart. Leonard Eduard Sturtewagen, oud 32 j., echtg. van Alberta Clementina van Hove. 21 Maart. Dominicus Raes, oud 81 j., weduwn. van Maria Th. Strobbe. Ovemlag Overlijden. 17 Maart. August Emiel Baecke, oud 2 m., z. van Cijrille en var. Emerentia Maria van Laere. Sa« van (Jent. Hu welijks-voltrekkingen. 21 Maart. Arie Roelof Molema, oud 20 j., jm. en Alice Clementina Augusta Coeman, oud 30 j., jd. Geboorten. 21 Maart. Hendrika, d. van Marinus Stout- hamer en van Hendrika van den Hont. 26 Maart. Andrien Jean Marie, z. van Arthur Ohilemon Marie Mattheeuws en van Melanie Marie de Caluwe. Overlijden. 23 Maart. Elisabeth Seheffer, oud 73 j., wed. van flendricus Augustinus de Gloff. It. Jnnsteen. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Al- pbonsus Sturms, oud 27 j., jm. en Maria Josephina Strobbe, oud 24 j., jd. Geboorten. 22 Maart. Seraphina Louisa, d. van Jose phus Augustinus Carolus Adam en van Rosalie Wagenuer. 28 Maart. Emma Seraphina, d. van Eugenius van Puijenbroek en van Maria Clementina Wante. 29 Maart. Franciscus Petrus Joseph, z. van Eugenius Franciscus de Smet en van Amelia Maria de Block, Overlijden. 18 Maart. Maria Coleta van Looij, oud 1 m., d. van Aloijsius en van Rosalia Rottier. 23 Maart. Petrus Johannes Verstraeten, oud 67 j., echtg van Rosalia de Kauwer. Stopped ij k. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. P. de Maat (van Amsterdam), oud 30 j., jm. en A. C. van den Bosch, oud 31 j., jd. Geboorten. 4 Maart. Petrus Gerardus, z. van Ph. van Goethem en van M. den Tenter. 18 Maart. Prucella Cornelia, d. van M. van Stevendaal en van A. Lansue. 23 Maart. Martha Maria, d. van J. de Poorter en van P. d'Hout. 28 Maart. Jrena Magdalena Dorothea Catha rina. d. van P. J. Heijens en van M. Lambert. V H tt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2