Firma P. J. van de Sande, L. 8. Behangselpapieren, Randen en Schoorsteenstukken en aanverwante artikelen, PLAFONDPAPIER. PLAFGNDSPIJKERS. Firma P. J. VAN DE 8ANDE ONDERBEHANGSEL. BEHANGSPIJKERTJES. E52 EE STOOMBOQTDIENST OP DE WESTER-SCHELD E. Van I MAART tot en met 31 OCTOBER 1912. laatste eeuwen meermalen in het werk gesteld en vaak met succes, vooral in de laatste tien- tallen van jaren, nn de uitrusting der duikers zooveel verbeterd en onze kennis van de zee- diepten uitgebreid is. Toch kunnen de duikers slechts tot op een naar verhouding zeer be- scheiden diepte afdalen, willen zij eenige kans van slagen hebben. De grootste diepte, waarop duikers in de laatste dertig jaren gewerkt hebben, was die bij het lichten der schatten van het Spaansche stoomschip Alfonso XII dat in 1885 bij de Kanarische eilanden ver ging. Toentertijd brachten de beide duikers Alexander Lambert en David Tester van een diepte van 50 M. Spaansche munten tot een bedrag van bijna anderhalt millioen gulden, aan de oppervlakte, waarvoor zij een salaris van vijfhonderd gulden per maand en bovendien 5 9/0 van het tevoorschijn gebracht geld ont- vingen, Een ander geval is dat van de Skyro, die in de nabijheid van kaap Finisterre schipbreuk leed. Hier was de diepte nog grooter, ongeveer 55 M. en moest naar zilverstaven tot een ge- zamenlijke waarde van 120,000 gulden gedoken worden'. Angelo Erostarbe, een Spaansche dui ker, volbracht het werk en ontving natuurlijk een aanzienlijk aandeel in de winst. Het grootste gevaar voor de duikers ligt, zooals bekend, in den geweldigen waterdruk. Deze bedroeg bij de /Alfonso Xll" reeds 69 pond per vierkanten meter. Wat nu de gezonken,/ Oceana" betreft, deze had aan goud en zilver een bedrag van ongeveer tien millioen gulden aan boord. Een maatschappij te Liverpool is met bet lichten belast, en een aantal ervaren duikers hebben Liverpool reeds verlaten om met bun werk te beginnsn. Nu komt het er op aan gereed te zijn, voor de wind en de golven hun vernielings- werk op de //Oceana", een oude boot, vol- eindigd hebben. Het schip is op een rots neer- gekonien, die slechts 25 M. onder den zeespiegel figt, maar de ,/Oceana" kan elk oogenblik in een afgrond zinken, welke vlak in de nabijheid ligt en ongeveer 120 M. diep is, en dan zal de kans op een gunstig resultaat gering zijn. In ieder geval geeft de gesteldbeid van den zeebodera daar meer kans van slagen, dan wan- neer het schip op een zandige kust gestrand was. Dit is b. v. het geval geweest bij het oorloysscbip //La Lutine", dat in 1(99 En- gelsch geld, tot een bedrag van 9 a 10 millioen gulden naar Hamburg vervoeren moest, en bij Terschelling schipbreuk leed. Meer dan een eeuw zijn de duikers nu reeds bezig dezen schat naar boven te brengen, en nu in den laatsten tijd reusaehtige hoeveelheden zand weggebaggerd worden, is elke hoop op een succes nog niet verloren. Aan een door de Banier uit het Chr. Schoolblad overgenomen causerie uit de Mina- hassa is de beschrijving ontleend van het vol- gend geval. aan een jnffrouw overkomen, die met een ossenwageu van Menado naar Tomohon zou reizen. Veel te laat kwarn zij bij de fa- milie, die haar wachtte, aan ,/Waar komt u in vredesnaam vandaan z/Wel, van Menado!" ,/En u zou vanmorgen vertrokken zijn ,/Ben ik ook, om negen uur ,/Dat's geen tijd om op reis te gaan maar enfin, dan had u toch nog wel voor donker hier kunnen zijn „Had ik ook, maar" en nu volgde er een verhaal, dat een aardig kijkje geeft op de dwaas- heden, waartoe het bijgeloof iemand brengen kan Tegen den middag was de jufifer, die mis- schien wel gewoon was een middagdutje te doen, ingedommeld, en toen zij, weer ontwakende, zich de oogen eens uitwreef, bemerkte zij dat, inplaats van naar Tomohon te gaan, haar wagen reed in de richting van Menado, waar zij van daan gekomen was. De koetsier, gevraagd wat dat te beduiden had, verklaarde het geval aldus Hij had een zwarte slang over den weg zien loopen (onze Minahassers zagen den slang altijd loopen, hoe- wel ze heel goed een woord voor kruipen Liad- den)dat voorspelde ongeluk, en dus was hij maar teruggekeerd. Onze reizigster, een van de hoogst ontwikkelde oud-leerlingen der meis- jesschool, was gelukkig boven dergelijke dwaas- heden verheven en beval de reis voort te zetten maar nu in de goede richting. ,/Maar we krijgen een ongeluk, als we van- daaoc doorgaan," meende de koetsier. //Dan maar pindjam hari" een dag leenen) opperde de juffrouw. Dat was een idee, vond de voerman hij leende een dag, d. w. z. maakte zichzelf en het ongeluk, dat hem beloerde, wijs, dat het een andere dag was dan waarop hij de slang had gezien, en. dank zij die vernuftige vinding, werd de reis zouder ongelnkken ten einde ge bracht." Mr. Plowden's leulc advies. De leuke Londensche magistraat van het Marylebone-politiegerecht is beroemd om zijn gemoedelijke en leuke behandeling van kleine strafzaken, schrrjft de Londensche correspondent van de Tel. Zaterdag tapte hij weer eens de volgende aardigheid Voor hem verscheen in de beklaagdenbank een werkmansvrouw, die haar man een pak ransel had gegeven, nog wel met. een stok. De man was niet in het gerechtzaaltje aanwezig, om de aanklacht tegen haar te ondersteunen. ,/Ik hoop niet, dat hij bang is hier te komen", merkte Mr. Plowden op. ,/Maar ik verwacht dat wel, sir," antwoordde de vrouw. „Ga eens zien of de man soms buiten staat", zeide Mr. Plowden tot een politieman, die hem evenwel niet zag. „Dan moet hij bepaald bang zijn", merkte Mr. Plowden op. Waarom hij het volgende gesprek met de vrouw had: Hij ,/Behandel hem wat zachter. Wilt ge dat doen Zij: „Maar, mijnheer, hij drinkt altijd te veel". Hij „Hij is zonder twijfel een broze ster- veling. Waar hij brozer is, des te noodiger is het voor u hem zacht en vriendelijk te behan- delen. Alleen daardoor kunt ge hem verbe- teren". Zij /,1k heb dat op allerlei manieren ge- probeerd". Hij „Probeer het dan nu eens op deze tnanier Beschouw hem zooiets als een klein kind. Verteder hem een beetje. Dat kunt ge heel goed doen. Beproef het. Ik heb medelijden met nw man". Zij; //Nu goed, mijnheer, ik zal het pro- beeren". Hij //Zoo mag ik bet lijden. There is a good woman Mr. Plowden lacht, de vrouw ook. Zij mag heengaan, om zijn leuk advies op te volgen. Zoo weet deze Londensche magistraat menig- maal kwaad in goed te doen verkeeren, beter dan met straffen. De sneltrein Warschau-Brest is tusschen Mejiretsje en Bela in botsing gekomen met een goederentrein. Een conducteur werd gedood, de machinist, een stoker en 18 passagiers werden gewond. Nog een misdaad Naar uit Parijs ge- seind wordt, is daar eergisteravond om acht uur een grijze automobiel gezien, gaande over de brug van Puteaux. Er zaten drie menschen in, waarvau er een om hulp schreeuwde. Agenten van de rijwiel-brigade poogden den wagen in te halen, wat mislukte. Zij vonden echter een masker van in chloroform gedrenkte watten, dat was weggeworpen door een der raampjes ran de auto, die in richting van Rneil verdween. Er wordt een onderzoek ingesteld Een tijd geleden is in Engeland een man wegens diefstal van een paard veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en door een andere rechtbank voor eendergelijk misdrijf tot drie jaar Sedert heeft men de zekerheid gekregen dat de man aan beide zaken volmaakt onschuldig was en gisteren heeft het hof van appel hem vrij- gesproken. De man was indertijd veroordeeld o. a. op de verklaring van 21 getuigen, dat hij de dief was De ware schuldige, die ver dween, zoodra hij in de bladen las, dat er aan de schuld van den veroordeelde werd getwijfeld, schijnt op dezen te lijken. Een nieuwe brutale roofmoord van Fran- sche auto-bandieten heeft te Parijs groote sen satie gewekt. Een uit Parijs komende auto, op weg naar Nice, was door het even ten zuiden van Parijs gelegen plaatsje Montgeron gereden, toen vier individuen met een zakdoek zwaaiden en de auto tot stoppen noopten. De bestuurder werd met een revolverschot gedood de tweede inzittende, een jonge man, kon, aan de hanc gewond, de vlucht nemen. De bandieten stegen in, terwijl twee medeplichtigen zich bij hen voegden, en de bende sloeg de richting naar Parijs in. De auto is later weer opgedoken ten noorden van Parijs te Chantillv, met dezelfde 6 schelmen, en heeft daar stilgehouden voor het filiaal van de Societe Generale. Vier der individuen stegen uit, de revolver in de hand, en gingen de in- richting birmen, waar zij den kassier en een beambte doodden, een derden persoon ver wondden, en zich van 20.000 gulden meester maakten. Een vijfde had inmiddels met een karabijn gewapend, wacht gehouden aan de deur, en de zesde bleef als bestuurder in het voertuig, waar hij tot vertrek gereed was. Toen het zaakje opgeknapt was, kwamen de vier kerels, die naar binnen waren gegaan, weer met hun buit naar buiten, stapten in, en de auto ging er met razende snelheid van door in de richting van Parijs. Daar echter eenige personeif door de overhaaste wijze, waarop het vertrek bewerk- stelligd werd, argwanend waren geworden en alarm maakten, antwoordden de bandieten met revolverschoten. Zij raakten trouwens spoedig uit het zicht. De gestolen auto, die beschreven wordt als een Limousin van 16 pk., blauw en zwart ge schilderd, met een gelen band is later gesina- leerd te Epinav en op den weg naar Pontoise. Een auto met 6 inspecteurs van den veiligbeids- dienst vertrok toen in die richting. Vijf andere automobielen met 50 agenten doorkruisen den naasten omtrek van Parijs. Dit Anieres is eindelijk gemeld, dat een auto, dien men voor de gestolene houdt, aldaar ge- vonden is. In de auto vond men o. a. 3 met bloed be- vlekte zakdoeken. De linkerkant van het voertuig vertoonde eveneens bloedvlekken en het raampje was door een revolverkogel vernield. Meerdere sporen van kogels vond men aan den buitenkant van het voertuig. De bandieten moeten tot dezelfde bende be- hooren, die werk maakt van kassiers berooven waarvan men in den laatsten tijd te Parijs zooveel hoort. De bestolen bank te Cbantilly heeft een halve ton uitgeloofd als premie voor het aanhouden van de daders. De leider van de bende is zekere Carouy, een apache, die de politie nog steeds door de vingers glipte. Ver- schillende voorbijgangers meenen in de bewuste auto Carouy van de beschrijving, die men in de kranten van hem gaf, te hebben herkend. Maar al heeft men de auto, de vogels zijn weer gevlogen ZEETIJDINGE IV, Van 25 tot en met 26 Maart. Posltie der Stoomschepen. c 1 Van 25 tot en met 26 Maart werden door de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 32 afgescbutdoor de Westsl. 22 op- en 19 afgeschut. ui cc uJ CL. Qu an =3 N00RDSTRAAT 55-57 Magazijn van Behangselpapieren Randen en Schoorsteenstukken. Tea, Neuzen, Maart 1912. a o 30 -H CO UJ UJ CD UJ UJ cc 03 3= O CO cc UJ Q- Wij hebben het genoegen onze geachte clientele te berichten dat onze magazijnen voor het seizoen 1912 wederom ruim voorzien zijn van eene zeer uitgebreide sorteering van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten, prachtige patronen en frissche kleuren. Wij vestigen tevens de aandacht van onze clientele op de prachtige collectie stalen van ENGELSCHE, DD1TSCHE en AMERIKAAN3CHE PAPIEREN, waaronder vooral uitmunten door pracht de uitgesneden Cretonnes, Friezen en Randen, welke gaarne op zicht worden gegeven. Onder voortdurende aanbeveling Uw dw. dn., Grootste en goedkoopste Magazijnen in Zeeuwsch-VIaanderen. N.B. Be Staalboeken zijn aan onze Wederverkoopers en Behangers gezonden en zijn daar eveneens ter inzage. m CO rsj m m CD "D Amsterdamsche tijd. O&S-elijlis: Van Vlissingen naar Breskens vm. 5,20 7,50 9,50 nm. 5,50 8,20 10,30 5,20 7.50e)f) 10,45g) 6,30 9,20f) Dm. 12,10a)b) Vlissingen naar Breskens Breskens naar Vlissingen Ter Neuzen naar Vlissingen Vlissingen naar Ter Neuzen 12,10a)b) 3,43c) en 6,35d). 12,40a) 4,10c) 7,05. 2,15a) en 5,05. 3,43 6,35d)h). Van Walzoorden n. Hansweert vm. 6,05 9,05*) nm. y Hansweert n. Walzoorden 8,28*) 11,21 12,50 3,45. 2,58 5,58. Van Borsselen (e en h) vertrekken de booten ongeveer 30 minuten najhet vertrek van Vlissingen of Ter Neuzen. i Van Ter Neuzen naar Hoedekenskerke vm. 8,10 VI OClls ags J Hoedekenskerke naar Ter Neuzen 8,50 ».s. HARALD te Ter Neuzen. s.s. JENNY te Rotterdam, s.s. RICHARD te Ter Neuzen. s.9. ELISABETH in lossing te Gent, s.a. HELENA in lossing te Gent, s.s. viAGDALENA te Ter Neuzen. Si VLAG. NAAM. MS Van m naar- Lading oor Wer ienzen 25 Eng. 3msch. Edwin 450 |Charlestown pijpaarde t an Ter Venzen: 25 Noor. s.s. Ida 3318 Antwerpen kolen Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. idem Levenswood 2239 Middlesbro ledig Voor dent 26 Deen. s.s. Frisia 4813 Windau geraengd Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Pandion 3619 Liverpool idem idem City of Liverpool 3117 Rotterdam gemengd Noor. s.s. llorda 1732 Londen ledig Fran. s.s. St. Barthelemy 4178 Havre geraengd Vast Wenti 25 Deen. s.s. Frederiksborg 5878 Hoekv. Holl. ledig Huss. s.s. Gen. Suwarow 5351 Windau idem ZSveed. s.s. Nord 6040 idem idem Duitsch s.s ltom 5842 Genua kolen. 26 Zweed. s.s. Ellen 4521 Rendsburg phosph. Duitseh s.s Margarethe 2769 [Pillau idem b) c) rt) F) s) ll> Op deze reizen worden ween goederen en vee vervoerd. Deze reizen worden des ZONDAGS niet gemaakt. Bij vertraging van trein 12,04 kunnen de booten naar Breskens, Borssele en Ter Neuzen ten hoogste 5 minuten wachten Op deze reizen wordt geen vee vervoerd. Bij vertraging van trein 6,29 kan de boot naar Breskens ten hoogste 15 minuten naar Borgelen en Ter Neuzen ten hoogste 20 minuten wachten. Op deze reis wordt te Borssele ni e t aangelegd. Deze reizen worden des WOENSDAGS niet gemaakt. Op de ZONDAGEN van I Maart tot en met 31 October kan de boot van 10,45 uit Ter Neuzen ten nug8te SO minuten wachten. Deze boot legt te Borsselen alleen aan op de Weekdagen van 1« April tot en met 3t Augustus. Omnibus tHsschen de aanlegplaats der stoombooten en het spoorwegstation te Ter Neuzen ad 15 cent per persoon en per rit. Tusschen VlissingenBreskens, VlissingenBorssele, Vlissingen—Ter Neuzen, BreskensTer Neuzen, Breskens Brossele, Ter NeuzenBorssele en omgekeerd worden retourkaarten afgegeven geldig voor dertig dagen alsook abonnementskaarten per maand.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6