A g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad y o o r Zeeuwseh-Vlaaaderen. De BESTE voor den prijs. Van Houten's Cacao No. 5738 Aanbesteding. Gemengde berichten. Zaterda^ IB Maart 1912 52e Jaargang. BERSTB aanbestedenf 4 Bevoegde beoordeelaars vinden hierin terug den smaak en geur, die goed gefabriceerde cacao moet bezitten. A ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,—.. Men abonneert zich bjj aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENt Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Burgemeester en Wetbouders van HOEK, Zeeland, zullen op Dinsdag den ,26- Maart JS52, svoormiddags te I! ure, ten gemeentehuize volgens 447 der A. "V. de levering van 4080(^0 stuks straatklinkers franco op d&k Wes- telijken dijk van liet Kanaal Gent- Ter Neuzen, in drie gelijkeper- ceelen elk van 136000 stuks. Inlichtingen geeft de Opzichter Eijke te Ter Neuzen. Het bestek is verkrijgbaar bij den gemeente- secretaris te Hoek tegen betaling ot toezending van 0,25. Hoek, Maart 1912. Burgemeester en Wethouders vernoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secvetaris. TER NEUZEN, 15 Maart 1912. By de Maandag gehouden aanbesteding voor het onderhoud der haven te Philippine, gedurende 1912, 1913 en 1914 was de minste inschrij ver E. van den Bossche te Philippine, voor een som van 2875. Slaiskil. Binnen eenige dagen zal er hier een aantal werklieden ariveeren voor de werk- zaamheden op de cokes-labriek. Men spreekt van wel 80, ongeveer alien Walen. Ook verneemt men uit goede bronnen, dat in de nabijheid van deze fabriek ook een zinkfabriek wordt opgericht. Zeker heer uit Sluiskil kwam deze week met den trein alhier aan, doch in plaats den trein te verlaten, was hij ingedommeld en reed hij door tot 't volgende station Sluiskil. Daar zijn reis- biljet tot Sluiskil-Brug was, moest hij een dubbeltje bijpassen, wat hij weigerde. Daardoor ontstond er tusschen hem en den spoorbeambte een twist, die nog al hoog liep, want ze werden handgemeen. Na van den schrik wat bekomen te zijn, werd hem als een pleistertje op de wonde meegedeeld, dat hij twee proeessen- verbaal ermee had opgeloopen. Voorwaar een duur dubbeltje voor hem. St. .Tansteen, 13 Maart. Hedennamiddag wa- ren de Gebrs. Dobbelaer, landbouwers alhier doende met eene kar graszoden te laden. Eensklaps schoot het paard vooruit. L. D. wilde het dier staande houden doch viel omver en kreeg een trap op het lichaam, zoodat hij in bedenkelijken toestand werd opgenomen en terstond geneeskundige hulp ingeroepen. Zijn broeder die eveneens het paard trachtte te grijpen gleed onderuit en kreeg een der wielen over het been. B. N., uit Bemmel, die Maandagmiddag te Lent van een aangespannen kar viel, is eer- gisteren aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam is eergisteren een vrouw uit de derde verdieping van een huis aan de Blasiusstraat gevallen. Zij was op slag dood. Te Surhuisterveen is Dinsdag het driejarig zoontje, tevens eenig kind, van N. Klomp, voor de woning zijner ouders in de vaart geraakt en verdronken. True van een inbreker! Te Haarlemmermeer is Zondagmorgen bij een alleenwonend persoon, zekeren Gouweloos," aan het Schinkelveer, een brutale diefstal gepleegd Omstreeks halfzes werd er aan het raam geklopt en hem toegeroepen, dat hij moest komen melken by een dichtbij wonenden land- bouwer H., wegens ongesteld'heid van een van diens personeel. Daar dit wel eens meer was voorgevallen, wekte dit bij Gouweloos geen bevreemding en begaf hij zich daarheen. In dien tusschentijd heeft men zijn slag ge stagen Door het indrukken van een ruit, heeft men de pen van het raam gehaald, dit opgeschoven en is zoo binnen kunnen komen. Twee kasten werden opengebroken en uit een werd ruim 80 ontvreemd. Het schynt, dat Gouweloos, die spoedig be- merkte, dat hij bedrogen was en zich ijlings weer naar zijn woning terug begaf, de dieven" op de vlucht gejaagd heeft, want nog een groote som gelds, die in de kast aanwezig was, doch niet zoo voor de hand tag, is onaangeroerd gebleven. Gouweloos heeft dengene, die hem heeft ge- roepen, niet kunnen herkennen. Van den dader of de daders is tot heden geen spoor te vinden. Woensdagmorgen half negen is de schoen- maker C. Baalder, uit de Balistraat te Amsterdam, van een ladder aan boord van het in de haven aldaar liggende stoomscbip Uranus gevallen. Hij kwam op de remming terecht en viel ver- volgens in het water. De man werd dood op- gehaald. Een 3jarig knaapje te Nijmegen, dat Maandag van een schutting is gevallen, is aan hersenschudding overleden. De directie der gemeentegasfabriek te Gorinchem heeft eene circulaire verspreid, waarin ze aan het publiek dringend verzoekt niet meer dan het hoognoodige gas te verbruiken. Indien door het publiek in dezen niet de noodige medewerking wordt verleend, is de mogelijkheid, volgens de directie, zeer groot dat binnen korten tijd de gaslevering zal moeten worden gestaakt. Slechts ongeveer de helft der lantaarns voor de straatverlichting worden ontstoken. Sedert Zondag deden zich in eenige ge- zinnen te Hilversum vergiftigingsverschijnselen voor, vermoedelijk tengevolge van het gebruik van vleesch, afkomstig uit de slagerij van W. In vprband hiermee stelt de politie een onder- zoek in naar de oorzaak van het overlijden van een U/jjarig kind van P. Te Loon op Zand viel een 3jarig kind in een diepen put nabij het huis. Demoeder, door een 5jarig broertje dat bij het ongeval tegen- woordig was, gewaarschuwd, snelde onder luid angstgescbrei naar buiten en sprong pardoes in den put. Met groote moeite kond&n de op de kreten toegesnelde buren de vrouw, die het kind in de armen geklemd hield, uit den put halen, en na geruimen tijd is men er in ge- slaagd de levensgeesten bij het kind weer op te wekken. Door den melkverkooper N. J. v. d. Loos te Hoek van Holland werden onlangs te Woerden kazen gekocht. Bij het opensnijden van een dezer vond men een fleschje, waarin het vol gende briefje zat „Deze kaas is gemaakt door een vrouw van 91 jaar, ten huize van Johannes van Dijk op z/Wulvenhout" nabij Linschoten, prov. Utrecht. Gaarne weuschen wij bericht en Let fleschje terug. Smakelijk eten en gegroet." Het fleschje zal door v. d. L. naar het opge- geven adres teruggezonden worden. In den laatsten tijd heeft te's Gravenhage een man van de uitstedigheid van de bewoners gebruik gemaakt, om zich bij de achtergeblevenen in het huis namens den hoofdbewoner aan te melden met de boodschap, dat hem gelast was den tuin te bemesten, zoo meldt de „N. R. Crt.". Geen kwaad vermoedende, liet men den man den mest in den tuin brengen. Sommige be- taalden onmiddellijk den gevraagden prijs op aangeboden quitantie, en andere zwichtten ten slotte toch voor bedreiging. Bij thuiskomst der bewoners bleek dat de tuinmest bestond uit een mengsel waardeloos vuil en hier een oplichter zijn stag gestagen had. Het lljarig meisje van den postconduc- teur H. Schwerink, te Almelo, zou Maandag- avond een uurtje op de kinderen van een der buren, den rijwielhersteller, Timmerman, passen. Timmerman was in de werkplaats van zijn patroor. en zijn vrouw was naar de kerk. Om de uitgedoofde kachel aan te maken, werd er uit een petroleumkan een flinke scheut petroleum in gegoten. Een brandende lucifer op de licht ontvlam- bare vloeistof geworpen, deed de vlam hoog opstijgen, zij sloeg in de petroleumkan, die uit elkaar sprong en het arme kind geraakte in brand. Op het vreeselijk gejammer kwamen de buren toesnellen en wisten de vlammen spoedig te dooven. Met zware brandwonden aan aangezicht (de mondholte was zelfs geschroeid), borst en lede- maten werd het meisje op last van Dr. Land- wehr naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand is levensgevaarlijk. Terwijl Maandagnacht aan boord van het schip „Noordster", schipper P. Broere van Lekkerkerk, alles sliep, raakte het schip, dat in de Zuidvliet bij den Spieringpolder voor anker tag, aan 't drijven en kwam op een plaat te zitten. Het schip maakte zooveel water, dat schipper en knecht, door t nat uit de kooi gedreven, nauwlijks tijd hadden over te springen op 't dek van een buurman, den broer van den schipper, wiens vaartuig voor 't zelfde anker gelegen had, maar nog drijvende was. De ,/s H. Ct." maakt melding van een arrestatie, die plaats vond op Belgisch grond- gebied in de onmiddellijke nabijheid van de Nederlandsche grens. Men herinnert zich, schryft het blad, de moorden te Bruyere-lez-Battice, waar den 4en dezer zekere Felix Cremers den heer Depouhon en zijne nicht vermoordde en de dienstbode Maria Wiertz zwaar verwondde. De dader was echter verdwenen. J.l. Maandag lagen de schippers Kuitte en Guillaume met hunne schepen's avonds voor de sluis van Groot-Ternayen bij Maastricht, toen een man, in lompen gekleed en uitgeput van vermoeienis, hun vroeg op een hunner schepen te mogen slapen. De schippers gaven hem wat te eten en ver- wezen hem naar een schuur, waar hij den nacht wel kon doorbrengen. De schippers deelden het voorgevallene aan den sluiswachter mede, die aanstonds aan den moord te Battice dacht en den schippers het uiterlijk van den moorde- naar, dat hij op een foto had gezien, beschreef. Toen de schippers de overeenstemming hadden vastgesteld ging de sluiswachter en zijn helper om 10 uur 's avonds nog den veldwachter vaD het een uur loopens van Groot-Ternayen ge legen Canne waarschuwen. De schippers gingen intusschen naar de schuur, grepen daar Cremers vast en brachten hem, ondanks zijn tegenweer, naar de nabij gelegen herberg van Wahlen, waar zij hem bewaakten tot de veldwachters kwamen. Hij liet zich kalm boeien, doch beweerde de moordenaar niet te zijn. Hij zeide Lenoir te heeten. Papieren werden niet op hem bevonden. In den hoed vond men echter twee brieven, en toen gaf /Lenoir" toe werkelgk Cremers te heeten. In die brieven zegt Cremers, dat hij zich gaat zelfmoorden, doch tevoren wil rnede- deeleu, dat de dienstbode van de boerderij te Soiron, waar hij werkte, zekere Marie Blaise en de pachter Beaujean bij den moord betrokken fcijn. De pachter had het geld noodig, om't zijn broers in Luxemburg te zenden. Toen men Cremers zei, dat men 2050 francs in zijn bed had gevonden, beweerde hij dat Beaujean het er moet bebben neergelegd. Hij zei verder voor den rechter de ware schuldigen te zullen noemen. Het blijkt, dat Cremers sinds den moord in ons land heeft rondgezworven en Maandag naar Rockem is gegaan, waar hij zijn jas had verkocht. Gistermorgen is Cremers naar Verviers over- gebracht. Hij was door zijn omzwervingen letterlijk uitgeput. Bij het paleis van justitie stond een ontzag- lijke menigte, die hem uitjouwde. De gendar merie had moeite de orde te handharen. Aan den rechter van instructie erkendehij zijn misdaad, die het gevolg was van een twist. De oorzaak daarvan wil hij niet noemen. Een actrice was verleden winter te Brussel aangekomen en had haar reisgoed in het station afgehaald, zonder het ontvangstbewgs af te geven. Later kwam zij met het biljet haar goed nog eens opeischen en daar het er niet meer was, vroeg zij 2700 fr. schadevergoeding. Ongelukkiger wijze voor haar, beging zij de domheid op haar slimme streek te pochen. Dit kwam het gerecht ter oore. Zij moest nu niet alleeu de 2700 fr. teruggeven, maar werd daaren- boven bij verstek tot 7 maanden gevan- genisstraf veroordeeld. TGS HEIIZEJVSCHE Uit hi art verschtjm MaandBg., Woensdag. en r.lilH>»avon<l, nttKex»n<ler<l op j(reestdnKen bij de Kirma J. *A* «e Mtensen. RONA

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1