KIEZERSLIJST. BEPRQEFDE LIEFDE. No. 5741 Openbaar Lager Onderwijs. Openbaar Lager Onderwijs. aan te besteden Binnenland. PHjsopgaaf T~W"3±j~H]J3JED "JBXj-A.13. 60.000 K.G. zoogenaamde Ballast. 30.000 &.G. zoogenaamde Grenailles. FEU1LLETON. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG zullen op Dinsdag 2 April 1912, des voorm. 10 ure, ten Raadhuize dier gemeente trachten het maken van fundeeringen en een voetmuur waarop een ijzeren afsluithek en het verplaatsen van de muziektent met bijleveving van bouwstoffen. Plaatselijke aanwijzing op Dinsdag 26 Maart 1912, des voormiddags 10 ure. Bestek met teekening zijn ter Secretarie te verkrijgen a 1,per stel. Inlicbtingen zijn verder te bekomen bij den gemeente-architect A. P. Wisse. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOB. DE FE1JTER, Burgemeester. J. STOLE. Lz., Secretaris. wordt gevraagd voor de levering franco los- plaats „MARGARETHA" van afmetingen 2/s c^- Het gewicht wordt bepaald ter plaatse van levering op de weegbrug. De kosten hiervan voor rekening van de koopster. Opgave van prijs, onder bijvoeging van monsters, inleveren ten gemeentehuize van Zaamslag op Vrijdag 12 April 1912, des voormiddags 10 uur. Levering voor of op 1 Mei 1912. Zaamslag, 20 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders, JOH. DE FEIJTER, Voorzitter. J. STOLE Lz., Secretaris. zfJe hebt slecht weer op reis gehad," zeide zij. //Ik had je vanavond niet meer verwacht." z/Het plan is heel plotseling opgekomen, zoo- dat ik geen tijd meer had u eerst tesehrijven. Is 'tu goed gegaan z/Dank je zeer. Reden tot klagen heb ik niet. Trek de zware laarzen uit." //Nog niet. Ik moet er nog eens -op uit." z/Vanavond toch niet meer, Gustaaf? z/Wij zullen eens zien." ffMaar ga eerst toch eens zitten en gebruikt iets, je zult wel honger hebben." Hij gehoorzaamde, al ging 't ook niet geheel zonder verzet. Het hart der moeder was vol innige vreugde over zijn terugkomst, uiterlijk liet zij hiervan echter niets bemerken. Terwijl zij 't een en ander uit de kast haalde, bekeek zij hem met moederlijken trots; tegelijkertijd echter bemerkte zij met diepen weemoed, dat hij er vermoeid en boos uitzag. »Je ziet er niet goed uit, Gustaaf," zeide zij, een bord voor hem op tafel plaatsend. z/Niet? Nu, dat zal van de koude komen." z/Dat kan wel. Je hebt me echter nog niet gezegd, waarom je zoo onverwacht gekomen zijt." rDe opzichter is weer hersteld en ik wilde daar niet langer rondloopen, zonder iets uit te Op art. algemeenen TWEEDE KA1EH. Vergadering van Donderdag. V o g e I w e t. De beraadslaging wordt voortgezet en wel over art. 10 (vergunningen door den burge meester verleend voor bepaalde tijden om vogels te dooden). De heer Tydeman licht een amendement op dat artikel toe, strekkende om te bepalen dat de vergunningsbewyzen moeten bevatten den termijn van begin en het eindigen der vergun- ning, en het terrein moeten aanwijzen, waar de vogels gedood mogen worden. Voorts moeten de geoorloofde doodingsmiddelen in de vergun- ning worden vermeldeen en ander ter voor- koming van misbrniken. De heer Teens'tra bestrydt het amendement, dat aanleiding kan geven tot willekeur. De Minister van Landbouw verklaart geen bezwaar te hebben tegen het eerste en tweede gedeelte van het amendementhet derde ge- deelte wordt door hem bestreden. De heer Tydeman trekt daarop het derde gedeelte van zijn aimendement (het aanwijzen der middelen om vogels te dooden of te vangen) in. De Minister neemt daarop in zijn artikel over die gedeelten van het amendement-Tydeman, waarmee hij zich kan vereenigen, nl. de bepaling van den geldigheidstermijn der vergunning en de aanwijzing der gronden of wateren, waar vogels mogen worden gedood, waarna de heer Tydeman zijn amendement intrekt. Art. 10 wordt daarna goedgekeurd. Op art. 11 (kennisgeving aan den Commis- saris der Koningin van een verleende vergun ning) licht de heer Fleskens een amendement toe, strekkende om de verplichting op te leggen ook van een geweigerde vergunning kennis te doen geven, welk amendement door den Minister wordt overgenomen. Op art. 14 (aanstelling van personen om schadelijke vogels te dooden enz.) betoogt de heer van Dedem dat dit artikel zeer omslachtig is. De commissie van rapporteurs, namens wie spreker het woord voert, stelde dan ook een vereenvoudiging voor, welke door den Minister wordt overgenomen. voeren. Dat zou al te veel van me gevergd geweest zyn." z/Ben je dan niet van plan weer terug te gaan." z/Neen." z/En hoe zit 't met die hofstede, welke daar te pachten is i/Ach, wat zou dat voor mij zijn Ik heb den eigenaar gezegd, dat ik er volstrekt niet aan kan denken, zijn bod aan te nemen, hoe voordeelig 't ook was." //Weet de heer Halenbeek, dat je heden zoudt komen z/Neen. Ik wist 't zell niet, tot drie dagen geleden, toen ik hoorde Hij zweeg plotseling. Zijn lippen triiden. De moeder zette een glas gereed en sehonk hem warm bier in. „3e wilde nog iets zeggen," zeide zij, alsof zij zijn opgewondenheid volstrekt niet opge- merkt had. /<Ja. Drie dagen geleden hoorde ik, dat Else morgen zal huwen. Is dat waar z/De menschen zeggen het tenminste." z/Ge spreekt net, alsof 't mij in het geheel niet aangaat." f/Dat doet het ook niet, zou ik meenen. Tus sehen u beiden is toch alles uit." z/Dat geloofde ik eerst ook, maar het was een dwaling," antwoordde hij met een barstende opgewondenheid. De weduwe richtte zich op in haar voile lengte en keek hem streng, bijna met minach ting aan. z/Schaam je, Gustaaf," zeide zij. »Ik zou 19 (verleenen van vergunning bij maatregel van bestuur om vogels aan te wyzen, die voor kooi en jacht gevangen zijn, ten verkoop voorhanden te hebben, te koop aan te bieden enz.) licht de heer Hugenholtz een amendement toe, strekkende om voor dien tijd aan te wyzen van 15 September tot December en van 1 Maart tot 1 Mei. Door den heer Elhorst wordt een amendement verdedigd, strekkende om een einde te maken aan het verminken van vogels (vinken de oogen uitbranden enz.). lndische Comptabiliteitswet. Zonder hoofdelyke stemming wordt boven- genoemde wet goedgekeurd. Yogelwet. De beraadslaging wordt daarna voortgezet over art. 19 en de daarop voorgestelde amen- dementen. De Minister neemt het amendement-Elhorst (tegen het verminken van vogels) over. Aan den heer Hugenholtz verzekert de Minister dat hij rekening zai houden met de beiangen van de personen door den heer Hugenholtz bedoeld, waarbij hij hem verzoekt zyn amendement in te trekken, waaraan deze verklaart vooralsnog geen gevolg te kunnen geven. Intusschen wijzigt de heer Hugenholtz zijn amendement in dien zin, dat daarin de data vervallen, en alleen gesproken wordt van voor- en najaarstrek. v. Dat gewijzigde amendement wordt verworpen met 55 tegen 7 stemmen. Op art. 20 (geldigheid der vergunningen voor vogelvangen) verdedigt de heer Hugenholtz een amendement, strekkende, om aan het artikel toe te voegen de bepaling, dat voor den vogel- vanger en den houder vau een vogelwinkel een duplicaat vergunning kosteloos verkrijgbaar is, en om de vergunning ook te doen gelden voor personen in dienst van den vergunninghoudei. Door den Minister wordt dit amendement bestreden, doch een wijziging in het artikel gebracht, in dien zin, dat het gezin van den vogelvanger een kostelooze vergunning kan krijgen en alzoo vogels kan verkoopen, teiwyl de vanger zich in het veld bevindt. Aldus gewijzigd wordt het artikel aangenomen. Op art" 23 (verbod van vogelvangst op Zondag en algemeen erkende christelijke feestdagen) licht de heer Hugenholtz een amendement toe, strekkende om den bestaanden toestand, die het vangen toelaat, te handhaven. De Minister laat het verbod op algemeen erkende christelijke feestdagen vervallen, en antwoordt aan den heer Hugenholtz dat het vogelvangen als liefhebberij op Zondag moet vervallen. Als arbeid is het van zelfveiboden door de Zondagswet. Waarom het dan in de wet gezet i vraagt de heer Hugenholtz. In stemming gebracht wordt het amendement verworpen met 56 tegen 3 stemmen. Op art. 25 (aanleiding tot het weigeren van vergunningen) neemt de Minister als Regeerings- wijziging een amendement over van den heer Hugenholtz, strekkende om te bepalen, dat aan bona fide vogelvangers, te goeder naam bekend staande, geen vergunning kan worden geweigerd. De heer Tydeman bestrijdt de wijziging, die na verdediging door den Minister wordt goed gekeurd. Op art. 29 verdedigt de heer Rink een door hem voorgesteld amendement, strekkende om een tweede lid aan het artikel toe te voegen, luidendeBij algemeenen maatregel van bestuur wordt bepaald met welke van de in 't eerste lid bedoelde middelen het al dan niet onvoor- waardelijk verboden is zich te bevinden in het veld, buiten de openbare wegen en voetpaden. Dit amendement wordt door den Minister overgenomen, waarna de verdere behandeling van het artikel op verlangen van den heer Tydeman wordt geschorst. Dinsdag 11 uur voortzetting. Morgen afdeelingsonderzoek. my eerder hart, oogen en tong uitrukken, vooi ik my zoo jammerlijk aanstelde, als jij doet Het meisje doet wat men haar beveelt en haar vader is 't, die hec haar beveelt. Hy heeft daartoe het recht, want hij weet, wat goed voor haar is. //Schaam je, hier werd haar stem vriendelyker, //bedenk wie je bent wees een man Hy liet het hoofd hangen, maar plotseling sprong hij op. z/lk weet wel dat ik niet meer ben, wat ik was, maar ik kan er niets aan doen," riep hy woest. //Ik wilde het vergeten, maar het ge lukte mij niet. Ik heb alles beproefd, ik wilde my zelven dwingen met alie geweld maar, te vergeefs z/lk heb nooit geloofd, dat het by jou ernst daarmede was." z/Geen ernst 1" riep hij klagend. #Ik heb haar de vrijheid teruggegeven en datstond gelijk met een uitgehongerde, die zijn laatste bete broods weg geeft. Was dat niet ernstig Ik heb haar gezegd, dat zy haar vader moest ge hoorzamen en toen wierp ik de laatste hoop van mij af, welke ik nog koesterde. Ik ging ver weg, om haar te vergeten, ik kreeg geen bericht van haar en ik wenschte 't ook niet. Ik werkte van vroeg tot laat om de gedachte aan haar te verdrijven. Ik heb God op de knieen gebeden my te helpen en niettegenstaande dat alles, heeft zij mij dag en nacht voor oogen gestaan. EIke vrouw herinnert mij aan haar. En toch gaf ik den strijd niet op. Welnu, zou dat alles dan geen ernst geweest zijn z/lk geloof je, Gustaaf, ik geloof je. Thans TER NEUZEN, 22 Maart 1912. Dezer dagen werd onze aandacht gevestigd op een bericht in eenige Belgische bladen, dat de overname van den spoorwegGent Ter Neuzen door den Staat zeer aanstaande was. Wij hebben aan dat bericht - op bepaalde tijdstippen terug- keerend niet veel waarde gehecht, om af te wachten of daaromtrent meer zou worden ver- nomen. Ons bleek evenwel dat het voornoemde bericht in de pers is verspreid geworden en wij laten nu hier volgen wat de ,/Moniteur des Interets Materiels" van 17 Maart daarover schrijft: j i „De oorzaak der sty ging van de aandeelen der spoorweg-maatsehappij Gent Ter Neuzen is gelegen in het reeds meerrnalen besproken werucht" van de overname van dien spoorweg door den Belgischen Staat. In de 12 Maart 1.1. gehouden vergadering van aandeelhouders werd" door den directeur in antwoord op de vraag van een der aandeelhouders medegedeeld dat de onderhandelingen met den Belgischen Staat over de overname der lijn op een goeden weg en zeer gevorderd zyn het is waar dat deze verklaring periodiek herhaald wordt. Zoo men gelooven wil wat er van gezegd wordt was de kwestie van het beginsel reeds lang beslist, maar hebben eenige bijkomende zaken de overeenstemming omtrent de voor- waarden, die binnenkort zullen geteekend worden, vertraagd". Bij de veiling op gisteren ten over- staan van notaris Van der Moer alhier, voor de familie Standaert, werden verkocht 1. Een Heerenhuis met toebehooren en het recht van erfpacht op den grocd, aan de Nieuw- straat alhier, bewoonddoor den heer Van Hasselt, voor f 4975, aan den heer Alb. Standaert te Ter Neuzen voor zijnen lastgever 2. een Heerenhuis met toebehooren en het recht van erfpacht op den grond, aan de Nieuw- straat alhier, bewoond door den heer Van Leeuwen, voor 5000, aan den heer Gustaaf Standaert te Ter Neuzen. Bij Kon. besluit van 18 dezer is, metingang van 1 April, bevorderd tot hoofdeommies der telegraphie, I. Hoogerzeil, thans commies dei telegraphie lste klasse, vroeger alhier. RECHTSZAKEM. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De Rechtbank heeft in hare zitting van Vrijdag 22 Maart de volgende vonnissen uit- gesproken lo A. C. A. C., oud 27j.,2o H. D. C., oud 23 j., 3o B. A. C., oud 20 j., 4« H. J. C., oud 19 j., alien arbeiders wonende te Hontenisse, thans gedetineerd te Middelburg, zijn wegens mis- handeling van eon ambtenaar voor wat uo.^ 1 betreft veroordeeld tot 2 maanden gevangems- straf, en overigen alien wegens wederspannig- heid tot 1 maand gevangenisstraf, voor alien met mindering der preventieve hechteuis en wat nos. 2, 3 en 4 betreft dientengevolge met in- vrijheidstelling. (Eisch was no. 1 4 maanden, overigen 2 maanden gevang.) J. v. L., oud 31 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. (Eisch 15 boete of 15 dagen hecht.) echter heb je alles weder bedorven door je te rugkomst." #Moeder, ik kon niet anders. Ik hoorde dat het huwelijk den 28sten zou gesloten worden en toen was 't alsof een onweerstaanbare macht my aangreep en hierheen trok. Ik werd on- toerekenbaar evenals een speler, die zyn ondei- gang voor zich ziet en toch nog den laatsten inzet waagt. O, als teen ander was, dan had ik misschien nog gezwegen, maar Zaruba zal 't niet zijn, die niet De weduwe verschrikte over de heftigheid van dezen laatsten uitroep en over de harts- tochtelijke woede, welke de trekken van haar zoon d'aarby teekende. Een voorgevoel van een groot ongeluk ontwaakte in haar. z/Gustaaf," smeekte zij, //wees toch kalm, houdt je bedaard, mijn zoon! Je kunt er niets aan veranderen 1" //Misschien nog wel,' antwoordde hy norsch. Jou zal 't echter in geen geval baten. ,/lk zal reeds tevreden zijn, wanneer ik haar aan den kerel ontnomen heb." (Wordt vervolgd.) I Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN noodigen de ouders, die hunne kinderen aan onder- staande lessen willen doen deelnemen uit, daarvan aiin- gifte te doen ter gemeente-secretarie voor 1 April 1912. a. meer uitgebreid lager onderwijs onderwijs in de vreemde talen en wiskunde aan de avondschool van school B. Ter Neuzen, 12 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Aanvragen tot toelating tot de openbare lagere dag- scholen in de gemeente TER NEUZEN kunnen worden gedaan voor t April «»1S voor wat de scholen A, B en C betreft ter gemeente-secretarie en voor wat school D te Sluiskil betreft bij het hoofd dier school. Alleen kunnen worden toegelaten kinderen minstens 6 jaar oud zijnde of althans in den loop van dit jaar dien leeftijd bereikende. Ter Neuzen, 12 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, J.°. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis dat te beginnen met Donderdag 21 Maart 1912 de gewone dienst van de Provinciate Stoomboot op de Wester-Schelde is hervat. Ter Neuzen, 22 Maart 1912. De Burgemeester voornoemd, A. VISSER, Lo B. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis, dat van 23 Maart tot en met 21 April aanstaande op de secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd a. de lijst van kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Raad 1». alphabetische lijsten van hen, die van de kiezers- lijst zijn AFGEVOERD en van hen die daarop zijn GEBRACHT alsmede, dat die lijsten tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 22 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 5