Gemengde berichten. Laatste Berichten. Handelsberichten. Waterzucht. Advertentien. de Heer P. J. BUYZE, Meiuffr. Jacoba Pieternella \'an der Hooft, 8URSERLIJKEN ST A Nik P! 1 Heden werd door de marechaussee alhier naar Middelburg overgebracht en ter bescbikking van den officier van justitie gesteld de 78jarige D. v. D., wonende in de gemeente Zaamslag, verdacht van overtreding van art. 247 van het Wetboek van Strafreeht. Zaterdagavond werd een der spiegelrniten in de woning van den directeur van het post- en telegraafkantoor alhier verbrijzeld en het- zelfde geschiedde met 6 ruiten van het Hotel Rotterdam" in de Westkolkstraat. De in de nabijheid zicli bevindenden hoorden het rinkelen van het vallendglas, zagen deverbrijzelde ruiten doch de oorzaak viel niet na te speuren. Het leek of de ruiten door een kogel uit een vuurwapen werden verbrijzeld en het leek of dit kwarn van de plaats waar aan de haven de wacbthuisjes der bootsmannen staan. Een agent van poiitie stelde in die omgeving een onder- zoek in, doch bespeurde niets wat hem verdacht leek. Wei zaten in een der genoemde huisjes 2 personen, doch dit gaf geen aanleiding tot nader onderzoek. De inspecteur van poiitie ging gisterenmorgen echter een nader onderzoek instellen en ontdekte toen in dat wachthuisje een katapult en pro- jectielen, waaruit af te leiden viel dat hier inderdaad de oorsprong van de ruiten-brekerij gevonden was. Bij het verder ingesteld onder zoek bekende de gehuwde bootsman R. H. den dader te zijn en zonder eenige aanleiding het feit te hebben bedreven. De bekentenis werd bevestigd door den persoon die hem Zaterdag- avond gezelschap hield. Het bestuur der Nederlandsche Christelijke btudentenvereeniging heeft den heer Fr. Toiie- naar van Zaamslag o. a. afgevaardigd naar de Zomerconferentie te St. Croix in Zwitserland. In de 1.1. Zaterdag gehouden vergadering van aandeelbouders der Credietbank voor Neder- land werd o. m. herbenoemd tot commissaris de heer J.J1. A. M. van Waesberghe te Hulst. In de te Middelburg gehouden vergadering van aandeelhouders van de stoomtram-maat- schappij BreskensMaldeghem, werden de balans en winst- en verliesrekening over het afge- loopen boekjaar goedgekeurd en dividend vast- gesteld op 9 pet. lot commissaris werd herkozen de heer A. Mgs te Oostburg. Koewacht. De heer R. J. de Theye alhier is met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der school te Westervoort bij Arnhem. RECHTSZAKEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gediend de zaak van Jan Valk Jr., directeur van het bijkantoor der te Amsterdam gevestigde vennootschap onder de firma wed. P. van Eyk Za., later van dat der Bank voor Handel en Industrie, beklaagd van de bekende malversaties. De eisch was een jaar en 6 maandea gevan- genisstraf. De verdediger Mr. Limburg pleitte vrijspraak. Donderdag is nabij de halte Vierpolders een vrouw overreden door de tram, die van Brielle kwarn. Zij stapte uit de tram voordat deze stilstond, viel en kreeg de wielen over het hoofd. Eerst met de volgende tram werd het ongeluk opgemerkt en het lijk gevondea. Omgekeerd evenredig. In de civiele zitting van het kantongerecht te Haarlem De kantonrechter, een advokaat en een gedaagde. Aan de orde komt een aanvaringszaakje. De advocaat vraagt 14 dagen uitstel. De kantonrechter tot gedaagde ,,Wat denkt u daarvan „Wel, Edelachtbare, ik denk, dat de advocaat iederen keer, dat hij hier komt, geld verdient maar ik denk ook, dat het mij iederen keer, dat ik hier kom, geld kost, omdat ik uit mijn zaak moet en veel tijdverlies heb". De kantonrechter lacht, de advokaat lacht. En voor de laatste maal wordt de zaak 14 dagen uitgesteld. (Haarl. Dagbl.) Den 70jarigen molenaar Laurens Tetteroo te Voorburg aan den Binnen-of Vliegenmolen, trof Vrijdag het ongeluk een slag van een der wieken van zijn molen te krijgen, waardoor hij in het water (den MolentochtJ geslingerd werd en bijna onmiddellijk overleed. De zedenpolitie te's Graveuhage heeft aan- gehouden een gehuwden man, die zijn vrouw door bedreigingen en mishandelingen aanz^tte tot het plegen van ontuchtige handelingen met en het berooven van anderen. Gelijk men zich herinnert, heeft deze week juist de Hooge raad beslist, dat ook de gehuwde man, die zijn vrouw bij het plegen van on tuchtige handelingen als souteneur ondersteunt, valt onder de strafbepalingen van het souteneurs- verbod Ook heeft de zedenpolitie proces-verbaal op- gemaakt tegen een te's Gravenhage vertoevenden vreemdeling, die jonge meisjes in zijn woning had gelokt met oneerbare bedoelingen. Te Delft heeft Vrijdag, tijdens den ge- costumeerden optocht der studenten een work man, zonder aanleiding, den student P. een aantal messteken toegebracht. De verwonde werd in ernstigen toestand naar zijne woning vervoerd en de dader in arrest gesteld. Een student, die aan den optocht mededeed. slingerde op den Haagweg een ledige flesch naar de voorrbijkomenden stoomtram. Een glasruit werd verbrijzeld en een passagier gewond. Ongeluk of moord Het Nwsbl. v. Fr. verneemt, dat op het lijk van de echtgenoote van Ds. E. twee verwon- dingen aan het voorhoofd zijn geconstateerd. Eerst dacht men men zag het aan voor een onbeteekenende huidafscbaving dat deze ver- oorzaakt zouden zijn geworden door het uit het water haleu 't kou toch heel wel zijn, dat het hoofd toen tegen den steenen walmuur was geschuurd. Ook konden ze wel een gevolg zijn van het heen en weer rollen van het lijk over de straatsteenen, bij de poging om de levensgeesten weer op te wekken. Bij afwassching bleken het echter twee vrij ernstige wonden te zijn, waarschijnlijk toegebracht door een hevigen slag met een bot voorwerp. Die slag moet wel zoo krachtig zijn geweest, dat het slacht- offer of dadelijk er aan gestorven is, of althans bewusteloos is geworden. Verder verneemt het blad, dat gebleken is, dat Ds. E., toen hij in den nacht, nadat hij van de boerderij van den heer Schaap te Spanneu- burg, waar hi) het lijk zijner vrouw had achter- gelaten, naar de pastorie te Oosterzee was gefietst, de dienstbode dadelijk heeft uitgezonden naar bedienaren van de begrafenisvereeniging om de noodige orders te geven, terwijl hij zelf weer op de fiets sprong en in den nacht ver- dween, om pas een paar uren later weer thuis te komen. Later is uitgekomen, dat hij op dat midder- nachtelijk uur naar de moeder van zijn vroegere dienstbode, aan den Hoogendijk, onder St.- Johannesga, is gereden. Auto-diefstal. Zooals dezer dagen werd gemeld, is de auto van Dr. Vernieuw, te Gent, die in den nacht van 23 op 24 Januari aldaar uit een garage gestolen werd, te Amsterdam gerepareerd en toen aan een Hagenaar verkocht. Het parket van Gent heeft dezer dagen, bijgestaan door de Amsterdamsche justitie, te Amsterdam een onderzoek ingesteld, waarvan bet gevolg is geweest, dat Donderdag in een woning in de Quellijnstraat een huiszoeking is gedaan. Aldaar woont een zekere v. d. B., iemand die »in alles handelt" en tot wien de Franschen zich ver* voegd hadden om de auto van de hand te doen. Door bemiddeling van dezen v. d. B., een ga- wezen rijtuigmaker, is het voertuig dan ook voor het naar Den Haag ging, bij een zadel- maker te Amsterdam opgelapt. V. d. B. be- weert van de zaak niets af te weten en met de Franschen in aanraking te zijn gekomen, doordat zij bij hem automobielbenoodigdheden kwamen koopen. In het gesprek zouden zij toen hebben medegedeeld, dat zij op hun beurt een tweede- hands-auto te koop hadden en aldus zou't zijn gekomen, dat hij zijn tusschenkomst voor die zaak had verleend. Bij de huiszoeking moet echter een voor bem compromitteerende briefkaart uit Parijs voor den dag zijn gekomen en dit, gevoegd bij het feit, dat een som van /'500 in zijn woning werd aangetroffen, waarvan hij niet nauwkeurig de herkomst kon aangeven, heeft er toe geleid, dat v. d. B. in hechtenis is genomen, onder verdenking van heling. De Minister van oorlog in Frankrijk heeft den militairen vliegers verboden voortaan van eendekkers gebruik te maken. De reden van dit verbod is, dat men de bouwers van eendekkers wil verplichten de spandraden der vleugels veel sterker te maken om aldus het plooi- en der vleugels en de noodlottige gevolgen ervan te voorkomen. Zoodra de noodige waarborgen voor de veilig- heid gegeven zijn zal het verbod worden inge- trokken. In verband met een ongeluk in de mijn San Bois bij Fort Smith in Ankousas waar bij een gasontploffing 92 arbeiders werden bedolven, meldt een nader bericht dat er 78 arbeiders in de schacbt zijn en dat de mijnbouwkundigen der regeering alle hoop als verloren beschou- wen, om hem te redden. In de mijn te Mc. Curt, in Oklahoma zijn na de eveneens gisteren gemelde ontploffing van de 105 bedolven mijnwerkers er 10 levend t.eruggevonden, die een toevlucht hadden gezocht in den koker van de luchtpomp en zich daar tegen het giftige gas hadden kunnen beveiligen. Vlissingeil. De Vlissingsche loodsschoener 15 is gister aangevaren door het Engelsche stoomschip City of Charleroi, en bekwam daarbij zulk een averij dat het in zinkenden toestand door het stoomschip op sleeptouw werd ge nomen, doch nabij Zeebrugge zonk de loods schoener. Alle opvarenden konden zich in de booten redden. De loodsschoener 12 is gisteravond vertrokken om in den dienst te voorzien, terwijl het transportvaartuig Coertzen naar Zeebrugge is vertrokken teneinde te trachten den schoener te lichten. De aangevaren schoener werd aan bakboord- zijde geraakt en wel met zulk een kracht dat hij direct water maakte. Amsterdam. De Hooge Raad heeft heden- morgen alle klachten betreffende de Amster damsche verordening van winkelsluiting onge- grond verklaard, zoodat de verordening gehand- haafd blijft. De Algemeene bond van Nederlandsche Handels- en Kautoorbedienden zet de algemeene actie in de verscbillende plaatsen voort terwijl nu spoedig het adres aan de Koningin zal worden aangeboden. Zwolle. De voetbalwedstrijd gisteren gespeeld tusschen Holland en Duitschland eindigde met 55. De stand was bij de rust 3 2 in het voordeel van Duitschland. Parijs. Eenige bandieten vielen hedeumorgen een automobiel aan waariu twee kassiers van de bank Societe-Generale gezeten waren en be- stuurd werd door twee chauffeurs. Een der chauffeurs werd op slag gedood terwijl de andere doodelijk gewond en uit de auto ge- worpen werd. De bandieten maakten zich toen van de auto raeester en gingen in vliegende vaart naar St. Denis waar zij den kassier achterlieten en verdwenen daarna met de auto en haar gelde- lijken inhoud zonder eenig spoor achter te laten. Hulst, 25 Maart 1912. Blazen onder de oogen, Opgezwollen enkels en handen, en Gezwollen ledematen toonen aan dat de nieren nalatig zijn in het uit het lichaam afvoeren van de vloeibare onzuiverheden en opgeloste vergiften. Waterzucht' is een zeer ernstig verschijnsel, omdat dit aantoont, dat de nieren en blaas hun werk niet behoorlijk doen. Langzamerhand ver- liezen zij hun kracht om de vloeibare onzuiver heden en opgeloste vergiften uit het lichaam af te voeren. Het buitensporige water in uw lichaam verarmt het bloed, en het verzwaart aanmerkelijk het werk van het hart. De oogleden van den patient worden opge- blazen en bijna doorschijnend. Dw gelaat zwelt op, voornamelijk onder de oogen. Het water verzamelt zich in de handen, enkels en beenen. Daarna zwelien uw ledematen buitengewoon op door het water, en wordt de huid gespannen en glimmend, en wanneer men met den vinger op de zwellingen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zicbtbaar. Vroe^er dacht men, dat herhaaldelgk attappen van het water het eenige middel was om de ernstige waterzucht te doen verdwijnen. Maar de veidichting, die men door aftappen krijgt, is slechts tijdelijk. De genezingen door fosters Ru^phn Nieren Pillen zijn hlijvende genezingen, omdat dit geneesmiddel de werkelijke oorzaak van waterzucht namelijk de nieren be- reilct en geneest. Foster's Rugpijn Nieren il en werken rechtstreeks op de nieren en blaas, zij voeren hen zachtjes tot gezondheid en kracht terug, zoodat het opgehoopte water door de natuurlijke kanalen wordt ontlast, en de vloei une onzuiverheden regelmatig uit het lichaam wor den verwijderd. Let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's. De echte Foster's Rugpgn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den beer A. van Overbeeke—Leunis, West kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of y" 10, voor zes doozen. ZEETIJDINGKN. Van 22 tot en met 24 Maart. s? Van 22 tot en met 24 Maart werden door dc Oostsiuizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 29 atgeschut; door de Wests!. 16 op- en 15 afgeschut. JBonitie der btoomnchepen. Op Donderdag 28 Maart a.s. hopen mijne geliefde Ouders, F, VAN DE VOORDE ADR. 3CHIEMAN, hunne 50jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun Zoon, D. VAN DE VOORDE. Zaamslag, 26 Maart 1912- Heden ovevieed te Zierikzee in I den *ouderdom van bijna 75 jaar. onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Ter Neuzdn, 22 Maart 1912. D. BUYZE. M. P. F. BUYZE—Van der Vliet en Kinderen. Heden overleed zacht en kalm, na cental, ongesteldheid van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. van dhr. Joost Wieland, in den gezegenden ouderdom van ruim drie en negentig jaren. Hoe zwaar ons dit verlies valt, knnnen zij alleen besefler., die haar van nabij gekend hebben. Wed. J. M. VERDONK—Wieland. G. WIELAND. G. WIELAND— Weukman. J. WIELAND. j ^xei. J. M. WIELAND—O&gel. A WIELAND. P. 'T GILDE, txt Weduwn. J. P. Wieland. JOHANNA VERHEULE, Wed. C. Wieland. SARA VERHEULE, Wed. W. A. Wieland. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 23 Maart 1912. TerXenxen. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Bastiaan Jacobus Harte, oiid 36 j., jm. en DinaSuzanna Jolijt, oud 37 j., wed. Geboorten. 19 Maart. Petrus, z. van Leendert de Kraker en van Francina de Feijter. Maatje, d. van Willem Antonie Riemens en van Pieternella Maatje van Dixhoorn. 20 Maart. Alida Cornelia, d. van Leendert de Blaeij en van Elisabeth Penne. 23 Maart. Antonius Franciscus, z. van Josephus Augustinus van de Walle en van Catharina van Ham. Overlijden. 17 Maart. Jan de Regt, oud 67 j., echlg. van Neeltje Leunis. 18 Maart. Arnoldus Jan Schouten, ond 68 j., echtg. van Jacomina Adriana Luijten. 21 Maart. Cornelia Maarten Harms, oud 16 j., z. van Cornelis en van Johanna Drablie. 22 Maart. Marinus Jansen van Rosendaal, oud 7 m., z. van Willem en van Maria Bruggeman. 23 Maart. Simon van der Hooft, oud 6-1 j., echtg. van Clara de Blaeij. Jacoba Pieternella van der Hooft, oud 93 j., wed. van Joos Wieland. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,50, Rogge 9 Wintergerst 10,50,Zomergerst 10,—Haver 9,30, Erwten f 14,25, Witte boonen f 20,—Bruine booneia Mi,—, Duivenboonen Ml,—, Faardenboonen11Boekweit Lijnzand 17,60, Koolzaad -,~A Aardappels 4,-. Boter per kilo 1,35. liieren per 26-stuka 0,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd 1 stuks rundvee en 25 varkens, waarvan verkocht 1 stuks rundvee en 1/ varkens. ct- p VLAG. NAAM. MS Van en naar. Lading. »»r i'ei. Mssuzeu 22 Eng. 8.s. River Scheldt 2199 Londen atnkg. idem Levenswood 2239 Middlesbro jxer 23 Noor. s.8. Forstein 3040 Rendsburg ledig 24 idem Ragua 4946 Sea Ham idem idem River Thames 2242 Londen stukg. Noor. sch. Dependence 339 Charles town pijpaarde Attn Ter Wetixen 22 Eng. 8.s. Quail 458 Noordzee kolen idem bnipe 469 idem idem 23 idem River Lagan 2272 Londen stukg. idem Baffin 562 Noordzee kolen. idem Dove 475 idem idem four (»eat i 22 Ned. s.r. Helena 5092 Tunis phosph. Noor s.s. A. T. Moler 1563 Goole ledig belg s.8. Belgica 2773 Newport idem Eng. 8.8. Eoiden 2226 Goole stukg. Ned. s.s. Elisabeth 5093 Tunis phosph. 23 Eng. 8.8. Arnside 1508 Rotterdam ledig j>oor. s.s. Falk 2682 idem idem idem Arena 2884 Christians. hout Duitacli s.s. Bussard 4232 Reval gemengd 24 Eng. 8.8. Pomaron 5120 Rotterdam ledig Russ. 8.3. Gen. Radetzky 6000 Windau gemengd bug. S.8. Mersey 3075 Goole stukg. idem Truro 2367 Hull idem Ian 22 Eug. 8.8. Fulmar 3593 Rotterdam stukg. idem Egret 3945 Belfast idem Noor. s.s. Oddfrid 1897 Rugcnwalde phosph. Duitsch 8.3. Hansa 2102 Stolpmunde idem Runs. s.s. Natalie 4956 Kratzwick idem idem 17 rat Schuwalow 4995 Riga idem Eug. 8.8. l.eonatus 5941 Marseille kolen Belg. s.8. Pres. Stevens 600 Ostende ledig Eng.motj. Mairi 167 idem idem 23 Eug. 8.8. Cormorant 4513 Bella8t stukg. Duitscb 8.8. Barmen 2931 Bremen ledig Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. 24 Deen. s.s. Honeborg 3971 Pillau phoaph. Noor. s.s. A T. Mciler 1563 La Roclielle idem Deen. S.s. RanUelsborg 4045 Stettin idem idem Russia 4575 Hoekv.Holl, ledig idem Klampenborg 5053 Rotterdam idem Ru33. 8.8. Dagmar 6620 Riga idem Eng. s.s. EmUeu 2226 Goole stnkg. 8.9. HARALD te Ter Neuzen. 8.9. JENNY te Rotterdam. 8.8. RICHARD te Ter Neuzen. 8.S. ELISABETH in tossing te Gent. 8.3. HELENA in lossing te Gent. 8.8. MAGDALENA te Ter Neuzen. BN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2