e its e e s? Nieuws- en Advertentieblad y o o Zeeuwscb-Vlaaiderei. Van Houten's Cacao No. 5747 Met zorg bereid uit gezonde en krachtige Cacaoboonen, vandaar de echte, pittige Cacaosmaak Gemengde berichten. Zalerdag April 1912 52p Jaar^an^ BE3RSTEI BLAD. Wegens het Paaschfeest zal a. s. Maandag geen nummer van dit blad verschijnen. ABONNEMENT: Per dee maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het. overige Buitenland 2,—. Men abonneert zich bg alie Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. a"d VERTENTIENi Van 1 +nt 4 rebels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bg direete ojigaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wor t ,e prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar piaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Xnzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave TER NEUZEN, 5 April 1912. In de Woensdag te Goes gehouden verga- dering van de> afdeeling Zeeland van het Ned. Rundveestamboek verklaarde de voorzitter de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury ontslag te hebben genomen, daartoe door gebrek aan tijd gedrongen. floewel bet zijn voornemen is ook te bedanken als lid van het hoofdbestuur wil hij daartoe thans nog niet overgaan. Door den heer W. Kakebeeke werd den af- tredenden voorzitter huldegebracht voor het geen deze voor de afdeeling deed. De zoon van den aftredende, de heer W. Collot d'Escury, werd vervolgens met algemeene stemmen benoemd. De bedoeling is dezen als secretaris te laten optreden, terwijl de heer W. Kakebeeke in dat geval voorzitter wordt. Naar aanleiding eener advertentie in het Zeeuwsch Landbouwblad, ora iemand in het bestunr te benoemen uit Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel, stelde de heer Kakebeeke voor het aantal bestuursleden met 2 uit te breiden. In een volgende vergadering zal daarover worden beslist. Aangenomen werd een voorstel om het Zeeuwsch Landbouwblad aan te nemen als orgaan der vereeniging. Koetyacht. Woensdag had alhier de ge- wone jaarlijksche markt plaats voor runderen, paarden en varkens. Aangevoerd waren 25 paarden, 93 runderen en 39 varkens. Om 1 uur had op het gemeentehuis onder het spelen der fanfaren de uitreiking der prijzen plaats. Door de keurmeesters waren de volgende prijzen toegekend Voor het meest in waarde zijnde werkpaard van 3 tot 6 jaar aan Eug. van Goethem te Stekene, voor het schoonste veulen nog zijne melktanden hebbende aan Ed. Plaguet te Ste kene, voor het schoonste veulen geboren in 1911 aan Em. Suij alhier, voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe le prijs aan H. Vergauwen te St. Jansteen, 2e prijs aan Bern. Picavet te Clinge, voor de schoonste zes- of voltandsche kalfdragende vaars aan H. Ver gauwen te St. Jansteen, voor de schoonste vier- of tweetandsche vaars aan D. Cerpentier alhier, voor den vetsten os le prijs aan den heer Ern. Dieriek, 2e prijs aan den heer J. de Blieck, beiden alhier, voor de vetste vaars le prijs aan den heer E. de Vleeschouwer, 2e prijs aan den heer Alb. Dieriek, beiden alhier, voor den schoon- sten stier van Fr. Breyaert alhier, voor het grootste getal paarden van een eigenaar ter markt gebracht aan Em. Suij alhier, voor het grootste getal hoornvee aan den heer Ed. Dieriek alhier, voor het grootste getal varkens aan Ch. Jansens te Moerbeke, voor het grootste getal hoornvee ter markt gekocht (11 stuks) aan Jos. de Guchtenaire alhier. Bij loting zijn nog prijzen ten deel gevallen aan Hyp. Baert, Em. Suij beiden alhier, Aug. de Bock, Th. Verket en wed. Duym alien te Moerbeke. Er was een levendige handel en vele runderen werden aan hooge prijzen verkocht. St. Jansteen, 3 April. Dezen nacht heeft zich een brutaal werkje voorgedaan op het erf van zekere J. B. alhier. Boosdoeners drongen in 't stalletje en maakten er een varken dood, waarna zij het beest bij zijne wonincT aan het hek hingen. De politie doet ijverige opsporing der daders. Breskens. De heer J. Salome te Breskens is benoemd als tijdelijk opzichter bij de Staats- spoor in Nederlandsch Indie. Biervliet. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de school van den heer Verhage, ter vervanging van mej. Goor, die naar Hoek 1 April vertrok, is geplaatst de eenige sollicitante mej. J. O. Hamelynck van Hoofdplaat en thans onderwijzeres aan de Room- sche meisjesschool te Halsteren in Noordbrabant. Morgen, Zaterdag is bet benoeming. In ons nummer van heden komt een adver tentie voor der Hollandsche Credietbank, waarin deze Panamaloten aanbiedt. Door H. M. de Koningin is aan den schipper Firet, de broer van den bij het ongeluk met het garnalenbootje te Scheveningen omge- komen schipper een tegemoetkoming in het onderhoud van de weduwe en het kind van den verongelukte, die in zijn gezin zijn opgenomen, geschonken van J 200. Omtrent het wegdrijven der steenbakken te Hoek van Holland kunnen we nog het vol gende mededeelen Men was met goed weer naar buiten gegaan en alles was in gereedheid om het zinkstuk naarde diepte te laten gaan, toen de wind, die reeds toegenomen was, zoo krachtig werd, dat men genoodzaakt was, zoo spoedig mogelijk weg te gaan. De bakken raakten op drift. Een deel der menschen, bij 't zinken tegen- woordig, bereikte te voet den schuurpolder en konden door den veerman overgehaald worden. De bemanning der bakken werd door de sleep- bootjes afgehaald. Een bak echter, waarop zich een man bevond was niet meer te bereiken. De stoomreddingboot de Prins der Nederlanden," die juist van een proeftocht terugkwam, werd gewaarschuwd en bracht den man in veiligheid. De bakken en het zinkstuk zijn op het strand bij den Zuiderpier geslagen en zijn gedeeltelijk vernield. Inbraak bij een inbreker. De Rotterdamscbe correspondent van de 's 11. Ct. seinde zijn blad over een inbraak waaraan de komische zijde niet ontbreekt. De bekende inbreker Schoenmakers, die bij verschillende Bossche familien inbraak pleegde en die in de Van der Werffstraat te Rotterdam gearresteerd werd, had daar een winkel met antiquiteiten. Toen Dinsdagavond zijn vrouw even afwezig was, is daar met valsche 3leutels inge- broken en zijn een aantal oude zilveren munten, een verrekijker, eenige kistjes sigaren enz. ge- stolen Men heeft dus bij dezen inbreker dezelfde praktijken toegepast, als waarin hij zelf zoo handig was Klaebt tegen een burgemeester. Drie inwoners van de Zuid-Limburgsche gemeente Schaesberg, nl. L. H. Debije, Jan Mulders en 11. Mulders, hebben, naar Het V. meldt, tot den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, die reeds eenmaal een der- gelijk verzoek afwees, opnieuw een adres ge- richt tot vervolging van den burgemeester van Schaesberg, wegens diefstal van gemeentegelden. Zij beschuldigden den burgemeester ook van valschheid in geschrifte, ten einde de gepleegde verduistering te bedekken. (N. R. Ct.) Lastige zwervers. Het dorp Zoeterwoude is Woensdagavond in rep en roer gebracht door een aantal zwervers, die met 7 woon- wagens langs den Hoogen Rijndijk aldaar, op een half uur gaans van Leiden hun bivak hadden opgeslagen. De menschen lieten hun paarden grazen op terreinen die natuurlijk hun niet toebehoorden en namen weg wat van hun gading was. De gemeente-politie en eenige rijksveldwachters verschenen weldra ter plaatse en bevalen hun op te breken. Maar het volkje wenschte daar geen gevolg aan te geven. De burgemeester verscheen ter plaatse en stond hun toe nog een half uur in de gemeente te vertoeven. Toen er echter geen. enkele geneigd bleek om van standplaats veranderen en de menschen bovendien nog een dreigende houding gingen aannemen, requireerde de burgemeester uit Leiden een afdeeling artilleristen. Toen deze aangekomen was, bleek de be- volking van de woonwagens nog milder dan tevoren geneigd te vertrekken. Ze dreigde eenige malen te zullen schieten, waarop de burgemeester de artilleristen handelend liet op treden. De stoet zette zich toen in beweging in de richting van Leiden, omstuwd door een talrijke menigte uit de omliggende plaatsen en voortgedreven door de afdeeling artilleristen Onderweg hield de stoet bij wijze van plagerij zoo nu en dan halt. Aan de grens van de gemeente Leiden werden de woonwagens door de Leidsche politie in ontvangst genomen. Van uit Leiden werden zij over de lijn van de Hollandsche spoor naar Oegstgeest gebracht. Men schrijft van het eiland Urk De vrouw van A. Oost was even naar een nabijzijnden winkel gegaan om petroleum ti koopen en liet haar drie jonge kinderer. onbe- waakt achter. De 4jarige Roelof maakte van dat korte oogenblik gebruik, een lucifer aan te strijken en de vlam te houden onder het stroo in de wieg, waarin het jongste kind een meisje van 4 maanden, lag. In minder dan geen tijd vloog alles in brand. Een buurvrouw, op bet angstgeschrei van de arme kleine toesnellende, haalde met moeite het kind, brandende uit het wiegje en wist het vuur te dooven. De ijzeren wieg is geheel uitgebrand, en het kind heeft zeer diep ingebrande wonden in het aangezicht en de beide handjes en armen. olgens dea gemeente-geneesheer zijn de wonden levensge- vaarlijk en bestaat er weinig hoop het kind in het leven te houden. Door mej. de wed. K., wonende aan het Groothoofd, te Dordrecht, werd Maandagmiddag opgemerkt, dat een haar onbekende jongen in haar sigarenwinkel trachtte de toonbanklade te lichten en zich betrapt ziende een doosje siga- retten vroeg. Zij deed de politie waarschuwen, die bedoelden jongen naar het hoofdbureau overbracht, waar hij opgaf genaamd te zijn L. J. van D., oud 16 jaar, wonende te Sliedrecht. Aangezien ongeveer f 6,50. waarbij een groot bedrag aan kleingeld, twee zilveren armbanden en eenige andere voorwerpen op hem bevonden werden, die deden vermoeden, dat hij een en ander had ontvreemd of van gestolen geld had gekocht, werd hij aan een streng verhoor onder- worpen, waarbij hij bekende Vrijdag bij ^oven- cenoemde weduwe de lade reeds te hebben gehcht en daaruit 1,95 te hebben weggenomen 's Zaterdags daarop te Alblasserdam ook uit een winkellade ongeveer 6 te hebben weggenomen en Maandagmorgen te Papendrecht in een winkel uit de lade f 2 te hebben ontvreemd. terwijl hij de beide armbanden had gesiolen in het "cafe" van mej. H., aan het Groothoofd te Dordt. Ten slotte gaf hij nog op niet Van D. maar L. J. G. te heeten en woonachtig te zijn te Alblasserdam. Het geld en de armbanden werden in beslag genomen en laatstgenoemde door de eigenares als haar eigendom herkend, terwijl G. na op- gemaakt proces-verbaal gistermiddag ter be- schikking der Justitie naar het parket van den Officier van Justitie is overgebracht. Uit Keulen wordt aan de Deutsche Ta- geszeitung" geseind, dat de Vereeniging tot het verkrijgen van de nalatenschap van den overleden veldmaarschalk Paul Wirtz (de be kende 900 millioen Mark) nu zij groote geld- sommen ontvangen heeft van de Wirtz sche fa- milie-associatie in Chicago, een advocaat in Dus'seldorf opgedragen heeft dadelgk bij de rechtbank te Hamburg het proces aanhangig te maken. Deze rechtbank zal zich dan in verbinding moeten stellen met de stad Amstei- dam, die de erfeDis zou hebben opgeslokt. De groote sommen, noodig voor het voeren van dit proces zijn gestort bij een bank te Keulen. ]n de veeartsenijschool te Miinchen was een paard voor anatomische studien gedood en ontleed, waarbij de leeraar vooral eenige ziekte- verschijnselen aan de longen voor zijn leerlingen had uiteengezet. Kort daarop kwamen er zon- derlinge ziektegevallen voor, waardoor2 leeiaren, een assistent, een bediende en circa 50 studenten werden aangetast. Van de lijders werden er 30 in het ziekeuhuis opgenomen, de overigen worden thuis verpleegd. Eenigen zijn reeds hersteld, de anderen aan de beterende hand. De aard van de ziekte is nog niet met zeker- heid vastgesteld maar eigenaardig is, dat ook personen zijn aangetast die de longen van het doode paard in het geheel niet aangeraakt hadden. Op een fabrieksterrein bij Modderfontein in Transvaal, zijn 200 kisten met dynamiet ontploft, waarbg een blanke en 4 kleurlingen zijn omgekomen, twee spoorwagens en een groot deel van de spoorbaan zijn vernield. De kruitfabriek Laflin and Rand t.ompanv te Little Falls bij New Jersey is Maandag door onbekende oorzaak in de lucht gesprongen. De ontploffing was merkbaar binnen een gebied van 20 mijlen. Men heeft tot nu toe twee dooden en zeven ernstige gewonden gevonden, maar vreest, dat nog vele dooden onder de puinhoopen liggen. Duizenden ramen in de nabijgelegen plaatsen zijn gesprongen, evenals de ruiten van wagons van treinen, die zich op vijf mijlen afstands bevonden. lEflZ mm lk~% JEB)K SA1SDE. te We* SKeiiaen. BIl Itlnil veraehljD( nHHnilHK'H(»Kn«l»K- en Vrijdaifavonil, ■Itgenmflerd op OSj lie "'"'d-—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1